Worden malafide praktijken van koppelbazen „beschermd"? Oudenbossche (27) in Israels evaarlijkste frontlijn uwfond) Uw bank is op Goede\Wjdag gesloten. lOLGA BEGO IN MEROM GOLAN: ISRAEL MAG GOLAN-HOOGVLAKTE NIET OPGEVEN liddel hi I. Loon aan bouwvakkers doorbetalen Roerden de bergen in binnenland buitenland Koppelbazen en hun praktijken (I) Geheim rapport Test-case nna- melk, lékker koffie htïngen onds-infocentrum tel. 01180-7158. coupon inzenden. ONZEKER ALARM MODERNSTE ECONOMIE VERGROEID Ondanks staking bij De Schelde OORLOG STAAT VOOR DE DEUR F abrieksdirecteur verdacht van brandstichting Sexchib mag open blijven Hagedonk (4) nsdag 10 april 1974 19 I (Van onze verslaggevers) «LO/MJMEGEN Er -aan zeer sterke vermoe- bs dat het reeds in 1972 be nen onderzoek naar de duleuze praktijken van ^nafidt- koppelbazen, die Ne- ^Kandse werkkrachten uitle- aan Westduitse bedrijven, Nederland „van hoger ld» wordt tegengewerkt, verschillende instanties, s de Sociale Verzekerings- d en een aantal Raden van >eid, heerst daarover grote gerustheid. Een aantal amb teren. die zich jarenlang in miijoenenzwendel hebben •diept, zijn zwaar teleurge- Tjd en gefrustreerd. Onze start vandaag met de dikatie van een artikelense- vol feiten, meningen en tergronden van dit weinig "beffend zwendelschandaal, ondanks bepaalde over- maatregelen aan Neder- Jjse en Duitse zijde - nog jts aan actualiteit heeft in vert een officiële „dienst- Idedeling'' van de Vereni- van Raden vam Arbeid, gedistribueerd in no- vtfnbt r 1973, neemt het te- L ^^Kstellen en uitlenen van «b®™* ^^■erlandse arbeidskrachten liBnitsland weer toe. rTdirecte aanleiding tot deze ^Hjlikaties is een rechtsgeding dat voor 12 april as. zal die nen bij de belastingkamer van het gerechtshof in Den Bosch. In deze zaak, aangespannen door de Venlose advocaat Jiir. J. Slangen, zal in hoogste in stantie worden uitgemaakt, of de fabrieksarbeider Wilhelmus B. uit Venray een aan hem ambtshalve opgelegde aanslag Inkomstenbelasting over 1972 moet voldoen of niet. B. was iai de periode 1 januari tot 31 augustus 1972 werk zaam bij de firma Neda N.V., een van de (volgens officiële rapporten) 52 „uitleenbedrij ven" van de ronselorganisatie v.E. in Nijmegen. Volgens een opgave van Neda N.V. zouden op het loon van B. maande lijks loonbelasting en sociale premies zijn ingehouden, maar de inspectie der directe belas tingen erkent het daarvoor op gelegde „document" niet en verlangt van de Venrayse Duitsland-ganger nu een be drag van 1.025 gulden aan I.B., plus een nabetaling van 1.821,- aan AOW/AWW. Mr. J. Slangen: „In dit beroep op de belastingkamer wil ik aantonen, dat hier grove on rechtvaardigheden worden be gaan. Hier wordt de kleine man gepakt, terwijl de kop pelbaas vrijuit gaat. Zolang men de koppelbazen niet in hun nekvel grijpt, die miljoe nen en miljoenen verdienen aan ontduiking van belastin gen en sociale premies, mag men zijn kennelijke onmacht terzake niet uitvieren op de kleine man". „Het is mijn vast idee", aldus de Venlose strafpleiter, „dat het oprollen van de malafide ronselorganisaties ln Neder land op hoog niveau wordt tegengehouden, terwijl het om ontzettende massa's geld gaat, waarbij de Nederlandse en Duitse staat te kort is en wordt gedaan" In deze overtuiging, die in fei te een ernstige beschuldiging inhoudt, staat mr. J. Slangen niet alleen. In de komende publikaties in deze krant zal daarop nader ingegaan wor den. „Een voLslagen onbegrij pelijke situatie", zegt mej. Truus Kok, voorzitster van de Raad van Arbeid te Venlo, welke instantie bij het op gang brengen van een lande lijk onderzoek naar malafide koppelbaaspraktijken in 1972 baanbrekend werk heeft ver richt. En mej. Kok voegt daar aan toe: „Wij hebben, laat ik dat eerlijk zeggen, de indruk dat er in zeer hoge kringen een bepaalde bescherming wordt uitgeoefend. Die be scherming rust dan naar onze mening speciaal op de persoon van meneer van E. in Nijme gen. Het is ontzettend onbe vredigend, dat er niets te be wijzen valt. Nu weet je dus niet, of dit allemaal alleen maar ligt aan de ontoereikend- heid van de wet en de ontoe reikendheid van de bewijsvoe ring". In december 1972 heelt de So ciale Verzekeringsraad een ge heim rapport over de „organi satie van E." uitgebracht. Op regionaal niveau (oa. in het rayon Venlo van de Raad van Arbeid) was al eerder een on derzoek op gang gekomen, waarbij in februari 1972 de officier van Justitie te Roer mond werd ingeschakeld. Ter- wille van de landelijke coördi natie, in handen gelegd van de officier van Justitie te Arn hem, werd toen (en tot dus ver) van enige concrete stap pen afgezien. Ook instanties als de Sociale Verzekerings bank, toezichthoudend orgaan op de Raden van Arbeid, de Fiscale Inlichten- en Opspo ringsdienst (FIOD), de Loon- technische Dienst enzovoorts hebben lijvige dossiers over de beweerde zwendelpraktij- ken van koppelbazen en een wijdvertakt net van agenten en sub-agenten samengesteld. In het kantoor van de Zieken fondscentrale te Amstelveen is een „centrale meldingspost" ingericht, waarin Ziekenfonds raad, Bureau Duitse Zaken, GAK en Sociale Verzekerings raad samenwerken. SVR-inspecteur A.B. Kramer, de man die in 1972 het uitvoe rige geheime rapport opge maakt heeft, verklaarde onze krant desgevraagd: „Ik voel mij hevig gefrustreerd. Waar om is er al die tijd nog niets gebeurd? Ik weet het niet. Men zegt, dat de ontknoping nu voor de deur staat. Volgens mijn inlichtingen blinkt het goud nog steeds aan het uit leenfront". Naar schatting werken op dit moment nog zo'n 20.000 Lim burgse pendelaars in West- Duitsland, van wie ongeveer 25% via malafide koppelba zen. Niemand kan becijferen, wat deze koppelbazen - door ontduiking van af te dragen L.B. en AOW/AWW-premies van hun werknemers - jaar lijks verdienen. In 1972 werd hun „inkomen", alleen al in Limburg, geschat op dertig miljoen gulden per jaar. Hon derden werknemers zijn nu in conflict gekomen met o.a. fis cus, ZNL en Raad van Ar- heir, omdat zij: A. alsnog L.B. en premie-aan slagen moeten voldoen; B. onrechtmatig genoten kin derbijslag moeten terugbeta len; C. eveneens onrechtmatig ge noten uitkeringen ziektekosten hij ZNL of GAK moeten „bi- leveren". Enkele feiten: In het rayon van de Raad van Arbeid te Venlo (Gennep- Echt) moet plusminus 41.000 gulden kinderbijslag worden terugbetaald, waarvan ondanks aanmaningen nog een bedrag van 29.000 gulden openstaat; Van de 140 gevallen waarin met K.B.-lijsten was „ge knoeid", heeft de Venlose re cherche eind februari 1973 in veertien gevallen proces-ver baal opgemaakt en deze dos siers ter vervolging overgedra gen aan de officier van Justi tie te Roermond waar (zonder dat tot seponering besloten is) tot dusver geen verdere stap pen zijn ondernomen; In het rayon Venlo van de inspectie der directe belastin gen zijn minstens „enige hon derden" al dan niet ambtshal ve I.B.- en premieaanslagen over 1972 opgelegd aan werk nemers, die in dienst van ma lafide koppelbazen in Duits land hebben gewerkt en die nu gezamenlijk naar schatting tussen 200.000 en 500.000 gul den aan achterstallige heffin gen over het belastingjaar 1972 alsnog moeten voldoen. Volgens een raming van het Loontechnische bureau ligt de .„schade" die aan bedde kanten van de grens door malafide uitleenpraktijken wordt gele den in de vorm van ontdui king en onrechtmatig verkre gen uitkeringen, vanaf 1970 op plusminus twaalfhonderd mil joen gulden per jaar. Mr. J. Slangen beschouwt de zaak Wilhelmus B. die na de zomermaanden zal gaan dienen voor de Bossche belastingka mer als een test-case voor al dde honderden gevallen, waar- In „uitgeleende" Duits land- gangers achteraf tot betaling van vaak fikse navorderingen zijn/worden gedwongen, ter wijl zij van hun werkgever (in de meeste gevallen een Van. E.-bedrijf) een getekende of gestempelde verklaring hebben ontvangen, dat L.B. en premies op hun loon zijn inge houden. „Als mijn visie door komt", aldus mr. Slangen, „zal in al zulke gevallen van terug betaling of van invordering moeten worden afgezien. Mijn standpunt is, dat hier de werkgever gefraudeerd heeft. Ik hoop, dat via deze zaak eindelijk licht wordt gebracht ln de malafide koppeibazerij en dat de ware schuldigen ge pakt zullen worden". In volgende publikaties in de ze krant zal in de komende week op verschillende aspec ten van dit „miljoenenspel- met-de-grens" worden inge gaan. In de hoop, dat hiermee wordt bijgedragen tot een stuk definitieve opheldering, waar op het algemeen belang recht heeft. Met name zal uitgezocht moeten worden, of het uitblij ven van deze opheldering toe geschreven dient te worden aan onmacht of onwil. Zeker, nu het woord „bescherming" door gezaghebbende, onver dachte personen ls uitgespro ken. (Van onze correspondent) OLAN-HOOG VLAKTE „Als de Syriërs naar Ku- ieitra terugkeren zullen ij geen nacht rust meer hebben. Dan heeft kibboets erom Golan geen toe komst. Diep in ons hart ïjn wij ervan overtuigd, lat de Israëlische regering uneitra en de rest van de olan-hoogivlakte nooit zal ipgeven." Aan het woord is Olga Be- Een stevig 27-jarig Neder- ands meisje uit Oudenbosch. Vijf jaar geleden pakte ze pezen. Het zionisme dreef ar naar Israël. Een onbe kommerd beschermd luxueus ventje in een Nederlands ovincieplaatsje ruilde zij jroor het harde pioniersbe- 'aan in de joodse staat. Al [twee jaar woont en werkt Ol ga als gymnastiekonderwijze- res in Israëls onberekenbaar- en gevaarlijkste frontlijn. De in twee jaar uit de grond stampte kibboets Merom olan, ligt op nog geen vier km ten westen van Kuneitra jen ook na de Grote Verzoen- goorlog nog steeds binnen het bereik van de Syrische ar- Tilerie en raketten. Op Grote Verzoendag werd de kibboets oals heel Israël door de Sy- ehe aanval verrast. |„Ik zal die Syrische lucht- nval nooit vergeten. Het vam zo onverwacht, dat je leer. tijd had naar de schuil kelders te rennen. Het leek vel alsof de wereld ver ging.." pp de tweede dag van de oorlog (7 oktober) werd de kibboetsbevolking in het nachtelijk diudster in paniek geëvacueerd. „Als vee werden we in de bussen gestouwd. Snel de Golan af." Een kolossale Syrische tank- aanval in de richting van de in beton gegoten kibboets werd op slechts drie km. van de nederzetting gestopt. Tij dens een van de grootste en gruwelijkste tankslagen op de Golan-hoogvlakte werden 450 Syrische tanks vernie tigd. Op tien oktober keer den de eerste pioniers weer naar hun nederzetting terug. Terwijl de oorlog nog m vol le gang was beten zij zich weer vast in dit stukje woes te aarde. „We zullen altijd blijven". De dagelijkse strijd, die langs de Israëlisch- Syrische bestandslijn woedt, maakt het bestaan in Merom Golan onzeker. Ieder moment kunnen zware Syrische gra naten of raketten op de kib boets vallen. Zullen de hui lende sirenes het gevaar voor zijn? Veel risico's worden er door de militaire leiders niet genomen. Bij de eerste teke nen van hernieuwde vijande lijkheden langs de bestands lijn wordt in de achttien ne derzettingen op de Golan- hoogvlakte de staat van pa raatheid uitgevaardigd. Dan wordt Olga met haar kinde ren via de draagbare radio- ontvaniger die zij altijd bij zich heeft uit de velden te ruggeroepen. De gymnastiek les moet dan vlak bij de gapende mond van de dub- beldiepe schuilkelder worden gegeven. Vooral de laatste weken lijdt Olga een mollen- bestaan. De sirenes loeien vaak. „Wat ben ik blij dat ik vrij gezel ben" vertrouwt ze me toe. „Als er alarm is hoef ik alleen maar mijn vege lijf te redden. „Ik zou het heel moeilijk vinden hier met man en kinderen te leven. Heel moeilijk. Dat geef ik ruiterlijk toe..." Na het bom bardement van Grote Ver zoendag is ze gespannen. „Ik vreet me van binnen op." Een tractor rijdt nogal luid piepend voorbij de eetzaal. „Is er alarm?" vraagt ze ge schrokken. Deze pioniers vrouw weet dat haar ouders in Oudenibosch met bezorgde gulzigheid het nieuws over de strijd op de Golau-hoog- vlakte volgen. „Een zus van mijn moeder heeft me ge vraagd naar huis te komen." Maar Olga Bego blijft waar ze is. „Ik houd van de Go lan-hoogvlakte", zegt ze. De oorlog, de ijskoude win ter, het pioniersbestaan staan diep in haar ziel gegrift. Ze is met deze nieuwe werke lijkheid, met deze dagelijkse spanning vergroeid. Idealis me of waanzin? De waarheid ligt in het mid den. In nog geen twee jaar is kibboets Merom Golan tot de grootste en indrukwekkend ste nederzetting op de Go lan-hoogvlakte uitgegroeid. Er is door de verschillende instanties maar liefst voor een bedrag van 35 miljoen gulden ingepompt. Fondsen waaruit de gewapende struc tuur van de nederzetting, de peperdure schuilkelders en de luxueuze appartementen voor de 350 bewoners zijn gefinancierd. Merom Golan is ongetwijfeld Israëls modern ste en weelderigste nederzet ting. Ondanks de aanhouden de oorlogsdreiging en de on zekere politieke toekomst van de Golan-hoogvlakte is al begonnen aan de bouw van een overdekt verwarmd zwembad. Over ruim een jaar moet het opengaan en kan Olga beginnen met het geven van zwemlessen. Haar specialiteit. Een groots opge zette gemeenschappelijke eetzaal met cultuurcentrum is bijna klaar. Monumenten van zekerheid, die misschien in ruil voor een politieke op lossing met Syrië moeten worden geslecht. De economie van Merom Go lan drijft op een cementfa briek, enz., veeteelt en land bouw. Duizenden slachtkoei en grazen op 500 hectare Golan-hoogvlaktegrasland. Op vier hectare worden tul pen gekweekt. Bollen die naar Nederland worden geëx porteerd en de eigenschap hebben voor Kerstmis te bloeien. Achter dit winstge vende project staan ook twee Nederlanders, Ir. E. Vega van het Israëlisch vulkanisch instituut, die na de zesdaag se oorlog op het idee kwam tulpen op de Golan-hoog vlakte te kweken en Corry j Zo rustig is het in de Kibboetzim op de Golan-hoogvlakte al lang niet meer. Kolderman, die zich met heel haar ziel op de Golan-tulpen- cultuur heeft geworpen. Dit Leidse meisje, dat aan het Haagse conservatorium viool studeerde woelt met haar fij ne vingers dagelijks in de harde bodem. Evenals Olga is zij met haa. omgeving vergroeid. Ook Corry vindt dat Israël de Go lan-hoogvlakte niet mag op geven en ook Kuneitra in het kader van een overeenkomst tot scheiding van troepen niet aan de Syriërs mag af staan. „Als we Kuneitra uit handen geven komt de hele noord-zuid-verdediging van de Golan-hoogvlakte in ge vaar. De Syriërs kunnen dan doorstoten in de richting van de Huleh-vallei en opnieuw zoals voor de zesdaagse-oor- log het geval was Noord- Israël en de nederzettingen boven Tiberias bedreigen." Het zijn strategische beden kingen van een jonge Neder landse vrouw die misschien wel hout snijden maar in het internationale politieke vlak geen of nauwelijks gehoor vinden. Dat maakt het Corry en Olga en al die andere leden van kibboets Merom Golan zo moeilijk hun zware pionierstaak voort te zetten. Aan opgeven denken ze niet. „Alleen", zegt Corry voor zichtig, „voor echte vrede met Syrië ben ik bereid de Golan-hoogvlakte te ontrui men." Maar in vrede met de Syriërs gelooft in deze neder zetting geen sterveling. Tegen de stroom van de ge schiedenis op bouwen Corry, Olga en Mosje op de Golan- hoogvlakte aan hun toe komst. SALOMON BOMAN UTRECHT Het risico van werkverhindering ligt bij de werkgever en niet bij de werknemer. Dit betekent dat werknemers die buiten hun schuld onmogelijk hun werk kunnen doen het recht behou den op een normale loonbeta- ling met alles wat daaraan vast zit. Dit heeft de Hoge Raad be slist naar aanleiding van een door de bouwbond-NW aan gespannen civiele procedure tegen het aannemingsbedrijf Mabuwat in Zwijnidrecht, die zijn ruim 40 werknemers in februari 1972 twee dagen lang niet kon laten werken op de Vlissingse scheepswerf „De Schelde" tem gevolge van een staking van het werfperso- neel. De aannemer gaf wel een voorschot voor de twee verlo ren dagen, maar weigerde dit later om te zetten in een loon- betaling met alles wat daaraan vast zit (vakantiebonnen e.d.) omdat een aanvraag om werk- loosheidsuitkemig was afge wezen. De bedrijfsvereniging weigerde, omdat de werkloos heid was ontstaan door een staking. De Middelburgse kanton rechter wees destijds de eis van de bouwbond-NW toe. Het betrof slechts een van de ruim 40 bouwvakkers. Alleen de hoogte van het toe te wij zen bedrag moest nog worden vastgesteld. De zaak leek hier mee afgedaan, maar volgens de bouwbond-NW trachtte Mabuwat „volkomen in strijd met de duidelijke afspraak (dat de uitspraak voor alle betrokken bouwarbeiders zou gelden) onder de rechterlijke uitspraak uit te komen". Het bedrijf wilde alleen maar betalen aan de werkne mer wiens geval aan de kan tonrechter was voorgelegd en niet aan alle anderen. DE Nederlandse apothekers hebben deze week, in samen werking met het ministerie vam Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne een folder uitge geven, waarin beknopt voor lichting wordt gegeven over het voorkomen van brandwonden en de eerste hulp bij dergelij ke wonden. NDS NtÜtRLANDSE GbMkts J LONDEN (Reuter) Hon derdduizend Koerden uit Iraak.sc steden zijn naar het «gestrekte berggebied van Koerdistan verhuisd, zo heeft de voornaamste woordvoerder van de Koerdistaaiise demo cratische partij (KDP), Sjafiq Qazzaz, in Londen verklaard. De verhuizing geschiedde in de afgelopen vier weken. Onder degenen die wegge trokken zijn uit het Arabische deel van Irak bevinden zich veel artsen., geleerden en tech nici van de olievelden bij Kir- koek. een van twistappels tussen Moellah Moestafa Bar- zani's KDP en de regerinig in Bagdad. VoLgems Sjafiq Qazzaz, die een reis maakt door Europa om steun te werven voor het verlangen van zijn partij naar Koerdische autonomie binnen Irak, vertelde de pers verder, dat er thans 50 artsen in Koerdistan zijn tegen slechts 8 voor 11 maart, het tijdstip van deFnieuwe breuk met Bagdad Deilraakse regering aldus het Barzani's aanhangers wezen hoofd van de inlichtingen dienst van de KDP, probeert thans Iraakse artsen in het buitenland ertoe te bewegen naar hun land terug te keren teneinde de leemten te vullen ontstaan door het vertrek van Koerdische artsen. Op 11 maart kondigde Iraks president, Achmed Hassan Bakr, aan, dat de Iraakse re gering van plan was Koerdis tan een vorm van autonomie te verlenen. Maar generaal deze autonomie van de hand. De vijf Koerdische ministers in de Iraakse regering traden dezelfde dag af. aldus Qaz zaz. De vervaniginig van deze mi nisters, die dezer dagen werd bekendgemaakt, noemt hij een poging van de regering in Bagdad een facade te vormen waarachter de regering een zogenaamde autonomie voor Koerdistan tot stand kan bren gen. Deze autonomie gaat naar de mening van Qazzaz gepaard met plannen voor een offen sief tegen de troeoenmacht annnnde KI?P die "ngeveer «u ooo manschappen telt. ARNHEM De directeur' generaal vam confectiefabriek CO.IC in Arnhem wordt ervan verdacht zijn fabriek in brand te hebben willen laten steken om zo zijn in moeilijkheden verkerend bedrijf wan die on dergang te redden. De brandstichting ging ech ter niet door, omdat de ge huurde brandstichters eerst voor ongeveer 15000 gulden aan overhemden in een ge reedstaande auto overlaadden en daarbij door de politie werden betrapt. Vijf van de /even man, afkomstig uit Am sterdam en Tiel, konden na een wilde rit worden gearres teerd. IN Ingelfimger in Baden-Wu- ertemberg is vierduizend liter Muel.er-Thurgauwijn van het jaar 1973 in een kanaal gelo pen nadat vijf spelende kinde ren in een wijnkelder de kraan van een wijnvat van 12000 titer hadden openge- draaid De schade bedraagt 18000 mark ROTTERDAM (ANP) Wat de rechtbank betreft mag de sexolub „Love-inngele gen in de Rotterdamse villa wijk Hillegersberg, geopend blijven. De heer B. Swartberg, buurman van de „Love-inn", heeft geen gehoor gevonden voor zijn argumenten dat de exploitatie van de club stopge zet zou moeten worden. Alleen op één punt moesten de ex ploitanten van de „Love-inn" bakzeil halen. Mr. Erades stel de vast dat de „Love-inn" wel degelijk een sexclub is en geen „vereniging tot bevorde ring van het naturisme". Het karakter van de „Love-inn" bleek volgens mr. Erades uit diverse in dagbladen versche nen advertenties, waarin klan ten werden uitgenodigd om te komen „relaxen met de girls". Brieven voor deze rubriek moefen met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen dezo vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie ven brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen ic met inhoud, c.q. strekking. RTaohtig bejaarde Inwoners van de gemeente Prinsenbeek verkeren momenteel in een dusdanige situatie dat zij daardoor alle zekerheden kwijt zijn. Onderlinge ruzies en meningsverschillen zijn aan de orde van de dag. Bewoners zijn bang van het bestuur en van elkaar geworden. Men durft niet vrijuit met eik-aar te spreken. Nu, ruim drie weken na de bezetting, heeft nog geen en kel bestuurslid het aangedurfd om de bewoners toe te spre ken. Zij zijn niet in staat het vertrouwen van de bewoners te winnen. Daarvoor zijn ze te onbekend bij de bewoners, missen ze de capaciteiten en zijn ze op 9 maart via de heer A. Saris en de burgemeester van Prinsenbeek te ongeloof waardig overgekomen. On- dertussin weigert het bestuur elke bemiddelingspoging in het conflict. Zijn Zijn ze soms bang geconfronteerd te wor den met deskundigen op het gebied van de bejaarden zorg? Een onderzoek- of bemidde lingscommissie zou wel eens wiat van hun heilige koe „macht" kunnen afnemen en dat kan het bestuur kennelijk niet verdragen. De bewoners blijven echter alsmaar zitten met hun problemen en nie mand die aan deze onhoudbare siutatie acuut wat kaïn of durft te doen. W-aarom is sinds 9 maart de heer A. Saris. inspecteur van de bejaardenoorden in Noord- Brabant, niet meer in huis ge weest? Is af en toe een gerust stellen telefoontje van een of ander bestuurslid, die door zijn of haar ondeskundigheid de situatie niet onderkent of de waarheid niet vertelt, vol doende? OOSTERHOUT H.G. Guliek (ADVERTENTIE) Wij willen graag voorkomen banken op vrijdag 12 april dat u tevergeefs bij ons aanklopt. (Goede Vrijdag) gesloten zijn. Daarom herinneren wij u er aan dat de kantoren van alle De gezamenlijke banken.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 19