Schelde is snel te reinigen Bewoners wordt naar mening gevraagd over binnenstad Zevibelvissers teleurgesteld over niet toekennen tegemoetkoming BIOLOOG SPONSELEE ODI speelt „Zomaar een veearts" Uitslagen heren volleybal TERNEUZEN Uitslagen dames volleybal 3EKE1S UN OOS Mavo-leerlingen „speelden" gemeenteraad Gebrs. De Lint fokten kampioen Bossche Wonderlijk vul voor vakman ei Examens leerling INVLOED Westdorpe Hulst Sas van Gent AUTOSLAPER ONTSNAPT AAN POLITIE St. Jansteen Axeï Stierenkeurii ■terneuzen - Zware schade Gi aanvaring .elfde w< Vrijdag 5 april 1974 (Van een onzer verslaggevers) HULST. „Als ze vandaag stoppen met het lozen van vuil afvalwater in de Westerschelde dan is de rivier bij wijze van spreken volgende week schoon. Dat zie je aan de Theems Daar is men al zover.1' Dat zegt de Hulster bioloog G. M. P Sponselee, die nauwlettend in de gaten houdt wat de gevolgen van de milieuverontreiniging kunnen betekenen voor het Zeeuwsch- Vlaamse gebied. Problemen, zegt hij, zijn er eigenlijk niet voor wat betreft het schoonkrijgen van de grote rivieren. Door goede controle en vooral coördinatie is dat probleem wel op te lossen. Het zijn onder meer de zeeën die hem zorgen baren. „Je kunt een zee nu eenmaal niet leegpompen". België wordt in Zeeu'Wsch-Vlaanderen nog al tijd gezien als de grote boos doener. Er wordt vanuit de Belgische havens en industrie gebieden zeer veel vuil water op de door Nederland stro mende wateren geloosd. De heer Sponselee: „De Schelde is nu volkomen dood België heeft nu formeel gezien veel strengere normen op het gebied van de milieuverontrei niging dan Nederland. Het grote probleem is echter dat in Bel gië de controle op de naleving van de bepalingen volstrekt onvoldoende is. De boeten als het tot een veroordeling komt, zijn belachelijk laag, het is voor een industrie in België vaak aantrekkelijker om van tijd tot tijd een kleine boete van een paar duizend franken te betalen dan over te gaan op dure investeringen. De bedrij ven komen er gemakkelijk vanaf. Het vuile water wordt vaak opgespaard en dan bui ten de ambtelijke werkuren geloosd". Tot nu toe neeft het vuile water meer invloed gehad op het milieu, dan de vuile lücht die vanuit Antwerpen voorna melijk bij oostenwind in het gebied van Hulst merkbaar wordt. Planten en dieren zijn sterk genoeg gebleken, aldus de heer Sponselee om de stank te verdragen. Er zijn nog geen soorten verdwenen zoals in het water het geval is. De luchtverontreiniging is voornamelijk schadelijk voor de mens. „Vooral kinderen die met ademhalingsmoeilijkheden kampen, hebben er last van. Als men zijn gang kan blijven gaan wordt het hier inderdaad onleefbaar". Nog zijn er geen diersoorten verdwenen maar dat komt'al dus de Hulster bioloog omdat er hier in de buurt geen ge voelige planten leven. Zodra de plantenwereld wordt aan getast, verdwijnen ook de diersoorten. De dode Schelde heeft weinig meer te bieden op het ogenblik". De mensen Zouden pas een signaal krijgen als de micro-organismen die nu niet meer voorkomen in het vervuilde water enkele tien tallen centimeters groot wa ren". De grotere diersoorten heb ben opvallend weinig last van de vuile lucht. De heer Spon selee is als voorzitter van de natuurvereniging „De Stelt- kluut' onder meer bijzonder goed op de hoogte van het gedrag van de vogelkolonies in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Als Je kijkt op het terrein van Dow Chemical, dan zul je zien dat de vogels daar rustig blij ven broeden. Hetzelfde geldt voor het land van Saaftinge. Vogels zijn de laatsten die de (Van onze correspondent) DEN BOSCH De 39e paasveetentoonstelling die donderdag in de Brabanthallen te Den Bosch werd gehouden was zoals enige jaren gebrui kelijk tevens de finale van de reeks paasveetentoonstellingen die in de afgelopen weken in ons land hebben plaatsgehad. Het aantal aangevoerde dieren had met de runderen met 294 stuks een record bereikt. De publieke belangstelling hoewel nog aanzienlijk en in ternationaal leek toch wat minder dan vorige jaren het geval was. Na lang tegen el kander afwegen van de kwali teiten van de kampioen der verschillende afdelingen werd een vaars uit de afdeling bui tenlandse rassen van de ge broeders De Lint uit Zeven bergen tot algemeen kampioen van de tentoonstelling uitge roepen, en konden de trotse eigenaars het dier de enorme lauwerkrans om de nek han gen. Andere kampioenschappen werden door fokkers in West- Brabant behaald door Sneep s Drainagematerialen B.V. te Willemstad met een zwartbon te vaars, door de firma M Vissers en Zn. te Wernhout met een stier (buitenlandse rassen) en door P. Wijnen uit Hoeven met een kalf uit de afdeling jongvee geschikt voor de mesterij (roodbont). wijk nemen. De mens is eer der verdwenen Uk vervulling wordt nog steeas in grote mate veroor zaakt door België. Maar aldus de heer Sponselee ook wij moeten de hand in eigen boe zem steken. Onze industrieën vervuilen net zo goed. Er wordt in Nederland nog steeds ongezuiverd afvalwater ge loosd. De waterzuiveringsin stallatie die straks in het land van Hulst wordt gebouwd laat lang op zich wachten. De op dracht tot het maken van be stekken op de bouw is net gegeven. Ondanks het feit dat de luchtverontreiniging nog geen direkt gevaar veroor zaakt, toont de heer Sponselee zich toch zorgelijk als hij een geval vertelt van luchtveront reiniging in Antwerpen. „Er stond ergens een flat vlak bij de Ford-fabriek. Op de een of andere manier hadden de be woners ongelooflijk veel last van een sterk prikkelende lucht. De stank was verschrik kelijk. Overal werden metin gen verricht maar men kwam er niet achter wat de oorzaak was. Later begreep men dat het beetjes vuile lucht waren geweest die bij elkaar geko men tezamen veel overlast be zorgden. Al die beetjes bij el kaar vormen samen een groot probleem. Temeer daar die beetjes dingen doen die niet verwaaht worden". if fjjftwv' (Van onze correspondent) HULST Alle wedstrijden in de heren eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie ie Hulst hadden een normaal verloop. Alleen CVC 1 en Cli tex Sport 1 vochten een spor tieve derby uit die nipt maar verdiend door Clitex werd ge wonnen. Voor de rest bileven alle fa voriete teams aan de winnen de hand. Door dit rustige ver loop deden zich in de ranglijst geen noemenswaardige ver schuivingen voor. Watneys was zoals kon wor den verwacht veel te sterk voor het laaggeklasseerde KPJ 2 dat de verdienste had zijn tegenstander een set af te snoepen. Over de 13 zege van Watneys bestond nooit de minste twijfel. Verdiende overwinning van Ambulo 1 op hekkestuiter Remonte' Sport dat de nederlaag tot 21 cij fers wist te beperken. Na twee sets luidtde de stand 11 in de derby tussen de twee Clinigse teams CVC 1 en Cli tex Sport 1, zodat die derde set de beslissing moest brengen. In deze derde set wogen beide teams goed tegen elkaar op, maar het was toch Clitex Sport dat deze set met 1115 in de wacht wist te slepen. Hoewel de 03 overwinning van KPJ 1 op Bol Sport dit misschien niet liet vermoeden Werd het tussen beide teams een spannende strijd. Van enig krachtsverschil was praktisch niet te spreken zoals bleek uit de setstanden 1315, 1315 11—15. Tweede klasse: Uitstekende prestatie van Lybeert Ver- straeten 2 dat het hooggerang- schikte Voorwaarts met 04 versloeg. De Axelaars waren tegen het team uit Kapelle- brug volledig kansloos. Hako Daf en Clitex Sport 2 deelden na een gelajkopgaande wed strijd broederlijk de punten. De einduitslag werd 2—2. SC Morres had niet de minste moeite om een dapper GVC kansloos met 40 te verslaan. Ambulo 2 won enigszins ver rassend maar uiterst verdiend met 31 van CVC 2. Bij de ontmoeting tussen Lybeert Verstraeten 2 en Luctor Ban den 2 was er van enig krachtsverschil geen sprake. De 22 eindstand gaf dan ook een juist beeld van het wed strijdverloop. Koninginnedag Ter gele genheid van de verjaardag van de koningin wordt door het plaatselijk feestcomité weel een programma samengesteld, zowel voor de jeugd, als voor de ouderen. Ook in de diverse horecabedrijven zal iedereen zich weer goed kunnen amuse ren. Bij J. van der Goes, in Het Oud Raedhuys, begint om 10.00 uur een grote wedstrijd gaaibollen. Ook wordt daar een doorlopende wedstrijd se- riekaairten gehouden. 's Avonds iis er een groot Oram- jebail. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De wijkraad van de Terneuzense binnenstad gaat een enquête houden onder de bevolking van dit stadsdeel over het ontwerp-structuurplan voor de binnenstad. Via een vragenlijst zal de persoonlijke mening van de bewoners worden gevraagd over de woon- en leefomstandigheden in de oude stads kern. De wijkraad hoopt dat de bewoners door deze enquete meer betro-kken raken bij de voorlopige plannen die de ge meente met betrekking tot de binnenstad heeft. „Het gaat er niet om wat wij als wijkraad over het ontwerp-structuur plan denken maar wat de be volking wil. Het resultaat van de enquete zullen we voorleg gen aan het gemeentebestuur" zei de heer I. van Urk, de voorzitter van de wijkraad, die een zeer slecht bezochte vergadering hield in het buurt huis van Sluis. Slechts e «n Aanrijdingen (gistermor gen vond op het kruispunt rijksweg 60 - Grote Kreekweg nabij Hulst een aanrijding plaats tussen twee personen auto's, bestuurd door T. V. uit Graouw en J, B. uit Ter- neuzen. Beide voertuigen kilapten zo hard op elkaar dat ze totaal werden vernield. De twee bestuurders kwamen er met de schrik vanaf, het onge luk gebeurde doordat V. geen voorrang verleende aan de over de rijksweg rijdende B. Bij het passeren van een stilstaande auto in de Steen- straiat te Hulst kwam de mo torrijder J. V. uit Hulst in botsing met een hem tege moetkomende personenauto bestuurd door D. R. uit Zaamslag. J. V. kwam er met de schrik vanaf. Schieting fn café W. Blommaert te Hulst werd de laatste schietimg van het sei zoen op de liggende wip ge houden, waaraan 40 schutters deelnamen. Er werd geschoten op een wip en er werden twee extra hoogvogels verschoten De uitslag luidt als volgt: de ;ioogvogel was voor M. van Boven te Axel, de eerste en tweede zijvogel werden ge schoten door H van Water- stoot te Hengstdijk. De meeste kleine vogels, vier stuks, gin gen naar J. Blommaert uit Hulst en A. Stallaert te Bosch- kapelle. De tweede hoogvogel was voor A. Verhoeven te Kloosterzande en de derde hoogvogel werd geschoten door P. Oosting te AxeL tiental mensen discussieerde over het ontwerp-structuur plan. Voorzitter Van Urk leg de er de nadruk op dat het plan slechts een zeer voorlopi ge opzet weergeeft van een aantal veranderingen in de binnenstad". De bevolking heeft het uit eindelijk voor het zeggen wat er straks werkelijk met onze straten en huizen moet gebeu ren of dat er niets moet ver anderen"/ aldus de heer Van Urk. Verscheidene aanwezigen- uitten de vrees dat sommige delen van de binnenstad zu sterk zullen verpauperen dat de huizen binnen afzienbare tijd voor een appel en een ei aan de gemeente te koop zul len worden aangeboden. Als voorbeelden werden genoemd panden aan de Markt, de Zandstraat en de Dijkstraat. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De to neelvereniging ODI uit Vogel waarde brengt vanavond de première van het toneelspel „Zomaar een veearts" van Martin Spaandonek in het doipshuis' van Vogelwaarde. Uit de voorverkoop-cijfers blijkt dat het publiek zeer be langstellend is. Na de premiè re volgt een dag later nog een uitvoering, eveneens in het dorpshuis. ODI presenteert dit jaar enkele nieuwe spelers. Het zijn Marie Louise van Dijk, Ronnie Hemelaar, Mar lies den Doelder-Janssen en George Vink. De vereniging kan, aldus de voorzitter Ro bert de Klerk, de inkomsten uit de twee toneelavonden, vandaag en morgen, goed ge bruiken. ODI krijgt subsidie van de gemeente Vogelwaarde al weet de vereniging zelf nog niet hoeveel dat zal worden. Men waeht nog steeds op de subsidie van vorig jaar. „Sasse Zwembad" De heer E. de Vriend heeft tij dens de bestuursvergadering van de stichting Het Sasse Zwembad zijn functie als se cretaris neergelegd. De heer de Vriend, heeft deze functie 22 jaar vervuld. De heer J Platschorre heeft het secreta riaat overgenomen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie in Hulst heeft donderdagmorgen in alle vroegte getracht de Belgische automobilist J. F. L. V. uit Meerdonck over te leve ren aan de Belgische rijks wacht bij de Nederlands - Belgische grens in Kapelie- brug. De man werd rond hatftwee door de rijkspolitie slapend in zijn auto aangetroffen langs rijksweg zestig. Hij werd vervolgens door de politie naar de grens begeleid, vanwaar hij wist te ontsnap pen in zijn eigen auto. Uit zijn papieren, die eerder waren in genomen, bleek de man ge zocht te worden in België we gens het doorrilden na een aanriiding. Een delict waar in België een hoge straf op staat. Papieractie Zaterdag 6 april zal de stichting Steens Carnaval in samenwerking met de voetbalvereniging Steen tussen 9 en 12 uur v.m. huis aan huis oud papier opha len. De inwoners van St.-Jan steen worden verzocht het oud papier op de stoep te plaat sen. (Van onze correspondent) HULST De eerste drie teams in de dames eerste klas se vaa de bedrijfsvolleybal competitie in Hulst bleven on ongeslagen, waardoor de si tuatie bovenaan de ranglijst wijzigd bleef. GVC begon uitstekend met een 157 setzege op EIV maar moest uiteindelijk toch nog in een 1-2 nederlaag be rusten. Lybeert Verstraten behaalde twee winstpunten via een 03 zege op Olmulo. Ook over de 4-0 zege van SC Morres op Hak Daf bestond uietde minste twijfel, daar voor was het overwicht1 van het meubelteam te groot. Ma vo 1 had het vooral in de tweede set niet breed tegen LybeertV erstraeten en het moest deze set dan ook met 1416 laten gaan. Toch toonde Mavo zich duidelijk het beste team en heit zegevierde dan ook verdiend met 12. Na de eerste twee sets in de wacht te hebben gesleept geloofde Watneys 1 het verder wel, waarvan KPJ 1 profiteerde. Tweede klasse: Koploper Re- mortel Sport behaalde twee nieuwe winstpunten: het ver sloeg Watneys 2 met 13. Overwinning van Mavo 2 twee dat sc Monres met 12 ver sloeg. Derde klasse: Voor waarts 1 behaalde twee nieu we winstpunten. Het won van Mavo 4 met 13. Koploper Mavo 3 had geen moeite met Edah B.V., einduitslag 4-0. Zonnebloem Er was gis termiddag een genoeglijke sa menkomst in het Gezellenhuis in Axel. Ongeveer dertig Zon- nebloemgasten en vijftien a twintig medewerksters namen deel aan een ontspanningsmid dag, die was bedoeld om de komst van het voorjaar een beetje te vieren. De voorzit ster van de Axelse afdeling mevrouw C. Roelands vertelde iets over de Zonnebloem-boot tocht van 8 mei. Meteen kwa men er 24 meldingen binnen van mensen die graag mee zouden willen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Volgens Zevibel-voorzitter A. L. S. LockefeJ Hulst zullen de vissers zeker teleurgesteld zijn over het fe|]| de regering alleen maar slooppremies en voorschotten gaai strekken om de vissers te helpen de sterke stijging van de prijzen te boven te komen. 5 april 197* I Naar de mening van de heer Loekefeer had de regering de vissers subsidies of financiële tegemoetkomingen moeten ge ven, bedragen dus die ze na derhand niet hadden moeten terugbetalen. „Het valt me te- „en", was gisteren de reactie van de heer Loekefeer in ver band met de regeringsmaatre gelen voor de vissers. „We zijn al maanden bezig met overleg met de ministers eri ambtenaren om subsidie te krijgen voor de vissers omdat met die sterkte stijging van de olieprijzen hun exploitatiere keningen ongetwijfeld grote tekorten gaan vertonen. Een slooppremie op zich juichen we wel toe, maar die hadden we zeker niet bedoeld als steun van de regering om de prijsstijging van de olie mee op te vangen. Die slooppremie staat daar los van en is er nu met de haren bijgesleept. Er zullen immers ondanks alles schepen blijven varen en die hebben nu eenmaal die dure olie nodig. Daar helpt geen slooppremie", aldus de heer Loekefeer. Aan de voorschotregeling, waai-voor de regering twaalf miljoen gulden heeft uitge trokken, heeft de visserij vol gens de heer Loekefeer weinig omdat een voorschot nu een maal vroeg of laat moet wor den terugbetaald. „We hadden een financiële tegemoetkoming verwacht. Natuurlijk had dat geen dekking van het totale tekort behoeven te zijn maar hiermee had wel behoorlijk soelaas kunnen worden gebo den ter oplossing van de fi nanciële problemen, die in de visserijwereld niet gering zijn. Die problemen nemen soms zulke proporties aan dat het voortbestaan van visserijbe drijven in gevaar kan komen", merkte de heer Loekefeer op. Contact met het visserijschap en de stichting Nederlandse visserij over de regerings maatregelen heeft de heer Loekefeer gisteren nog niet gehad. Hij is er echter van overtuigd dat ook in deze kringen de regeringsmaatrege len als „tegenvallers" zullen worden beoordeeld. (Van een onzer verslaggev UTRECHT De sticht, vooi' de rundveeverbet erj Zeeland, Noord-Bri Utrecht en Zuid-Holland niiseren op vrijdag 19 apti traditionele Hozubra-stjJ keuringen van het zwart-: veeras. Dat gebeurt dit voor het eerst samen centrale blaarkopstierei ringen voor midden- en Nederland. In totaal wc 239 geselecteerden stiere de leeftijd van een tot ze gepresenteerd. Op deze f rihgsdag wordt tevens monstreerd met zeven i tergroepen van jonge foil ren, zowel kunstmatige I minatie, als natuurlijk 1 kende dieren. Na afloop j 1001 toepassingen: de keuringen, dlie om te gevenHoutrot,herste uur beginnen vindt een SE&XooK tussen mu plaaits van al'le beknoondi Jjfjfmgs de trapen rondor ren, gevolgd door alle do Betonreparatie of ragd groepen, voorafgegaan dc-Jteren. Onderzadelen. vaderdieren. De keurjmuurvast zetten. Uitge worden gehouden in de jj^ëling. Dat zag u dekte rundveebal van de gp^anplaten naadloos we veemarkt in Utrecht. (vcEjmen). Tegels zette gjmanplaat of betonen Pleisterwerk, maar evei verf bijwerken. Betonnei glazen, ook in een stal. D zetten. Dunne plek in balkon dichten. Latten of i plafond hechten. Si kracht tussen HOUT er len andere material (Van huizen in de E'1 ons is volgens h henhuis in Oostb voor de herstruc iti Zeeuwseh-Vlaa 1 De patiënten worde ten van de moderne en Oostburg. Het or aan zijn bestemming Vloed hebben op de Dit stelt het Oostburi nota. die moet bijdrag van de gezondheids» Die herindeling z a,n uit het toev liet rayon Oostburi kern Biervliet (ADVERTENT .0FESSI0NEEL... MAA „.TDEKT DOOR DE D0E-H Kjpt-en-klaar en met super --""j om erstel zheur verschillend uitzettings nu (Van een onzer verslaggev (Van onze correspondent) OUWERKERK ln het Keeten, nabij Ouwerkerk, op de z.Vlakke Hoek zijn woensdagavond het 1113 ton metende Duitse binnenschip Lübeck (kapitin H. Meeeuw) en het 800 ton metende Ne derlandse binnenschip Beco- Canca (kapitein H. Swaan uit Maasbracht) tengevolge van een navigatiefout, met eik-aar ln aanvaring gekomen. De Lübeck liep aan de stuur boordzijde van het voorschip een scheur op van ongeveer vier meter lengte. Ook de Be- co-Canca liep aan de voorzijde zware schade op. Het Neder landse binnensehip nam het Duitse langszij en later kwa-m er een derde schip assistentie verlenen. Nadat de Lübeck ter plaatse provisorisch was ge dicht Icon het zijn reis voort zetten. Het Duitse schip was geladen met ijzer op weg naar Antwerpen. De Beco-Canca voer met losse lading richtin-g Dordrecht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Nu gemakkelijker èn heter: STOPPEN, BLIJ DICHTEN, VOEGEN, KEN, RAGDUN PLEIST MUREN en blijvend met pORION. de ontwikkelde een HULST - Afgelopen X^^eTjrmTl dag hebben leerlingen vai Kan èlk materiaal, droo: I hinnen of buiten, ook a Zeeuwse- muziekschool I leen niet aan pla3tic. Bi gemeente Hulst het driej I moplastisch en waterdi I niet, zet niet uit, sc lijks overgangsexamen il huig- en slijtvast. Al looi! nrw examens «er I teolyt-, olie- en dooizou. legd. Deze examens I ■verwerking met: P argenomen door de In I jiakspaan, voegspijker Inchtdrukspuit. Bergman, directeur van ^Onschadelijk voor dej Zeeuwse Muziekschool, opbeperkt houdbaar, gebroken pot of emmer, heer Van Prooyen, dired^^ van de muziekschool te neuzen e«i de eigen leraren. Geslaagde leerlingen va: heer Waasenburg waren Cll tian van Waterschoot: ofl tweede graad met lof. van Bebber, piano tw| graad, Adria Bogaert eerste graad, Frans Dielej orgel eerste graad, Mario us piano eerste graad, AnnJ Hamelink piano eerste Monique Neve piano eel graad. Onder leraarschap var: vrouw Delvaux-Tassignon J haalden Loni Jansen, supj blokfluit eerste graad, Jansen sopraan ^blokfluit i ste graad, Brigit de Nijs. I blokfluit eerste graad, Ml van Waterschoot, alt bloim tweede graad en Juulsy Vf sopraan blokfluit eerste et met lof, hun diploma. Verhulst slaagde voor trompetexamen eerste gtfl mede dankzij zijn leraar heer Pilaet. Het aantal leerlingen droeg in 1973 126 waarvat leerlingen algemene muzii vorming 12 piano, 8 eleü nisch orgel, 1 kerkorgel. 1 ooi, 28 blokfluit, 6 gitaar accordeon en een trompet. 1970 bedroeg dit aantal 1971 115 en in 1972 112 lef lingen. Er is dus sprake i een kleine stijging. (Van onze correspondent) AXEL De gemeenteraad van Axel zag er gisteren even anders uit dan normaal. De leeftijd van de raadsleden was plotseling aanzienlijk gedaald en de voorzitter leek verdacht veel op gemeentesecretaris P. G. v.d. Bosse. Gemeentevoor- lichten Smies bleek plotseling wethouder van financiën en cul-turele zaken te zijn, terwijl de heer S. v. Houten, leraar aan de Axelse christelijke ma vo zich eveneens in het wet houdersschap had gestort. Vervroegde gemeenteraads verkiezingen voor Axel met onthutsend onverwachte uit slag? Welnee. De raadzaal was het domein voor veertien leer lingen uit de vierde klas van de christelijke mavo die in hun keuzepakket staatsinrich ting hadden opgenomen en aan den lijve wel eens wilden on dervinden hoe het is gemeen teraadslid te zijn. In de afge lopen twee a drie maanden had de groep (15 en 16 jaar oud), het merendeel meisjes, al lezingen beluisterd van de heren Smies en Van den Bosse over de onderwerpen „de taak van de gemeenteraad, samen stelling van een gemeentebe groting en de funotie van de provinciale staten". Ook bezochten zij de laatste gemeenteraadsvergadering en ter afronding van deze voor lichting gingen zij zichzelf (op eigen verzoek) eens w-at in tensiever bezighouden met de gemeenteraad. Na een kleine aanmoediging en een toelich ting van de heer Van den Bosse over het reglement van orde waren ze niet meer te houden. De fracties waren snel verdeeld: CDA, VVD, Alge meen Belang, PvdA, PSP, PPR en GPV. Vier punten moesten door de mavo-ge meenteraad behandeld woor den: de subsidie aan de mu ziekverenigingen, de bouw van het nieuwe Axelse zwembad, verkoop van bouwgrond voor een nieuwe woning en de aan koop van een woning aan de Buiten veg in verband met de sanering. „We waren verbaasd over de manier waarop de leerlin gen de agendapunten naar vo ren brachten", aldus een en thousiaste heer Smies. „Men nam niet alles voetstoots aan, maar ging vragen stellen en uitte vaak opbouwende kri tiek. De leerlingen hadden zich geweldig goed ingeleefd en toonden bijzonder veel in teresse. Het was echt fantas tisch". Vragen en opmerkingen die naar voren kwamen waren onder andere: „Waarom zou het bestaande zwembad niet gereconstrueerd kunnen wor den tot een beter openlucht zwembad?" en „Is die subsidie voor die muziekvereniginger nu echt wel nodig. Kunnen ze daar zelf niet wat meer aan doen" ,i „Is het niet beter om die enorme lap grond voor dat ene huis in twee kavel® te verdelen en er twee huizen op te bouwen met een voor een arbeider betaalbare huur?". In antwoord hierop vertelde de heer Van den Bosse nog iets over bestemmigsplannen en het verdelen van kavels. Tijdens de -ondvraag, 1 dankbaar gebruik van gemaakt., werd er uitvrtl van gedachte gewisseld °f het voor en tegen van supermarkt aan een der valswegen van Axel. Ook I Promenade Noordstraat ei>| functie van Axels CulM Centrum De Halle werden 1 eens doorgesproken waarbijI leerlingen toch meer sy®!| thie zeiden te voelen voorf gemeenschapshuis. „Wij ben dat culturele centrum eenmaal en we moeten ro< met de riemen die we ben" was het antwoord het gelegenheidscollege, mi er werd onmiddellijk aan t gevoegd dat de Jeugd moest aarzelen om bij B. 1 W. aan te klormen als ze ef] uimtp t de Halle nodig den hebben V ooruitztehten en zondag, opgeste] ~NM1 op donder" Bur: zonnig en rerandering in ten Weersvooruiitzich ers gemiddeld a> and. Voor zaterdag: 5 tot 1'3; min reeks 4 graden; nstreeks 15 grad een droge period* itens 12 uur: 95 p op een geheel dr 90 procent. Voor zondag: i eon: 4 tot 13; min streeks 4 giraden; omstreeks 15 grad een droge period' ■tens 12 uur: 95 p op een geheel dir 90 procent waturstiind' Konstanz 311 on den 231 plus 1, 204 min 6, Plit min 8, Maxau 4 Plochingen 150 heim 263 onv., S onv., Mainz 277 pl 151 plus 2, Kau Trier 303 onv., plus 1, Keulen Ruhrort 355 min 988 min 11, Pann 952 min 14, Nijmi 10, IJsselkop 857 IJssel 394 min 6. min 6, Monsin Borgharen 4000 p 1168 plus 2, Grav sluis 511 plus 9 houijm.iti.-i' Morgen, zaterdag Bergen op Zoom Hansweert Terneuzen Ylissingen Wemeldingen

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2