Deelnemersveld Omloop Vijftien in Tour Vreddy voor dera T oernooi-zege van Het Zeeuwse Honk Middelkamp staat voor druk seizoen Cadzand wil sportveld STEBA SPONS s sport Winst Karpow g(fl ha Vrijdag 19 april 1974 Vdjdag 19 april 1974 1 0 Jan Raas. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE Maar liefst zeventien formaties zullen aan de start komen in de vijfde omloop van de Braakman, een amateurklas- sieker met een zeer sterke bezetting. Het deelnemers veld voor deze lustrum-editie ziet er als volgt uit: CAI'é-RESTAURANT STORM S. Aerts, A. Deu- sirag, M. Fase, H. Gijsel, T. Joore, A. van Overveld, W. Westdorp en W. de Wilde. MILITAIRE PLOEG: A. Tak, G. van Gerwen, J. van Dijk, T. Venix, M. Venix, W. Hofstede, A. Kraus en C. Stoutjesdijk. VICTORIA: B Broeren, C. van Bragt, P. Franken, J. Cooremans, T. Huyzen, A. van der Steen, C. Stoutjes dijk en M. Melsen. BOSSCHE STAALBOUW: P. Kivits, P. Kuys, B. van Lamoen, B. Libregts, G. Muilwijk, F. Verstappen, G. Tabak en J. Brink. WIELERVERENIGING THEO MIDDELKAMP: K. Witkamp. H. de Jonge, R. Remijn, en H. Harinck. CABALLERO: W. van Hel- voirt, D. Groen, S. Butter, W. de Louw, B. Scheuneman, S. Schuitemaker, J. Kieftenburg en F. van den Enden. OVIS: G. Sintnicolaas, M. Dohmen, B. Ceulen, J. Over weg, P. Idema, H. Franssen en C. Moritz. AMSTEL: A. Dekkers, F. Pirard, J. Bakker, A. van Houwelingen, H. Posteen, G. Möhlman, P. Nieuwenhuis en J. Ruckert. WIELERVERENIGING ZEEUWSCH-VLAANDE REN: W. de Feber, B. Be gijn, C. Vervaet, J. Hame- linck, E. de Block, T. Carroll, R. Orcraft en B. Solato (gast- renner). JAN VAN ERP: J. Raas, C. Spaans, H. Geldens, A. Bongers, H. Lubberding, H Mutsaers en W. Broek- steeg. Tsjechische nationale ploeg: K. Vavra, M. Sykora, F. Kalis, P. Pavlicek, M. Heller, M. Nekpavil en F. Dusek. BIK: P. Gödde, J. Hartig, F. Hogerheide, P. Kentie, L. Neeleman, A. Versluis en J. Zuidweg. VAN ZONDVOORT CV: R. Akker, Th. van der Bert, H. de Boer, Fr. Francissen, W. de Ruyter, L. van Wely en J. Feiken. FRISOL: H. van Groezen, W. A'bersen. J. Cornel ssen, Th. Smit, K. Hogendoorn, Karl Heinz Bohnen, Henk Boom en B. Slings. ÏIEBRO-FLANDRIA: A. van de Bunder, J. Hallam, L. Strobbe, H. Smits, M. Re- horst, H Crijns, A. Prinssen en H. Geilenikirchen. KETTING-SHIMANO: A van der Hoek, N. Rinkel, F Schür, J. Aling. A. Scheffer, J. Lenferink, H. Snoeijnk en J. van Dijk. WIELERVERENIGING ROOSENDAAL: W. Breukei, A. van Elzakker, T. van Has selt, J. Huyps, Jac. van Mer- rienboer, B. Musters, P. Ro vers en N. Valkenburg. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN „Nog een kleine maand, dan is het ein delijk zover. Na maanden van voorbereiding kunnen we dan laten zien wat het resultaat is van urenlange organisatorische arbeid", zegt brigadier André, de goedlachse voorzitter van de Politie Sport Vereniging (PSV) in Terneuzen, het „brein" van de Tour du Flic. Deze „Tour du Flic" met opzet hebben we deze naam gekozei. Het toont aan dat de smerissen aan het werk ge weest zijn en een beetje zelf spot mag er best bij vinden wij", meent André is het grote klapstuk waarmee de Terneuzense Politie Sport Vereniging zich wil manifeste ren ter gelegenheid van het 25-jarig iubileum dat de „zwarte ridders" vieren. André is met zijn secondan ten Van Opd'orp en Louwerse dagelijks bezig met de voorbe reiding van dit vierdragse wielerfestijn voor trimmers. Een etappekoers voor niet-li- centiehouders. pure liefheb bers dus die per sé afkomstig moeten zijn uit Terneuzen of in ieder geval in Terneuzen i'erneuzense bevolking. De band met de bevolking wordt er door verstevigd. Althans, dat is onze intentie". Dat deze vierdaagse etappe koers, oompleet met ronde- misses en reolamekaravaan blijkt aan te slaan wordt be wezen door het aantal inge schreven ploegen. In totaal ko men er vijftien formaties met zes renners elk aan de start Foto Paul Aardewerk komt met een formatie en deze ploeg krijigt concurrentie van Voetbalvereniging Terneuzen- De Maat, Excelsior-Reburo, HADO, Charles de Smit. Ma- kra, De Schelde, La Bellevue, A en O Sluiskil, Snugly Poli tie Sport Vereniging, Mare chaussee, Plattelandsjongeren Zaamslaig, DOW en Ei Gringo. werkzaam moeten zijn. André: 'André, even zijn werkzaamhe- „Dat hebben we juist gedaan omdat het typisch een evene ment moet wonden voor de den aan het draaiboek voor de Tour du Flic onderbrekend, zegt tevreden: „Negentig ren- VAN DE BUNDER GROOTSTE KANSHEBBER IN OMLOOP (Van onze sportredactie) PHILIPPINE De organisatie voor de vijfde Omloop van de Braakman, de populaire amateurklassieker waarin de complete Nederlandse ainateurtop acte de presence geeft, is weer rond. Het organiserende trio uit Philippine, dat de kern van het organisatiecomi té vormt voorzitter Henk Segers, secretaris Paul Wiskerke en penningmeester John ny Spuessens heeft het karwei met het grootste gemak geklaard. „Het wordt steeds gemakkelijker", zegt Henk Segers, en de blonde Paul Wiskerke beaamt dat gretig. „We hoeven er weinig moeite voor te doen, de ploegen zfjn vlot binnengerold. Ze doen de Omloop van de Braakman graag. We hebben wat dat betreft een bepaalde reputatie opgebouwd". Inderdaad verloopt alles op rolletjes in Philippine. De 158 kilometer lange klassieker (vier grote ronden van 39% kilometer) vormt al jarenlang een enorme trekpleister voor de Nederlandse sponsorploe- igen. Terwijl verschillende or ganisatiecomités van amateur- klassiekers in ons land zich bont en blauw ergeren, aan de trage binnenkomst van in schrijvingen, stromen de aan meldingen van coureurs voor de Omloop van de Braakman binnen. De ploegleiders weten langzamerhand dat in Philip pine alles gladjes verloopt, en dat zal de belangrijkste reden zijn. In totaal komen er 17 ploe gen van 8 renners aan de start. Of beter gezegd 16 ploe gen van 8 renners en een van 4. De Wielervereniging Theo Middelkamp heeft tot nu toe maar vier renners ingeschre ven, en deze ploeg is dan ook duidelijk incompleet. KNWU- oonsul Ben IJsebaert: „Offici eel weet ik zelfs nog van niets. Van Theo Middelkamp heb ik nog geen aanmelding binnen, en als diat zo blijft start die ploeg niet. Punt uit. Men hoeft mij niet te passeren". Middel kamp heeft Henk de Jonge (Zierikzee), Kees Witkamp (Goes), Rinus Remijn (Kwa- dendamme) en Han Harinck (Goes) op de deelnemerslijst staan. Mogelijk kan Middel kamp geen acht coureurs op de been brengen, omdat ver schillende coureurs van de wielervereniging voor hun sponsors in actie moeten ko men. Altijd een handicap voor de verenigingen, maar de feiten liggen er nu eenmaal. Zeeuiwsch-Vlaanderen kampt met hetzelfde euvel. Mannen als Gijsel en Strobbe b.v. rij den voor hun sponsors, waar door de wielervereniging een beroep heeft moeten doen op gastrenner Bart Solao-o uit Den Bosch. Voor Zeeuwsch-Vlaan- deren te hopen dat deze gast renner het net zo goed doet als de gastcoureur van vorig jaar. Gaby Miinmeboo, die de vorige editie van de Omloop van de Braakman op zijn naam schreef. Op de deelne merslijst van de lustrumom loop ontbreken enkele beken- (Van onze sportredactie) TERNEUZEN/ WAALWIJK De Terneuzense honkbal- ploeg "Het Zeeuwse Honk" is winnaar geworden van het sterk bezette Lente- toernooi van De Kickers uit Waalwijk. Aan dit toernooi in Waalwijk werd deelgeno men door een zestal honk balformaties, te weten Ma rathon (Vlissingen), Kickers (Waalwijk), Zeeuwse Honk (Van onze sportmedewerker) AXEL-GOES De ZRTC. "Theo Middelkamp" heeft ook dit jaar weer traditiegetrouw diverse uitnodigingen ontvan gen om deel te nemen aan diverse binnen- en buitenland se wegwedstrijden. Deze wed strijden zijn zowel voor ama teurs als junioren. De komen de weken zal er een drietal wedstrijden op het programma staan. Allereerst wordt er morgen deelgenomen met vier renners aan de Omloop van de Braakman. Dit viertal bestaat uit Kees Witkamp (Goes), Ilenk de Jonge (Zierikzee), Rinus Remijn (Kwadcndam- me) en Han Harinck (Goes). Als ploegleider treedt op Chris de Jonge. Op 27 en 28 april staat ei een buitenlandse uitzending op het programma namelijk de tweedaagse van de Kemmel. Hieraan wordt deelgenomen met een ploeg van zes renners bestaande uit: Adrie Deussing (Halsteren), Cees Spaans ('s- Gravenpolder), Wim de Wilde (Goes), Adrie Vasseur (Axel), Henk de Jonge (Zierikzee) en Rinus Remijn (Kwadendam- me). Als ploegleider zal ook bij deze wedstrijd Chris de Jonge optreden. Beide boven genoemde wedstrijden worden verreden voor amateurs. Op 27 april wordt er met drie ren ners deelgenomen aan de Om loop van de Maasvallei. Deze wedstrijd is een klassieker voor junioren. Hiervoor zijn geselecteerd: Rinus Koole (Goes). Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge) en Wim Jere- miasse (Wemeldinge). Als ploegleider gaat mee Jan Blommaert. Overigens heeft de ZRTC. "Theo Middelkamp" nog een groot aantal uitzen dingen op het programma staan. De selecties hiervoor zullen pas na deze wedstrijden bekend worden gemaakt. (Terneuzen), Phantoms (Weert) Den Bosch en De Ducks (Boxtel). Den Bosch en De Ducks spelen zelfs in de landelijke derde klas. Het Zeeuwse Hontk was sa men met De Kickers en Phan toms in een poule ingedeeld. Het eerste duel ging tegen Phantoms en werd door het Zeeuwse Honk winnend be ëindigd: 31. Met Ko Dooms op de werpheuvel en via goed verdedigend veldwerk werd het een gemakkelijke en dik verdiende overwinning. Het tweede duel kreeg de Terneu zense formatie het op te ne men tégen het organiserende Kiokers, dat fel op winst be lust bleek. Het Zeeuwse Honk, dat eigenlijk al een beetje op de finale rekende, verving pit cher Ko Dooms door "relief pitcher" Kees de Zeeuw. In de eerste inning scoorde geen van beide teams maar in de daaropvolgende inning sloeg het Zeeuwse Honk ongenadig toe. Het nam een ruime 07 voorsprong. Kickers beet nog even terug tot 37, maar het kon toch niet voorkomen dat het Zeeuwse Honk tot de eindstrijd doordrong. De Ducks finishte in de an dere poule op de eerste plaats. Deze formatie uit Boxtel, die een klas hoger speelt in de competitie dan het Zeeuwse Honk bleef eveneens ongesla gen in de poulewedstrijden. De finale werd een boeiend honkbalgevecht. In de eerste inning moesten de Terneuze- naren als eersten het veld in, maar ze slaagden erin de Ducks het scoren te beletten. Alle honken waren weliswaar bezet, maar door goed dubbel spel tussen werper Ko Doorns en eerste honkman Jan van der Leeden werden de moei lijkheden keurig opgelost. In de gelijkmakende eerste in ning scoorde de Terneuzense ploeg door twee honkslagen van Dio van Uytrecht en Kees de Zeeuw. Dit bracht de stand op 20 voor het Zeeuwse Honk. De Ducks kwamen in de tweede inning nog terug tot 21, maar in de derde en laatste inning bepaalde het Zeeuwse Honk de eindstand verdiend op 31, waardoor de toernooizege voor de Terneu zense equipe een feit werd. Deze overwinning betekende een grote morele steun voor het Zeeuwse Honik en een uit stekende voorbereiding op de eind april beginnende compe titie. Zondag speelt het Zeeuwse Honk zijn eerst.e in ternationale wedstriid tegen het sterke General Motors uit Antwerpen. Deze krachtmetin gen tussen zowel de junioren als seniorenteamis van. Zeeland en Antwerpen beginnen om 12.00 uur op het Zuidersiport park in Terneuzen. De toeigang is gratis. de namen van voriig jaar. Wim de Waal en Cees Priem zijn overgestapt naar de rijen van de beroepsrenners, maar er blijven klassenrijke troeven genoeg over. De kans dat de overwinning in Zeeland blijft is zeer groot Jeze keer. Grootste troef voor de zege is ongetwijfeld Toine van de Bunder, de Hebro- Elandria-coureur uit IJzendij- ke, die in de Hel van Mergel land zo'n glansrol vervulde, dat hij de complete concurren tie vermorzelde. Van de Bun der zal zich na zijn blessure die hij overhield aan die over winning in de openingskiassie- ker van dit seizoen die hem enkele weken op non-actief zete opnieuw graag willen waarmaken. Van de Bunder kan rekenen op steun van zijn ploegmaats Lon Strobbe uit Lamswaarde en Ian Hallam, eveneens een talentvolle rijder. Van de Bun der krijigt de overwinning ech ter bepaald niet cadeau. De concurrentie is groot. De Am- stel-ploeg brengt enkele cracks in de strijd zoals Frits Pirardi, Ad 'Dekkers en Her man Ponsteen. Ovis komt met Gerry Sintnicolaas en Matje Dohmen. Overige kanshebbers: Jan Raas, de vedette van Jan van Erp, die al een sterk voorsei zoen achter de rug heeft en Kees Spaans: de Caballero- coureur Wil van Helvoirt en Tome van de Bu^er: favoriet. Dick Groen; de militaire ploeg met Ferry van Gerwen; de Storm-lformatie met Sylvester Aerts, Adrie Duesing, Ad van Overveld. Wim Westdorp en Henmy Gijsel; Victoria met Tonnie Huyzen en Jan Goore- mans. Sterke mannen zijn eveneens te vinden in de ploe gen van Ketting-Shimano (Ad van der Hoek Frits Schür, Jan Aling, Albert Scheffer, Jan Lenferinik en Nico Rin kel) Frisol (Haxrie van Groe zen, John Cornelissen en Ber- tus Stings) en BIK dat in Peter Gödde zijn belangrijkste kandidaat voor de eindover winning heeft. Een deelnemersceld dus naar het wielercomité Philipd- ne trots op kan zijn. Op het zware parkoers in de Braak man is morgenmiddag weer een geweldig s>pektakel te ver wachten. Tal van eZeuwsch- Vlaamse wilerliefhebbers zul len in Philippine te vinden, waar om een uur het start- scht klinkt. Als de renners zich op het sprtieve vlak zo zullen inzetten als de organi satoren dat hebben gedaan in de maanden voor de race, dan zal het aan de nodige strijd niet ontbreken (Van onze sportredactie) CJADZAND „Een sport veld, daar ontbreekt het aan op dit moment. We hebben alleen een trainingsveld een benaming die in fedte nog te groots is voor een trapveldje als dat en dat veldje raken we nu ook nog kwijt. Dat moet plaats maken voor een zevental woningwetwoningen. Het gemeentebestuur van Oostburg, waar Cadzand onder ressorteert, heeft wel plannen voor een sportcomplex, maar dat wordt een kwestie van lange duur", zegt Jan de Wolf, topscorer van het eerste team van Cadzand 1, dat pas de titel behaalde van vierde klas F in de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zee land. De Wolf, een „blik"-sem- snelle spitsspeler, die tal van doelpunten scoorde in de afge lopen oompetitie, is woonach tig en werkzaam in Terneu zen, maar voetbalt in Cadzand. „Ik heb daar een mooi zomer huis en veel vrienden. Ik heb zelf jarenlang in het eerste team vam Walcheren en IJ- zendijke gespeeld, maar ben een jaar of tien geleden ge stopt. Tijdens mijn vakantie in Cadzand heb ik me echter la ten overhalen weer te gaan voetballen". Voor de voetbalclub Cad zand, een onderdeed van de ASO-Cadaand met afdelingen tennis, tafeltennis, badminton, gymnastiek, trimmen en dan natuurlijk voetbal, een welko me aanwinst. Cadizand begon 2 jaar geleden met een team mee te draaien in de oom petitie. Het eerste jaar werd de titel nog niet binnen ge haald, maar nu in het tweede seizoen was het wel raak. Met 73 doelpunten voor en 12 te gen uit 21 wedstrijden werd Cadzand ongeslagen kampioen. De 34-jarige schutter De Wolf lachend'. „Het is een hartstik ke gezellige club. We hebben zelfs c-n sponsor. Alle spelers lopen in trainingspakken van café „In de Buitenlust" van Sohriers te Cadzand. En dat voor zo'n kleine vereniging". Cadzand brengt momenteel twee seniorenelftallen, een B- junioren-elftal en een pupil- lenteam op de been. Steunpi laren van Cadzand zijn Peter de Koning (trainer-speler) en Antoon Aalbrechtse, die de vereniging uit de gror 1 heb ben gestampt. Enige wens van de kersverse kampioenen, een eigen sportveld, zodat niet el ke wedstrijd zoals dat nu ge beurt op het terrein van Nieuw,-liet moet worden ge speeld. ners is een mooi aantal. Meer moeten er niet bij, anders wordt h-et een onoverzichtelij ke beweging. We hebben ge lukkig alle medewerking ge kregen van de KNWU. Consul Ben IJsebaert en KNWU-jury- 1 id Roovers zitten eveneens in net organisatiecomité. Die inensen hakken al lang met (iet wielerbijltje. Het wieier- technische gedeelte komt ge heel voor rekening van de KNWU. Daar zijn we zeer content mee". Consul Ben IJsebaert, die de laatste maanden een geregelde bezoeker is van het politiebu reau in Terneuzen, IJsebaert: „Alleen voor wielerzaken. Je moet me niet verkeerd begrij pen..." werkt bijzonder graag samen met de PSV. IJ sebaert: „Organisatorisch heb ben die mannen dat zeer knap aangepakt. Bij een klassieker van de KNWU zitten de orga nisatoren dikwijls enkele we ken an tevoren nog maar met een paar ingeschreven ploe gen, maar hier löopt dat op rolletjes. Daar kan men een voorbeeld aan nemen". De deelnemers aan de Tour du Flic worden geselecteerd in een A- en een B-categorie. De A-poule bestaat uit coureurs van 18 tot en met 34 jaar en de B-poule uit renners van 35 jaar enouder. In één ploeg van zes coureurs kunnen zowel renners starten uit de A- als uit de B-categorie. Er wordt namelijk een algemeen klassement opgemaakt voor beide categorieën afzonderoijk. Voorts is er een algemeen ploegen- en een algemeen puntenklassement. Tevens er een fraaie trofee, de per sprijs voor de meest fotogenie ke coureur die is beschikbaar gesteld door foto Paul Aarde werk uit Terneuzen. Het etappeschema voor de Tour du Flic ziet er ais volgt uit: 13 mei eerste etappe Ter- neuzen-Zaamslag-Tenneuzen (40 kilometer); 14 mei: twee de etappe Terneuzen-Sluiskil Hoek-Terneuizen (40 kilome ter); 1'3 mei: individuele tij drit in Terneuzen (10.kilome ter); 18 mei: vierde etappe Terneuzen -Biervliet-Terneu zen (50 kilometer). In sporthal 't Zwaantje aan de Alvarezlaan in Terneuzen daar Is ook de start van alle etappes is er aan het eind van de Tour du Fiic een grote feestavond voor deelne mers en organisatoren met respectievelijk echtgenotes en verloofdes. De aotiee Politie Sport Vereniging, die met de ze Tour du Flic veel goodwill heeft gekweekt, heeft even eens een attractief omlijstings programma samengesteld. Dit gedeelte van het programma is in elkaar gedraaid door de heer Louwerse, een collega van André. Zo is er maandag een optre den van de drumband „De Zwaluw" uit Sluiskil en een politiehondend emonstratie. Dinsdag neemt de drumband en majorettenkonps „Irene" uit Terneuzen het muzikale ge deelte voor zijn rekening en woensdag 'is speciaal aan de kinderen gedacht. Dielemans kindertoneel en poppentheater uiit Terneuzen zal vanaf 14.00 uur de kinderen aangenaam bezig houden Van 16.00 tot 18.00 uur komen De Kleppert- tes uit Axel, met hun pony's naar Terneuzen. De Terneu zense jeugd kan dan gratis ritjes op de pony maken. In de avonduren is er een optre den van de Hoekse drumband met majorettes „De Roffe- lars". Donderdag tenslotte is er een cyclo bal-wedstrijd. Een voetbalwedstrijd op fiet sen tussen twee Belgische pioegen, waar sport enorm pojjuh, ais sluitstuk de f, de prijsuitreiking meester van Ternei SCH0 |)VEE (Van onze sportnf^® ternelzen, Janssen, oud-1, Francewinnaar wielermanagur, g] BIOUL Roger Swerts kee derdag 16 mei'klknfceht van Eddy Merckx, die f schot lossen efn waas hoe iets verder op Fr< porters. Opnieuw (voor de derc ist in de Ronde van België. Ei K seconden bonifikatie verdij Juitende tijdrit 35 seconden za I had gehoopt dat het er 25 Maar ik geloof ^Jik die tien extra seconden ook nog wel kan pakken. Hoe- Maertens opnieuw bewe- heeft dat hij heel goed en dat hij moeilijk te ren zal zijn. Maar één is zeker, morgen in de ^^it zal hij het alleen moe doen, vandaag en in de ge dagen had hij een ge- Ëge ploeg tot zijn beschik- vierde en laatst, van de Tour du vierdaagse etapi strijd van de T, se Politie Sport ging. Janssen k« Terneuzen vooi door zijn relati. Faas, de rijwi laar die de k; truien 1 heeft gesteld winnaars van gemeen k! Faas zet daar fraaie trofee bi De Ter "zwarte ridders' een enorme n ravaan meerijden Tour du Fiic, Is zullen ruim vijl auto's in de bot merefcaravaan eren. De vijftien die deelnemen Tour de Flic zn goed 'als zeker voorgesteld aan neuzense publiek het Scheldecritsri op dinsdag 30 Terneuzen wor dén. Een criteriuil amateurs en nu gen, dat door comité in Te: wordt georganises!(| Foto Paul i werk uit Torr.au* een van de vijftal gen dde deelnemaj de Tour du Kit geadopteerd zal wielerfestijn een breide filmopname ken. Swerts had gelijk. De >e van Briek Schotte, met io. fdfiguren Michel Pol- iier, Mare Demeijer, Ronald ■Witte, Walter Godefroot en :ens zeilf, beheerste de op een manier zoals men Hde Molteni's gewend is in dUk laatste jaren. Zoals na 52 teter, toen Fedor den ig demarreerde. Hoewel Hertog op grote achter staat van Maertens hij toch als bewakers op» In 't Kor» ADMINTON Joke van ekom en Marjan Luesken en zich donderdag in We- bij de Europese kampi- nink: happen moeiteloos voor J^Htweede ronde geplaatst. De JlBterlandse kampioene stond haar Schotse tegenstandster, Halen Mcintosh slechts vier pWlten toe: 11-1, 11—3. Mar jan! Luesken deed het bijna even goed. De Tsjechische Tatjana Pravdova moest met 11—1, 11—5 haar hoofd bui gen (ADVERTENTIE) VOETBAL De eerste di- visieclwb SC Cambuur heeft donderdag de Zuidelavische »|jSsspeler Gojko Kuzmanovic gecontracteerd voor twee jaar. ia 24-jarige Kuzmanovic af lig van Novi Sad speelde msdagavond in een oefen- trijd met SC Cambuur te- de amateureiub Bergum. huur won met 72 en lanoic scoorde vier doel punten. •WIELRENNEN In tegen- maigazijn Steba uil stelling tot twee weken geie- met verder zaken itïden gedane uitlatingen zal Ed- dat dit jaar het voidy Merckx dit jaar toch uitko- men In de Giro fde ronde van seizoen financieel Italië). Merckx, in 1973 voor nen- de (kierde keer winnaar van deze etappekoers, zou aanvan kelijk niet kunnen starten we gens ziekteaanvallen. (Van onze sportauto HULST Het vola zoen, dat enkele web den in RetrancbeiK start ging, en waarvi jaar weer een Dl Stemklassement u opgemaakt, heeft Stem een tweede sp gevonden. Het is ht'-j toB ial dil v<H tifl sbl wfl nI bil tel kil tel lil gil sp se vl m A vl Idl w. W he dc ta Ec W ei MOSKOU (AP) De 22 jarige Russische grootmeester, Anatoli Karpow, heeft woens dag de derde partij in zijn match tegen de vroegere we reldkampioen Boris Spasski in de halve finales van het kan didate- oernooi gewonnen, Karpow had donderdag slechts tien zetten nodig om de (partij diie woensdagavond was afgebroken, in zijn voor deel te beslissen. Op de 55ste zet gal Spasski die bij het afbreken een kwaliteit achter stond en ook positioneel in het nadeel was, de partij op. De stand n de matdh is nu 11 Sptesk won de eerste partij, de Kweede eindigde in remi se. Ee |hl WI Jti sc vo pc Fi ni Di WL vc In| ee th nil w til re df sp tu pl bi d< gi d« gf a st dc d< dc

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 16