Zéker als u minder dan f35.000 verdient moet u morgen PvdA gaan kiezen want: wie achter Joop den Uylstaat gaat morgen stemmen. De VVD is er voor de hoogste inkomens. Toch probeert deze partij mensen met 'n klein inkomen voor haar karretje te spannen. Ze belooft belastingverlagingen. Maar de aap komt al gauw uit de mouw. Inkomens van zo'n slordige ton wil de VVD spekken met 'n bedrag dat maar liefst 10 maal groter is dan dat voor mensen die het met zo'n f 15.000 per jaar moeten doen. De VVD beweert dat het tegen üw belang is om op de PvdA te stemmen. Onzin! Want wat wil de PvdA: Mensen die zo'n f 20.000 en minder per jaar verdienen -dus ook mensen met AOW- moeten meer te besteden krijgen. En dat moet zo snel mogelijk gebeuren. Mensen die tussen de f 20.000 en ca. f 35.000 verdienen per jaar mogen er niet op achteruit gaan en ze moeten het beter krijgen als onze ekonomie weer opleeft. Mensen die meer dan f 35.000 verdienen zullen een stapje terug moeten doen. Een stapje? Ja! Wantje moet wel erg veel boven die f 35.000 verdienen wil dat stukje echt in de papieren gaan lopen. Dit jaar krijgen we dat natuurlijk niet allemaal voor elkaar. Daar was de ekonomi- sche situatie ook niet naar. Toch zorgde deze regering ervoor dat mensen die f 18.000 of minder verdienen en dat is de helft van alle werknemers!) het beter krijgen, écht beter. Terwijl een grote groep die meer verdient er niet of nauwelijks op achteruit gaat. De VVD is tegen eerlijk delen. Niemand kan ongestraft van een gulden een rijksdaalder maken. Ook meneer Wiegel niet. Zijn bezuinigingsplannen betekenen dat de werkgelegenheid op rampzalige wijze in gevaar wordt gebracht. De bouw van meer betaalbare woningen onmogelijk wordt gemaakt. Dat mensen die niet meer kunnen werken in de kou komen te staan. Dat alles is zeker niet in het belang van mensen die zo'n f 35.000 of minder verdienen. Ook niet in het belang van de kleine zelfstandigen. Deze regering wil eerlijk delen, dus wil de VVD het kabinet Den Uyl ten val brengen - liefst meteen na de statenverkiezingen. Daarom is het van belang dat u gaat stemmen morgen. Voor deze regering. Tegen de VVD: een partij met een leider die door de overgrote meerderheid van het Nederlandse volk niet in staat wordt geacht leiding aan ons land te geven. Stem morgen PvdA. Voor eerlijk delen. deze pngwil k delen atuurlijk is de daartegen

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 14