ostburg Sombere stemming fru duurt voort OPLOSSING PUZZEL 24: WIE NIETS GEEFT MAG OOR NIETS VRAGEN Raadsdiscussie over politie-optreden Delta-lab houdt open dag K£ bou wbeurs ~7A Confessionele drie in verkiezingsslag DE GROOTSTE KOLLEKTIE LEREN ZITMEUBELEN IN Z.W.NEDERLAND [>l stacf streek 5 ■M—yilWWÜTI nationale engel- \trijden te t en Schore GoesTerneuzenKapelle en Krabbendijke Middelburgs alarmplan is vergrijsd Kouder STUDIEDAG „WELZIJNS- BERAAD IN ZEELAND" TE MIDDELBURG Waltmans bezoekt Z.-Vlaanderen Meditatiediensten IN YERSEKE Oosterschelde- rapport Klaasesz volgende week in boekhandel KON. NED. JAARBEURS UTRECHT bouw wegenbouw, utrecht, zondag gesloten, dagelijks geopend van 9-17 uur. ifCh J? onzel^verslaggevers) EUZEN Het he in De Vlaanderen te Gent heeft besloten rtrouwen te blijven a aan de 35-jarige die belast is met de .tie van de voorjaars- lie van 33 mei tot en li a.s. in de Vlaanderen- luden zal worden. am vorige week in het nadat hij door de Ter- e politie was aan ge- onder verdenking van :ven van ongedekte be- ewijzen. Volgens het van De Vlaanderen handelwijze van C. nelijk het gevolg vain menloop van misver en omstandigheden, nen C. niet al te zwaar irekenen. Aan degenen >r C. financieel bena- ouden zijn is inmiddels loening verstrekt. Vol- ïet bestuur van De ;ren ging het daarbij trekkelijk geringe be- Dinsdag 19 maart 1974 i onze correspondent) ST Zaterdag 23 wordt begonnen met eks van internationale gelwedstrijden. De hen- tvereniging Schore or- irt op deze datum de wedstrijd. Deze duurt 2.00 tot 15.00 uur en gehouden langs de Wes- lde. Zondag 24 maart leert de WSV Heist (B). 1-00 tot 14.00 uur een tionale zeehengelwed- in de Noordzee op het bij Helst. >f lelistenbijeenkomst as grote belangstelling de bijeenkomst van do gelvereniging „Het Land iulst" in het cultureel m „Den Dullaert" te Natuurlijk werd er ehandeld tussen de aan- filatelisten. Meege- werd, dat het in de be- g ligt eventueel een afdeling „Munten" in :ven te roepen voor de nverzamelaars. Hiervoor zich reeds een 15-tal laatleden op. ;erste prijs van de verlo- ie zegels ..Goudse glazen gestempeld werd gewon door G. Antheunis uit rpen. Op de veiling, die jeenkomst besloot, wer- iet minder dan 80 kavels rkoop aangeboden. s Door mee te doen e nationale puzzelaktie, [houden wordt gedurende eken in 47 dagbladen, sloten bij de stichting werkende dagbladen, de heer P.E.M. Wentzler ilst de winnaar van een bankboekje ter waarde 500,-. rond De 48-jarige G. S. uit Clinge werd reden door een vrachtau- [ij moest zwaargewond n opgenomen in het St.- iazi ekenhuis in Hulst, ngeluk gebeurde op het >unt Grote Kreekweg- de Maelstedeweg nabij waar S. geen voorrang nde aan de vrachtauto erd bestuurd door A. H. ulst. irijding Toen de auto- ist L. H. uit Dongen op .ulster Nieuwlandweg in een daar geparkeerde tauto wilde inhalen hij in aanrijding met personenauto bestuurd Jr. uit Clinge die uit te- 'ergestelde richting De materiële schade •rij groot, vond een aanrijding in de Reinaerdstreeg te waar J. B. uit Huist, bij litkomen van een uitrit, voorrang verleende aan personenauto bestuurd F. B. eveneens uit Hij deed dat dan ook door te zeggen, dat met 'basketbalactiviteiten die jks in Oostburg plaatsvin- het toch mogelijk moet ;en vereniging op te ricb- ie aan de officiële cotn- gaat deelnemen, dstand competitie: Da- 1 KWL 1, 2 St.-Eloy 1> 6 Mavo, 4 St.-Eloy 2, atie, 6 KWL 2, 7 Soos, ïoudschool IJzendijke. n: 1 KWL. 1, 2 Leraren, i [trotters, 4 L^S, 5 St.Eloy, 7 Soos, 8 Cnr. (Van onze correspondent). KAPELLE Hoewel op het ogenblik voor enkele appelras sen als Cox's Orange Pippin en Winston voor de telers re delijke prijzen worden be taald, is de algemene situatie op de fruitmarkt nog steeds zodanig, dat de meeste appe len met zeer grote verliezen voor de telers afgezet moeten worden- Dat komt omdat er op de fruitveilingen in hoofdzaak ap pelen van het ras Golden Deli cious worden aangeboden, en die zijn altijd zeer laag in prijs. De allerbeste partijen doen op de veilingen tot 45 cent per kg, maar de midden- en kleine maten van de beste kwaliteit blijven hangen op rond 30 cent per kg. De kwa liteit 2 komt overwegend niet veel boven 30 cent per kg uit De bewaar- en afleverkosten moeten op minstens 20 en soms wel 25 cent per kg wor den gesteld. Dat betekent dat de teler in het gunstige geval 20 cent per kg voor zijn appels ontvangt, maar in veel geval len genoegen moet nemen met een overschot van 10 cent per kg en dat voor een produkt waarvan de kostprijs gesteld moet worden op 35 tot 40 cent. De telers blijven hierdoor gro te verliezen lijden. De oorzaak ligt in de grote oogst van appelen in alle ÜEG-landen. Frankrijk be heerst reeds maanden achter een de Europese appelmarkt op een prijsniveau dat zeer grote verliezen geeft voor de telers. Binnen enkele weken ko men de appels van de nieuwe oogst van het zuidelijk half rond naar Europa. Ook hier van is een groot aanbod te verwachten. Door de sterk ge stegen vrachtkosten zouden de ze appelen hoge prijzen moe ten opbrengen, maar bekend is dat landen als Australië, Afri ka en Argentinië van plan zijn exportsubsidies te verstrekken bij de uitvoer van appelen naar Europa. Via de Europese commissie in Brussel wordt thans getracht met deze lan den te komen tot vrijwillige afspraken om minder te ex porteren naar Europa, waar men fruit moet vernietigen met gemeenschapsgelden, om dat er teveel is. Lukken deze onderhandelingen over vrij willige beperking niet, dan mag warden verwacht dat er maatregelen aan de grenzen van de EEG zullen genomen worden. Verder wordt de roep om een nieuwe Europese rooirege- ling steeds groter, want om een definitieve oplossing van de fruitproblemen te krijgen zal er nog een heleboel fruit moeten verdwijnen, in alle EEG-!anden. Een rooiregeldng zou hiertoe een belangrijke bijdrage kunnen verlenen. Mi nister Vam der Stee staat ach ter een dergelijke regeling en heef-t dat in Brussel aanhangig gemaakt. ZEEUWSE FRUITTEELT PRAAT OVER ééN AFZETORGANISATIE (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG Wie het uit 1971 daterende alarmerings- plan voor de gemeente Mid delburg ter hand neemt, die ontdekt al vrij spoedig dat dit plan niet alleen verouderd is, maar dat het (daardoor) foute üiformaties verschaft. Dit feit signaleerde gisteren mevr. M. Geerse-Van Egdom in de Mid delburgse raadsvergadering. Het alarmeringsplan noemt bijvoorbeeld twee verantwoor delijke wethouders als „te waarschuwen autoriteiten", op, terwijl de bewuste wethouders in het geheel niet meer in functie zijn. Een hunner, de heer Van Bennekom, woont zelfs niet meer in Middelburg. Mevr. Geerse vroeg het colle ge van B. en W. dringend om het alarmeringsplan aan de nieuwe feiten aan te passen (zials de aanbieding destijds in 1971 is beloofd) maar voor al om de concrete feilen eruit te halen. Wethouder Baars, die even de indruk maakte dat hij het hele alarmeringsplan ver geten was, beloofde dat in elk geval het namen- en adressen bestand in het plan aan de jongste gegevens zou worden getoetst. Vooruitzichten voor woen® dag en donderdag opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur. Perioden met zon. maar eerst nog_ buien. Kouder. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Ne derland voor woensdag Aantal uren zon 1 tot 7. Min. temp. omstreeks 2 gra den. Max. temp. omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 procent. Kans op een ge heel droog etmaal 40 pro cent. Voor donderdag Aantal uren zon 1 tot 8. Min. temp. omstreeks nul gra den. Max. temp. omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent. Kans op een ge heel droog etmaal 60 pro cent. waterstanden Konstanz 286 pl. 4; Rhein- Hden 267 plus 58. Straatsburg 270 plus 90, Plittersdorf 440 Plus 91, Maxau 438 plus 29, Plochingen 194 plus 14, Mann heim 243 plus 7, Steinbach 150 plus 3, Mainz 264 plus 5, Bin- gen 141 plus 5, Kaub 18 Plus 1. Trier 347 plus 1, Ko blenz 224 plus 8, Keulen 193 Plus 12, Ruhrort 329 plus 5, Lobith 960 plus 11, Panner- dense Kop 929 plus 14, Nijme gen 752 plus 10, IJsselkop 849 *2. Eefde IJssel 392 plus 12, Deventer 271 plus 6, Monsin 5462 min 22, Borgharen 3998 Plus 10, Belfeld 1149 -1, Grave beneden de sluis 501 min 9. hoogwater Bergen op Zoom 1.38 en 14.07 Hansweert 0.42 en 13.10 renneuzen 0.10 en 12.38 V'ssmgen 12.09 wemeldinge 1.28 en 13.57 (Van onze correspondent) GOES Op maandag 25 maart gaan vier Zeeuwse vei lingsverenigingen van groenten en fruit, algemene leden vergaderingen houden en daarin komt overal hetzelfde be stuursvoorstel aan de orde, namelijk het gezamenlijk stich ten van eén centrale veilingvereniging, die de naam „Cen trale Veilingverenigingen Zeeland" zal krijgen. De vier betrokken veilingen zijn die van Goes, Kapel- le-Biezelinge, Krabbendijke en Terneuzen. In een toelichting op de be- jtuursvoorstellen wordt gezegd dat op 6 december 1973 de Detrokken veilingbesturen in principe overeenstemming hebben bereikt om tot één centrale veilingvereniging te komen. Een werkgroep, be staande uit de dagelijkse be sturen heeft dit principebesluit nader uitgewerkt. Gesteld wordt dat de vor ming van een centrale veiling vereniging voor Zeeland be langrijke besparingen op de exploitatiekosten der afzon derlijke veilingen met zich mee zal brengen. Verdei wordt mogelijk gemaakt, dat er een overheidssubsidie wordt ontvangen van ongeveei l'/z miljoen gulden. In de toelichting staat ver der dat voorlopig de vier af zonderlijke veilingen hun el- gen balans en exploitatiereke ning behouden. Het beleid der centrale vereniging is erop gu- richt, dat omstreeks het einde van de periode, waarop de zgn. 3-2-1 regeling van toepas sing is, de gezamenlijke ex ploitatie der veilingen verwe zenlijkt moet zijn. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Onder de titel „Welzijns-beraad in Zee land" organiseert het Gerefor meerd Sociaal Centrum voor Zeeland een studiedag op vrij dag 33 maart. De dag wordt gehouden in gebouw De Hoeksteen aan de hoek Vrijlandstraat-Rozen burglaan te Middelburg en be gint om 16.00 uur. Tijdens deze studiedag wordt een tweetal inleidingen gehouden. De eerste is over het onderwerp „Bedreigt de welvaart het welzijn" door prof. dr. A. van Doorn, hoogle raar in de economische weten schappen aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam. De twee de inleiding wordt gegeven door drs. A. Broek, direeteui- van het gereformeerd centrum voor samenlevingsopbouw in de provincie Utrecht, over het onderwerp: „Samenlevingsop bouw, een nieuwe opdracht vanuit de oude boodschap". Inschrijvingen Bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaan- deren zijn geregistreerd, het Chinees restaurantbedrijf van de heer C.T. Cheung aan Markt 11 te Oostburg, en een filiaal van de melkfabriek V.C.Z. aan de Mauritsweg te IJzendijke. Keecls op korte termijn wor den voorstellen uitgewerkt zo dat met ingang van 1 juli 1974 een gezamenlijk fust- en pai- letpark in werking kan treden. Verder wil men uiterlijk per i januari 1975 een centrale ad ministratie verwezenlijken. Voor de oogst 1974 staat verder op het programma een concentratie van het aanbod, inhoudende, dat alle zachtfruit wordt geveild i Kapelle: dat het zomerfruit dagelijks op zo weinig mogelijk punten wordt geveild en dat het herfst- en wmterfruit dagelijks bij voor keur op slechts één der vier veilpunten zal worden ge veild. Bij het beheer der afzonder lijke veilingonderdelen, dat volgens de statuten door de centrale veilingvereniging wordt gevoerd, wordt uitge gaan van het principe dat be langrijke extra-kosten en las ten, waarmee de afzonderlijke vellingen worden geconfron teerd en die een gevolg zijn van de door de topverenlging in het algemeen belang geno men besluiten, gezamenlijk gedragen zullen worden- Er wordt verder uitgegaan van de situatie dat er bij de Zeeuwse veilingen genoeg koelruimte aanwezig is, en al le ruimte gezamenlijk zal woi- den benut. Het bestuur van de centrale veilingvereniging zal bestaan uit elf personen en voor de eerste keer zullen daarvan drie worden aangewezen door de veilingbesturen van resp. Goes, Kapelle en Krabbendij ke en twee door het veilingbe stuur van Terneuzen- De vier zittende veilingvoorzitters zul len samen het dagelijks bestuur normen. Bepaald is verder dat alle belangrijke besluiten waarover binnen het bestuur geen algemene overeenstem mlng bestaat, voorgelegd zul len worden aan de algemene vergadering der centrale vei lingvereniging. De drie directieleden van de Zuid-Bevelandse veilingen ko men In dienst van de centrale veilingvereniging. Uit deze di rectieleden wordt één alge neen directeur aangesteld, terwijl voorts een onderlinge taakverdeling zal worden doorgevoerd. Bij alle directievergaderin gen zal de door Terneuzen aangewezen contactman wor den betrokken, die m dienst blijvende van de veiling te Ter neuzen, met name de contac ten met Zeeuwsch-Vlaanderen zaï onderhouden. De veilingen van Goes en Krabbendijke hebben op dit moment reeds een topvereni- ging. Op 25 maart wordt voor gesteld aan de leden van deze veilingen de topvereniging uoes-Krabbendijke te ontbin den, indien alle vier de veilin gen besluiten tot oprichting van de centrale veilingvereni ging Zeeland. 0 Het Zeeuwse fruit in één hand? (Van een onzer verslagge vers) POORTVLIET De afde lingen in Zeeland van CHU, ARP en KVP hebben een overzicht samengesteld van al le vergaderingen die na vijf tien maart door één van deze partijen zullen worden be legd. Het ziet er als volgt uit: (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het PPR- Tweede Kamerlid Henk Walt mans brengt vrijdag een werkbezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen. 's Middags om twee uur wordt hij ontvangen door het gemeentebestuur van Terneu zen op het stadhuis, 's Avonds 1 acht uur is hij in café Het Centrum te Hulst op een daar georganiseerde politieke avond van het plaatselijke actiecen trum van de PPR. Statenlid J. v.d. Voorde zal bij het gehele werkbezoek aanwezig zijn en 's avonds een aantal aspecten van de Zeeuw se politiek toelichten in ver band met de Provinciale Sta tenverkiezingen op 27 maart. PPR-lij staan voerder Constant van Waterschoot zal bij het be zoek aan de gemeente Terneu zen aanwezig zijn, en 's avonds om acht uur in café Westend te Hoofdplaat het woord voe ren. Maandag 18 maart CHU, 7.30, De Tol in Poortvliet. Sprekers: H. Eversdijk en E. Ph. Nieuwkerk. Maandag 18 maart: ARP, 7.30, Ver. gebouw Brugstraat Tholen. Spreker: C. Balkenen de. Maandag 18 maart KVP 8.00, Huis van Nassau, Zierikzee. Spreker V. Gees bergen „statenkandidaten". Maandag 18 maart ARP, 8.00, Korenbeurs, Goes. Spre ker C. Boertieri. Dinsdag 19 maart CHU, 8.00, Hotel van Oppen, Verre Nieuwstraat, Zierikzee, Spre ker Kaland, H. Schot. Dinsdag 19 maart ARP, 8.00. Ned. Herv. Verenigings gebouw, Zierikzee, Spreker C. Balkenende. Donderdag 21 maart CDA 7.30, De Brasserie, Middel burg. J. v. d. Bos, H. Evers- dijk en A. L. van Geesber- gen. Vrijdag 22 maart KVP, 7.30, Hotel International, Hulst. Staatssecr. Mertens en dr. P Steenkamp. Vrijdag 22 maart ARP- CHU, 7.30 gem. Verenigings gebouw Serooskerke (W), J. v. d. Bos en H. Eversdijk. Zaterdag 23 maart CHU, 9.30, Prins van Oranje Goes. Spreker: Dr. Kruisinga en A. J. Kaland. Maandag 25 maart CDA, 7.30, Du Commerce, Oostburg. Sprekers: Van den Bos, Ka land en Van Geesoergen. Dinsdag 26 maart CHU, gezamenlijke bijeenkomst Zeeland en Zuid-Hollandse ei landen 8.00, „Onder de wiek", Ring Dirksland, dr. R. J. H. Kruisinga. V hartje centrum nieuwe markt 9 roosendaal WEEKHOOFDPRIJZEN Een auto PEUGEOT 104: R. v. Roosmalen-v. d. Linde - Past. Smitsstraat 51 B - St. Oedenrode; PHILIPS kleurentelevisie: J. G. Wennekes - Frans v. d. Puttestraat 16 - Rotterdam-4; VERNU-reis 1600,F. Riemens - le Markstraat 34 - Breda; Voor 850,RAUKNECHT-apparaten: K. Schipper - Uit- wierderweg 123 - Delfzijl; Hometrainer CARNIELLI-roeiapparaat: F. Keerwolf - Bri- andlaan 131 - Haarlem, flat Meerwijk: SINGER-naaimachine: M. Wissink-Kuijt - Deventerstraat 24 - Apeldoorn. Andere weekprijzen V. Schuppen tapijt: J. H. Roovers, Groene Woud 7, Ou- denbosch. Pak Stilbepan pro- dukten: mevr. Fliers, Meij- landstraat 5, Vlissingen. Set a 5 paar Jovanda kousen: C. Maes-Gevers, Meerhoutstraat 57, Breda; mevr. Van Dijck, Weteringstraat 9, Breda. Setje Orlane oogmake-up: R. v.d. Burg, Lachapellestraat 57c, Breda; B. P. Hollestelle, Co- lijnstraat 115, Vlissingen; H. J. Mathijssen, Boeiinksestraat 7, Roosendaal; C. J. M. Jansen, Molenberg 3, Roosendaal. Giemme autowashandschoen: A. v.d. Mark-Schepers, Omme gangstraat 2, Roosendaal. Vic toria kersenbonbons: fam. P. Jouret, Hulsterloostraat 10, Nieuw-Namen. Boek Plastic vreter van Bruna: W. Matze, v. Hal, Koudekerkseweg 75, Vlissingen; Jan Hollestelle, Paracelsuslaan 2, Bergen op Zoom. ABN spaarboekje met f 100.-: mevr. N. Wisse-De Vries, Populierenstraat 54, Goes; mevr. Danen-Maas, Klit- sert 13, Breda; N. J. v. d. Pas- de Groot, Molenstraat 2b, Raamsdonk. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Het gaat hier om zo'n ernstige aantijging tegen het Middelburgse politie-apparaat, dat het college van b. en w. de kwestie niet zonder meer met een brief wil afdoen. Wij zullen er een preadvies over uitbrengen, waarover in de raad kan worden gediscussieerd". Dit beloofde gisteren de Middelburgse loco-burgemees ter de heer W. Baars. De kwestie waarom het gaat is door de te Amsterdam geves- tiges tiehting „U Vrij" aan hangig gemaakt. Naar intussen officieel is toegegeven, hebben twee le den van de Middelburgse re- herche ongevraagd een „huis bezoek" gebracht aan een in woner van Oostkapelle, die er van werd verdacht iets te ma ken te hebben met „de gele koorts" in Middelburg. Alom verschenen er in die tijd namelijk gele vignetten op straten en muren, voorstel lend een grote letter „O", met een golfje eronder. De schil (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Evenals vorig jaar verzorgt de raad van Kerken te Middelburg tij dens de huidige veertigdagen tijd een cyclus van drie medi tatiediensten. Deze diensten worden gehouden in de zgn. „Engelse kerk" achter het stadhuis te Middelburg. De diensten, die steeds om 19 uur aanvangen en ongeveer een half uur duren, worden ge houden op de donderdagen van 21 en 28 maart en op 4 april, respectievelijk komen de volgende thema's in be spreking: open van geest, open van hart, en open van hand. ders, die met weerbestendige gele verf de vignetten hadden aangebracht, wilden kennelijk het hunne omtrent de Ooster scheid e zeggen. Een inwoner van Oostkapel le, die een pamflet van de groep „Oosterschelde open" voor zijn raam had hangen, kreeg in verband met de poli tiële speurtocht naar de schil ders van de gele „0"s bezoek van o.m. twee Middelburgse rechercheurs. De man lag ziek op bed en hij had de voordeur open laten staan ten behoeve van de controlerend genees heer die hij verwachtte. In plaats van de dokter trad de politie de slaapkamer van de Oostkapellenaar binnen. De stichting „U vrij" heeft in vele, requesten, aan zowel de regering, de volksvertegen woordiging als aan de raad van Middelburg, zijn veront waardiging over het gebeurde uitgesproken. „Het is huisvredebreuk, een inval", zo meent de stichting „U vrij", wier voorzitter, de heer A. Schmidt (zelf in Oost kapelle woonachtig) gister middag zelf even kwam luis teren naar wat B en W.van Middelburg van de kwestie vonden- De zaak is in de raad aangekaart door toedoen van de PvdA-fractie, die geen ge noegen wenste te nemen met het aanvankelijk voornemen van B en W om de brief van de stichting „U vrij" .,ter af doening in onze handen te stellen". (Van eem onzer verslaggevers) BREDA Het Delta-insti tuut voor HydroOiologiseh On derzoek aan de Vierstraat in Yerseke gaat vrijdag 22 maart voor de twede maal in haar ruim tweejarig bestaan een open dag houden, 's Middags van één tot vijf en 's avonds van zeven tot tien is iedereen welkom om het lab te bezich tigen en met de medewerkers een praatje te maken. Het is ae beaoeung dat de bezoeKers een meirus, xiygen van net normale wem aat zien op cte versenmenae aiaeungen aispeelt. Dat zijn bijvoorbeeld hei nweKen en Destuaeren van bacterieen en het tellen van oianxionorganismen. V eraez woruen versenuiende chemi- scne bepalingen in water un- gevueru en worat microsco- uiscn onaeizoeK van levenae uosierseneiaeuieren verricht. jok xan men Kennis nemen van ae resunaten van aneriei Duiten Uiigevoera onuerzueK. Het lieita instuuut is opge- ricm om de biologische gevol gen van ae DeiiawerKen te oesiuueren. Daarvoor worat onderzoek vericnt in het hele ueitageoieu, o.a. ln Brielse Meer, Biesboscn, Haringvliet, Grevelingen, Oosterscneiue en Westerscneide. De laatste ja ren wordt echter de meeste tijd besteed aan Oosterschelde en Grevelingen. Het buiten verricnte onderzoek houdt zich onder andere bezig met het olankton, de vissen, de be groeiing van de scnorren, de vo gels en de eigenschappen van het water zelf. De problemen die bij dit soort onderzoek niet kunnen worden opgelost, worden in het laboratorium met Dehuip van experimenten verder onderzocht. Dat type onderzoek beweegt zich op hel güoiea van de microbiologie en de fysiologie van planten en dieren. De medewerkers van het Delta Instituut houden zich echter niet alleen bezig met hun eigen onderzoek, doch werken ook mee aan allerlei adviescommissies die de Del tawerken begeleiden. De laat ste tijd werden bijvoorbeeld adviezen verstrekt aan het Staatsbosbeheer, de Delta dienst van Rijkswaterstaat en aan de Commissie Klaasesz. Vanzelfsprekend bestaat op de open dag op 22 maart ook de mogelijkheid om met de be trokken onderzoekers over dit advieswerk te praten. Het Dedta Instituut ligt, wanneer men vanaf Rijksweg 58 naar Yerseke rijdt, bij de ingang van het dorp, rechts onderaan de Havendijk. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Naar wij vernemen zal wellicht eind deze week de eerste druk klaar zijn van het tot nog toe alleen op stencil uitgebrachte Oosterschelde-rapport van de commissie Klaasesz. Het boek, een pocket met een omvang van 200 pagina's, is in voorbereiding bij de Staatsdrukkerij in Den Haag. De prijs zal f 13,50 gaan be dragen- De voorlopige oplage is 2500. Van het rapport m stencilvorm zijn slechts vier- a vijfhonderd exemplaren afge draaid. Het Oosterschelde-rap port zal- wellicht in de loop van de volgende week in de boekhandel verkrijgbaar zijn- (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3