Spreekuren Sociaal Centrum etekend door drempelvrees POKON „Uitkomst" in Middelburg Drs. Verburg opnieuw kandidaat voor senaat Vakantiekampen voor kinderen keus. PUUR Yerseke houdt ééndaagse expo Oosterschelde sle4-persoons nt stadl itreek BWBÏSBPWïkS IVWBEVELANDS EXPERIMENT VINDT TOCH VOORTGANG Koen Visser iNasi-goreng Del Monte Tomatenpuree 100 grams Ch Choc, repen itslagen van schietingen ZANGLUST VIERT TWEEDE LUSTRUM V rouwengilde Marechaussee kampioen op Zeeuws volleybalduel Rilland-Bath KANDIDATEN RAAD KAPEEEE op de fiets plantenvoedsel BIJZONDERE KERKDIENST BIEZELINGE Breskens WERKSTUKKEN ZEEUWSE SCHOLIEREN Sluiskil Zuiddorpe Koewacht Schouwen- Duiveland 's-Gravenpolder Sas van Gent Hengstdijk ^■derdag 18 april '974 I blik 775 gram adviesprijs 2.49 bij AH j 1» «MIDDELBURG, 16 april Aardappelen Bintje bonnen 36, grote 17, tomaten AI ®3— «2853t>0, CII 341258, CCII 150, kriel II 98, paprika p. st. 16-1:1 per kg, 106 groenten: sla 6 13, dia 23—31, glasspina- zie 29, nat. spinazie 35—63, radijs 41—51, raoarber 46 45 breekpeen 6, prei 4143, uUn 34—37, snij selderij bos 8—12, witlof B 131140, stek 86 peterselie kistje 239261, komkommers 76 51, 61-76 36— 50 51-61 3449, 41-51 2640, 36-41 2936, 31-36 2231, krom per kg. 3646, stek 41 42 winterbloemkool I 4 per kist 124—136, 6 107—123 8 77—85 10 38—42, II 3 per kist 123 4 95133, 6 70114, 8 15-1)7. afwijkend 1064. Öo «derdas 18 april extra Hem,.' o'veiling om 14.00 uur Terneuzen, 17 april per stuk: sla 1 1730, sla 2 Ii-26, bleomkool B 8895. C 2 37—48, afwijkend 24 groene komkommers 3248, per bos selderij 25-27, peterselie 25. radijs 27, asperges B 2, 61-2, 99 B 2 1,92 b blauw 1,37 L blauw 93, per kilogram prei 2 31-49. prei 3 32—35, rabarber 30—hl spinazie 4954, uien I 34 uien middel 26—34, witlof B 104 B 2 1,04—1.27 afwij- V.-J 14—49, aardbeien per Sje 1,50 2 1,08-1,17. -PELLE, 17 april 1974 ttroe: appelen wit 9. bolden Delicious: 180 46-52, 17080 44451 165 38-43, 160 25-30, 1180 38-44. 1170—80 39-44, 1165 37-41 1160 27-28, II70X 26.60- 35 IÏ55—70X 20.40, Winston: 175 1.20-1.27, 170 1.11-1.20, 165 96-103 160 75-81, 155 42, 1155 37-47, 1150—65X 18.30, grof 37. Jonathan: 116575 56, 1160 32, IID 15.20, II65X 21. St.-Remy: 1160 1.08, Kasaardbeien per doos ran 200 gram. I 1.22-1.27. II 95-1 07. Aardappelen I 18. •oervten: bloemkool 20-1.17, radijs 35, rabarber 14-33. jGOES - KRABBENDIJKE. 17 april 1974 Groenten: per duk Kropsla I 23, II 14. wiemkc" 3 per kr. II 127, 4 per kr. II 96-120, 6 per kr. I 11-126, II 77-111, 7 per kr. I 91-92. II 30-75, 8 per kr. I 75- 112, II 21-73, 9 per kr. II 32- 34. 10 per kr. I 53, II 43-45, 12 per kr II 15-35. Per bos: Ra- dijs 29-49. Selderij 22. Per kg: Aardappelen bonken 21 ^Ke 10-15. Witlof All 129- 168, Bil 80-148, afw. 43-88. fTei All 41. Rabarber I 32-47. peen 4-11. Uien ongesor- 1-3. Spinazie II 31-51. blikje 140 gram melk of puur TM per stuk JlM Vers vlees, groenten/fruit gelden t/m zalerdaS" Overige aanbiedingen t/m woensdag 24 ap"1^ (Van een onzer verslaggevers) GOES Onduidelijkheid, drempelvrees, maar toch wel een redelijk succes- Dat zijn kort samengevat de eerste in drukken, die de medewerkers van het sociaal centrum in Goes hebben van het experiment met spreekuren voor so ciale en maatschappelijke dienstverlening in de verschil lende kernen van Zuid-Bevcland. Het resultaat is dat men er voorlopig gewoon mee door gaat. Op eén oktober van het ver leden jaar is het sociaal cen trum begonnen met het hou den van spreekuren in de Zak van Zuid-Beveland en in de gemeente Reimerswaal. Deze spreekuren werden bemand door een leidinggevende kracht op het gebied van de gezinsverzorging of bejairden- hulp, of door een maatschap pelijke werker. Ze vonden ''oorgaans plaats in de kruis- gebouwen iin de dorpen. Het bezoekersaantal tijdens deze wekelijkse spreekuren lag op een redelijk peil. Eén vam die medewerkers van het sociaal centrum, de heer Karei Haars, iis van me ning dat het experiment een succes geworden is: „Ik heb gemerkt dat we aanslaan. Het is belangrijk voor de mensen dat ze een adres weten waar ze terecht kunnen met hun moeilijkheden". Hij vindt dat er door moet worden gegaan met de spreekuren. Dit ook om de contacten in de dorpen, die nu nog maar pril zijn, meer op te bouwen en tot een samenwerking te komen met andere welzij nsinateilingen die zich in de regio verdienstelijk maken. De heer Haars heeft zijn werkterrein in Reimers waal. Het is hem opgevallen, dat de mensen nog een zekere moed nodig hebben om op een spreekuur bij hem binnen te vallen. „De bevolking weet niet z» goed wat we doen. We worden nog teveel gezien als (Van onze oorrespondent) l&VEZANDE De hand boogvereniging Willem Teil gaf oon schieting op de beide staande wippen. Alhoewel er veel wind was, werden toch haast alle vogels afgescho ten. Er waren 65 schutters die aanF deze wedstrijd deelna men. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel mevr. Steen- aert van Vooruitgang uit Kwa- dendamme, 2e hoofdvogel W. Boudens van Willem Teil uit Qvezande, 1ste zij vogel P. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 2e zij vogel mevr. Steeenaert van Vooruit gang uit Kwadendamme, 3e zij vogel F. Kón es Mz van Spes Nostra uit Ovezande, 4e zij- vogel C. v. Weele van Julia na uit Oudelande, 1ste kal W Kriek van Juliana uit Oude lande, 2e kal W v. Hese van Victoria uit Kwadendamme, 3e kal P. Repkens van Victoria uil Kwadendamme. 4e kal A. v.dl Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. Uitslag van de twedee wip. hoofdvogel R. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek. *ste zijvogel A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. 1ste 1 bovenka] A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande 2e bovenkal H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. lste onderka! Alb. Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande. lste omderkal Alb. Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande. 2* onderka1 J. Poortvliet van Spes Nostra uit Ovezande. bij loting, lgte klep C. Remijn van Spes Nostra uit Ovezande 2e klep Jac. de Baar van Willem Teil uit Ovezande 3e klep P. Rentmeester van Wil lem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels A.A Martens van Vios uit 's-Heerenhoek, zeven Vogeib. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Vogel vereniging Zanglust uit Ril land-Bath zal op vrijdagavond 19 april om half acht in dorps huis Luctor et Emergo te Ril land-Bath zijn 10-jarig bestaan vieren. Zanglust werd 10 jaar geleden op 17 april 1964 in de voormalige Ark te Rilland op gericht. Men zal aan dit 10-jariig be- 1 staan een feestelijk tintje ge ven met onder meer bingo. Naast dit feestelijke gedeelte zal een officieel gedeelte plaats hebben, dat bestaat uit verslag van penningmeester J. Zuijdwegt, verslag van de se cretaris D.J. Jeremiasse, liet verslag van de kascommi tde bestaande uit de heren W. Lobbezoo en J. Hellebrand, en een samenvatting over de af gelopen 10 jaar door voorzitter M. Schout. Ook zal er op deze vergade ring nog een bestuursverkie zing gehouden worden. Perio diek aftredend zijn voorzitter M. Sc.nout (herkiesbaar) en algemeen adjunct A. v. Zwee den uilt Vlissingen (niet meer herkiesbaar). Kandidaten of tegenkandidaten kunnen zich voor deze functies schriftelijk opgeven en zullen dan op de vergadering gekozen worden voor een zittingsperiode van 3 jaar. Tot slot zal er ook nog gesproken worden over een eventueel te maken vereni- gingsreis naar Belgische vo gelkwekers. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE. Naast de ge meente Goes heeft op Zuid- Beveland ook de gemeente Kapelle een CDA-Iijst. 'eze lijst staat onder aanvoe nng van de heer P.J. Balke- jjejicle "it Biezelinge. De PvdA-lijst in Kapelle. heeft de heer M. de Jager als eerste man. Als WD aanvoerder staar de heer T. Henkemanj u,t Wemeldinge genoteerd. Met de heer Henkemans komt er een nieuweling bil In de Kapelse raadszaal. De PPR- li.lst in Kapelle staat onder aanvoering van de heer A Lamper. een voormalig PvdA- raadslid. Verder is er dan nog 8e vrije lijst van de heer J.J. Ganseman. de boerenpartij on der aanvoering van het beken de Kapelse raadslid J. Kole 'tit Wemeldinge en tenslotte nog de SGP met als lijsttrek ker de heer C. de Kraker. klusjesmensen". De plaats waar het spreekuur wordt ge houden, kan bepalend zijn voor het bezoekersaantal. Karei Haars geeft daar een voorbeeld van: .,In Rillanid- Bath houden we in het dorps huis een spreekuur. Tegelij kertijd iis daar de bejaarden- soos aan de gang. De mensen durven daair dan gemakkelij ker binnen te komen. Die om geving werkt drempelverla gend." In de Zak van Zuid-Beve- Iand heeft Aukje Sinke, eveneens medewerkster van het sociaal centrum, een hogere drempelvrees bij de bevolking geconstateerd dan in Reimers waal: „Er komen minder be zoekers op de spreekuren. Er zijn al een paar dorpen afge vallen. maar Heinkenszand is er weer bijgekomen. In 's- Heerenhoek loopt het ook goed. Daar hebben we spreek uur in Het Wit-Gele Kruisge- bouw en dat Ugt wat buiten het dorp. Die plaats ls belang rijk, in verband met de sociale controle". De spreekuren van het soci aal centrum gaan gewoon door. Ze worden hier en daar zelfs geïntensiveerd. Er zijn inmid dels spreekuren op Wemeldin ge en Kapelle bijgekomen. En er wordt naar grotere samen werking met artsen, bejaar denverzorgsters en geestelij ken gestreefd. In Reimerswaal werkt het centrum uit Goes samen met het informatiecen trum voor bejaarden. Het sociaal centrum heeft nog heel waf meer plannen op stapel staan. Zo vinden de me dewerkers dat er in het cen trum spreekuren kunnen wor den gehouden door bijvoor beeld het bureau voor drugs en alcoholisme en door het bureau voor ongehuwde moe ders. Vooral deze laatste groep staat volgens de maatschappe lijke werkers erg zwak. Ver der wordt er nog gestreefd naar een specialisatie van de medewerkers op de verschil lende vakgebieden. De plan nen blijven voorlopig nog in een voorbereidend stadium, omdat het centrum in de Goe se Zusterstraat over te weinig mankracht en te weinig tijd beschikt. (Van een onzer verslaggevers GOES Het RK-Vrouwen gilde afdeling Goes stapt van daag op de fiets. Voor de en thousiastelingcn wordt ei van middag gestart hij de Hoogte in Goes-Zuid. Het vertrek is ongeveer rond half twee. Ook niet-Ieden mogen meedoen. Het Goese Vrouwengilde heeft nog meer activiteiten op het progamma staan. Een daarvan ij een dia-avond op donderdag 25 april. In hotel De Koren beurs in Goes zal dan de heer Martens het Zonnebloemwerk toelichten. Hij zal dat doen met een diaserie. Op zestien mei gaan de Goese vrouwen op de Bra bant-tour, Het pro-gamma voor dit traditionele voorjaarsreisje luidt als volgt: het vertrek is donderdagsmorgens om acht uur op de grote markt. Ver volgens wordt er koffie ge dronken in Baarle-Nassau. Het gezelschap zal daarna een be zoek brengen aan een meubel fabriek in Oirschot. In Eindho ven kan er later op de dag wat gewinkeld worden en 's avonds wordt het reisje naar Brabant afgesloten met een etentje. (ADVERTENTIE) In de pure poedervorm is plantenvoedsel voordeliger Water heeft U thuis! O Jan van Eijndthoven en Bernhard Droog in „Uitkomst (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 20 april komt Toneelgroep Theater met „Uit komst van Herman Heijermans in de schouwburg in Middel burg. Het stuk is één van e meest doorleefde, poëtische, maar ook aardse stukken die Heijermans schreef. Zelf gaf hij het de ondertitel „Spel van droom en leven" mee. En die ondertitel dekt het stuk wel. Het gaat om een jonigen in een Amsterdamse volksbuurt, die ziek is. Hij is de jongste zoon van een straatarm gezin aan het begin van deze eeuw, de tijd waarin de industrialisatie in Nederland goed doorzette en vele gelukzoekers met hun fabrieken naar de steden trokken. In zijn koortssiaap krijgt Jantje een droom, waarin hij op de rug van een zwaan uit het Vondelpark naar de sterren vliegt, die zo is hem verteld door zijn broer diamanten zijn. Met de geplukte sterren blijken alle schuldeisers - de bakker - de schoenlapper - de dokter - de liefheid zelve en blijkt ook de po litie eenvoudig omkoopbaar. Aan het slot sterft Jantje. En hoe triest het mag zijn, dat brengt echt uitkomst voor het gezin. Heijermans schreef het stuk met een volkse humor, die er op wijst hoezeer hij zijn oren te luisteren heeft gelegd in de tijd dat hij zelf r'.raatarm n de Amsterdaimse Pijp woonde. Het stuk heeft een vreemde geschiedenis achter de rug. Op de première op 2 november 1907 in Amsterdam veroorzaakte het een schandaal. Joelen, fluiten, boe-roepen enzovoort. In de pauze brak een actrice haar arm, zodat haar rol in de pauze geschrapt moest worden. Maar het Nederlandse toneel blééf telkens weer het stuk spelen, omdat het één van Heijermans mooiste is. Er kwamen voorstellingen die met gejuich ontvangen weiden Er waren er ook die bepaald minder gelukkig uitvielen. De wtize waarop men de zwaan ten tonele voerde en het dekor en de teenniek bleven vaak struikelblokken. Regisseuse Elise Hoomans en dekorontwerper Frank Raven hebben de zaken grondig aan gepakt en zijn met een totaal nieuwe opzet uit de bus gekomen. De medewerkenden aan het stuk zijn: Nettie Blanken, Trees van der Donck, Fenneken Fockema, Andreae. Annie Langenaken, Pauline van Rhenen, Jan Apon, Bemhard Droog, Jan von Eijndt hoven, Hans Fuchs, Jan Gorissen, Jan de Groot, Guy Lavreysen, Pim Peters, Jan van Unen, Jan Verhoeven, Henk Voges en Wil lem Wagter. (Van een onzer verslaggevers) Biezelinge De evangeli sche commissie van de her vormde en gereformeerde ker ken in Kapelle-Biezelinge heeft deze maand een bijzon dere kerkdienst gepland in de hervormde kerk te Biezelinge. Voor deze speciale dienst die op 21 april wordt gehou den. heeft, de evangelische commissie gekozen voor het onderwerp „vertrouwen". Voorganger is de heer H. Evers- dijk uit Heinkenszand. De dienst wordt verder opgeluis terd door het mannenkoor uit Kapelle onder leiding van J. Brouwer. Aanrijding Op de Schel- dekade zijn twee personen-au to's met elkaar in botsing ge komen. Deze botsing ontstond toen J. de J. uit Yerseke links van de weg achteruit reed. Uit de richting Breskens-dorp kwam een personenauto be stuurd door C. uit IJzendijke. Hij bemerkte D-e J. te laat. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. C. is na de aanrijding doorgereden doch is later door de rijkspolitie ach terhaald. RECHTER Jorge Carmesoni in Buenos Aires heeft een rege- ringsdeereet vernietigd dat de sluiting gelastte van het link se dagblad EI Mundo omdat het linkse ondergrondse strij ders zou steunen. Pokon is ook ideaal voor uw bloemen- en plantenbakken. Nu tevens in mini-emmertjes. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Drs. M.C. Verburg, directeur van het ETI voor Zeeland, is door de PvdA-gewesten Utrecht, Zee land, Noord-Brabant-West, Noord-Brabant-Oost en Lim burg, op de derde en daarmee verkiesbare plaats op de ont- werpkandidatenlijst voor de Eerste Kamer geplaatst. Als eerste staat op deze ont- werpl'ijst de heer J.B. Broeksz uit Hilversum. Tweede is de heer A. Mater uit Lekker kerk. Er komen nog twee Zeeuw se kandidaten op de ontwerp lijst van de PvdA voor, na melijk de heer J. Mol en me vrouw J.J. v.d. Wel-Beye, bei den uit Middelburg. Zij funige en als opvolgers voor de heer Verburg in het geval deze zou aftreden. De heer Verburg heeft ook thans reeds zitting in de Eerste Kamer Het gewest Zeeland van de PvdA zal in een vergadering op 6 mei in Goes de ontwerp- lijst definitief vaststellen. Bij dezelfde gelegenheid zullen de leden van het gewest discus siëren over het rapport van de Oosterschelde-commissie, de zogenaamde commissie Klaas- (Van een onzer verslaggevers) GOES In de sporthal in Goes is een volleybal-toernooi gehouden tussen een veertien tal ploegen van verschillende overheidsinstanties in Zee land. Het toernooi, waaraan zo'n tweehonderd sportieve ambte naren meededen, begon 's morgens om negen uur en eindigde rond drie uur. De organisatie en leiding lag in handen van de Goese politie sport- en ontspanningsvereni ging De Goese politie heeft dit paasevenement al drie keer georganiseerd. Overwinnaar van het toer nooi werd een zestal van de Koninklijke Marechaussee in Zeeland. Ze wonnen de wis selbeker voor de derde keer en mochten de bokaal dus mee naar huis nemen. De ver lere uitslag luidde als volgt: 2 ge meentepolitie Terneuzen. 3 OCMA, legerkazerne Middel burg: 4 Rijkswaterstaat Goes. 5 gemeente Goes; 6 water schap De Brede Watering, Goes; 7 gemeentepolitie Vlis singen; 8 gemeente Vlissingen: 9 gemeentepolitie Middelburg: 10 meetkundige dienst Rijks waterstaat; 11 gemeentepolitie Goes; 12 belastingen Goes; 13 gemeente Reimerswaal en 14 gemeente Borsele. (Van een onzer verslaggevers) BAARLAND De kinde ren van de drie hoogste klas sen van de lagere scholen in de gemeente Borsele kunnen deze zomer voor vijftig gulden een week op vakantie in de bosrijke en heuvelachtige om geving van Huijbergen in Bra bant. Deze vakantiekampen worden georganiseerd door de stichting Katholiek Jeugdwerk Zeeland en de stichting Op houw West-Zuid-Beveland. Het is de eerste keer dat door de beide stichtingen deze mogelijkheid voor het deelne men aan kindervakantiekam pen wordt geboden. De stich ting opbouw West-Zuid-Beve- land organiseert in de ge meente Borsele al drie jaar het kindervakantiewerk en dat doetze ook niu weer. Daar naast is men begonnen met het experiment van kinderva kantiekampen. Deze kampen zullen naast de begeleiding door beroepskrachten, ver zorgd worden door een vijfenitwimtigtai vrijwilligers h- Goes en omgeving. Er zullen drie kampen van elk één week gehouden wor den. De eerste begint op acht uni en is al volgeboekt. Per vveek kunnen er vijftig kinde ren mee. Per tien kinderen worden er twee vaste begeled- lers aangesteld. Onder hun eid'ing kunnen de kinderen in ie bossen ronddolen, spelle tjes doen, bezig zijn met sport •n met creativiteit. De doo-r de beide stichtingen langestelde organisators, Cor /an Woerkom van de stichting Opbouw West-Zudd-Beveland en Jacques Uijterhoeven van de stichting Katholiek Jeugd werk Zeeland, hebben gekozen voor het instituut Ste-Maree in Huijbergen vanwege de fraaie omgeving. Achter deze keuze gaat ook nog een bepaalde fi losofie schuil. Cor van Woer kom, een van de vaste bege- 'Ciders: „We gaan daar kam- oeren om de kinderen te laten -verenen aan moedertje natuur. !e moeten er mee leren om gaan. Het is voor hen avon- uurlijk en bevorderlijk voor lun menselijke relatie omdat '.e de hele week in een gToep ii.' elkaar zijn". Als ze op kamp gaan moe- en de kinderen alleen maar een slaapzak meenemen. Er wordt gekampeerd in tenten die door de organisators ge huurd worden. Verder heeft men er nog de beschikking over een blokhut om de regen achtige uurtjes door te bren gen en om te koken. Voor het vervoer hebben de stichtingen sl toezeggingen gekregen van een aantal ouders im de Zak -'an Zuid-Beveland die wel enkele groepen kinderen wil- en brengen. Volgens de heer fan Woerkom lopen de voor- loreidin-gen voor de kampwe- ken voor de Borselse kinderen '.vel goed: „Ik veronderstel dat net aan zal slaan. We willen er een soort traditie van ma ten". De initiatiefnemers overwegen om de laatste van de drie weken vrij te houden voor kinderen vam de laagste drie klassen van de lagere scholen De inschrijving voor de kindervakantiekampen Borsele 1974 sluit op zaterdag 20 april. Voor inlichtingen kan men de volgende telefoonnum mers bellen: 01193-441 of 01193-296. (Van een onzer verslaggevers) GOES In het voormalige raadhuis te Yerseke wordt za terdag 20 april een céndaagse tentoonstelling georganiseerd door de aktiegroep Oosterschelde Open uit Yerseke. De expo sitie wordt samengesteld uit werkstukken die gemaakt zijn door scholieren uit heel Zeeland, in het kader van de Ooster- schelde-wedstrijd, waarvan de inzendtermijn maandag sloot. Met deze tentoonstelling zal het publiek in de gelegenheid gesteld worden de inzendingen te bewonderen. Ook de scho len die hebben meegedongen naar de hoofdprijs, kunnen de werkstukken van hun collega-inzenders bekijken. De wedstrijd, met als onderwerp de problematiek rond de Oosterschelde, heeft in totaal zo'n vijfenzeventig inzendingen opgeleverd, variërend van tekeningen en collages tot scripties en opstellen en enkele complete wandkleden. Het hoofdonder werp dat de jeugd bij deze wedstrijd het meest heeft aange sproken is het natuurbehout in de Oosterschelde. De finan ciële kant en de visserij komen wat mindier aan de orde. af hankelijk van de lessen waarin de Oosterschelde is behandeld. Tijdens de tentoonstelling, die om tien uur de deuren opent en tot vijf uur 's middags duurt zal de jury, bestaande uit en kele kun sten aars en leerkrachten, de winnaars aanwijzen. De hoofdprijs voor de gezamenlijke werkstukken is een rondvaart van een hele dag op de Oosterschelde. De eerste prijs voor de individuele deelnemers bestaat uit een fototoestel. Behalve de ingezonden werkstukken, zal op de tentoonstelling ook nog een dia-serie worden getoond over de Oosterschelde. Deze se rie is samengesteld door de aktiegroep Oosterschelde Open. Snelschaken Op 2 mei a.s. houdt de schaakclub Sluis kil in café Atlanta een snel- schaaktoernooi. Er zijn 7 ron den. De bedenktijd is 10 mi nuten Het inschrijfgeld be draagt 2,coor senioren en 1,— voor jongeren tot 19 jaar Winnetou Op zondag 21 april houdt de karabijnclub Winnetou in Sluiskil een schietwedstrijd in café Dallin- ga. Aanvang 15.15 uur. Bejaardenreis Op 15 mei gaan de bejaarden uit Sluiskil een reis maken naar Bosbad Hoeven in Noord-Brabant, waar een Snip en Snapshow zal worden bijgewoond. Schieting De schut- tersma-atschappij St -Sebasti- aan organiseerde een sehieling op de staande wip in café Oud Gemeentehuis. Er namen zes tig schutters deel. De uitslag was als volgt; eerste hoogvo gel E. Mollet - S. van Gent. Tweede hoogvogel F.L. van Poecke, Koewacht. Eerste zii- vogel C. van Overloop. Zuid dorpe. Tweede zij vogel A. de la Buelle. Overslag. Derde zijvogel M. Hamers. Westdor- pe. Vierde zijvogel R. van Waes, Zuiddorpe. Eerste kal. M. Hamers, tweede kal J Fopma, Sluiskil, derde kal. A. Goethals - Gilze-Ri.ien, vierde kal. A. van Dorselaar. Sint Jansteen. Volgende schie- tinig bij M. de Cock op 30 april. Schieting In café De Block werd een schieting ge houden waaraan door 23 schutters werd deelgenomen De uitslag was: hoogvo gel en eerste zijvogel R. David uit Koewacht, tweede zijvogel mevrouw Ousting, meeste kleine vogels (5 stuks) P. de Waai, beiden uit Axel. Schieting Aan de za'ei dagschieting op de liggende wip in café Willem Tell or P van de Steen in Koewacht (België), namen 58 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel: A. Martinet uit Koewacht; eerste zijvogel P v. d. Steen. Koewacht, tweede zijvogel: Jo Hense, Axel Meeste vogels, vijf ituks Alph van Poele, Koewacht Op eerste paasdag werd cl een schieting gehouden in café Oude Molen. Hieraan namen 44 schutters deel De uitslag was als volgt: hoogvogel C. de Footer. Koewacht: eerste zijvogel: Fr. Vonck. Heik„o;. tweede zijvogel: C. de Pouter, Koewacht; extra hoogvogel was voor Aug. de Waele. Koe wacht. Meeste kleine ."igeis werden geschoten door Betn Gi oenewegen en Art. Fermont uit Koewacht, elk vijf stuks Aan de zondagschieting bij J. de Guchteneire te Koewacht (België) namen vijflig schut ters deel. Uitslag: hoogvogel: D. Laman; eerste zijvogel: A v. d. Sijpts; tweede zijvogel: R Laman. die tevens de mees te vogels afschoot, vier stuks. Aan de schieting op twaed1? paasdag bij A. de K:nd namen veertig schutters deel. Uitslag' hocgvogel: C de Footer, ezrste z.jvogel: J. de Waal; twaecie zijvogel: R. Baert Meeste en gels: Ch. Ougende, v!er siuks. Ook werd maandag een schietinig gehouden bij G. van Rumste in Koewacht. België. Sr namen 68 schutters c cel Hoogvogel werd gescnoter door V. de Schepper uit M er- tekfc Eerste zijvogel was voer F. van Goethem uit Koewacht Tweede zijvogel: C. Mervis De schieting agenda voor het komende weekend luidt als volgt: zaterdag 20 april, schietinig bij J. de Guchtenei re. 15.00 uur; zondag 21 aoril schieting bij K. van Boven. 15.00 uur, eveneens op zondag 21 april schieting bij G. van Rumste, 15.00 uur, op mjari- dag 22 april is er een sch.e- nng om 15.00 uur bij G. van Rums ie. Onderscheiding Aan de hoer M. Wieringa, ontvanger van het waterschap Schouwen- Duiveland, is de gooiden ere medaille verleend, verboiden aan de orde van Oranje-Nas- sau. Telefoon Op 26 april 1974 te 23.00 uur zullen de tele foonnummers van het net 's Gravenpolder, die uit 3 cijfers bestaan, worden gewijzigd in telefoonnummers van 4 cijfers, door vóór de bestaande_ num mers het cijfer 1 (één) te plaatsen. In de uitgaaf 1974- 1975 van de telefoongids Bre da worden de nieuwe num mers reeds vermeld. Tot 26 april aanstaande dient men bij het draaien van het net van 's-Gravenpolder (abonneenum mers) nog van de oude situa tie uit te gaan. Oriëntatierit De buurt vereniging „St. Albert" te Sas van Gent organiseert op 30 april ter gelegenheid van ko ninginnedag een oriëntatierit. Er zal op deze dag gereden worden in twee klassen name lijk: A-klasse, een reglemen taire rit. B-klasse een gezelli ge puzzelrit. Er zal gestart worden op het parkeerterrein van de Suiker Unie om 14.00 uur. De inschrijfformulieren kunnen afgehaald worden op 30 april in het buurtcentrum „St. Albert" aan de Baljuw straat van 11.00 tot 15.00 uur. Gaaiboiling Aan dt gaaibolling, die te Hengstdijk in de zaal van E. de Kort werd gehouden, hebben twin tig personen deelgenomen. De ui'slagen waren als volgt: Hoge vogel: C. van Damme uiit Terneuzen en G. van Hooye uit Koewacht, eerste zijvogel P. van Regenmortel ui» Koewacht, tweede zij vogel: werd verloot. J. Lafeber uit Kloosterzande en L. Heijman uit Hulst schoten de meeste vogels. Aan de gaaibolling in de zaal van A. Menheere in de Noordstraat deden maar liefst 61 schutters mee. De uitslag was hier als volgt: hoge vogel: A. de Rijk uit Walsoorden, eerste zijvogel: A. Vervaert uit Noordstraat, tweede zijvo gel: J. Lauret uit Ossenisse. J. van Heese uit Noordstraat schoot d-e meeste vogels. De uitslag van de aan deze gaai- b- Hing verbonden tritsing was als volgt1. 2. en 4. A. de Puorte uiit Klevershille, 3. P. d Bakker uit Walsoorden. (ADVERTENTIE) yASMASH'TA's RED BUDDHA THEATRE een avant-garde mime-musical met avant-garde muziek, soms pop, soms jazz, soms klassiek maar altijd jong en modern! 26 april t.m. 1 mei PHILIPS ONTSPANNINGS CENTRUM Eindhoven

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7