DRé DE WOLF: EEN STEK SOCIALE GESCHIEDENIS Hechtenis lan Ball verlengd Afscheid van de directeur van de O.Z. Verstopte afvoer een miljoen gulden aan prijzen Boeken van GODFRIED BOMANS Prof. Nieveen: situatie open hartoperaties slecht EG-commissie verontwaardigd over situatie in Vrijdag 29 maast 1.9.74 binnenland PvTwiIwilI L9 1 NIEUW FIETS 125.000 BESTE Voor 60 mille gestolen Schrijversportretten papier oor uw pen Hagedonk (1) Hagedonk (2) NAC-trofeeën Uitgaven van Elsevier^ (Van een onzer verslaggevers) BREDA Vandaag neemt de „Onderlinge Ziekte verzekering" Katholiek Ziekenfonds in het bisdom Bre da, wat gemakkelijker gezegd de O.Z., afscheid van haar directeur Dré de Wolf. Hij, die directeur, is pas 62 jaar. Maar hij claimt daarmee een recht, dat hij destijds als vakbondsbestuurder heeft verworve", om op die leef tijd gepensioneerd te worden. Als ik hem spreek is hij juist naar de kapper geweest, die z|jn „grijze pluimen" zoals hij zelf zegt, en zijn ruige wenk brauwen heeft bijgewerkt, zodat hij vandaag gesoigneerd op de grootse afscheidsreceptie in het Turfschip kan verschijnen schijnen. J Miaar met dJije giuj ae jil/uii- men enzovoorts is er bij de kapper iets van het beeld aobbergelblievieai diait heel voel mensen liin Zeeiuwsch-Vlaan deren en Brabant bewaren van Dré die Wolf uit de tijd diat hij nog die onnavolgbare propagandist van dle R.-K. Wenkliodenjbonid, later de K.A.B. en van de Jonge Werkman was. Die Helle ogen zijn er nog. En die vertellen- die hiamden ook, die j arenlang duizenden geboeid hebben als Dré die Wolf, in ziailien of in de openlucht spreekbeur ten hiedid. Trouwens, het vertellen is hij ndet verteerd. Of het nu gaat over de vooroorlogse ja ren, waairiin hij met aalmoe zenier J. v. d. Maden en met mannen als Loiuis Rompa, Lou Maigielse, Toon van Loon en Piiet Ndieuiwiliaiaf door het hele bisdom Breda trok opi afdelingen van de Jonge W'et-kmian op te lichten, of over zijn 'latere jiairem, de K.A.B., zijn functies in het Bredase, in Utrecht als lan delijk propagandist en Ver- bomdsseoretairiS, zijn Kamer lidmaatschap of zijn O.Z.-di- recteureohiaj». „Ik heb het ge voel", zegt hij nadrukkelijk, „diat i'k als directeur van de O.Z. helemaal verbonden ben gebleven met de K.A.B. Weet je, diile idealen die ik in mijn jonge j<airen heb uitge dragen, die hadden dezelfde ondergrond ais mijn werk hier: wat kaïn ik doen voor een aindler? Toen ik hier kwam, vond ik dat direct terug. Dat er nog zoveel te doen was voor zoveel men sen". De O.Z. is voortgekomen udt de Diocesane Werklieden- bond. Het was aanvankelijk een zogenaamde economische in stelling van de bond. De Woilf, diie in 1932 in zijn geboorteplaats Oudenbosch l'ild werd van die Jonge Werkman en in 1936 weid benoemd tot vrijgesteld pro pagandist en diocesaan secre taris kwaim in 1938 naar Bredia, maar het kantoor van de Diooesame Werklieden- bond. In 1939 werd bij dis- trietsbestuuirder en in het zelfde jaar voorzitter van het ziekenfonds O.Z. Hij bleef dat tot eind 1945. Tussen die twee jaartallen in lagen de oorlogsjaren, jfliren waarin de Werkiliiedenbond een lege huls wiais, een bond zonder leden. Alleen ondergronds werd er gewerkt aan een nieuwe structuur voor na de oorlog. Daardoor ging een econo mische instelling als de O.Z. een zelfstandig bestaan lei den. Het werd een stichting, die kon blijven werken on der het zdekenfond'sibeslu'it van oktober 1941. Hetzelfde besluit dait per 1 november van dat jiaar de verplichte ziekenfondsverzekering in voerde. Direct na de bevrijding werd in het zuiden een voor lopige werkliedenbond her opgericht. De Wolf: „Daar zat gedeeltelijk al iets in van de nieuwe structuur die we ouder de oorlog hadden uit gedokterd, zoals de samen werking met C.N.V. en N.V.V. Maan' we institutiona liseerden niets, wamt we wil den dé rest van Nederland, als dat ook eenmaal bevrijd zou zijn, niet voor een vol dongen feit zetten". Op 5 mei 1945 kwam die bevrijding. Dré de Wolf wil de gaan trouwein. Op de 31e van dlie miaiainidi. Toen hij zijn huis, boven het bondskiainitoer aan de Dr. Van Miertostraat in Bredia, aan het ininiichiten was, kwiam aalmoezenier Mauwen 'afzetten miert een brief van A. C. de Bruyn, de lainriiaiijik voorzitter, ulit Uitrecht. Niaar het zuiden ge bracht door een Rode-Kruis- colonnen. Met de hartelijke groeten van dé pas bevrijde vrienden en of Dré de Wolf zo snel mogelijk eens in Utrecht wilde komen pra ten. Dré de Wolf op de fiets. Via de enig bruikbare brug, die bij Grave, over Nijmegen en Arnhem en over de Velu- we naar Utrecht. En daar lag het verzoek op hem te wach-, ten om Verbondssecretairis te Dat heeft hij gedaan en hij heeft het bijna vijf jaar vol gehouden. Drte van zijn kin deren zijn in Utrecht gebo ren. Maar de hanig niaiar Bra bant, vooral van zijn vrouw was zo groot, diat hij uitkeek maar een kaïns, om terug te gaain. Die kwam, toen de toenmalige directeur van de O.Z., A. P. Ro-msom, moest kiezen tussen dat directeur schap en tussen zijn wethou derschap van sociale zaken in Breda. Romsom koos voor de politiek en Dré de Woilf solliciteerde naar dé O.Z. En, na eerder zeven jiaiar voorzit ter te zijn geweest, met suc ces. Pen- 1 januari 1950 was hij directeur. De O.Z. telde toen 72.000 ingeschreven. Vandaag, nu Dré de Wolf imiet pensioen gaat, aöjm dart-er 126.000. Maiair dia cijfers zijn voor de sahieiildiende directeur erven tagediachit vlam econo mische ibesteanskianBén nia- tuiuirlijik eigenlijk niét zo'n punt. Dat hoeft ook niet. Want in Biraibaint zijn de ver schillende rtekenfönidsen in de loop vara die 24 jaar wiaiair- in Dré de Wolf de O.Z. leid de, uit de oomourrenitliéisfeer gekomen. De zieltjeswinnerij is er af. 'Er zijn afspraken over uniforme premies en o- ver een gelijke ontvang van het „verstrekkingenpakket". Er lis ook een goed samen spel opgebouwd met zieken huizen en artsen. Daarmee is niet bet einde bereikt. Er liggen nog belang rijke taken te wachten. Dré de Woilf daarover: „Je kunt eigenlijk gerust zeggen, dat hiet pakket van ziekteverze keringen 'all round is. Afge zien niatuiuillijk v-an nieuwe onitwikbalingen in het me disch bunnen. Maiar dat is allemaal wat je noemt cura tieve zorg. Met beter maken van mensen die ziek zijin. Ik vind dat de ziekenfondsen daarnaast veel meer het ter rein van de preventie moeten gaan bestrijken, dus de voor zorg, het voorkomen van ziekten. Daarbij kun je denken aan bijvoorbeeld voorzorg op het gebied vain tandheelkunde. Maai' ook op dat van eet- en leefgewoonten ter voorko ming van hairt- en vaatziek ten. Dré de Wolf: „Op de lange duur voorkom je daar niet alleen dure uitgaven voor genezing mee maar ook veel menselijk leed. En ver geet ook niiiet de besparing die er uit voligt op arbeids- verlet. Daarom zal hiet be drijfsleven mede de premie stijging moeten dragen die er telt voortkomt'i, Bern amder punt is de volksverzekering. Daiairover zegt da scheidende O.Z.-di- seoteuiK ^Mensen die nu met hun inkomen boven de socia le loongrens uitstijgen zijn eigenlijk financieel niet sterk genoeg om zich parti culier te verzekeren. De stij ging van de loongrens houdt geen gelijke tred met de ont wikkeling van de kosten van gezondheidszorg. Daarom moet er, vind ik, een volks verzekering komen. De vraag is alleen: hoe? Daar gaat op dit moment die discussie over. Er zijn goede voorbeel den, zoals Zweden, er zijn Slechte, zoals Engeland. De voorstanders in Nederland hechten er in elk geval aan, diat het geen staatsverzeke ring wordt, maar diat zo'n volksverzekering tot stand komt via particuliere orga nen op wettelijke 'basis". Het directeurschap van de O.Z. heeft Dré de Wolf voor een belangrijk deel uit het publiek blikveld gehaald. „Ik heb in mijn leven veertienmaal op een kansel gestaan", zegt hij. Nog tij dens zijn O.Z.-periode is hij vaak als spreker aangezocht, maar hij is steeds meer gaan weigeren. „Ik zit niet voort durend meer ondergedoken in de beleidslijnen van de K.A.B.", zegt hij, „en wat heb je dan de mensen eigen lijk nog te zeggen?" Maar zijn oude idealen heeft hij behouden en nagestreefd. „Het klinkt misschien wat overtrokken", aldus Dré de Wolf, „maar het beste is voor de mensen niet goed genoeg. Dat heb ik eigenlijk altijd bedoeld". TOON KLOET DEN HAAG (ANP) De voorzitter van de wetenschap pelijke adviesraad van de Ne derlandse Hartstichting, prof. dr. J. Nieveen, heeft gisteren in Den Haag de situatie rond de open hartehirargie in Ne derland slecht genoemd. Hij zei het een grote teleurstelling te vinden dat er met onder zijn leiding gemaakte rappor ten, waarin wordt aanbevolen de operatiecapaciteit uit te breiden, tot nog toe niets is gebeurd. In Nederland zijn de afgelo pen paar jaar globaal nog geen duizend open hartoperaties uit gevoerd. Gezien het grote aan tal patiënten zouden dilt er glo- baal 2000 oi meer moeten zijm. Alleen in het Utrechtse An- tomiijinsz iekenihuds woren deze operaties iin girote aantallen uiiltgevoerd. Men streeft naar 500 per jaar. In de academi sche ziekenhuizen van Gronin gen, Amsterdam, Rotterdam, Nijmegen en Leiden kan men dloor personeels-, ruimte- of geldgebrek veel minder doen. In het laatste rapport over die hartchirurgiie van prof. Nieveen, door de Gezond heidisraad uitgebracht aan de staatssecretaris van volksge zondheid, wordt aanbevolen enkele miljoenen guldens te injecteren ifc de academische ziekenhuizen om directe be lemmeringen weg te nemen. In een later ettadliuim moet met meer structurele maatregelen de capaciteit van de academi sche ziekenhuizen worden uit gebreid tot ongeveer 250 open hartoperaties per jaar. Bij de extra-eindhoofdprijzen, deze prachtige komplete keuken ter waarde van ƒ5.000,--. Te winnen voor 1,—. Een geschenk voordePuzzelAktie Natuur van BAUKNECHT Maderland BV, Karolusstraat 14, Oosterhout (NB). LONDON (RTR) Een Lon dense rechtbank heeft de voor lopige hechtenis van de 26.ja rige Ian Ball die acht dagen ge leden prinses Ann wilde ont voeren, met een week ver lengd. De Londenaar is officieel in staat van beschuldiging ge steld wegens poging tot dood slag op de lijfwacht van de prinses, de inspecteur van po litie James Beaton, die als enige van de vier gewonden bij de schietpartij op de Mali, e brede weg naar Bucking ham Palace, nog in een zie kenhuis verblijft. Zijn toe stand wordt „zeer bevredi gend" genoemd. Bails advocaat David Na- pley, zei voor de rechtbank in Bow-street ervan overtuigd te zijn dat zijn cliënt op eigen houtje prinses Ann heeft wil len ontvoeren. Maar in ver- jand met vele andersluidende geruchten wilde hij eerst met zekerheid laten vaststellen dat Ball inderdaad alleen bij de zaak betrokken is geweest. Napley deelde verder nog mee dat zijn cliënt in een psychiatrische inrichting opge nomen is geweest, waar men zeven jaar geleden ai had vastgesteld dat Bali aan schi zofrenie lijdt. Aangenomen v ordt dat het proces tegen Ball over ongeveer twee maan den zal beginnen. AMSTERDAM (ANP) Twee onbekende mannen heb ben op de Singel in Amster dam uiiit de aiultio van een ver tegenwoordiger een koffer met gouden sieraden en juwelen ter waarde van 60.000 gesto len. BRUSSEL (ANP) De woordvoerder van de Europese Commissie, het „dagelijks be stuur" van de EEG, heeft gis teren een verklaring uitgege ven, naar aanleiding van de recente gebeurtenissen in Griekenland. De verklaring luidt als volgt: „De Commissie van de Gemeenschappen veromitwaandiglrag van de niieu- jas en deportaties ogenblik in Grie- Een van de slachtoffers van deze deportaties is de heer Georges Mavros, een politicus die algemeen geacht wordt om zijn sterke verbondenheid met de democratische beginselen en le Europese gedachte, waar van hij blijk gaf in de tijd toen hij als minister aan het hoofd stond van de Griekse delegaties in Europese en in ternationale organisaties. De Commissie betreurt het, evenals op 10 mei 1972 op nieuw te moeten vaststellen dat de huidige situatie in Griekenland nog lang niet be antwoordt aan de democrati sche beginselen waarop de Eu ropese Gemeenschap is geba seerd, zodat de associatie met Griekenland strikt beperkt moet blijven tot de uitvoering van lopende zaken''. Uen verstopte afvoer is een grote narigheid, en er kan nogal wat verstopt raken in de sanitaire toestand van een huis: de gootsteenafvoer, af voeren van wastafels, had of douche, toilet en al het andere pijpwerk waar afvalwater doorheen moet, de riolering in Vet, zeep en andere „aanhan gende" stoffen- zetten zich langs de binnenwanden van de afvoerpijpen af, tot ze op den duur dichtgroeien. Spelden, haren, stukjes weefsel enz. kunnen dan niet meer passé ren, en vormen ergens en prop. En dan is het zover: na enig gegorgei blijft het water staan. Men kan zich behelpen met een simpele ontstopper, zo'n ding met een halve rubberbot, die een geringe onderdruk in de afvoerleiding veroorzaakt. Meestal een lapmiddel. Forser werken de droge chemische stoffen, op basis van causti- sche soda. Giet men er heet water op, dan ontstaat een sterk ontvettend werkende vloeistof, die vet- en loogres- ten oplost. Er is nu een splinternieuw Amerikaans apparaatje te koop, Drain King" geheten, dat het doorspoelen van ver stopte afvoeren erg makkelijk maakt. Het bestaat uit een slang, die met een klem aan de kraan wordt bevestigd, en een rubber bal met harmoni- ka-profiel, die zich ver kan uit zetten. Koppelt men de slang aan de kraan, en stopt men de rubber bal in de afvoer (zeef je van de afvoer even verwij deren) en de kraan wordt vol open gedraaid, dan zet de bal zich zo ver uit. dat hij muur vast in de afvoerpijp klemt. De volle waterdruk bouwt een geweldige kracht op, doordat aan de onderkant slechts wei nig water uit de bal kan ont snappen. Die druk perst alle vuil uit de afvoerpijp weg, hoe vast de boel daar van binnen ook zit. De afvoer loopt daarna weer vlot door. Aan de binnenzijde van de afvoerpijp kan nog wel een restant vettigheid blijven zitten, maar die is met wat ontstoppingsvloeistof en heet water vlot te verwijderen. Het voordeel van de Drain King boven een chemisch ontstop- pingsmiddel is, dat vuilopho- pingen die zich ver in de af voerpijp bevinden, beter wor den bestreden. Zit de prop b.v. meters ver, dan werkt een chemische ontstopper pas na dat een zeer grote hoeveelheid is gebruikt. Een beetje na spoelen met zo'n chemisch mid del, zoals b.v. Ft fax, is na de beurt met de Drain King wel verstandig. Eén ding is wel jammer: de voor huishoudelijk gebruik ge schikte Drain King kost altijd nog rond de vijftig gulden. Men heeft er echter bij wijze van spreken een levenslang plezier van. Drie uitgespaarde loodgietersuren betalen het apparaat al. Overigens lijkt het ons voor dhz-zaken wel een goed stuk verhuurgereedschap. (ADVERTENTIE) Ofde Haagse Post over de Nederlandse literatuur. Een collectief van HP-medewcrkers schetste portretten van Claus, Couperus, Elsschot, Hermans, Mulisch, Vestdijk en Wolkers. Portretten, die ontstonden uit geduldig en nauwgezet onderzoek, met oog voor detail en kontekst. En die opvallen door het oorspronkelijke taalgebruik.Schrijversportretten, 144 bladzijden fascinerende informatie over onze belangrijkste auteurs kompleet met bekende en minder bekende fotografische dokumenten een beknopte biografische en bibliografische kalender en een inleiding van W. L. Brugsma, voor 9,9o bij elke boekhandel. Een uitgave van Elsevier Brieven voor dez® rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermteld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens it met Inhoud, c.q. strekking. Walt kuninm wij bejaarden verzorgsters uit Hagedonjc er aam doen? Wij vtodiem diat de sfeer niet gezellig meer 'is maar gespan nen. Br heerst eien gedwongen mist. Het bestuur zeglt, dat er opvallend veel personeel met vafcanitie je. Maat' wij moeten voor mei 10 vakantiedagen op nemen omdat het een continue- bedrijf is. Zoals het in alle tehuizen 'iis. Mogen wij zo vrajj aijn oui de vakantiedagen op te ne men; deze waren nl. ai ge pland vóór de affaire die er nu is. Verzorgend personeel is over Zijn toeren door de onmense lijke behiainldleliintg van zaterdag 9 -mirlt. jJk (het was bd|j die beesten af). Toch moeten we poetsen maiar dan om 22.30 alls de nachtdienst begint. Mag dit overdag niet gezien worden? (Was er voor deze situatie dam een overdreven netheid). Het contact met geleend personeel uit de Lucia Stichting verloopt stroef. Ze niamen allies uit on-ze hiamden. Vandaar die koude oorlog tussen het nieuwe em oude pensonieel (verzorg sters). Wie kunnen wij bellen als er iemand uit 'bed valt; moeten wij daar de arts soms voor bellen? Voldoet het oude per soneel niet meer? Kan het bestuur bewijzen dat er een aantal verzorgsters is die de zaak in de soep laten lopen, om het echtpaar Loose terug te krijgen? Een van de verzorgsters moet op advies van haar huis arts reeds op maandag 11 maart j.l. met haar werkzaamheden stoppen. Op eigen initiatief in het belang van de bewoners haefit zij inog doorgewerkt tot >en -met woensdag 13 mirt. Daarna werd zij door hiaar huisarts verpliioht op ziekte verlof te gaan. Het vervangende hoofd ver klaarde dat ze de beschiktoaer- heidsdienst niet meer nodig hadden (gediptL ziekenverz.). Dit vonden 'n aanteil perso neelsleden en bestuurslid ndet meer nodig, omdat ze dat be zwaarlijk vonden voor de des betreffende persoon. Jokie Verwijmeren Westrik 8, Prinsenbeek, Mairij Oomen, Neelstr. 12, Prinsenbeek, Greet Tennissen, Liehttoinemhoofd 6'5 Etten-Leur, Conry Oomen Neelstr. 12, Prinsenbeek, p.o. J. Blom Van K'inscihotstraat 4, Oosterhout Magda Knook, Prinsenbeek Joke Buynsters, Etten-Leur We ziljn zo langzamerhand de regentenitijd voorbij, waar in een groep gezeten burgers uitmaakte wat goed en wat niet goed is voor andoren. Het hautaine werken vóór mensen heeft plaats gemaakt voor werken mét mensen. Dat bete kent dat dé eigen verantwoor delijkheid van dé mens zo langzamerhand uitgangpunt is geworden voor zijn werken en leven. Rechtvaiardigheiid is res pect over en weer op basis van wederzijdse gelijkwaar digheid. Zo langzamerhand, want nog niet altijd. Hoe is het anders mogelijk dat de voorzitter van dé bewonerscommissie van Hagedonk, Prinsenbeek, uit kan roepen: „We gaan door. We laten ons onze verwor venheden nooit of te nimmer ontnemen" (Stem, 9 maart). Bezetting van een bejaarden centrum als Hagedonk zal toch niet tot stand gekomen zijn, omdat bewoners en personeel zoveel rechtvaardigheid erva ren hebben?? De bewoners van Hagedonk hebben een zodanig besef van hun eigen verantwoordelijk heid, dat zij via de bewoners commissie het neoht opeisen om mee te beslissen. In pl van samenwerking met deze commissie (respect over en weer op basis van wederzijdse gelijkwaardigheid, weet u wel), worden door hiet bestuur ingrijpende beslissingen geno men buiten die oommissie om (vergelijk de uitzending „VA RA, Dingen van de dag", op 13 maart), Is het accepteren van deze bewamerscamimissiie en er verder inzaike beleidsbeslissin gen geen rekening mee hou den rechtvaardigheid of re pressieve tolerantie???? Het bestuur wordt door be woners nauwelijks gekend, omdat leden van hert bestuur zelden of nooit verschijnen (zie voornoemde VARA-uit- zend'iing van 13 miaart). Is het rechtvaardigheid een beleid te bepalen vanuit het klaarblijkelijk geen weet heb ben van de concrete gang van taken?? Is het rechtvaardigheid de discussie met hen die zich verantwoordelijk voelen voor de realisering van een goede levensavond uit te laten lopen in een breuk?? Het is natuur- lijk wel gemakkelijk als je aan d-e veilige kant staat van die ma/chrtssbreep. Is het nechrvaardiigheid een sfeer te laten voortduren waarin de bewoners van. Ha- gédanik in arrenmoede maar op hun kamers blijven?? Is het rechtvaardigheid als Hagedonk zo laingBamerhand een hermeitisah gesloten huraht is gewonden*? Immers vrijuit spreken met de pers is er niét bij; personeel wordt in hun vrije tijd van hun werk terrein gew-eerd, Is het rechtvaardigheid geen •rekening te houden met het verminderde weerstandsver mogen van ouderen? Als ik dan 'lees (Stem, 23 maart) dat sommige bejaarden oonstateren- dat er sprake is van een ijzeren regime, dan vraag ik mij af of Hagedonk niet gaat lijkan op een alter natief concentratiekamp. Is het rechtvaardigheid een sfeer te laten- voortduren waairin de bewoners van Ha gedonk niet vrijuit durven spreken, niet vrij uit durven gaan maar de (voormalige??) directie, bamg als ze lijken te zijn voor represailles?? Als het bestuur zegt klach ten te willen horen om die te verhelpen (Stem, 25 maart), wat doet het dan met de klacht, dat de directie ten on rechte ontslagen ie? Want hoe zou de massale protestlhappe- ning op vrijdag 8 mrt (Stem 9 miaart) anders uitgelegd kun nen warden dan alls «en klacht tegen het ontslag? Solzenitsin zegt In zijn boek „Goelag Ar chipel", dat hiet dn het vermo gen van inensen liitgt in on houdbare situaties te zeggen: tot hier en miert verder. Het is jammer diait dit menselijk ver mogen door het bestuur van Hagedonk volkomen gene geerd lijkt te wonden. Wat Is v eranitwooirdelij ikheidsbesef ei genlijk in deze tijd gewor den?? DEN HAAG P. ALBERS Bij uw artikel over de ver koop van NACijbekers etc. zou ik voor wat betreft de opmer king van die heer van der Meer de voügemde kantteke ning willen plaatsen: Het maaikt naar mijn gevoed niets uiiit of een beker of andere trofee nu 50 cent of 500 gul- dien heeft gekost. Iedere beker etc. is eehs de inzet geweest van een touriiooi of wetstrijd en heeft al» zodanig voor hen die hem veroverden waarde. Heit verweer van de heer van dier Meer spreekt mij dan ook totaal niet aan en voor wat zijn opmerking betreft over het advies dat door oudsecretaris Speekenbrinik gegeven zou zijn weet ik uit betrouwbare bron dat een dergelijk advies door de heer Speekenforink noodt gegeven is. Integendeel, deze heeft indertijd verklaard dat er niets weggedaan zou worden. BREDA K. Kleine (ADVERTENTIE) Herinneringen aan Godfried Bomans, 6de druk f I8,50j Trappistenleven f 12,90' De avonturen van Bill Clifford, 10de druk f 8,50 Capriolen, 13 de druk f 9,50 Dickens, waar zijn uw spoken f 9,50 Die vond men de beste, 7de druk 9,50 Een Hollander ontdekt Vlaanderen, 6de druk f 12,90 Gesprekken met bekende Nederlanders, 2de druk f 9,50 Kopstukken, 20ste druk f 7,50 De man met de witte das, 9de druk f 8,50 Mijmeringen, 6de druk f 9,50 Noten kraken, 11de druk f 9,50 Op de keper beschouwd, 5 de druk f 9,50 Op reis, 4de druk f 9,50 Oude en nieuwe buitelingen, 4de druk f 9,50 De avonturen van Pa Pinkelman, 8ste druk f 7,50 Pa Pinkelman in de politiek, 8ste druk f 7,50 De onsterfelijke Pa Pinkelman, 6de druk f 7,50 De avonturen van Tante Pollewop,] 5de druk f 7,50 Sprookjes, 20ste druk f 8,50 Thomas Robert Spoon f 9,50 Van de hak op de tak, 6de druk f 9,50 Van mens tot mens, 2de druk f 9,90 Wandelingen door Rome, 10de druk f 9,50 De vijvervrouw f 4,50 Maraboe en Morsegat f 4,50 De sproetenprinses 4,50 De pantoffelheld f 4,50 Godfried Bomans' sprookjesboek f 16,90 bij elke boekhandel

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 19