SS8 a Anders gekleed in een nieuw seizoen 4 9 DE STEM ïL CE STEM VOORJAARSNUMMER 1974 graamammpiu em O O i f f t DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Vrouwelijke, elegante en soepele kleren, waaruit heim wee spreekt naar de twintiger, dertiger en veertiger jaren. Deze kleren hebben een roklengte, die langer is dan de afgelopen seizoenen. Ze bedekken de knie altijd zeer ruim. Ze accentueren de taille maar zelden erg sterk en de ceintuurs zijn smal. De schouderlijn van deze creaties is breder dan die van het afgelopen jaar. Sommige hebben wijde rokken, maar andere hebben nu een rechte rok, de zogenaamde tube-line. Onder deze kledingstukken bevin den zich pantalons met meestal zeer brede pijpen. De ont werpen zijn uitgevoerd in wit en zeer vaak in kleuren, die doen denken aan zand, cement, perziken en champagne. Met deze en nog talloze andere kleuren zijn strepen, rui ten en vele bloemetjes op de soepele stoffen gemaakt. 0 Van de Franse couturier Lanvin is dit tweedelig, wollen en semble. Langs de V-hals van het jasje is een witte rand gezet. De mouwen zijn ruim aan de kop en lopen naar onder toe strak uit. Bijzonder aan dit ensemble zijn de fijne plooien. li. 0 De Franse couturier Ungaro ontwierp dit geruite, ruim val lende jasje met b"C.vHiur. De ruimvallende, wollen rok heeft de lengte, die C- 'e couturiers ligt, deze lente en zomer veel zal word 9 Uit Duitsland komen deze twee lange japonnen met ruches volants en stiksels. Ze doen een beetje aan de Duitse kleder drachten denken. Zo zien de Parijse coutu riers de vrouwen gekleed gaan in de lente en zomer van dit jaar. De vraag is natuurlijk of de Nederlandse en andere Eu ropese vrouwen dit nieuwe seizoen aan deze verwachtin gen zullen beantwoorden. Een kijkje op de shows van de kledingzaken waar de Neder landse vrouwen hun mode ko pen en de shows van bladen voor zelfmaakmode doen in ie der geval iets anders vermoe den. Met wat moeite vallen hier wel enkele kenmerken van de Parijse mode te ontdekken, maar ze zijn vaak zo minimaal aanwezig, dat ze te verwaarlo zen zijn. Als deze zaken en bladen voor moderages zorgen dan zijn deze meestal hele maal niet van Parijs afkom stig. Deze Nederlandse rages blijven meestal beperkt tot de jongere vrouw. Voor de vrouw, die van middelbare leeftijd of ouder is, mogen bij voorbeeld het ene jaar wei eens wat meer cheisiers overhemdjurken) dan anders verschijnen, maar opvallende veranderingen doen zich nooit voor. Ze heeft daar blijkbaar ook geen behoefte aan. Belang rijkste maatstaven bij het kopen van kleding door deze groep vrouwen zijn vaak de vraag of het nieuwe kleding stuk bij alle gelegenheden kan worden gedragen, of het goed wasbaar is, of kleur en model een beetje passen en of het niet te opvallend is. Opvallende dingen zijn weg gelegd voor de jongere vrouw. Al vraag je je af of die jonge vrouw we zo apart gekleed wil gaan. Komt er iets anders dan anders op de markt dan wil de jongere vrouw het na melijk pas aantrekken als haar leeftijdgenoten er ook al lemaal instappen. Denk bij voorbeeld maar eens de lange rokken met ban»nenbanen, de gebleekte spijkerbroek en de grootmoederjurkjes. Het komende seizoen zou volgens de modezaken ge bleekt blauw het helemaal gaan maken. De gebleekt blauwe spijkerbroeken, -rok ken, en -jasjes waren er al. Nu worden deze kledingstuk ken ook uitgevoerd in ge bleekt ribcord en nappa. De lange rokken blijven evenals de ouderwetse. vaak wat strenge japonnen met ruches en kantjes. De afgelopen zo mer werden voor het eerst veel jurkjes gesignaleerd die veel van buik en rug bloot lieten. Het ziet er naar uit, dat deze kledingstukken ook de komende zomer veel te zien zullen zijn. RIEJA VAN AART O Deze mantel van Dior heeft brede schouders. De ontwerper gebruikte een zuiver wollen stof voor dit model, met grote zak ken. 9 De Franse couturier Venet is de ontwerper van dit ensemble in tweed. Het tamelijk korte jasje kreeg een smalle ceintuur. In de Winkels van C en A zijn deze twee jasjes te koop. Ze zijn gevwakt van nappa in kleur van de al lang bekende gebleekte denimkleding. 0 Een avondgewaad van de Italiaanse Fabiani. Het is uitge- 0 Van Shubette u Lonu eet pak met het korft de voerd in de kleuren wit en blauw. De bijbehorende sjaal is wit jasje kreeg een geplisseerde rok en het andere een rechte rok, die voor deze lente en zomer wordt en voorzien van ruches. getipt.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15