natuur betrekken AANTAL OVERWERKUREN GOESE POLITIE VORIG JAAR GESTEGEN Bezwaren tegen ombouw c.v .-installaties Jeugd bij Voetballer opende boetiek RAAD HONTENISSE Volleybal toernooi in Middelburg inruilacti s in Zuidlandtheater stad streek Hulst Burgerlijke stand Sluiskil Spanning in topbiljart- competitie stijgt Wafelactie voor vasten actie in Clinj Trimwandeltocli Zwembad zaterdag opj DAVEREND BANKSTE 250 - terug p. A. v. OPDOF WIJKRAAD BINNENSTAD VERGADERT ADMZ krec vorig jaar weer meer opdrachten Zaamslag Misdrijven Inlichtingen Vreemdeling Redelijke belangstelling voor Heikant-rit DE GOUDEN AREND WON Het Witte Huis weer open St. Jansteen Donderdag 4 april 1974 knderdag 4 april 1974 Geboren: Jurgen zv F. de Riijcke-Van Geertrui; Amanitio zv M, de Witte-Wil- lekens; Angelo zv J. de Smit- Geerinkx; Karin dv W. Aren- thals-Stoekmans; Marco zv A. Franckevijle-Van Driessche; Jean zv J. Deltour-Fiekers; Reinier zv W. Wassenburg- Schellingenhout; Annemiek dv A. van Carïteren-Kouyzer; Piet zv Kèrkaerten-Koenraadt; Ton zv J. Elias-Schuerman; Cindy dv A. Martens-Goossens; Mer cedes dv E. Verbreakenen-Van Vlierbergihe; Toby zv C. Ver- wey-Van Goorle. Ondertrouwd: D. van Mul- lem en G. Ferket; Erik van Hoey en J. de Rijcke; J. van Damme en R. Bruggeman; J. Meys en G. Windey; A. Smet en J. van Puyvelde; W. van de Brande en A. Dumez; L. de Theye en E. d'Hert. Overleden: E. Rademakers; H. Boddaert; A. Paauw; A. Schauwaert; M. Blommaert; E. Fassaert. Zaterdag 6 april om 7 uur 's avonds wordt een dienst verzorgd door het jeugdkoor van Sas van Gent met als thema Dienst van de Hoop. Dit in ver band met de vastenactie en de bezinning in deze vastentijd op het herderlijk schrijven van de gezamelijke Neder landse bisschoppen over Macht, Onmacht en Hoop. De samensteller van de tekst, tevens voorgamger in de dienst is de kapelaan van Sas van Gent E. Erpelinkc. Op suggestieve manier wordt in woord en muziek op eigentijd se wijze verwezen naar het doel van de vastenactie: Sa men bouwen aan een nieuwe wereld. En dit is concreet steun aan het F.C.L.-project, een organi satie van landarbeiders in La- tijns-Amerika. De F.C.L. is een teken van goede hoop voor mil joenen mensen. Het jeugdkoor diat de dienst verzorgt bestaat uit 50 jongeren van 14 tot 24 jaar en bestaat al 8 jaar. Door bemiddeling van de ac tieve liturgische werkgroep van de parochieraad en in overleg met pastoor Breuer kwam deze dienst tot stand. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In het kader van de nationale boomfeestdag, zijn gisteren in dertien ge meenten in Zeeland boomplant- happenings op touw gezet. De boomfeestdag is in hoofdzaak bestemd voor leerlingen van de zesde klassen van basis scholen. Volgens de lieer H. Goosens van Staatsbosbeheer in Axel heeft de boomfeestdag het doel om de jeugd te confronte ren met de natuur: „Je moet ze bij de zaak betrekken en je moet een beroep op ze doen om de natuur zoveel mogelijk te sparen", aldus deze verte genwoordiger- van staatsbosbe heer. In de gemeenite Hontenlsse werd het bomenfeest gecombi neerd met het openen van een bosplantsoen. Andere gemeen ten in Zeeuwsch-Vlaanderen waar de boom in het middel punt van de belangstelling stond, waren Axel, Hulst,Sas van Gent, Aardenburg en Oostburg. Van onze correspondent) HULST De oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitio nadert het einde vam de competitie. Het leiden de Marionette uit Hulst heeft de beste kampioenskansen, de andere kanshebbers voor de titel zijn: BC Ona uit Hulst, 't Anker en zo mogelijk ook nog het Belgische Excelsior uit St.-Niklaas. Dagblad De Stem heeft voor de topbiljartkampioen een be ker beschikbaar gesteld die de kampioen mag behouden. Zaterdagavond vindt er een Hulster derby plaats in het café van Cor Nagtzaam tussen 't Centrum en leider Marionet- te. Twee ploegen die borg staan voor een spannende top- biljartwedstrijd. Een andere kanshebber 't Anker uit Hulst, speelt thuis tegen Tovak uit Koewacht. Een Hulster over winning is hier de meest vooi de hand liggende uitslag. Het Westdorpse bc 't Raedhuys ontvangt in Westdorpe Excel sior uit St.-Niklaas dat mo menteel met een vierde plaats In de competitiestand een vooraanstaande positie In neemt. Zo op het eerste ge zicht gaat deze wedstrijd winst opleveren voor het be zoekende Excelsior. Hekke- sluiter STC uit Sluiskil speelt thuis tegen bc Ona uit Hulst, dat wel de beide winstpunten mee naar Hulst zal nemen. Hot uit Hulst heeft een rust dag. (Van onze corresponded CLINGE Het jorJ kontakt in de pa rochel Glinge zal op zaterdag 6| een wafelaktie houden. I brengst komt ten goede vastenaktie. De jongeren! huis aan huis folders hl bezorgd gaan deze weel deuren langs om de bestl gen op te nemen. Zatl worden de wafels dan] gebakken aan huis bezorgt (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent)! BIERVLIET In het j van de landelijke actie, I auspiciën van de Nede.-:l Sportfederatie, wordt zal] te Biervliet een trimw-J tocht georganiseerd ovs-J airtanid van 10 kilomct-f start heeft plaats om 13.3(1 var.af het café Doens. 'Det loopt door verschilleuie| rters in de richting van I nahaven. (Van onze SAS VAN GENT teirdag 6 april gaat de van het Sasse zwembad open. Vanaf negen uur kJ de zwemliefhebbers zich uitleven in het verw, water met een temper van 24 graden. De toeg prijzen zijn aanzienlijk i gen in verband met de o; ten van het zwembad. Bij aankoop van een geven wij voor uw oude Enorme collectie eik bankstellen, ook kl siek en modern. Al uit eigen fabrieken! I jaar garantie! Leveri franco huis. Clubmeubelindustrk Tourriooistr. 2, Tilbu (zijstraat Piushaven) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vanav (donderdag) vergadert de-, raad binnenstad Terra onder voorzitterschap vt heer I. van Urk. Tijdens bijeenkomst zal de visie de wijkraad over het ont structuurplan binnenstad neuzen naar voren worde: bracht. (Van eetn onzer verslagge «TERNEUZEN Het opdrachten- voor het A ■tratief Dienstencentrum den-Zeeland (ADMZ) het afgelopen jaar wee der gestegen van 1450 f naar 1600 in 1973. Dit uit het jaarverslag van I Ülnistratief dienst «In het afgelopen jaar stental stafleden en w mers dan ook flink grot «orden. De vestiging ir singer, werd verder uitog en in Hulst en in Goes r Spendanees geopend, rhei van dit jaar hoop een definitieve vestigil Terneuzen te openen, d werk biedt aan ongev Werknemers. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De ting ruilbeurs Zeeui Vlaanderen organiseert i dag 6 april van 10.00 tot uiur in het Terneuzense landtheater een rui waar de liefhebbers kunnen met postzegels, mineralen, lucifersmerki garen-bandjes, schelpen Voor de verloting scho Terneuzense middenstand prijzen. De ruilbeurs is ieder gratis toegankelijk, ligt in de bedoeling op gelde tijden een derg ruilbeurs te houden, mi voldoende belangstelling Schapen gedood Tn wet aan de Groenstraat wj vijf schapen van landbd Dielem-an uit Zaamslag lij zijn er twee door loslop honden gebeten en in sloot gejaagd waarin zij dronken. De schade bedr: 400. ji Autorally De Ze- iwsch-Vlaamse At, (WZA) organiseert voo dag 7 april de eerste qensi'it in dit seizoen te dijke. Het is een oriën met een lengte van circa lometer, die door de deel moet worden afgelegd n gemiddelde snelheid van IOmeter per uur. Vooruitzichten voor zaterdag opgesteld d< NMI op -woensdag on J Droog, schraal en in gemeen zonnig. Lagere raturen. IJ Weersvooruitzichten Ier: gemiddeld over md. Voor vrijdag: ren zon 1 tot 9, min. fcmstreeks 5 graden, temp. omstreeks 15 Kans op een droge Iran minstens 12 uur Jent, kans op een gehee etmaal 80 procent. Voor zaterdag: aanta on 4 tot 13. min. ten treeks 4 graden, max omstreeks 13 graden, k een droge periode vai ptens 12 uur 95 procen op een geheel droog eti procent. (Van een onzer verslaggevers GOES De leden van het korps gemeentepolitie te Goes hebben vorig jaar in totaal 2926 uren overgewerkt. In 1972 was dit 1541 uur. Dit staat te lezen in het jaarver slag over 1973 van de Goese gemeentepolitie. Het personeel va-n de geüni formeerde dienst werkte in to taal 2210 uur over en de leden van de recherche 611 uur. Korpschef J. L. de Rave spreekt in zijn inleiding van het jaarverslag dan ook nog eens over de benauwde sterk te van het korps. De nieuwe behuizing vraagt ook meer personeel. Op sommige tijden van de dag betekent dit een aderlating voor de surveillan ce. „Ongewenst, maar onver mijdelijk", stelt hoofdinspec teur De Rave. Bij verkeersongevallen kwa men vori-g jaar vier personen om het leven. 440 verkeerson gevallen werden bij de politie van Goes gemeld tegen 507 in 1972. Processen-verbaal wei den er vorig jaar 4195 gegeven tegen 3866 het jaar tevoren. Steeds meer recreanten we ten de weg te vinden naar het politieposthuis Veerse Meer („De Piet"), zo vermeldt he* jaarverslag. De dienstdoende politiefunctionaris daar fun geert in vele za-ken als een vraagbaak voor de recreanten. In tegenstelling tot de lan delijke cijfers was er in Goes vorig ja-ar sprake van een da ling van het aantal misdrijven De grootste dialing deed zich voor op het gebied van de „kleine diefstallen". Daartegen over namen de mishandelin gen duidelijk in aantal toe Het aantal inbraken bleef on geveer gelijk ten opzichte van 1972. Hoofdinspecteur De Ra ve tekent bij deze cijfers aan dat de daling van het totaal cijfer geen reden is om jui chend te spreken over een „daling van de criminaliteit in Goes". Opvallend bij de inbraken was, diat er veel waren waar bij niets of nauwelijks iets werd buitgemaakt. Naast geld krijgt het inbrekersgi.de steeds meer belangstelling voor goederen als rookwaar, sieraden en elektronische af speelapparatuur. Het aantal bromfiets- en fietsdiefstauen nam vorig jaar ook weer aan zienlijk toe. De Goese politie heeft vorig jaar ook weer moeten ervaren dat burgers weigerden he-; schikbare inlichtingen mee te del-en „ten gevolge van een vaak ongemotiveerde angst" Ook wel uit een „dikwijls on begrijpelijke solidariteit met de wetschenders en een onvei- schitligheid ten opzichte van de belangen van anderen" In totaal kwamen vorig jaar 352 misdrijven bij de Goese re cherche in behandel ng tegen 403 het laai tevoren De misdrijven waaraan ae meeste vrouwelijke vertl ten zich schuldig ma waren winkeldiefstal en digin-g. Bij jongens benede' 18 jaar sprongen de brom/1 diefstallen en de diefstal uit kleding in sportlokalei| dergelijke eruit. Onder het hoof „vreemdelingen" wordt merkt, dat er vorig jaar sprake was in Goes van huisvestingsprobleem of wantoestanden op het ge hiervan voor de vreemde gen. Het aantal verzoeken! individuele hulp via het toj centrum Noord- en Mid® Zeeland daalde vorig jaar nieuw. Daarvan zijn de ooi ken tweeërlei: de opzet melijk dat eerst de plaatste ke hulpinstanties moeten «J den benaderd en het hul] trum slechts dient als ve heidsklep en ten tweede het hulpcentrum toch nojj weinig bekend is bij het bliek. walcfütandon DEN HAAG De [roogten van woensdagr neegedeeld door rijk: itaat: Konstanz 317 Khemfelden 230 -4, i burg 210 -8, Plittersdor Maxau 449 pl. 11, F gen 150 -2. Mannheim 1, Steinbach 138 pl. 4 276 -11. Bingen 149 -1( 190 -10, Trier 303 -10, 221 -8, Keulen 201 -4. 3(66 -12, Lobith 999 -1 r er den se Kop 96 -9, gen 795 -12, IJsselkop lef de IJssel 400 -8, D 1275 -5, Monsin 5464 Borgharen 3998 pl. 2, 1166 -14. Grave bene sluis 502 -5. hoogwater f Morgen vrijdag 5 april E Bergen op Zoom 2.31 iHamsweert 1.45 en 14.16 Terneuzen 1.11 en 13.42 »Aissin,gen 0.42 en 13.09 Wemeldinge 2.21 en 14. Biljarten (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN De bil jartvereniging „De Gouden Arend" speelde in het clublo kaal een wedstrijd tegen de biljartclub ABC uit Axel, De uitslagen waren: J. de Potter - P. de Rijcke 1933, R. de Cock - N. van der Have 52 33, E. Picavet - A. de Rijcke 48—26, U. de Buck - C. de Kraker 2211, G. Boussen - H. Outbroning 1912, E. van Goethem - J. Smidt 449, J. van Kerckhoven - F. Dieleman 779, J. Josiassen - M. v.d- Have 4522,. „Den Ouden Arend" won deze wedstrijd met een totaal van 326 tegen 259 caramboles. f Vam onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdag wordt in de Middelburgse sporthal aan de Nassau laan een volleybaltoernooi gehou den, dat georganiseerd wordt door de Middelburgse be- drijfcvolleybalverenlging. Aan dit toernooi dat 's morgens om 9.00 uur begint, nemen in to taal twaalf damesteams en zestien herenteams deel. De pouleindeling ziet er hij de dames als volgt uit: poule A: Puttershoek. Hako Daf Hulst, Morres 2 Hulst, KPJ Hulst, Middelburg-Zuid en Amor Middelburg. Poule B: Mevo Zierikzee, Morres 1 Hulst, Mavo Hulst, Provincie 2 Middelburg, Toma Middelburg en PZEM Middel burg. De pouleindeling bij de he ren ziet er als volgt uit: Poule A: Provincie Middelburg en PZEM Middelburg, Mevo Zie rikzee en LTS Middelburg. Poule B: Puttershoek, Pedac Middelburg KPJ Hulst en To ma Middelburg. Poule C: Dynamo *70 Mid delburg, RiVS Middelburg, Clitex Sport Clinge en Hoechst Middelburg. Poule D: De Ruyterachool Middelburg, Luctor Banden Hulst, PZC Middelburg en ZOF Middelburg. „Zodra ik me even vrij kan maken ga ik er aan beginnen. Door de week moet ik elke middag naar Antwerpen om te trainen. Voetballen gaat natuur lijk voor. Per slot van reke ning ben ik full-prof en dan vragen ze een volledige inzet van je". Het bevalt Ad Versluijs bij Berchem Sport nog steeds bij zonder goed. „De onderlinge verhoudingen zijn er uitste kend. Berchem Sport is een goede middenmoter in de hoogste afdeling van het Bel gische voetbal. We hebben en kele goede resultaten geboekt tegen topclubs. Tot dusver heb ik dit seizoen acht doelpunten gemaakt. Ik mik op een to taalscore van meer dan tien goals". En dan draagt Ad Ver sluijs zijn zorg voor zijn nieu we boetiek over aan zijn me dewerkster Bettina om in zijn vuurrode Austin-Healy sport- wagenpijlsnel richting Ant werpen te kiezen. (Van onze oorrespondent) HEIKANT Voor de door de Zevac georganiseerde „Hei- kantrit' bestond een behoorlij ke belangstelling. Er werd in twee categorieën gereden: de A-klasse voor geroutineerde rijders en de B-klasse voor anderen. De afstand bedroeg voor beide klassen dertig kilo meter. De uitslag in de A-klasse was: 1. echtpaar Bogte uit Kruiningen, 2. J. Thuije en F. Stevens uit St.-Jansteen, 3. eohtpaar Westveer uit Krui ningen, 4. D. van Hoorn en W. de Vos uit Hoek, 5. J. Heije en J. Herrewegh uit St.-Jan steen, 6. echtpaar Jobse uit Kruiningen, 7. echtpaar Hol- lestelle uit Goes, 8. echtpaar Van der Hagen uit Vlissingen, 9. D. en J. van Sandijk uit Kruiningen, 7. echtpaar Hol- lestelle uit Goes, 8. echtpaar Van der Hagen uit Vlissingen, 9. D. en J. van Sandijk uit Kruiningen, 10. T. en W. van Tiggelen uit Biervliet. B-klasse: 1. echtpaar Meer man uit O.- en W.-Souburg, 2. O. en F. eemaes uit St.- Jansteen, 3. Wolfert en mej. V. Weijnsverghe uit Axel, 4. J. Allefs en J. Vink uit St.- Jansteen, 5. J. de Potter en J. Neve uit Terneuzen, 6. P. Ver- hoosel en J. de Rooij uit Ter neuzen, 7. H. Buijsse en P. Goossen uit Hulst, 8. echtpaar W. Smet uit Koewacht, 9. echtpaar Savooij uit St.-Jan steen, 10. J. Ferket en E. He- melaar uit St.-Jansteen. De prijzen werden uitge reikt in café Den Ouden Arend in St.-Jansteen. 0 Ad Versluijs geeft zijn assistente „iezem-les'' (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ad Versluijs (27) leidt al zeven jaar de aanval van de Antwerpse eerste divisieclub Berchem Sport. De in Zaamslag woonachtige Zeeuwsch-Vlaming is niet al leen een kundig voetballer, ook in het zakelijke leven staat hij zjjn mannetje. Nadat hij enkele jaren geleden in het oudste pand van Zaamslag aan het Plein een winkel in kunstnijverheidsartikelen begon heeft hij nu ook in Ter neuzen aan de Schoolweg 5 een boetiekje in dezelfde bran che geopend. Het interieur van het oude pandje werd naar eigen ideeën van zijn vrouw Sarina, die binnenhuisarchitecte is, geheel door Ad Versluijs zelf inge richt. „Hoewel anderen voor mij minder gunstige ervarin gen hebben opgedaan zie ik voor de artikelen die ik ver koop echt wel een markt in Terneuzen. Het pandje ligt dicht bij de Noordstraat Pro menade Ik heb al lang naar zo'n oud pandje uitgekeken. Toen ik het te koop zag staan heb ik maar meteen gekocht' zegt Ad Versluijs. In „Studio 9' zoals het grappige boe tiekje heet vindt men een keur van eigentijdse sier- en gebruiksdingen, nuttige zaken en niemendalletjes die alleen maar leuk zijn om naar te kijken, zoals glazen tranen, een cent in een mini-flesje, beweegbaar speelgoed van hout, posters en dergelijke. Aan de buitenkant heeft het •winkeltje nog wel een op knapbeurt nodig. Ad Versluijs: (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B. en W. van Hontenisse hebben gisteren in de raadsvergadering het voorstel teruggenomen een krediet beschikbaar te stellen voor de ombouw van de gemeentelijke centrale verwarmingsinstallaties, die op olie worden gestookt, tot gasinstallaties. Aanleiding daartoe was het feit dat enkele raadsleden be zwaar maakten tegen het op kosten van de gemeenite 'om bouwen van de installaties ln de woningen van respectieve lijk de gemeentesecretaris en de havenmeester van Walsoor den. De heer P. Mangraus Teken de voor dat van het gevraagde krediet groot vierentwintig mille al eenenvijftighonderd gulden af zou gaan voor de ombouw van de installatie van de gemeentesecretaris en rond vierendertighonderd gulden voor de installatie van Je havenmeester. „Er zijn in de gemeente genoeg mensen die hun verwarmingsketel wil len laten ombouwen. Als wij de havenmeester en de secre taris bevoordelen, dan komt dat neer op een verkapte loonsverhoging". De heer Mangnus zag liever dat de gemeente Hontenisse de betrokken ambtswoningen zou verkopen. De raad gin.g gisteravond akkoord met het voorstel in de vorige raadsvergadering ge daan door de heer A. Perdaen om aan de heer W. P. M. Cappendijk uit Kloosterzarrde een schadevergoeding toe te kennen van zesduizend gulden voor geleden schade door de bouw van nieuwe woningen dicht bij zijn huis in het be stemmingsplan Kloosterzande. Vorige maal staakten de stem men, omdat men het niet eens wau over de werkelijke om vang van de schade. Het voor stel van de heer Perdaen werd nu met zes tegen vijf stemmen aangenomen. Zonder moeite ging de raad over tot het besluit een strook industrieterrein langs de Wal- soordensestraat aan te kopen om over te kunnen gaan tot de verbetering van de genoemde weg. Ook steunde de raad het voorstel van B. en W. om na de verbetering van het wegge deelte Vogelwaarde-Groenen- dijik, het wegdeel Plattedijk tot Groenendijk aan te pak ken. Een en ander gebeurt in het kader van de werkloos heidsbestrijding. Het regionaal coördinatiecollege voor open bare werken in Middelburg berichtte het college 'van B. en W. eerder dat het project is voorgedragen ter uitvoering en dat 95 procent subsidie zal worden verleend. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Vrij dag vindt in Kloosterzande de heropening plaats van het jeugdcafé „Het Witte Huis". Het café dat een jaar lang gesloten is geweest, is voor zien van een nieuwe inventa ris. Eigenaar Eddie Morcus heeft al aangekondigd, dat hij op langere termijn ook weer gaat starten met de traditione le miss Witffe Huis-verkiezin gen. Biljartwedstrijd De bil jartclub Den Ouden Arend hield in het clublokaal onder linge wedstrijden met het vol gende resultaat: E. Picavet 148 car, G. Moussen 18 car, J. Blanckaert 36 car, W. Verstra ten 22 car, L. „de Bruin 27 car. A. Buysse 18 car, A. Aerts 30 car, N. de Buck 17 car, J. Joscassen 22 car, E. van Goe them 44 car, J. van Kerkhoven 43 car, E. Savooy 12 car, W. Verstraten 5 car, A. Buysse 31 car, J. Blanckaert 61 car, N. de Bunk 20 car.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2