Continuïteit akkerbouwbedrijven KINDERBOERDERIJ PvdA GOES SPRAK OVER PPR bedreigd" V ijf enzeventigs te vestiging van Slavenburgs Bank in Middelburg HOOFDBESTUUR Z.L.M. OVER BRUSSELSE CARAVANS Onbemande kano uit zee opgepikt en naar Terneuzen gebracht Bekendmaking Eindhovense politie pakt Belg voor antiekdiefstallen de Kefjzer en Zn. B.I Popfilm in De Beuk Gevonden voorwerpen te Vlissingen staOa-H.» M i GïttrBBENVORST, 4 april Centraal Verkoopkantoor «hampignonipriijzen: fijn 377, fijn C 355, middel 323, middel fi 296, 4 kg 283, kruis fijn 325, kruis grof 283, 4 kg 279, II 248, 4 kg 258, HI A 4 kg 230, HIB 4 kg 214, afwijkend 4 kg r GOES Kieldrecht Nieuw Namen Goes Vlissingen St. Jansteen IJzendijke Doorgereden na aanrijding: tien dagen cel 's-Gravenpolder Stoppeldijk Productiviteit Regering Maatregelen Ruilverkaveling Rookgordijn hinderde automobilisten snel gaan halen voor 'n smulweekend: Dodenherdenking in Middelburg Voorwaarde- lijke straf voor man, die leven beterde Hoofdplaat Zeven dagen gevangenis voor rijden onder invloed Veel animo voor activiteiten in Griffioen Vrijdag 5 april 1974 GÖES - KRABBENDIJKE, 4 «ril 1974 Golden Delicious I 8085 44, 7580 48, 70— 75: 47-48. KL.II 8085: 27-37, 75—80 28-41, 70—75: 27-42, 7080 29-33, 6570: 40 60—65 27. Winston KL.I «ol—85; 96, 75—80 98-108, 76—75 96103 65-70: 86-87, 60-65 64-65, M—60: 31-37, II 50—55: 18,30. Conference KL.II 6570: 125, 80—65: 117-125, 5560: 114, JO—55 77, 60—70X: 95, 50— 60X: 79, 45—50X: 32, kroet 17. itale aanvoer hard fruit 3500 (BARENDRHCHT, 4 april jvie 170—175, rabartier radijs rood AI 66, 82, selderij 2840, sla» gl van een damesmantel cf roekpak van ƒ169, - ƒ189, - ekende merkstoffen zoals erwol en jersey, kunt u zen uit tal van waardevolle larvan u in deze advertentie en uit vele mogelijkheden ar rechts: modern broekpak )k, terlenka dames- L in tal van modellen en irskleuren, 7/8 damesjasje r in een enorme verschei- stoffen en modellen. '(Var onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag gen om half negen heeft Engelse kustvaarder Glas .and op die Noordzee, ter ogte van Ostende, 'n onbe mande kano aangetroffen. In de kano lagen klere-n eir» docu menten, waarvan het paspoort op naam van een in België Wonende Italiaan. De Glas Ia- land, die op weg was naar Terneuzen, heeft de kano met het daarin gevondene overge dragen aan de rijkspolitie te water te Terneuzen, die ver der een onderzoek instelt. Het is (nog) niet bekend hoe lang het geleden is dait het ongeluk rde. ie 26 wijngaardstraat i BETREFT: LIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL» ^gemeester en wethouders van Sas van C~ maken bekend in verband met reconstructieweirkzaai de Graafjansdijk te Westdorpe voor lte vanaf de asfaltverharding op de Zwart tot aan de bestaande klinkerbestrar ingang van maandag, 8 april 1974 tijdf het verkeer gesloten zal zijn gedu tijdvak van ongeveer 0 weken. daaruit voortvloeiende verkeersomleidifl en met pijlen en borden aangegeven van Gent, 2 april 1974. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, drs. W.R.V. Dusarduijn de secretaris, M.C. Bombelij» (Van onze correspondent) EINDHOVEN De Eindho- fVemse politie heeft de 39-jari- ge Belg F. H. aangehouden, verdacht van antiek- en I kunstdiefstallen ter waarde I van minstens 150.000 gulden. Kifj zou o.m. verantwoorde- |S lijk zijn voor de diefstal van J twee schilderijen uit een villa in Eindhoven, die op een veti- <j ling goed zouden zijn voor minstens 100.000 gulden. Ver der worden hem diefstallen 1 tem laste glegd in Knegsel, Zandvoort, Brussel, Luik en Spa. In de twee laatstgenoem de plaatsen zijn twee waarde volle schilderijen uit een kerk I gestolen. De in Spa en Eindhoven ge- J stolen schilderijen zijn in West-Duitsland teruggevon- en. (Van een onzer verslaggevers) GOES. De samenwerking met de P.P.R. voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vormde een van de belangrijkste punten van bespreking op de ledenvergadering van de PvdA- afdeling Goes, welke gisteravond werd gehouden in de Prins van Oranje. ALVAREZLAAN 145 TERNEUZEN Telefoon 01150-4564 egenwoordiger: IN LANGEVELDE grietstraat - Axel oon 01155-2298 Lagere school Op 13 mei zal in Kieldrecht de eerste steen worden gelegd voor een nieuw bijgebouw van de rijks lagere school. Het nieuwe bij- gebouw bestaat uit een refter, een keuken en enkele berg ruimten. Op het ogenbilk zijn alle klaslokalen in gebruik en men verwaoht nog een verdere uitbreiding van het leerlinge naantal. Bejaarden De Nieuw-Na- rnense bejaarden gingen in Laimswaarde kaarten om de wisselbeker te verdedigen. De groep bestaande uiit 35 speles, slaagde erin een voorsprong te behalen en de wisselbeker mee terug naar huis te nemen. Udt handen van de voorzitter van Lamswaarde mocht de heer P. van Roeyen de beker fa ontvangst nemen. Padvinderij De „Jacob Valkengroep" van de Goese padvinderij houdt op zaterdag 6 april haar nieuwste boot ten doop. Met deze nieuwe aan winst heeft de Goese padvin- densgroap dan in totaal de be schikking over vier boten. De tewaterlating gebeurt zaterdag om 15 00 uur op het terrein van de AKF te Goes. De nieuwste boot zal worden ge doopt door mevr. Nijssen, echtgenote van een der leiders van de groep. Bij het begin van de verga dering deed het bestuur van de Goese afdeling het voorstel om dit puint te behandelen in een besloten vergadering. Het argument hiervoor was dat er bij dit onderwerp ook perso nen ter sprake zouden komen. Zoals bekend is een van de eisen van de PPR voor deze samenwerking, dat er voor de radikalen een tweede en een negende plaats op de PvdA- hjst moet worden gereser veerd. Tegen het besloten karaktei van behandeling van dit punt maakte het Goese PvcLA- raadslid Van de Hoven nog wel een opmerking. Dit mede op grond van het feit dat de heer Van de Hoven niet direct een voorstander is van open bare commissievergaderingen. Nu ook de partij afdeling dit punt besloien wenste te be handelen, werd het hem niet gemakkelijker gemaakt om de bezwaren tegen een besloten commissievergadering te ac cepteren, zo merkte de heer Van de Hoven op. Vice-voorzitter Welleman betuigde zijn spijt dat de spreker voor deze vergadering, partijvoorzitter André van der Louw, verstek had moeten la ten gaan. Hij merkte daarbij tevens op dat het toch ook wel verschil zou maken of de af deling Amsterdam dan wel de afdeling Goes de partijvoorzit ter uitnodigde. Besproken werd verder de financiële situatie van het ver kiezingsfonds. Het bestuur peilde in verband hiermee de leden over het idee om die partijgenoten, die zitting heb ben ir. de verkiezingsbureaus, te vragen hun presentiegeld af te staan voor hot verkiezings- fonds. Dit idee werd niet naniem gunstig onthaald. Op het ogenblik beschikt de Goe se PvdA-afdeliing voor de ko mende verkiezingen over ruim duizend gulden. Het ligt ver der in de bedoeling om alle kernen en stadswijken van Goes te bezoeken in verband met de gemeenteraadsverkie zingen. 0 Tijdens de opening van de kinderboerderij „De Holland- sche Hoeve" in Goes, waaro ver wij gisteren al schreven was burgemeester F. Huber druk doende om de beesten naar buiten te werken, nadat hij als openingsdaad de deu ren van de kinderboerderij had geopend. Een bezigheid, die aanzienlijk vergemakke lijkt wórdt 'als je in het bezit bent van een emmer lekker „beestenvoer". De levende have liet het zich in ieder geval goed sma ken. Voetbal Aan de fluister campagne rond de trainer van de voetbalvereniging Steen, Piet Wissel uit Terneuzen, is nu een eind gekomen. De trai ner heeft het bestuur van de v.v. Steen meegedeeld, dat hij voor het voetbalseizoen 1974- 1975, als trainer zal blijven. Wielrennen De wieler club de Sporters die jaarlijks op kermisdinsdag een wieler wedstrijd organiseert en toe- temming ontving van de Ko ninklijke Nederlandse Wieier Unie, om deze op dinsdag 25 juni te houden, zit met de handen in het haar. Kermis- dinsdag blijkt een week later op dinsdag 2 juli te vallen. De wielerclub krij'gt voor die da turn geen toestemming van de KNWU, omdat de genoemde datum door een comité in Re- nesse een wedstrijd voor ama teurs is aangevraagd, waar door de wielerclub de Sporters geen toestemming kon krijgen. Er wordt nu gestreefd om als nog een geschikte datum te vinden. CDA Het Christen Demo cratisch Appel Vlissingen heeft de kandidatenlijst goed gekeurd voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. Eerst hebben de besturen van de drie afzonderlijke partijen, KPV, AR en CHU, hun lijsten samengesteld. Gisteren heeft ook het CDA-hoofdbestuur zich met de opstelling akkoord -erklaard. De lijst ziet er als volgt uit: 1 A. Lorier, Sou burg, 2 H. Goedigebure, Vlis singen; 3 G. J. A. Adan, Vlis singen; 4 B. Koole, Oost-Sou burg; 5 mevr. J. Punt-Van Os- nabrugge, Vlissingen; 6 mevr. M. M. Scheepers-Voet, Vlissin gen; 7 A. Hoefkens, Vlissin gen; 8 G. J. Janse, Oost-Sou burg; 9 J. A. M. Theunissen, Vlissingen; 10 C. van Veenen- daal, Vlissingen; 11 J. B. Fen- tevoigel, Vlissingen; 12 mevr. O. J. D. Visser-Maanders, Oost-Souburg; 13 A. P. Steke- tee, Vlissingen; 14 M. Dekker, Vlissingen; 15 For Jong, Vlis singen; 16 P. Allaart, Ritthem; 17 M. Bode, Vlissingen; 18 P. A. Wilderom, Vlissingen; 19 J. J. Tevel, Oost-Souburg; 20 J. Drijver, Vlissingen; 21 P. C. J. Jacquemijn, Vlissingen; 22 J. A. Hijstek, Vlissingen; 23 J. Osté, Ritthem; 24 W. J. Dey- nen, Oost-Souburg; 25 A. Kal- jouw, Oost-Souburg; 26 J. Hintzen, Vlissingen; 27 A. J Jacobsen, Oost-Souburg; 28 J. "an Sabben, Vlissinigen; 29 D. Joziasse, Vlissingen; 30 J. Wattel, Vlissingen. Collecte De collecte in IJzendijke, ten behoeve van de reumatiekbestrijding heeft het prachtige bedrag van ƒ1.172,86 opgebracht. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De poli tierechter veroordeelde don derdagmorgen een Vlissfagse automobilist tot tien dagen on voorwaardelijke gevangenis straf, en neigen maanden ont zegging uit de rijbevoegdheid met aftrek. Op 6 november vorig jaar reed de man, P. B. op de Stoeweg in Vlissingen met zijn auto tegen een stilstaande vrachtauto. Daarna reed 'hij weg. zonder zich bekend te maken. Het ongeval deed zich voor in een tijd dat zijn rijbe wijs was ingetrokken. Als verontschuldiging voerde hij donderdagmorgen aan dat een remkabel van de auto kapot was en dat zijn wouw er zo niet mee durfde te rijden. Het vonnis was conform de eis. (Van een onzer verslaggevers) GOES Als de ontwikkelingen in de kosten/opbreng stenverhouding zo doorgaan, dan loopt de continuïteit van de akkerbouwbedrijven groot gevaar. Bij de huidige kos tenstijgingen tegen gemiddelde prijzen voor vrije produk- ten blijft er een inkomen over na aftrek van sociale las ten en belasting dat nog nauwelijks de kosten van le vensonderhoud kan dekken. En zelfs voor een bedrijf met een gemiddelde oppervlakte van 40 ha. blijft er dan voor nieuwe investeringen niets over. Vrouwenbond Op de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling 's Gravenpolder van de Ned. Christen Vrou wenbond in het dorpshuis aan de Poelvoordestraat hield mevr. VrijlandtLeenhouts uit Borssele een inleiding met als onderwerp „Wat doe je met je mens—zijn'Zij deed dit naar aanleiding van lied 489 uit het Liedboek voor de kerken, geschreven door Huub Oosterhuis, waarin de mense lijke levensloop en bestem ming wordt weergegeven. Het embleem van de hervormde vrouwengroepen, bestaand uit een blauwe driehoek samenge vat m een gouden cirkel, gebruikte de inleidster om de lichamelijke, verstandelijke en maatschappelijke funktie van de mens in deze wereld nader toe te lichten. De leiding en meditatie was weer in handen van mej. E.A van Liere, die in het bijzon der de leden opriep deel te nemen aan de prov. bondsver gadering op 28 aprilin de Oosterkerk te Goes. Biljarten In café Centrum te Stoppeldijk wondt zaterdag een prijskamp op het topbil jart gehoud-en. Aan gewaar borgde prijzen wordt niet minder dan f 75,- beschikbaar gesteld, wat voor de topbil jartliefhebbers zeker aantrek kelijk mag worden genoemd. Men kan zich laten inschrijven vanaf 18.00 u-ur. De prijskamp begint om 19.C0 uur. Tot deze conclusie is het hoofdbestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij (ZLM) gekomen naar aanlei ding van de bespreking van de recente Brusselse prijsbe- sluiten. Binnen nationaal ka der gaat het hoofdbestuur nog een stapje verder. Het gehele belastingstelsel in Nederland voor de zelfstandige onderne mer vormt momenteel een constante bedreiging voor de continuïteit van het landbouw bedrijf eti moet daarom wor den herzien, zo vindt men. Zoals de zaken er nu voor staan, kan zelfs een drastische produktiviteitsstijging een for se inkomensachtertuitgang voor die akkerbouw niet voor komen, stelt het ZLM-hoofd- bestuur vast. De akkerbouw heeft een gemiddelde prijsver hoging gekregen van vijf pro cent. In feite komt dit hierop neer, dat slechts de revaluatie van de gulden vorig jaar wordt goedgemaakt. Voor de oogst van 1974 geldt echter hetzelfde prijsniveau van 1973 en liggen de prijzen gemid deld slechts 1 procent hoger dan in 1972. Voorzitter J.B. Becu rekende de vergadering voor, dat tegenover een totale kostenstijging over de laatste twee jaar van 20 procent slechts een prijsstijging staat van 1 procent en een tijdelijke BTW-compensatie van 2 pro cent. Een drastische inkomens achteruitgang in de akker bouw is hiervan het gevolg. De ZLM-vergadering had overigens grote bezwaren te.- gen de regering, waar deze steeds weer verwees naar de goede inkomsten van de oogst 1972. Want volgens het hoofd bestuur waren deze inkomsten gebaseerd op een zeer wanke le basis van uitzonderlijk hoge prijzen voor een aantal vrije produkten zoals aardappelen en uien. Nog sterker loopt de continuïteit van de fruitteelt gevaar. Daar zit men weer met zeer lage prijzen voor de appelen. De ZLM was overi- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Film liga De Beuk te Middelburg houdt morgenavond (zaterdag) een bijzondere filmvoorstel ling. De pas in Nederland in roulatie gekomen film ..Come to Glastonbury Fayre" zal voor een ongetwijfeld talrijk en overwegend jeugdig pu bliek worden gedraaid. Glastonbury Fayre is een filmverslag van een in 1971 gehouden festival in het En gelse graafschap Somerset, waar 12.000 jonge mensen ver zameld waren om te spelen, te luieren, te vrijen en. te luisteren naar niet minder dan 35 popgroepen. De voorstelling van de hiervan gemaakte film in De Beuk begint om halfne- gen. gens eng teleurgesteld, dat de Zeeuwse fruitveilingen niet tot samenwerking waren geko men. Voorzitter Becu conclu deerde dat in praktisch alle sectoren van de landbouw het inkomen onder sterke druk staat. Om de toekomst van land- en tuinbouw veilig te stellen, zijn zowel in EEG- verband als nationaal een reeks van maatregelen drin gend nodig, vindt het ZLM- hoofdbestuur. In EEG-ver- band zijn de volgende stappen nodig: betere afzetmogelijkhe den voor de binnenlandse tar we op basis van de richtprijs, geen invoering van een uit- voerheffing op magere suiker en een rooiregeling voor zowel appels als peren. In nationaal kader dienden als maatregelen te worden genomen: effectieve steun aan de tuinbouw we gens hogere stookkosten, bij drage in omschakelingskosten op aardgas voor het aanleggen van de leidingen in het kader van de werkloosheidsbestrij ding, aanpassing van de BTW- compensatie, toestemming van de BTW-compensatie op pool- produkten, op nieuw invoeren van de inflatiecorrectie, onder zoek naar de mogelijkheid van invoering van een systeem van effectieve rentesubsidie vooi beginnende boeren en belas- tinfaciliteiten voor de land- en tuinbouw om ook in betere jaren voldoende reservering voor nieuwe investeringen mo gelijk te maken. Het ZLM-hoofdbestuur was echter eveneens van mening dat de landbouw zelf meer inspanningen moet verrichten om de vele misvattingen en verkeerde voorstellingen van zaken bij het grote publiek recht te zetten. Naar verwachting zal deze maand definitief het groene licht worden gegeven voor de ruilverkaveling Kieldrecht. Voor zover gelegen ln het tra cé van het Baalhoekkanaal. Wat betreft de uitspraak over de onteigening in het Sloe stelde de vergadering vast, dat aan de landbouw tegemoet was gekomen doordat de grond gewaardeerd werd op een andere dan de agrarische waarde. Teleurstellend achtte men, dat niets is opgenomen voor de gebouwen. Aan het politiebureau te Vlissingen werden de volgen de gevonden voorwerpen afge geven: herenhorloge met sta len band, 1 paar lichtbruine herenhandschoenen, langspeel plaat, bruiine knipportemon- nee, groene parkiet, rechter daimeshandsohoen (rood zwart), diverse sleutels, groe ne gevlekte vulpen, spring touw, zwarte knijpportemonee, gouden ringetje meit steen, witte wollen sjaa-l, bankbiljet, zilveren ketting met sterren beeld, groen kirrderjiack, brui ne herenhandschoen, autosleu tels, doublé damespolshorloge, zwarte kleine hond met krul letjes, rechter rodie kinder, schoen, zwerfhond met bruin lanig haar. Aan de post Souburg wer den afgegeven: blauwe gym schoen, kinderjack, zwarte fietstas, rode tas meit gymspul- len, zwarte herenhandschoen. De afdeling gevonden voor werpen vam heit politiebureau te Vlissingen is geopend van maandiag tot vrijdag van 11.00- 12.30 en 16.00-17.00 uur en op zaterdag van U.00-12.00 uur. (Van onze correspondent) ARNEMUIDEN Over een groot gedeelte van de Spoor dijk niabdj Arnermiiden is brand ontstaan waardoor een hevig rookgordijn over de langs deze dijk lopende nieu we rijksweg werd gelegd. De politie geassisteerd door diver se autobestuurders en de brandweer van Arnemuiden heeft getracht de brand te blussen. Na ongeveer een kwartier is men hierin 'ge slaagd. Ten gevolge van de rookontwikkeling heeft het verkeer op het traject Middel burg - Goes enige vertraging ondervonden. (ADVERTENTIE) ZITTEN IN 'T ZAKJE MET DE RODE RUIT ribbel patat ONZE NIEUWSTE DIEPVRIES-AARDAPPELKREATIE (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Alle zangkoren uit Middelburg en voorts deputaties van alle ver eniginigen zijn door het ge meentebestuur van de Zeeuw se hoofdstad uitgenodigd voor de jaarlijkse dodenherdenking, di op 4 mei wordt gehou den. Volgens traditie vindt de herdenking plaats op het Ab dijplein, 's avonds om half acht. De christelijke brass band Onda verleent muzikale medewerking. Tijdens de her denking zal mevrouw A. A Scheltens-Koops enkele ge dichten declameren. De bij eenkomst bestaat verder uit samenzang. Op de Balans zul len bij het daar geplaatste oorlogsmonument bloemen worden gelegd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een le gendarische Nederlander, de 85-jarige heer Thijs Slaven burg. zal op 30 mei a.s. het 75ste kantoor van NV Slaven burgs Bank komen openen. Dit kantoor wordt in Middel burg aan de Londense Kaai gevestigd, als een bewijs, zo formuleerde het de directeur „kantoren" van Slavenburgs Bank, dat deze bankinstelling de ontwikkeling van handel en nijverheid rond het Sloege- bied optimistisch inziet. De heer T. Slavenburg, die het kantoor waarin vijf man personeel een plaats krijgt, komt openen behoort, aldus de directeur van de afdeling „kantoren", de heer Bley, tot de mensen van het type Phi lips en de Gebr. Van Doorne, die in een mensenleeftijd een kleine zaak weten uit te bou wen tot een sterk concern. De vestiging in Middelburg van Slavenburgs Bank is een uitvloeisel van een bankiers- dag die twee jaar geleden op initiatief van de gemeentebe sturen van Middelburg en Vlissingen, in 'de Zeeuwse hoofdstad werd gehouden. Op deze bankiersdag wer den de bankinstellingen geat tendeerd op de groeiende mo gelijkheden die er voor de (Van onze correspondente) MIDDELBURG De poli tierechter in Middelburg oor deelde donderdagmorgen mild over A. M. S. uit Koudekerke. Op 3 januari dit jaar ging deze met f 619 op stap. Hij moest dat geld uitbetalen aan zijn collega's. Donderdagmorgen vertelde een functionaris van de Mey- ensvereniging dat het met S. in die tijd helemaal niet zo lékker zat, maar dat hij zijn le ven inmiddels ingrijpend ver anderd had. Sinds kort ver blijft S. in de Pinksterge meente te Koudekerke, En volgens de reclassering heeft hij nu de bestemming in zijn ieven gevonden. S. kan zelfs volgende week in een nieuwe baan beginnen. En met zijn oude baas heeft hij de af spraak gemaakt het geld terug te komen verdienen. De offi cier eiste voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf, met twee jaar proeftijd, en toezicht van de Meyensvereni- ging en f 75 boete. De politie rechter vonniste conform. Jaarvergadering De In dustriebond N.K.V. te Hoofd plaat houdt op vrijdag 5 april aanvang 20.00 uur, een jaar vergadering voor alle leden in café Martens. Namens het dis- trictsbestuur van het N.K.V zal de heer F. de Vries deze vergadering bijwonen. Aan de orde zal o.a. een verdere uit breiding van het bestuur zijn. Bingoavond In café West end te Hoofdplaat wordt op zaterdag 6 april een bingoa vond gehouden, waarvan de opbrengst voor de reisverenl- ging van Ouden van Dagen is. Hengelwedstrijd De HSV De Schelde uit Hoofdplaat houdt zondag 7 april haar der de clubhengel wedstrijd van het visseizoen. Deze hengel wedstrijd telt mee voor de clubcompetitie. De aanvangs tijd is één uur 's middags, 's Avonds volgt de prijsuitrei king in het clublokaal» geldhandel liggen in de zich snel ontwikkelende Walcherse kanaalzone. Slavenburgs Bank is op de uitnodiging ingegaan. Deze bank heeft in "Zeeland tot dus ver uitsluitend kantoren 'in Terneuzen, Hulst en Sluis. De directeur van deze kantoren, de heer W. M. G. Bartz voor spelde de vestiging in Middel burg een goede toekomst. Sla venburgs Bank, zo zei de heer Bartz, onderscheidt zich van veel andere banken door de persoonlijke benadering van de cliënt, door een zeer snelle afdoening van zaken en (voor zover het de aandeelhouders betreft) door een hoog rende ment. Het pas verschenen jaarverslag over 1973 maakt melding van een stijging van het winstpercentage met niet minder dan 46 procent. Direc teur Vgn het kantoor Middel burg wordt de heer A. van Dijke, uit Vlissingen, (Van onze correspondente) MIDDELBURG J. V. uit Vlissingen reed op 12 januari in Vlissingen met zijn perso nenauto met een slakkegange- tje door de Paul Krugerstraat De politie die juist een groot scheepse controle uitvoerde op het gebruik van alcohol, rook onmiddellijk lont, en na de aanhouding stelde aij vast dat V. in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde. Om alle twijfels te vermijden werd er een tweede proces verbaal opgemaakt. Maar daarin kwamen andere agen ten tot dezelfde conclusie als hun collegas'. De officier eiste een week gevangenisstraf on voorwaardelijk en negen maanden ontzegging uit de rij bevoegdheid. De verdediger, mr. Dieleman, vroeg de offi cier van justitie de man niet te treffen in zijn werk, door hem het rijbewijs te ontne men. En dit verbod eventueel alleen voor de weekeinden op •e leggen. De politierechter veroordeelde V. tot zven da gen onvoorwaardelijke gevan genisstraf, negen maanden ontzegging uit de rijbevoegd heid. waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de Middelburgse stadswijk Grif fioen blijkt de bereidheid bij de bewoners om mee te hel per. bij het organiseren van activiteiten in de wijk bijzon der groot te zijn. Dat is duidelijk geworden uit de eerste analyse van een door de Belangengroep Griffi oen in samenwerking met de Welzijnsraad Middelburg, ge houden enquête. Niet minder dan 199 personen hebben zich bereid verklaard om aan eni- gerlei vorm van activiteiten in ,en voor de wijk mee te wer ken. Bij de enquête werden 932 gezinnen benaderd. Daar van hebben er 696 positief ge reageerd een respons van 75 procent, in de loop van de maand mei zullen alle resulta ten van de enquête bekend zijn.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7