ORANJE-DAMES IN HALVE FINALES Guus Brox: „Er zullen koppen vallen Resultaten Europacup eetbare damschijven Van Dop op kop CHIPS NAC-FC UTRECHT IN DEN BOSCH Verstraeten: twee goals tegen Roda Zege van Duyndam Ter Horst komt niet meer voor Sparta uit 50.- NU OOK COLA EN UR EEN HEERLIJKE CITRUSDRANK Donderdag 21 maart 1974 Ramljak is doorgedrongen tot in het Poolse strafschopgebied. f Theo de Jong probeert tevergeefs Ruch- doelman Czaja te verslaan. MOEIZAME ZEGE VAN FE YENOORD (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM De spelers van Feyenoord hebben hun trainer niet laten zakken. Wiel Coerver (die het vandaag tijdens het gesprek niet de begeleidingscommissie erg moeilijk zal krijgen; manager Brockx heeft immers aange kondigd dat er koppen zullen vallen, heeft ondanks de interne spanningen zijn team zover weten te krijgen dat de halve finale van de UEFA-cup is bereikt. Feyenoord ver sloeg hiervoor gisteravond Ruch Chorzov in de verlenging met 31. Fraai gespeeld hebben de Rotterdammers beslist niet. De noodzaak van een verlenging duidt er immers op dat Feyenoord niet bepaald oppermachtig was. Maar het pleit voor Coerver dat hij zijn spelers zover heeft weten te krijgen dat ze de voetbaltechnisch matige vertoning ruim schoots compenseerden door enorme werklust en inzet. De uitslagen vm de gisteren gespeelde kwartfinales zijn (vet gedrukte clubs gaan over naar de volgende rir.de en tussen haakjes de uitslag van die eerste wedstrijd); "L'-.IU fcX&ütoa sMiiair lii.i.i Loes Leurs in duel met de Mexicaanse doelvrouwe. De anticlimax was groot in de Kuip. Een kwartier lang had Feyenoord met succes de slechte indruk van de laatste dagen weten uit te wissen. Verbaasd en aangenaam ver rast zaten de toeschouwers zich af te vragen of dit dezelf de ploeg was, die met 2O door PSV voor de beker was uitgeschakeld en die stadge noot Sparta ternauwernood op afstand kon houden. Van H.i- negem demonstreerde met een rijk arsenaal aan trucs, dat zijn drie doelpunten geen toe valligheid waren, Kristensen jongleerde langs tegenstander Bajger en de door Coerver bo ven Wery verkozen Schoenma ker werkte als een paard. Het leverde een aantal goede kan sen op voor Feyenoord (Van Ilanegem en Ressel) die, we liswaar werden gemist, maar dat was, zo meende men, slechts uitstel van executie. De Feyenoorfldruk was groot en de Polen, die amper over de eigen helft kwamen, leken niet de indruk te ma ken, hier een eind aan te kun nen maken. Tot de 18e minuut in de eerste helft. Het gebeur de bij een ogenschijnlijk onge- MANDELIEU (ANP) De overmacht was geweldig, het aantal lange- en korte hoekslagen enorm, maar de overwinning van Nederland, dat vijf strafballen mocjit nemen tegen het alleen maar verdedigende Mexico, was tamelijk mager 20. Het was niettemin ruim voldoende voor de Nederlandse dames om de halve eindstrijden te bereiken om de wereldbeker te Mandeiieu. Mexico had al haar speel sters gegroepeerd- in de cirkel ten einde de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Daar slaagde Mexico redelijk in, maar niet alleen door eigen verdiensten, hoe klein die dan ook waren. De Nederlandse ploeg scoorde niet een keer uit hoekslagen, hoewel er 21 mochten worden genomen. Drie strafballen werden ge mist, door Nel van Kollen burg, Loes Leurs en José Poelmans, maar José Poelmans pushte wel twee keer raak. Nederland had moeite met de Mexicaanse speelwijze. Hoe ruim de aanvallen ook werden opgezet, Marja Hagemans en de goed debuterende Debbie Kreft werden pas aangevallen als zij in de buurt van de cirkel kwamen. Het was be grijpelijk dat geleidelijk meer werd geprobeerd met indivi duele pogingen de op maxima le sterkte werkende Mexi caanse verdediging te overrom pelen. Maar ook die pogin gen liepen op niets uit, hoe vaak vooral Nel van Kollen burg het ook probeerde. Op de meest wonderlijke manieren werd de bal geregeld uit het doel gehouden door de Mexi caanse verdedigsters, die in de cirkel sloegen naar alles wat bewoog. Uit haar goede combinaties incasseerde Nederland in het eerste kwartier niet meer dan enkele hoekslagen. Een keer was Loes Leurs uit zo'n kans dicht bij een treffer, maar de bal sprong van de deklat terug in het veld. Na ruim een kwartier flitste Nel van Kol lenburg, in een goede combi natie met Loes Leurs de cirkel binnen. Nel van Kollenburg plaatste de bal langs de Mexi caanse doelvrouwe, maar haar schot werd geen treffer, door dat een van de achterspeel- sters de bal met de voet keer de. Nel van Kollenburg mocht de eerste strafbal nemen. Zij deed het slecht, plaatste recht vooruit en dat was geen pro bleem voor de doelverdedig- ster. Vlak voor rust bood de op gekomen Suzan Bekker aan het einde van een schitterende rush Loes Leurs de kans om de openingstreffer op haar naam te brengen. Weer voor kwam een Mexicaanse voet een doelpunt. José Poelmans maakte geen fout en met de kleinst mogelijke voorsprong na het grootst denkbare krachts- en kwaliteitsverschil, werd de eerste periode afge sloten. Na rust werd Nel van Kol lenburg vervangen door Liset- te Sevens, maar da* verander de nauwelijks iets aan hei spelbeeld. Vijf korte hoeksla- gen konden worden bijge schreven in de reeks van ge miste mogelijkheden, voor Jo. sé Poelmans opnieuw uit een strafbal scoorde. Maar ook voor haar bleken de proble men rond deze zwaarste straf, vroeger „gehonoreerd" met een strafbully, toch te groot. Zij miste haar derde strafbal Loes Leurs mocht Nederlands vijfde strafbal nemen. Uit haar poging kwam de bal weer terecht bij de Mexicaan se doelverdedigster. waardoor de sterkste ploeg uit groep a slechts tot een magere produc tie kwam van twee treffers tegen het zwakste team uit die groep. Het Nederlands elfta' speel de met: Nicole van bierop, Wilma Koopman en Suzan Bakker. Anneke Bax, Toos Bax José Poelmans en Cora de Wilde, Marja Hagemains, Nel van Kollenburg (Lisette Se vens) Loes Leurs en Debbie Kreft. (Van onze sportredactie) BREDA NAC en FC Utrecht zijn overeengekomen hun wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker op 3 april in het stadion De Vliert in Den Bosch te spelen (aanvang 20.30 uur. Kaarten voor dit zijn van midden bekerduel volgende week af te verkrijgen bij voorverkoopadre sen van NAC in Breda. vaarlijke Poolse aanval. Spits- speler Marx kon de bal niet aan zijn medespelers kwijt en schoot uit arrenmoede toen zelf maar. Helaas voor Joop van Daele raakte het zwakke schot zijn lichaam, waarop de bal, onbereikbaar voor Eddie Treytel, het Feyenoord-doel inkroop. Feyenoord antwoordde on middellijk. Ressel werd gelan ceerd. De vurige Feyenoorder werd in het strafschopgebied door Ostafinski achteruit ge lrokken. Wanneer Ressel zich had laten vallen, had scheids rechter Woehrer een straf schop moeten geven, hij rukte zich echter los en plaatste naast. Daarna deed Schoenma ker tweemaal van zien spre ken door eerst een goede kans tu missen en even ister K ich- verdediger Ostafinski met een keihard schot tegen bet .moid, onderuit te knallen. Feyenoord bleef aanhouden, maar het sprankelende van het eersie kwartier was verdwenen Hot middenveld speelde te passief en vanuit ut- verdediging werd weinig goeds gedaan. De onze kere Rotterdamse verdedigers passten vaak slecht, zodat van opbouw geer. sprake was. Meestentijds werden de ballen met dieptepasses naar hei trafschopgébiea van Kuch ge dirigeerd, welk recept de at letische Poen zeer goed aan konden. Slecnts de uitslek id spelende Van Hanegem tra bi te nog enige lijn in de aanval len te brengen maar hij slaag- ue hier alleen onk niet in Het was bijzonder triest, dat de zo hardwerkende Van Ha negem al na vijf minuten in de tweede helft een unieke kans miste om zijn club naast Ruch te brengen. Van Hane gem kreeg in duidelijke bui tenspel-positie (de tolerante Woehrer nam veel zwakke be slissingen) de bal aangespoeld. De Kromme verknoeide dit buitenkansje door op het kri tieke moment de controle over de bal te verliezen. Feyenoord hoefde echtei niet lang op de verdiende te gentreffer te wachten. Theo de Jong werd in het strafschop gebied gemangeld, Woehrer was voor deze ene maal wel resoluut. De uiterlijk onaan doenlijke Schoenmaker plaat ste de strafschop keihard voorbij doelman Czaja. Vooral door toedoen van cte duidelijk geïrriteerde Polen raakte Woehrer zijn greep op de wedstrijd steeds meer kwijt. Zijn gele kaart aan aan voerder Masczyk was niet vol doende om het met veel over tredingen gepaard gaande vu rige sfeertje te blussen. In de le emotionele sfeer was goed voetbal niet mogelijk. Het be slissende doelpunt scoren, hoe- dan ook, was de enige gedach te waar beide ploegen zich mee ophielden. Combinaties werden amper meer opgezet. De grote inzet en werklust waren in het laatste halfuur cte enige nog te bewonderen feiten. Ruch Chorzov toonde zich in dit aan iedere voet balintelligentie ontbrekende speltype iets gevaarlijker dan Feyenoord. Dat lag voorname lijk aan de grotere individuele snelheid van de Polen, die met hun contra-attaques soms diep ln de Feyenoord-defensie pe netreerden. Doelpunten wer den echter in de tweede helft met meer gescoord, zodat een verlenging noodzakelijk werd. Feyenoord putte uit de noodzaak van een verlenging de inspiratie op wei tot scoren te komen. De eerste periode was ampel enkele minuten oud of Feyenoord verkreeg de riante voorsprong waar iiet negentig minuten lang tever geefs voor had lopen knokken. De voor Van Hanegem in het veld gekomen Boskamp toonde iets van zijn voorganger Ic hebben geleerd, want typisch a la Kromme Inhceerde hij na een mtnuut een dusdanig ef fectvolle voorzet dat Czaja zich erop verkeek. De bij de Poolse doelman uit de haudeu glippende bal werd door Theo de jong ingeschoten. De Foieu waren definitief uitgeteld, toen enxele ogenblikken later de onberekenbare Schoenmaker -een flitsende combinatie met een schitterend doelpunt af- -rondde. De resterende tijd was slechts een formaliteit. Feye noord beperkte zich ertoe oin de 3--I vooi sprong op een veilige manier te consolitle ren. HARRY VERMEULEN (ADVERTENTIE) Alweer een Nederlandse dam-kampioen: knapperige aardappelschijfjes die de gekookte aardappel-sleur smakelijk doorbreken! /erwen uw kinderen eens extra: haal voorgebakken Dam-schijfjes in huis. KERKRADE (ANP) Het Nederlandse militair elftal heeft gisteren in Kerkrade een oefenwedstrijd tegen de eredi visieclub Roda JC met 30 gewonnen. Verstraeten (FC Brugge) scoorde in de 55e en 63e minuut, Meijer (FC Am sterdam) in de 83e minuut. een diepvries produkt van in 't zakje de rode ruit bei voor nadere inlormaties 02503-7241 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Of de po vere vertoning, die Feyenoord gisteren zijn legmen voorscho telde, de conflict-situatie bin nen de Rotterdamse club die al lange tijd bestaat, zal beïn vloeden, zal vandaag blijken. Op aandringen van manager Brox worden vandaag de pro blemen, die gerezen zijn, be sproken. Vooral het conflict tussen Brox en trainer Coer ver zal uitvoerig besproken worden. Dat er tijdens deze bijeenkomst harde woorden zullen vallen, blijkt wel uit Let commentaar van manager Brox, op de uitlafi gen van trainer Coerver tijdens de maandag gehouden personfe- •entie in het Feyenoord-stadi- oii. Brox. die zich dinsdag bij de ontvangst van Ruch Chor zow op het vliegveld volledig afzijdig hield, zei o.a.: „Als we met de beleidsgroep be taald voetbal en trainer Coer ver samenkomen, zal het er hard aan toegaan". En Brox, die de uitlatingen van Coerver als een aanva op zijn positie opvat, vervolgde: „Wat er maandag gebeurd is, is niet goed te praten Er zullen be slist koppen vallen". Trainer Coerver heeft trouwens wel aangedrongen op een bijeen komst met de ledenraad en niet alleen met de beleids groep betaald voethal. GEWICHTHEFFEN De Russische gewichtheffer Vassi- li Aleksejev heeft gisteren tij dens wedstrijden in Jerewan zijn eigen wereldrecord stoten in de superzwaargewichtsklasse met een halve kilogram verbe terd ein gebracht op 240.5 kg. I VOETBAL FC Amster dam zal direct na het beëindi gen yam de competitie een trip naar Indonesië gaan maken. Deze trip duurt twee weken, van 21 mei tot 4 juni. O VOETBAL De competi tiewedstrijd in de eredivisie FC Groningen - FC Twente, die gespeeld zou worden op zondag 31 maart, is verscho ven naar zaterdagavond 30 maart. VOETBAL Jan Nordstrom, de 29-jarige doel man van FC Groningen, gaat aan het eind van het seizoen terug- naar Zweden .Nordstrom wil in Gothenburg zijn drie jaar geleden onderbroken stu die aan de Academie van Li chamelijke Opvoeding voort zetten. VOETBAL Arie Haan, de 25-jar:ge middenvelder van landskampioen Ajax en gega digde voor een plaats in het Nederlands elftal, zal zich na het toernooi om het wereld kampioenschap in de horeca begeven in zijn geboorteplaats Winschoten. Hij heeft op dracht gegeven een bloemen- zaak om te laten bouwen tot bistro-restaurant. (ADVERTENTIE) 0* SPECIAAL Celtic Glasgow - FC Basel 4-2 (2-3) na verlenging. Ujpest Dozsa - Spartak Trina va 1—1 (1—1) (Ujpest over na strafschoppen), CSKA Sofia - Bayern München 21 (14). Paok Saloniikl - AC Milan 2—2 3) Beroe Stara Zag >ra - FC Magdeburg 11 (9-2j. FC Zurich - Sporting Lissa bon 1—1 (0—3). Glentoran Belfast - Borussla Mönchengladbach 05 (0 2). Lokomotive Leipzig - Ips wich Town 10 (01) (Lo komotive over na strafschop pen;. Tottenham H )ty"ur - FC Köln 3—0 2—1. Feyenoord - Ku*h Chor- zo 31 (11) na verlenging. KNOKKE (BELGA) Leo Duyndam heeft woensdag in Knokke zijn tweede overwin ning behaald in het nog jonge wegseizoen van 1974. Net als zaterdag na de Ronde van Zuid-Holland toonde hij zich de snelste sprinter uit een kopgroepje van vier man. Na hem gingen Ludo van Stayen, Wilfried David en Daan Holst over de streep, Gerben Karstens won twinitig seconden later de sprint van het bijna zeventig renners tel lende peloton. De uitslag: 1 Duyndam Ned. 150 kilometer in 3 uur en 14 minuten, 2 Van Stayen Bel., 3 David Bel, 4 Holst Ned., op 20 seconden 5 Karstens Ned., 6 Priem Ned., 7 Peëlman Bel, 8 De Guchtenaer-e Bel., 9 Steeg- mams Bel., 10 Hermie Bel. LEEUWARDEN (ANP) De uitslagen van de partiie-i voor de derde rondte van het schaaktoernooi om het Neder lands kampioenschap dat in Leeuwarden gespeeld -wordt zijn: Donn-er - Timman remise Scholl - Soson-ko afgebroken Kartoch - Ree remise Van Dop - Baljon 10 Ligtennk - Vogel remise Langeweg - En klaar afgebroken. Stand na drie ronden: 1 Van Dop 2,5 punt, 2 Timman en Vogel 2 4 Schol 1,5 en een afgebroken partij 5 Donner Hartoch en Ree 1,5 8 Sosoko on L,angeweg 1 en een afge broken partij 10 Ligtennk 1 11 Enklaar 0,5 en een afgebro ken partij. 12 Baljon 0. ROTTERDAM (ANP) Het bestuur van de Rotter damse eredivisieclub Sparta heeft na intern overleg en met instemming van Ger ter Horst besloten deze te ontheffer van zijn contractuele verplichtin gen voor het seizoen 1973- 1974, dit met behoud van sala ris en wedstrijdpremies. Gezien zijn lange voetbal loopbaan en zijn grote ver diensten vcor de vereniging is aan Ter Horst ©en vrije trans fer aangeboden. I

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17