tdK betaalde boete 1,-) voor dure expo ZICHT OP MINDER SUIKGRHINDER i Grootste sluizencomplex Meningen over vervangend project voor Reimerswaal ZEELANDBRUG STEVIG OP ZIJN POTEN y BILATE DEO" HAD GROOT TEKORT Z.-Vlaanderen krijgt prioriteit bij toewijzen werkgelegenheidsprojecten be ïk/e bergen Aanbesteding jachthaven ZEELAND Weekenddienst Stem-redactie GEMEENTE TERNEUZEN tel. huisarts, Aardenburg en ter N. Rijk. 0uA te Aarden,burg, tel U Axel, dokter Schil 1777, b.g.g. 01157-S* Biervliet, Hoofdpij, dijfce zaterdag 2<u, Coi. Kalleman, 3,./' veldstraat 5 te R' 01152-345, 20ni« dokter H. van de- straat 1 te lj,„ 01176-1366 e- Borssele en Nj praktijk van dokj burg wordt waar».? dokter Kiviet te 01105-1203. Breskens en Gi v.d. Berg te SJ 01171-366, Cadzand, Retranchi en Zuidzande, dok, Cadzand, tel. 01179. Clinge, Koewacht steen, dokter tel. 01140-2928. Driewegen, H, 's-Heerenhoek de praktijk van J. Geldof, S. Wö Zwairtelé wordt ochtend 8.00 uur men door dokter Kerkstraat 38 te kerke, tel. 01193-„ Goes, dokter J. Slotlaaai 30, tel. 4373 Hoek, Philippine dokter M. Jongs™ straat 2 te Hoek, 1356. b.g.g. 1345. Hulst, dokter J jt 3373. Kloetinge, IVeme! pelle-Biezelinge ke, dokter Sacee-St, Kapelle, tel. 01102-li Kloosterzande, dol Burg, Groenendijk tenisse, tel. 01148-ljj maandagmorgen 8.01 Middelburg, dr. J S aansekaai 11, tel. 5(3 dag) en dokter J. 1 Rouaansekaai 11, 5 (zondag). Visities voor 10.00 uuur. S] voor dringende ge, 12.30-13.00 en uur. Reimerswaal, dokter Beij te Hansweert, i 1344 voor de dorpj weert en Yerseke. Del Donker te Krabbel 01134-1544 voor Krabbendyke, Kruiid Rilland-Bath. Sas van Geilt e.o, i Puylaew, Oost-kade 1 van Gent, tel. 1366. Terneuzen, dokter J, Scheldekade 27, tel. Vlisslngen, dokter tel. 2225 (tot zate uur) en dokter E. 3987 (van zaterdag tot zondag 24.00 uur), aanvragen voor Spreekuren voor gevallen .van 12.30-1 17.30-18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. kerke en Heinkensi ter H. van Maanen kenszand, tel. 01106- Zaamslag. dokter W, Plein 42, tel. 1244. TANDARTSfl O.Z. Vlaanderen, van Mieghem, Sche te Terneuzen, tel. Spreekuren zatei 10.00-10.30 en 18.00- zondag van 12.00-12.301 W.Z. Vlaanderen, ti Janssen te Aarden! 01177-1380. Spreekuta] dag en zondag van uur. Walcheren, tandarts menhoek, Rouaansel Middelburg, tel, Spreekuren zaterdag 10.00 uur, zondag 12.00 uur. Z. en N. Beveland, (Van een onzer verslaggevers) van Aartsen, wierp gisteren iimnFI BURG De commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aari J5ZT8e vergadering van de Zeeuwse staten met een wat gemelijk gezicht een zilveren gulden ÜKfLdeDUteerde A van Geesbergen toe. Een symbolisch gebaar, bedoeld om een al even sym- TiLfi hoete ongedaan te maken. De commissaris had de gulden uit zijn portemonnee gevist staten een klaaglied aanhieven over de kosten van de aan het liedboek voor de kerken gewijde tentoonstelling „Jubilate Deo". tivarenbeek bij Tilburg op t station naar de N.S -trip De heer W. Don (PvdA), die naar hij zei zelf iedere zo-ndag met vreugde uit het bewuste liedboek zingt, was gevallen over het feit dat de expositie „Jubilate Deo" met een tekort van ruim f 21.000 was geëindigd. Terwijl het ge raamde tekort, dat door de provincie zou worden betaald op f 12.000 was becijferd. De heer Don wilde die overschrij ding met f9.000 nog wel slik ken, maar als symbolisch ge baar zou men zo verklaarde hij de somma van een gul den minder moeten uitkeren. Een waarschuwing, meer niet. Prompt wierp mr. Van Aartsen uit eigen zak een gul den o-p de tafel van G.S., maar deze zou blijven liggen tot aan het eind van de discussie. „Wij hebben voor deze ten toonstelling ai een ruim kre diet toegewezen", zei de heer Van Waterschoot (PPR). „Wij deden dat in goed vertrouwen. Nu zelfs dat ruime krediet zwaar overschreden is, ben ik geneigd te zeggen: ik accep teer die overschrijding niet!" De heer Scheele (CDA) ver telde dat ook in de confessio nele hoek met gefronste wenkbrauwen naar de cijfers van Jubilate Deo was geke ken. Desondanks wilde men over die f 9.000 extra, die er gevraagd werden, niet val len. De SGP-fractle liet bij mon de van de heer Van Ommeren weten dat men de strafsom van een gulden wel een goed idee vond, maar meer omdat de bewuste expositie ook op de zondagen geopend is ge weest. Gedeputeerde Van Geesber gen (cultuur en recreatie) vond de boete tegenover de organisators van Jubilate Deo niet correct. „Zij hebben hard en intensief gewerkt zei hij. Met 24 tegen 19 stemmen besloot Provinciale Staten toch dat de organisators van Jubi late Deo de boete als terecht wijzing verdienden Tegen de „Strafgu'lden" stemden alle CDA-leden, als mede het hele college van G.S., inclusief de beide PvdA gedeputeerden. „In de Staten van Zeeland, is een gulden een stemming waard", zeiden ze in de CDA-hoek geprik keld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er gaat binnenkort een brief van G.S. van Zeeland naar hst college van B. en W. van Sas van Gent, met als onderwerp: de stank-, roet-, lawaaihinder die de suikerfabriek te Sas van Gent nog steeds voor de om wonenden veroorzaakt. G.S. zullen B. en W. van Sas van Gent laten weten, dat er voorwaarden in de hinderwet vergunning kunnen worden opgenomen, die een eind ma ken -aan de overlast, door de fabriek veroorzaakt. „Naar ons oordeel kan van het bedrijf ttzichten voor zondag tndag, opgesteld door Ml op vrijdag om 18.00 uur: vrij zonnig en aanhou dend droos. weinig verande ring: in temperatuur. Weers vooruitzichten in cijfers ge- Stam Frans den Hollaj mMdeM over Nederland. 16 té Goes, tel. Voor *>ndae- Spreekuren zaterda; dag van 9.00-10.00 uui DIERENARTS! Axel en Zaamslag, 1 Cysouw, Stationssd'H Axel, tel. 01155-1488. N. en Z. Beveland, Gaakeer te Ove: 01195-283. Walcheren en ded land, dokter J. Middelburg, tel. J Consult alleen na 1 afspraak. J W.Z. Vlaanderen, t'h v.d. Vijver te IJzenl^ 01176-1388. uren zon: 3-14, min temp.c omstreeks 3 graden, max. 1 temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 proeent Voor mandag: Aantal uren zon: 3-12. Min. temp.: omstreeks 3 graden, max. I temp.: omstreeks 13 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 profent. Goes, 5255. apothfkDj Zeeuwse aP° *1 waterstanden drager, van 1 Souburg, tel. 01183- WIJKVfRI'Ll^ Aardenburg, Cadz» Tl DF.NI HAAG De water- j hoogten van vrijdagmorgen, Middelburg, aP0j"e. meegedeeld door Rijkswater- Boogert, Vn]!»"®»* 1 staat: Konstanz 307 -1, Rhein- 2789 X telden 213 -2. Straatsburg 178 Terneuzen, apowee* ,2 pli.foergdorf 348 _5j Maxau tel. 2060. 399 -5, Plochiragen 134 -8, Vlissingen, apotne* J Mannheim 221 plus 2, Stein- drager, C. van badh 125 -2, Mainz 234 plus 4, Bingen 110 plus 1, Kabu 148 om., Trier 251 plus 1, Koblenz 159 -4, Keulen 115 plus 3, Rührort 264 -6, Lobith 900 -4, hut» en Sluis, z:'- 1 Panrterdense Kop 874 -5, Nij- Aardenburg. tel OH' megen 704 -2- IJsselkop 849 - Biervliet, rtrfske"; .1 1, Eefde IJssel 368 -2. Deven- Hoofdplaat, Schoon"' ter 245 -3, Monsin 5452 -16, zendijke, zr. Dom»' Borgharen 3930 -3, Belfeld straat 11 te IJze i H'O plus 7, Grave beneden de 01176-1341. «mis 503 plus 3, Elïewoutsdijk e.o.. stanje. Warande kenszand, tel. 911®®''®1 zr. C. v.d- hoofjwutcr Goes, 5383' 7,1 Groot Axel en f® K. Geleynse. Ooste. - Axel, tel. 01155-1880 Hoek, Philippine e"j Hansweert 2.14 en 14.45 zr Bouwens, Land^l Te:neuzen 1.38 en 14.05 te Hnek. tel. 01154-1 Slangen 1-07 en 13.30 Mopgen. zondag 21 april ff,fen ">P Zoom 3.10 15.33 Hulst en Honteni^ laert, tel. 011-40-- Brpvaert-Eyi, te" R'lland, Krabbe"?1*! 90 Er. .J Terneuzen, zr. D Wemeldinge 3 .00 en 15.23 Maandag, 22 april 16 O!6" °P Z0°m 3 42 Hansweert 2.50 en 15.20 Terneuzen 2.10 en 14.39 Vhssmgcn 1.39 en 14.03 Wemeldinge 3.32 en 15.58 (vervolg van pag. 1) De meningen over een ver vangend project voor het Rei- merswaalplan zijn niet eens luidend. In bestuurlijke krin gen in Zeeland, maar ook bij Rijkswaterstaat, heeft men de uitvoerbaarheid en wenselijk heid van een Reimerswaalplan op de plaats die Bergen op Zoom voor ogen had, minder hoog aangeslagen. Deze me ning aeed ook al opgeld voor het moment waarop de com missie Klaasesz met het idee van een poreuze hlokkendam en de bouw van compartimen- teringsdammen in de Ooster- schelde kwam aandragen. Het enige alternatier dat Bergen op Zoom voor een zee- habenplan ten behoeve van de Westbiabantse arbeidsmarkt thans nog voor ogen kan heb ben, is het zogenaamde „Val- kenisse"-plan, dat in de wan deling „de variant Pijl Hoge- weg" wordt genoemd, naar de burgemeester van de Zeeuwse gemeente Reimerswaal, mr. C. Pijl Hogeweg. Dit V-alkenisse-plan, is ech ter om een aantal nautische redenen, zo zeggen water staatsdeskundigen, nauwelijks aanvaardbaar. De aanleg van een zeehavenindustriegebied in de Wester-schelde zou de kombergingsfunctie van de be trokken rivierarm zodanig verkleinen, dat vernauwing van de vaargeulen voor de scheepvaart en aanrandingen er het gevolg van kunnen zijn. Of het Westerscheldebekken economisch gezien ruimte mag en kan bieden aan zo'n 2.000 hectare zeehaventerrein Cwant om die omvang gaat het) wordt in Middelburg ook al sterk in twijfel getrokken. De oriënteringsnota inzake de ruimtelijke ordening, een stuk dat juist momenteel aan de inspraak wordt onderworpen, biedt wat de aanleg van nieu we zeehavens in de Wester- schelde betreft, al bijzonder weinig perspectief. De commissaris van de ko ningin in Brabant, de heer J. van der Harten, zei het ver zoek van Bergen op Zoom om een vervangend project „een redelijke vraag" te vinden. „Tenslotte is de Westbrabantse planning nog altijd met na me het streekplan geba seerd op het Reimerswaalplan. Het lijkt me redelijk dat als dat wegvalt er een alternatief wordt geboden", aldus de heer Van der Harten. Hij wil overi gens alvorens een definitief standpunt in te nemen eerst het onderzoek afwachten van de werkgroep die het rapport Klaasesz bestudeert. is tegen de vraag om een ver vangend project. Hij is van menmg, dat binnen het nieu we gewest eerst de vraag aan de orde moet komen welke projecten men in West-Bra bant wil en dat die dan op een rijtje gezet moeten worden. „En dan vind ik", aldus bur gemeester Godwaldt, „die tus sendoor lopende dingen een beetje vervelend". Hij vond het ook „niet zo'n leuke situa tie" dat het Bergse standpunt niet was doorgesproken in het gewest, a'l gaf hij wel ruiter lijk toe dat Roosendaal zich daar ook wel eens bezondigd zal hebben. worden verlangd, d'at de stookinstallaties worden ver beterd, evenals de techniek van het stoken". Tevens zal nagegaan moeten worden of de schoorsteen voldoende hoog is. Ook zal aandacht moeten worden besteed aan de beper king van de geluidshinder en aan de typische stank die een suikerfabriek pleegt te veroor zaken". Gisteren kwamen de klach ten die de suikerfabriek ii Sas van Gent veroorzaken ir Provinciale Staten van Zeeland ter sprake naar aanleiding van een brief van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. De heer Van Waterschoot (PPR) sprak over een aaneen schakeling van nalatigheden van de verantwoordelijke per sonen en instanties waardoor de hinder, ondanks „schone" beloften in het verleden, is blijven bestaan. De heer Don (PvdA) merkte op, dat het gebied rond Sas van Gent een zekere voorbelasting van de lucht heeft, waardoor extra zorgvuldigheid geboden is. De heren Everaert (KVP) en Die- leman (SGP) toonden vertrou wen in de ontwikkelingen. „Het gaat hier om een bedrijf dat honderd jaar oud is", zei de heer Everaert. „Men kan het nauwelijks verbazingwekkend vinden, dat bij het aanbrengen van verbeteringen de weg der geleidelijkheid moet worden gevolgd. Het bedrijf heeft overigens al veel gedaan om de hinder te beperken en nieuwe verbeteringen zijn op til", merkte hij op. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er bestaat geen enkele reden tot ongerust heid met betrekking tot de veiligheid van de Zeelandbrug. Dit werd gisteren, ten overvloede, nog eens duidelijk gezegd in de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Provinciale Zeeuw se Brugmaatschappij. De heer W. Huson, geschrokken door persberichten over bodembewegingen rond enkele brugpeilers, had vragen over de betrouwbaarheid van de brug gesteld. De burgemeester endaal, de heer J van Roos Godwaldt, De heer M. van Poelje, ge delegeerd commissaris, zette hem uiteen dat de bodem waarop de peilers van de Zee landbrug rusten, nauwlettend in het oog wordt gehouden door duikers. Hoewel gezegd moet worden dat extra waak zaamheid geboden is als ge volg van het gewijzigde stroombeeld in de Oosterschel- de, behoeft aan de betrouw baarheid van de vijf kilometer lange brug niet getwijfeld te worden. Als er bedenkelijke veranderingen rondom de pei lers zouden optreden, dan zul len extra bestortingen worden uitgevoerd, aldus de heer Van Poelje. De vangrails en leuningen langs de brug voldoen aan op timale eisen, zo kreeg de heer Huson desgevraagd verder te horen. Er is vorig jaar een vrachtwagencombinatie over de leuningen en vangrails van de brug heen de Oosterschelde ingereden, waarbij de chauf feur om het leven is gekomen. In theorie zouden de leu ningen en de vangrails ver sterkt kunnen worden", zo kreeg de heer Huson te horen. „Wij lopen dan echter wel het risico dat bij een ongeluk zo als dat bij de vrachtwagen combinatie, die recht op de vangrail is afgereden, doordat de combinatie begon te scha ren, niet alleen de betrokken auto in het water verdwijnt, maar dat hij bovendien een stuk van de brug mee de diepte in neemt". Het wegdek op de brug is na het ongeluk met de vrachtwagencombinatie stroever gemaakt, waardoor het slipgevaar is verminderd- Het bewuste ongeluk met de vrachtwagencombinatie was overigens niet aan de brug of aan het wegdek te wijten maar hield verband met een fatale inhaalmanoeuvre, zo werd gisteren meegedeeld. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor de openbare aanbesteding van de aanleg van de jachthaven in Breskens waren 36 inschrij vingen binnen gekomen. De laagste is gebr. Van Noordt te Werkendam met f 2.068.000,- Het hoogste inschrijvingsbe drag was f 2.966.000,-. Voor de uitbreiding van de vismijn in Breskens was Leenhouts Aan nemingsbedrijf te Sluis de laagste met f 549.927,-, bij de uitvoering in laagbouw. Bij de uitvoering met een verdieping was Leenhouts eveneens de laagste met f 818.844,-, 1700 meter sluizen, gevat in een bijna 4 kilometer lange dam, dat is tot nu toe het grootste sluizencomplex ter wereld. Het is de Haring- vl'ietdam, de westelijke ver binding tussen G-oeree Overflakkee en Voorne Putten ter hoogte van Stel lendam. Dit enorme sluizen complex is een onderdeel van het Deltaplan en kwam eind 1971 gereed. De bouw van de dam heeft ruim 15 jaar geduurd en in die tijd werd dit immense Water- staatprojekt door ruim 1,5 miljoen mensen bezocht. Mensen, uit alle delen ter wereld kwamen naar dit werk kijken, terwijl er nu, zo'n 3 jaar na het gereedkomen van de dam nog steeds vele Nederlanders waaronder een niet onbelangrijk aantal Zeeuwen zijn, die nooit de moeite genomen hebben naar dit spectakelstuk te gaan kij ken. Dezer dagen werd aan de voet van de Haringvlietdam het voorlichtingscentrum „DeltaExpo" heropend. DeltaExpo, een gezamen lijk proj-ejet van het ministe rie van verkeer en water staat en het Nationaal Bu reau voor Toerisme, beoogt de bezoekers een indruk te geven van wat er zoal komt kijken bij de bouw van een dam en in het bijzonder van de Haringvlietdam. Het nieu we voorlichtingscentrum is ruim 2,5 maal zo groot als bij de opening twee jaar ge leden. De ruimte, die door het voormalige paviljoen in beslag werd genomen is nu getransformeerd tot een filmzaal. Het „showstuk" van de expositie is ongetwijfeld de 17 meter lange maquette van het sluizencomplex, dat werd vervaardigd door de heer V©n der Weghe in zijn vrije u-ren op de zolder van zijn woning in Landsmeer. De maquette bestaat uit 165 delen en weegt in totaal bij na 6.000 kilo. In het model zijn alle fasen van de bouw terug te vinden. De heer Va-n de Weghe (thans gepensioneerd) heeft aile onderdelen van de ma quette stuk voor stuk van de zolder door het trapluik naar de begane grond moeten sjouwen. Met vrachtwagens werden de delen daarna naar Zeeland gebracht om in een arbeiderskamp in Ellameet te worden opgeslagen. Vandaar zijn ze naar Stellendam ge bracht, gegroepeerd en be hoedzaam opgebouwd om nu in alle glorie door bezoekers te worden aanschouwd. Behalve de indrukwekken de maquette geeft de exposi- tie ook een beeld over de waterhuishouding in Neder land. Er zijn tal van foto's te zien over de werken en re- produkties van historische prenten. Panelen aan de wand en diaprojekties geven de bezoekers in vogelvlucht een indruk van de belang rijkste onderdelen der Del tawerken. Behalve de dam in minia tuur te zien, is er ook de mogelijkheid om de échte dam te bezoeken. In groeps verband worden er rondlei dingen verzorgd waarbij de bezoekers de gelegenheid krijgen de dam ook binnen te gaan. In één van de zgn. sluiska-mers wordt een diase rie over de bouw vertoond. Daarna krij-gt men de gele genheid de machinekamers van nabij te zien. Om daar te komen loopt men eerst door een lange gang in één van le Nablaliggers. Via een trap komt men dan weer uit op het voetpad op de dam. Al met al een vormt Delta Expo een interessant objekt voor bezoekers, in het bij zonder voor schoolgaande kinderen, die regelmatig „werkstukken of projekten" moeten maken over de Del tawerken. Een bezoek mét de kinderen is dan ook zeker aan te bevelen. De Haringvlietdam behoort ■tot e meest gecompliceerde zeeweren-de dammen in het Deltagebied. De funktie is op meerdere doelen afgestemd, t.w. bescherming van het noordelijke deltagebied en „hoofdkraan" voor de zoet waterhuishouding van bijna heel Nederland. Om de bouw van de spuisluizen mogelijk te maken werd er eerst een bouwput aangelegd in de ri viermond. Hiertoe bouwde men in 1957 een ringdijk met een len-gte van ca. 1400 600 meter. Na het sluiten van de dijk werd de bouw put leeggeimaald. Ruim 9 jaar bleef de dijk rond de put gesloten. In die tijd verrees het grote sluizencomplex, waarvoor een fundering werd gelegd van ca. 22.000 betonnen heipalen. Op deze vloer bouwde men 16 pijlers en 2 landhoofden. Tussen de pijlers ontstonden 17 spui- openingen, die werden over brugd door 17 driehoekige liggers van voorgespannen beton, zgn. „Nablaliggers". Hierin werd ruim 650.000 m3 gewapend beton verwerkt. Iedere sluisopening is af sluitbaar met 2 scharnieren de stalen schuiven aan de zeezijde en 2 stalen schuiven a-an de rivierzijde: er zijn dus 68 machinekamers in dit complex. De schuiven wegen ca. 425 ton elk. Aan de zuidzijde (bij Stel lendam) werd ook een schutsluis voor de schepen gebouwd. Behalve door vis sersschepen kan deze ook ge bruikt worden als doorlaat en voor eventueel reparatie materiaal voor de zeezijde van de dam. Bij de schut sluis is tevens een binnen- en een buitenhaven. Nadat het sluizencomplex en de schutsluis ge-heel ge reed waren heeft men de bouwput weer onder water laen lopen. Voor het opruimen varr dit kunstmatige eiland moest meer dan 7.000.000 m3 zand e.d. worden weggezogen. Het sluitgat tussen het sluizenco-mplex en de oever van VoornePutten werd gesloten met behulp van een kabelbaan met een lengte van ca. 1400 meter. Op de oever van Voorne was een terrein ingericht voor het op stapelen van de benodigde betonblokken terwijl er ook een aantal blokken werden opgeslagen bij Stellendam. Men had er de beschikking over 12 gondels die ieder 4 betonblokken vervoerden. Met beh .lp van deze gondels werden in korte tijd ca. 90.000 betonblokken in de open riviermond geworpen tot een betonnen damverbin- ding. N-adat de betondam bo ven water kwam werd deze afgedicht en opgaspoten tot 3 m boven NAP. Eind 1970 werden de sluizen gesloten en in het najaar van 1971 kon de nieuwe Haringvliet- daim voor het verkeer wor den opengesteld. Als u dit weekeinde iemand van de Stemredactie moet hebben, dan kunt u bellen naar de heren A. Koopman, tel. 01180—7438 (voor Mid den—Zeel-and) en G. van Berkel, tel. 01150—4866 (voor ZeeuwschVlaande ren). eindredactie: rein van der helm (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Bij de toewijzing van werken in het kader van het extra werkgelegenheidsprogramma-1973 (tweede fase) is door het regionaal coördinatiecollege voor openbare werken in Zeeland de nadruk op Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Zeeland gelegd. Dit bevestigde gisteren gedeputeerde A. J. Kaland, voor zitter van dit college, toen over het programma van extra-werk- gelegenheidsobjecten vragen in provinciale staten werden ge steld. De scholenbouw ontbreekt in het lijstje van extra-werken, die op grond van het extra-werkgelegenheidsprogramma kunnen worden uitgevoerd. De heer Kaland maakte duidelijk dat de scholenbouw thuishoort op het lijstje van rijkswerken. Midden- Zeeland is bij de toewijzing van objecten uit het „werkgelegen- heidspotjewat kariger bedeeld omdat in deze regio sterke im pulsen op de arbeidsmarkt worden gegeven door de fabrieks- uitbreiding van McCain-Foods in Lewedorp en de komende ves tiging van de Nederlands-Amerikaanse Pijpleidingmaatschappij in het Sloe. (ADVERTENTIE) Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter kennis van belanghebbenden dat een gedeelte van de sinds 1 april 1961 gesloten ALGEMENE BEGRAAFPLAATS AAN Efe VAN STEENBERGENLAAN geruimd zal warden, zulks ten behoeve van de doortrek king van de Willem de Zwijgerlaan. Het te ruimen ge deelte is gelegen in de westelijke helft van de begraafplaats Nabestaanden van de in het te ruimen gedeelte begrave- nen. kunnen tot 1 juli 1974 een verzoek tot overbrenging naar en herbegraving op de Zuiderbegraafplaats bij hun college indienen. Overbrenging en herbegraving is slechts mogelijk op kos ten van de verzoeker(s). Door de gemeente-secretarie van Terneuzen (afd. alge mene zaken, tel. 01150-7980, toestel 122) worden alle ge wenste inlichtingen verstrekt en wordt op verzoek een aanvraagformulier toegezonden. Burgemeester en wethouders van Terneuzen J. C. Aschoff, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. Terneuzen, 20 april 1974.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3