Hulster lts-leerlingen NKV polst ouders ZUSTER RERNARDA (65) WAAKT OVER HARTEN UITSLAGEN SCHOOLVOETBAL In Antwerpen is men tegen luchthaven ■™lg TOPBILl DE VOGEL SPORT EN SPEL 'ATEKMAA stad Velocitas leidt zaalvoetbal Sluiskil Aardenburg Zaamslag Westdo-k Breskens Hulst Koewacht Sas van Gent Minder zon Donderdag 18 april 1974 A ;u. - honderdag 18 april HM«s (Van onze correspondent) OOSTBURG In de eerste klasse van het Oostburgse zaalvoetbal heeft Velocitas de leiding van M C Fiehuiqua overgenomen, door een 3-2 overwinning te behalen op Verduijn (Breskens). Veloci tas nam al direct na het begin een 1-0 voorsprong. Tooh speelde het team erg nerveus verder en zelfs toen de stand werd opgevoerd tot 2—0, keerde de rust in de gele deren niet terug. Verduijn profiteerde hiervan en kwam met twee gave doelpunten op gelijke hoogte. Toen een ieder zich a-1 met een gelijkspel had verzoend kwam tegen het ein de Velocitas toch nog tot winst (3-2). Hekkesluiter Amro Bank speelde 2-2 gelijk tegen Lera ren, dat het laatste gedeelte van de wedstrijd met slechts drie spelers op de sporthal vloer stond. Uitslagen: Winke liers - Peugeot 3-8. WIK - Verduijn 2 9-3. Amro Bank - Jansen Sport 2-5. Velocitas - Verduijn 3-2. Winkeliers - Riemen® 8-2. Leraren - Amro Bank 2-2. Standen eerste klassen: Ve locitas 13-22. M C Fiehuiqua 13-21. Verduijn 12-16. Oktopus 12-15. Jansen sport 13-13. Ad ministratief Personeel 15-11. Leraren 13-9. Van Hal en Ka reis 13-6. Amro 14-5. Tweede klasse: WIK 14-12. Alheo 13-23. Hof Ter Mude 13-16. OBV 15-16. Winkeliers 14-12. Alheo 12-9. Riemens 13- 9 Verduijn 2 12-8. Blijf Fit 13-0. Programma voor 22 april: Peugeot - Riemens. Hof Ter Mude - Verduijn 2. Leraren - Jansen sport. Van Hal en Ka reis - Verduijn. Diefstallen Uit een keet op het terrein van de Nederlandse Stikstof Mij. te Sluiskil werd een las- transformator ter waarde van ongeveer 800 gulden gestolen. Ook werd ingebroken in een keet van de H.B.M. aan de Zuiderhavenweg te Terneu- zen. Daaruit werd gereedschap gestolen en een brandblusap- paraat vernield. Handboogschieten De handboogclub Dallinga heeft ook de tweede wedstrijd tegen De Valcke uit Assenede (B) gewonnen. De uitslag was 11- 9 De eerste wedstrijd in As senede was door de Sluiskille- naren met 20-19 gewonnen. Het persoonlijk kampioen schap ging na spannende strijd tussen L. de Schepper uit Sluiskil en P. Obrie uit Asse nede naar de Belgische schut ter. Schieting Uitslag schie ting bij café Dall'inga in Sluis kil: hoge vogel J. Gemma, As senede. eerste zijvogel J. van Gelderen, Sluiskil. Tweede zijvogel G. van Durmen uit Zelzate. Meeste vogels P. Scheele uit Sluiskil. Er waren 57 deelnemers. Nieuwe voetbalclub In Sluiskil is de voetbalclub F.C. Dallinga opgericht. Het is de bedoeling om deel te nemen aan de zomeravondcompetitie. De eerste vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van de NSM werd een 5-1-neder- laag voor F.C. Dallinga. De volgende wedstrijd gaat tegen F.C. St. Sebastiaan uit Assene de op zondag 28 april op het sportveld aan de Drostlaan in SluiiskiL Aanvang 10 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST „De ouders van leerlingen van de St.-Bernhard LTS in Hulst, die wij hebben geënquêteerd over de situatie op school, tonen zich duidelijk verontwaardigd over de gang van zaken. Zij voelen zich misleid door de directie". Aldus het be stuur van het NKV-overleg groot Hulst naar aanleiding van een publicatie over de vermeende onhoudbare toestand op genoem de school. Het NKV heeft bemerkt dat de ouders met name reageer den op uitlatingen van de di recteur tegenover leerlingen. „Op ouderavonden is door de directeur regelmatig aange drongen dat ouders opletten dat hun kinderen hun huis werk maken. Ook heeft hij de ouders geadviseerd de leerlin gen zo mogelijk van een eigen studeervertrek te voorzien. De uitlatingen van de directeur over de overbodigheid van het maken van huiswerk staan in flagrante tegenstelling tot zijn adviezen. Hierdoor zijn in sommige gezinnen spanningen ontstaan tussen leerlingen en ouders. Enerzijds omdat de ouders er op stonden dat het huiswerk gemaakt werd, an derzijds omdat leerlingen ver klaarden dat zulks door de directeur niet nodig werd ge acht", aldus het NKV-bestuur. Bij het rondgaan met de enquête, zijn, aldus een ver klaring van het NKV, veel emoties losgekomen. Ouders die normaal gesproken niets van zich laten horen, hebben nu zeer emotioneel gerea geerd. „Wij kwamen bij een moe der van een leerling en zij vertelde ons al zes jaar op de hoogte te zijn van de slechte onderwijssituatie op de lts. Toen wij haar vroegen waar om zij niet eerder had ge klaagd reageerde ze met: wat doe Je als eenling tegen een bestuur? De vrouw was bij zonder blij dat de zaak nu naar buiten is gebracht". Desgevraagd deelde de voor zitter van het bestuur van de St.-Bernhardschool, de heer P. J. G. Molthoff mee dat is be sloten om op dinsdag 23 april een gesprek te houden tussen bestuur van de lts en het NKV-overleg. Wij hopen van het NKV meer informatie te krijgen over de geuite klach ten. Het NKV zal haar bezwa ren tegen de gang van zaken op de school „hard" moeten maken. Wij als bestuur willen ons volmaakt objectief opstellen". De heer Molthoff verklaarde zidh nogmaals voorstander van een oudervereniging. „Een aantal vaders zou het initiatief moeteoi nemen tot de oprich ting van een dergelijke vere niging. Maar dat moeten de ouders onderling regelen". De inspectie van het lager technisch onderwijs in Breda, waaronder ook het lager tech nisch onderwijs in Zeeuwsch- Vlaanderen ressorteert, wist aan het begin van deze week nog niets van de NKV-aan- Voetbal Op het sportpark te Aardenburg vond een voet balontmoeting plaats tussen het personeel van het St.-An- burgse bedrijf Trico Noble en het personeel van het St. Am- toniusziekenhuis te Oostburg. Trico Noble won met 4 tegen 2 punten. Kaarting In café Het Wa pen van Zeeland werd een kaarting gehouden met een deelname va<n 32 personen. Uitslag: 1. M. Willemseri, 2. Jac. vain Doorn, 3. C. van Doorn, 4. J. Lensen, allen te Zaamslag, 5. J. van de Velde uit Terneuzen. HVSO De hemigelaarsver- eniging „Sport en Ontspan ning" hield in café Het Wapen van Zeeland te Zaamslag een open kaartwedstrijd. De uit slag hiervan was: 1. F. van de Bergen. 2. J. Stolik, 3. J. de Kceijer, 4. M. Willemsen, 5. H. Dobbelaar, allen te Zaamslag. klacht ..f. „Als er bij ons niet een officiële klacht wordt in gediend, dan zie je dat soort zaken niet. Het bestuur van de school is wettelijk gezien het bevoegd gezag. Als het bestui constateert, dat er iets fout zit, moet zij de zaak onderzoeken en eventueel zelf ingrijpen' aldus de inspecteur voor het lager technisch onderwijs in Breda. Intussen verzoekt het NKV aan ouders van leerlingen, desnoods anoniem, schriftelijk te reageren aan het adres van het secretariaat overleg orgaan NKV, Groot-Hulst, Maurits- laan 13, Hulst. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De ▼ele toeristen die tijdens de komende zomermaanden Hon- tenisse en met name de cam ping De Vogel bezoeken, zul len deel kunnen nemen ain diverse activiteiten die voor namelijk op en rond het recre atie-oord georganiseerd wor den. Het gemeentebestuur van Hontenisse, eigenaar van De Vogel heeft ook dit zomersei zoen voor de vakantiegangers een aantrekkelijk programma vast laten stellen. In samen- wei king met „Gemeenschaps- verk Vogelwaarde" zullen weer diverse sport- en sp-'- middagen worden gehouden, zal men deel kunnen nemen aap avond-voettochten en kan er gesport worden. Enkele hoogtepunten uit het programma zullen dit jaar on getwijfeld worden gevormd dcor de jaarlijkse fietsdrie daagse, die nu voor de vijfde mi tl gehouden gaat worden en waaraan jaarlijks een paar honderd enthousiaste fietsers gedurende drie avonden mcc oec'delen om de overwinning, en de autoralley, waaraan eveneens veel belangstellen den deelnemen. Enthousiasme verwacht hc* g»meentebestuur ook van -de z'Jde van kaartspelers, die zich met elkaar kunnen meten bij het spel Bieden zonder reem". Alles bij elkaar een druk pïogram-ma, waaraan Uemeen- schapswerk Vogelwaarde haa4 handen vol aan zal hebben. Gezien de elk jaar toene mende belangstelling ziet men het als de moeite waard steeds weer een en ander op touw te zetten. Ook niet-kampeerders uit de omgeving kunnen aan het programma deelnemen. Vooral jongeren, zo is de erva ring, komen graag naar het recreatie-oord. De jeugd blijkt het als een welkome vrije tijdsbesteding te zien tijdens de zes weken durende zomer vakantie. Gemeenschapswerk Vogel waarde gaat nu ha-ar elfde sei zoen In en heeft met genoegen kunnen constateren dat de om mezwaai naar deze vorm can vrije-tijdsbesteding aangesla gen is. Vroeger beperkte men zicih tot het organiseren van busreizen met zo nu en dan een tussentijdse sportmid dag. Het definitieve programma voor de komende zomermaan den staat nog niet geheel op papier. Op het ogenblik wordt hard gewerkt om het program ma op tijd rond te krijgen. Veel hangt af van het aantal vrijwillige medewerkers dit door Gemeenschapswerk Vo gelwaarde kon worden aange trokken. De eerste activiteiten zuilen in juni van start gaan. (Van een onaer verslaggevers) HULST Het is al weer een poosje geleden dat zuster Bernarda, hoofd van de inten- sive-care-afdeiing van het Hulster Liduinaziekenhuis on der de rook van Tilburg werd geboren. Om precies te zijn, op 11 april 1909. Nu, ais vijf enzestigjarige, blikt ze, hoe wei een beetje tegenstribbe lend, terug op het verleden. Eigenlijk is dat niet nodig, want zuster Bernarda van de congregatie „Alles voor allen" gaat vooralsnog niet met pensi oen. Ze vertelt hoe ze als reli gieuze haar verpleegstersoplei ding begon in het St.-Ign-aihis- ziekenhu-is in Breda. Dat was in 1933. Tijden-s haar twaalfja rige Bredase periode deed ze veel lahoraitoriumervarinig op en ln 1939 hielp zij mee aan de oprichting van een bloed transfusiedienst. Net op tijd, wanit deze organisatie bleek ln de oorlog goed van pas te komen De eerste maal dat »uster Bernarda na-ar Hulst kwam, was in 1945. Een moeilijke tijd omdat het peil van de ziekenhuisverpleginig nog niet hoog lag. Eind 1945 vertrok ze van Hulst naar het Brabantse Leur, waar zij de medische afdeling van het St.-Antoni- usziekenhuis, bestaande uit apotheek, röntgenafdeling, la boratorium, onderzoek en be handeling van patiënten onder haar hoede naim. In genoemd ziekenhuis werd grote aandacht besteed aan de totstandkoming van de ver- pleegsters-b-opleiding, een op leiding die gericht is op de verpleging van geesteszieken. „Ik stond al enkele malen op het punt terug te keren naar Hulst, maar dat lukte pas in 1959. Naderhand volgde ik de eerste docentencursus- die in Nijmegen werd gegeven. He-t nieuwe St.-Liiduiinaziekenhuis heb ik in 1960 als hoofd van de heren- en klasse-afdeling mee helpen inrichten. Als do cente was ik nauw betrokken bij de bouw van school en accommodatie voor de inwo nende verpleegkundigen". Zuster Bernarda wordt in ha-ar verhaal steed technischer. Zt komt terecht bij haa-r stok paardje. de hartbewaking. „In mei 1968 waren twee kamers voorzien van twee monitoren, dus vier in totaal, en zijn we oegonnen met de hartbewa king We hebben toen reeds verschillende patiënten uitste kend kunnen helpen. De toe name van het aantal hartin farcten en de overbebedding in het ziekenhu-is noodzaakte de bouw van een derde ver dieping, een voorziening die in 1970 gereed kwa-m. Ik werd als hoofd van de nieuwe afde ling aangesteld". Enthousiast vertelt de hoofdzuster van de intensive- care-afdeling hoe goed de in structie op het gebied van de hartmassage verloopt. „Onze leerlingen krijgen minstens eenimaal in de week instructie wat betreft hartmas sage en beademing. De afde ling is zeer geslaagd. We be schikken n-u over vier monito ren, uitsluitend voor hartbe waking, daarnaast nog vier, waarmee ook de temperatuur en de ademhaling kan worden gecontroleerd". Zuster Bernarda toont aan hoe belangrijk het Hulster zie kenhuis is voor de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse bevolking. „Vanaf de opening in 1971 werden bijna vierhonderd pa tiënten door ons verpleegd. Hiervan zijn er zeker twintig aan een wisse dood ontsnapt, door hulp binnen de 4 minu ten. Enkele weken geleden kwam een bekend hartchirurg hier zijn vriend bezoeken. Hij was vol lof over onze afdeling en zei zelfs: Eigenlijk hoeft u de patiënten die in aanmer king komen voor de pace-ma ker, niet door te sturen, naar Eindhoven. In de toekomst zullen we trachten te verwe zenlijken dat de operatie ook hier kan geschieden". Zuster Bernarda wil hele maal niet over zichzelf praten, d-at ligt niet ln ha-ar lijn. Het Gouden dag viert Bock-Loeie d'ijk te huwelijlcsie Bock hes; veel jaren gemaakt n» functies in enigingsleve het feesten familie Dj' een grote blijkt wel J buurtcomité geroepen, J gen, dat da heer en met hun telij'ke <t parochiekerk charistievie; heid opged, een recept# zal de man kels worde: zi-kale Liduinaziekenhuis is alles voor haar, „Laten de mensen in Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaa-nderen er op toezien dat hen niiiet enkele goede centra worden afgenomen. Laat Ter- neuzen zorgen dat zij dit ook bereiken en niet ten koste van Hulst en Oostburg. Ons zie kenhuis blijft broodnodig voor allen in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren". EHBO-vergadering Don derdag 18 april wordt door de EHBO afd. Breskens in pensi on de Schelde om halfacht de jaarvergadering gehouden. De agenda vermeldt diverse jaar verslagen en een bestuursver kiezing. Aftredend en herkies baar zijn mevrouw v.d. Meuie en de heren Moorlag en De Baek. Voorts zal de diploma uitreiking worden besproken. Communie In de paro dhiekerk van de H. Barbara zal op zondag 28 april de eer ste H. Communie worden ge houden. De eucharistieviering zal worden opgeluisterd door het Breskense jongerenkoor. De eucharistieviering begint om tien uur. Been gebroken Op het Molenwater is de bromfietser P. de M. uit Breskens onder de auto van J. de K. terecht ge komen. Dit ongeval gebeurde doordat De M. in een bocht met zijn trapper het wegdek raakte. Dokter Van der Maas uit Breskens verleende eerste hulp en liet De M. per ambu lance naar het ziekenhuis overbrengen waar hij met een beenbreuk is opgenomen. Postzegelclub Op zondag 21 aprtl zal de postzegelclub 't Land van Hulst haar maande lijkse bijeenkomst houden in één der zalen van Den Dul- laert in Hulst. Reeds vanaf half tien 's morgens zal de nleuwtjesdienst aanwezig zijn. Om tien uur openit de voorzit ter de heer P. Everaert de bijeenkomst, waarna direct een begin wordt gemaakt met le gratis loterij. Vervolgens wordt er een uitgebreide vei ling gehouden, waarbij een prachtige collectie van Roeme nië de topper vormt. Tenslotte wordt er nog een z.g. kwart- jeslotenij gehouden. De eerste prijs zal bestaan uit een serie postzegels met een waarde van ongeveer vijftig gulden. Daarna kan nog onderling ge ruild worden. (Van onze correspondent). HULST ln de schoolvoet- baicompetitie Huist waren er op de gemeentelijke voetbal velden van de VV Steen wed strijden voor de afdeling ba sisscholen. De wedstrijden wa ren in vijf poules ingedeeld. De uitslag was als volgt: poule een en twee. Warande - Clinge 21. Nobelhorst 1 - Lams- w aarde 0—0. Warande Graauw 50. Schakel - Lams- w aarde 1—0. Warande Nieuw Namen 20. Nobels- horst 1 - Schakel 11. Graauw - Nieuw-Namen 01. Fred. Hendrik - Schakel 04. Nieuw Namen - Clinge 11. Nobelhorst 1 - Fred. Hendrik 80. Clinge - Graauw 30. Lamswaarde - Fred. Hendrik 41. Eindstand poule een: Warande zes punten, Clinge drie punten, Nieuw Namen drie punten, Graauw nul pun ten. Einstand poule twee: De Schakel vijf punten. Nobel horst een vier punten, Lams waarde drie punten. Fred Hendrik nul punten. Uitslagen poule drie, vier en vijf: Nobelhorst 2 - St.-Aloysi- us 00. Willibrordus 2 - Aloy Sas van Gent 03. Maria St.- Jansteen - Willibrordus 10. Terhole - Nobelhorst 2 10. Wilibrordus 2 - Marijke 06. Nobelhorst 2 - Anthonlus Axel 12. Maria St.-J. - Groenen dijk 0—0. Nobelhorst 2 - Eike laar 0—2. Willibrordus 2 - St.- J. 1—4. Maria St.-Jan - Hei kant 20. Aloy St.-Jan - An- thonius Axel 10. Eikelaar - Anthonlus Axel 00. Marijke St.-Jan 01. Groenendijk - Heikant 30. Aloy SL-Jan - Eikelaar 01. Aloy Sas v. G. - St.-Jan 12. Aloy St-Jan - Terhole 01. Wlllibrord Heikant 30. Anthonlus Axel - Terhole 03. Aloy Sas v. G. Marijke 1—1. Willibrord 1 - Groenendijk 00. Eikelaar Terhole 13. Eindstand poule drie: St.-Jan Hulst zes punten, Marijkeschool drie punten, Aloysius Sas van Gent drie punten, Willibrordus 2 nul punten. Uitslag poule vier: Maria- school St.-Jansteen vijf pun ten. Groenendijk vier punten. Willebrordus een, drie punten, Heikant nul punten. Uitslag poule vijf: Terhole acht pun ten Koewacht vijf punten St.- Aloysius St.-Jansteen drie punten, Anthonius Axel drie punten, Nobelhorst 2 een punt. De vijf kampioenen van de poules spelen op donderdag 18 april ln St.-Jansteen om het kampioenschap van rayon Hulst. Deze kampioen verte genwoordigt het rayon voor de provinciale finale die op 4 ju ni in Goes wordt gespeeld. De finales in St.-Jansteen begin nen om 13.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST In het Land van Waas zijn de gemoederen rond de mogelijke aanleg van ee- vervangend vliegveld voor de lucht haven Deurne, dat vlak bij het dorp Bazel is geprojecteerd, bij zonder hoog opgelopen. Er gaat bijna geen dag voorbij of er wordt massaal geprotesteerd. De Waaslandse bevolking laat door het uithangen van zwarte vlaggen duidelijk mer ken zich bedreigd te voelen. De protestgolf lijkt nog niet ten einde. Er zijn voor deze week al diverse protestbijeen komsten gepland. Behalve protesten van de bevolking tegen de aanleg van het „vliegplein Antwerpen - Gent", wordt ook van officiële zijde scherp gereageerd tegen de plannen. Zowel Antwerpse economische kringen, als de beheerders van de vliegmaat schappij uit Deurne, hebben zich uitgesproken voor hand having en uitbreiding van het bestaande vliegveld. Men heeft zich zelfs bereid ver klaard de uitbreiding van de luchthaven Deurne, dat vol gens een studie slechts vijf honderd miljoen franken moet kosten, te helpen financie ren. Aangezien Antwerpen geen behoefte heeft aan een inter continentale luchthaven, wordt het voldoende geacht de be staande startbaan van Deurne te verlengen met vijfhonderd meter. De kosten van de uit breiding van Deurne vallen in het niet vergeleken bij de ruim 'vier miljard franken, die de aanleg van een nieuwe luchthaven zou vergen. fn Antwerpen wordt gesug gereerd dat grondspeeulatie een mo-gelijk motief kan zijn voor de Belgische regering om te komen tot verplaatsing van het vliegveld Deurne. De luchthaven werd door de cen tralistische politiek van Brus sel na de oorlog behoorlijk onttakeld. Pogingen tot verka veling van de honderdtwintig hectare grond liepen Vast op de wet onteigende gronden, waarin is vastgelegd dat de bestemming van het gebied niet binnen dertig jaar mag worden gewijzigd. De grond- speculanten kregen dus geen kansen. Vanaf 1966 leefde het oude vliegveld Deurne, dat in 1929 bij de bouw als zeer modern werd beschouwd, weer op toen de firma Delta Air Transport de exploitatie overnam en er nieuw leven in blies. De Belgische regie der luchtwegen besloot naar aan leiding van de opbloei haar centralistische politiek weer op te geven en over te gaan tot aanpassing van de Ant werpse luchthaven. Er werden belangrijke verbeteringswer- ken uitgevoerd. De plannen voor de aanleg van een nieuw vliegveld worden dan ook door sommigen uitgelegd als een poging de grondspeculan- ten een laatste maar definitie ve kans te geven. De indiener van het verhuis plan, de socialistische minis ter Rameckers, heeft ver klaard dat de aanleg van het nieuwe vliegveld bekostigd kan worden uit de opbrengst van de verkoop van de grond, waarop vliegveld Deurne is gebouwd. Dus toch grondspe eulatie, zo wordit in Antwer pen gefluisterd. Fotokring De Sasse fo tokring heeft in het cultureel centrum „De Speye" te Sas van Gent haar algemene le denvergadering gehouden. Het bestuur bleef voltallig omdat er geen kandidaten waren voor de opengevallen plaatsen. Tot leden van de kascomtrhs- sie werden benoemd de heren C. van 't Hoff sr., Heuskens er J. Wijne. De heer Heus kens stelde de Albert Heijn kantine beschikbaar voor de bijeenkomsten van de foto kring, die voortaan iedere maand op de eerste en de derde donderdag bijeen zal komen. De fototentoonstelling zal waarschijnlijk gehouden worden op 15 en 16 decem ber. Dia-avond Vanavond (donderdag) organiseert de Sasse fotokring een dia-avond. Het ligt in de bedoeling dat de leden elk ongeveer 10 dia'a zullen vertonen, liefst eeri af geronde serie. De avond zal een gezellig tintje krijgen ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Sasse foto kring. De dia-avond wordt ge houden in en bedrijfskantine van Albert Heijn te Sas van Gent, aanvang 20.00 uur. Wielrennen De jeugdwie lercluto Presto uiilt Drune-n, op één na d'e grootste jeugdwie- lerclub in Nederland, heeft met vijftig jonge renners van acht tot en met veertien jaar deelgenomen aan de jeugdwie- lerwedstrijd in Koewacht. In een speciale door sponsor Her mans Flexibles uit Waalwijk opgespoten bus, werden de deelnemers naar Koewacht ge bracht, waar zij werden ver welkomid met harmomemu ziek. De iin alle opzichten perfect georganiseerde ronde legde de Presto-renners geen windeie ren. Vele ereplaatsen werden bemachtigd, terwijl ook een fel-bevocbten beker mee terug werd gevoerd naar D-runen. MINISTER Vredeling van De fensie is niet bereid het offi cieel bezoek af te gelasten dat de onderzeeboot jager Drenthe op 22 april zal brengen aan Port-au-Prmee, de hoofdstad van Haïti. (Van een onze Koni de a-ctivite; selijk fee: jaar weer worden op organisatorf slaa-gd, om men te stel ouderen als nen deeltn horecabedr;; verscheiden! Middelburg De fus Vppjj Zeeland en de sticht -..—V ,.u ,_.u-Overflakkee, een operat: het feest dokterd, krijgt binnenkort i Dat gebeurt door middel van -jLtatutenwijziging die het fffLiliik moet maken dat de ^^^Watermaatschappij Zee wier activiteiten mmnen- I beperkt worden, tot de ■cie Zeeland en een vijl- êmcenten in Noord-Braj ook op Zuidhollands -ebied werkzaam kan publiek zal van de fusie -nd iets merken doof swijziging die de N.V.: aatschappij Zeeland ondergaan. De nieuwe zal gaan luiden N.V. aatschappij Zuidwest- ,and. Men heeft even e gedachte gespeeld om Krgrote N.V. de naam Del- te geven, doch daarvan J-' ten omdat men dan ook Kitialen WMZ zou moeter - De vergrote N.V. za. rrussarissen krijgen ^_..an er twee van Goeree- Ovefoakkee afkomstig moetei: Provinciale Staten var Lid zullen in hun verga- van 17 mei de statuten- Mging moeten goedkeu- r. Watermaatsehappl, en de stichting oi e-Overflakkee werken a enkele jaren samen. D( laatste tijd is die samenwer vooral op technisch ge- itensiever geworden. D< L-waterleiding Goeree- Ovefcflakkee is namelijk be ien met een nieuwe vorn m waterwinning, waarmei Ie WMZ zich over enkeli IMan wil gaan bezighouden. De nieuwe methoden be hierin, dat er water ui ^^_arirïgvliet naar het duin fllMed van Goeree wordt ge ^■pt, waar het een natuurlij ^Hguivering door bezinkin; ^^Brgaat. Daarna is het wate consumptie geschikt, ei jümf wo rden gedistribueerd. D ^^fcrmaats-ehappij Zeeian methode gaa Muzikalt Lindenlaan bracht het boerkorps een muzi huize van«| Laere. De korps had U gelegenheid verjaardag Laere Het i dankbaarhei tamboerle.de de veremr Iedere weel een paar ki tamboertjes kennis hem gebrul zeer levrede^^H dankbare te en de leiding dezelfde mmwt sQ- met gebruikmakin] Volhardig vlucht vat met 157 nomen dooi sportverem ding". Dell Audenaerd, Krijger. 3.1 15 E. Baeti van Paemet Comb, vat Smet, Aan werd met genomen, slag 1 enI 15 E. Baeck Acker, 5 i Kwikkelbed Audenaerd, Smet, 9 e Roiger van S ONBEKENDEN hebben enige kerken in de binnenstad van München beklad met leuzen tegen de huidige abortuswet geving. Aangezien de daders zuurhoudende verf gebruikten, is de schade aanzienlijk. (Van onze correspondent) HULST In de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie is, zoals we reeds dinsdag meldden, het Hulster topbiljartteam „Marionette" topbiljartkampioen seizoen 1973-1974 geworden. Dit team versloeg in het café van Willy van Swaai aan de Grote Bagij- nestraat te Hulst naaste con current 't Anker uit Hulst met 128 en daardoor werd Mari onette onbereikbaar voor de concurrentie. BC Ona uit Hulst had in het café Wentzler te Hulst met de minste moeite met KOT uit Hulst. Het BC Ona-team stuurde KOT met een forse 155 nederlaag naar huis. TOVAK uit Koewacht le verde een knappe prestatie, door thuis met 119 te win nen van BC 't Raedhuys uit Westdorpe. Het Stuiskilse STC gin-g op bezoek bij het Belgi sche Excelsior in Sint-Niklaas en leed aldaar een 146 ne derlaag. Het topbiljartteam 't Centrum Uit Hulst had een vrij weekeinde. De persoonlijke uitslagen van de laatst gespeelde wed strijden zien er als volgt uit: BC Ona (Hulst) - KOT (Hulst) 15—5: E. Wentzler - W. Koemans 11, A. Picavet - G. de Feber 20, E. Luyckx - J. de Burger 11, Ch. de Wolf - J. Vernimmen 11, W. Ja cobs - R. Blommaert 11, F. Wentzler - J. Maetaggert 2—0, J. Pilaet - Fr. Strooband 20, L. Segers - A. de Wilde 11, M. de Wit - C. Bertram 2—0 en J. de Wilde - F. Klaassen 2—0. Marione# ker l llulS Damme van Delft ren 11.1 wegh 7—-: Kayser 0-; Wogingerï' van Haute Swaal - 1 Witte - J Bogaerd P. de Smer TOVAK Raedhuys P. van Gö 1—1, F. fc" L. Coppie? 2—0, C. linck 1—1- Eggermont here - F. B. Rombo» 1—1, G. - Lent 6-U van Daele Damme-1 et duingebied op Schou Sinds begin 1972 is e dit infiltratieproject eet technische samenwerking tus «en de Zeeuwse en de naburi ge I waterleid'ingmaatschappi ,wd. de statutenwijzlglnf e fusie en de gezamenli.1 spanningen vorm geef: .a. de gemeenten o Goeree-Overflakkee een ster In het kapittel bij de WM3 die de fusi ke Inspani krijgen o.i Df vooruitzichten voor vri <la« en zaterdag opgesteld doi het KNMI op woensdag o| 18.00 uur: droog, later w; schijnlijk minder zonnig weinig verandering in tem] ratuur. Weersvooruitzichten cijfers gemiddeld over Nede LmH Excelsio:, gië> - SB R. Vaal - Vertenten 2—0. J. Voorde 1— - R. Boe4 pont - tl Smet - kj Zaman - Vermeire 2, A. de 'I 1—1 en I van Opdof" De c(*j daardoor: 15-24, 2 k.™ Excelsior :S 14-19. 1 '1 5 KOT truin Hi-'H Koewach' Voor vrijdag: Aantal uren zon: 3 tot 1 Min. temp.: omstreeks 3 gr den. Max. temp.: omstreeks graden. Kans op een dro periode van minstens 12 uu .Wfkiroeent. Ka-ns op een g heel droog etmaal: 90 pf oen*. Voor zaterdag: Sital uren zon: 0 tot temp.: omstreeks 4 gi den. Max. temp.: omstreeks graden. Kans op een dro periode van minstens 12 uj 95 'procent. Kans op een heel droog etmaal: 90 p: cent. waterstanden Konstanz 310 plus 1. Rhe felden 217 plus 5. Straatst» 182 min 4, Plittorsdorf plus 5, Maxau 401 plus 3. P chingen 144 plus 3. Mannhc 21 min 3, Steinbach 124 v 2 Mainz 233 min 3, Bin] 109 min 5, Kaub 145 min Trier 251 min 4 Koolenz min 4, Keulen 120 min 5, Ru ort 274 min 9, Lobith 908 r 2. Pannerdense Kod 882 i 5, Nijmegen 708 min 2, IJs- kop 850 min 1. Eefde IJ 371 onveranderd, Oeventer onveranderd, Mmain 5436 26 Borgharen 3880 min Bt 'ield 1112 min 8. Grave r^rien de sluis 503 min 1. huys Wetf Sluiskil 1^1 I Morgen, vrijdag 19 a Bergen op Zoom 1.45 14.11 Hansweert 0.50 en 13.24 Terneuzen 0.18 en 12.49 Vlissingen 12.17 Wemeldingen 1.35 en 14.01

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2