IWIJS 1975 pening kinderboerderij Goes Westland Utrecht 9/% pandbrieven 1971 per 1979/1986 a 98,50% Goese avondschool voor leraren startte met nieuwe opleiding Uitslagen van schietingen DitisNeeiiands zachtste borrel J TERNEUZEN, 3 april 1974 :holieren lNTTEN 5DOORNS CADZAND Werkzaamheden bij Kanaal door Zuid-Beveland Verkeersmaat regelen in Goes tijdens Ronde van midden-Zeeland Spoed gevraagd met afbreekbare plastic vuilniszak Conferentie over peuterspeelzaalwerk Bromfietser gewond Boekje over aardbeien teelt onder glas Kinderen plantten heesters en bomen in Borsele stad streek TEGELIJK MET VIERING VAN BOOMFEESTDAG 1974 [RIJVING INGEN VOOR: ILATING TOT 1GJAAR IS HET LIJK DAT: Kieldrecht Hypotheekbank NV Boomplanten in Sas van Gent Weinig animo in Goes voor nieuwe krachtmeting met Leidschendain HOORZITTING 's-HEER ARENDSKERKE „Verbetering gevaarlijk kruispunt in studie Goes Goes s'Gravenpolder nderdag 4 april 1974 lie dan voor ^dere woens- i het sehool- lol 3080, tel. i'isvaart. en middelbaar beroeps-' [rijs. jaar: 'klas: tenminste 6 klassen Isonderwijs; [ede leerjaar: ergens een [klas hebben doorlopen of 2 MAVO; - le leerjaar: leidt op voor het te gedeelte stuurman zee aart; atingseisen: 3 jaar MAVO, »r HAVO, Binnen vaartschool ij die reeds eerder gevaren )en bij de zeevisvaart. rijver )aar beroepsonderwijs. :e school is ook een 1-jarige ïg voor motordrijver-zee l en motordrijver kleine- vaart verbonden. Toela gen: visserijschool, binnen- hool, LTS (metaalbewer- 'lektrotechniek, autotech- 3 jaar MAVO en zij die ij de KHV of ZVV hebben itsdiploma MM geldt ook binnenvaart. rlingen kunnen in aanmer- men voor een subsidie van arijschap. NGEN en AANMEL- aan de school vanaf [s 10.00 tot vrijdags 12.30 rlingen zes leerjaren van de chool met goed gevolg hebben 6pen; ivies van het hoofd van de chool t.a.v. de keuze LEAO ïg luidt; ogelijk over de leerling(e) in fcesde leerjaar uitgebrachte Ikeuze-advies eveneens als voorlopig juiste school- I aangeeft. is is 4-jarig en geeft 'n gron- I bereiding voor beroepen van >che en administratieve aard. Depaald keuzepakket van de waarin eindexamen gedaan het mogelijk om toelating te at de middelbare school voor Ich en administratief onder- AO) of tot middelbare school letailhandel. LDING [mi a.s. kan geschieden dage- ^e school van 9.00 tot 12.00 en tot 14.30 uur. JR DIREKTEUR: gs van 15.00 tot 17.00 uur. narkten MIDDELBURG, 2 april jrdappalen: Bintje bonken 33 grote 13, Koopmans lauwe grote 3O-35, tulpen bos 28—97, paprika per rt _47 Golden Delicious ïf—4 8,' 75-75 46-47, 70- M 7,0-75 32—33, 65- 34! tomaten AI 312, Cl 8—281, CCI 154, kriel I 129, II 301—315, Bil 219, CII 256, nel II 104—121. Groenten: C 14, sla 14-16 1619, 20- 27-31, 21-23 30-32, 23-25 -30, glasandijvie 100149, «pinazie 29—50, natuurspi- ■M I 38—61, II 20-42, wit- >f A 100—130, B 84—118, r, 4393, stek 1466, ra- 5180, rabarber 5878, TJjpeen 72—105, breekpeen L—24 prei 3668, uien 19 ródekool 38—58. wittekool boerenkool 13, snijselderij 1 616, peterselie kistje r340 spruiten 112, kom- ïeri 76 U 02, 61-76 II o0, 51-61 1 64, II 4554, l-51 I 47—51 II 3644, 36-41 411 II 31—34, 31-36 I 3840 H 25—37, 21-31 24 II 23—31. rom kg 62, stek kg. 4262. riirterfoloemkool I 4 167201, 139—166. 8 120—138, 10 45— 12 41—51, 15 37, II 4 136, 6 ■13—153, 8 81—122, 10 40—71, 2 29—46, 15 24—30, afw. 11— Vanaf maandag 8 april vei- l op maandag, woensdag en jdag. Per stuk sla I 14 tot 31, 2 12, groene komkommers 41 tot 48 per bos selderij 22 tot 45, r- His 31 tot 35, p. kg. andijvie W135 tot 145, 2 117 tot 181, prei 7 tot 65. komkommers 102, rodekool 8, uien I 37 Kritlof A 146, A 2 124, B 105 tot 114, B 2 73 tot 85, afwijkend 3R 'tot 62, fruit: Conference I maat 65 124,50, 60 159, 60 119,90, 55 104 tot 107,80, II 65 120 tot 123, 50 73,70. 45 58,30, Winston I 75 98 tot 103, 70 83 tot 101, 65 78 tot 88, 60 56 tot 64, II 65 72, 60 53 tot 55, 55 33 tot 35. Golden Delicious I maat 75 45 tot 46, II maat 75 32 tot 42, 70 35 tot 36. Goudr. 1 maat 85 53 tot 65, 75 60 tot 67 70 44 tot 55. 65 36, II 85 51 tot 59, 75 33 tot 60, 70 38, 65 32 tot 42, D 60 22 tot 27. [(•Van een omaer verslaggevers CADZAND De activiteiten rond de nationale boomplant- speelden zich in de ge- jneente Oostburg dit jaar af In de woonkern Cadzand. Het plantsoen voor de nieuwe penbare lagere school aan de adhuisweg mochten zes uit- erkoren leerlingen, hierbij eassisteerd door de overige ehlingen van het vijfde en de leerjaar, een zevental oms planten. Het planten geschiede on der het toeziend oog van de heer en mevr. Cchipper, de er Verjaal, die namens de 'tonale commissie boom- ntdag aanwezig was, het ofd der school de heer Knuyt, en de heren D. armsen en A. Bril, van de neentelijke plantsoen- lienst Voordat tot de aanplant verd overgegaan wees burge- neester Schipper de kinderen op het blang van bomen in de natuur Hij wees op de eie populieren die in West- Zeeuwsch-Vlaanderen het chtoffer van eeen virus- liakte zijn geworden en riep de kinderen op de natuur te •paren omdat die zo belang rijk is voor de mens. Na het planten werd de kin. leren in een plaatselijk hore- ca-bedrijf 'n tractatie aangebo den, en enkele attributen die In het teken van de boom- -plantdag stonden. (Van onze correspondent) 4 NS WEERT Bij de tunnel- werkzaaimheden bij het Ka naal door Zuid-Beveland wordt momenteel door een zuiger de eerste meters weg gezogen van de diepe gleuf waarin mettertijd de tunnel zal word en afgezonken. De gleuf zal een diepte krijgen van zestien meter. Ten gevol ge van deze werkzaamheden ondervindt de scheepvaart op het Kanaal door Zuid-Beve land een lichte vertraging. (Van een onzer verslaggevers) GOES De viering van „Boomfeestdag 1974" door leerlingen van 25 lagere scholen in Goes kreeg giste ren een speciaal accent door de officiële opening van de Goese kinderboerderij „De Hollandsche Hoeve". De kinderboerderij is een onderdeel van een groot recre- atieplan van de gemeente (Joes. Volgens de heer De Ko ning, chef beplantingen van de Goese gemeente, zal dit recre atieproject over een Jaar of vier, vijf een heel eind gereed zijn. De realisatie van de kin derboerderij de Hollandsche Hoeve is voot een groot stuk het werk van de afdeling van de heer De Koning. Gistermiddag om halfldrie verzamelden de vele leerlin gen van de Goese lagere scho len zich bij de schiuur van de Hollandsche Hoeve. Allereerst werden er bomen en struiken geplant. Als tractatie kregen de kinderen een appel, een sticker en een lineaaltje. Daarna kwam het moment van de officiële opening van de kinderboerderij door bur gemeester mr. F. G. A. Huber en wethouder J. P. Lirrden- berglh. Van de zijde van het gemeentebestuur en de ge meenteraad bestond voor dit gebeuren veel belangstelling. De opening geschiedde door wot openen van de deuren van de kinderboerderij, waarin de dieren opgeborgen waren. Be halve de kaapse eenden, die hadden weten te ontsnappen. Burgemeester Huber en wet houder Lindenbergh lokten de dieren daarna met een voe derbak naar buiten waar ze de dieren voer gaven. Daarmee was de opening een feit. Een groot deel van de le vende have ia geschonken. In zijn toespraak noemde burge meester Huber een aantel van hen. De kinderboerderij bezit momenteel onder meer een pony, die in verwachting is, 2 kalveren, 2 hangbuikzwijnen. een regiment geiten, een schaap met lammeren, mar motten, 30 kippen, 20 konij nen, fazanten, duiven, kaapse eenden, kalkoenen en pauwen. Momenteel worden verder on derhandelingen gevoerd met de bijenteeltverendging om een aantal bijenkorven op de kin derboerderij te plaatsen. Voor de heer De Koning Is de diepe achtergrond van de Biljartprijskajnp Op vrij dag 5 april wordt een topbil- jartprijskamp gehouden bij B, Kins, Markt 55. De prijskamp, waarvoor geld- en andere prij zen worden uitgeloofd, begint om 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op zaterdag 6 april start in Goes de wieler ronde van Midden-Zeeland. De finish van deze wielerronde is eveneens in Goes. Tegelijker tijd worden in Goes zogeheten afwachtingswedstrijden gehou den. In verhand met deze mani festaties heeft de hoofdinspec teur-korpschef van de ge meentepolitie te Goes een aan tal bijzondere verkeersmaatre gelen getroffen. Tussen 12.00 en 18.00 uur die dag is voor alle rijverkeer gesloten de Bergweg, Van Dusseldorp- straat (tussen Bergweg en de Graaffstraat). De Graaffstraat en de 's-Heer Elsdorpweg. Het verkeer naar en van de stra ten welke zijn gelegen tussen het genoemde parcours, blijft mogelijk via de doorgang Kamperfoeliestraat-Bergweg. Gedurende de genoemde tijd is parkeren op het parcours verboden. realisatie van de kinderboer derij, dat de ambachten eigen lijk uit de stad zijn verdreven. Daar wil hij weer van terug komen. Met deze boerderij wil hij met name de jeugd weer kennis laten nemen van het agrarische ambacht. Voor iedereen staan de deu ren van de Goese kinderboer derij dan ook open. In de pe riode van 1 april tot 1 oktober elke middag van halftwee tot halfvijf. De rest van het jaar „p woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van halftwee tot halfvijf. Beheerder van de Hollandsche Hoeve is de heer J. Verijzer van de gemeente lijke plantsoenendienst. Met de exploitatie van de kinder boerderij is duidelijk gere kend op de hulp en de mede werking van de Goese jeugd. De kinderen moeten mee gaan helpen met het voeren van de dieren en het schoonhouden van de stallen. Daarna zal de kinderboerde rij gaan functioneren in het praktijkonderwijs biologie voor de scholen. Het onderwijs ln het natuurgebeuren zal op de Hollandsche Hoeve kunnen plaats vinden. Het ligt verder nog in de bedoeling om extra activitei ten te gaan organiseren. Zo noemde de heer De Koning als /oorbeeld een dagje schapen scheren. In het kader van de ontwikkeling van het gehele recreatieproject wordt ge streefd naar de realisatie van een waterspeeltuin. Volgens de heer De Koning is dat een ideale combinatie met een kinderboerderij. (3LLN3J,H3ACIV) 'Westland-Utrecht Hypotheekbank nv, Amsterdam, Sarphatistraat 1, tel. 020 - 6 31 31. Breda, Nieuwe Ginnekenstraat 49, 01600 - 4 39 50. DEN HAAG (ANP) Van regerinvswege moet bevorderd worden dat de vervaardiging van snel-afbreekbtre plastic vuilniszakken ten spoedigste ter hand wordt genomen. Al dus het Tweede-Kainerlid Verbrugh (GPV) in woensdag aan minister Vorrink van Mi lieuhygiëne gestelde schrifte lijke vragen. De vraag is ingegeven door de octrooiaanvrage van TNO voor een ontwikkelde wer kwijze van een goedkope kunststof. Deze stof wordt, op de wijze van papier, in een vochtige bodem snel afgebro ken. Het Kamerlid vindt het van belang, diat een Nederlands bedrijf in de gelegenheid wordt gesteld een proeffabriek te bouwetn om de prod uk tie voor te bereiden. Dain kan nog diit jaar voor dezelfde prijs als de voor de oude onafbreekba- re platste zak, ee nieuwe zak in de handel worden gebracht. Zoals bekend is dn Sas van Gent geëxperimenteerd met eeni vlaszak. (Van onze correspondent) CADZAND Op vrijdag 5 en zaterdag 6 april wordt in het vormingscentrum Hede- nesse een tweede conferentie gehouden over het peuter speelzaalwerk. Gezien de gro te belangstelling bij een eer der in dit jaar gehouden bij eenkomst is tot deze herha- lingsconierentie besloten. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het cursusjaar 1973-1974 zal de geschiedenis ingaan als het jaar waarin een begin werd gemaakt met de herstructurering. Dat schrijft directeur C.J. Kooman van de avondschool Goes van het Ne derlands genootschap tot oplei ding van leraren voor het be roepsonderwijs in het jaarver slag over 1973. De Goese avondschool kreeg toestemming de oorspronkelij ke opleidingen van de afdelin gen bouwkunde, werktuig bouwkunde en elektrotechniek af te bouwen en te starten met een nieuwe opleiding. Daarom ligt het in de bedoe ling in 1975 voor de laatste keer de huidige examenrege ling toe te passen voor de diverse afdelingen. In 1977 zullen de eerste kandidaten geëxamineerd worden, die zijn opgeleid volgens de nieuwe leerplannen. De afdeling wis- en natuurkunde wordt nog niet afgebouwd. Of een oplei ding voor het pedagogische di ploma in Goes gegeven kan blijven worden, hangt mede af van de aanmeldingen daar voor. Bedroeg het aantel leerlin gen in september 1972 in to taal 315, in september 1973 waren er dan 308. Volgens het jaarverslag had deze geringe vermindering speciaal betrek king op de voorbereidende le rarenopleiding. De groeiende toeloop van mts'ers compen seert echter de gerichte achter uitgang in de voorbereidende lerarenopleiding zodat de be zetting van de hogere leerja ren verzekerd lijkt, zo wordt ln het jaarverslag opge merkt. Directeur Kooman merkt verder nog op, dat de activi teiten van het Delta-instituut ten aanzien van een leraren- dagopleiding in Zeeland niet tot tastbare resultaten hebben geleid. De aantallen gegadigden blijken in Zeeland steeds on der de landelijke normen te- liggen. Bovendien lijkt het aantal van zeven lerarenoplei dingen voor Nederland vol doende te zfijin. „Deelneming in een part-time opleiding schijnt het hoogst bereikbare te zijn", aildus directeur Kooman van de Goese avond- opleiding. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De kin deren van de hoogste klassen van de Prins Frederig Hendrik- school en de St.-Aloysius- school in Sas van Gent hebben gisteren langs de nieuwe weg bij het Bolwerk en de Pape- geulestraat in het kader van de nationale boomplantactie in totaal 600 heesters en 1 eik geplant. Hierbij waren onder meer aanwezig burgemeester drs. W. Dsarduijn, wethouder W. Colsen, gemeente-secretaris M. Bobelijn, de heer Konijn van ie Heidemij en medewerkers van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht. Na afloop reikte de burgemeester een sticker uit aan de kinde ren en gaf elke school een vaantje. (Van onze correspondent) OUDELANDE Bij de heer .i. F. de Rijke gaf de handboogvereniging „Edele Handboog" een schieting op de liggende wip. Van 14 verent- gingen waren 4? schutters >t gekomen. De uitslag is: Hoofd- •oge;: C. v. d. Piasse van Dia na uit Yerse'-e 1ste zijvoe»'-. J. P. de Rijke van Edele Han-tooog uit Oudelande; 2e zijvogel: W. de Jonge Wz. van AD. M uit Kwadendamme, Jlstc bovenkal: B. Looy va' Victer-a uit K wadendamnu* 2ae oovenkal: Adr. Janse van Sorar.us uit Heinkenszand lste cnderkal; ,T. F. de Riike van Edele Handboog uit Oude lande. 2e ouderbal: C. Baan van Tuliana .1:1 Oudelande bli loting, lste 'Gen: P. de Jong-- van Vooruitgang uit Kwaden damme' 2e hiep: E. Engei» van Eendracht uit Vlissingon, 3e kien: P. O ,?tdijk van Wil lem-Tell uit Ovezande. De vliegende vogelpriiz» waren voor O Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendarr- rne en Ato. Janse van Soraflu* it i/(;nkensz_. a deze schokt ook de metsi kleine voge vijl ftuks. •S-FIFERENHOEK Op 0» tradhionele prijsschieting van de Verenigd-; Sociëteiten van '3 Hee-.enhoei. waren 35 schut tevs aanwezig Hoofdvogel: J Rijk van Eensgezindheid, lste zijvogel: L. de Jonge van Con cordia: 2e zijvogel: J. Rijk van Eensgezindheid: 3e zijvogel: Jan v. d. Dries van Eensge zimdheid. lste kal: M. J. Ver donk van Vios; 2e kal: Jac. v. d. Dries van Vios; 2e kal: Alb. v. d. Dries van Vrije Schut ters; 4e kal: p. Vette van Con cordia. Meeste punten, J. Rijk van Eensgezindheid, zeven stuks, 2e Alb. v. d. Dries van Vrije Schutters met zes punten, 3e Jan v. d. Dries van Eensge zindheid met zes punten; 4e G. M. Geense van Eensgezind heid; 5e H. v. d. Dries van Concordia; 6e F. Oosthoek >'an Concordia; 7e Bas v. d. Dries vam Eensgezindheid en 8ste L de Jonge van Concordia, de laatste vijf met vijf punten elik. Hierna volgde een goede schuttersmaaltijd en een ge zellig samenzijn. •S-HEERENHOEK Dooi gebrek aam een eigen lokaal gaf de handboogvereniging Eendracht uit Vlissingen een schietimig op de liggende wip pen te 's-Heerenhoek. Vijfen vijftig schutters waren aanwe zig. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, lste zijvogel: Johny Boonman van Vios uit 's-Heerenhoek; 2e zijvogel: H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; lste bo- venkal: A. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek; 2e bovenkal: A. v. d Dries voornoemd, lste onder- kal: A. Buteym wilde schuttel bij loting; 2e onderkal: H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, bij loting, lste klep. Sj. v. Eykerem van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek; 2e klep: J. F. de Rijke van Edele Handboog uit Oudelan de; 3e klep: H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. Uitslag van de tweede wip. lste hoofdvogel: J. v. d. Walile van Eendracht uit VliBimigen. 2e hoofdvogel: B. Looy vam Victoria uit Kwadendamme lste zijvogel: H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes; 2e zijvogel: H. A. Mol voor noemd; 3e zijvogel: Jac Doene van Victoria uit Kwadendaim- me; 4e zij vogel: Jac Doene voornoemd, bij loting, lste kal: Ko Vermue van Jacoba Eendracht uit Vlissin-gen; 2e kal: Ko. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes; 3e kal: R. BeFaert van Diana uit Yer- seke; 4e kal: J. Rijk van Zee landliia uit Ovezande, bij lo ting. De vliegende vogel prijzen wairem voor, A. A, Martens van Vios uit 's-Heerenhoek en A. Buteyn. Meeste kleine vo gels, mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me, zes vogels. (Van onze correspondent) GOES Tijdens de verga dering van de secties van de Goese sportraad bleek de ani mo voor een uitwisseling mei Leadscheaidam op 18 mei niet zo groot te zijn. De vraag werd gesteld of er wel belang stelling voor bestaat van de zijde der verenigingen en de deelnemers en deelneem sters. Zowel bij de eerste uitwis seling in Leidschenidam als die van vorig jaar in Goes, was niet alleen de publieke be langstelling gerinig, maar ook het onderlinge contact tussen de sportlded-en uit beide ge meenten was minimaal. En zelfs het contact tossen de le den van de beide ploegen on derling liet te wensen over. Ook organisatorisch zag men veel bezwaren. Anderzijds was men ook van mening, dat het zou zijn te betreuren als de sportoitwisselin-g geheel zou vervallen. Daarom werd er besloten toch pogingen in het werk te stellen om een ploeg samen te stellen. In de verschillende secties zal men proberen per tak van sport een club te interesseren voor deelname aan deze aportuit- wisseling. Tijdens de discussies kwa men er enkele suggesties om de inhoud van de uitwisselin gen te verand-eren. Zo was er een voorsteil om het ene jaar '.e buitensporten, zoals voetbal en korfbal, in de sportuitwis- selin-g te betrekken en het an der jaar de binnensporten. Een andere mogelijkheid die geop perd werd was elke ploeg aan meerdere sporten mee te laten cloen, bijvoorbeeld een voetbal elftal zou een voetbalwed strijd, een korfbalwedstrijd en een handbalwedstrijd kunnen spelen. Een ander punt van bespre king vormde het voorstel van be' dagelijks bestuur om geen apart tarief voor jeugd- en senioren-wedstrijden op de sportparken in te stellen. Als bezwaar werd naar voren ge bracht, dat dit vooral veel ad ministratieve rompslomp met zich mee zou brengen. De meeste aanwezigen hadden voor deze motivering weinig begrip. De vergadering was van mening dat, als wordt uit gegaan van een uurtarief, deze moeilijkheden niet zouden spelen. Vooral ook omdat men de zalen en de sporthal per uur en niet per wedstrijd huurt. De sportraadleden zul len dan ook in de vergadering van de sportraad volgende week verzoeken een ontwerp- tarief op te maken op uurba sis. (Van onze correspondent) 's-HEEKENHOEK Op de hoorzitting die in het 's-Heer Arendshuis tussen het ge meentebestuur van Goes en de bewoners van de kern 's-Heer Arendskerke werd gehouden, kwam de gevaarlijke situatie op het kruispunt rijksweg 58 - Eindewegen danig ter spra ke. Aan wethouder L.H. de Leeuw van ruimtelijke orde ning en openbare werken werd gevraagd of veiligheids maatregelen konden worden genomen. Dit kruispunt is vol- ges de inwoners van 's-Heer Arendskerke zo gevaarlijk, dat sommige ouders hun kinderen, die via dit kruispunt naar school moeten, bij mistig weer huishouden. De heer De Leeuw ant woordde, dat de problma- tiek bij rijkswaterstaat wordt bestudeerd en dat de plannen voor verbetering van dit kruispunt binnenkort zullen worden gerealiseerd. Wethouder De Leeuw zei ook d-at het binddraad aan de Ridderstraat nabij de speeltuin zal worden verwijderd. Verder werd gesproken over de be strating van 't wegdek van de Spoorstraat, waarvoor f 45.000 is uitgetrokken. Ook de speel- accommodatie aan het indus trieterrein was een punt van gesprek. Meegedeeld werd, dat in de kern 's-Heer Arendskerke ne gen woningwetwoningen zul len worden gebouwd. Bij het dorpshuis Het Trefpunt zal binjnen-kort een publieke tele fooncel worden geplaatst. En kele jeugdige bezoekers vroe gen om een crossterrein omdat er geen ruimte is deze sport te beoefenen. Verder werden vragen gesteld over bouwgron den in 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendriks-kinderen. De afrasteringen rond de brand- weerputten vond men niet ge slaagd, aangezien deze het schoonmaken van de putten bel-emmeren. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Opde' krui sing Zan-dweg-Provinciale weg werd de bromfietsbestuurder A. W. Braai afkomstig uit Re- nesse aangereden door de be stuurder van een personenauto de heer J. van de Velde af komstig uit Bruinisse. De bromfietsbestourder liep aan zienlijke verwondingen op ter wijl de bromfiets geheel werd vernield. Gastdienst Op zaterdag 6 april om 19.00 uur vindt een gastdienst plaats in de r.k kerk te Goes. De gastdiensten worden in Goes gehouden op verzoek van de plaatselijke raad van kerken. De diensten ziji. bedoeld voor alle belang stellenden, ongeacht hun ker kelijke gezindte. (ADVERTENTIE) Cursus De Goese sport raad heeft het voornemen om dit voorjaar te starten met een cursus recreatie-sportleider A. Voor deze cursus hebben zich al 17 gegadigden aangemeld. Om beter geïnformeerd te ra ken over het werkelijke aantal belangstellenden voor deze te stellen waarop de cursus gehouden zal worden, heeft de Goese sportraad een bijeen komst vastgesteld Deze vmdt plaats op vrijdag 5 april om 20.15 uur in het stadskantoor te Goes. Amatie-kwartet Op zondag 7 april is er In het lunchcafé Stadhuis te Goes weer een koffieconcert. Ditmaal wordt het concert gegeven door het het concert gegeven door het bekende „Amatie-kwartet" uit Amsterdam, dat werken speelt van Mozart en Beethoven. Het concert begint om 12.00 uur. Kaarten voor dit koffieconcert zij'n verkrijgbaar uitsluitend een half uur voor de aanvang van het concert aan de zaal. De toegangsprijs bedraagt f 3. waarbij dan een consumptie is inbegrepen. Collecte De Emmabloem- collecte heeft te 's-Gravenpol-' der f 344,46 opgebracht. examens GOES Aan de universiteit van Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen kunstge schiedenis en archeologie de heer M.J.D. van de Guchte uit Goes. (Van een onzer verslaggevers) WILHELMINADOR P Evenals vorig jaar heeft het consulentschap in algemene dienst voor de fruitteelt, ini samenwerking met het proef station voor de fruitteelt te Wilhelminadorp, een publica tie doen verschijnen over de aardbeienteelt. De nieuwe pu blicatie is geschreven door de heer J. Blommers, kleinfruit- specialist bij het consulent- schap. De publicatie is getiteld „De teelt van aardbeien on der glas". 'Het boekje dat het eerste is waarin de teelt van aardbeien volledig wordt beschreven, is vooral afgestemd op het ge bruik door de teler. Na een overzicht van de ontwikkelin-g ran dr glasaardbeienteelt in Nederland - van een platglas- teelt naar een teelt in kassen, deels met verwarming en be lichting - wordt uitgebreid aandacht besteed aan de alge mene invloed van daglengte en temperatour op de ontwik keling van de aardbeienplant. In de daaropvolgende hoofd stukken worden grond en be mesting, rassenkeuze en de vermeerdering van het plant- materiaal besproken. Vervol gens wordt nader ingegaan op de verschillende teeltmaatre gelen onder glas zoals tempe ratuur, belichting, watervoor ziening, bestoivin-g en oogst. Na een hoofdsto-k over de gewasbescherming volgt ten slotte een hoofdstuk over be drijfseconomie. waarin voor verschillende teeltwijzen en rassen kosten - en arbeidsbe- grotingen worden gegeven en waarin tegelijk de bedrijfs- grootte wordt besproken. Tenslotte geeft het boekje dat 64 bladzijden beslaat een kor te literatuurlijst en een over zicht van de regionale consu lentschappen voor de tuin bouw en de onderzoekinstel lingen waar men verdere in lichtingen kan krijgen. De publicatie „De teelt van aardbeien onder glas" kan worden besteld bij het proef station voor de fruitteelt te Wilhelminadorp. Het kost f 5,50. (Van onze oorrespondent) BORSELE In het kader van de nationale boomplantdag plantten gisteren 200 leerlin gen van zeven basisscholen uit Lewedorp, Heinkenszand, Ovezande en Nisse. Dit alles onder leiding van E Verstrae- te, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, 2800 hees ters en 100 jonge boompjes. Tevoren werd voor de schoolkinderen in sporthal De Stenge in Heinkenszand een film over de boomplantdag vertoond. Burgemeester G. van Waes besprak met de kin deren het doe] van een boom plantdag. De heer Verstraete vertelde daarna hoe moet worden ge plant. In Nisse werden de boompjes op het Plein geplant, ln Lewedorp en Heinkenszand in de bestemmingsplannen en in Ovezande bij het sportveld aan de Ovezandseweg. Het ge- meentepersoneel van Borsele hielp de kinderen bij het planten.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7