„voorlichting" lezetting is één middel n arsenaal vakbeweging erzoekvan de Consumentenbond: Eerlijke voor kinderen Hoop op doorbraak' Europees veiligheids- gesprek en geen,, geld! ertrap ons niet op de deurmat! Revekoautor Niets gedaan Offers >FITEREN. KAMPERElfl Korter werken Vrouw leeft al vijf jaar met kunsthart WARSCHAU PAKT TANDEN BIJEEN buitenland Zeeuwsch-Vbming Frans Drabbe straks vice-voorsitter NW; 3.000 5.000 Wmmèi amende dagen - misschien wel iussen ander igeviaagd drukwerk - krijgt u een aan- eldingskaart van de Consumentenbond. Vertrap die niet, en gooi 'm niet ongelezen in de prullemand, maar vul hem in en stuur hem terug. En mocht u ons missen: schrijf even, Consumentenbond, Den Haag. Dierenbeul in Gelderland Grensincident Honduras El Salvador Collegegeld nog niet in de Kamer VEREN BEDDEN Scheuren Top Wankel Falen papier iw pen Weduwen-uitkering Recht en krom Vete beslecht met schietpartij Stam ment wisten in Zuid-Afrika eisen doden binnenland AMSTERDAM Frans Drabbe (48), bin nenkort vice-voorzitter van het NW, is een man die het fabrieks werk uit eigen ondervin ding kent. Door inzet en studie werkte hij zich van onder af aan op tot een van de belangrijkste mannen in de Neder landse vakebeweging. Drabbe werd geboren in Terneuzen en trad met zijn LTS-dlploma op zak in 1946 in dienst van de Nederlandse Stikstof Maaatschapplj In Sluis kil. Hij volgde in zijn vrije tijd all»rlei cursus sen en bekleedde diver se lagere bestuursfunc ties ln de vakbond. In 1958 trad hij als bezol digd districtsbestuurder in dienst van de Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale. Zijn werkter rein was Noord-Brabant, Zeeland en Limburg. In 1965 volgde zijn benoe ming ln het hoofdbe stuur van deze bond die nu is opgegaan In de In dustriebond NW en verhuisde hij naar Am sterdam. Vorig jaar is hij in het Verbondsbe- stuur van het NW ge kozen. (Van een onzer verslaggevers) ERDAM „Wat mij heel erg heeft verbaasd, is iters het al na heel korte t\jd normaal vinden om fcigen bedrjjf" te werken. Daarom vind ik het tyd- op je een bezetting beëindigt veel moeilijker dan |}it om ermee te beginnen. Je moet als vakbewe- met heel goede resultaten komen, voordat de ereid zijn om hun „eigen" bedrijf terug te geven". Frans Drabbe, in 1912 de eerst verantwoordelijke voor ng van de ENKA in Breda en binnenkort vice-voor- i de grootste Nederlandse vakcentrale, het NW. Drabbe, Tfte een Zeeuwsch-Vlaming, is als enige kandidaat voor- bm Adri de Boon op te volgen. De definitieve beslis- z(jn benoeming valt in de verbondsvergadering van pullovers it affiche van een toonist herinnert bbe nog dagelijks iwogen periode van etting. Het hangt id van zijn kamer V-hoofdkantoor en ier voor die door de ,t. De cartoon ls ge let B. E. Zetter. De letting van de Usfa- Helmond roept niet Ijgn bil Drabbe herinnerin- ^Hiar de Enka-bezet- ng. volgens Drabbe de pagina van ENKA-Breda werkt" ^Relangrijkste machts- ^^fcweest, waarvan de n >ebruik hebben ge- daar voor mijn geweten geen enkele moeite mee gehad, Ik moest alleen verzekerd zijn van de steun van een aantal kun dige mensen. Als je een draai ende fabriek in de soep draait, kost dat vele miljoenen. Daar om was een goede organisatie een voorwaarde. Ik geloof dat we het samen met een groep bestuurders en kaderleden goed ebben gespeeld. Er was een draaiboek van vijftig pa gina's en we hebben dat zon der ail te veel improvisaties voor pagina afge- pulloversmetstoffënmöüwi^^^B het moment dat de pullovers in modieuze dessiis^^^^"* Normale prijs 50,- en 55,. 170,-en 75; Twee-eensets twee-eensets, bloesesin modieuze print met slipovers| in hetzelfde motief. Normale prijs 55,- en 60,- Heit in de kunstve- e zich zo duidelijk irde. Toen nog be- •an de Industriebond lemiesector voorzag I AKZO-concern niet iven aan de protesten tiging. en april *72 werden jonder druk gezet om ondernemen. Maar dat nog te voorba- it daarmee de kern laak niet geraakt ging niet om Breda tar om de werkgele- jan zesduizend men- 'ederland, Duitsland, istenrijk en Zwitser- is onze grote kracht lat we de internatio- iriteit tot stand heb- in brengen. Daardoor iets bereiken tegen multi-national als AKZO", Drabv zolang „Toen het idee van bezet- de voorraad s. g^ppgp,} heb (12 volt) Kompleet metspead snoeren e| txc.td'iiï S^FFi aansluit- material# De nieuwe vice-voorzitter van het NW gelooft overigens niet dat bezetting een oplos sing biedt voor alle kwalen. „Er is een middel toegevoegd aan het arsenaal van de vak beweging, maar in elk geval zal afzonderlijk bekeken moe ten worden welk middel ef fectief is". Drabbe laat zich niet posi tief uit over de toekomst in de kunstvezelindustrie. Als zijn persoonlijke mening geeft hij, dat in feite nog niets gedaan is aan de bestaande overcapa citeit. „Er zijn in 1972 wel afspraken gemaakt tussen de grote jongens, maar ik heb de indruk dat ze zich daar niet meer aan houden. Er is nu een opleving in die sector, maar volgens mij is die tijdelijk. Het is de vraag wanneer de overcapaciteit weer tot uiting komt en welke gevolgen die zal hebben voor de werkgele genheid. Als je ziet dat de grootste Amerikaan op kunst- vezelgebied een overeenkomst sluit met Perzië voor de bouw van een paar fabrieken, moet 0 Frans Drabbe vorige week op de verbondsverga.de van het NW in Arnhem. je niet verwonderd zijn als die produk'le mettertijd op de Eu ropese markt wordt afge zet". In het hoofdbestuur van het NVV heeft Frans Drabbe zich tot dusverre bezig gehouden met zaken als democratisering en arbeidswetgeving. Hij blijft deze portefeuille nog beheren tot er voor hem een opvolger is gekomen. Intussen zal hij zich ook gaan verdiepen in sociaal-economische vraagstuk ken, zoals de loonpolitiek, want dat is de portefeuille van de per 23 april vertrekkende De Boon. In het sociaal-economische beleid van de vakbeweging is zoals bekend de inkomensni vellering een veel vooral van rechts bestreden pro grammapunt. Vindt Drabbe nu dat, zoals vooral de VVD be weert, de inkomensgroep van 20 tot 25 mille erg kwetsbaar is? Drabbe: „De offers die wij van die groepen vragen zijn zeer bescheiden. Dit jaar gaan ze in koopkracht beslist niet achteruit. Het punt waar het om gaat is, dat in deze samen leving status gebonden is aan de hoogte van het inkomen. Daarvan vinden de midden groepen zichzelf kwetsbaar, maar ik geloof, dat iemand die 15 mille verdient, veel kwets baarder is. We moeten naar een ander systeem van waar debepaling toe, waarbij de sta tus van iemand niet wordt af gemeten aan geld, maar aan zijn waarde voor de samenle ving. Het aanzien van iemand die 25 mille verdient, hoeft dan helemaal niet te vermin deren". Vraag: Weten de mensen (ADVERTENTIE) vostraat22, Rijsbergen ionsstraat 25a, Rijen (N.- van Ooyen, Tel. 01680-3980 wel waarvoor zij offers moe ten brengen? Drabbe: „Wij voeren een beleid uit dat onze leden zelf hebben gekozen. Maar ik geef toe dat aan de communicatie met de niet-leden nog het een en ander schort. Daar ligt een grote taak. Ik vind het laat ik me voorzichtig uitdrukken jammer dat de vakbewe ging wat dat betreft niet meer invloed heeft op de dagblad pers. T"e zijn sterk afhanke lijk van de manier waarop een journalist ons beleid ver taalt". Vraag: Bij elke bedrijfssliui ting wordt hard geroepen om vervangende werkgelegenheid. Is die werkloosheid voor een groot deel niet structureel, omdat alles gemechaniseerd en geautomatiseerd wordt. Zou den de mensen niet genoegen moeten nemen met korter werken eiv minder geld? Drabbe; Aan korter werken zitten twee kanten. Je kunt de leerplichtige leeftijd verhogen en de pensioengerechtigde leeftijd verlagen. Ik zie dat de partiële leerplicht over een paar jaar doorgetrokken is tot 18 jaar. Op vergaderingen in het land hoor je overal dat 65 veel te oud is om met pensi oen te gaan. In veel landen is die leeftijd ook al verlaagd. Ik geloof dat we door verhoging en verlaging van deze grenzen een vrij volledige werkgele genheid in stand kunnen hou den. Het is niet aan te raden om korter te gaan werken voor minder geld. De totale koopkracht neemt dan af en dat heeft werkloosheid tot ge volg, rmdat er minder produk- ten kunnen worden afgezet". RON VAN MALE DIDAM (ANP) In Oost- Gelderland loopt een geheim zinnige schutter rond, die kat ten en honden als schietschijf benut. Tientallen dieren zijn de laatste weken gewond naar dierenartsen gebracht, waar de kogeltjes, vermoedelijk af komstig uit een luchtbuks, operatief moesten worden ver wijderd. Twee dieren werden door de schutter gedood, de rest heeft de aanslagen, die plaatsvonden in Zevenaar Westervoort, Didam, Lobith Velp overleefd. KAAPSTAD (REUTER ANP) Dorothy Fisher vier de gisteren i«i Kaapstad het fei t dat zij vijf jaar geleden een ander hart kreeg. De tran splantatie was het werk van de bekende Zuidafrikaanse hartchirur g professor Christi aan Barnard. De 42-jarige juffrouw Fisher is de eerste vrouw met een ruilhart. Ze heeft alle eerdere patiënten van Barnard inmid dels overleefd. Ze staat onder geregelde medische controle, maar leidt overigens een zeer actief leven. TEGUCIGALPA (Reuter) Bij een incident aan de grens tussen Honduras en El Salvador is een Honduresse mi litair gedood, zi maakten de Hondurese strijdkrachten gis teren bekend. Volgens deze bekendmaking openden „Salvadoraanse ele menten" zondag het vuur op een Hondurese patrouille vanaf de andere zijde van de Goas- scoran, een rivier die ongeveer coran, een rivier die ongeveer van de Hondurese stad Tegu cigalpa stroomt. Honduras heeft van El Sal vador een onderzoek en be straffing van de voor het inci dent verantwoordelijken ge- eist. De twee landen voerden in 1969 een vier dagen durende oorlog na een voetbalincident, Het vredesoverleg werd vorig jaar december afgebroken. Vo rige maand deden geruchten de ronde dat Honduras bezig was zich voor te bereiden op een oorlog met het buurland El Salvador. DEN HAAG (ANP) Het wetsvoorstel om het college geld van f. 1.000 tot f. 500 terug te brengen zal volgende week nog niet door de Tweede Kamer kunnen worden behan deld. Dr. A.J. Vermaat (AR) heeft namens de drie christe lijke fracties de vaste onder wijscommissie laten weten na dere vragen te willen stel len. De behandeling door de Tweede Kamer zou op 23 april beginnen als de onderwijscom missie deze week zou beslui ten tot een zogenaamd blanco eindverslag. Dit zou dan bete kend hebben, dat aan de schriftelijke voorbereiding een einde was gekomen met de 75 pagina's tellende memorie van antwoord, die vorige week verschenen is. NU BIJ LEEN REEDS VANAF unetstraat), Breda, egenheid. Leen Bakker, Boterpolderlaan 11, Raamsdonksveer. Voorlichting over seksuali- jit zou voor ouders even van- elfsprekend moeten zijn als e kind leren goed uit te kij- <en bij het oversteken of het vegwijs maken in alles, wat het leven zoal te genieten ralt. In veel gezinnen wordt or dit soort zaken echter nauwelijks gepraat. Toch heb- >en ouders hun ervaringen en ►ovendien is ruimschoots in- ormatie op dit terrein te ver zijgen. Daarvoor hoef je niet ^ens de stap te doen naar een of ander moeilijk bureau. Aan fraai geïllustreerde poc- ket-of andere boeken is al ja- 'en £een gebrek en er ver ent jnt nog steeds wat nieuws oor jong zowel als oud. vrouwenbladen en scholen zenuwen evenmin dit onder werp, waaromheen vroeger zo veel taboes bestonden. Ten slotte beoogt de televisie-serie °pen en bloot" iedereen te be reiken, nu toe om wel ke reden ook niet aangespro ken was of wilde worden. Als zoveelste steuntje in de i« er nu een vijfdelige ..Gezinsencyclopedie voor sek suele voorlichting". Het woord encyclopedie wordt hier wat ruim gehanteerd, in die zin dat men geen alfabetische na slagwerken moet verwachten. Het eerste deel, aangekondigd voor de leeftijd van 7 tot 9 jaar, en het tweede van 10 tot 15 jaar. hebben een register met verwijzing naar de blad zijde waar het trefwoord ter spraae komt, of naar de illus tratie. Voor de uitleg zelf is althans in de tot nu toe ver schenen delen de verhaal vorm gekozen. Treffend ls vooral, dat hier als zo vaak een harmo nieus gezin het uitgangspunt vormt voor de verklarende tekst. In beide boeken treedt een rustig, begrijpend ouder paar op, dat deskundig en uit voerig -ragen van de kinderen beantwoordt en daar op door gaat. In elk gezinsverhaal speelt ook de gebruikelijke aardige tante mee, die in ver wachting is. Op zo'n manier kom je gemakkelijk en niet al te geforceerd van het een op het ander. De tekeningen on derschrijven de biologische gang van zaken, de rol van de vader (hét moeilijke punt) komt voldoende aan bod en bij dat alles ontaardt de infor matie niet in louter techniscn- zakelijke kennisoverdracht. De grote verdienste van deze se rie van de Zuid-Nederlandse Uitgeverij is dat tussen de ei genlijk vrij nuchtere, beslist niet overdreven of sentimente- ie tekst door, iets overkomt van de sfeer, van de psycholo gie van de mens en seksuali teit, de liefde ook van man en vrouw. Wat die verhaalvorm be treft: in het „kleinste" deel behelst die niet méér dan dat na een korte inleiding waarin het hele gezin optreedt, vader erbij omt met „Het is een lang verhaal. en dan aan het woord blijft. Voor jon gere kinderen niet zo aantrek kelijk meestal om zelf te le zen. Wel helpt het ouders zon der meer de woorden van die vader te hanteren in een ge sprek of er op door te gaan als het boek samen gelezen of voorgelezen wordt. Op welk moment? Dat is altijd een gevaarlijke zaak, die leeftijdsaanduiding. Wat voor liet ene kind te hoog gegrepen is, omdat het als een dorre biologieles overkomt bij gebrek aan interesse in de materie, is voor een ander van dezelfde leeftijd misschien on voldoende, omdat zo'n kind door de informatie die het kreeg of door een intuïtief aanvoelen van stemmingen, woorden, televisiebeelden' veel verder is. Daarom zou op z'n minst de toevoeging „onge veer" op de - omslag gewenst zijn. Wie de hele serie aanschaft kan natuurlijk zo nodig van het ene deel op het andere overstappen, maar een bedrag van f 105,- mag altijd nog wei beschouwd worden als een soort drempel. Zeker wanneer in aanmerking genomen wordt, dat deskundigen op dit gebied zich juist zo druk ma ken, omdat nog lang niet ie dereen de noodzaak van goede voorlichting inziet. Het is al mooi ais één deel wordt aan geschaft (van 7 tot 9 jaar kost f 9,90 en van 10 tot 13 jaar f 15,90), maar dan is gerichte keuze extra belangrijk. Het tweede boek zal voor velen behoorlijk pittig zijn, omdat het in bijna elke alinea een nieuwe portie kennis ver strekt. Hoewel elk onderwerp sober wordt benaderd, blijven de moeilijke woorden en de vreemde begrippen, elkaar snel opvolgen. Je vraagt je af of de samenstellers niet wat te veel in de negentig bladzijden (waarvan meer dan de helft foto) hebben willen stoppen. Vooral op het laatst krijgt zells de volwassene een amechtig gevoel: ae komplete sortering anticonceptiemidde len, de metnode van Ogmo, sterilisatie, Freud en z'n ont dekkingen ove. het onderbe wuste, de emancipatie-gedach ten en wat al niet. Daarbij komen zelfbevrediging en ex hibitionisten beslist onvol doende uit de verf. En het ls beslist een onbegrijpelijke fout van de redactie drie maal een vrouwenarts en een vrouwenarts-kinderarts dat zij de seksueel gestoorden die gevaarlijk zijn, de „sadisten", die lief doen ais valstik, voor het kind afschilderen als to taal onekenden. Deze misvat ting zou in een volgende druk zeker herzien moeten wor den. Vooral bij dit laatste stuk van gauw-nog-even-aanroeren ga je voelen dat de uitleg een beetje populair gebracht moet worden, wil het blijven boei en. Toen ook begon ik me te ergeren aan het intellectuele niveau van waaruit de ouders met de kinderen praten en omgekeerd. Moest die moeder nu zo nodig een wiskundige zijn, die iets met computers doet: „een mannenberoep, maar ze heeft het gepresteer helemaal vrouw te blijven", zegt de vader. En weik gezin kan ai ls het in de vakantie zomaar twee dagen lang over dit soort zaken praten, zonde dat een vriendje bin nenloopt, de telefoon gaat, ie mand ongeduldig wordt of een andere storing optreedt? Een maal met kritiek bezig ga je door: kon het niet een wat gewoner gezir zijn met een winkel of een galerij-flat of een piepklein stadstuintje in plaats an deze mensen ln hun schommelbank, die als in een Zweedse film op blote voeten door het gras lijken te zwe ven. Toch zijn deze eerste delen van de „Gezinsencyclopcdie voor seksuele voorlichting' aan te bevelen. Ondanks het feit, dat er een televisieserie „open en bloot" bestaat, mis schlen juist wel daarom: via de televisie krijg je informatie recht voor z'n raap met om verwerping van een klein beetje mysterie en gegnuif rond schuttingwoorden. Ik kies voor de Informatie die ruimte Iaat voor emoties en die aanzet tot Inzicht in men selijke verhoudingen met alle moeilijkheden daarvan. Het is eerlijker en menswaardiger. COKS VAN EYSDEN. (Van onze redactie buitenland) WARSCHAU De westerse diplomatieke interesse richt zich dezer dagen op de bijeen komst van de zeven leiders van de Warschaupact landen in de Poolse hoofdstad. Wat bijeen komt is de zogenaamde politieke commissie van over leg van het Warschaupact, het militaire bondgenootschap van de oostblok-landen. De diplo matieke interesse geldt de vraag of men mag hopen op een spoedige „doorbraak" op de troepenvermindertngsconfe rentie die nu al enige maan den stagneert te Wenen. Tegeu de zin van de NAVO, de westerse tegenhanger van het Warschau-pact, wil Mos kou in eerste instantie een be snoeiing van de landstrijd krachten in West-Duitslamd. Hopend dat politieke druk op de Amerikanen in ieder geval zal resulteren in een terug trekken van troepen van de VS uit Europa. De leiders van het War- scnau-paot, dat niu 20 jaar be staat, zouden wel kunnen po gen voordeel te trekken uit de scheuren in het Atlantisch bondgenootschap dat president Nixon en Westeuropese staats lieden trachten te herstellen, Bij het zien van de verwar ring in Europa zouden de com munistische leiders tevens het moment rijp kunnen achten stappen te doen die een ver der uitstel betekenen van be- ginmaatregelen tot militaire integratie in het westen of in ieder geval die strekking hebben. Een mogelijkheid is verder dat zij met een verklaring ko men ter consolidering van be haalde resultaten in de ont spanning met het westen en het resterende deel van 1974 pas op de plaats maken afwachtend of president Nixon al dan niet zal worden alge zet. Warschau zal waarschijnlijk opnieuw oproepen tot een Eu ropese topconferentie van 35 landen inclusief Amerika en Canada ter afsluiting van de Europese veiligheids- conferentie die in de laatste fase is aangeland. Brezjnjew heeft zijn standpunten uiteen gezet over het bijwonen van een Europese top maar de westerse opinie staat afwij zend tegenover de idee de be sprekingen af te sluiten met een jumbo-achtige politieke vergadering, gezien de magere resultaten die tot nu toe zijn bereikt. De dood van de Franse pre sident Georges Pompidou, een paar weken geleden, heeft een nieuw wankel element aan het Westeuropese toneel toege voegd. De stabiliteit was al aangetast door Engeland dat weer met de EEG wil gaan praten over de toetredings voorwaarden en door het kwijnend enthousiasme i 17 est-Duitsland voor Brandt' politiek van samenwerking met Oost-Europa. Twee recen te gebeurtenissen hebben de onzekerheid in de oost-west- verhouding nog vergroot. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger faalde in zijn stre ven de goedkeuring van het Kremlin te verkrijgen voor het voorstel van Washington tot een akkoord te komen over de volgende fase van de con trole Inzake de kernbewape ning. Amerikaans pessimisme over dit resultaat zou erop kunnen zijn gericht het Krem lin te waarschuwen dat uitstel een versterking betekent van de conservatieve stroming het Amerikaanse congres een slag voor ontspanning het algemeen. Bovendien doet een recente wijziging op hoog niveau in de leiding van de Hongaarse com munistische partij vermoeden dat Boedapest een stap terug maakt naar nauwere economi sche samenwerking met Mos kou, hetgeen een versterking van de algemene solidariteit binnen het Warschau-pact kunnen inluiden. Tenzij Washington en Mos kou voor het eind van dit jaar overeenstemming kunnen reiken over een verdere perking van kernwapens is toenemend gevaar van escalatie in atoombewapening met slepende gevolgen voor een zuivere Europese ontspan «lng. be be er een Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatïe zullen deze vermteld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bl| de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens ie met Inhoud, c.q. etrekkln®. Gisteren zag ik op de tv dat de jeugd van 17 jaar recht heeft om meer dan f 500 per maand te verdienen. Nu vraag ik u: waar moet dait naar toe? Waar hebben wij, de wedu wen, dan redht op? Ook wij krijgen f 522,79 en daar moe ten wij nog huur, gas, water, licht, brand- en levensverze keringen en brandstof voor kopen en ook graag nog wat kleding. Terwijl een 17-jarige nergens voor hoeft te zorgen. Dit is iets wat ik niet recht vaardig vind. Ook ons hebben ze beloofd een uitkering te geven gelijk aan de man. Nu, ik geloof er niet veel van, want een man zal toch wel meer verdienen als wij nu krijgen. BREDA MEVR. D. HENDRIKSE - BOS Waarom begint een krant een fiscale rubriek? Ach, ze kan niet achterblijven bij an dere bladen. Belastingen zijn nu eenmaal „in". Zelfs de om roepen begeven zich op dit terrein met extra-bijlagen bij het programmablad. Het verraste mij dan ook niet toen De Stem zijn fiscale rubriek startte. De titel be loofde veel: „Rech't en krom". Objectiviteit straalde daarvan af, wijsheid en mildheid. Ken nelijk zou het geen dorre voorlichtingsrubriek worden en ja hoor de meest „interessante" uitspraken van de belastingrechten waren het onderwerp. Het moet gezegd; de stukjes zijn goed geschreven, lekker op de vlotte toer met koppen als „vertrouw de fiscus niet" en uitlatingen als „jammer ge noeg misgunde de inspecteur hem dit". En wat dacht u van „de inspecteur die bloed rook", ook een hele goeie. En wat te zeggen van de keuze van de arresten; voor iedereen van belang. Tienduizenden Stem-lezers-congresgangers weten nu dat slechts 60% van hun kosten aftrekbaar zijn. Dit jaar dan maar niet naar het congres in Aca-pulco; vol gend jaar wel naar Sydney! En de commentaren, ook zo deskundig; de subsidiaire stel lingen, de overwegingen van de rechter erbij. Ook verwij zingen naar misstanden in an dere functies, alles zeer ter zake doende. Ook nieuwe vi sies zoals gelijke fiscale regels van winsten en lonen, ze zijn nog wel geen wet, maar D'Ou- we verwijst er naar. Laat hij eens filosoferen over de vraag, hoe het komt dat Nederlandse delegaties op- verre congressen relatief zeer groot zijn. Eender was de Ne derlandse fiscus te soepel dan te streng. Mijn bewondering gaat uit naar een moedige in specteur (D'Ouwe: misgunnen de inspecteur) die een groei ende misstand meent te signa leren (D'Ouwe: bloed ruikt) en daartegen naar eer en ge weten en in het belang van rechtvaardigheid stelling neemt (pietepeuteren). PRINSENBEEK G.A.C. BAAS DEN HAAG (ANP) —De 30-jarige matroos H. van der B. heeft dinsdagavond een ru zie met zijn ex-zwagers Joop (24) en Cor van Kralingen (22) beslecht door in hun huis aan de Rozenburgstraat met een pistool vijf kogels op hen af te vuren. Joop werd in buik en bil getroffen en moest in een ziekenhuis een spoedope ratie ondergaan. Zijn toestand is niet zorgwekkend, aldus de politie. Cor liep een schotwond aan een oksel op, waaraan hij in het ziekenhuis is behan deld. CARLTONVILLE (UPI) Voor de tweede keer in even zoveel dagen hebben stam mentwisten plaatsgehad tussen arbeiders van de goudmijn Western Deep Levels in Carl- tonville in Zuid-Afrika. Daar bij zijn volgens de politie ze ven mannen gedood. Sinds d« twisten tussen de arbeider* "an de Pondo- en Basotho- s n'nm"r „ndag hpgonnen- zijn nu negen mijnwerkers gedood en zeventig gewond. snderdag 18 april '974

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15