PS: W oon wagenbewoner s blij met kleine kampen zeeuws ^Ikméoe^ Naaldhakken hielden schoenmaker eronder L Examens Rode Kruis iii^ ®e^sa£s/erf' ■.ÏÏS'S"'"?'"-'- Informatie over veer bij Korteven J. v. Hanegem biljart- CORNELIS SMIES: stad feVeèf^fer. Z*a*e°uerela-lZnde Breskens Draaibrug Oostburg kamTv^èn Plastic Opgelapt Alleen Lente Vrijdag 29 maart 1974 sns wat meer mde taal onder 'b4$p: *o0rH.h s ,e/e«veïfe/rf **lfhee'n9en InetJ^encie \e^lctte ?.r°P tek0l Vaitt/e patlas °Pls. °p^8a. feseer, Op t£s"- O vg^1 '®a ius°f'orma^lt l.em/ ar>&oniUgJ Van gauji r6,tétdrUir Wï^rnalZ6* °0r*°rken '"ent, Wem, 'Wria, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het kruispunt bij Korteven zal, na de reconstructie waarmee over enige tijd wordt begonnen, worden voorzien van een op afstand bedlenbaar informatie paneel. Dit paneel zal aan de weg gebruikers, die uit de richting Brabant naderen inlichtingen gaan verschaffen over het ei dan niet in dienst zijn van de veerdienst Kruiningen-Perk- poldeir. Het paneel wordt op afstand bediend door een der personeelsleden in de veerha ven Kruiningen Perkpolder, zo'n 20 km. westwaarts van het bewuste kruispunt gele gen. Tot dusverre worden er informaties over het al dan niet functioneren van de veer diensten gegeven door middel van houten borden, die van de benodigde extra aanwijzingen worden voorzien door een be diende van het op het kruis punt aanwezige benzinestation. Na de reconstructie van het kruispunt, dat wordt vervan gen door een kruisingsvrije autosnelweg, zal de pompbe diende niet meer naar het waarschuwingsbord kunnen lopen, omdat de snelweg niet door voetgangers mag worden betreden. Er komt nu een ul tra modern waarschuwingssys teem, dat behalve de medede ling „Veerdiensten gestremd" cok een vervangende route voor het wegverkeer aanduidt. De kosten van het systeem, meer dan f 70.000,- worden door de provincie Zeeland ge dragen. DSV Op 1 april bestaat de sportvereniging DSV in Draaibrug een jaar. Ter gele genheid daarvan wordit zondag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen hoofdzakelijk jeugdige spelers van DSV en veteranen uit Draaibrug. Het belooft een geanimeerd partijtje te wor den dat om twee uur begint, 's Avonds volgt er dain om acht uur een onderonsje in café Tramzichit. DSV heeft in het afgelopen jaar Zijn bestaans recht diubbel en dwars bewe zen. De 39 leden die staan ingeschreven kunnen in diver se tokken van sport aan hun trekken karnen. Beoefend wordt volleybal, basketbal, veBdi- en zaalvoetbal, gymnas tiek en ook is er een biljart- competitie gehouden waarvan de finales op 7 april wordien gespeeld in Tnaimzicht. De an dere binnensporten beoefent men in sportzaal in Aarden- burg. Zanglust Bij gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het bejaaidenfcoor Zanglust te Breskens zal er op 3 april een kooravond worden gehouden tn de Nederlands hervormde kerk. Medewerking zal wor den verleend door 2 bejaarden koren uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en 3 uit Walche ren. Zanglust telt momenteel 43 leden en staat onder leiding van mevr. Bakker. De muzikar le leiding berust bij de heren A. Wisse (piano) en J. v. Luiik (Viool). Op maandag 8 april zal Zanglust in het Bejaarden centrum Goedertyt om 19.00 uiur de jaarvergadering hou den. nvv In café Schefetraete te Breskens heeft de NW af deling West-Zeeuwsch-Vlaan- dersn van de Industriebond de Jaarvergadering gehouden. Tij dens deze jaarvergadering heeft districtsbestuurder Har ry Schneiders de heren J. Gu- aars uit Breskens-Waalbregtse uit Schoondijke en J. Buise uit Groede de zilveren NW- insigne opgespeld voor hun 25-jarig lidmaatschap. Vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn aangevoerd: 8651 kg export garnalen 3,29— 5,07, 219 kg pellerij garnalen 4.1?4,60, 18105 kg bot 040— 062, 1011 kg schar 099—209, 8127 schol 098—205, 5040 kg tong 570—1031, 280 kg tarbot 604—1106, 240 kg griet 389— 617, 14657 kg kabeljauw 088— 269, 4550 kg wijting 048—129, 38 kg poon 166—231. 21 kg tongschar 450485, 242 kg steenbolk 063075 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De data voor de examens eerste, twee de en derde klas van de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis zijn vastgesteld, Voor West-Zeeuiwsch-Vlaande ren zijn de examens op dins dag 2 april om 19.30 uur in het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg. Gecommitteerden zijn hier mevrouw W. C. Ste- vens-Wijne, mejuffrouw L. de Pagter en mejuffrouw M. J. Janssens. Voor de Bevelanden, Schouwen en Westhoek, Tho- len en Zierikzee zijn de exa mens op zaterdag 4 mei in de school voo,r verpleegkundigen te Goes. Aanvang 9.30 uur. Gecommitteerden zijn in Goes mejuffrouw M. J. Janssens en mejuffrouw K. Gelijnse. Voor Walcheren vinden de examens plaats op zaterdag 4 mei op het politiebureau te Middelburg, aanvang 9.30 uur. Gecommitteerden zijn me vrouw W. C. Stevens-Wijne en mevrouw L. van Doorn-Van Boven. Voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn de examens op zaterdiag 11 mei in de school voor verpleegkundigen in Terneuzen. De aanvang is hier 10.00 uur. Gecommitteer den zijn mevrouw W. C. Ste vens-Wijne, mevrouw L. van Doorn-Van Boven en mejuf frouw M. J. Janssens. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Nog dit jaar kunnen de vier kleinere woonwagenkampen, waarvoor de samenwerkingsregeling gekozen heeft, in Zeeuwsch-Vlaanderen worden gereali seerd. Hiermee is een eind gekomen aan een ongeveer tien jaar durend overleg en studie over de problematiek van de woonwagenbewoners in deze streek. „Van ene kant gelukkig dat het nog een paar jaar heeft duurd, want daarmee zijn wjj de eerste regio in Nederland die heeft kunnen profiteren van het omswitchen van C-R.M., nadat men in 19G8 aanvankelijk had gekozen voor grote regionale kampen", aldus wethouder J. J. Vergouwe, voorzitter van de coördinatiecommissie, die zich met de problematiek in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft beziggehou den. „Wij, de gemeentebesturen, maar ook de bewoners zelf staan zeer positief tegenover de onlangs bekendgeworden plannen. Wij hebben onder de bewoners een enquête gehou den en die viel zeer positief uit. In Breskens bijvoorbeeld begon men in te zien dat het zijn bezwaren opleverden als vlakbij de woonkern werk zaamheden als autoslopingen werden uitgeoefend. En ook bij de „burgers" gaf dat frac tie. Op de nieuwe terreinen, waarvan dat in Schoondijke 1,1 ha groot wordt, hebben naast een moderne accommo datie voor de bewoners ruimte voor een sloopterrein", aldus de heer Vergouwe. De kleinere kampen hebben bepaald voordelen. „De kinde ren bv. gaan gewoon in de woonkernen op school en niet, zoals in de grotere kampen in Brabant B.V. het geval is op een eigen school in het kamp. De kinderen worden als het ware voor een stukje geïnte greerd in de maatschappij, het verruimt hun blik en kan in de toekomst eventueel zijn voordelen hiermee opdoen". Op de kampen, in Schoondijke 10 staanplaatsen, krijgen de bewoners de beschikking over een eigen unit, waarin toilet, doucheruimte, meterkast en bergplaats. „Centrale voorzie ningen zijn uit den boze. Nu draagt iedere bewoner verant woordelijkheid voor zijn eigen unit, een stukje verantwoor ding die wij dus overdra gen". In totaal komen er m Zeeuwsch-Vlaanderen 60 staanplaatsen. Per staanplaats wordt een bedrag van tussen 35 en 40 mille geïnvesteerd. „Een heel bedrag, maar men Zaalvoetbal De uitslagen van de deze week in de sport hal De Veerhoek in Oostburg gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Eerste fcliaese. Vain Hal en Kareis MC Fiehuiqua 3-9. Oktopus Leraren 7-3. Tweede klasse: Hof Teir Mu- deBlijf Fit 8-1. AliheoRie- mems 0-4. De resultaten van deze wedstrijden brachten weinig of geen verschuivingen in de beide klasseringen te weeg. Alleen Riemens klom enkele plaatsen en in de eer ste klasse raam M C Fiehuiqua, dank zij een beter doelgemid- delde dan Velocitas de koppo sitie over.Prograimma voor maandag 1 april: OBVBlijf Pi;t. Hof Ter MudePeugeot. Van Hal en KareisJansen Sport. Administratier Perso neelM C Fiehuiqua. betaalt daarvoor ook staan geld, in feite een soort huur. De woonwagenbewoner is ech ter door de centrale overheid erkend. Ze zijn leden van on ze maatschappij en daar moe ten wij gewoon rekening mee houden. Je moet ze de ruimte en de kansen geven zich te ontplooien zoals ze dat zelf willen", aldus de heer Vergou we. Een werkgroep in Hulst, die zich reeds lang met de proble matiek van de woonwagenbe woner bezighoudt zal zijn werkzaamheden ook tot west- Zeeuwsch-Vlaandereri uit strekken. Voorts wordt mo menteel tussen de acht ge meenten overleg gevoerd om te komen tot een eensluidende A.P.V. voor wat de richtlijnen voor woonwagenbewoners be treft. Ook zal een beheerder van de kampen worden aange steld. Op ieder kamp komt bovendien een klein kantoor tje waar maatschappelijk wer kers of wie dan ook zijn spreekuur etc. kan houden „Het heeft lang geduurd voor wij de zaak rond hadden, maar de oplossing die wij nu hebben gevonden is iets om trots op te zijn, dacht ik", zo besloot de heer Vergouwe. SLUIS Be heer J. vain Ha- neg -k-h biljartkam- pio-' sluis noemen. Hij is nar weer winnaar van de onderlinge competitie tussen de leden van d'e drie Sluisse biljartverenigingen. Tegen Moeders Wil (T.M.W.), Krijt op Tijd (K.O.T.) en Bon Con- fiamce (B.C.) De competitie werd gehouden in hotel Cen tral en er bestond een grote belangstellin. De heer Van Haniegem, lid van T.M.W., ontving uit han den van waarnemend burge meester F. Cuelenaere, die de finalepartij had bijgewoond, de daarvoor beschikbaar ge stelde beker. De einduitslag was als volgt: 1. en kampioen J. van Hane- gem, 14 p, 2. J. Verschueren (BC) 8 p., 3. H. van Damme (TMW) 8 punten, 4. J, de Jonge (TMW) 8 punten, 5. A. Bo'omert (BC) 8 punten, 6. J. Boomert (BC) 6 p., 7. J. Bak ker (BC) 2 punten, 8. R. Pol derman (KOT) 2 p. Het ligt in de bedoeling van hiet Sluisse biljartkampioen schap een jaarlijks terugke rend evenement te maken. HULST DE KONING VAN ENGE LAND. Vrijdag om 20 uur, zaterdag om 21.00 uur, zon dag om 17.00 en 21.00 uur en maandag om 20.00 uur voor de 12e week Vrolijke on tucht in Tirol. Een luchtig niemandalletje, overgoten met een pikante sexsaus. Een film die het gezien de langdu rige prolongatie bijzonder goed doet. De toegang is wel voorbehouden aan 18-jarigen en ouder. Zaterdag en zon dag, telkens om 19.00 uur, de eveneens vermaarde film Ea sy rider, die eveneens is voorbehouden voor 18 jaar en daarboven. Zondagmiddag om 3.00 uur de Nederlands gesproken film Pipl Lang kous en daarvan kunnen alle leeftijden genieten. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Zater dag om 20.00 uur en zondag middag om half vijf en 20.00 uur een bijzonder kostelijke oorlogsfilm met Clint East wood, Telly Savalas en vele anderen in Kelly's Heroes. Soldaat Kelly, die bij de be vrijdingslegers in Frankrijk is, komt van een dronken gevoerde Duitse majoor te weten dat er in een plaatsje voor zestien miljoen dollar aan goud ligt opgeslagen. Soldat Kelly besluit deze zending op zijn eentje buit te maken en dat is het begin van de dolste avonturen. Alle leeftijden. Zondag om 14.00 uur, maandan en dinsdag om 20.00 uur Reddingsacite Nep- tuitiis, met Ben Gazzara, Yvette Mimieux, Walter Pid- geon, Ernst Borgnine en vele anderen. Een dramatische redding (natuurlijk op het allerlaatste ogenblik) van mensen uit een oceaanlabora torium. Hierbij krijst de be zoeker wel vele fantstische diepzee-opnamen te zien. Toegang 14 jaar. oostburg LEDELTHEATER. Zater dag, zondag en disdag om 20.00 uur en zondag ook om half vijf, Het gebeurde in het Westen, de beroemde western van Serge Leone met Charles Bronson, Clau dia Cardinale en vele ande ren. Een genadeloze jacht en de bloedwraak van het snel ste pistool uit het westen. Toegang 14 jaar. Zondagmid dag om twee uur Tarzati contra de barcuna krijgers. De koning van de jungle die het tegen een overmacht op neemt en natuurlijk zegevie rend uit de strijd komt. Toe gang alle leeftijden. middelburg CITYTHEATER. Van don derdag tot en met zaterdag telkens om 20.00 uur De bloeddorstige ruiters van Lei Fu, waarin het gaat om geld dat een roversbende uit het keizerlijke fonds heeft gesto len. Rai Piao krijgt opdracht het geld op te sporen. Tens lotte komt hij tot de ontdek king dat hij het als zwaard vechter zal moeten opnemen tegen een man, die zijn half broer is, maar jaren geleden het verkeerde pad opging. Een verwoed gevecht tussen Rai Piao en Lei Fu brengt tenslotte de gewenste oplos sing. Toegang 19 jaar. Van zondag tot en met dinsdag, telkens om 20.00 uur Het porno-huis, een mogelijk wat sensationeler vertaling van de oorspronkelijke titel The Godson. Dat betekent een Maffia-film waarin de baas Godfather heet. Marko komt daarin terecht en krijgt aan- vakelijk de afdeling borde len, hetgeen wil zeggen dat hij voor nieuwe meisjes moet zorgen. Hij doet dat met veel succes. Liever is hem de af deling narcotica omdat daar in meer te verdienen is. Hij toont in deze branche wel enige staaltjes van zijn kun nen, maar krijgt het daar door met de baas van die afdeling aan de stok. De gro te baas vindt dat ze dat dan maar in een duel moeten uit vechten. „Geen oorlog binnen de organisatie", zo beslist hij. Na veel schieten wordt tenslotte ook de man, die aan vakelij k succes had. eveneens dood geschoten. Maar daarom niet getreurd, er staat alweer een nieuwe Godson te wachten. Toegang 18 jaar. GOES GRAND THEATER. Don derdag en vrijdag om 20.00 uur en zaterdag om 19.00 uur en 21.15 uur Across the 100th street 9 de Maffia ver geet nooit. Het keiharde en bloedige verhaal van de poli tie tegen een bende gang sters, die een roofoverval hebben gepleegd en 300.000 dollar hebben buitgemaakt. Een belangrijke rol wordt hierin gespeeld door Antho ny Quinn, die de rol van kapitein Matteli speelt en slachtoffer van zijn beroep wordt, zij het op het aller laatste ogenblik. Toegang 14 jaar. Zondag om 19.00 uur en 21.15 uur en maandag en dinsdag om 20.00 uur, Felli- ni's Roma. Roma in al zijn facetten en vooral in zijn decadentie, zoals Fellini het uit zijn jeugd herinnert. Hij schildert een fresco van alle zichtbare en onzichtbare din gen van de stad. Hedendaag se beelden en daar tegenover herinneringen. En variétos- how in een van de typisch Romeinse musicalls. De harde en harteloze handel in publieke vrouwen, maar ook de kerk wordt onder de lou pe genomen. Toegang 18 jaar. Vrijdag om 23.00 uur nachtvoorstelling Sandra - the making of a woman (Hoe een meisje van 18 een vrouw van 19 werd). Toegang 18 jaar. Zondag en woensdag middag om half drie Batman 66. Toegang alle leeftijden. AXEL „Heel wat schoenmakers zijn zowat ten on der gegaan aan de naaldhakken. Ik ken er menigeen, die nu een hartkwaal heeft. Maar wat wil je? Drie keer op een week dezelfde klant terug: de ene keer was ze tussen de straatstenen blijven zitten met die dunne hakjes, de volgende keer in een rooster blijven steken en soms was de hele hak compleet verbrijzeld. Hoe dan ook, de schoenmakers moesten er voor zorgen, dat de schoenen in ieder geval altijd weer voor het weekend klaar waren. En dan maar investeringen doen, dure machines kopen en veel te hard werken". Schoenmaker Cornells Smies uit Axel schudt z'n hoofd eens en geeft een drif tige dreun op een kale hak. Hij kan het weten, want hij is opgegroeid in de lucht van het leer: vader was schoen maker, grootvader was schoenmaker en tot voor 4 jaren waren er 3 broers Smies, die schoenmaker wa ren in Axel. Eén broer kreeg er echter genoeg van om ook nog vaak 's avonds te moeten werken, waardoor er geen tijd meer overbleef voor z'n grote liefde: de muziek. Hij werkt nu in een houtzagerij, heeft 6 weken nodig gehad om zich aan te passen, maar heeft het nu best naar zijn zin. De andere broer zit nog wel in het vak, maar heeft er een winkel in lederwaren bij, Cornelis Smies (hij wordt dit jaar 51) is de eni ge die het helemaal moet hebben van de reparatie van schoenen. En dat al 36 jaren lang. In hetzelfde huis in de Kerkstraat in Axel, waar hij geboren en getogen is. Het is een smal straatje, waar al leen nog maar voetgangers mogen komen. Tussen de uit bouwen yan twee moderne banken zijn daar ineens een paar stenen treetjes naar bo ven. Als de deur opengaat, hoor je een winkelbel die hol weerklinkt in het bijna lege winkeltje. Hier geen over daad aan goederen, geen op dringerige reclame's en geen speciale weekaanbiedingen. Behalve wat schoenverzor- gende artikelen kun je hier niets kopen. vgak zelfs papieren binnen zolen, die gauw loslaten als het nat wordt. Die schoenen zijn het gewoon niet waard, dat ze worden gerepareerd. De mensen kopen meestal ook maar wat. Sohoenen zijn vaak de sluitpost van het kledingbudget. Men gaat ie dere week naar de kapper, koopt dure kleren en het overschotje is voor de schoe nen", zegt hij met de heilige verontwaardiging van de kenner, terwijl hij driftig aan een zool zit te trekken, die vervangen moet wor den. We zitten in de kleine werkruimte achter de win kel. Hier brengt schoenma ker Smies z'n dag door tus sen de schoenen, de lijmpot, z'n gereedschap en de machi nes. Het grote raam biedt uitzicht op een achterplaats je, waar de eerste narcissen voorzichtig hun kopje opste ken, een blinde muur en de achterkant van een ander huis. Maar op de rekken langs de wanden staan ze dan: de keurig opgelapte stappertjes, door schoenmaker Smies weer klaargestoomd voor de volgende ronde kilometers. Nieuwe zolen, nieuwe hak ken, een stikseltje hier en daar, een gerestaureerd neus je of een verstevigde teen. „Op het ogenblik gaat het financieel nog", zegt schoen maker Smies, „maar het is net aan de grens. De schoen makerij heeft een enorme klap gehad door het soort schoenen dat tegenwoordig wordt gemaakt. Veel kunst stof, veel plastic en heel „Het ligt ook aan de mo de", gaat hij verder, „men wil tegenwoordig vaker nieuwe schoenen kopen. Bovendien willen die jonge gasten alle maal felgekleurde schoenen. Die' zijn van leer nu eenmaal niet te maken. Dan zit je wel aan plastic vast. En dat is hopeloos, omdat er soms ge vaarlijke stoffen in kunnen zitten. Ik heb het wel eens gehad, dat een hak helemaal wegsmolt bij het schuren. De machines hebben vaak ook zo weinig houvast aam dat materiaal. Het glijdt steeds weg. Een goede schoen repe- rareer ik met plezier, maar plastic...Leer is en blijft ge woon het beste materiaal voor schoenen. Het werkt prettiger, het is soepeler, het is gezonder, want het wa semt uit en loopt daardoor ook veel prettiger. „Maar ja", zegt hij berus tend, „kwaliteit is moeilijk te ontdekken, omdat het ma teriaal allemaal geverd is. - Het beste leer gaat helaas naar de meubelindustrie en er wordt ook veel gebruikt voor leren jasjes. Nee, dat was vroeger wel even an ders". Z'n handen liggen 0 Schoenmaker Smies. even stil en hij kijkt naar buiten. „Toen zat er ook nog een behoorlijke boterham in. Ik ben min of meer het vak ingerold, want m'n oudste broer moest in dienst en er moest iemand de zaak in want toen hadden we er ook nog een zadelmakerij bij vanwege de paarden. M'n an dere broer is in de oorlog ondergedoken bij een schoenmaker aan de Kerk- dreef. Daar zaten ze in de oor log in de kelder te werken. Hij is er gewoon gebleven en heeft er nu ook die zaak in lederwaren bij.. Toen m'n oudste broer een paar jaar geleden de zagerij inging, heb ik hem echt wel gemist. We hadden dan ook jaren lang samengewerkt. Nu moet ik het allemaal al leen doen. Zo na de oprui ming is het behoorlijk rustig. Dat wordt straks in het voor jaar wel weer anders. En in de zomer kom je soms hele maal handen te kort. Je wilt de mensen een plezier doen en alles op de gevraagde tijd klaar krijgen, maar eigenlijk kan het niet. Dan moet je 's avonds vaak doorwerken. En waarvoor? Het wordt onzet- tend slecht betaald en het is vaak monnikenwerk. Je moet zelf voor je oude dag zorgen en toen ik eens een maand niet kon werken, had ik helemaal geen inkomsten. Eerlijk gezegd zie ik nog wel een derde van de nu nog be staande schoenmakers ver dwijnen. Als ik een behoor lijk baantje kon krijgen", zegt schoenmaker Smies een beetje sombertjes, „dan zou ik het vak vaarwel zeggen en ik geloof dat heel veel schoenmakers er zo over denken. In ieder geval", be sluit hij, terwijl hij z'n hamer met een elegante zwaai op een hakje terecht laat ko men, „gaat onze enige zoon het vak niet in"! GERDI PREGER- HOEVENBERG Cjeclicli ten De sneeuwklokjes zijn afge daan Een krokus zie je hier en daar nog staan, De narcis met wit en gele kleur, Verspreiden een zachte bloe mengeur. De violen staan in volle pracht, Rijk in de bloei, de lente wacht. De seringen zijn reeds aan het botten, In het gras bloeien de gele dotten. In het hele land Zeeland of Drente, Is thans begonnen de nieuwe lente. De lijster, merel, hoor je buiten, Hun allermooiste liedjes flui ten. uan lezeró Het vinden van een kieviets- ei. Is hopelijk voorgoed voor bij. De lammetjes hoor je weer blaten, Als moeder schaap hen wil verlaten. De bosuil zie je nu noa zit ten, Vlak bij de stam zit hij te pitten. Met bollen die uw tuintje sieren, Kun je de lente volop vie ren. Wat sluimerde is nu ont waakt Zeldzaam de kikker die al kwaakt. De meeuwen zoeken weer de zee, De reiger weer haar leger stee. En in de blauwe voorjaars lucht, Zie je de ganzen in hun vlucht, Zij zoeken het noorden al weer op, Hoog in de- ulcht de V in top. De pimpelmeesjes en de vin ken, Hoor je zo nu en dan twin- ken. De karper gaat al weer aan het stoeien, Voordat de waterlelies bloei en. De brasem en de snoek schiet kuit, De hengelaar wacht rijke buit, Het visverbod is reeds van kracht, Op alle sloten, tocht of gracht. Matuur de meesteres der kunst. Ons aller welzijn is een gunst. Milieubescherming een der taken, Waarop de mensheid in moet haken, Geen gif meer in de sloot of akker. Of ieder schepsel wordt een stakker. Wij moeten er mee leren le ven, Wat de natuur ons heeft ge geven, En moeten haar ons hart ver panden, Zo niet, we staan met lege handen. Mochten wij allen maar be seffen, Ons levenspad wordt weer dan effen. Somwijlen denk je even bij je eigen, Als de leeuwerikken stij gen; „O, grote Schepper aller ga ven, - „Wat kunnen wij onnodig klagen, „U geeft toch telken jaren weer, „Toch ook bij ons die omme keer. „Laten wij mens zijn voor de mensen, „Wat kan men nu nog mooi er wensen" BERTUS DE ROOY Vogelwaarde

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9