W elf arewerk Rode Kruis verruimt bezigheden Leidschendam nodigt Goese sporters uit Reacties op verkiezingsuitslag UITSLAGEN V AN SCHIETINGEN Rechtbank bepaalt prijs van Sloe-gronden stad streek RIJKSLEGES VOOR REIS DOCUMENTEN OMHOOG Middelburg Record deel name aan boomfeestdag in Zeeland Hoofdplaat Ophokgebod voor duiven Kruiningen „Drie gulden voor onverdachte grond Vlissingen Raad vraagt bus voor Hansweert Goes VVD STROMINGEN PvdA Donderdag 28 maart 1974 markten GOES-KRABBENDIJKE, 2' MAART Briijsbemicht. Groen/ten: per stuk: kropsla 1 1419, II 7—30, per bos: Ra dlijs 5859, per kg: Aardappe len grote 815, Witlof AI 129—175, All 80—123, Bil 20—118, Prei All 70—74, Bil 40. Spruiten All 5961, DII 85—90. Andijvie 129147. Ui en 15—52, Spinazie 1 135141, II 25—37. KAPELLE, 27 MAART Kroetaippelien wit 18.20, rood 15, Conference 1160 80100, 1155 77, 1150, 49, II 45 32, grof 75, fijn 40, kiroet doordraai, Conference voorkoop: I 65 121, I 60 120—122, I 55 110—113, 1165 115, II 60 116, II 55 108, II 50 72, II 45 35. Golden Delicious I 80 3441, I 70-80 35—41, I 65 27—32, I 60 19— 20, 1180 31—34, II 70—80 27— 36, II 65 25—28, 1160 19, grof 18, 11X70 25—31. W'imistom 1 80 93, I 75 91—102, 90—96, I 65 70—81, I 60 57—61, I 55 32— 33 II 80 82, II 75 85—87, II 70 82—85, II 65 70—72, II 60 49— 54, II 55 26—29, grof 35—35, Goudremiette I 75 63, I 65 43, 1185 62, 1175 42—55, 1165 38— 39, lid 19, grof 18—24, Jang- than II 75 36, II 65 41, 1160 32. Zoete Ermgaard fijn 33. Kas- aardbeiiien p. stuk 2634. Groenten: Radlijs 3547, Prei 41-94, Rabarber 9598, Bloemkool 42. Groentenveilin- gen: Vianaf bedien zal er groenten worden geveuld op vrijdag en maandag om 12.30 uur en op woensdag op het eind vain de fruitveiling om pint. 11.30 uur. GRUBBENVORST, 27 maart Centraal Verkoopkantoor Champignomprijzen: fijn 407, fijn C 366, middel 323, middel C 269, 4 kg 251, kruis fijn 328, kruis grof 243, 4 kg 250, II 221 4 kg 248. Ill A 180, 4 kg 217, IIIB 4 kg 198, afwijkend 4 kg 165 BARENDRECHT, 27 maart Andijvie 143—153, kom kommers 76-90 73, 61-75 64 66 51-60 59—60, 41-50 56—59, 35-40 50—54, 31-35 45, 26-30 35, krom 95, peterselie 2029, prei 6588, rabarber 108—120, radijs rood AI 6167, wit A 56—61, selderij 3143, sla glas 2731, spruiten Al 166 196 B 177—210, C 116, All 82—137, Bil 30—47, ADII 195—213, DII 212, uien 1741, veldsla 260—290 witlof All 86—161, Bil 75—110. Golden Delicious 70op 3338, 65-70 2122, Conference 65-op 118—120, 60-65 105—107. examens Ovezande Aan het acade misch ziekenhuis van de Vrije Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het artsendiplo ma de heer F. P. M. Gamier uit Ovezande. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met In gang van 1 april zullen de rijksleges voor reisdocumenten worden verhoogd. Dit betekent, dat voor een paspoort met ingang van 1 april f 2,- meer zal moeten worden betaald. De toeristen- kaarten worden niet duur der. In een brief aan alle Zeeuw- sa gemeenten, heeft de com missaris der koningin in Zee land meegedeeld, dat alle pas- poortaanvragen die na vrijdag 29 maart a.s. op het provincie huis worden ontvangen, vol gens het nieuwe tarief zullen worden belast. Meditatledienst Vanavond wordt in de Engelse kerk ach ter het stadhuis te Middelburg de tweede meditatiedienst ge durende de lijdenstij d gehou den. Deze dieinst wordt gehou den onder auspiciën van de Raad van Kerken te Middel burg. De dienst, die ongeveer een half uur duurt, vangt aan om 7.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Bij het vrijwillige welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis zijn nieuwe ontwikkelingen aan de gang. Richtte het welfarewerk zich oorspronkelijk op de allereerste plaats op thuis wonenden patiënten en lag daarbij het accent van dit vrijwilli gerswerk op de handenarbeid als zinvolle tijdsbesteding, momen teel komt er steeds meer vraag op het Rode Kruis af naar meer diverse activiteiten en soorten hulpverlening. Het welfarewerk van het Rode Kruis wil op die vastgestelde behoeften gaan in spelen, landelijk maar ook in Zeeland. De ptanmeu em gedachten bevinidien zich nog in een vroeg stadiiium. Ze vormdein onder meer een onderwerp tij dens de gisteren in de Prins van Oranje te Goes gehouden knin/gbijeanikoimst voor welfa re-vrijwilligsters iin de kring Zeeland. Volgens die heer D. van Kleef, hoofd afdelórogsza- ken van het hoofdbureau van het Rode Kruis, was het de bedoeling te polsen hoe een en «nidiei bij de vrijwilliigsteirs overkwam. Dat bleek duide lijk zeer positief te zijn. Ook in Zeeland aall daarom nader onder-zocht en uitgewerkt gaan worden, aan welke vormen van werk behoefte bestaat waardoor de welf are-vrijwillig sters kunnen voorzien. Een der nieuwe activiteiten ls de verzorging van ontspan ning in bejaarden tehuizen, verpleegtehuizen en dergelij ke. Dut werk werd in heit ver teden gedaiai* door het Prinses Irenefonids, maar is onlangs overgenomen d«xr het welfa rewerk van het Rode Kruis. De bedoeling is dat het welfa rewerk amateuirairtfesten gaat mobiliseren om in deze tehui zen ontspanningsavonden te gaan verzorgen. Tussen arties ten en tehuizen zal het welfa- gewerkt dan gaan bemiddelen. Erg aangeslagen bij de Zeeuwse vrijwilligsters, doe gisteren in grote getale in Goes aanwezig wairert, ls ook het ter hand nemen van de (Van een onzer verslaggevers) GOES Van de 30 Zeeuw se gemeenten zullen er dit jaar 16 activiteite(Van een onzer verslaggevers) GOES Van de 30 Zeeuw se gemeenten zullen er dit jaar 16 activiteiten ontplooien op de nationale boomfeestdag, die op 3 april wordt gehouden. In 15 Zeeuwse gemeenten wordt dan daadwerkelijk ge plant. In totaal zijn er bij de boomfeestdag in Zeeland dit jaar 2800 kinderen betrokken tegen vorig jaar 1500. Deze cijfers werden gisteren tijdens een persconferentie be kend gemaakt door ir. F. N. Zwart "Van staatsbosbeheer, die sinds kort voorzitter is van de regionale commissie boom feestdag in Zeeland. De heer Zwart deelde verder mee, dat de deelname aan boomfeestdag dlit jaar het grootste is sinds 1957, het jaar waarin deze dag werd ingesteld. Hij sprak van een zeer verheugende ontwik keling. Aan de steeds groeien de belangstelling voor boom feestdag kon volgens de heer Zwart ook worden afgeleid, in hoeverre de belangstelling voor natuurzaken in de huidi ge tijd groeide. Hij memoreer de verder de stimulerende in vloed van mevr. Bouwman, in- spectrice voor het lager onder wijs, die tevens lid is van de regionale commissie. In totaal nemen 111 klassen van 74 scholen aan boomfeestdag deel in Zeeland. De taak van de regionale commissie is om boomfeestdag te coördineren en te stimule ren. De commissie schrijft de gemeenten dan ook aan en biedt niformatiemateriaal. De gemeenten zelf moeten de daadwerkelijke activiteiten or-, ganiiseren. In de gemeente Ka-' pelle zal d'ilt jaar niiet geplant worden, maar wordt aan boomfeestdag aandacht ge schonken op de scholen In de overige gemeenten wordt wel geplant: Tholen, Bruinisse, Zierikzee, Borsele, Valkenisse, Reimerswaal, Goes, Middel burg, Vlissingen, Hulst, Axel, Hontenisse Sas van Gent, Oostburg en Sluis. Er zullen dit jaar ongeveer 3000 bomen of struiken de grond in gaan in Zeeland op boomfeestdag 1974 Dp deelnemende kinde- ren 'krijgen nog documentatie materiaal van de regionale commissie. schoonhieidswerTOrgii-ng voor de gehandicapte en oud-er wor deinde mensen. Het gaat hier- hij om huidverzorging en een voudige make-up. De achter liggende gedachte hierbij is, dat iemand zichzelf ook pretti ger voelt waitnieer hij of zij er goed uitziet. Een derde nieuwe activiteit, welke gisteren werd bespro ken. iis om vrijwillige welfare- werkst-ens van het Rode Kruis in te sch-aikelen als gastvrouw in ziekenhuizen. Volgens de heer Van K-l-eef zijn er zieken huizen die zo'n gastvrouwe zelf in dienst hebben. Maar te vaak komen deze niiet achter hun bureaiu vandaan. Patiën ten. d-ie in een ziekenhuis moeten worden opgenomen, hebben veelal een psychologi sche drempel te overwinnen. Ze komen in een vreemde om geving, weten niet wat er mat hen gaat gebeuren en mo-etan allerlei paperassen in vullen. De welf are werkster als gastvrouw zou zo'n patiënt m het ziekenhuis kunnen intro duceren als ze opgenomen warden. Bijvoorbeeld bij het verplegend personeel en me depatiënten. Maiar ook zou ze als taak hebben cm zo'n patiënt uitgeleide te doen ais bij het ziekenhuis weer verlaat. Ook deze nieuwe activiteit werd door die Zeeuwse werksters gisteren zeer goed ontvangen. Bekeken gaat worden in hoe verre de Zeeuwse ziekenhui zen hieraan behoefte hebben. Mocht hert zover komen dan zal het Rode Kruis deze „gast vrouwen." speaiiaal gaan trai nen. Bovendien kam een orga nisatie ails het Rode Kruiis eni ge continuïteit waarborgen. Een a-ndere ontwikkeling is, om in plaats van hamdema/rbeid bepaalde personen dóe het mentaal aankunnen, braiilteer- werk te lieren ten behoeve van blinde medemensen. Dit stelt echter hoge eisen. In Zeeland zit het welfare werk momenteed duidelijk in de lift Er wordt op dit mo ment gewerkt im 37 Zeeuwse bejaardentehuizen. Waren er in 1972 232 vrijwilligsters in Zeeland in functie, in 1973 waren eir dat 288. Ook het aamtail patiënten en bejaarden welke werden begeleid, steeg in dezelfde periode van 700 naar 932. De heer Martijn van de kring Zeeland maakte gisteren bekend, dat bij de organisatie van vokamitiieprojecten zoiails een boottocht met de Henn Duimanltl dit jaar voor de eer ste keer ook de sector van het maatschappelijke werk zal wonden ingeschakeld. Gister middag hield dra N. H. Schokkóng, die r»a haar pensio nering ails hoofd van het wel farewerk in Nederland direc trice werd van een bejaarden tehuis in Wassenaar, een inlei ding over „de zorg rond de ouder wordende mens". Zij be toogde dat het het eigenlijk een krankzinnige zaak was dat haar imJteidimig een onderwerp kon zijn. Ze constateerde dat er sprake was van een gewel dige ontwikkeling op het. vlak vain de bejaard-en. Met genoe gen stelde ze vast dat be jaar den op de televisie kwamen voor de welfairevrijwi'lligsters in hun werk met bejaarden noemde mevrouw Schok king, dat ze een stuk toekomst *oor de bejaarden dienden te scheppen. Miaiair men moest omd'ait ze htm tehuis hadden bezet. Als een der grootste op gaven voor de welfarevrijwil ligsters im hun werk met be jaarden noemde mevr. Schok king. dart ze een stuk toekomst voor de bejaarden dienden te worden niet uit de weg gaan. Daarom dóen-de hun werk geënt te worden op de i"' enig van de bejaarden zelf. Viswedstrijd Aan de eer ste clubcompetitiewedstrijd georganiseerd door de HSV De Schelde uit Hoofdplaat werd deelgenomen door 52 vissers. Na afloop werden de prijzen in café Westend door de voor zitter uitgereikt. Uitslag: 1. J. Seijnesael '905 punten, 2. C. Hamelink 1422, 3. E. de Waele 133, 4. J. Varin 1254, 5. A. Seijnesael 1252, 6. A. Steijaert 1170. 7. I. Simpelaar 1137, 8. W. Knuyt 988, 9. de heer Mi- ras 959. 10- C. van Dieren- donck 948 punten. Belangstelling voor de uitgestalde Welfare-spullen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap heeft aan de gemeentebesturen en aan de Belgische grensgemeenten ad vies uitgebracht ter zake van de vaststelling van het ophok gebod voor postduiven. Het advies kwaim tot stand na overleg met de districtsra- dien. Voor de gemeenten tn Schouwen-Duiiveland, Noord- Beveland en Zeeuwsch-Vlaan- deren wordt geadviseerd het ophokgebod van kracht te doen zijn in de periode van 1 april tot en met 11 mei. Voor de gemeenten op Zuid-Beve- larnd, Tholen, St.-PhiRpsland en Walcheren is de geadvi seerde periode 7 april tot en met 18 mei. Er bestaan geen bezwaren tegen het doen uit vliegen van de postduiven na 17.30 uur. Het ophokgebod is erop gericht schade aam land en tudmbouwgewassen te voor komen. Rijkspolitie Met ingang van 1 april zal de opperwacht meester der rijkspolitie J. L. J. Jansen, voorheen in dienst bij de rijkspolitie Reimers waal - rayon Kruiningen, deze dienst verlaten om een functie te accepteren bij de meldka mer van de rijkspolitie te Middelburg. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De recht bank in Middelburg heeft gis teren uitspraak gedaan in de onteigeningsprocedure die de provincie Zeeland heeft aange spannen tegen de grondeigena ren in het Sloegebied. In afwijking van het advies van de deskundigen heeft de rechtbank bepaald dat er f 3,- per vierkante meter betaald moet worden voor onverpachte en f 2.50 per vierkante meter voop verpachte gronden. De deskundigen hadden de recht bank geadviseerd voor beide categorieën gronden f 2.50 uit te betalen. Steads bekend heeft het ha venschap Vlissingen de grin den nodig voor de uitbreiding van het Sloehavenprojeet. Vijftig jaar geleden nog be taalden de grote industrieën die zich in het Sloegebied wil den vestigen nog f 3,75 per vierkante meter. Dat zakte af naar f 3.25, een bedrag dat dc provincie Zeeland vorig jaar ook nog bereid bleek te beta len aan de grondeigenaren. De staat was het daar niet mee eens en wilde niet hoger gaan dan f 2,50 per vierkante meter. De 178 grondeigenaren in dit gebied die zich gesteund wisten door de landbouworga nisaties tekenden protest aan tegen de lage prijs en eisten f 3,- tot f 3,25 per vierkante meter. De rechtbank is met zijn uitspraak nu gedeeltelijk tegemoet gekomen aan de et sen van de grondeigenaren. Men kon ons nog niet mee delen of een van de partijen van het vonnis in beroep gaat. De rechtbank heeft woensdag door het bekendmaken van het vonnis ook die onteigening uitgesproken. Het betreft hier 1564 ha. gedeeltelijk gelegen o-o Walcheren en Zuid-Beve land. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het dagelijks bestuur van de Goese sportraad staat positief tegenover de uitnodiging van de gemeente Leidschendam om dit jaar in Leidschendam een sportuitwisselingsmanifestatie te organiseren met Goes, Dat zou dan moeten plaatsvinden op zaterdag 18 mei. Boomplantdag Hert plan ten van bomen im het kader van de „nationale boomfeest dag 1974" op woensdag 3 april gebeurt dit jaar in Vlisskngen tn het noordelijk gedeelte van „Westerzicht". De Goese sportraad wordt daarom voorgesteld op haar vergadering van dinsdag 9 april om 20.00 uur in de Ko renbeurs te Goes een werk groep uit de sportraad te be lasten met de voorbereiding van deze sportuitwisseling en een krediet beschikbaar te stellen uit het sportfonds van f 866,-. Leidschendam heeft voorgesteld de volgende tak ken van sport tijdens de uit- sisseling te beoefenen: turnen, voetbal, badminton, volleybal, waterpolo en zwemmen, tafel tennis, schaken, korfbal, bas ketballen, handbal. Het dage lijks bestuur deelt de raad verder mee, dat het er dit jaar wel niet meer van zal kunnen komen om een inter nationale sportuitwisseling te organiseren voor Goes. Onder zocht worden momenteel wel een mogelijkheid tot uitwisse ling met de Duitse stad Bo- cholt. De Goese sportraad krijgt ook een voorstel ter be handeling om de normen, wel ke de raad in 1972 voorlopig had vastgesteld voor uitkerin gen van subsidies uit het sportfonds, definitief vast te stellen. De regeling vermeldt onder meer een aantal maxi mumbedragen voor te verle nen garantiesubsidies. Zo staat er een maximum bedrag van f 100,- voor een exploitatiete kort wegens de organisatie van een schoolsportt-oernooi of sportinstuif. Een maximum bedrag van f 150,- voor een exploitatietekort wegens de organisatie van een toernooi waaraan ook Zeeuwse vereni gingen van buiten de gemeen te Goes deelnemen. Verder een maximumbedrag van f 250,- voor een exploitatiete kort wegens de organisatie van een toernooi waaraan ook verenigingen buiten Zeeland deelnemen en een maximum bedrag van f 350,- voor een exploitatietekort wegens de organisatie van een toernooi waaraan ook buitenlandse ver enigingen deelnemen. De ta rieven voor gebruik van de sportaccommodaties komen op de vergadering van de Goese sportraad ook nog aan bod. Het daeglijks bestuur adviseert de raad deze tarieven onge wijzigd te laten en ook de tariefsregeling niet te veran deren. Tenslotte zal de Goese sportraad ook een discussie stuk behandelen over het on derwerp „sportieve recreatie". Over dit onderwerp is vorig jaar in Den Haag een discus sie-dag gehouden. Aan de hand van de resultaten van die studiedazg zal de Goese sportraad dit onderwerp be handelen. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De ge meenteraad van Reimerswaal heeft er deze week bij burge meester en wethouders op aangedrongen om te bevorde ren bij de rijksverkeersinspec tie, dat Hansweert-Oost weer een busverbinding krijgt. Deze zaak kwam in de raadsvergadering aam de orde naar aanleiding van een schrijven vam de gespreks groep Hansweert-Oost. Met name de heer P. C. van Putten (ARP) stelde, dat het gemeen tebestuur zich niiet slechts achter het verzoek vam de ge spreksgroep diende op te stel len. maar juist als gemeente bestuur deze busverbinding zelf te bepleiten. De h-eer Van Putten vond verder, dat dit pleidooi niet schriftelijk moest worden gehouden, maar het gemeentebestuur kon beter mondeling met de rijksver keersinspectie in contact tre den. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg zei de raad toe dat het college deze zaak ter hand zal nemen. Over de mogelijke uitslag was de burgemeester echter niet optimistisch ge stemd. Op verzoek van de raad zal ook een afvaardiging of het voltallige bestuur van de werkgroep Leefbaarheid Waarde worden uitgenodigd deel te nemen aan de excurise naar Shell Moerdijk. Naar aanleiding van de beschuldi ging dat Shell Moerdijk de grote boosdoener zou zijn van de stank van een smeerpijp bij Waarde, is het gemeentebe stuur en de raad door Shell voor een bezoek uitgeno digd. Verwaarlozing Door de inspecteur van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren is tegen de heer K. te Goes proces verbaal opge maakt wegens verwaarlozing van zijn drachtige pony. K. had verzuimd tijdig de hoeven van zijn pony te kappen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - GOES - TERNEUZEN Het is goed en verheugend dat er tegenover een sterker geworden PvdA in de Zeeuwse staten nu ook een sterkere VVD komt te staan. Onze partij gaat daarmee de rol vervulen die vroeger aan de KVP was toebedeeld". Dit ls het commentaar van mr. 3. F. G. Sclilingemann, lid van het Zeeuwse colega van GS en Lijsttrekker voor de VVD. Ook in Zeeland is de VVD duidelijk de grote winnaar in de gisteren gehouden verkie zingen. Overeenkomstig het landelijk beeld warende ARP D 66 en DS 70 de verliezers Lijstaanvoerder van D 66, de heer J. Roodenburg gaf ons gisteravond als zijn -mening: „De kiezer heeft gesproken. Er vindt in Nederland en ook in Zeeland een verschuiving plaats inde richting van de dirie grote blokken: socialisten, christendemocraten en libera len. Hoewel ik het ernstig be treur dat er waai-schijnldjk geen statemzetel voor D 66 in zal zitten, kan ik toch dank baar zeggen: D 66 heeft zijn werk gedaan. Misschien kan de PPR die eniige winst heeft geboekt, onze functie overne men, maar ik vrees toch wel dart het de PPR op den duur evenzo zal vergaan als nu ons is gebeurd". De lijstaanvoerder van de PPR, de heer C. van Water schoot, zegt: Ik haid niet op een politieke aardverschuiving gerekend. De verkiezingsuits lag is ons een riem onder het hart. Opvallend vind ik vooral de uitslag in de gemeente Middelburg, waar wij notabe- ne niet eens in de raad verte genwoordigd zijn. „Het verlies van D 66 vindt de heer Van Waterschoot zonder meer tra gisch De top van de Zeeuwse VVD was gistereavond bijeen in de Brasserie te Middelburg. „Als ik om mij heen kijk dan zie ik zoveel jongeren, dat ik verheugd constateer: wij heb ben een stevige basis voor de toekomst" zegt de VVD-lijst- trekker Schlingemanm. Het VVD bestuurslid D. F. Vos becijfert dat de VVD waar schijnlijk op 8 staten zetels mag rekenen. Als men, wat de samenstelling van het college van G.S. betreft, niaiair 'n meer- derheidscoilege zou streven (iets waar de WD niet voor is) dan zouden er weieens twee WDzetels in het dage lijks bestuur van de provincie in kunnen zitten. Veêl hangt af van de vraag of het CDA in Zeeland zich gezamenlijk zal presenteren. De lijstaanvoerder van de Zeeuwse KVP, de heer A. van Geesbergem, verwacht dót wel naar hij ons gisteravond zei. „We zijn samen de verkiezin gen ingegaan, is het dian niet logisch dat wij ook daarna één koers volgen?, zegt hij. De re latief geringe winst van del PPR heeft de heer Van Gees- bereeo verbaasd. De lijstaanvoerder van de zich duidelijk herstellende CHU, do heer A. J. Kaland, zegt: wij hebben het er als CDA aardig van afgebracht. Het is, gelet op de Zeeuwse verkiesingsuitslag duidelijk, dart de kleine partijen hun tijd hebben gehad. Het aanwezig zijn van drie grote stromingen, elk stevig in ons wolk veran kerd, vind ik een goede zaak", aldus de heer Kaland. De heer K. Glas, die als spreekbuis voor een der be trokken, kleine partijen, na melijk DS 70 optreedt, zegt: de uitslag is voor ons buitenge woon teleurstellend. Wij heb ben waanschijnlijk op een on juiste manier propaganda ge voerd Ik vind het triest dat in de nieuwe Zeeuwse staten het eigen geluid van DS 70 niet zal worden gehoord. De heer W. Don, lijsttrekker voor de PvdA, betreurt het verlies dat D '66 feleden heeft. De winst die de CHU in ver gelijking met de uitslagen van de kamerverkiezingen 1972 heeft geboekt, relativeert de heer Don, evenals trouwens de CHU-lijsttrekker Kaland zelf ook doet". Het verlies dat de CHU bij de statenverkiezingen van 1970 heeft geleden is nog niet goedgemaakt", zeggen zo wel de heer Don als zijn poli tieke tegenvoeter Kaland. Van de totale uitslag zegt de heer Don: De winst aan de kant vam de VVD en bij de PvdA (voor allebei geraamd op 5 procent) wijst erop dat de doorbraak zich doorzet. Omwille van de duidelijkheid is dait een goede zaak. Ik re ken voorzichtig op een 15 ze tels im Prov. Starten. Inplaats vam de 13 diie we er nu héb ben", zegt de heer Dom op een tijdstip dat eigenlijk voor een prognose wat te vroeg ligt. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De Nederlandse bond van wip- schutters gaf hij de heer W. Huige de jaarlijkse peloton- sclveting op de liggende wip. Het was het viertal van Diana "it Yerseke, met J. de Koeyer, H. v. Stee, B. Glerum en L. W. de Koeyer dat met 20 pun ten bovenaan kwam, gevolgd door één van 17 punten, ge schoten door het viertal van ADLM uit Kwadendamme: één viertal van 15 punten, 2 van 13 punten, 1 van 12 pun ten en de rest volgde met een punt verschil. Op zaterdag 6 april is te 's- Heerenhoek de tweede schie- tirag voor viertallen. De klepschieting op de tweede wip gaf de volgende uitslag te zien. Hoofdvogel: P. Steketee van Diana uit Yerse- ke, 1ste zijvogel M. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek, lste bovenkal L. Vermuë van Spes-Nostra uit Ovezande, lste onderkal F. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande, 2e on derkal J. de Koeyer van Diana uit Yerseke, lste klep H. v. Stee van Diana uit Yerseke, 2e klep J. v.d. Walle van Een dracht uit Vlissingen, 3e klep J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vogels G. M. Geense van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek, vijf vogels. OVEZANDE Onder lei ding van F. Koens kwam de jeugd voor een schieting op de liggende wip samen bij de heer W. de Ruyter te Ovezan de. De hoofdvogel werd ge schoten door René Vermuë van Victoria uit Kwadendam- me, lste zij vogel Sj. Karelse van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk, 2e zijvogel G. Geys van Soranus uit Heinkenszand lste bovenkal Sj. de Jonge van ADLM uit Kwadendam- me, 2e bovenkal Huib Rent meester van Willem-Teil uit Ovezande, lste klep Wim de Jonge van ADLM uit Kwaden- damme, 2e klep William Voet vam Soranus uit Heinkenszand 3e klep P. de Visser van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels Sj. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme zes vogels. De vliegende vogel- prijs was voor Peter Repkens van Victoria uit Kwadendam me. Volgende jeugdsehieting op 7 april te Kwadendam- me. Bij de heer W. de Ruyter gaf de handboogvereniging „Zeelandia" een schieting op de liggende wippen. Er waren 38 schutters van 15 verenigin gen. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel Math. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, lste zijvogel H. Koens van Spes-Nostra, 2e zij vogel Math. Koens voornoemd, lste boven kal Jac. Wesiveer van Edele Handboog uit Oudelande, 2e bovenkal H. A. Mol van Jaco- ba van Beieren uit Goes, lste onderkal F. Koens, 2e onder- kal Alb. Hoondert van Spes- Nostra uit Ovezande. lste klep C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2e klep L. de Kraker van Vios uit 's- Heerenhoek, 3e klep A. A. Geense van Zorgvliet uit Elle woutsdijk. Meeste kleine vo gels P. F. v. Steenbergen, van Zeelandia uit Ovezande, zeven vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel C. West- dijk van Vios uit 's-Heeren hoek, 2e hoofdvogel J. F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oudelande, lste zij vogel J. F. de Rijke voornoemd, 2e zijvo gel L. de Kraker van Vios uit 's-Heerenhoek, 3e zijvogel H. A. Mol van Jacoba van Beie ren uit Goes, 4e zijvogel Math. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, lste kal P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek, 2e kal J. Poortvliet van Spes- Nostra uit Ovezande, 3e kal P. Rijk van Vios uit 's-Heeren hoek, 4e kal E. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels R. Steen bakker van Victoria uit Kwa dendamme, deze schoot zeven vogels. De vliegende vogel- prijs was voor dezelfde schut ter.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7