.(/portmany ^NDËWËËKV Jjiiatste wens aanvoerder: Hontenisse niet degraderen medewerl E HOOP ERNEUZIlt Opleerprogramma Kring West is nog volkomen waardeloos VOLGENDE MAAND VIERING JUBILEUM rx [Cabaretgroep „de Hoepel" bestaat nu twintig jaar DUIVENMELKER J. QUAARS \NCOK 3EMY choolde medewerk JGATEGELS POLITIE adspiranten BENNIE PAUWELS VAN POLITie AGA gas B.V. Iwoeger Duur Waardeloos iap iVmBotdeaioc A 003 k 12 interessant, en werk. neentepolitie te MIDDFt b, I |eplaatst Jüng vindt plaats aan j l ILeusden bij Amersfoort®^ fot 21-jarigen is een lorna vereist, dan wel'T0'4 fn 111 naaJ. IV gymnasS" een diploma middelS' bn meao-diploma 0f r™?" Jlen) een ivob-diploma Issen zijn als volgt: Op de school als jaar adsPiran| per maan| 838,. 925,—. 1.012, 1.100,— 1.187,— 1.274,— ouder 1.320, in het korps als agent jaar 1.291,— ner 1.316,— 1.341,— 1.366,— 1.366, 1.366,— ouder 1.366, nregelmatigheidstoeslae aHiol kledingtoelage, vakantii 1 premie A.O.W. is voor rel pte. nsioenvoorzieningen en zii N. kunnen telefonisch mg» djudant D de Lange ondi J51 toestel 21. fes re richten aan de burgen* fg en in te zenden aan de a u te Middelburg, 01 ^KLOOSTERZANDE „Misschien is het niet te gelo ven maar ik heb er al verschillende nachten van wakker gelegen. Pas nu begint het goed tot me door te dringen wat het betekent om afscheid te nemen en dat mag ik gierust zeggen van mijn geliefde vereniging. De voet balsport is gewoon, en dat natuurlijk bij de voetbalvereni ging Hontenisse, een stuk van mijn leven geworden." EN onzer verkoopafdeu commercieel-administralitf fereist is MULO. of MAVO-ak Inige jaren praktijkervaring is g legadigden moeten de militair™ llicht vervuld hebben of daarn Irij gesteld. citaties en verdere inlichting |s terecht bij de afdeling Pers TATIONSWEG 4 SELEFOON 01150 - 79 iO Ia gedachten vervolgt hij: „Voetballen ja,vijf en twintig jaar en dat bij dezelf de F vereniging. Het gebeurt niet elke dag. Nu ga ik aan hei!andere stuk van mijn le ven; beginnen, en al zeg ik het zelf, ik hoop dat ik daar met evenveel plezier zal werken. Maai voor dat het zover is heb ik nog één grote wens, en dat Hontenisse moet derde ;er blijven". an het woord Bennie Pau wels, eerste-elftalspeler plus ^Byoerder en zeker Hontenis- jBtóunpilaar, die aan het ein de van de huidige voetbalconv- pftitie zijn vereniging gaat verlaten om zich dan ten dien ste te stellen als trainer van zaterdagvereniging A.Z.V.V. uit Axel. Bennie P»uwcls heeft dan ruim vijf er. .twintig jaar het blauwe jhirt en de witte broek van H Itenisse gedragen. Spelers, tlitle clubspelers die men ver de omtrek moet gaan zoe- Bn. Pauwels: „Ik heb als aan gier- en dat tot alle wed- Ijden in de na-competitie ieeld zijn - nog steeds de Bak om er voor te zorgen, dat Hontenisse in de derde klasse 'bjjft. Daar ga ik eerst voor zlrgen. en daar zal ik me honderd procent voor inzetten. Ejs dat lukt -en op de steun K alle jongens kan ik reke- heb ik mijn grootste wens ^Bervulling zien gaan. Het is in wel geen kampioenschap it voor mij betekent dat bveel. douche. Toen het 22 werd dacht ik we zijn er door, Maar helaas.... Het zat allemaal wat tegen". Hij was het die -toen Breskens na de rust gelijk maakte en zelfs een voor sprong nam - Hontenisse er weer bovenop bracht. Hontenisse zat toen dui delijk in de put, maar hij kon zij ploeg opnieuw de no dige inspiratie geven. In zijn al dik gevulde loopbaan maakte hij er zelf 22 van maar ook dat mocht niet baten. Pauwels: „We hebben in het elftal ver schillende jionge spelers, en voor hun zijn dat zware wed strijden. Jongens die er overi gens binnen enkele jaren echt wel zullen komen. In die na- competitie zal het natuurlijk nog zwaarder worden, maar ik dacht toch wel dat we een goede kans maken om in die derde klasse te blijven". Doodernstig zegt hij: Het moet gewoon. Laten we eer lijk zijn, een elftal om te de graderen hebben we toch niet. De stemming is ondanks het verlies van Breskens opper best, jahet moet gewoon kunnen". Daarna zit het er voor Bennie Pauwels bij Hon tenisse op. Hij acht de tijd gekomen om plaats te maken voor de jeugd. Jeugd waaraan het bij de voetbalvereniging Hontenisse niet ontbreekt. De Hontenisse-aan voerder die inmiddels de leeftijd van 32 jaar heeft bereikt, speelde ruim dertifen jaar in het eerste team. Pauwels: „Ik heb een bijzonder leuke tijd bij mijn geliefde vereniging gehad. Ja, dat mag je van me aannemen, ondanks dat ik stop blijft Hontenisse me na aan het hart liggen". Toen bekend werd dat Bennie Pauwels Hontenisse zou verlaten -hij blijft overigens wel lid- sloeg dat bij de spelers en bestuur als een bom in. Voorzitter Cor Schelfout: „Het is voor ons jammer dat hij weggaat. Hij vormde altijd een belangrijke schakel in het elftal, een aan voerder die de jongens kon inspireren. Dat hebben we al lemaal in de wedstrijd tegen Breskens kunnen zien. Eigen lijk is hij in de achterhoede onmisbaar. Het zal dan ook bijzonder moeilijk zijn om voor hem een vervanger te vin den. Maar ja. het moet. Maar ondanks dat hebben we er alle begrip voor. „Pauwels: „Daarom zou het niet leuk voor de spelers maar vooral voor mij zijn als Honte nisse in de derde klasse kon blijven. Ik zal er dan ook mij'n laatsfe druppel zweet voor ge ven". Samen met trainer Ron- ny Bouchoute waar hij de laatste jaren bijzonder prettig mee heeft samen gewerkt, be reid men de laatste slag voor. Dan gaat hij nog voor één keer terug in het verleden en zegt met een wat trieste stem: „Het was een leuke tijd". Een verleden waar hij geruime tijd samen met zijn broer George deel uitmaakte van het eerste elftal. Die maakt momenteel nog steed furore in het eerste- team van STEEN. GEVRAAGD led rijf aan de weg Breda-Tal |oegendietist tussen 6.00 en 1 rij, boven de 40 geen Kom eens praten bij 40 - Tel. 01600 - 75951 - Teéi Ij was weer, en dat zoals louds, de ste'eds zwoegende •dedicer In de belangrijkste wedst rijd tegen Breskens. Maar helaas, het zat hem en ook zijn andere teamgenoten ia die wedstrijd allemaal niet jÉnee. Zoals bekend kreeg Hon- tfcisse zes minuten voor tijd eenl strafschop tegen, en dat Sifetek v' le 32 voor concur rent Breskens. De laatste hoop i» nu gevestigd op de na-com petitie, en daarin zou het moe ten; lukken. Pauwels: „De 32 nederlaag tegen Breskens was voor alle spelers een koude BRESKENS Vol goede verwachtingen treedt de Breskense postduivenhouder J. Quaars, om precies te zijn aan de Scheepvaartstraat 24, het aanstaande vliegseizoen tegemoet. Hij heeft daartoe dan ook alle reden. Zijn vo gels zijn in goede conditie, hetgeen hij bijvoorbeeld het vorige seizoen niet kon zeg gen. Ook zijn eerste ronde in dit jaar gekweekte jonge duiven Is goed verlopen. Succesvol kan hij het wel noemen. Geen en kel slecht ei en slechts één eitje is in de broedperiode ge broken. Zodoende werd zijn hok verrijkt met 9 koppel prachtige jongen. Een hok dat gezien mag worden met een in- en uitvliegmogelijkheid voor de duiven op het zuid oosten, door veel liefhebbers als het ideaalst beschouwd. Met dian als enige schaduw zijde het verdwijnen in het begin van dit jaar op een zon dag van twee van zijn oude duiven, door van hun dagelijk se rondjes vliegen niet meer terug te keren en, tot op heden spoorloos weg te blijven. Waarbij, zo schijnt het nu eenmaal altijd te moeten zijn, een van zijn beste vliegers was. Toch dreigde in de laatste jaren, hij geeft het zelf vol mondig toe, de animo voor de sport wat te verslappen en had hij door een wat minder geworden gezondheid, na een voor hem zware dagtaak, wei nig of geen interesse om nog veel met de duiven bezig te zijn: „Mijn vrouw deed dan ook meer aan de duiven dan ikzelf en ze verzorgde ze pri ma". Quaars, die «ls we bij hem binnenwippen juist zit te kij ken naar een t.v.-uitzending van een paardenspringcon- cours, hetigeen ons de uit spraak ontlokt dat dat een du re sport is, haakt onmiddellijk in: „Dacht je dan dat de dui vensport niet duur is? Kijk maar eens hoe prijzig het voer is geworden". Hoewel dat juist is vernemen we even later van hem dat hij toch die afge lopen zondag nog drie jonge duiven had gekocht in Middel burg (B): „Misschien weer wel te duur betaald, maar dat zal de tijd dan wel leren", laat hij er laconiek op volgen, „tenslotte moet je wel eens wat anders proberen ook. Ik heb er heel wat geld ingesto ken, maar verkopen doe ik niét. Ik geef wel eens een kop pel duiven weg, bijvoorbeeld aan een beginnende liefhebber en dan moet ik nog weten dat het goeie zijn anders doe ik dat nog niet eens". Dat wil niet zeglgen dat er geen melkers zijn die ook Van hem een koppel duiven zou den willen kopen. „Onlangs werd mij nog een voor stel daartoe gedaan, kon een goede prijs krijgen, maar ik weigerde". En een hon, deze winter door hem geschonken aan de organisators van de Kringkampioenendag in IJzen- dijke leverde toch f 30,- op voor de verenigingskas, het geen hij als „kleine melker" toch als een positief punt be schouwde. Zijn voorkeur gaat nog steeds uit naar het spel op de Midfond, Dourdan, Orleans en in mindere maté ook nog Chateauroux: „Op die vluch ten leveren mijn duiven de beste prestaties". Een vitesse- vlucht vanuit Doornik telt hij amper mee. Over het huidige Aan- en Opleerprogramma van Kring West is hij alles behalve te vreden: „Dat is zonder meer waardeloos, er is te weinig gelegenheid om voldoende te kunnen opleren, toch zeker voor de jonge duiven en dui ven die pas een jaar oud zijn". Vandaar ook dat hij evenals zovele anderen, zijn duiven hiervoor naar Middelburg in België brengt: „Maar", zegt hij, „niet iedereen is daartoe in de gelegenheid, alhoewel je daar vaak meer Hollandse dan Belgische duiven de manden ziet ingaan, zelfs van Walche ren rijden ze er naar toe". De nu 53-jarige Breskense liefhebber, meer dan een kwarteeuw actief in deze sport, beschouwt de duiven sport als een ontspanning en handelt daarnaar: „Er zijn verschillende liefhebbers die vaak verder springen dan hun (financiële) stok lang is en daardoor hun gezin te kort doen. Dat doe ik beslist niet. Als ik op een gegeven mo ment maar geld heb om twee duiven in te zetten dan zal ik er geen vijf inmanden. Ik sta hier bekend als een vrij voor zichtige speler. Echt gokken is er' dan bij mij ook niet bij". Aan de andere kant houdt dit nu ook weer rfiet in dat hij niet zal poulen op die duiven van wie, hij mense lijkerwijs gesproken mag aannemen (qua conditie enz.) dat ze er in een bepaal de wedvlucht „bij zullen zijn": „Maar ook dan is het nog zo, dat wanneer je op vrijdagavond de duif in de verzendmand doet hij niet meer van jezelf is en er van alles mee kan gebeuren". Een juiste opmerking die de moeite waard is steeds te overdenken. CEES DE ZEEUW J ALLERLAAGSTE PRIJS ALLES 1STE KEUS VOLLEDIGE GARANTIE j En nog véél méér keus I aat 18, Bergen op Zoom, 72 rdstraat 41, Rotterdam, tel. W van 10.00-18.00 uur; vfij« uur. Maandag gesloten. ■TERNEUZEN - De Ter- nBUzense cabaretgroep De Hoepel bestaat dit jaar twin tig jaar. Dit heuglijke feit hoopt de cabaretgroep vol gende maand in eigen kring te vieren. Ook wil men bij die- gelegenheid nog iets doen voor de bejaarden. Het een en ander zal op 25 mei aanstaande moeten plaats vinden in het Zuidlandthe- ater. Cabaretgroep „De Hoe pel" bestaat momenteel uit vijftien leden. „Dat is wel eens meer geweest, maar ook wel weer eens wat min der", zegt een van hen, de heer A. Kolijn, „zoals iedere vereniging heeft ook De Hoepel zijn ups en downs gekend. Er zijn bijvoorbeeld jaren geweest, dat het heel erg moeilijk was om meisjes te vinden, die wat aan cabaret wilden doen. Maar nu draait het weer heel lekker. We heb ben dit seizoen weer een flink aantal keren op kunnen tre den", aldus de heer Kolijn. De optredens van De Hoepel vinden meestal plaats voor verenigingen of voor groepen bejaarden. Voor dit seizoen staat er bijvoorbeeld nog een optreden bij de Terneuzense Boys in de agenda genoteerd- Dat gaat dan geschieden ter gelegenheid van het jubileum dat de plaatselijke voetbalver eniging viert. In .otaal waren het er zo'n twintig dit seizoen- En allemaal succesvol? De heer Kolijn: „Ja hour, overal waar we komen spelen we meestal met succes. Waar dat aan ligt? Nou we hebben ieder jaar weer een aardig programma dacht ik. Boven dien geven wij ook an-dere ar tiesten een kans in ons uro gram ma op te tredon". „Een voorbeeld: we hebben gespeeld ter gelegenheid vain de opening van het nieuwe stadhuis, hier in Terneuzen. Kort daarvoor raakte ik in Sas van Gent in een café in ge sprek met een man- die me vertelde, dat hij een zoontje had, dat zo geweldig piano speelde, dat hij naar het con servatorium ging. Ik zei gelijk tegen die man, dat ik dat wel eens wilde horen". „Wel, ik ging met hem mee naar huis en dat jongetje speelde wat voor mij. Ik vond het geweldig mooi, en heb die jongen toen een plaatsje gege ven in het programma dat wij bij die opening opvoerden- Hij werd de ster van de avonid". Nu zitten er een aantal Zeeuwsch-Vlaamse jongens, die gitaar spel-en in het pro gramma van De Hoepel- Onder de naam „Guitana Tocanda" brengen zij een aardig stukje muziek. Het is voor de vijftien leden van De Hoepel lang niet altijd gemakkelijk om aan teksten voor hun programma te ko men. De heer Kolijn zegt daar over: „We brengen ieder sei zoen een nieuw programma. Dus ieder seizoen moet je ook weer nieuwe teksten hebben. Nou, dan vragen we wel een® van die boekjes aan* met van die teksten er in. Maar dat is meestal zo ongelooflijk flauw. Dat komt gewoon niet uit de verf. Dat kunnen we echt niet gebruiken- Daarom moeten de meeste ideeën uit de groep zelf voortkomen. Je wordt daarbij natuurlijk geïnspireerd door wat je zo eens op de televisie ziet en wat je om je heen hoort- Bijvoorbeeld de shows van Snip en Snap ge ven ons vaak goede ideeën. Maar daar moet je natuurlijk iedere keer weer zelf iets van maken, en dat valt echt niet altijd mee". Dat het toch iedere keer weer lukt, moge blijken uit het feit dat het werkterrein van De Hoepel nu al heel Zeeuwsch-Vlaanderen omvat, terwijl soms ook nog wel eens een keer een uitstapje naar de overkant wordt gemaakt. Over de financiële situatie van de cabaretgroep vertelt de heer Kolij>n „We kunnen het ieder jaar weer bolwerken. Maar dat komt omdat we ver schrikkelijk goed op ons geld passen. Kijk, we zijn natuur lijk een amateurgroep. en de verenigingen en bejaarden waar wij voor optreden kun nen nu eenmaal niet te veel betalen. Daarom vragen wij ook niet zo erg veel voor een optreden. Een klein bedrag, wat consumpties en daar doen we het voor- Maar van dat kleine bedrag moeten we dan wel de reis naar, de plaats, waar we optreden betalen. Verder ook alle andere onkos ten, zoals decors en kostuums- We maken het allemaal wel zelf, maar het kost natuurlijk toch wel geld. En omdat de leden -geen contributie hoeven te getalen., moet je als pen ningmeester natuurlijk wel erg goed op de centen letten", aldus de heer Kolijn. Sinds enige tijd heeft De Hoepel, waarvan de leeftijd der leden varieert van 17 tot en met 30 jaar, repetitieruimte in buurthuis „De Sluis". Voor dat men die gelegenheid had. zwierf de cabaretgroep van het ene pandje in de binnen stad naar het andere, telkens weer opgejaagd door sanerings plannen. Maar nu is men zeer tevreden over de accommoda tie en ook over de samenwer king met de andere mensen, die De Sluis benutten. Er wordt dan ook driftig gebruik gemaakt van de repetitier ■im- te. Ieder jaar begint men in september weer met de voor bereidingen voor het nieuwe seizoen. Tegen dat de tijd van optreden daar is, wordt er soms wel driemaal per week in De Sluis een repetitie ge houden- Want de amateurs van De Hoepel hebben enige naam, en die willen zij uiteraard graag hoog houden. Maar op dit moment d'nkt men nog niet aan het volgende seizoen- Nu is de aandacht ge richt op de viering van het jubileum. Hoe die precies zal verlopen, weet men nog niet. Maar dat er iets aan cabaret gedaan zal worden, is wel dui. delijk.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11