Uitbreiding „Den Inkel kost Reimerswaal ruim één miljoen gulden BUURTWERK LUIDT ALARMKLOK Goed sparen is: hoge rente en hetere voorwaarden. Rente 5%% tot toe. Cultureel Centrum Krabbendijke te klein B. EN W. VRAGEN RAAD KREDIET VOOR MB AD Basisschool Gaudeamus verzorgde schoolrevue Wind, water en wolken uit naar Vlissingcn Stichting Verpleg en heefl eigen HUUR VOLGENS SOMMIGEN OOK TE HOOG W. Schaver uit Yerseke gehuldigd hij Ph. Mori is KLOETINGSE GYMNASTIEK VERENIGING KAMPT MET KASTEKORTEN Hansweert 's-Gravenpolder Goes 's-Heerenhoek Yerseke E van Lanscliot 's-Gravenpolder INSTALLATIE DOOR A. J. KALAND Woensdag 20 maan lV/« markten GOES, 19 maart Granen, zaden en peulvruchten. Alle prijzen boerenschoon en fran co leveringsplaais. Tarwe 1 36,f36,50, gerst 34,50—38,50, haver 35,2536,75, bruine bo nen (grondvrij) 65,155,- al les per 100 kg. Voor bruine bonen laatste notering. Ex ciusief BTW. In brouwgerst geen handel. Aardappelen. Bintje, veldgewas, af boer derij op auto geleverd f 7,50 f 9,50 per 100 kg. Voederaard appelen f 7,- per 100 kg. afgehaald op auto geleverd. Exclusief BTW. Uien. Onafge- staart op auto geleverd 28—33 cent per kg. Exclusief BTW. Vlas Ongerepeld 3446 cent per kg, gerepeld 4151 cent per kg. Exclusief BTW. Hoot' Weidehooi tot f 200,- per 1.000 kg. Exclusief BTW. Laatste notering. Stro. Tarwestro f 85,- per 1.000 kg, gerstestro f 85,- per 1.000 kg. Exclusief BTW. GOES, 19 maart Op mon ster: Conference KL.I 65-70 128—130, 60-65 125—128, 55-60 117—121,90. KL.II 65-70 123, 60-65 120—121, 55-60 114, 50- 55 90, 45-50 70, 60-70X 96, 45- 60X 71. Export en industrie- veiling: Div. rassen appels Kroet-wit 19,50—20,20, rood 16,40, Goudreinette KL.I 85-95 63, 75-85 63—4, 65-75 42—49, Winston KL.I 80-85 101, 75-80 107—122, 70-75 107—118, 65-70 89—96, 60-65 69—73, 55-60 42—48. KL.II 80-85 92, 75-70 98, 70-75 94, 65-70 83, 60-65 65, 55-60 35, 70-75X 60, 65- 70X 52—65, 60-65X 47. Jona than KL.I 75-80 44, 70-75 49, 65-70 42', 60-65 32. Cox's Oran ge Pippin KL.I 75-80 136, 70- 75 137, 65-70 121, 60-65 70— 84, 55-60 30—46. Golden Deli cious KL I 80-85 40—52, 75-80 41—45, 70-75 37—46, 65-70 37 —42, 60-65 27—34. KL.II 80- 85 28—37, 75-80 27—38, 70-75 29—39, 65-70 31—37, 0-65 20—29, 70-80X 24,90—26, 60- 70X 20,20. Lombartscalville KL.I 75-80 68, 70-75 64—69, 65-70 53—55, 60-65 35—41 55- 60 20. KL.II 80-85 49, 75-80 58 70-75 60, 65-70 46-49, 60-65 22 55-60 20. Laxton's Superb KL.I 80-85 79, 75-80 78, 70-75 82—89, 65-70 70—74, 60-65 42—48, KL.II 80-85 58, 75-80 61, 70-75 55—60, 65-70 44, 60- 65 32, 70-80X 39. Conference KL.I 70-75 114, 65-70 122, 60- 65 124 55-60 Q20. KL.II 65-70 115—120, 60-65 120, 55-60 91— 117, 50-55 71—84, 60-70 X 85, 55-60 X 70, 50-55X 66—68, 45- 50X 24—35, kroet 16-22, kroet fijn 6 en doordr. Totaal aan voer hard fruit 17850 kisten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Na de of ficiële opening van de r.-k. basisschool „Gaudeamus" in Middelburg-Zuid door de bis schop van Breda in begin maart j.l„ is deze school thans ®ok „ingewijd" door de leer lingen. In de afgelopen dagen werd door de kinderen van de ba sisschool een revue ten tonele gebracht voor de ouders van <ic leerlingen. In een vrolijk programma werden de belang rijkste feiten uit het bestaan van de school gereleveerd. fir werd vooral veel nadruk ge legd op de herhaalde verhui zingen die men heeft moeten doorstaan, terwijl herhaalde lijk werd getuigd van dank baarheid jegens de gastheren, die de kinderen van broeder loudens en zijn schoo'team onderdak hebben verleend. Van de voorzitter van het oudercomité van de school, de neer Kuypers ontvingen de kinderen en het schoolteam namen i alle ouders een fra.i- aquarium. Dit levende kunst werk vond een plaatje in het documentatiecentrum van ne school. Aan het slot van de vorige week werden de kinde ren voor hun inspanningen be loond Zij kregen een kinder kennis en een middag waarin werd opgetreden door „Ome hans" Bnrchard, die een vlc en öoo,- de kinderen zeer ge waardeerd programma ten tn- öele bracht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de „Stichting buurtwerk Goes-Zuid" heeft de alarmklok geluid in een brief aan het Goese gemeente bestuur en de Goese raadsleden. De oplossing van het gemeente bestuur voor de huisvestingsproblemen van de buurtwerkstich- ting in Goes-zuid acht het bestuur namelijk van dien aard, dat niet uitgesloten moet worden geacht dat deze oplossing in feite het einde inluidt van de buurtwerkslichting. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De uitbreiding van zwembad „Den Inkel" te Kruiningen met een 50-meter bassin gaat ruim één miljoen gulden kosten. Om precies te zijn: I.I50.000,-. De gemeenteraad van Reimerswaal had in het verleden al twee keer geld beschikbaar gesteld voor dit project. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de Rei- merswaalse gemeenteraad nu om een bedrag van 1.103.500,- beschikbaar te stellen teneinde het project te kunnen gaan uitvoeren. De raad behandelt dit onderwerp op zijn vergadering van dinsdag 26 maart om 19.30 uur in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. Behalve het bestuur van du buurtwei'kstichtmg heeft ook de jeugdsoos „Whip Inn" in Goes-Zuid het gemeentebe suiur en de Goese raadsleden laten weten, dat in de huidige koorschool voor deze jeugd soos geen plaats zal zijn wan neer deze accommodatie ier beschikking komt van het buurtwerk in Goes-Zuid. Zoals bekend kampt de buurtwerkstichting in Goes- Zuid reeds jaren met het Dn. bleem van de huisves ting. Het Goese gemeetunoc- stuur acht dit probleem nu oplosbaar binnen een pakket van maatregelen, waarbii on der meer de aankoop van du r.-k. pastorie in de Smgel- straat een onderdeel is. De buurtwerkstichting kan dan de beschikking krijgen over het gebouw waarin de koorschool momenteel is ondergebracht. Dit pakket maatregelen be handelt de Goese gemeente raad op 21 maart. Na bestudering van de voor gestelde maatregelen is het bestuur van de stichting buurtwerk Goes-Zuid echter tot de slotsom gekomen, dat het ook nu nog om een gedeel telijke oplossing gaat van haar huisvestingsproblemen welke ook niet bevredigend is. Vol gens het bestuur heeft het. co'- lege van burgemeester en wet houders ook teveel door een „financiële bril gekeken" in plaats van een „sociaal-cultu rele bril". „Slagen wij er niet m door een gebrekkige huisvesting buurtwerk te bedrijven zoals de rijksover heid voor ogen staat, dan acn ten wij het gevaar niet denk beeldig dat wij er met in zul len slagen te voldoen aan de gestelde subsidievoorwaarden. Beknotting van onze mogelijk heden en verschraling van Pet buurtwerk kan, vrezen wij, beèindigjng van subsidiëring door de rijksoverheid tot ge volg hebben. Dat zou dan ie gelijk het einde betekenen van de stichting buurt w-rk Goes-Zuid", zo schetst het be stuur haar toekomstverwach ting. Het bestuur beschouwt het aanbod van de huidige koor school als de laatste mogelijk heid van de gemeente. Maar het stuk grond is niet groot genoeg om er een voor het doel van de stichting geschikt buurthuis te realiseren. Eu de situering naast het gezinsver vangende tehuis van de stich ting Philadelphia legt even eens beperkingen op bij net streven de doelstellingen v.n de stichting te realiseren. Wel licht kunnen deze nadelen worden ondervangen dooi bouw van een buurthuis, waarbij de aanwezige moge lijkheden tot en met worden (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM - Maandag is bij Philip Morris Holland n.v. in Bergen op Zoom de 300ste werknemer feestelijk ingehaald. De direc tie beschouwde dit namelijk als een mijlpaal, omdat vijf jaar geleden het bedrijf begon inct 50 personeelsleden. De 300ste was de 26-jarige heer W. Schravei uit Yerseke, die aangesteld is als technisch groepsleider. Hij krijgt de lei ding over vijf machines en hun bemanning. De heer Schraver werd in de directie kamer toegesproken en kreeg als welkomstgeschenk een luxe sigarettenaansteker met het wapen van Philip Morris erop aangeboden. uitgebuit. Maar dit acht het bestuur onmogelijk met het bedrag van f 100.000 dat ae gemeente Goes maximaal als hulp ter beschikking stelt. Met de betrekking van de huidige koorschool zegt ae Jeugdsoos „Whip Inn" ervan 1.e moeten uitgaan, dat „er voor ons in Goes-Zuid geen plaats meer is". De jeugdsoos kan namelijk niet garanderen dat ze geen overlast zullen bezor gen voor het gezlnsvervsmgt,. de tehuis van Philadelphia dat ernaast ligt. De soos sluit om elf uur. 's avonds terwijl de bewo ners van het gezinsvervangende tehuis meestal rond tien uur naar bed gaan. De Jeugdsoos heeft voor het gemeentebestuur daarom een aantal opmerkingen. Ten eer me, dat duidelijk gebleken is dat de soos voorziet in een Dehoefte. Ten tweede dat ue jeugd het recht heeft om in naar eigen wijk te blijven in de vrije tijd. De gemeente dient voor dat recht de moge lijkheden te effectueren. De jeugdsoos zcnu tenslotte een ondergrondse accommodatie krijgen in het destijds geplan de buurthuis op de plaats van „De Pit". „We begrijpen met, dat het belang van enkele De- woners van de torenflat De Bongerd (uiteindelijk ble ven er maar drie over) op weegt tegen de belangen van de gehele wijk Goes-Zuid". ai- dus de jeugdsoos commissie tot het Goese gemeentebestuur en de Goese raadsleden. (Van onze correspondent). KLOETINGE De Kloe- tingse gymnastiekvereniging KGV heeft momenteel 132 le den. Dit bleek uit het jaarver slag van de secretaresse me vrouw Goetheer-Blommaard, tijdens de in Amicitia gehou den jaarvergadering. De steeds stijgende kosten van de huur van de turnzaal en het uitblijven van de ge meentelijke subsidie waren voor de heer W. de Waard als penningmeester aanleiding om geen al te optimistische gelui' den te lat enhoren. De begro ting voor dit jaar geeft dan ook een tekort aan van f 500, Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. de Jonge herkozen als voorzitter. Mevrouw Huisson, die zich als bestuurslid niet meer her kiesbaar had gesteld, wordt opgevolgd door mevrouw Wa genaar. Omdat tevens werd besloten het bestuur uit te breiden tot zeven personen werden als nieuwe bestuursle den gekozen mevrouw De Mey en de heer J. van der Walle. Er bestaan plannen om zo mogelijk nog aan het eind van deze maand een openbare les te houden. Op 8 juni gaat men ook in de Braakman deelne men aan de Jaarlijkse Zebra ieugddag. Verkiezingslijst De afdeling Reimerswaal van de KVP heeft haar lijst voor de aanstaande gemeenteraads verkiezingen voor de raar' Reimerswaal als volgt samer gesteld: 1 E.A.E.M. Suij, Kru ningen, 2 Z.J. Jansen, Har weert, 3 C. Coremans, Rilla- 4 J. v.d. Borgt, Hansweert, mevrouw Barbé, Yerseke, mevrouw J. Aerts-de Jon- 9'ilanrl 7 J r.-.-q h- weert, 8 M. Nolet, Yer-oke e: 9 M.A. Satink, Hansweert. Een ander belangrijk on derwerp op deze raadsverga dering is een voorstel tot sub sidiëring van het bibliotheek wezen in de gemeente Rei merswaal. De positie van de bibliotheken is in Reimers waal al geruime tijd onder werp van gesprek. Aan de hand van een discussienota heeft de gemeenteraad in het verleden een keer hierover van gedachten gewisseld. Hèt punt daarbij was, of Reimers waal niet beter geheel kon overschakelen op het gebruik van de bibliobus van de pro vinciale bibliotheekcentrale in plaats van in elke kern de eigen bibliotheek in stand te houden. Na overleg met de provinciale bibliotheek centrale en de plaat selijke bibliotheken, waarbij inbegrepen een proef met de bibliobus in de ker nen Krabbendijke, Waarde en Rilland, hebben burgemees ter en wethouders nu een sub sidiesysteem ontwikkeld, Hiermee wordt een redelijke oplossing beoogd voor de di verse standpunten. Het college is verder van mening dat haar subsisievoorstel kan leiden tot een goede bibliotheekvoorzie. ning in Reimerswaal. Concreet komt de subsisie- regeling neer op de volgende drie punten: ten eerste een bedrag van f 1,- per jaar per inwoner voor het bibliotheek wezen in de gemeente, het hierdoor verkregen totaalbedrag zo verdelen, dat de bibliobus voorzieningen in de kernen Krabbendijke, Rilland en Waarde kunnen functioneren per 1 april van dit jaar en het resterende bedrag na aftrek kosten bibliobus aan de overi ge bibliotheken toe te kennen naar rato van het aantal uitle. ningen per jaar. Het college vraagt de raad daarom een krediet van f 5250,- beschik' baar te stellen voor de biblio bus en f 11.000,- voor subsidie aan de overige bibliotheken in de gemeentee. De resultaten van de proef met de bibliobus in de ge noemde kernen achten burge meester en wethouders van dien aard, dat dit permanent moet worden. Gebleken is dat in een behoefte werd voorzien Gaat de raad akkoord met continuering van de bibiblio- bus, dan moeten de proble men rond de bibliotheek te Rilland adequaat worden op gelost: Voor Krabbendijke en Waarde betekent de bibliobus een verruiming van de moge lijkheden, omdat dan naast de bijzondere bibliotheken ook een algemene voorziening voorhanden is. De vertegenwoordigers van ie plaatselijke bibliotheken hebben zich positief opgesteld tegenover de nu voorgestelde subsidieregeling. Alle biblio theken in de dorpskernen kunnen voor deze subsidie in aanmerking komen. Het college en de bibliotheekvertegen woordigers verschillen wel van inzicht over de verdeling van het geld. Laatstgenoemden wfllen als verdeelsleutl gehan teerd zien het aantal inwoners per kern. Zoals gezegd is het college voorstander van het aantal uitleningen per jaar. Dit acht het Reimerswaaise college rechtvaardiger. Een verzoek van het soci aal café te Goes om een subsi- diebijdrage wijst het college af. Wanneer de welzijnsfuncti- onarissen van de diverse wei- zijnsstichtingen behoefte heb ben aan onderling kontakt, moeten de besturen van die stichtinflen hier maar financieel bijspringen, zo vindt het colle ge. De raad wordt tenslotte ook gevraagd om een krediet van f 34.000.,- voor baggerwerk- zaamheden in de haven van Krabbendijke en een gedeelte van de waterleiding aan de Steeweg te Yerseke. Groene Kruis De afdeling 's-Gravenpolder van het Groe ne Kruis zal dinsdag haar jaarlijkse algemene ledenver gadering houden in het wijk- gebouw aan de Poelvoorde- straat. Naast de behandeling van diverse verslagen en fi nanciële stul-jes vindt er ook een bestuursverkiezing plaats Aftredend zijn de heren F. de Wolf en D. Eggebeen, waarvan de laatste niet herkiesbaar is. Wandelsport De eerste wandeltocht waaraan w.s.v. De Zeeuwen uit Goes deelnam was een succes' Rond dertig grote en kleine wandelaars to gen naar Grijpskerke en be haalden allen naast een mooie personolijke horinnnring, tcza men bovendien een aardige greepsprijs. Popconcert Op zondag 24 maart treedt de popgroep „Husch" óp in bar Kiokieris te 's-Heerenhoek. Het optreden begint om 20.00 uur. Dropping Het padvinders- gilde uit Yerseke houdt op vrijdag 22 maart een avond- drópping voor zijn leden. Aan deze avonddroppimg zal wor den deelgenomen door 20 jon geren in de leeftijd van 11 tot 16 jaar. Zes ouderen hebben de leiding over de jongelui De activiteiten van het pad- vindersgilde uit Yerseke voor de komende zomer zullen ver der onder meer bestaan uit zeilwedstrijden en andere scouting-evcnementen op de Oostcrschelde. Het komende weekeinde vindt eT in Burgh Haamstede een districtsweek- end plaats van alle padvin ders uit Zeeland. (ADVERTENTIE) Vraag onze brochure over alle spaarvormen. bankiers 's-Hertogenbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag, Eindhoven,Nijmegen, Roosendaal,Tilburg, Vught. Spaaragentschappen over heel Nederland. (Van onze correspon dent) VLISSINGEN Het gemeentebestuur van Viissingen wil een plas tiek van de Amsterdam se beeldhouwer Wessel Couzijn laten plaatsen op de nieuwe promenade Walstraat - Botje Woiff- plein. Voor dc eerste zes jaar dat het beeldhouw werk, vervaardigd uit roestvrij staal, op het bewuste punt zal prij ken, betaalt de gemeente een huursom aan de beeldhouwer. Daarna kan het kunstwerk wor den aangekocht. Met het beeldhouw werk wil Couzijn, naar hij verklaart de strijd tegen water, wind en wolken tot uitdrukking brengen. Dat zijn elementen die het karakter van Vlis- singen in hoge mate be halen. Couzijn zegt van zijn werkstuk: „Het is een twintigste eeuw ver sie van de zeevaarder ofwel de koopvaardij, die abstraherend is ver tolkt". Wessel Couzijn heeft nationaal en buiten onze grenzen vermaardheid verworven door zijn kla re vormentaal in monu mentale kunstwerken, waaronder vele verzets- monumenten. Het in Vlissingen te plaatsen beeldhouwwerk was oorspronkelijk een ontwerp voor het koop- vaardijmonument te Rot terdam. In de Maasstad gaf men echter de voor keur aan een kunstwerk van de Italiaan Caras- so. Verkecrsexamen Voor het theoretische verkecrsexamen. doit onlangs werd afgenomeq op de lagere scholen te 's- Gravenpolder, zijn alle kandi daten vam zowei de openbare als christelijke lagere schooi geslaagd- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Dezer da gen heeft de voorzitter van het gedelegeerd bestuur van de stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland de heer A. J. Ka) nd. de ondernemingsraad van deze stichting geïnstal leerd De heer Kaland deed dat aan het slot van een rede, waarin hij er de nadruk op legde dat de weg der geleide lijkheid voor het bereiken var. vrijwel alle maatschappelijke doeleinden, de beste weg is. Hij waarschuwde voor hpt verschijnsel dat ook aan no gezondheidssector niet onopge merkt voorbijgaat, van het zo genaamde conflictmodel. Reeds in het verleden was het aldus de heer Kaland, vooral d> „neutrale" vakbeweging die via conflicten in de vorm van stakingen en andere ac ties. verbetering in de sociale en economische positie van de werknemers probeerde te brengen Van kerkelijke zij ie heeft men van het begon af aan voor het harmoniemodel gekozen. Ook in de wet op de ondernemingsraden staat, al dus de heer Kaland, de har moniegedachte model voor net overleg tussen werkgever en werknemer, waarbij voor hei den het gemeenschappelijk be lang voorop dient te staan. De ondernemingsraad van de stichting Verpleeg- en Rust huizen, die over de gehele provincie haar vestigingen heeft, is samengesteld uit teams voor elke vestiging, respectie velijk voor elke centrale dienst. „Het is niet zo dat met de totstandkoming van de onder nemingsraad alles van de ene op de andere dag veranderen zal", waarschuwde de heer Kaland. „Wel slaan wij nieu we wegen in. met hoop op succes". (Van onze correspondent). KRABBENDIJKE Op de Iruk bezochte hoorzitting die oor de commissie ad hoe ugdbeleid gisteravond in het iltureel centrum te Krabben- jke gehouden werd, was het ugdbeleid in de gemeente Mmerswaal in bet algemeen raar dit van o kom Krab- endijke in het ponder het >elangrijkste gesprekspunt van deze avond. Het ging over do activiteiten van de commissie ieugdbeleid Reimerswaal (ad hoe) die door middel van vragenlijsten, statistisch materiaal en ge- ^preksProepen belangrijke ge geven? verzamelden voor een advies aan het gemeentebe stuui van Reimerswaal. In het cultureel centrum in- Krabbendijke beschikt men slecht? over een ruimte, d'ie voor bepaalde activiteiten te klein blijkt te zijn. De huur van dit gebouw wordt door sommige verenigingen te hoog bevonden. Over „De Rancke". aet Nederlands Hervormd Kerkcentrum was men van iiening dat dit niet direct ge schikt was voor jeugd- en jon geren ar tiviteiteiVoorzitter L. /onk merkte op dat wat de celuidshinder in dit gebouw >etreft men moest geven en lemen en opperde het idee van een groot cultureel cen trum in Reimerswaal. Door enkele bezoekers werd opge merkt dat men dan met dun vervoersproblemen te kampei krijgt. De afstand naar het zwem bad Den Inkel vond men bc paald geen bezwaar, ook niet voor de jongeren in de leeftij den van 12 tot 16 jaar. Ei werd gevraagd om iemand uil de gemeente aan te trekker die de H'ugd moe' «an b^ge leiden en er wero over eer beroeps kracht gesproken- Na de pauze kwam het ge sprek op het overleg tussen de verscheidene groepen. De heer Vonk stelde een coördinatie met een bepaald contactorgaan op bestuursniveau voor. Hier omtrent moet de bereidheid uit de eigen bevolking komen. Ër werd voorgesteld een com missie te vormen bestaande uit een lid per vereniging. Men was het erover eens dat raar en good veren igingsbe- ieid moest, worden gestreefd. 'l

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7