Middelburgse raad akkoord met kinderboerderij MIDDELBURG S10EG RWS GROOTSTE WARENHUIS GEOPEND HOGE KWALITEIT OP DAG SOLISTENCONCOURS IN KAPELLE Am< verc MENEBA EN BONDE AKKOORD F. Buys 101 jaar commer stad SfSïSHifc 1 RONDWEG IN DISCUSSIE „Kunstvrienden" bewees opnieuw recht van bestaan Philippine CPN BIJEEN IN DE VESTE Bedrijfsvolleybal 's~Gravenpolder Baarland KRUISINGA NAAR GOES Uitslagen van schietingen IN VEERE Chibseizoen ^eref. jeugd Krabbendijke afgesloten NIXON TO Boze sjah 623e STAATSLC Staatsloten p< r Dinsdag 19 maart 1974 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Dc gemeenteraad van Middelburg Is gister middag zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met een subsidieplan waarmee na vele jaren levensvatbaarheid wordt geschonken aan een kinderboerderij. 101-jarige nog vief. markten GOES - KRABBENDIJKE, 18 maart 1974 Prijsbericht. Groenten: per stuk: Kropsla I 27-31, II 13-17. Knolselderij met groen 22-27. per bos: Ra dijs 68- per kg Aardappelen grote 13-18. Witlof All 189, BÏI 174. Prei AI 97-105, All 94, Bil 74-75. Spruiten AIi 150-196. Groene sav. kool 11 84. Andijvie I 177. Uien 11- 52. (Van onze correspondent) GOES „Bij bepaalde krin gen in onze samenleving leeft de opvatting dat het amateur toneel alleen in staat is wat simpele blijspelen te brengen. Een serieus stuk ligt niet bin nen hun bereik. Welnu, wij zullen vanavond laten zien dat „Kunstvrienden" ook in staat is tot meer dan alleen maar blijspelen". Zo ongeveer sprak de heer Ventevogel in zijn welkomst woord tot de talrijke belang stellenden voor de uitvoering van „Graniet", een tragedie in vier bedrijven van Clemence Dame. De ruim driehonderd bezoekers die de Prins van Oranje in Goes vulden, waren er getuigen van dat de heer Ventevogel niet teveel be weerd had. Er werd over het algemeen zeer verdienstelijk gespeeld. Met name geldt dit voor me vrouw A Ventevogel-Schille- mans, en de heren L. Burgs, J. van Hesh en A. Acrtsen, wel ke laatste bovendien de regie voerde- De keus van het to neelstuk, altijd één van de grote problemen bij het ama teurtoneel was bijzonder goed op het publiek afgestemd. De speolkwaliteit van „Kunst vrienden" blijkt van dien aard te zijn, dat ze niet terug hoe ven te schrikken voor dit soort toneel. Kunstvrienden heeft weer eens opnieuw be wezen recht van bestaan te hebben in de Goese samenle ving, waar de laatste jaren d,- belangstelling voor het ama teurtoneel aanmerkelijk is toe genomen. „Ons Genoegen" De uit slag van de koningsbolling van „Ons Genoegen" in Philippine luidt: 1. Rem. Warrens (ko ning), 2 Th de Cal uwé Pieters, 5. .Tef Baarten 6. J. (prins), 3. V. Nelen, 4. Frans Berkhout- (Van onze correspondente) VLISSINGEN Het be jaardencentrum Ter Reede in Vlissingen heeft gisteren feestgevierd. De oudste inwo ner, de heer A. F. C. Buys, werd 101 jaar. De heer Buys vertoont nog geen enkel ou- derdomskwaaltje draagt zelfs nog geen bril en de ruim 900 sigaren die hij een jaar gele den ter gelegenheid van zijn 100ste verjaardag van vrien den en kennissen kreeg, wa ren binnen een half jaar opge- paft. Een jaar geleden kwam de heer Buys naar Ter Reede, en daar moest aanvankelijk heel wat over gepraat worden. Want hij voelde er n;ets voor om bij al die oude mensen te gaan wonen. Maar toen hij dan pijn in zijn rug kreeg, liet hij zich ompraten en betrok een heerlijk appartementje in Ter Reede. Daar is hij inmid dels aardig ingeburgerd. 's Middags is hij te vinden m de recreatiezaal, waar hij graag een kaartje legt of ge woon, maar een beetje kletst. Met zijn onafscheidelijke vriend, de 84-jarige heer Schilleman brengt hij meestal genoeglijk de avonden door. 4.1s het aan de heer Buys ligt, kan dit zalige leventje nog ja ren voortduren. Maandagmor gen kwamen burgemeester Westerrout van Vlissimgen en zijn echtgenote de jarige felici teren. Unaniem was de raad van mening dat het hier om een welkome zaak ging, waaraan de gemeente de nodige steun niet mocht onthouden. De stichting kinderboerderij^ voortgekomen uit de wijkver- eniging „Zuid" krijgt een sterk startkapitaal van onge veer f 50.000,- en bovendien een jaarlijkse tegemoetkoming in de exploitatiekosten van nog eens ruim f 20.000,-. De gebouwen die de kern van de kinderboerderij uitmaken, zijn eigendom van de gemeente en worden aan de stichting ge schonken. Van links tot rechts toonde de gemeenteraad zich geest driftig over de manier waarop b. en w. van Middelburg thans de startraketten hebben aan gebracht. Wat vooral gunstig werd ontvangen, was de me dedeling van wethouder Gil lissen (sport- en jeugdzaken), dat „de gemeente" ervan had afgezien om vertegenwoordi gers in het stichtingsbestuur te benoemen. „De mensen moeten hun ideeën zelf kun nen waarmaken", vond wet houder Gillissen en we moe ten ze niet betuttelen". De kinderboerderij wordt gerealiseerd op een deel van het z.g. „Meiveld" in de zui delijke stadswijk van Middel burg. De kinderen, maar ook volwassenen, kunnen in de stallen en weiden van de kin derboerderij allerlei land bouw- huisdieren in geboorte wasdom en wat er nog meer in de natuur omgaat, aanschou wen, Het is niet de bedoeling, zo werd vanachter de coliege- tafel opgemerkt, er een die rentuin van te maken. Als bio logisch centrum maakt de kin derboerderij eveneens weinig kans, aangezien een schoolbio- loog, die de begeleiding zou moeten verzorgen, enorm duur ls. Voor het onderwijs, zo zei wethouder M. Hubregtse, zal de betekenis van de kinder boerderij zich dan ook wel beperken tot excursies voor de gezelligheid. De raad discussieerde ook nog geruime tijd over de wenselijkheid van aanleg van een rondweg, die een deel van het doorgaande verkeer dat thans langs de Middelburgse singels dreunt, voor zijn reke ninig moet nemen. Sommige raadsleden betwijfelen de noodzaak van aanleg van deze rondweg. Zo was daar de heer Akkerman (D'66) die erop wees hoe vaak verschaalde wegenplannen uit het verle den, ondanks nieuwe progno ses, toch worden uitgevoerd De heer Boogerd (PvdA) had een aantal twijfels, maar voor hem gaf de functie de rond weg Kan hebben ter ontlasting van de binnenstad, de door slag. Hij herinnerde nogeens met nadruk aan de wens van de PvdiA om de binnenstad in fasen autovrij te maken. „Wij moeten het probleem niet steeds voor ons uit schuiven' neende raadsvoorzitter W. Baars, die niet ontkende dat het wegenplan waar Middel burg thans op voortborduurt «al jaar oud is, maar graag beloofde dat er „tijdens de rit", zou worden doorgestu deerd. (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Goes van de CPN organiseert op dinsdag 19 maart (vandaag) een openbare vergadering om 20.00 u. in het ontmoetingscen trum De Veste te Goes. Sprekers zijn op die verga dering de heer G. van Ooste rum, lid van de Rijnmondraad en de heer E. G. Pel, kandi daat voor de provinciale staten "an Zeeland. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het team van RWS is er in de Middel burgse sporthal aan de Nas- saulaan in klas 1 van de Mid delburgse bedrijfsvolleybal- competitie niet in geslaagd om tegen Ge m. Middelburg 1 de volle winst te behalen. Inte gendeel: het werd een teleur stellende 13 nederlaag. Gem. Middelburg was over de gehele wedstrijd de betere ploeg, uitgezonderd in de der de set die dan ook verloren werd. Setstanden: 815, 3 15, 15—12 en 4—15. Ook OCMA won zijn wed strijd. Tegenstander Péchiney was in zijn geheel niet opge wassen tegen OCMA. Het ver loor dan ook kansloos met 0 3. Setstanden: 815, 1015 en 12—15. In klas 2 eindigde de wed strijd VPS - Hermid 1 in een 22 gelijk spel, terwijl het team van Kon. Marech. met 0 3 wist te winnen van Mam- moeters. Pedac 1 werd kampioen in klas 3, doordat het het team van AMRO 1 met 30 ver sloeg. Pegevli stelde danig te leur, door met 03 te verlie zen van Amor 1. De topper in klas 4 RSMB en Blauw-Wit werd met 30 door het eerstgenoemde team gewonnen. Gem. Middelburg 2 speelde met 22 gelijk tegen Amor 2. Provincie 2 daarente gen versloeg Amor 3 met 2- 1. Grassboys werd kampioen in klas 5, doordat het met 03 van SV Rabo won. De wed strijd Swift - Hoechst 2 ein digde in een 30-overwinn, ng voor Swift. In klas 6 tenslotte won Mid delburg-Zuid 2 met 03 van CMW. Het wedstrijdprogram ma voor 19 maart ziet er als volgt uit: 20.00 uur: VPS - PZC, Pege vli - Amro 1, Péchinav 2 - Pedac 2 en 't Zand - Torna 2. 21.00 uur: Mammoeters - Middelburg-Zuid 1. Dynamo'70 1 - Torna 1. Rodelaja - VTT en Dynamo'70 - WBV Middel burg. 22.00 uur: De Ruyterschool - Provincie 1, Pedac 1 - Amor 1, MTI - Hermid 1 en Amro 2 - VVG. Ij®.)». ■••e i -* Mevrouw Wolters wordt door het nieuwe bedrijf ge ad. Voorjaarsverkoping De vrouwenvereniging der gere formeerde gemeente „Niet m eigen kracht" te 's-Gravenpol- der, zal op woensdag 20 maart 's avonds van zeven tot negen uur een voorjaarsverkoping houden ten bate van de zen ding in het verenigingsgebouw van de gereformeerde gemeen te, ingang Nazareth. Er is onder meer te koof borduur- en breiwerk, trevira jurkjes met korte mouwtjes; verder eigengebakken koekjes, babbelaars en boeken. Collecte De collecte voor het Reumafonds heeft te 's- Gravenpolder een bedrag van f 260,- opgebracht. Afscheid Op 24 maart zal ds. J. Wagenmakers predi kant van de gezamenlijke ge reformeerde kerken van Baar land en 's-Gravenpolder, af scheid nemen in een kerk dienst, die begint om 14.30 uur in de gereformeerde kerk te Baarland. Dst J. Wagenmakers vertrekt naar Oud-Bei,jerland. Na afloop van de dienst zal er gelegenheid bestaan dominee en mevrouw Wagenmakers persoonlijk de hand te druk ken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het grootste zelfbedieningswarenhuis dat totdusverre in Zeeland is verrezen, opent vandaag zijn poorten voor een publiek dat uit geheel Midden-Zeeland zal komen. Gisteren werd het bewuste warenhuis, onder de naam „Trefcen- ter deGruyter" officieel geopend door de echtgenote van de bur gemeester van Middelburg, de stad die het Trefcenter door per soonlijk initiatief van ziju eerste burger, dit mammoetwarenhuis binnen zijn grenzen lieeft weten te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Vrijdag 22 maart zal dr. R.J.H. Kruisinga, frac tievoorzitter van dc CI1U in de Tweede Kamer, een bezoek brengen aan de CHU-slaten- kring Goes. De heer K-uisinga zal vergezeld worden door se nator mr. F.H. Piket en sta tenlid H. Eversdijk uit Hein- kenszand. Vroeg in de middag zal het gezelschap een bezoek bren gen aan Borsele, met om half een ontvangst op het gemeen tehuis en een gesprek met B. en W. over met name milieu en industrialisatie. Om drie uur 's middags volgt een be zoek aan het bejaardencen trum Poelwijck te 's-Heer Arendskerke. Als oud-staats secretaris van Volksgezond heid interesseert de heer Kruisinga zich erg voor de volksgezondheid. Bij het be zoek aan Poelwijck zullen ook aanwezig zijn het Goose CHU- raadslid JPG. van Ooyen en secretaris H P.I. de Jonge van het statenkringbestuur. Gp Walcheren is met de komst va nóde „Kyibus van de Gruyter",' zoals de volksmond het bouwwerk aanduidt, de slag tussen de grote zelfbedie- ninigswarenhuizen ontbrand. In Vlissingen (4 km van Middel burg verwijderd) heeft Albert Heyn enkele jaren geleden een zelfbedieningswarenhuis onder de naam „Miro" geo pend. Sinds vandaag opereert deGruyter in M ddelburg met zijn „Trefcenter". Ondev de genodigden die gisteren het trefcenter moch ten bezichtigen liepen heel wat bezorgde eigenaars van supermarkten, en zelfs van speciaalzaken rond. Zij vrezen dat de slag op Walcheren vooral moeten worden gewon nen ten koste van hot kopers spotentieel van de gevestigde -uipermarkten. Een der, stafleden van het concern van deGruyter vertel- de ons desgevraagd, dat het Trefcenter in Middelburg voor ongeveer 3 miljoen gulden aan voorraad in huis heeft een handelsvoorraad die m n (mikkend op een publiek van 90.000 mensen) in 4 a P we ken moet omzetten wil de zaak rendabel draaien. Voor zichtig geschat gaat het Tref center jaarlijks voor zo'n 30 miljoen gulden van de Wal- cherse kopersmarkt afromen. Begrijpelijk dat verschillende middenstandsbedrijven somoer gestemd zijn. Een feit 'is namelijk, zo verzekerde ons gisteren de rijksmiddenstands- (Van onze correspondent). KAPELLE Dc muzikale prestaties, die de deelnemers op de tweede dag van het door de Zeeuwse Bond van de KNF in de „Vroone" te Kapel- Ie georganiseerd solistencon cours naar voren brachten wa ren volgens de heer J. Uitter- hocve voorzitter van deze bond, beter dan die van de vorige week. Aan het concours namen 53 solisten van verschillende bij de KNF aangesloten muziek verenigingen deel. De solisten werden gejureerd door de be kende Pief van Mever, oud dirigent van de Rotterdamse en Haagse Filharmonische Or kesten en oud-leraar aan het Utrechts conservatorium. Zij werden op de piano begeleid door de Zeeuwse pianist Jaap Boon. De uitslagen zijn: Tweede afdeling KNF-soIIs- ten: Marja Vos, Veere op bu gel, eerste prijs 51,5 pnt. Tan- nie Moens, Veere op meilof o- nium, eerste prijs 50,5 pnt. Marlie Koeman, Rilland-Bath op buigel eerste prijs met 49 pnt- Diny V. d- Berge uit Veere op bugel, eerste prijs 49 pnt. C. Versehuure, Rilland- Bath op trompet, eerste prijs 49 pnt. Edith de Rijke, Ril land-Bath op altsax eerste prijs 48 pnt. Conny Geldof, Veere op ^ax-tenor eerste prijs 48,5 pnt. Thea den Dik ken, Veere, op bariton eerste prijs 48,5 pnt. Jeanette Koe man, Rilland-Bath tweede prijs 46 pnt. Conny Bom, Ril land Bath, tweede prijs 46,5 pnt. Joke Waf tel, Veere, 2e prijs 46,5 pnt. Jacqueline Geertse, Veere op bugel, 2e prijs 46,5 pnt. H. Roeting, Veere op tuba, 2e prijs 46 pnt. Karin Franke, Veere op alto, 2e prijs 45 pnt- Paulien in 't Veld, Rilland-Bath op cornet 2e prijs 45 pnt. Helma Osté, Veere op trompet, 2e prijs 45,5 pilt. Marjolein Goedbloed, Veere op bugel 2e prijs 44,5 pnt. An ja Kodde, Veere op bugel 2e prijs 44 pnt. Neeltje van Kranenburg, Veere op cornet 2e prijs 44 pnt. Els Corbijn, Veere op mellofoni- um, 2e prijs 43,5 pnt. Ria van der Velde, Veere op cornet. 2e prijs 42,5 pnt. Anja Riksen. Rilland-Bath op bugel 2e prijs 42,5 pnt. Tweede afdeling due ten: Piet Poppe en Kees Clement op B.b. bas uit Veere le prijs met 50,5 p. Eerste afdeling solisten KNF: Wiecher Schutte, Mid delburg op eufonium eerste prijs met lof 54,5 p. Paul dc Rijke Middelburg op cornet eerste prijs 50 pnt. Kees Cle ment, Veere met B b. bas eer ste prijs 50 pnt- Rien Poppe, Veere op mellofonium, eerste prijs 49,5 pnt. Piet Poppe, Veere op B.b. bas le prijs 48,5 pnt. Peter de Buck Veere op Kb.-bas le prijs 48 pnt. Adri- ana Geertse, Veere, op S-bu- gel, 2e prijs 47,5 pnt. Eerste afdeling solisten Zeeuwse Bond: Joke van Ee- nennaam uit Nieuw- en St.- Joosland op bugel eerste prijs met lof. 541/2 punt. Antoon Kempe uit Kwadendamme, piston, eerste prijs met lof. 54V4 punt- Jos Mol, 's-Heer Arendskerke, cornet, eerste prijs met lof. 54 punten- Rine- ke de Visser, Nieuw- en St - Joosland, bugel, eerste prijs 53 punten. Lia van Schalk, 's- Heer Arendskerke, bugel, eer ste prijs 50 punten. Ellen Dor- leyn, Souburg, cornet eerste prijs 49 punten. C. Augustijn, Wissenkerke, bariton tweede prijs 43 punten Eerste afdeling duetten: C. van Damme, sax-sopraan C. Traas bugel, beiden uit Heln- kenszand, tweede prijs 451/2 ount. Afdeling uitmuntendheid so listen: G. de Pun der, Kwaden damme, op mellofonium, eer ste prijs met lof, 55 punten, Annelies Caljouw, Veere, op alto. eerste prijs 53 punten. Mattie Verlare uit Yerseke, op cornet, eerste prijs 51i/2 puin. Trijntje van Craneburg, uit Voere, bariton, eerste prijs 49 punten- Gerda de Bree, Veere bugel eerste prijs 49 punten- J. Poppe. Veere. cornet eerste prijs 48 punten. Els Mil Lena af Souburg trompet, eerste' prijs 50 punten. Kinus de Loo/.e. Zierikzee, trompet eerste prils 491/2 punt. Johan van Granen burg, Veere tuba, tweede prij.- 131/2 punt. Afdeling uitmuntendheid so listen Zeeuwse Bond: 'an Kaaisteker, Wilhelminadorii tuba, eerste prijs met lol 57 punten. P. Sinke, Vlissingen Bb-bas eerste prijs met lof, 54 punten Bert Boogaard, Oost- kapelle cornet eerste prijs 521/2 punt. C u rie R se. Vlis singen alto, tw - e prijs 46 punten. A. Janse 's-Heer Arendskerke.tu tweede prijs 43 punten consulent, dat het winkelareaal op Walcheren, uitgedrukt in vi rkapte meters „verkoopop- pervlak" al voor d-e komst van Vfiro in Vlissingen en het tref- centei in Middelburg veel te ■root was. Feit is eveneens dat h 1 Trefcenter op wat on stuimige wijze zijn entree bij Ie Zeeuwen heeft gemaakt door reclamestunts waaraan men in Zeeland niet gewend is. De president-directeur van b"-!'-: 3.V., de heer C Renders, verdedigt de stelling 1 de TKefcenter-vestiging een zodanige trekkracht op de gehele regio zal uitoefenen, dat een opmerkelijk grotere koopkracht er het gevolg van nal zijn. Deze grotere koop kracht zal mede ten goede ko nen aan het gevestigde win keibestand, aldus de heer Ren Iers, mits dit winkelbestand zijn functie kent en deze up to date houdt. Luco-burgemeester W. Baars, optredend namens de i een ziekenhuis verblijvende burgemeester Wolters, gaf tij dens de openingsceremonie van gisteren zijn filosofie over d.e binnenstad-spolitiek die Middelburg voert. Wat het Tm n ter betreft kan deze- worden omschreven als: een sterk element toevoegen aan een verzorgingscentrum. Men had thans een synthese be reikt, zo zei hij, tussen de behoefte van de consument, de do.-ieinden die versterking van de binnenstadsfunctie beogen en het economisch belang van P. deGruyter B.V. De heer Baars, evenals de voorzitter van d-e Middelburg se centrale van ondernemers in bet. midden- en kleinbe- drijl, de heer Burger, had weinig bewondering voor de manier waarop „elders" Vlis— si igen b.v.) afgedreven koop- een; a worden gesticht gro te erkoopplaatsen, die in een weiland staan. Het T -fcenter staat aan de rami van de Middelburgse'ci ty, vlak bij de voornaamste i.'gimgsweg tot de stad. On- ler het gebouw en erom heen kan royaal geparkeerd wor- 1 -nmaav de zaak is ook voor voetgangers gemakkelijk te oereiken. Het assortiment om- zat 23.500 artikelen, van corn- met boterbergen tot kleuren- tv-ontvangers. Er werken on- ?vi r 201 ir, nsen in hét Tref center, dat als nieuweigheio jok nog een rollend trotton heeft, dal de consument van a.in autu uil de parkeerkelder naar d' gelijkvloerse ruimte f msporteert. Het gebouw zelf heeft een volume, van 50.000 kubieke coler. Achttien kassa's staar el aar om met hun gerinkel te 00 innen Op Walcheren kijki oen me' angst en vreze toe. 'eGruyter heeft zelt zijn zelf edienii w nkel in het hart van de stad alvast maar opge heven. „Daar zou toch geen omzet meer inzitten", zeiden de stafleden monter. (Van onze correspondent) HEINKENSZAND De fam. Geys te Heinkenszand gaf na het huwelijk van hun dochter met de gekende schut ter C. P. Timmerman een schieting op de liggende wip pen bij de heer A. Janse, en dit voor een 60-tal extra prij zen in natura. Er waren 50 schutters op deze schieting. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme. lste zijvogel: R. Verdonk var. Vios uit 's-Heerenhoek. 2de zijvogel: G. Geys van Soranus uit Heinkenszand. le boven- kal: C. P. Timmerman van Vi os uit 's-Heerenhoek. 2e bo- venkal: P. de Koster van So- '•anus uit Heinkenszand. le onderkal: H. v Stee van Diana uit Yerseke, deze schoot ook de tweede onderkal. le klep met beker: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendam me. 2e klep: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. 3e klep: Sj. v. Eykeren van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme. 2e hoofdvogel: R. Repkens van Victoria uit Kwadendamme. le zijvogel: A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2e zijvogel: W de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. 3e zij vogel: J. C. v. Antwerpen van Een dracht uit Vlissingen. 4e zijvo gel: J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. lste kal: A. Dek ker van Doel naar Hoger uit WolPhaartsdijk. 2e kal: Jac. Doene van Victoria uit Kwa dendamme. 3e kal: P. Repkens van Victoria uit Kwadendam me. 4e kal: J. Rijk van Zee- landia uit(Ovezande. De meeste punten met beker werden geschoten door A. Boonman van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek. Na deze schieting werden de prijzen door mevr. Geys en mevr. Timmerman uitgereikt aan de winnaars. De handboogvereniging „Se- ramus 2" gaf bij, de heer A. Janse een schicting op de lig gende wippen. Van 14 vereni gingen waren 43 schutters aanwezig. Hoofdvogel: A. de Jonge- Rijk van Willem Teil uit Ove- zande. lste zijvogel: P. J. Traas van Vios uit 's-Heeren hoek, bij loting. 2e zijvogel: C. Baart van Juliana uit Oude- lande, bij loting, lste boven hal: J. Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. 2e bovenkal: 0. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. lste onderkal: A. Clarys van A. D. L. M. uit Kwadendamme. Deze schoot ook de 2e cnderkal. lste klep: C. D. Raas. 2e klep: C. Brand. 3e klep: P. de Jonge allen lid van Vooruitgang uit Kwaden damme. Meeste kleine vogels: C. Baas van Juliana uit Oude- lande, zeven vogels. De vlie gende vogeiprijzen waren voor: O. Steenaert van Voor uitgang uit Kwadendamme en J. Goetheer van Juliana uit Oudelande. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwaden damme 2e hoofdvogel: C. v.d. Plasse van Diana uit Yerseke, lste zijvogel: A. Clarys van AD LM uit Kwadendamme. 2e zij vogel P. Steketee vain Diana u t Yerseke. 3e zijvogel: A A Martens van Vios uit 's-Hee renhoek. 4e zijvogel: W. Voet van Soranus uit Heinkenszand, lste kal: G. Geys van Soranui uit Heinkenszand. 2e kal: W. Voet van Soranus uit Hein kenszand. 3e kal: C. Baas van Juliana uit Oudelande. 4e kal: P. de Koster van Soranus uit Heinkenszand. Meeste kleine vogels: J. Goetheer van Julia na uit Ouudelande, acht vo gels. (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE Zater- dagmiddag zijn 37 kinderen e" acht leiders en leidsters I acht auto's vertrokken om l'el weekend, ter afsluiting van het Clubseizoen, op de boerde rij Het Veerse Gat van Staat5' bosbeheer bij de gemeente Veere door te brengen. weekend werd mede georgani seerd door de plaatselijke G?' reformeerde Jongerenvereni ging. In goede stemming op de boerderij aangekomen, werden de kinderen op brood en soep getrakteerd, waarna men k°n heginnen aan een serie geze'" I chansspelen, zoals een soorte ment bazar, ganzebordspe 1 sport en dierengeluidenspei- Deze spelevenementen werden zaterdagavond onderbroken door een door de heer D J Blaus, geleide kerkdienst. Zondagavond om halfzoveI1 keerde de 37 kinderen weer huiswaarts. Dinsdag 19 maart 197. ARNHEM (ANP) vakbonden en de directie Meneba iiebben in beg overeenstemming bereikt de reorganisatie plannen de Meneba-bakkerijen R< in Nijmegen en Wielema Arnhem voor het grootste deelte in Arnhem te coi Ireren. Hoewel vooral de ketbakkers van het Nijnu bedrijf zich aanvankelijk verzetten tegen de overp sing, zijn zij nu toch akk gegaan niet een regeling. Volgens AVG-bestui Winters zou ongeveer 40 cent van het Roding-persr (160 man) in Nijmegen nen blijven werken. De zal gaan pendelen tussen hem en Nijmegen. De' broodbakkerij van ding gaat dicht en wordt c gebracht naar Arnhem. In megen blijven een afd voor de vervaardiging „ambachtelijk brood" en distributiecentrum. TTet houdt niet op, zo z AA conflicten van on landen. Nu liggen we we en de zijnen. Enkele kam het de Perzen die er een ken Hun ambassadeur ter voor de regering Den Uy enkele eisen van de Perzi: met name geen begrip op normaal milde vonnissen" korte bezettingsactie van gevoerd. Het meest opme verklaring van premier D er niet in is geslaagd de wat we in Nederland v spraak. Het is niet verwor begrijpen. Ondanks de v< de vorstelijke glamour on worden geacht dat de niet politiek beïnvloede Aan de andere kant is democratisch land in d( schouwd worden als min sommigen een hoogst verc zich met de gedachte da: dit soort verrassingen ge: gering in vrije westerse sades nooit bezet zullen bewaken door 'n grote po (AI 18 MAART 1974 TWEEDE TREKKING PRIJZEN VAN 15 zijn gevallen of 50 zijn gevallen op 50 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200 zijn gevallen op 400 zijn gevallen op 1.000 zijn gevalen op EEN PRIJS VAN 2.000 is gevallen op I 2.000 is gevallen op 1 2.000 is gevallen op 2.000 is gevallen op 2.000 is gevallen op DE PRIJS VAN 5.000 is gevallen op 50.000 is gevallen op Een extra prijs van f 100 in de serie N op het nu En een troostprijs van van elk van de andere Een extra prijs van 1 in de serie VV op het En een troostprijs van van elk van de andere Gewonnen prijzen kunnen De lotenverkoop voor de bij de loterijkantoren. se 00 nui 2 St Postrekeninghouders kunne, bestellen voor de april-loter pf gemeentegiro), ten gunst jeur Directie Staatsloterij mc Bedragen die later binnenkc loterij. Inlichtingen over auti Directie Staatsloterij, postbi

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 6