Kampioene Karin de Nijs Jeugdatleten succesvol Goede tijden bij Speedo- wedstrijden Team van FC De Pijl stapt voortijdig op Dow heeft 100 leden „NADELEN ZIJN TE GROOT" Tweede afl Keiler ni Israël-re] Zeeland Sport verliest Toerclub Koewacht wil niet hij de NRTU DilisNcerlands zachtste borrel Johni sport pedle^(er' Hebreeuws „IK HEB ER HARD VOOR GEWERKT" (Van onze sport mede werker) TERNEUZEN Reeds twee weken hangt op de slaapkamer van Karin de Nijs, wo nende in Spui een gehuchtje ressorterend onder de gemeente Terneuzen aan een lint met de Nederlandse driekleur een fraaie „gouden" medaille. In één van de vele ka mers in de riante woning van haar ouders, waar we worden ontvangen, staat een op vallend bloemstukje, «Int een speciaal plaatsje heeft gekregen. Dat alles en de Neder landse crosstitel wij de meisjes bracht Karin rle Nijs enkele weken geleden mee naar huis. Ook haar vier andere zusjes zijn bij de atletieksport be trokken. Karin de Nijs, het 14- jarige juniorentalent bij de C-meisjes van de atletiekafde- ling van de Terneuzense sportvereniging Schelde Sport, is hiermee doorgedrongen tot de Nederlandse top in haar categorie. Een verrassing is het zeker niet, want zowel in (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN De dames van Zeeland Sport uit Vlissin gen begonnen de promotie wedstrijd (de winnaar komt volgend seizoen uit in de lan delijke tweede klas) erg hoop vol. Jannie Elve en Marja van Belzen zorgden ai snel via aardige combinaties voor een 20 voorsprong. Maar al snel kreeg Tornado de eerste van in totaal acht toegewezen strafworpen te nomen, hetgeen 21 betekende. Zeeland Sport kreeg gedu rende de wedstrijd een drietal strafworpen toegewezen, waarvan de eerste een uitbrei ding van de voorsprong had betekend. Maar Anne Kemper stopte deze, waarna haar ploeg in de daarop volgende aanval de ploegen op gelijke voet bracht: 22. Tornado liep toen uit naar een 42 voorsprong. Toch bracht Zeeland Sport geholpen door hun briljant keepende Henny Crucq de ruststand op 44. Na rust bleek Tornado toch over een Detere conditie en balcontrole te beschikken. Door het beter benutten van de kansen, waar onder een aantal strafworpen, liep Tornado uit naar een 84 voorsprong. De Vlissingse ploeg zakte iets terug en daar door was er voor Tornado geen vuiltje meer aan de lucht. Een 95 overwinning zorgde ervoor dat deze Breda se ploeg het volgend seizoen in de landelijke tweede klas uitkomt. (Van onze sportmedewerker) ZUNDERT-HULST Niet alleen de senior- maar ook de jeugdatleten van verschillende Zeeuwse atletiekverenigingen, boekten in het Brabantse Zun- dert voortreffelijke resultaten. Zoals bekend ging Piet Vonck bij de senioren als eerste over de streep, terwijl de kersverse Nederlandse kampioene Karin de Nijs van Schelde Sport uit Terneuzen bij de B-meisjes helemaal geen tegenstand dul- de. Ze liet al haar concurren ten ver achter zich. Haar clubgenote B. de Nijs werd tweede, M. de Jonge van Scnelde Sport werd derde en S. W-ijne van de Hulsterse at letiekvereniging werd vierde. Bij de B-jongens werd de eer ste plaats eveneens een Zeeuwse aangelegenheid. Hier •was het A. Stroo van Mara thon uit Vlissingen die beslag legde op de eerste plaats. Bij de D-meisjes maakten de zus jes van Karin de Nijs, I. de Nijs en M. de Nijs de over winning helemaal volledig. .1. de Nijs ging als eerste door de finish, gevolgd door haar zusje M. de Nijs van Schelde Sport. Bj de C-jongens wei-d L. de Gucht met zijn zevende plaats de beste RKHAjV-atleet. het afgelopen baanseizoen als ln het huidige crossseizoen be haalde het Terneuzense loop talent steeds een eerste plaats. Buiten de fraaie medaille voor haar Nederlandse titel, heeft ze er reeds meer dan 80 verza meld. In een kast die ook begint uit te puilen, staan de vele bekers, standaards etc. Het resultaat van vijf jaar trainen. Na die vijf jaar behoort ze nu tot de Nederlandse top, en dat was tijdens haar wedstrijd wel duidelijk. Tweehonderd meter voor de finish demar reerde ze, sloeg onmiddellijk een gat van zestig meter, en geen enkele concurrente had nog de kracht om haar tot de orde te roepen. De kersverse kampioene en ook haar ouders zijn vol lof over Alex van Rie, haar trai ner en tevens de trainer van de Hulsterse atletiekvereni ging, Karin de Nijs: „Ik ben zeer blij met de titel, ik had nooit verwacht dat ik eerste zou worden. Ik dacht steeds aan een derde plaats". Ook nu was de concurrentie groot en vooral de namen van O. Com mandeur en Matakena flitsten 3teeds door haar hoofd. Tegen Commandeur had ze het op de 800 meter moeten afleggen, en ook Matakena was haar steeds te vlug afgeweest. Karin: „Tijdens de wedstrijd heb ik steeds met de gedachte gelo pen, om nu dat tweetal te kloppen". Haar vader die haar op de voet heeft gevolgd zegt: .,Ze heeft dat tweetal geen meter vrijheid gegeven". „Neen, steeds op kop heb ik niet gelopen. Vorig jaar heb ik dat wel gedaan, en in de eind strijd kostte me dat de titel. Dit is toen een goede les voor mij geweest',' vertelde Karin. Haar vader: „Toen Karin wegsprong probeerde Com mandeur nog aan te pikken Maar het was al gauw duide lijk dat ze de krachten niet meer had". Karin de Nijs was In deze titelstrijd duideiijk de sterkste. Haar moeder: „Als ouders is het natuurlijk leuk dat je kinderen wat bereiken. Maar ik geloof dat je er niet stil bij staat. Je moet verder, het leven staat nu eenmaal niet stil". Op school Karin de Nijs is leerlinge op de Mavo in Terneuzen moest het Ter neuzense atletiektalent heel wat felicitaties in ontvangst nemen. Dit nadat een leraar dhr. De Smet de leerlingen had meegedeeld dat er in hun midden een nationaal kampi oenen was. Lachend vertelt haar moeder: „Toen haar vriendin hier binnenkwam zei ze: ik dacht dat je kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen was geworden". Het nieuws dat Karin de Nijs nationaal kam pioene geworden was sloeg in als een bom. Niet alleen op school maar ook door de tele foon kreeg ze vele reacties. Nu enkele weken later zegt Karin de Nijs: „Ik heb het allemaal niet voor niets gekre gen. Ik heb er keihard voor moeten trainen". De laatste vier weken voor de titelstrijd nam trainer Van Rie zijn pu pil nog eens extra onderhan den. Hij zag in haar de negen de kam,pioen(e), die hij onder handen heeft gehad. Karin is nog niet die laatste, want zo wel bij de RKHAV als Schel de Sport wemelt het van ta lent. De Nijs: „Alex van Rie Is voor mij de man. Hoe hij me voorbereidde op die wed strijd was geweldig'.' Haar va der: „Hij weet precies hoe hij ze moet aanpakken. Hij heeft een overwicht op de meisjes en is er bovendien zeer be zorgd om. Als ik zeg dat hij met de atletiek opstaat en gaat slapen, zeg ik zeker niet te veel. En bovendien is de atle tiek geen gemakkelijke sport. Er zijn verschillende num mers, en voor elk nummer is een apart schema nodig. En dat heb je echt wel nodig, als je tenminste wat wilt berei ken". Nadat Karin de Nijs in 1950 al eerste werd tijdens de ge bruikelijke schoolwedstrijden op Koninginnedag, werd de basis gelegd voor de atletiek sport. Karin de Nijs: „Ik kreeg een örief van Schelde Sport om een paar maanden gratis te komen trainen. De atletieksport heeft me altijd aangetrokken. Ik heb er er gens geen spijt van diat ik deze sport gekozen heb". 0 Karin de Nijs: „Ik heb veel te danken aan mijn trainer". (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN De vierde en laatste Speedo-jaargang wedstrijd, die zondagmiddag ln het overdekte zwembad te Vlissingen werd gehouden heeft vele goede zwemtijden opgeleverd. Om het feest luis ter bij te zetten had Speedo een fabriek voor zwemkleding - Ada Kok, de Olympiscli kampioene van Mexico op de 200 meter vlinderslag naar Vlissingen gestuurd. Karin Ciemminck uit Ter neuzen zwom een geweldige tijd op de 100 meter rugslag (1.23.9) en Axel de Gheselle uit Sas van Gent toonde zijn klasse op de 100 meter vlin derslag en 300 meter wissel slag. De 8-jarige Arco Wagen voort uit Goes zwom voor het eerst van zijn leven de 100 meter vlinderslag en het was voor Ada Kok aanleiding om hem bij de prijsuitreiking ex tra te feliciteren. Verder wa- HULST In de eerste OZD-bedrijfsvoetbalcompeti- tie die gespeeld wordt op de OZO-terreinen in Hulst, nam het voetbalteam FC Niks I uit Hulst de leiding in het klasse ment over van de trimvereni- ging Hulst. Het team van de Trimvereniging Huist kwam in zijn competitiewedstrijd te gen FC Lampo uit Hulst niet tot scoren, het werd zelfs een 10 nederlaag. FC Niks I uit Hulst maakte slechts drie doelpunten, maar won uitein delijk met 5fl. Toen na de rust H. Stolte FC Niks 1 op een 3—1 voorsprong bracht, maakte een FC de Pijl-speler scheidsrechter H. Vos erop at tent dat het een buitenspel doelpunt was. De scheidsrech ter kende ondanks de protes ten het doelpunt toe en de FC de Pijl-speler nam hem dat bijzonder kwalijk. Er ontstond eten woordenwis seling en scheidsrechter de Vos stuurde de speler van het veld. Dat weigerde hij, waarop heel het teaim van FC de Pijl het veld verliet. Voor B. War nier uit Hulst, de organisator van deze competitie geen en kel probleem. Het werd voor FC Niks 1 zo een gemakkel- lijke 50 zege. Trimvereniging Hulst stelde in zijn moeilij ke wedstrijd tegen FC Lampo uit Hulst toch wel enigszins teleur. De trimvereniging pro beerde er nog van alles aan te doen, maar FC Lam po hield zijn kleine en toch wel verdiende 10 voorsprong tot het laatste moment vast. FC Monckey u t Kloosterzande dat er steeds beter in komt, gaf ook MOC'65 uit Terneuzen geen kans. In het eerste kwar tier had FC Monckey het ze ker niet gemakkelijk en door Verstraeten nam MOC 65 een 1voorsprong. MOC kreeg hierna nog verschillende kan sen. maar slecht afwerken voorkwam doelpunten. Na de rust een heel ander Monc key, dat nu toch wel duidelijk de boventoon voerde. Toch zou het tot de 10e min. duren voor F. Bakx uit 'n strafschop FC Monckey op gelijke hoogte kon brengen. Toen die treffer gevallen was vlotte het nog beter en door F. van Goethem werd het uiteindelijk 21. In deonderste regionen kon de Clitex-Zeegatcombinatie in de wedstrijd tegen S. Peeters maakte het enige doelpunt. Ook het voetbalteam van FC De Roeck uit St.-Jansteen heeft zich door een 31 over winning op FC Niks II uit Hulst naar de bovenste regio- nenen gewerkt. FC De Roeck nam door F. Seghers een 10 voorsprong en na 20 minuten bracht P. Passemier de stand op 20. A. van Cadsand scoorde 21, maar enkele mi nuten na de rust maakte Se llers er 31 i Huidige stand: 1 FC Niks 1 5 4 1 0 9 pnt. 20-5, 2 FC de Roeck 5 4 1 0 9 pnt. 12-4, 3 FC Lampo 5 4 1 0 9 pnt. 9-1, 4 FC Het Centrum I 5 4 0 1 U pnt. 18-3, 5 Trimv. Hulst 5 4 0 1 8 pnt. 13-1. 6 FC De Pijl 5 3 117 pnt. 13-6, 7 FC Moncky 5 2 2 1 6 pnt. 7-8, 8 MOC '65 5 1 2 2 4 pnt. 6-7, 9 FC Het Centrum 2 5 1 1 3 3 pnt. 2-11, 10 FC Niks 2 5 1 0 4 2 pnt. 5- 12, 11 Clitex-Zeegat 5 0 14 1 pnt. 4-14, 12 Mistrappers 5 0 1 4 1 pnt. 3-14, 13 FC Stoffels 5 0 14 1 pnt. 0-10. ren er vele spannende series die met handslag werden be slist. Jaap Keijmel van De Stormvogel uit Vlissingen zwom de 400 meter wisselslag heren in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 5.32.1. Het oude record stond op 5.59.1 ook op zijn naam. ln een eerder ge zwommen serie had clubge noot Paul Meerman dit record reeds verbeterd. Hij heeft dit niiet lang in zijn bezit gehad. De uitslagen waren: 100 m. rugslag meisjes geb. 1965 en 1966: 1 M. Kuipers, Zeelamdia 1.44.0, 2 T. Parma, De Ganzen 1.45.4. 100 m. vlinderslag Jon gens geb. 1965 en 1966: 1 Areo Wagenvoort De Ganzen 2.01.3, 100 m. schoolslag meisjes geb. 1964: 1 C. Franse, De Ganzen 1.52.4, 2 C. van Sluijs De Stormvogel 1.52.5, 3 I. Rimens, De Stormvogel 1.54.8. 100 m. vrije slag jongens geb. 1964: 1 J.K. Mol, De Stormvogel 1.27.2, 2 R. van Sluijs Storm vogel 1.33.0, 3 K. Stroo, Stormvogel 1.52.5, 3 I. Riiemens, rugslag meisjes geb. 1963: 1 C. Solleveld, De Stormvogel 1.38.7, 2 J. Klompe Luctor 1.38.5, 3 O. IJff, Stormvogel 1.40.5. 100 meter vlinderslag jongens geb. 1963: 1 N. v.d. Nest-e Schelde 1.44.7. 2 A. Del- zenhe, Schelde 1.45.5, 3 G Sampan, Stormvogel 1.42.8. 100 m. schoolslag meisjes geb. 1962: 1 M. Verdonck, Zij 1.35.9, 2 E. Parma, De Ganzen 1.39.1, 3 S. Noppenèij Storm vogel 1.39.5. 100 m. vrije slag jongens geb. 1962: 1 R. v.d. Velde, Stormvogel 1.18.2, 2 E. Blauw, Stormvogel in 1.20.8 en 3 N. Brugman, Stormvogel in 1.22.9. 100 m. rugslag meisjes geb. 1961: 1 K. Ciemminck De Schelde in 1.23.9, 2 E. de Jong De Schelde in 1.29.1, 3 E. Wa genvaart, Ganzen in 1.29.8, 100 meter vlinderslag jongens geb. in 1961: 1 A. de Gheselle, Bruinvis in 1.19.3, 2 R. van Vliet, Luctor in 1.42.4, 3 A. de Schipper Stormvogel in 1.39.0. 400 meter wisselslag persoon lijk heren: 1 J. Keijmel Stormvogel in 5.32.1, 2 P. Meerman, Stormvogel in 5.50.4, 3 A de Gheselle, Bruin vis in 5.50.8. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Ter neuzense handbalvereniging DOW (Door Onderlinge Wilskracht) heeft in de tien maanden van zijn bestaan een belangrijke mijlpaal be reikt. Het 100-ste lid kon morden ingeschreven, een gebeurtenis waar wel even bij stil werd gestaan tijdens de algemene ledenvergade ring in hotel-restaurant El Mar in Terneuzen. Het 100- ste lid, de 11-jarige Bram Busropan (rechts op de foto) ontving uit handen van DOW- voorzitter Van der Sluijsveer een cadeaubon van de vere niging en een fraaie sporttas van sporthuis Vermeersch.. (Van onze sportmedewerker) KOEWACHT „De toer- of trimclub „Koewacht" ziet het niet zitten om zich aan te sluiten bij de NRTU", aldus penningmeester Etienne Herman. „Het heeft voor ons veel meer nadelen dan voordelen. Ten eerste mogen wij als wij aangesloten zijn bij de NRTU niet in België rijden. We zitten hier pal op de grens en dan is het wel gemakkelijk om in België te rijden. Het is niet zo dat we zo vaak in België gaan rijden. De wegen zijn er minder overzichtelijk en ook kent men er niet al te veel vaste fietspaden. Het gekke van het geval is echter dat een Belg die aangesloten is bij de BWB wel in Nederland mag rijden tijdens de rit ten die door de NRTU gehouden worden. Wij vinden dit erg vreemd. Een Belg mag wel in Nederland maar een Nederlander niet in België rijden. uuir wordt er gestart vanaf de BelgischNederlandse grens. „Kijk", zegt penningmeester Etienne Hei-man, om een club goed draaiende te kunnen hou den is er heel wat geld nodig. 't Materiaal is duur en er moet iedere tocht nogal wat reserve materiaal worden meegeno men. Naast die fietsmaterialen wordt er ook de nodige aairi- daoht besteed aan EHBO spul len. Omdat al deze dingen duur zijini, zijn we nog altijd op zoiek maar een goede spon sor. Alleen al shirts of een trainingspak is iets waar al een enorme brok reclame in zit. We trekken tenslotte iede re zondagmorgen met zo'n vijftig man kris 'kras door Zeeuwsch-Viaanderen. We gaan iln. ieder geval ook dikt jaar weer gestaag door. Omdat het fietsen steeds meer „in" warctt, verwacht ik ook dit jaar weer een enorme groei van het aantel leden", aldus penningmeester Etienne Her man. Als we niet zijn aangesloten mogen we in België wel rij den. Ook moeten we indien we hij de NRTU zijn aamge sloten nogal heel wat kilome ters rijden om aan d'e ritten deel te nemen. Er zijn er wel enkele in de buurt maar de meeste Liggen ver weg- „Trimclub" Koewacht i's overigens nog een vriij jonge club. De club bestaat nu an derhalf jaar en telt ruim vijf tig leden. Secretaris Roger Verhoeven: „Het is allemaal begonnen door eens met enke le mensen te gaan fietsen. Een van de eersten was onze pen- ïlngnieester Etienne Herman. Op een gegeven moment werd die ploeg tamelijk groot. Ook kwamen steeds dezelfde men sen iedere zondag terug om een eindje te gaan rijden. Halfweg het seizoen van ne gentien drieenzeventig hebben we definitief de trimclub „Koewacht" opgericht. We zijn toen gestart met zo'n vijftalen leden, wat inmiddels is uitge groeid tot ruim vijftig. In het begun hebben we er ook nog weieens aan gedacht om aan sluiting te zoeken bij de toer club „Hulst"- Ook dit gaf weer de nodige problemen omdat we dan tedere keer vanuit Hulst zou-den moeten vertrek ken. Daar komt ook nog bij dat wij louter en alleen men sen hebben die voor hun ple zier rijden. Wij komen nooit hoger dan een gemiddelde snelheid van vijfentwintig ki lometer per uur. In Hulst een ter Zitten er nog diverse volkskoersen tussen. Hierdoor komt het tempo automatisch wat hoger te liggen en wordt het met zo'n grote groep ook veel gevaarlijker om te rijden. We zijn blij dat we onze eigen baas zijn. Nu kunnen we het mecaes doen zoals we zelf wil len. Dit wil niet zeggen dat we geen contact hebben met andere toerclubs uit onze streek. Vorig jaar hebben we den-Zeel'aodtoer die georgani seerd wa-s door de toerclub van „Theo Middelkamp"- De verzorging was daar uitermate goed. Ook dit jaar zullen we daar waarschijnlijk weer aan deelnemen. Ook hebben we nu reeds een uitnodiging ge had van de toerclub Hulst om deel te nemen aan de Zeeuwsch- Vlaaniderentoer. Op zich zijn dlit leuke ritten met een be hoorlijk aantel kilometers. „Naast deze 2 ritten waar we vorig jaar aan hebben deelge nomen en ook nu weer aan- zullen deelnemen, aldus pen ningmeester Etienne Herman, organiseren we ook dit jaar weer zelf een grote rit. Vorig jaar hebben we dat ook ge daan. Dilt dis toen' een geweldig succes geworden. Er waren toen maar liefst honiderdach- tendertig vertrekkers- Een rit die we ook ieder jaar doen is naar de muur van Gemardisber- gen. Dit is wel een van de zwaarste ritten diie we doen maar tevens ook een van de leukste. Naast deze speciale ritten rijden we iedere zon dagmorgen. De afstanden va riëren dan van zeventig tot tachtig kilometer. Bepaalde vaste route's hebben we niiet. Het zijn altijd allemaal ver schillende route's. Ook wordt er zoveel mogelijk rekening gehouden om niet de route's van de toerclub „Hulst" te kruisen. Aan het eind van het seizoen hebben we ook een clubkampioen. Aan de h-and van de totaaltelling van het aaintal kilometers in clubver band verreden komt de kam pioen. Inmiddels hebben we er onze eerste toertochten all weer op zitten. Ondanks het slechte weer was ook dit jaar de animo alweer bijzonder groot. Iedereen is overigens welkom om deel te nemen aan deze wekelijkse toertochten. Uitbreiding van ons leden/tal geeft geen enkel bezwaar. Ie dere zondagmorgen om negen (ADVERTENTIE) «Jonderl PIET BAMBERGE1 (Van tie). onze RTV-re HILVERSUM Waar Ien ai zolang op gehoopt den, wordt zaterdagavont aliteit: de twee grote N< landse komieken Jol Kraaykamp en Piet Bam gen samen in één show. zal gebeuren in de Moun show die de AVRO-tele zaterdag uitzendt. „de (Van ot HILVERSUM Dit twee serie Herodotus-verfilminge van de farao's. Deze aflever Ditmaal staat niet de mac de farao, in de vorige afle ring belichaamd door Ton Duinhoven, centraal maar volk. Een jonge Griek, speeld door John van Le< warden, zwerft op zoek n< fortuin door de woestijn, stuit dan op een groep mens die al tientallen jaren grote zwarte klomp steen d< de woestenij zeult. Eten orai de plaats waar mem in oudheid heenging als men i meer wist hoe het ven moest, heeft hen verteld ze de steen naar farao moet (Van onze r.t.v.-redactie) HILVERSUM Hans Keil heeft voor de VPRO-tv een d cumentaire over Israël g maakt, die vanavond in de r briek „Zipcode" wordt uitg zonden. De titel van de repot tage luidt „Belofte maa schuld". Hains Keiler verbleef voor ze film samen met Mat vé Heilsbergen (camera) en Rei van dien Berg (geluid) dn weken in Israël. Hij kreeg 1 de beschikking over een pr pagandafilm van het lege waaruit hij vanavond enke fragmenten zal laten zien. „I raël is een land van tegenste lingien", is Kellefrs eerste rea tie op dliit land, dat hij vo< het eerst bezocht. Kaartje ,.En wat doe je dan? Je kon als toerist het land binnen, b schikt alleen over imfonr.at uit boeken en tijdschrift?'1 weet de kanalen naar inform: tiebronnen niet of nauwelijl te vinden. Dus haal je uit binnenzak het adreskaart; dat Jan Blokker je heeft rne gegeven met de naam van et kennis: Jozef Sryck, kunst;" ticus van net ochtendblï „Ha'aretz". Hans: „Hij haaide me van vliegveld, het klikte goed tu sen ons, vandaar dat hii ec deel vain de produktie oo zie heeft genomen". Jozef Sryck is Tsjech van g boorte, zijn oordeel over Isra Is na een verblijf van vijftie Jaar nog evein verward als c de dag van zijn aankom.-1. J< Dick Cavett in gesprek mi de beroemde Engelse actei Sir Laurence Olivier, voor: bekend als vertolker in J drama's van Shakesp re recentelijk uit de film -'"ill van Jozeph ManK.e N derland 2.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 18