ipeiter Bijna record voor Vultink Gelijkspel ijshockey team TOM OKKER KLOPT MARTY RIESSEN ZOETEMELK WINT GROOTS BELANGRIJK DUEL NAC Karavani informatie Bal moet afhaken Amateurs tegen Duitsland A Arrest voor Dzajic en Jankovic Uitstel voor Miijanic N sport Vervaet. Bal subdealer Caravaning de Baronie er. «oreraag 30 maart »974 1500 cc) voor Minl- inig en rustig kruisen fat beenruimte spaart erwarmde achterruit, itor. r! 3 200 Verkooppunten in Nederland. i lopen jaren inden weer :ind aan die ikopener. sekonden. soepblik. eitje?) ntje houdt het opener los op nonteerd aan •ekend - mooi ntie. f 47,75. Veenendaal v omgeving. LUBSE: EEN BESCHEIDEN VEDETTE (Van onze sportredactie) EINDHOVEN In de eerste helft van PSV—Ajax speelde Harry Lubse Hulshoff-ver- vanger Van Dord volledig in de vernieling. De middenvelder van PSV maakte zo'n in druk op Ajaxtrainer Knobel dat hij Johan Neeskens van kopwonder Ralph Edström afhaalde met de opdracht de doortastend m intelligent spelende Lubse uit te schake len. „Dit was voor mij een groot compliment", zegt Lubse met voldoening: „Het be wijst dat ik meetel in het Nederlandse voetbal. Men gaat rekening houden met Harry Lubse Deze uitspraak typeert Harry Lubse. Hy vindt het een eer om rechtstreeks met een vedette als Neeskens geconfronteerd te worden en ziet daarbij bescheiden over het hoofd, dat hij de laatste maanden steeds nadrukkelijker naar een eigen vedet- tenrol aan het toegroeien is. ZANDVOORT (ANP) Hans Vultink is op de twee de dag van het Europees kampioenschap handstoten in Zandvoort dicht by een Nederlands record partijge middelde geweest. Toen de Achterhoeker in de zevende beurt van zijn party tegen de Spanjaard Munoz al een totaal van 177 op het score bord had staan en de Bask opnieuw een goede aan- vangsstoot achter liet zat er een verbetering van Vul- tink's eigen record van tien beurten er dik in. Vooral omdat de biljartmatador na twee punten aan een positie toe was, waar uit met een vrij simnele trekstoot de ideale situatie in de hoek bereikt kon worden. Vultink speelde er uiteraard op, maar zette de stoot iets te dun in. Het werd nu een directe carambole en on slag was de kans op een tii<Miw rpcord verkeken. Want Munoz, die eerst zulk fraai spel voor de Nederlander had achtergelaten dat Vultink met seTiies van 21, 34, 19, 60, 15 en 27 in recordstemmilng had kunnen komen, was opeens minder vriendelijk. Hij liet de ballen nu een paar maal midden op het biljart achter en bezorgde Vultink daarmee twee nullen. Pas in de twaalfde beurt ging Vul tink, die intussen zijn alge meen moyenne opvijzelde tot 12,50 uit. Hij vond de oorzaak voor zijn toch wel overweldigend optreden in Zandvoort bij zichzelf. „Ik heb mijn tectv niek een beetje veranderd. De laatste tijd was ik mijn keu steeds verder naar achteren vast gaan houden en het is bepaald niet goed. Daarom ben ik hem nu weer wat korter gaan pakken. Dat moet alleen nog even wennen. Het was de oorzaak, dat die trekbal mis- lukte". Vultink werd door zijn fraaie zege voor een probleem geplaatst. Voor het toernooi immers had hij aangekondigd onder geen voorwaarde naar het wereldkampioenschap bandstoten in Doornik te zul len gaan, de titelstrijd in Zandvoort alleen maar als voorbereiding te zullen be schouwen voor de komende kader kampioenschappen. Maar nu er in Zandvoort uit zicht begon te komen op een Europese titel begon hij te aarzelen. „Toch zal ik er nog over moeten nadenken als ik hier kampioen wordt Van een eventueel toch be daraken zou Christ van der Smissen kunnen profiteren. Want er zijn straks m Door nik waarschijnlijk genoeg plaatsen voor Europeanen om in ieder geval een Nelerlander te doen uitkomen en dat zou rtlr, Van der Smissen worden. Voor dat geval was het belang- riik dat de Brabander zich gistermiddag herstelde van de nederlaag tegen In een ®la23Ze2n6 15PT4 54 26 er>ri 31 ^tot slót werd' de West duitser Siebert in en inderdaad verslagen. Daardoor behield Van der Smissen zijn Wopeenhogekla^nngt In het spoor van VuitinK bleven intussen Dielis, die in Ui beurten van Weiragartner tnnh een minder sterke dan de afgelo- ïndruk m Fransman pen jaren iaatste liet in in 20 beurten tegen «"halo zien dat hij tot een internationaal gemiddelde in staat is. „Dat zit in mijn karakter", geeft Lubse toe". Ik sta niet zo verschrikkelijk te dringen om naar buiten te treden of om over mijn eigen capacitei ten te roemen. Ik tracht slechts mijn werk als voetbal ler zo goed mogelijk af te leveren en daarmee houdt het voor mij op. Zo zijn er meer jongens in onze ploeg. Gerrie Deijkers is ook zo'n knaap. Dat is wellicht het grote ver schil tussen PSV en ploegen van boven de Moerdijk. De spelers van Ajax en Feye- noord zijn knapen met veel lef. Ze hebben een grote mond en ze hebben ook persoonlijk heid. Ze maken hiervan in de wedstrijd gebruik door hun tegenstanders af te bluffen. Vroeger had ik daar vooral moeite mee. Als ik met het c- elftal een wedstrijd in Am sterdam moest spelen, wist ik van tevoren dat het moeilijk voor me zou worden. Een te genspeler hoefde dan maar een rotopmerking te maken en ik was van de kaart. Tegen woordig gaat dat zo gemakke lijk niet meer. Ik groei gelei delijk naar meer volwassen heid toe. Zo is het trouwens met de hele ploeg. Het Is vooral Kees Rijvers die ons steeds in het geloof op eigen kunnen wijst. De ploeg trekt zich daar aan op". Deze geleideïijkie groei heeft zich overigens de hele carrière van Harry Lubse gemanifes teerd. Als 16-jarige speler van de Eindhovense amateurclub De Spechten naar PSV over geheveld („voor drieduizend gulden, De Spechten en PSV zijn het over dit bedrag nog steeds niet eens") maakte Lubse geen bliksemstart, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wilily van der Kuijlen. Lubse streefde dat ook niet nia. Op aandringen van zijn ouders concentreerde hij zich in zijn eerste PSV-jaren maar op zijn studie voor onderwij zer dan op de riskante voet- balierij. Zijn grote doorbraak kwam verleden jaar en het is niet. toevallig dat d>ile samenviel met het behalen van het diplo ma van de pedagogische aca demie. „Hoewel ik het enorm virad diait ik van mijn hobby mijn bafoep heb kunnen ma ken, heb ik mijn gevoel voor betrekkelijkheid niet verlo ren. Als je trouwens je ogen open houdt is het geen kunst om die betrekkelijkheid voor ogen te houden. Toen ik zaterdaga vond de gelijkmaker tegen Ajax scoorde, was i'k de grote hield van de Philipssport- park. Maar hetzelfde publiek dat rrae toen toejuichte, floot me dinsdagavond uit toen ik in een oefenwedstrijd een kans voor open doel miste. Ik geef die mensen geen ongelijk, zij hebben hertaald om prestaties te zien em ze zijn vrij om te reageren hoe ze wilen. Maar zo'n ervaring drukit je wel met je neus op de feiten. Nu ben ik nog bekend en roept iedereen tegen je. Ik zou liegen wan neer ik zou zeggen dat ik dat niet fijn zou vinden. Maar morgen lean het afgelopen zijn. Daarom moet je naast de voetballerij iets hebben om je op te concentreren. Voor mij is dat mijn studie. Ik ben nu bezig met een acte lo. Daar naast wil ik twee hailive dagen in de week les gaan geven om bij te blijven in het vak. Meer kan ik raiet doen, want Kees Rijvers gaat er vanuit dat, zo lang je bij de baBisselectie zit, voetballen primair staat. Ik vind dat niet erg. Ik ben er tenslotte verzzot op en ik heb het veilige gevoel dat er voor mij altijd nog uitwijkmoge lijkheden zijn'. De naam Harry Lubse wordt steeds genoemd als een kandi daat voor de 22 man die in juni Nederlands voetbaleer in Duitsland moeten trachten hoog te houden. Tot voor kort had de 22-jarige Eindhovenaar nergens op gerekend. Hij werd zich pas van zijn eigen kansen bewust toen zijn naam in enkele kranten had gestaan als een van de zestien spelers die voor het duel tegen Oos tenrijk waren geselecteerd. „Door totaal vreemde men sen werd ik opgebeld die me geluk wensten met mijn selec tie. Maar ik wist zelf nergens van. Onbewust ga je na zoiets rekening houden met een mo gelijke keuze. Ik was dan ook lichtelijk teleurgesteld toen ik hoorde dat ik niet was gese lecteerd. En als je dan achter af leest dat zo'n Christ Dek ker aan de selectie is toege voegd dan vraag je je toch wel eens af hoe dat kan. Ik beschouw Dekker als een een- dagsvlinder, maar hij zit er toch maar bij. Dat ik niet gekozen ben kan ik nog wel begrip voor opbrengen. Ten slotte sta ik nog niet zo vre- seljk lang in de belangstelling. Maar helemaal niemand van PSV, daar begrijp ik niets van. Kees Rijvers trouwens ook niet. Zoals Willy van der Kuylen nu speelt, hoort hij gewoon thuis in het Neder lands elftal en ook Willy van de Kerkhoff en Adrie van Kraay hadden er gerust bij mogen zijn. Aan de resultaten van PSV kan het niet liggen. Want behoudens enkele slech te wedstrijden tegen zwakke ploegen, heeft PSV tegen de grote clubs duidelijk bewezen aan de kop te kunnen mee draaien. Wat moeten we nog meer doen om indruk te maken op de bondscoaches?" HARRY VERMEULEN V PSV'er Harry Lubse tijdens de training: „Ik snap niet icaarom er geen spelers van ons in aan merking kwamen voor het Nederlands elftal". LJUBLJANA (Reuter) Het Nederlandse yshockey- teani heeft gisteren zijn wedstrijd tegen Oostenrijk in het toernooi om het we reldkampioenschap in de B- groep gelijkgespeeld met 33. De periodestanden waren 31, 00 en 02 Oostenrijk, dat in de B- groep als zwakste land wordt aangemerkt, heeft Nederland in de strijd om het wereld kampioenschap voor bijna on overkomelijke problemen ge steld. Het Oostenrijkse team zette de nog wat slaperige ploeg van coach Jastremski (de wedstrijd begon om tien uur, een tijdstip waarop de spelers normaal nog plegen te liggen) vlot op een verrassen de achterstand van 03. Tien seconden voor het ein de van de eerste periode kon Jack de Heer na een pass van Jo Simons Nederland iets dichterbij het op dat moment nog puntloze Oostenrijk bren gen: 13. Daarvoor had zelfs de zo geroemde formule 1 lijn De Heer, Hunting en Simons (miste drie keer voor open doel) geen ruimte gekregen en weten te maken om de Neder landse reputatie in dit toernooi waar te maken. Toen de ploegen na de eer ste speeltijd van het ijs wil den stappen kreeg Gerry Schaeffer van een Oostenrij ker een tik tegen het achter been waarop alle spelers el kaar te lijf gingen. Ook de scheidsrechters ontkwamen niet aan dit handgemeen. Re sultaat was dat Hunting en de Oostenrijker Phatzer voorgoed werden uitgesloten. In de tweede periode zette de geïrri teerdheid zich voort Beide teams kregen twaalf strafmi- nuten, Nederland kwam slechts aan vijf doelpogingen top, Oostenrijk zelfs aan niet een. Nederland hervond zichzelf het snelste en dat resulteerde na ruim zes minuten in de laatste periode in een treffer van Paul Burger: 23. Dat bracht Nederland blijkbaar weer tot het besef dat verlies weieens alsnog degradatie tot gevolg kan hebben. Het team ging over tot goed ijshockey en dat culmineerde na bijna zeventien minuten in een prachtig doelpunt van Leo Koopmans vanuit een erg moeilijke hoek. Even leek het nog moeilijk te worden toeh Sciarone voor twee minuten op de strafbank moest. De Oostenrijkers bleken in deze beslissende fase echter niet bij machte de numerieke meer derheid uit te buiten. Beide ploegen kregen daarna nog een goede mogelijkheid om de winst te forceren, maar beide misten. Oostenrijk is door het gelijk spel van 33 tegen Nederland de eerste ploeg die degradeert uit de B-groep. Met nog een wedstrijd te spelen en een punt is het voor de Oosten rijkse ploeg onmogelijk nog de zesde plaats te bereiken. De nummers zeven (nog niet be kend) en acht (Oostenrijk) komen het volgend jaar in So fia uit in de C-poule. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM (ANP) Nederlandse temiisfeno- meen Tom Okker bereikte gisteravond de halve fina les door met 64, 61 van zijn vriend Marty Riessen te winnen. Okker, die in deze partij zelden in grote moei lijkheden kwam, toonde vooral in de tweede set aan, dat hij niet voor niets door de organisators van het vol gende WCT-toernooi in München als eerste was ge plaatst. Met harde, goed ge plaatste ballen werd Riessen van het middenveld van het Rotterdamse sportpaleis ge veegd. Hef Nedlertliaindse ten ruis pu- bllek mag trouwens blij zijn alls Tom Gorman zondag de aan Ilie Nastase toebedachte plaats in de finale van het lrareu enkelspel inneemt. De 28-jiairLge Amerikaan, die tot nu toe buiten beeld bleef om dat hiij in de eerste ronde een bye had, daarna om een uuir 's 'nachts zijn treffen mot Ray RufMis afwerkte on vorvoil- gens eilf uur later toon het inrruididells vrijdagmiddag was op de baain werd gezet tegen Mairauel Onautes. Gorirraain won onidaniks keninielii'jke sfanfheiii met 76, 6—4. Menig tennis ser zou nia een dengelliijk pro gramma een woiord van ver wijt aiain de wedstrijdleiding hebben gericht, zoniiet Tom Gorman. De hoogbeindge Ame rikaan, die eten jaar of vier geleden de voorpagina's van de krawten haalde, toen hij een eind maakte aan Laver's zegetocht op Wimbledon, toon de rich juist erkentelijk omdat men hem raiiet mieteen in de eerste pairtij op die baan had gezet. Typisch iets voor Tom Gor man, rui et alleen een van de sterkste sipelens van het circuit en begiftigd met een service waarmee de tegels uiit de vloer warden geslagen, rraaar ook een sympathieke persoon lijkheid. Waar anderen door middel van een contract met de Amerikaanse stedlencoimpe- titie kozen voor de zekerheid op gemiakkeltijke wijze veel geld te verdienen, blijft Gor man het bedreigde Europese tenuis tirauw. „Een kwestie van noyaliitieiit tegenover onze eigen spelersorganisaties en de toornooi-oaga raisators in Euro pa, diiie de laatste jsiren zoveel voor het tenmiis hebben ge daan", aldus Go~man. „Twee maal ben ik als achtste geëin digd in een Grand Prix. Ddt- komeri'. Hans Jürgen Poh- komen Hans Jürgen Boh- maon heeft rich gisteren ais eerste speler geplaatst voor de halve f.nailes van het WCT- te Rottendam. Poh- i erstoeg Pierre Bairthes met Barthes zijn twee de slachtoffer in die categorie van de „hard-hitters". Net ais eerder Allan Stone bleek Pier re Barthes, drie sterker speelde dan donderdagavond tegen Thuirag. niet bestand tegen de vertraging die Pohmann in het spel brengt. De Duitser met ANDORRA (ANP) Op grootse wijze heeft Joop Zoetemelk de Catalaanse week gewonnen. De kop man van Gan-Mercier sloeg in de vijfde en laatste etap pe, een zware rit door de Pyreneeën, keihard toe en liet Eddy Merckx kansloos achter zich. Ook Cees Bal, tot en met de vierde etappe leider in het algemeen klas sement, moest huigen voor 7iin onstuitbare kopman. De renners van Gan-Mercier controleerden de strijd in het begin, maar Gerben Karstens slaagde erin toch weg te ko men. Hij werd echter spoedig achterhaald en speelde in het verdere verloop geen belang rijke rol. Al op de eerste col waagde Zoetemelk een ont snapping en trok Merckx, La- hourdette en Oliva met zich mee. Het peloton reageerde in eerste instantie raiet, maar even later voegden de Portu gees Agostmho en de Sjan- jaard Torres zich bij het vluch tersgroepje. Merckx bleef het tempo opvoeren, maar kon geen beslissende demarrage plaatsen. In die fase van de strijd was het Agostinho, die telkens als eerste op de c°'s. die telden voor het bergklas- sement, aankwam. Bij de be klimming van de „Engolaster viel de beslissing. Zoetemelk sprong weg en kreeg de Fransman Labourdette met zich mee. Merckx reageerde laait en had op dat moment geen kracht meer om alleen de achtervolging in te zetten, om dat hij, zoals hij na afloop verklaarde geen adem meer had. Tevens liet hij weten, dat hij door rijn griepaanval van enkele weken geleden geen conditie genoeg bezat om Zoe temelk te achterhalen. Labour dette moest afhaken en Zoete melk begon aan een grandioze solo. Toen de Nederlandet over de eindstreep ging duur de het nog 2 minuten en seconden voor de Portugees Agostinho en de Spanjaard Torres binnenkwamen. Het bleek, dat die Merckx op 15 seconden hadden gereden. Cees Bal, de onttroonde leider. kwam als 21 binnen met een achterstand van 7 minuten en 39 seoonden. Zoetemelk, die na Parijs-Ni ce zijn tweede grote zege in dit seizoen boekte, zei na af loop zich de hele koers sterk gevoeld te hebben. „Ik wist, dat Merckx het conditioneel moeilijk had. Daarom heb ik hem in het begin het zware werk laten doen. Pas bij de „Engolaster" zag ik mijn kans. Dat de voorsprong zo hoog zou oplopen heeft mij wel ver baasd". De uitslag van de vijfde etappe is: 1 Zoetemelk 154 km in 4.36.10, 2 Agostinho Port. 4.38.12, 3 Torres Sp 4.38.15, 4 Merckx Belg 4.38.31. 5 Lasa Sp 4.38.36, 6 Labourdette Fr 4.39.30. 7 Martos Sp 4.39.36. 8 Van Schil Belg 4.39.37, 9 Oliva Sp 4.39.41, 10 Delisle Fr 4.39.41, 21 Bal Ned 4.43.49. Het eindklassement van de Catalaanse week is als volgt: 1 Zoetemelk (Ned) 26 uur, 56 minuten en 44 seconden, 2. Merckx Belg 26.58.47, 3 Agos tinho Port 26.59.14, 4 Lasa Sp 26 59 47 5. Bal Ned. 26.59.56, 6 Casas Sp 27.00.07, 7 Torres Sp '27.00.30, 8 Delisle Fr 27.00.39, 9 Martos Sp 27.00.54, 10 La bourdette Fr 27.01.12, 19 Oca- na Sp 27.05.54. zijn voortreffelijke looptech niek en zijn uiterst nauwkeu rige backhand slaagde er weer in zijn tegenstonden' die fouten te laten maken. VOETBAL Het voetbal elftal van Uruguay, tegen stander van Nederland in West-Duiitsland, heeft in King ston met 30 gewonnen van Jamaica. Er waren 10.000 toe schouwers. Uruguay had bij rust een voorsprong van 1Q. De doelpunten werden ge maakt door Morena (twee) en Alvares. BELGRADO (RTR) De Zuidslavisclie voetbaltrainer Miljan Miijanic heeft volgens het Belgradose dagblad Poliii- ka van Real Madrid toestem ming gekregen zijn tweejarige verbintenis met de in moei lijkheden verkerende Spaanse club pas na het toernooi om het wereldkampioenschap na te komen. Miijanic die om dit uitstel had gevraagd, zal daardoor waarschijnlijk als trainer van het Zuidslavische nationale elftal aanblijven. Aanvanke lijk had het bestuur voor van daag een vergadering belegd waarin die positie van Miijanic ter discussie zou staan, maar BELGRADO (ANP) Dra- volgens insiders zal Miijanic van Dzajic en Slobodan Janko- door de houding van Real Ma- vic, spelers van het Zuidslavi- drid geen gevaar meer lopen sehe elftal dat zich heeft ge- op ontslag, plaatst voor de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal, heb ben van de militaire autori teiten arrest opgelegd gekre gen. Beide spelers die in militai re dienst zijn hadden geen verlof gekregen met hun club Rode Ster op 6 maart in Bel grado uit te komen tegen At- '.etieo Madrid in een wedstrijd voor het toernooi om de Euro pa Cup voor landskampioenen. De 28-jarige Dzajic, aanvoer der van het nationale team, kreeg vijf dagen arrest, Jan kovic tien. Beiden hadden ver lof gekregen hun garnizoens plaats te verlaten nadat zij hadden verklaard dat ziekte in hun familie dat noodzakelijk maakte. Rode Ster verloor in Belgra do met 02 en werd vervol gens uitgeschakeld omdat de ploeg in de tweede ontmoeting voor de kwartfinales niet ver der kwam dan een gelijk spel. BERN (DPA) Het Neder lands amateurelftal zal in de halve eindstrijd van het toer nooi om het Europese kampi oenschap voor amateurteams uitkomen tegen West-Duits land. De wedstrijd wordt op 25 april in Rijeka gespeeld. De loting, die gisteren in Bern plaatsvond bracht iin de andere halve eindstrijd Zuiid-Slavië en Spainje tegenover elkaar. De finale zal worden gespeeld op 28 april. (Van onze sportredactie) BREDA/KERKRADE NAC en Roda JC gaan mor gen in feite uitmaken wie de komende weken de meeste kans maakt het vol gend seizoen in de eerste divisie te moeten uitkomen. Een duel waar dus veel op het spel staat. Beide clubs zullen moeten winnen om in ieder geval de kans in eigen hand te houden om de degradatie te ontlopen. Beide kampen zijn er dan ook van overtuigd, dat het morgen een strijd op het scherpst van de snede zal worden. Vandaar dat het een zeer interessant treffen zal worden. Maar ook op een andere ma nier, want het zit er in, dat morgen Stanley Bish (zoals bekend vorig seizoen nog spits bij NAC) en Henk van Rooy (vorig seizoen in de frontlinie van Roda JC) zullen willen bewijzen wie de beste is. NAC, dat de eerste wedstrijd tegen de Limburgse formatie met 40 won, heeft nog wat vraagtekens in het elftal. Arie Delmolte is nog steeds niet beschikbaar, terwijl Theo Dierckx, Gerard van den Dries en in lichtere mate Daan Schrijvers met blessures kam pen, Maar ook Roda JC heeft zijn twijfelgevallen. Wim Lan- genhuizen ontbreekt wegens een liesblessure, terwijl doel man Willy Damen ook niet beschikbaar is, omdat hij bin nenkort een operatie moet on dergaan. Bij Roda JC is Jos Dijkstra aan de selectie toege voegd. Dijkstra is nas hersteld van een knie-operatie. Het Bredase NAC weet zich trouwens morgen gesteund door heel wat Westbrabantse supporters, want door de acti viteiten van de supportersver eniging van die Bredase vere niging zullen vele bussen vol met supporters morgen rich ting Limburg vertrekken. (ADVERTENTIE) constructam g-t Ongekend solide konstruktie met stalen binnenkooi, naadloze polyester kap en aluminium beplating. international trailers Gebouwd rondom een oerdegelijk frame met unieke onwrikbare ver bindingen, en een voorgemoffelde aluminium beplating. Showterretn: Rijsbergsewee 286, Breda, Tel. 01600-44207 Privé: Haagsemarkt 21. BredaTel01600- 57 7 25 Vraag de brochure over Constructam caravans aan bij: Constructam Nederland b.v. Industrieweg 154, Best, N.B., tel. 04998-1677.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 27