NKV valt uit tegen horeca Modeshow Extr verg School niet vo PPR-t GEMEENSCHAPSCENTRA GEEN CONCURRENTEN Uitslagen van schietingen STATENC CLITEX SPORT SLOEG BOL SPORT MET KLEINE CIJFERS Gymdemonslratie in „Malpertuus" ter viering van eerste lustrum stad K.V.P. Lijst 4 Bisdom presenteert werkboek voor parochieraden Bedrijfsvolleybal Tweede klasse School pendel Nieuw-Namen nu per auto Axelse vrouwen over de politieke drempel Buurt vereniging Hulst houden half vastenbal EXPO OUDE VONDSTEN IN HULST WORDT VERLENGD Malroos gewond bij vechtpartij Oostbu1 gyre Steense harmonie St.-Jan haalt oud papier op Axel CAFéHOUDER OVERLEDEN Heikant Koewacht Graauw Hulst Nieuw Namen St. Jansteen Terneuzen Zacht Donderdag 21 maart 1974 (ADVERTENTIE) Vrijdag 22 maart kojnt naar HULST in hotel International Graan - beurs) om 19.30 uur spre ken: Prof. dr. STEENKAMP en staatssecretaris J. Mertens oud-voorzitter N.K.V. Een ieder is van HARTE WELKOM. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE-KOE- WACHT Schuttersmaat schappij St.-Sebastiaan hield een schieting op de staande wip in het clublokaal bij M. de Cock te Zuiddorpe. De uitslag: eerste hoofdvo gel G. de Bruijne, Wachtebeke (B); tweede hoofdvogel: F. de Dijckere, Axel; tweede zijvo- gel: G. Savoy, St.-Jansteen; eerste zijvogel: P. van Es- broeck, Axel; derde zij vogel A. van Dorselaere; St.-Jan steen, vierde zijvogel G. Sa- vooij; St.-Jansteen; eerste kal; F. de Dijckere Axel; tweede kal G. de Bruijne, Wachtebeke, derde en vierde kal: R. Roels, Axel. Aan de zondagschieting In café P. v. d. Steen te Koe wacht in België namen 66 schutters deel. De uitslag: hoogvogel: R. de Guchteneire; eerste zijvogel: D. Saman; tweede zijvogel: L. Chrisstiaansen: meeste kleine vogels L. de Guchteneire, vier stuks. Aan de zondagschieting ln cafffOude Molen in Koewacht namen 51 schutters deel. De uitslag: hoogvogel T. van Boven, Axel; eerste -zijvogel: P. Oosting, Axel; tweede zij vogel T. van Boven, Axel; meeste kleine vogels: G. Buis, Koewacht en A. Matheeuwsen, Axel, elk vijf stuks. Aan een schieting op de lig gende wip, die in café G. van Rumste in het Belgische Koe wacht werd gehouden, namen 5 schutters deel. De uitslag: hoogvogel: A. de Block, Koewacht; eerste zijvo gel: A. van de Sijph, Koe wacht; tweede zijvogel: O. Sa- man, Koewacht, meeste kleine vogels: P. v. d. Steen, Koe wacht. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Onder de titel „Vanavond parochieraad" heeft het bisdom Breda als achtste in haar reeks brochu res een werkboek voor paro chieraden uitgegeven. De bro chure mag uniek genoemd worden, omdat hierin na twee plaatselijke initiatieven in Den Haag en Groningen met een bescheidener opzet voor het eerst voor een heel bisdom een handreiking wordt gedaan over de wijze waarop de leken in een parochie me deverantwoordelijkheid kun nen krijgen. Bij de presentatie van het werkboek, gisteren, door en kele leden van de Werkgroep Pastoraat (mej. M. Koek en de heer C. van Eijck van het Pastoraal Centrum en perschef F. Oudejans van het bisdom) bleek dat van de 168 parochies in het bisdom Breda er onge veer 100 een of andere vorm van parochieraad hebben. Maar er is er niet één gelijk. De Werkgroep Pastoraat con stateert: „Parochieraden geven al het ware een plaatselijk gezicht aan de kerk", maar zegt dan meteen: „Dat plaatse lijk. gezicht is van parochie tot parochie verschillend". Om deze groei van de plaat selijke kerkgemeenschappen van „onderaf" en de eigen verantwoordelijkheid van de gelovigen zoveel mogelijk te stimuleren is in de brochure ook geen voorkeur of „ideaal model" gegeven, maar zijn vier verschillende modellen geschetst. Aan de hand van de situatie in vier parochies nl. de Maria Maigdalena in Goes, de parochie Breda-Oost (de wijken Brabamtpark, Drie sprong en Heusdenhout) het rectoraat H. Antonius in Sluis kil en de Paulusparochie in Oudenbosch, laat de brochure zien hoe een parochieraad (of iets wat daar op lijkt) kan functioneren, welke voor- en welke nadelen aan een be paald model kleven. De brochure geeft verder veel raadgevingen over het opstellen van statuten e.d. en van een vergaderagenda, over taakverdeling en vergader- techniek. De Werkgroep Pastoraat heeft zoveel mogelijk geput uit de ervaring die men in een veertigtal parochieraden in het bisdom in de afgelopen jaren heeft on»»'4-"''" (ADVERTENTIE) Wie Spanje kent,kent Osborne sherry ('alidad Superior (Van onze correspondent) HULST Hoewel er geen toppers waren, viel er de af gelopen week in de heren eer ste klasse van de bedrijfsvol- leybalcompetitie toch te genie- en van verschillende span nende wedstrijden. Vooral bij de ontmoeting tussen Clitex Sport 1 en Bol Sport waren er enerverende momenten. KPJ 1 had heel wat moeite om er KPJ 2 on der te houden. De nummers één en twee, Luctor Banden 1 en Watneys wonnen hun wed strijden met groot verschil, waardoor boven aan de rang lijst geen wijzigingen plaats vonden. Luctor Banden 1 nam het tegen hekkesluiter Remortel Sport nogal rustig op, waar door Remortel behalve in de eerste set, die met 150 ver loren ging, toch aardig tegen stand wist te bieden. Over de einduitslag bestond natuurlijk geen twijfel en de 40 cijfers waren niet overdreven. Ambu- lo 1 werd door Watneys letter lijk van het veld gespeeld, niettegenstaande het onderwij zersteam zijn uiterste best deed. Hoezeer Watneys domi neerde bleek zonneklaar uit het feit dat Ambulo in vier seis slechts 15 punten wist te maken. De 40 zege van Wat neys behoeft dan verder ook geen commentaar. Tot twee keer toe nam Cli tex Sport 1 tegen Bol Sport de leiding en twee keer slaagden de oud-leerlingen er bijna in hun achterstand goed te ma ken. Alleen de tweede keer mislukte dit net, waardoor Bol Sport met 12 verloor. Hoe spannend deze wedstrijd ver liep, bleek uit de setstanden 11—15, 15—9, 12—15 en 6—3. KPJ 1 had helemaal geen „makkie" aan KPJ 2, dat zich niet zo maar verloren wenste te geven. KPJ 1 moest tot het uiterste vechten om een be nauwde 12 zege in de wacht te slepen. Voor KPJ 2 was het jammer dat «r een verliezer moest zijn. Koploper VVC maakte ook nu geen fout, het versloeg Ly- beert Verstraeten 2, weliswaar niet zonder moeite, met 40. Tussen Voorwaarts en HAKO Daf werd het een zeer even wichtige wedstrijd, beide teams waren volkomen aan el kaar gewaagd. Voorwaarts bleek tenslotte de gelukkigste en won met 21. Ook e en overwinning van GVC, dat Clitex Sport 2 via een 21 zege met lege handen terug naar Clinge stuurde. Eindelijk nog eens een overwinning, zij het zeer moeizaam, van Luctor Banden 2 dat CVC 2 na een spannende strijd met 12 klopte. Ambulo 2 was niet op- gewa9en tegen Lybeert Ver straeten 2 en verloor kansloos met 0—4. (Van onze correspondent) NIEUW NAMEN - Het schoolbestuur van de lagere school in Nieuw Namen heeft de ouders toegezegd het ver voer van de kinderen naar school te zullen regelen. Een personenauto zal twee keer 's morgens en twee keer 's avonds kinderen naar school toe te brengen. De betaling van de kosten moet groten deels door de ouders zelf ge schieden. De ouders betalen 144 gulden voor het eerste kind, de helft voor het tweede kind en het derde kind reist gratis. Het restant van de kos ten wordt door de gemeente (Van een onzer verslaggevers) HULST Bij de plaatselijke afdelingen van het NKV heeft men scherp gereageerd op de beweringen van de horecaorganisa- tie in groot-Hulst dat men steeds meer te maken krijgt met on eerlijke concurrentie van de gemeenschapshuizen. Het overleg orgaan van de NKV-afdeling in Hulst, St.-Jansteen, Clinge, Graauw en Nieuw-Namen zegt dan ook met verbazing kennis te hebben genomen van de beschuldigingen van de horeca ten aan. zien van de gemeenschapshuizen. ze ook te behouden, dat zou beter zijn geweest, dan te pro beren om het verenigingsleven de nek te breken", zo zegt men. Het overlegorgaan vindt het uiterst merkwaardig, dat de horeca in Hulst nu eensklaps tot een eensluidend standpunt heeft kunnen komen, maar nooit bij machte is gebleken gezamenlijke toeristische evene menten te organiseren om op die manier hun omzet te ver hogen- „We vragen ons af waarom men dreigt om de stad droog te leggen omdat een paar enthousiaste mensen nog iets extra's organiseren in Den Dullaert om het carnaval aantrekkelijker te maken", zegt men bij het overlegor gaan, waar men vreest, dat een groot aantal mensen de weg naar België wel eens zou kunnen gaan prefereren, wan neer de horeca een dergelijk dreigement uitvoert. „Wanneer het de horeca mocht lukken te bewerkstelli gen dat in de gemeenschaps huizen geen consumpties meer mogen worden verstrekt, dan zal het NKV zich daar tot het uiterste tegen verzetten", zo verklaarde een van de woord voerders van het overlegor gaan gisteren. Bij de NKV-afdelingen twij felt men er ten zeerste aan, dat de leden van sport- en andere verenigingen plotseling opeens allemaal naar de hore cazaken zullen gaan, wanneer ze in de gemeenschapshuizen tijdens en na hun activiteiten geen consumpties neer zouden kunnen krijgen. Men weigert dam ook te geloven, dat de horecabedrijven werkelijk concurrentie van de gemeen schapscentra andervinden. Wel vreest men bij het NKV, dat stopzetting van de zogenaamde para commerciële activiteiten van de gemeen schapscentra een nieuwe ver sukkeling van het verenigings leven zal betekenen, dat, zo stelt men,, Juist door de komst van de gemeenschapscentra weer is gaan bloeden. De uitslag van de enquête, die het produktiecentrum voor 't horecabedrijf gaat houden, en waaruit zou moeten blijken hoeveel schade de horeca in Hulst ondervindt van de acti viteiten binnen de gemeen schapscentra noemt men bij het overlegorgaan al bij voor baat niet serieus, omdat deze een eenzijdig beeld zou ge ven. Men wijst er bij het overleg orgaan op, dat er voor de komst van de gemeenschaps centra een groot tekort was aan zalen en accommodaties en dat het verenigingsleven sterk achteruitliep. „Al direct na het gereedko men van het eerste centrum in Clinge bleek, dat dit in een grote behoefte voorzag. Er konden weerzineer clubs van de grond komen en ook de financiën van de verenigingen konden dooi' het organiseren van activiteiten als bals weer op peil worden gebracht", al dus een van de NKV-woord- voerder, die Zegt dat het van wezenlijk belang is voor het verenigingsleven dat er in de gemeenschapshuizen ook con sumpties verkrijgbaar zijn. Het argument van de hore cabedrijven, dat er in de ont moetingscentra met gemeen schapsgelden concurrentie wordt aangedaan wijst het overlegorgaan van de hand met erop te wijzen dat de gemeente Hulst ook gemeen schapsgelden beschikbaar stelt voor toeristische propaganda. „Het zou zakelijk gezien beter zijn geweest, dat de horeca deze vingerwijzing van de overheid ter harte had geno men en particulier initiatief had ontplooid om niet alleen toeristen aan te trekken, maar (Van onze correspondente) AXEL „Ze zijn over de drempel heen. Ik geloof beslist dat de vrouwen die onze cur sus hebben gevolgd, mondiger zijn geworden en een beter inzicht hebben gekregen in de politiek". Dit zei mevrouw E. Maris- Koster, discussie-leidster van de Nederlandse Bond van Plattelands Vrouwen in Axel's Culturele Centrum De Ha 11e. na afloop van de vierde en laatste cursusbijeenkomst, „politieke scholing voor de vrouw". Niet minder dan 125 dames uit Zeeuwsch-Vlaande- ren, aangesloten bij verschil lende vrouwenverenigingen, hebben ditmaal deelgenomen aan het tweede cursusiaar po litieke scholing. „Vroeger wa ren steeds dezelfde dames aan het woord, maar later ontston den bredere discussies en kon ie merken dat de cursisten meer durf hadden gekregen. Ik kreeg ook veel reacties achteraf van dames, die mij kwamen vertellen dat ze lid waren geworden van een doü- tieke partij", aldus een tevre den mevrouw Maris. Er werd deze vierde cursus savond geanimeerd gediscus sieerd over de gewenste sa menstelling van het gemeente bestuur en de vraag of groot winkelbedrijven buiten de kern van een dorp of stad gewenst zijn. Politieke spre- kex-s op deze avond waren de neer J. Roodenburg van D'66, de heer P. G. van den Bosse van de CHU en mevrouw A Vaas-Van Oven van de Partij van de Arbeid. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gezamenlijke buurtverenigingen in Hulst houden zaterdag (23 maart) een balfvastenbal in zaal Van Oosterom. De avond begint om halfnegen. Het initiatief om de avond te organiseren werd door de overkoepelende Hulster Ca.rn.i- valsstichtimig De Vossen met instemming begroet. De opzet van het geheel is, nog meer mensen dan dit jaar het geval was, „in" te maken voor car naval. Tijdens de avond zullen op treden: The Silverstars en de boerenkapel De Ka-llesaien. Als gasten treden op de bóe ren-kapel de gastarbeiders uit Kloosterzande en de Dansma riekes onder leiding van me vrouw Hoaije-De Bakker. De ze laatsten zullen een dans- en lichtshow ten beste geven. Het hoogtepunt van de avond wordt naar men hoopt de binnenkomst van prins Toon 1 met de raad van elf en de hofdame». (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De Clingese gymnastiekvereniging houdt in verband met het vijfjarig be staan op zaterdag 23 maart een demonstratieavond in het gemeenschapscentrum Malper tuus te Clinge aan deze de monstratieavond werken leden mee van 6 tot 80 jaar. De avond is voor iedereen toegan kelijk. De Clingese gymnastiekver eniging heeft voor een uiteen lopend programma gezorgd. Op zeven uur spreekt de voor zitster het welkomstwoord. Tien minuten later beginnen de jongens en meisjes van 6 en 7 jaar aan oefeningen met Ijank en en zwengeiraam. Na ongeveer een half uur komen dan de jongens en meisjes van 7 tot 10 jaar aan de beurt. Zij jrengen een ritmische oefe ning. die de tovercirkel heet Bovendien houden ze wed strijden met hoepels en wor den er koprollen op de ma' ten beste gegeven. Om tien over acht doet de Vmgensgroep oefeningen met stokken. De bejaarden beslui ten het gedeelte voor de pauze met een wedstrijdje volley Dai, Om tien voor negen nerval ue meisjesgroep het program ma met oefeningen in de rin gen en ritmische jazz-gvnina»- tiek op muziek van Gilbert O'Sullivan. Een halt uur later begint ae selecticgroep met oefeningen op rekstok en brug ongelijk. Om tien uur beginnen de dames met grondoeteningen en ze besluiten het programma met ritmische gymnastiek op muziek van John Woodhou- se. Voor de bezoekers ls er verder nog gelegenheid mee te doen aan een trimtest. Doei van de test is de deelnemers een indruk te geven van hun lichamelijke conditie. Voor niet-leden kost het afleggen van de trimtest één gulden. (Van een onzer verslaggevers) HULST De tentoonstel ling van archeologische vond sten irn het Land van Hulst, die wordt gehouden in Den Dullaert te Hulst, trekt een zo grote belangstelling, dat deze is verlengd tot en met 31 maart. De tentoonstelling laat voor al potten en scherven zien, die zijn verzameld door de heren J. Steijns en G. Cappend'ik. (Van onize correspondent) TERNEUZEN Woensdag avond ontstond een ruzie tus sen een aantal zeelui een café iin de Terraeuzen- bin nenstad waarbij de.,22Moorse matroos van de Bei jda B. zodanig weid gewon/» °M dok ter Stevens eerste 1moest verlenen. Daarna rd hij door de gemeente<jigtie aan boord vain zijn sch .ebracht, dat aan de Dov'S S^er ligt afgemeerd. Zaalvoetb e tweede klasse van AAONetbal zet te WIK ,T,W n opmars (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE In Vo gelwaarde hebben modehuis Van Westen en maison Magda- lena, beide uit Zaamslag, een modeshow gehouden. Mede werking verleenden ook tex- telhuis Dees, dat damesnacht- kleding liet zien, schoenhandel Fraeijenhove's, die voor het schoeisel zorgde en kapsalon Buijse, die voor de kapsels verantwoordelijk was. Ook de ze bedrijven z jn gevestigd in Zaamslag. Modehuis Van Westen toon de de nieuwe herenkleding voor het komende seizoen. Daarbij viel vooral op, dat bij de combinaties veel gebruik is gemaakt van verschillende tin ten van dezelfde kleur. Bij de geshowde jongenskleren vip1 H? opmars van het denim on De stof was in verschillende verwerkingen te zien. Maison Magdalena, dat vori ge week werd geopend, liet verschillende soorten dames kleding zien. Het meest wer den japonnen en mantels ge toond in uiteenlopende prijs klassen. Maison Magdalena showde ook enkele kinder jurkjes. Komende maandag houden de Zaamslagse bedrijven onge veer dezelfde modeshow in de eigen plaats. De show begint dan om halfacht en de mode show wordt gehouden in het gemeenschapscentrum De Poort. (Van onze correspondent) SIN l-JANSTEEN Oe Sloense harmonie St.-Jan be i'nt zaterdag 23 maart met \ei >pnalen van oud papier ten bate van het instrumenten- en uniformenfonds. Tussen 9 en 11 uur zal men daarvoor bii de Steense *evolkmg aanklop pen. Voorlopig zal men de actie de zes weken herbalen. De harmonie heeft met het opjia- •en van oud papier gewachl tot na de carnaval, om het earnavalscomité en de jeu ad van VV Steei met feveel in ie wielen t.*» et Vorkeer De h J. van Bambost. jestuurs .r' van „Veu!g Jerkeer Ne nd" afdeling Sas van Gent, hoeft een uitci ni'tl'ng gegeven over het hu'd ge oerkeer voor ien van de N.K.V. vrouwenbond Sas van Gent n de „De S >se- 'aer". In de ruim twee uur Hurende uiteenzetting behan delde de heer Van Bambost aan de hand van duidelijke voo- 1 de volgende oun- ten: de voetganger, de fietsers en de kinderen in het verkeer. spelregelwedstrijd De 15 jarige Peter van Driessche uit Nieuw-Namen heeft in Axel een spelregelwedstrijd gewon tien. De wedstrijd werd geor ganiseerd door de scheidsrech tersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Na een voorselee tie in Hulst en Kloosterzande bleven zeven finalisten over uit Vogelwaarde, Terneuzen, Oostburg, Hoek, Zaamslag en Nieuw-Namen. Peter van Driessche beantwoordde ne gentig procent van alle vragen goed. Hij wordt nu afgevaai- digd naar een wedstrijd in Breda van het district zuid 1. NKV NKV-afdeling ln Nieuw-Namen heeft een ver gadering gehouden in caie Spraet-Verras. Vier personen werden bereid gevonden te in formeren of er in Nieuw-Na men mensen zijn, die deel willen nemen aan de Lourdes- oedevaart Van 14 tot en met 22 juni. Onderwijs In de commis sievergadering voor onder wijs, culturele en jeugdzaken, die in de raadzaal van het Axelse stadhuis werd gehou den, werd meegedeeld dat er voor vier schooltijden per week een onderwijzeres in lijdelijke dienst wordt aange nomen op de openbare lagere Marijkeschool voor de Turkse en sociaal-zwakkere kinderen. ln antwoord op vragen van de heer Apers werd toegezegd dat herinnering van de jeugd- subsidieregeling te bezien. In de commissievergaderingen voor financiën en gemeentebe drijven werd de grondaankoop voir het nieuwe zwembad van He heren A. A. Martinet en C Atidcnaerde uit Sint-Jansteen goedgekeurd, evenals he* voorstel tot 'n eenmalige ex- t.rabijdrage aan He muziekver enigingen EMM uit Koewacht en Concordia uit Overslag. CVan een onzer verslaggevers) GRAAUW In het St.-Li- dutna-ziekenhuis in Hulst is Emiel de Vilder overleden Emiel de Vilder, caféhouder, was een bekende verschijning m zijn omgeving. De alleen wonende caféhouder is overie den ten gevolge vam de ver wondingen die hij opliep bij een val van een trap. Autorally De ZEVAC houdt op zondag 31 maart een autorally onder de naam Hei kantrit. Er wordt gereden in een A- en een B-klasse. De deelnemers in beide klassen moeten een afstand van 30 ki lometer afleggen met een ge middelde snelheid van twintig kilometer per uur. De rally begint om twee uur 's mid dags. Vanaf één uur kan men zich inschrijven in het café van Th. de Block. Tevoren kan worden ingeschreven bij C. Audenaerdt en L. Herwegh te Heikant. Biljartwedstrijd De top- biljartclub De Ruige Toepcrs speelde in het clublokaal bij Th. de Block een wedstrijd tegen zondagsvermaak uit Sint-Jansteen. De uitslag was 10-8 voor zondagsvermaak. De persoonlijke uitslagen waren: W. v. d. Velde - P. Valent 0— 2, H. Gijsel - F. Smit 1—1, J. de Vlaeminck - J. Vaessenrood 11, J. Rottier - J. Broeckaert 1—1, G. v. Dorsselaer - Th. de Block 11, E. Verschueren - G. de Bleijser 20, A. Vink - H. Boeckling 20, J.Pieters - P. de Beule 11, P. Codegem - B. de Jonge 11. voor zeker Muide in bezit -^1 vrijwel Tr _r .e. Hof ter V.E.V. s*gen (je jijs_ Halfvastenbal Ten bate van de tafeltennisclub St.- Aloys'us wordt op zaterdag 23 maart een halfvastenbal ge-, houden in he tafeltenniscen- trum bij R. Mangnus in de Dorpsstraat in Graauw. Dc nuzikale medewerking wordt verleend door het orkest ,,De WilliamsDe avond begint i om halfnegen. Compeiitiekaarting Dc kaartclub St -Cecilia te Hulst ...aid ""ii 'impt1 tiek irting in clublokaal café Rein de Vil- - waaraan 24 kaarters Heel- ■„men. Dc uitstag luid' als •olgt: 1. R van de Brandei, i 24. 2. R. VIach "'sen 6-29 A Marirran 6-18 1 R. van dc V-lrte 6-16. 5. F eeraert 6- ib 6 F Fassaert 6-14. 7 G. He Wh 6-12. 8. Th He Rijk 6 i1 9 G Kaijse- 6-7 en 10. V 'ar. Hplsland 6-7. Postkantoor Directeur J T. Louwen van net postkan toor te Hulst, die al enige tijd met ziekteverlof is, zal zijn functie om medische redenen niet meer hervatten. Er ts nog geen opvolger benoemd. NKV Koewacht De vrou wen oond va,n het NKV, afde ling Koewacht houdt op 26 maart een reis per autobus naar St.-Niklaas. Men zal er een bezoek brengen aan het nieuwe winkelcentrum. Ook nnet-Ieden kunnen deelnemen. Het vertrek is om half ien 's morgens vanuit Koewacht. Voor het uitstapje kan men zich opgeven bij de voorzitster van de afdeling, mevrouw G. v. d Brande Suy, Kerkplein 3, Koewacht. Bejaardenschieting Aan de dinsdag gehouden bejaai- denschieting in café De Sport vrienden bij J. de Guchteneire hebben 42 schuttere deelgeno men. De uitslag: hoogvogel A de Nijs eerste zijvogel E van Damme, tweede ziivogel G van Damme, eers e kal A. de 'caluwè. tweede ka A. de Nijs en meeste vogels G. van Dam me (allen uit Koewacht) De volgende beiaardenschieting bij De Guchteneire wordt dinsdag gehouden. Op zater dag 23 -naart wordt in hetzelf de café eveneens een schieting gehouden. Zondag worden schietingen gehouden bii A. de Kind en bii R. Clapdorp. Deze drie schietingen beginnen steeds om dri» uur Kaarting Met een kleine voorsprong aan punten hebben de bejaarden van Lams waarde de beiaarden van Nieuw-Na men verslagen tijdens een caartwvd-tnjd in het gemeen schapshuis van Nieuw Vamen De bezoekers hadden 146 pun- 'en pn de thuisspeler behaal- len er 142. De voorzitter P. van Roeyen van de Nieuw- Namen-se bejaardenbond over handigde de voorzitster ui Lamswaarde een beker. Rectificatie De bejaar- lenschietina in café 0"civt Vtartens die vand >o in Nieuw-Namen plaats vindt, begint om 13.30 uur. taanvoer»ijbewii?n vuist ma ken en veiloet 14. OBV verloor opnieuw en dit keer toch wel verrassend van Ver- duijn 2 (23). Blijf Fit was ook tegen Riemens niet opge wassen (3—5). In de eerste klasse werd slechts een wed strijd gespeeld en deze bracht geen verandering op de rang lijst. Verduijn won met 74 van administratief personeel. S anid tweede klasse: WIK 12- 23, Peugeot 11-19, Hof ter Mu- de 11-14, OBV 14-14, Winke liers 12-10, ALHEO 11-9, Ver duijn 2 11-8, Riemens 11-7 en Blijf Fit 11-0. Programma voor 25 maart: Hof ter Mude - Blijf Fit, ALHEO - Riemens, Octopus - Leraren, Van Hal en Kareis - MC Fiehuiqua. Voetbal Op het terrein van de voetbalvereniging Steen speelde een versterkt b- juiniorenelftal van v.v. Steen een wedstrijd tegen een team van spelers tot 15 jaar uit heel Zeeland. Het selectie-elftal won na een goede wedstrijd met 1—4. Aanbesteding Op het stadhuis te Hulst werd de aan leg van een riool met bijbeho rende werken in de Heerstraat te Sint-Jansteen aanbesteed. Dit werk wordt in dacw-verband uitgevoerd. De gunning is aan gehouden. De laagste inschrij vers waren: Fa. Groothuijse te Beek bij Nijmegen voor 210.900 gulden (met risico clausule), K. T. den Oude te Biervliet voor 218.000 gulden, en M. P. Hol te Hulst voor 220.000 gulden. De Kroon De exploltantc van het bekende café Dc Kroon, mevrouw A. de Guch teneire zal om gezondheidsre denen het cafébedrijf beëindi gen. Per 1 mei wordt de exploitatie door een nieuwe huurder voortgezet. NKV De dames van het NKV afdeling Sint-Jansteen houden vrijdag 22 maart een feestavond in het verenigings gebouw. Op de avond zal stil worden gestaan bij het twaalf eneenhalfjarig bestaan. Na een feestmaaltijd hoopt men de avond met het doen van gezelschapsspelen door te brengen. Bejaardenschieting In de zaal bij E. Ottjes vond een bejaardenschieting plaats, waaraan 42 schutters deelna men. De hoge vogel werd ge schoten door A. Herrewegh uit Heikant en de zijvogels door P. Mortier uit Kapellebrug en Th. v. Roeijen uit Nieuw-Namen- E. van Damme uit Koewacht schoot de meeste kleine vogels, na melijk vijf stuks. Zaalvoetbal In de sport hal 't Zwaantje kan maandag avond de beslissing om het kampioenschap in de eerste klasse van het Terneuzense zaalvoetbal vallen. Terneuzen Veteranen heeft aan een gelijk spel voldoende om, evenals het vorig jaar, de titel binnen te halen in de wedstrijd tegen DOW 1. Uitslagen: Mistrap- pers - DOW 0—1, NSM - Ter neuzen Veteranen 16, Phi lips - Van der Poel 04, CHD - HKC 35. Stand: Terneuzen Veteranen 12-22, HKC 12-18, Van der Poel 12-15, DOW 12- 14, Mistrappers 12-10. Philips 12-9. NSM 12-5, CHD 12-3. Programma voor 25 maart: CHD - NSM. Terneuzen Vete ranen - DOW. HKC - Van der Poel en Philips - Mistrap- per». Filmliga Vanavond (don derdag) heeft de Terneuzense filmliga de prachtige Zweedse film van Bo Widerberg, Ada- len 31 op haar program»! staan. De film werd in semaakt en behandelt een sta- kersoproer, die op een mooie zomerdag in 1931 uitbreekt en een zeer "magische wendinf neemt als een officier van de regeringstroepen, die de or* moeten handhaven, zonder enkele zin order geeft om op de stakers te schieten In te genstelling tot de Russisch' films bemerkt men in de# film een waas van nostalgic Verder als voorfilms Muscl' orach -Amerika 1949, A. Mo vie -Amerika 1959, Zoo viD Bert Haanstra uit 1962 Neigh bours. Canada 1952 en Auto destruction. Canada 964. ÏN hei centrale kustgebied va1 Zuid-Viclnam hebben vrijdag zware gevechten gewoed, I®1' gene het Zuidvietnamese ij""' sire hoofdkwartier in Sai?® zijn hierbij fifi communistisch militairen gedood of gewond, Donderdag 21 maart 197 (Van een t MIDDELBURG Tien v delburgse stadswijken Dam laten weten dat zij door hi glorie willen bijzetten aan e Op deze discussiebije komst, die vanavond in kerkcentrum De Iloekst wordt gehouden, wil het PI actiecentrum Middelburg gedachten op gang brenj over een plan om de Rooz burglaan, de voornaamste 0 sluitingsweg van Dauwend le, zodanig van obstakels voorzien dat de automobilis het wel uit hun hoofd zul laten om deze laan ais ra baan te gebruiken. De PPR heeft zijn aamda vooral op do Roozenburgl; geriohit, omdat er dageli naar schatting duizendm door schoolkinderen van d weg gebruik wordt gema; Aan de diiscussiebijeenkor wordt onder andere deelige, men door een vertegenwooi gei- van de Vereniging scherming Voetgangers en het actiecomité Stop de Kind moord. Volgens tien van de schoolhoofden (de elfde is lid vam de PPR) ruikt de c cussieavond, waarvoor PPR-staatssearetaris M. Hutten is uitgenodigd, n; een doodgewone verkiezin bijeenkomst. Dat leidt men uit het tijdstip van de ver: dering een kleine we voor de statenverkiezingen. De veiligheid van de hun zorgen toevertrouw schoolkinderen wordt door schoolhoofden serieus gei men, zo hebben zij laten v ten, maar zij wensen niet r hun eigen bezorgdheid v< het karretje van een politic partij te warden gespannen. Van de kant van de P wordt als verweer aangevoe Vooruitzichten voor vrije en zaterdag, opgesteld d< het KNMI op woensdag 1 18.00 uur: tamelijk zacht n zonnige perioden, maar 0 plaatselijk een bui. Wee vooruitzichten in cijfers i middeld over Nederland. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot Min. temp.: omstreeks 6 g den. Max. temp.: omstreeks graden. Kans op een drc periode van minstens 12 ut 80 procent. Kans op een heel droog etmaal: 50 p cent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot Min. temp.: omstreeks 6 gi den. Max. temp.: omstreeks graden. Kans op een dro periode van minstens 12 ui 90 procent. Kans op een heel droog etmaal: 60 pi cent. waterstanden Konstanz 292 plus 2, Rhe felden 24 min 9, Straatsbi 244 min 8, Plitterdorf 448 p 5. Maxau 516 plus 6, Ploch gen 190 plus 3, Mannheim plus 38, Steinbach 180 plus Mainz 351 plus 63, Bingen 1 P us 54, Kaub 264 plus Plus 63, Trier 552 plus Kobtenz 331 plus 77, Keul 289 plus 74, Ruhrort 410 p '0. Lobith 1020 plus 34, Pt nerdense Kop 985 plus Nijmegen 805 plus 31, IJss kop 879 plus 24, Eefde IJs 419 plus 19. Deventer 291 p 15 Monsin 5520 min 5, Bo: haren 4129 min 4, Belfeld 11 Plus 125, Grave beneden sluis 517 plus 56. hoogwaler Morgen, vrijdag 22 maart 15 326n °P Z°0m 313 en 15'3: Hansweert 2.12 en 14 38 terneuzen 1.35 en 14.01 Vlissingen 1.09 en 13.29 w emeldinge 3.03 en 15 27

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2