V uilcontainer Sluiskil moet blijven staan Huishoudschool is klaar voor het niveauonderwijs VERKEERSOVERTRED LRS VOOR RECHTER De Stem/De Vrife ïeeuw Raad Terneuze Hoorzittingen over weg Hoek- Sluiskil Brug De Leeuwtjes in Terneuzen Opslagruimte haven vergroot Raadsleden Stand top- biljart- competitie Sas van Gent Voorwaardelijke boete wegens zonder papieren invoeren van vee AANRIJDING GLASSCHERVEN ZONLICHT IREKKER INHALEN Terneuzen Sas van Gent in - zeeland (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De in Sluiskil gevoerde actie om de vuilcon tainer in de kom van het dorp weg te krijgen (zie elders op deze pagina) heeft in de raadsvergadering weinig weerklank gevon- den. Het merendeel van de raadsleden stelde zich achter het standpunt van B en W. dat de container gehandhaafd moet blij ven. Dit tot grote teleurstelling van twee leden van het actie comité Schoon Sluiskil, die op de publieke tribune aanhoorde hoe het doel van hun actie, ondersteund door meer dan 600 sym pathisanten, niet werd bereikt. De raadsleden Hamelink PvdA, Vlieger D'66 en me vrouw Thiel VCP vroegen wet houder Barbé om nadeer uit leg. De wethouder zei, dat een gesprek met het actiecomité geen bevredigend resultaat heeft opgeleverd. B. en W. zijn van mening, diat de con tainer moet blijven, temeer omdat gebleken dis, dat sinds deze in de kom van Sluiskil staat, het klandestien vuiiil storten beduidend minder is geworden. Volgens de heer Barbé wordt de container niet gebruikt voor het doel, waar voor zij is bestemd. Inplaats van grof vuil en tuinafval wordt er veel huishoudelijk afval in gedeponeerd. Dat er daardoor veel ongedierte ver spreid zou worden, achtte de wethouder onmogelijk. Ook de klachten over stankovelast vond hiij overtrokken. De heer Vlieger meende niettemin dat de container moet verdwijnen wanneer er zoveel mensen bezwaar tegen maken. Mevrouw Korbé WD deed die suggestie aan de hand een circulaire onder de bevol king te verspreiden, waarin gewezen wordt op het juiste gebruik van de container. Mocht dit niet helpen, dan zou het beste zijn, de container weg te doen. Mevrouw Thiel meende dat de gebruikers van de container zich nu eenmaal aan de regels van het gebruik moeten houden. (Van een aanar varel&Sflevers) TERNEUZEN In velband met bet ontworpen tracé van hat gedeelte rijksweg Sluiskil Brug - Hoek hield rijkswater staat een openbare hoorzitting im café Daillamigia te Sluiskil Hoioifcgmieur-direöteuir ir. J. Zuurdeeg en anroudiiisse- menrts-inigeniiieuir jr. J. ^am den Hoff fiaivem een toelichting op het nieuwe weigvak aan onge veer 25 aanwezigen ondier wie landbouwers, gers van het Verenigde Bi ein Dow Chemical De vragen die gestald werd-an hadden in hoofdzaak betrekking op de vergoeding voor landbouw grond die door de aanleg van de nieuwe weg verloren zal gaiam en oip de mogelijke aan leg van nieuwe leidingstraten van Dow Chemical Een derge lijke hoorzitting wend gistera vond ook gehouden in de Op- standingskerk in Te-rnieuzen- Zuid. (Van eenonizer verslaggevers) TERNEUZEN Met het oog op de uitbreiding van de overslag van bosprodukten uit Finland en Zweden is Aug. de Meijer B.V. in Terneuzen voornemens een nieuwe opslag loods te bouwen bij de roll on- roll off haven. De loods krijgt een oppervlakte van on geveer 8000 vierkante meter. Aug. de Meijer heeft het Ha venschap Terneuzen verzocht aan haar een terrein van 16.838 m2 voor 30 jaar in erf- paiht te geven. Het havensihap heeft van het rijk vier stalen meerboei- en met ankers en kettingen overgenomen. Deze boeien zijn bestemd voor het meren van zeeschepen in de Zevenaarha- ven en in de toekomstige mas- 'agoedhaven. Het betreft hier schepen die hun lading recht streeks overslaan in binnen schepen. De uitbreiding van de meercapaciteit in de Ze- venaarhaven blijkt in een gro te behoefte te voorzien. De nieuwe los- en laadplaats is tot dusver bijna doorlopend bezet geweest. De heer Roco (PvdA) be pleitte een kosteloze beschik- baiarstLTing vam raadsstukken aan kandidaat-raadsleden. Wet houder Huijbrecht wees er echter op, dat dit in strijd zou zijn met de gemeentelijke le ges-verordening, die voor schrijft dat een abonnement op de jaarstukken voor niet- raadsleden f 100,- per jaar kost. Hij zegde echter toe het verzoek van de heer Roco te zullen voorleggen in het colle ge van B. en W. (Van onze correspondent) HULST De competitie stand in de Oo«t-Zeeuwsch- vlaamse topbiljartcompetitie ziet er na de gespeelde wed strijden van het voorbije week einde als volgt uit: 1 Marionette Hulst 13-20, 2 BC Oraa Hulst 13-18, 3 't An ker Hulst 12-16, 4 Excelsior St.-NikLaais België 12-16, 5 KOT Hulst, 12-12, 6 't Cen trum Hulst 13-10, 7 bc 't Raedlhuys Westdorpe 12-8. 8 Tovak Koewacht 12-8, en 9 STC Sluiskil 13-4. 0 Wethouder Barbé rechts, neemt de door het actiecomité Schoon Sluiskil verzamelde enquêteformulieren in ontvangst. (Van een orazer verslaggevers) TERNEUZEN De actie groep Schoon Sluiskil heeft in het Terneuzense stadhuis 665 door inwoners van Sluiskil on dertekende enquêteformulieren aangeboden aan wethouder drs. R.C.E. Barbé. De actie was gericht tegen die aanwezigheid van een af valcontainer in de kom van Sluiskil, die volgens die deel nemers aan de ensuête stank overlast veroorzaakt en een gevaar oplevert voor de volks gezondheid. Namens de actie groep oraderhandigde de heer J. Smit de stapel enquêtefor mulieren aan wethouder Bar bé. Het was het actiecomité liever geweest wanneer wet houder R. Hol als beheerder van de protefeuille van mi lieuhygiëne hen had ontvan gen, maar de heer Hol had bezigheden elders. De heer Smit bood de heer Barbé ook een foto van de gewraakte con tainer aan. De heer Smit zei dat de gevoerde actie duide lijk heeft aangetoond dat ver- neweg het grootste deel van de SluiskdOise bevoltoimig de vudilni- contaiiner uit het dorp verwij derd wil hebben. Wethouder Barbé merkte daarentegen op dart sinds de container er staat Het clandestien vuil storten in Sluiskilse bevolking de vuilnis- geworden. Hij zei dat de ge meenteraad zich zal moeten uitspreken of de container al of niet verwijderd moet wor den. Mejuffrouw D. de Buck TERNEUZEN Een huis houdschool wekt nog altijd bij veel mensen gedachten op aan meisjes die voorna melijk opgeleid worden voor naaldvakken en koken. Sinds het lager huishoud- en nij verheidsonderwijs op 1 au gustus vorig jaar een vierja rige cursus is geworden gaat deze opvatting geheel niet meer op. Tijdens de eerste twee jaar komen naaien en koken zelfs helemaal op de huishoudschool niet aan te pas. Zie maar naar de lessen die gedurende deze tweejari ge algemene onderbouw wor den gegeven: Nederlands, Engels, geschiedenis en aard rijkskunde, wiskunde, kennis van de natuur, crea tieve vorming, muziek, teke nen, handenarbeid en nieuwe algemene technieken. Pas bij het begin van het derde cur susjaar kan de leerling kie zen tussen naaldvakken of koken dan wel beide oplei dingen volgen, aangevuld met een aantal andere vak ken uit het keuzepakket. In het derde en vierde jaar wordt onderwijs op niveau gegeven, met andere woor den in groepen waarin de lesstof aangepast is aan de kennis- en het intelligentie peil van de leerlingen in een bepaalde groep. Op de huishoudschool De Leeuwtjes in Terneuzen wordt half augustus van dit jaar gestart met dit niveau- onderwijs voor de derde en vierdejaars. „We zijn er al helemaal op voorbereid. De omschakeling van onze do centen naar het nieuwe on derwijssysteem is bijzonder vlot en soepel verlopen", zegt mejuffrouw D. de Buck, de direotrice van de Terneu zense huishoudschool. Een van de belangrijkste pluspunten van de vierjarige cursus vindt zij dat nu iede re leerling na twee jaar alge mene onderbouw kan over stappen naar het lager econo misch en administratief on derwijs, het landbouwonder wijs of het lager technisch onderwijs. „De invoering van die twee jaar onderbouw betekende zowel voor de docenten, als leerlingen en ouders een ge heel andere opvatting en in stelling met betrekking tot het onderwijs op de huis houdschool dan zij tot dusver gewoon waren. Voor de kookdocenten betekende dat geen kooklessen meer en de naaldvakdocenten moesten overstappen naar de textiele werkvorming. Er moesten cursussen gevolgd worden om bevoegdheden te krijgen, maar steeds was de bereid heid aartoe volop aanwezig. Daarbij speelde, dacht ik, wel als motief de midden schoolgedachte mee op de achtergrond. Ik ben er per soonlijk dan ook erg geluk kig mee dat niemand van onze docenten als gevolg van de invoering van de vierjari ge cursus is weggegaan", al dus mejuffrouw De Buck. Het niveauonderwijs voor de d'erdè-j'a'ars bij"Dë Leeuwtjes 'begint in augustus met 65- leerlingen,, onderver deeld in. drie groepen. De A- groep telt 15 leerlingen, de B-groep 45 en de C-groen 5 leerlingen. Een aantrekkelij ke kant van de vierjarige opleiding vindt mejuffrouw De Buck bovendien dat de leerlingen die deze cursus hebben beëindigd door kun nen gaan naar het middel baar beroepsonderwijs. De geslaagde A-leerlingen van de huishoudschool kunnen voorts toegelaten worden tot het voorbereidend hoger be roepsonderwijs met daarna een verdere opleiding bij het. hoger beroepsonderwijs. Tot slot wijst mejuffrouw De Buck op de gunstige er varingen meit de ihno-afde- ling (individueelhuishoud- en nijverheidsonderwijs), be doeld voor leerlingen voor wie het volgen van de lessen op de gewone huishoudschool moeilijkheden oplevert. „Juist voor deze categorie kinderen betekent het ihno een opleiding die hen het nodige zelfvertrouwen schenkt bij hun intrede in de maatschappij". Kampreünie De stichting sociaal kultureel werk te Sas van Gent, organiseert in de paasvakantie op 16, 17 en 18 april een kampreünie in het kultureel centrum „De Rose- laer" te Sas van Gent. Het ligt in de bedoeling dat de jeugd in De Roseiaer blijft over nachten en dat ze zich overdag bezighouden met allerlei ont spanningen, zoals hindernispis te in Westdorpe, georganiseer de spelen op de „Hoge Berg" enz. Ook zal men op één van de drie dagen naar het „Zil- vermeer", nabij het Belgische plaatsje Mol per autobus gaan, om zich daar te verma ken in het recreatieoord. De leiding rekent op ongeveer 60 kinderen. Engelse jongeren In het, kader van haar beleid, om in kontakt te treden met andere levensvormen, heeft de stich ting sociaal kultureel werk te Sas van Gent opnieuw een groep Engelse jongeren uitge nodigd. In de periode 17 tot en met 22 april zal de groep jon gelui in de leeftijd van 12 tot 18 jaar en vergezeld van hun leiders Sas van Gent bezoe- (Van onze correspondent) OOSTBURG „Ik denk dat ik ga flauw vallen", zei de autobestuurster, mevrouw L. üc W. uit het Belgische Mid- delkerke, toen zij de eis -ƒ30, - van de officier van justitie,, ■nr. W. G. C. Mijnssen donder dagmorgen voor het kantonge recht te Oostburg hoorde, daar dj op 18 december in de St. Annastraat te Sluis, 65 kilo meter in plaats van 50 had ?ereden. Mr. Mijnssen zag dat flauwvallen niet zo zitten n bleef daar dus bij. De kanton rechter mr. Van Hees, wilde rekening houden met de ver dediging van verdachte, die zei niets anders te hebben ge zien dan borden waarop 70 kilometer was aangeduid. Hij veroordeelde haar tot ƒ20. «Moet ik die betalen, als ik niet meer in Holland kom" vroeg verdachte die zei dat dit baar eerste reis naar Neder land was. Een vraag die - wat betreft de magistraten- uiter aard onbeantwoord bleel W. V. uit Eekloo (B) was te Aairclenburg, op Rijksweg 251 'Wet zijn auto tegen een perso- nenbusje op gereden en had voor ruim duizend gulden schade veroorzaakt. Mr. Ti chelman, die voor hem waar nam zei dat verdachte had ge meend dat bedoeld busje wel tp tijd zou vertrokken zijn. Voor deze misrekening werd hem vijftig gulden aangere kend en dat was zowel de eis •la de Uiitsoraak. De uit Watervliet (V) af komstige schaapherder G. van H.,die werd bijgestaan door mr. H. Tichelman, zou op 21 oktober op de provinciale weg (Jzendiijke-Philippine, nabij de afslag richting Veldzicht, geen voorrang aan een andere auto verleend hebben. Hij bestreed dit n.l. op grond van het feit dat de glasscherven op het lin kerweggedeelte lagen. Boven dien beweerde hij dat het zo r.ard regende dat hij de ande re auto niet had zien aanko men. hoewel het midden op de dag was en het uitzicht ter plaatse onbelemmerd is. De kantonrechter besloot eerst de verbalisant te horen. Reden waarom deze zaak voor onbe paalde tijd werd aangehou den Tegen W. van B. veehande laar te Eede. eiste de officier van justitie een boete van ƒ300 waarvan de helft voor waardelijk met een proeftijd van één jaar, wegens het in voeren vanuit Frankrijk van zeven runderen, waarvoor geen documenten aanwezig waren, waaruit bleek dat zij van een bedrijf kwamen dat vrij was van tuberculose. Mr. Mijnssen zei in zijn requisitoir dat een veehandelaar de voor schriften dient te kennen en diat het er om gaat de reputa tie die het Nederlandse vee in Het buitenland geniet, te be schermen. Verdachte, nooit »erder voor een dergelijk feit veroordeeld voerde aan dat er nog met de veeartsenijkundige lienst was getelefoneerd, maar lat er hier sprake was van °en niet goed te hebben ver staan. De kantonrechter wilde wel met één en ander rekening houden en legde de veehande- aa-r een boete van ƒ300 on. doch geheel voorwaardelijk met de proeftijd van één laar. F.W. uit Nieuwvliet had od 13 november op de provinciale weg nabij Groecle geen voor rang verleend en daardoor een aanrijding veroorzaakt, waar bij veel schade was ontstaan en zelfs verwondingen. Ver dachte zei dat hij niets kon zien omdat het zonlicht, hem verblindde. ,,Dan zult u voor een zonnebril moeten zorgen", vonden zowel de kantonrech ter als de officicier. De eis luidde ƒ100 boete. Uitspraak f 75. De landbouwer M. van V. te Sluis had op 13 oktober zijn 14-jarige zoon op een akker met de trekker laten rijden en iaarvoor moet men tinminste 16 jaar zijn. Vader en moeder waren niet thuis en daarvan rou zoonlief gebruik gemaakt hebben. „Leg die trekker dan naar aan een ketting. Er zijn op die manier al genoeg ern siiige ongelukken gebeurd", zo vermaande de kantonrechter. D officier van justitie meende te mogen aannemen dat de verdachte zijn zoon niet had belet om met die trekker te rijden. Hij eiste ƒ75. De kan tonrechter naim genoegen met ƒ50. W.O.M. uit Sluis verscheen als beledigde partij voor de kantonrechter, in verband met het beschadigen van een grote winkelruit op 19 januari, "door de Duitser J.G., die er met een sleutel over gekrast had. Htj was niet verschenen. De achade bedroeg 250. Teneinde een uitspraak te verkrijgen verminderde M. zijn eis tot schadevergoeding tot ƒ200. De officier van justitie vond het maar wat jammer dat de maximum straf voor een der gelijke baldadigheid slechts ƒ30 bedraagt, hetgeen hij dan ook prompt eiste en waaraan de kantonrechter zich confor meerde. Voor het inhalen op de rijksweg nabij IJzendijke, op een plaats waar diit niet mocht vanwege de werkzaamheden in uitvoering, eiste de officier van justitie tegen K.E., verte genwoordiger te Prinsenbeek, een boete van 40. Er was enig verschil vanmening of dit op 7, 8 of 9 augustus was gebeurd en verdachte beweer - le wel dat hij het desbetref fende bord niet had gezien, maar dat weerhield de kanton rechter er niet van hem con form te veroordelen. AXEL Jeugdhaven, 19.30 uur: Film „De gebochelde". De Halle, 20.00 uur: Hoe leren we de vrede?", lezing door drs. S. Denksen. BERGEN OP ZOOM. Roxy, 20.00 uur: Jesus Christ superstar a.l. De Stoelemat, 20.00 uur: Pa sar Malam (Oosterse Jaar markt) met vele artiesten, ge- org. door de Ontspanningsver. „De Tropernvrienden". Etcetera, Molenstraat 10s exposities Teachers-in van Bergenaren en streekgenoten, (t.rr. 7 april) Dag. van 13.30- 17.00 uur op vrijd. van 13.30- 18.00 en van 19.00-21.00 uur, zaït. en zond. van 13.30-18.00 uur. Markiezenhof, Steenbergse- straat. Expositie Teachers-In (Zie Etcetera) t.m. 7 april. Dagelijks van 14.00-17 00 uur. Hal Stadhuis, Kunstwerk van de maand van de Bergen op Zoomse kunstenaar Louis Weijts (t.m. 31 maart) ma. t.m. vrijdag van 8.30-17.30 uur. GOES. Grand, 20.00 uur: Across the 110 street (De Maffia vergeet nooit) 14 j. 23.00 uur: Sandra- The making of a woman. 18 j. Museum voor N.- en Z.-Be- veland, Singelstraat 11, expo sitie schilderijen en tekenin gen van Marinus Scnipper (t.m, 31 maart) Open van il.30-12.00 en 13.30-18.00 uur. De Korenbeurs, Expositie „3- nerg:e, de motor van ons le ven" (t.m. 31 maart). HULST. Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Vrohjke ontucht in Tirol 18 j De Dullaert, Expositie van archeologische vondsten in het. land van Hulst (t.m. 31 mairt) Calorie Van Geyt, Expisitie olieverfschilderijen van Van der Ven uit Zierikzee (t.m. 16 april). KLOOSTERZANDE. Krokodilbar, Orkest Frans Bonne LAMSWAARDE. P. Claessens, 20.00 uur: Prijskaartin-g leden S.D.O. '63. MIDDELBURG. City,20.00 uur: De bloed dorstige ruiters van Lei-Fu 18 j- ROTTERDAM. De Doelen (kleine zaai), 20.15 uur: Vocalistenserie. Re- nato Capecchi (bas) en Wil- ken. Het ligt in de bedoeling dat deze een aantal opvoerin gen geven, omdat zij een koor geformeerd hebben. De En gelse jongelui zullen onderge bracht worden bij gezinnen in Sas van Gent en omgeving. Collecte De Nederlandse Hartstichting afdeling Sas van Gent, voert in de eerste week van april 1974 haar jaarlijkse collecte campagne onder het motto: ,,Geef....Leef'! De actie die in 600 afdelingen in Ne derland uitgevoerd wordt, heeft de steun nodig van de gehele bevolking. Die steun kan men in Sas van Gent geven door de persoonlijke in zet bij de collecte-organisatie of aan de collectanten. De be stuursleden van de Nederland se Hartstichting afdeling Sas van Gent waar men de giften kan afgeven zijn: voorzitter R. van Dinteren, secretaris W. v.d, Winkel, penningmeeste- resse mevr. Andriessen, com missieleden mevr. V.d.Aker boom en L. Neve. Zomeravondvoetbal ln de laatste week van de maand april gaat de 21e zomeravond voetbalcompetitie weer van start. De 9 elftallen die onder ling een halve competitie zul len spelen zijn: C.S.M., Corn Boys Veteranen, C.P.C., DOW, ONA, Philippine Veteranen en Racing White, le, 2e en 3e elftal. Eind april, mei en juni zal het programma afgewerkt worden, er wordt echter terde ge rekening gehouden met de wereldkampioenschappen voet hal. Grote favorieten zijn ongetwijfeld opnieuw de kam pioen van vorig jaar Philippi ne Veteranen en Racing White 1. De wedstrijden zullen ge speeld worden op het sport park „De Valeke en op het sportveld op de „Hoge Berg" laatstgenoemde veld word al tijd spomtaan door de glasfa briek „Sas van Gent" afge staan. s Brandje In een oiudie weegbrug bij het Schuttershof te Temeuzen ia gistermiddag brand uiitgebroken. De brand weer was het vuur spoediiig meester. Men vermoedt, dat spelende kinderen die brand hebban veroorzaakt. Het ge bouwtje was bestemd om te worden gesloopt. De schade was gering. Rode Kruis Het Neder landse Rode Kruis heeft afge lopen woensdag een bloedaf name avond gehouden in het cultureel centrum De Roseiaer te Sas van Gent. Het Rode Kruis team dat afkomstig was uit Amsterdam stond onder leiding van dr. D Puy uit Sas van Gent. Het Rode Kruis toonde zich zeer tevreden over de 125 opgekomen donors, wat goed was voor 60 liter bloed. helm von Grunelius (clave- cimbel). Schouwburg, 20.15 uur: „Een bruid in de morgen" door het Zuidelijk Toneel Glo be. Hofplein Theater, 20 15 uur: De Albert Mol story. De lantaren, 20.30 uur: „Touches of Blue", gespeeld door Hees- selt Weazels Combination c.l.v. Anton van Geifen, beeldend theater. 24.00 uur: Dexter Gorden. Luxor Theater, 20.00 uur: „Waar blijft de tijd' van Willy Walden en Piet Muyse- laar Piccolo Theater, 2o"i5 uur: „Joke viert zijn verjaar dag" door de Toneelgroep Baal S \S VAN GENT. Galerie Uilenspiegel, West- kade 71, expositie Guido Met sers Polona (t.m. 31 maart). Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en 13.00-18.00 uur. Vrijdag tot 21 00 uur, zond. van 11.00- 18 00 uur. Woensdagmiddag gesloten. TERNEUZEN. Porgy en Bess, 21.00 uur Trio Ronald Snij ders. Museum, Burgemeester Geiillstraiat, expositie ,,De ont- wiikeliinig van de fotografie", samengesteld door fotograaf Henk Hommers uit Terneuzen. (t.m. 12 mei'). VLISSINGEN. Alhambra, 20 00 uur: On tucht in Tirol, 23.00 uur: Meis jes met geopende lippen. Vestzaktheater Edinburg, 20.15 uur: „Twee, vier, zes, acht. wie wordt er om zeep gebracht" van Julius Feiffer door De Zeeuwse Ko medie. WESTDORPE. Galerie Troutzaerte, Singel 5, expositie Mareike Geys en Jan van Stollk met schilderijen en klein plastiek en keramiek (t.m. 29 april). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zondag van 14.00-18.00 uur. Op ma. geslo ten. ZIERIKZEE. R. S. G. Prof. Zeeman, 20.00 uur: „The touch", film van Ingmiar Bergman (alleen Film- ligaleden). Burgerweeshuis, Meelstraat 27, expositie Heleen de Gier en Fred v. d. Berge met schil derijen en gouaches (t.m. 12 april) Werkdagen van 10.00- 17.00 uur. ANTWERPEN. Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: „Het gemaskerd bal" van G. Verdi. Kon. Ned. Schouw burg, 20.00 uur: De rekening van het kind" van Walter van den Broeck. Fakkeltheater, 20.30 uur: „Mooney's cara vans" van Peter Terson. Prov. Centr. Arenberg, 15.00 uur: „Dubbelspel" wan R. Thomas door het Reizend Volkstheater. 20.15 uur: „Pas de deux" van Hugo Claus met Ton Lensink en Mar ja Habraken. ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, Ex positie werk van de Joegosla vische schilder Miodrag (t.m. 31 maart). BRUGGE. Stadsschouwburg, 20.00 uur: Optreden van de Folkloristi sche groep „Turopolje" (Za greb) in het kader van de Joegoslavische Week. Korre kelder, Kraanplaats 20.30 uur: „Het effect van Gammastralen op maanbloemen" van Paul Zindel. Theater 19, Beenhou wersstraat 20.30 uur: „Thuis werk" van Frans Xaver Kroetz door Teater 19. Cen trum De Kelk, 20.30 uur: „Ma deleine" of „De greep van de macht" van Eduairdo Manet door Centrum voor Theater studie. GENT. Kon. opera, 20.00 uur: „Die lustiigen Weiber von Windsor". Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140 - 3751 (3 lijnen): GOES: Klokstraat 1, tel. 01100 - 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda: maandag t.m. vrijdag 19.00 - 21.00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 01600 - 49900; zondag 20 00 -22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 -3751 of 01150 -6297; Midden* Zeeland 01100 - 4944. HUISAANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé tel. 01150 - 5745; algemeen re dacteur Zeeland: A F Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel. 01180 - 7764. privé tel. 01180 - 7438: redacteur Midden- Zeeland: drs. J. Bouwmans, tel 01100 - 3405, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 8030, privé Colijnshot 35, Goes; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150 - 7920, privé tel. 01150 - 4866; redacteur W.Z. Vlaanderen: R. van der Helm. Melkweg 40, Oostburg. tel 01170- 3370; sportredactie Zeeland- T. Koomen, tel. 01155 -2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5