Gemeenteraad Hulst wil Luidina- ziekenlmis behouden IN OOSTBURG „Dorpsbelangen en Toerisme" verwijt gemeentebestuur verkeerd woningbouwbeleid o| Puzzelrit N Eerste woningen in „De Stenen Beer" in gebruik Bestemmingsplan goedgekeurd DE TRANSFIGURATIE BRENGT THRILLER Raadsleden vinden structuurplan Terneuzen onaanvaardbaar Heikantrit van Zevae Gemeente Hulst vanuit de hoogte gezien stad streek •Ispael Breskens St. Jansteen TEVREDEN Wandel- tochten in omgeving Kloosterzande Foto-expositie Boerengrond Zatardag 30 maart 1974 2 (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst heeft gisteravond in de raadsvergadering een motie aangenomen waarin zij er bij het college van B. en W. op aan dringt dat het col lege alles doet wat mogelijk is om het stich tingsbestuur van het Liduina-ziekenhuis in Hulst bij te staan in het streven naar hand having van genoemd ziekenhuis. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT-HULST De Zeeuwsch-Vlaamse Automo bielclub (ZEVAC) houdt zon dag zijn eerste oriëntatierit van het nieuwe seizoen, de zogenaamde „Tweede Heikant- rit". Om ook nu de onervaren rally-rijders een kans te ge ven, hebben de organisatoren besloten zowel een A- als een B-klasse van start te laten gaan. De A-klasse is voor die erva ren rijders, terwijl de nieuwe lingen in het gezelschap het kunnen gaan proberen in de B-klasse. Zowel voor de A- als B-klasse bedraagt de af stand 30 km, die moet worden afgelegd met een gemiddelde snelheid van 20 km per uur. Voor beide klassen zal een afzonderlijk en aangepast reg lement worden verstrekt. Dit zal bij voorinschrijving en dat kan telefonisch gebeuren bij L. Herwegh (01140-2734) en C. Audenaerde (01140-3137) reeds worden uitgereikt. Verder bestaat er voor perso neelsverenigingen de moge lijkheid om tegen gereduceer de prijzen in te schrijven. Voor hen geldt dan een eigen klassering- en prijzenstelsel. Het vertrek van de eerste wa gen is om precies 14.00 uur in Heikant. Vanaf 13.00 uur kan men zich nog in café Du Co- merce bij Th, de Block in Heikant laten inschrijven. De prijsuitreiking is zo spoedig mogelijk na de rit in café Den Ouden Arend bij A. Merkx in St -Jansteen. De heer G. v. d. Voorde, indiener van de motie, die me de was ondertekend door vijf collega-raadsleden, stelde in de motie dat de huidige klini sche en poliklinische functies van het ziekenhuis behouden moeten blijven. In de motie worden B. en W. verzocht de zaak ter kennis te brengen van het gemeentebestuur van Hontenisse. In een toelichting op de motie, die overigens unaniem werd aanvaard, legde de heer Van de Voorde de nadruk op het belang van de streek, die beslist gebaat is bij een eigen ziekenhuis. Barder haddien enkele raads leden gisteravond moeite met een gelanceerd structuurplan van de gemeente Ternieuzeni De heeir B. de Keiijzer achtte het plan voor Hulst en Bonte misse onaanvaardbaar, te meer daair Terneuzen ten westen van de kanaalzone will indus trialiseren, zodat bij westen wind iin Hulst de nadelige in vloeden er van zulllen wonden ondervonden. „Wij zijn inge sloten tussen het industriege bied Osseniisse, de Kanaalzone en het Belgische industriege bied", aldus de heer De Keii- zar. Hij drong er bij het college vain B. en W. op aan samen met Honitenisse te protesteren tegen de voorgenomen plannen vam Terneuzen De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken over het verzoek van de natuurver' eniging De Steltkluiut een be stemmingsplan voor het Land vain Saefbinige vast te stellen. Een aantal raadsleden drong er evenwel op aan dat bespre kinigen worden gevoerd met de eigenaresse vamhet gebied, de dienst der domeinen, met niaimie over de kwestie van het beheer. Nadruk werd gelegd op het gevaar dat mensen die het land van Saeftinge niet kennen en het gebied toch be- (Van een onzer verslaggevers i ZUIDZANDE Gistera vond hield de Oostburgse groepering Dorpsbelangen en Toerisme een openbare verga dering in hotel De Zwaan in Zuidzande. Tijdens deze ver gadering, die matig werd be zocht, sprak lijstaanvoerder A. Verhage over de ziekenhuis- problematiek. „Dorpsbelangen en Toerisme zal zich inzetten voor het be houd vain de ziekenhuizen", zo beloofde hij de aspirantkie- zers. „Het gaat niet zozeer om Den Haag, maar wij moeten strijden tegen het ziekenhuis bestuur in de Kanaalzone", al dus de heer Verhage, die vam mening is dat als dit bestuur zijn aanvraag voor een nieuw ziekenhuis intrekt, de proble matiek in Zeeuwsch-Vlaande- ren tot het verleden behoort. Het gemeentebestuur van Oostburg werd tijdens de ver gadering verweten een ver keerd woningbouwbeleid to voeren. „De gecentraliseerde woningbouw in Oosburg is geen succes geworden", aldus voorzitter Sijnsesael, die het gemeentebestuur ook tegen werking verweet voor wat be trof de woningbouw im de kleine kernen. „De grootste dorpen eisen bet meest voor zich op", aldus de heer I. de Hullu, die in zijn uitvoerig betoog inging op di verse gemeentelijke aspecten „Wij iin Nieuwvliet weten a1- laing wat het betekent achter gesteld te worden, woningen die nu in Groede staan had den in Nieuwvliet moeten staan", zo merkte hij op. Hij pleitte ervoor, dat de gemeen te per jaar iin de kleine ker nen een paar woningen moet laten bouwen, liefst door plaatselijke ambachtslieden. „Een kwartje dat in de ge> meente wordt besteed is beter dan een dubbeltje elders", zo meende hij. Hij pleitte voorts voor uit breiding van het politiekorps en noemde het onverantwoord dat tijdens het hoogseizoen in de vakantie geen politieagent permanent is gestationeerd in de kleinere kustplaatsen. Na een korte pauze bestond er voor de aanwezigen gelegen heid tot discussie. treden,, hun leven in de waaig- schaal stellen. Een voorstel van B. en W. aan de heer A. van Rie uiit de Van Waesberghestraat in Hulst een bouwvergunning te weigeren voor het veranderen van een deur en een raam in ■de voorgevel, omdat hij ge bruik maakt van altammum rerd door de raad hoofdelijke stemming ver- De raad voerde aam dait 'in deze een llijn moet wor den getrokken voor al-Ie taewo- nes van die binnenstad. De heer Van Rie is niiiet de enige dïe -aMiumiiuim materiaal ge bruikt in zij-n voorgevel. We thouder Stolte wees de raad op haar verantwoordelijkheid. „Als oolk anderen toestiemiminig krijgen hun huizen op een zelfde manier te veranderen, dan verknoeid de raad de bin nenstad". De naad was echter van mening: gelijke monniken, gelijke kappen en keurde het voorstel af. Tijdens de rondvraag bracht de heer P. Staal nog eens de gevaarlijke toestand van de dijk van Paal tot Baalhoek onder de aandacht van het col lege. Tijdens de laatste storm periode was het Scheldewater tot twintig centimeter onder de kruin van het dijkgedeelte van Weegbrug tot aan de Aal- steinpolder gekomen. „De men sen waren doodsbang", aldus de heer Staal, die het college van B. en W. vroeg de dijk op de urgentielijst te plaatsen. (Van onze sportredactie) SCHOONDIJKE Na de verplichte pauze door de ener giecrisis komt de WZA, de West—ZeauwschVlaamse Auto mobielclub, zondag 31 maart voor het eerst weer in actie. Op het programma staat de Windmakersrit, een puzzel- rit. Uitzetters van deze oriënta tierit, die om 14.01 uur begin op De Brink in Schoondijke, zijn de heren J. Verstraete (Schoondijke) en J. van Hijfte (IJzendiiijke) Men kan zich vanaf 13.00 uur laten inschrij ven in zaal Wijffels in Schoondijke. De prijsuitrei king is zo spoedig mogelijk na aankomst van de laatste deel nemers in café De vier em mers in Oostburg. #De WZA heeft voor het ko mende seizoen, dat zondag be gint een twaalftal ritten op het programma staan. De ka lender ziet er als volgt uit: 31 maart: Windmakersrit (Schoondijke-Oostburg); 7 april: Maonblussersrit (Schoondijke), 30 april St.-Al- bertrit (Sas van Gent), 5 mei: Beukelsrit (Biervliet), 26 mei Rode Kruisrit (Schoondijke) 16 juni PCC-rit met staart (Sas van Gent), 28 juli Schor- rebloemrit (Groede), 8 Sep tember Watertorenrit (Oost- burg), 6 oktober Ossewairally (IJzendiijke), 10 november Relfortrallv (Sluis), 7 decem ber St.-Niclaasrit (Oostburg) en 26 december Wildrit (Zuid zande). ~Ook diit jaaj. neemt de West- Zeeuwsch-Vlaaimse Aut'omo- bielclub deel aan de ritten om het provinciaal kampioenschap en wel met een achttal equi pes. De afgelopen twee jaar is d-e WZA twee keer op de tweede plaats geëindigd. Een jong echtpaar in de „Stenen Bar" kreeg geschenken van het gemeentebestuur. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER elektrWnika Hoofdstraat 16 St. JanstaanHulst Tal OIUO. 2491 K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR Botsing Op de Achterweg zijn een personenwagen en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Dit ge schiedde toen A. P. de R. uit Breskens met zijn personenau to achteruit de garage uitreed. Op hetzelfde moment kwam J.M. de J. eveneens uit Bres kens, met zijn vrachtwagen ook achteruit gereden. Beiden bemerkten elkaar niet en reden zodoende tegen elkaar. Er ontstond materiële scha de. (Van onze correspondent) SLUIS Deze week werd te Sluis de eerste woning in het bestemmingsplan De Ste nen Beer in gebruik genomen. Uiteraard gebeurde dit met enig officieel vertoon. Gister middag maakten het Sluise gemeentebestuur en de direc tie van de exploitatieinaat- schappij De Stenen Beer huD opwachting bij de nieuwe be woners van het perceel Grote Maagdenstraat 15: het jonge echtpaar A. Gernaert-van de Linde, dat afgelopeu dinsdag in het huwelijk trad. Wethouder F. Cuelenaere overhandigde de heer Ger- naert de huissleutel van zijn nieuwe woning en bood me vrouw Gernaert namens hel gemeentebesuur een plant aan. Hij sprak hierbij de hoop uit. dat zij hier naar hun /in zouden wonen en spoedig bu ren zullen krijgen. Directeur M.J. Leenbouts (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het college van Gedeputeerde Staten heeft het bestemmingsplan Kloosterzande-Noord goedgekeurd. De ingekomen bezwaren van een ondernemer, die zijn bedrijf dicht bij het uit te voeren bestemmingsplan heeft, werden door G.S. ongegrond verklaard. Het bestemmingsplan voorziet in de bouw van 180 woningen langs de Groenendijk. In het bestemimimigsplan is tevens de bouw van achttien bejaairdenwoningen opgeno men. Ook is eir een speciale schaatsvijver geprojecteerd mat een lengte van tweehon derd meter en een breedte van vijftien meter. De vijver ligt centraal, omgeven door een aantal luxe woningen. De ge meente Honitenisse wil snel mat de uitvoering van het be stemmingsplan beginnen. Bin nenkort hoopt men over te gaan toit aankoop van de beno digde percelen grond. Pas vol gend jaar zal men met de eigenlijke bouw kunnen star ten, cimdiet de grond eerst bouwrijp moet wonden ge maakt. De gemeenteraad van Hon tenisse zal in de raadsvergade ring vam 3 april voor de twee de maal de kans krijgen te discussiëren over een voorstel van de heer Perdaen om aan de heer W. P. M. Cappendijk uit Kloosterzande een schade loosstelling van zes mille toe te kennen. De heen- Cappen- diijk had een schadeclaim van vijftien mille ingediend omdat zijn huis door de woningbouw in het bestemmingsplan KlooS' terzande im waarde was ge daald. Bovendien wias er spra ke van het verlies van een stuk privacy, de waardever mindering van zijn tuin en belastimgschade. Het college van B. en W. besloot na het indienen van de schadeclaim door de betrokke ne, de stichting advies onroe rende zaken in Rotterdam eens te vragen een taxatie te doen. De stichting kwam tot. de conclusie dat inderdaad sprake was vain schade en wel vijftien procent van die waarde van het huis. groot zesduizend gulden. In de vorige raadsvergade ring van 13 februari staakten de stemmen op het voorstel van de heer Perdaen, zodat in de komende vergadering OP' nieuw gestemd dient te wor. den. Mochten die stemmen weer staken, dan wordt het voorstel als verworpen be> schouwd. bood namens de exploitatie- maatschappij De Stenen Beer, welke het bestemmingsplan in uitvoering heeft, een afzuig kap aan. Hij toonde zich bij zonder verheugd, dat een jaar nadat de eerste spa voor de uitvoering van dit plan in de grond was gegaan, de eerste woning kon worden opgele verd. De uitvoering van hdt plan begint bijzonder vlot te verlo pen. Voor de a.s. bouwvakan- tie zullen 28 premiewor.ing'en worden opgeleverd, terwijl verder al vier bungalows in aanbouw zijn. De animo om in het plan te wonen is bijzonder groot. Van de in aanbouw zijnde woningen zijn er nog slechts vier niet verhuurd. Van de voor bungalow be stemde grond is nu reeds 25 verkocht of in optie gege ven. De heer Leenhouts ver wacht dan ook, dat het bestem mingsplan in de daarvoor ge stelde tijd geheel zal zijn ge realiseerd. Het echtpaar Ger- naerts stelde de belangstelling bijzonder op prijs en bood hei gezelschap in de keurige wo ning een verfrissing aan. Koninginnedag Het oran- jecomiité Sinit-Jansteen kwarn ondier leiding vam E. vam Duy- se in café den Ouden Arend bijeen om het programma voor de feestelijkheden op konin ginnedag op dinsdag 30 april samen te stellen. In de voor middag krijgen de kleuters een traktatie en vindt voor de ze een filmvoorstelling plaats in die kleuterschool. Om 9.30 uur begint een fietsen/rally voor twee categorieën deelne mers namelijk tot 16 jaar en ouder diam 16 jaar. Om 10.30 uur begint een voetbalwedstrijd op het ge meentelijk sportterrein tussen die veteranen vam de v.v. Steen en de jeugdcommissie van deze vereniging, 's Mid dags om 14.00 uiur worden op het sportterrein volksspelen gehouden voor de drie basis scholen. De spelen bestaan uit zaklo'pen, korfgooien, ringste ken, slatam, doelwerpen en stoelendans. De leerlingen worden in 3 groepen ingedeeld en voor iedere groep zijn drie medailles beschikbaar. Wielerwedstrijd De wie lerclub De Sporters heeft op een ledenvergadering besloten op kermisdiinisdag 2 juli een avondcriterium voor amateurs te houden en niet voor profes sionals zoals reeds eerder werd aangekondigd. Getracht zal worden alle bekende ama teurs in dit criterium te laten «tairteo. (Van een onzer verslaggevers) HULST De toneelgroep voor amateurs, Camere van Re- tliorica De Transfiguratie uit Hulst brengt op 12 mei een nieuw toneelstuk op de plan ken. In hotel International in Hulst kan het publiek op die datum kennis maken met het stuk „Een vrouw moest ver dwijnen" van Dorothy en Mi chael Blankfort. De prodiuktie, naar de Fran je roman Celle sui n'etait plus, van Pierre Boileau en Thomas Narcejoi is, aldus hoofdman voorzitter regisseur Charles Heirman een sensatio- ïele thriller, die er bij het publiek best wel in zal gaan. Na de eerrte opvoering volgt i een tweede op 19 mei eveneens in hotel Internatte- nal. Later zullen dan naar alle waarschijnlijkheid in diverse plaatsen gastvoorstellingen worden gegeven. „De Transfi guratie", verwacht zeker suc ces te hebben met het stuk. Voorzitter Charles Heirman beschrijft het als een drama tisch toneelstuk waarin sensa tionele diingen gebeuren. Het eigentijds verhaal behandelt het leven van een handelsrei ziger, wiens leven wordt be heerst door drie vrouwen: zijn echtgenote, een huisvriencün en een hippie-achtig buur meisje. In het eerste tafereel wordt een moord beraamd Het blijft niet bij plannen, want in het tweede tafereel is het al raak. Wat er daarna gebeurt, blijft voorlopig een mysterie, maar het publiek kan daar op 12 mei kennis var gaan nemen. De amateur- en toneelvere niging kan voor de datum van de première al een beetje warm draaien. Op zondag 21 april wordt in het kader van het eenakterfestival Speelspie- gel '74 in Den Dullaert in Hulst een opvoering gegeven van het eerste tafereel uit het grote toneelstuk. Aan het fes tival, dat voor de tweede maal wordt gehouden en twee jaar geleden al een groot succes bleek, nemen ook de amateur vereniging Heikantse Komedie met de eenakter „Een, twee in de maat" en het werktheater Middelburg met De kale zan geres. deel. Het festival wordt georgani seerd d-oo-r de landjuweelcom missie, een organisatie die werd opgericht op initiatief van het Zeeuws centrum voor amateurtoneel. Het idee van net landjuweel is echter niet origineel. Al in 1954 werd door de huidige voorzitter van de Transfiguratie een poging gedaan om een jaarlijks con cours onder de titel Landju weel te organiseren (de land juwelen stonden in de Middel eeuwse rederijkerstijd als wedstrijdfeesten in het mid den van de belangstelling). De opkomst van de televisie strooide echter roet in het eten, zodat een als traditie op gezet festival in de jaren vijf tig als een nachtkaars uitging. Het ZCA heeft de tegenwoor dige landjuweelcommissie ech ter gelanceerd om speciaal een aktersfestivals te organiseren, die elke twee jaar gehouden worden. De Transfiguratie heeft oor dit jaar nog meer op het programma staan. Voor liet eerst zal er een uitwisseling plaats vinden met een Vlaam se toneelgroep, de Amateurto neelkring Ontvoogding uit net Antwerpse Schoten. Aan bet eind van dit jaar, in de win termaanden komt Ontvoogding naar Hulst om het stuk De Akte van E. Kishon te spelen. Als tegenprestatie gaat de Hulster toneelgroep een be zoek brengen aan Antwerpen i n Een vrouw moest verdwij nen, te presenteren. De uitwis' selingsdata zijn op dit moment echter nog niet bekend Charles Heirman is oest tevreden met zijn „troupe" al kunnen er zoals hij zegt nog veel leden bij. Vooral spelers ui de leeftijd van vijfentwin tig tot vijftig jaar. De jeugd is op dit moment goed vertegen woordigd, maar dat wil niet zeggen dat deze categorie in de toekomst niet meer welkom s. De voorzitter van de Trans figuratie hoopt dat zijn vere niging echt gaat bloeien. „Ik loop dat het wanbegrip onder bet publiek als zou een toneel club een besloten kringetje zijn, tot het verleden gaat be horen. Iedereen kan tenslotte meedoen". (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE In het kader van de landelijke actie „Trim en loop voor uw leven" houdt de wandelsport vereniging Hontenisse op za terdag 6 en zondag 7 april een serie trim-wandeltochten in de omgeving van Kloosterzan- IUC. Jong en oud, en liefst het hele gezin, kunnen aan de wandeling deelnemen. Men heeft de keus uit 5 en 10 kilometer wandelingen, die bij hotel Van Leuven in Klooster zande beginnen. De deelne mers, vorig jaar noteerde men er enkele honderden, krijgen ais zij de tocht volbrengen, als aandenken een trim-wandel speld. Op tweede paasdag, 15 april, neemt de wandelsport- vereniging Hontenisse deel aan de nationale wandeltoch ten in Apeldoorn, georgani seerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Ne derlandse Wandelsportbond Op 27 en 28 april blijft de wandelsportvereniiginig Honite nisse wat dichter bij huis. In de omgeving van Kloosterzan de worden dan de jaarlijkse internationale Scheldejwandel- tochten gehouden. De deelne mers kunnen dan weer kiezen uit diverse afstanden, 15 en nog eens 15, 20 en 42 kilome ter. (Van een onzer verslaggevers) HULST Van 15 tot en met 28 april wordt in Hulst een fototentoonstelling gehou den ondier de naam „Boeren grond". Fotograaf Kors van Beininiekom leverde hiervoor een serie van 150 foto's alle gemonteerd op grote panelen. Daarnaast presenteert hij 80 dlia's. De tentoonstelling, die wordt gehouden in de Burger zaal van het stadhuis, behan delt de veranderde technische en economische ontwikkelin gen van ons leefpatroon; voor al die agrarische bevolking staat centraal. Van Bennekom signaleerde de uitzichtloze en harde strijd van de kleine Friese boer. De maker schoot zijn platen in opdracht van het ministerie van CRM. Het is een portret geworden van een verlaten Fries landschap, lege huizen en hard werkende mensen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst houdt binnenkort in el ke woonkern een fototentoon stelling over het betrokken gebied. Een complete serie luchtfoto's zal de bevol king voornamelijk inzicht ver schaffen over bestemmings plannen, Het is de bedoeling dat de tentoonstelling rondreist naar de verschillende woon kernen. De serie wordt ver vaardigd door de Firma Slag boom en Peters uit Middel burg, en zal hestaan uit onge veer 70 foto's. De meeste plaatjes worden op het for maat 24 maal 30 centimeter afgedrukt, terwijl van elke woonkern ook een grote over zichtsfoto van 120 bij 60 centi meter werd vervaardigd. De foto's zijn voor het publiek te koop. Men kan ter plaatse een bestelling doen. Het tijdstip waarop de tentoonstelling van start gaat is nog niet bekend. Een en ander hangt af van de producent, die voor het maken van luchtfoto's afhankelijk is van de weersgesteldheid. Al leen zonmi"»« plaatjes komen in aanmerking. Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuw- straat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, bgg. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en 1J- zendjke Dokter A. Lie- vens, Beursstraat 6 te IJzen- zendijke Dokter A. Lie- Borssele en Nieuwdorp De praktijk van dokter Ki- viet wordt waargenomen door dokter Sterrenburg te Nieuwdorp, tel. 01196- 12327. Breskens en Groede Dokter v.d. Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Clinge, St.-Jansteen en Koe wacht Dokter H. Brabers, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. G-eldof, J. Kole en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43 te 's Heerenhoek, tel. 01105- 1280. Goes Dokter T. v.d. Werff, Wijngaardstraat 51, tel. 7451. Hoek, Philippine, en Sluiskil Dokter van Haelst, Spoorstraat 46a te Sluiskil, tel. 01157-44. Hulst Dokter W. Gielen, tel. 299. Kloosterzande Dokter R. Buwalda, Cloosterstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg Dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305 (zaterdag) en dokter P. Schram, de Krammer 14. tel. 4664 (zondag). Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuren voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal Dokiter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130-1344 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok ter P. Allewijn te Kruinin- gen, tel. 01130-1566 voor de dorpen Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o. Dokter F Puylaert, Ostkade 19 te Sas van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter J. Ste vens, Scheldekade 27, tel. 01150-2020. Vlissingen Dokter J. Meij er .tel. 2225 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van za terdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvra gen vóór 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's H. Arends- kerke en Heinkenszand Dokter D. van Driel te 's H. Arendskerke, tel. 01106 -1202. Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelsestraat 2, tel. 1377. TANDARTSEN O.-Z. Vlaanderen Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155-2332 (spreekuren zaterdag van 10.00-10.30 en van 18.00- 18.30 uur, zondag van 12.00- 12.30 uur). W.-Z. Vlaanderen Tandarts A. Streefkerk te Breskens, tel. 01172-1498 spreekuren zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren Tandarts C. Westveer, Loskade 21 te Middelburg, tel. 01180-6694 (spreekuren zaterdag van 9.00-10.00 en zondag van 11.00-12.00 uur). Z.- en N. Beveland Tandarts D. Hage, Grote Kade 28 te Goes, tel. 01100-6727 (spreekuren zaterdag e" zondag van 9.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw, Stationsstraat te Axel, tel. 01155-1488. N.- en Z. Beveland Dokter G. Boneschanscher te Krui- ningen, tel. 01130-1233. Walcheren en deel N.-Beve- land Dokter I. Klok te Oostkapelle tel. 01188-1443, Consult alleen na telefoni sche afspraak. W.-Z. Vlaanderen Dokter <1 v.d. Vijver te Oostburg, tel. 01170-2103. Goes Zr. T. Melis, tel. 3328. Groot Axel en Zaamslag Zr. J. v. Exel, Polderstraat 13 te Zaamslag, tel. 01153- 1343. Hoek, Philippine, en Sluiskil Zr. Eustella, Jacob Ho- beinstraat 2 te Philippine, tel. 01159-306, b.g.g. 01157- 451. Hulst en Hontenisse Zr. Maenhout, tel. 01140-2071. Rilland, Krabbendijke en Waarde Zr. M. Matla, Adr. Buteynweg 29 te Ril land. Sas van Gent Zr. van Waes. Schulpenpad 43, tel. 01158- 1548, b.g.g. 01158-1567. Terneuzen Zr. Vermeylen, Langs de Kreek 13a, tel 3829. Wolphaartsdijk, Wissenkerke, Kortgene en Colijnsplaat Zr. v. Gorp, te Wissenkerke, tel. 01107-372. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Klaas- sen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J; Tan-Meyer, Scheldestraa' 26, tel. 2025. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Ris' seeuw te Groede, tel. 01171" 222. Biervliet, Breskens, Hoofd- n'aat. Schoondijke en il/en' dijke Zr. de Causemaec- ker, Europastraat 3 te IJzen- diike. tel. 01176-1367 bii- 01152-383. Ellewoutsdijk e.o. Zr. M Boudens-Boonman, A. de Ko- ningstr. 21 te Kwadendamu" tel. 01194-426.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2