11 DE Felice Gimondi aan tweede jeugd bezig Feyenoord-problemen worden blootgelegd VERRASSENDE OPENHARTIGE DISCUSSIE OKKER VERLIEST VAN NASTASE COERVER WIL OPSTELLING NIET GEVEN „Magere" winst Nederlandse dames VAN PRAAG: „NIETS AAN DE HAND" "E OR \NEN FAVORIETEN SPELEN VOORZICHTIG een miljoen gulden aan prijzen n sport Kreuz bij selectie Dinsdag 19 maart 1974 resultaat zaterdag al St.-Aloysius in ke positie houden rste plaats. rrgangsklas E waar- ^saus 2 zelf niet 'haalde concurrent joed resultaat docw- Kitchen Eagles-3 te verslaan. In de e eerste plaats liep ids Hogeir 1 twee der uit door voor- raai Phoenix 3 met slaan. De kansen op >r St.-Aloysius 2 in lijven nu erg klein, eclaag tegen DESO week lijkt de veer- Wilno-1 wat gebro- e het gelijke spel, e Vlissingers genoe- n nemen bij de Sa>- 2. Deso zelf wist afstand te neimen 55 (10—O). Vrien- verrastte Steeds t 8—2. wist Middelburg de strijd om de rniorentitel te zage- n Wibats. In Den n Kersten c.s. het 3—7 te winnen, e Middelburgers nu voorsprong van drie ben. Van de overi- enten wend Oldra punt afhandig ge- NMB-VDO, terwijl met 46 van Scyï- De MZ-imeistjes bun kampioens- ig moeite met hek- una en zij keerden -8 zege uit Arnhem aka vergrootte de door zelf met 91 a kloppen, terwijl jiw verloor, ditmaal ran het bezoekende sportmedewerker) DE Kees Ren in Ovezande beslag de gewestelijke bil- ibant-Zeeland eer- bre. De Rijsberge- in zijn beslissende agen uit St.-Oeden- derstreepte daarmee ide lijn wat presta- Bart van de Boo- as van Gent, die de e dagen uitstekend eft lange tijd tot de behoord voor het hap. In zijn laatste i Korsten uit Lies- de Zeeuwsch-Vla- ;er na langdurige adans kwijt. In 28 lakte Korsten met Partij uit. n Verhagen bleven enige kanshebbers tgenoemde had 31 ilg om de zege met veilig te stellen, oon uit Souburg, de eeuwse deelnemer .mpioenschap, miste itine om zich goed weren. Hij toonde nerveus. Hij bleef ;ag onbeheerst spe- min slaagde Huis om samen met vijf hoofdklas te'berei- tand werd: 1 Kees (ijsbergen 10 1233 :8 2 J. de Lange, 1199 151 7,94 69; 3 ;n, St.-Oedenrode: 8 r,91 58; 4 Van de 1283 176, 7,29 72: en, Lieshout: 8 1095 G. Leyten, 1094 135, 8,10 66: 7 Souburg: 5 1213 154 Wim van de Leur, 4 1102 200 5,51 na twee concurren- ben gepasseerd ne- ie finale ontstond er •stand bij de start, enior dacht dat de offciëlen een dat hij niet van logen gaan. C. Wal- iedereen van start zich dan naar de >ersoon te begeven, c bleek dat op een i te berusten, maar ad toen geen mte- De andere aerine- n al te ver weg, internationalen 500 ie Witte B., 2 L c!« G. Verburgh B., 9 Junioren: 250 cc: 1 teren B., 6 C. Wal- 12 J. Goossens, 20 inck, 22 W. van ieuwelingen 250 cc: SAN REMO (ANP) Wereldkampioen Felice Gi- mondi is aan zijn tweede jeugd bezig. Rond zijn 31e jaar bereikt hij vergelijkbare hoogtepunten als in het be gin van zijn carrière. De winnaar van de ronde van de toekomst in 1964, werd een jaar later, bij zijn debuut, een groots winnaar van de ronde van Frankrijk. In 1966 schreef hij Parijs-Rou- baix, Parijs-Brussel en de ronde van Lombardije op zijn erelijst. Daarna heeft Gimondi met een plaats op de achtergrond genoegen moeten nemen. Ed dy Merckx was de nieuwe heerser. Pas tegen het eind van vorig seizoen kwam Gi mondi terug met zijn (eer ste) wereldtitel op het cir cuit van Montjuich bij Bar celona. Maandag, nog zes maanden van zijn 32e ver jaardag verwijderd, werd Gi mondi triomfator in de voor jaarsklassieker die de Italia nen zo graag op een lijn stellen met hun nationale ronde en de strijd om de wereldtitel: Milaan - San Re- Felice Gimondi is bezig de faam van Italië als wielerna- tie te restaureren. De 65e editie van Milaan-San Remo was er een uitgelezen gele genheid voor. De grote Fran se ploegen waren aan de an dere kant van de grans ge bleven in verband met de ploegen die Flandria had in geschreven. Eddy Merckx ontbrak voor de tweede keer in successie. Vorig jaar had de Belgische keizer verstek laten gaan wegens keelonste- king. Dit keer ontbrak de winnaar van '66, '67, '69, '71 en '72 wegens een verkoud heid. Zijn artsen hadden hem deelneming afgeraden omdat de medicijnen die zij hem moesten voorschrijven voor komen op de lijst van verbo den stimulerende middelen volgens de anti-doping „wet ten" van de UCI. Met eigenlijk alleen Itali aanse en Belgische ploegen, aangevuld met de Duitse Ro- kado- en de Spaanse Kas- equipe begon Milaan-San Re mo, dat in de laatste twintig jaar maar een Italiaanse win naar had opgeleverd, name lijk Daneelli in 1970. Het belang van een her nieuwd Italiaans succes in Milaan-San Remo was maan dag geen zaak van een ploeg, maar van alle Italiaanse for maties. In de slotfase, toen Gimondi op weg was naar ziin triomf kreeg hij niet alleen steun van. zijn ploeg maat Basso uit de Bianchi- équipe maar ook van Bitossi en Paolini, die voor SCIC rijden en Moser van Filotex. De Italianen vormden een front tegen de voornamelijk Belgische concurrentie. Zij weerstonden de tegenaanval len van rijders, die juist niet samen wilden werken. Zij verwierven de dank van Gi mondi na de koers, nadat hij zich had laten bejubelen door de uitgelaten Tifosi. Hun „remwerk" in de groep achter Gimondi had de we reldkampioen onbereikbaar gemaakt. Maar Gimondi heeft de overwinning natuurlijk niet i" de eerste plaats aan ande ren te danken. Voor alles aan zich zelf, aan zijn kracht, aan zijn koersinzicht en aan zijn voorbereiding. In Parijs- Nice was Gimondi een onop vallende meerijder. Hij wil de geen topplaats in de rit naar de zon, hij wilde zich inrijden voor Milaan-San Re mo. Hij wilde de concurren tie misleiden en hij slaagde erin. Men aanvaardde zijn opmerkingen aan het eind van iedere fietsdag. „Mijn benen zijn oud, de kracht is er met meer. Ik ben verkou den". Men hield eigenlijk geen rekening met Felice Gi mondi. Ook al had Gimondi zelfs in zijn magere jaren uitgerekend in deze lente- klassieker redelijke uitslagen gemaakt, vierde in '67 twee- ce in '71 derde in '73. Felice Gimondi kwam pas tegen het einde van de koers werkelijk in de strijd. De eerste ontsnapping kwam op naam van Conti en Demeyer, u.e gezamenlijk een winst opbouwden van zeiven minu ten. Toen de voorsprong ver loren was gegaan, verdween Conti uit de eerste groep door een lekke band. Twin tig kilometer voor het einde van de rit over 288 kilometer Ontsnapte Gimondi met iluysmans en de geweldig rijdende Mare Demeyer. Een kwalitatief sterke groep ging achter het drietal aain. De jargersgroep werd gevormd door onder anderen Leman, Bitossi, Zilioli, Basso en Hu- elamo. DE UITSLAG: I Gimondi (Ila) 288 km. in 6 uur, 46 min, en 16 sec., 2 Leman (Bel) op 1 min. 35 sec., 3 Roger de VIaeminck (Bel)' op 1.54, 4 Bitossi (Ita) op 1.55, 5 Aipolini (Ita) op 2.05, 6 Basso (Ita) z.t., 7 Gode- froot (Bel) z.t., 8 Verbeeck (Bel), 9 Maertens (Bel) 10 Huelamo (Spa) z.t., 11 Zilioli (Ita) z.t., 13 Bergamo (Ita) z.t., 1)4 Demeyer (Bel) z.t, IS Caverzasi (Ita) z.t., 16 Poggiali (Ita) z.t., 17 Huys- mans (Bel) z.t., 18 Willy Planceart (Bel) op 3.42, 19 Walter Planckaert (Bel) z.t„ 20 Laghi (Ita) z.t. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feyenoord heeft zjjn riolen geopend. De onfrisse geuren van de inter ne ruzies welke Feyenoord al maandenlang verscheuren hebben zich sinds gisteren ver der verspreid dan de catacomben van de Rotterdamse Kuip waar slechts fluisterend over deze materie werd gesproken. De lang met de mantel der liefde bedekte problematiek welke af en toe door een enke ling (Van Hanegem) naar buiten werd gedragen zorgde voor een dermate grote onrust in de Rotterdamse gelederen dat de begeleidingscommissie het nodig oordeelde om in te grijpen. De botte weigering van Wiel Coerver om na afloop van SpartaFeyenoord de pers te woord te staan was voor de uit Gerard Kerkum, Fred Blankemeyer en Guus Brox bestaande commissie aanleiding om niet langer te wachten. uiteenzetting van Kerkum ui termate geprikkeld. „Brox verwijt mij loslippig heid, maar ik heb nooit iets ten nadele van Feyenoord of de spelers gezegd. Ik ben be zeten van mijn vak en daar over wissel ik graag van ge dachten met andere experts op dat gebied- Ik heb daarbij soms dingen gezegd die ik misschien niet had mogen zeg gen. Ik heb inderdaad tegen de spelers gezegd dat ik liever bij een vereniging met een goed klimaat werk dan bij een topclub waar het klimaat niet deugt. De namen van Roda JC en NEC zijn hierbij gevallen. Dat wil echter niet zeggen dat ik daar heen zou willen. Een goed klimaat is voor mij het! belangrijkste. Daarop kan ik gaan bouwen". En tegen Kerkum: „U weet dat ik tientallen besprekingen heb gevoerd voor ik bij Feyen oord tekende. U hebt toen zelf gezegd dat het klimaat bij Feyenoord niet deugde- Daar is inmiddels niets aain verbe terd. Nog zijn er jongens die van een collega zeggen: Ik heb li-ever dat hij een been breekt, dan dat hij goed speelt. Ik heb hierover talloze gesprekken met Brox gevoerd. Ik heb steeds om een vergadering met de begeleidingscommissie verzocht, maar er is niet op gereageerd. Ik had bijvoor beeld met Israël rond de tafel willen gaan zitten om op een keiharde mannelijke manier de hele affaire uit te praten. Van Hanegem durfde over problemen te spreken. Sparta-spits Willy Kreuz be hoort tot de zestien spelers, die zijn geselecteerd voor de vriendschappelijke interland wedstrijd tegen Nederland op woensdag 27 maant a.s. in het Feyenoordstadion. Oud-Feye- noordspeler Franz Hasil, die na de terugkeer naar zijn va derland enkele malen voor het Oostenrijkse elftal uitkwam en een belangrijk aandeel had in de 10 overwinning van vorig jaar op Nederland in Wenen, is niet geselecteerd. Tot de selectie behoren wel de voor het Duitse Kickers Of fenbach uitkomende spelers Hans Schmidradn-er en Josef Hickersberger. Titelhouder Gennadi Soson ko, Jan Hein Donner, Hans Pee en Jan Timman, de vier favorieten voor de nationale titel, beperkten zich in de twee ontmoetingen die zij te gen elkaar moesten afwerken op de eerste dag van het Ne derlands schaakkampioenschap te Leeuwarden tot het ontwij ken van risico's. Donner en Ree kwamen zelfs al na zes tien zetten remise overeen, So- scinko en Tiimman wachtten daarmee nog tot de veertigste zet. De grote verrassing van de eerste ronde was de nederlaag van internationaal meester Hartoch tegen zijn (Amster damse) stadgenoot Vogel. Har toch werd in de loop van het middenspel gedwongen tot het offeren van een stuk maar de aanval die hij hoopte te ont wikkelen bleef uit. Zwart kon zelfs spoedig daarna het initia tief overnemen, hetgeen snel tot een beslissende konings- aanval leidde. De uitslagen: Sosonko Timman Vi, Donner Ree Scholl - Baljon 1—0, Hartoctj - Vogel 01, Van Dop - Enklaar afgebroken Ligterink - Langeweg 01. Daarom liep de gistermiddag als een persconferentie voor de wedstrijd tegen Ruch Chor- zow bedoelde bijeenkomst uit op een voor Feyenoord-begrip- pen ongewoon openhartige dis cussie, waarbij de beschuldi- gingeno ver en weer vlogen. Goedbedoeld was het wel, maar of het veel heeft bijge dragen om de interne spannin gen te verminderen is uiterst twijfelachtig. Vooral de wijze waarop een en ander naar bui ter werd gedragen was be paald niet tactvol te noe men. Gerard Kerkum vroeg bij de aanvang van de bijeenkomst het woord namens de begelei dingscommissie betaald voet bal. Uit naaim van deze com missie bood hij de sportpers zijn verontschuldigingen aan voor het gedrag van Coerver, welke uitspraak door de Rot terdamse trainer verbaasd werd aangehoord, Kerkum: „Het is niet juist dat Coerver heeft geweigerd de pers te woord te staan, Ook al is Coerver het niet eens met de strekking van een interview in het Vrije Volk (Guus Brox beschuldigde in het betreffen de artikel Coerver van loslip pigheid), dan mag hij zo nog niet reageren- Bovendien wil ik de spelers excuus vragen mor de uitspraak van Fred Blankemeyer (Blankemeyer wilde Van Hanegem bloemen aanbieden als hij voor de 25e keer zou uitvallen, red.). „Ik vveet", zo vervolgde Kerkum, dat de pers een belangrijke rol speelt maar het is niet de bedoeling dat betrokkenen bij Feyenoord via de pers met elkaar communiceren. Zulke zaken moeten eerst intern worden besproken. Er zijn al teveel nare dingen naar buiten gekomen. Het moet nu afgelo pen zijn. Donderdag is er een bijeenkomst tussen Coerver en de begeleidingscommissie be taald voetbal. Daarin moet al les worden uitgesproken- Wij hebben hét vertrouwen in Coerver niet verloren. Hij Dlijft bij ons de man die het <p technisch gebied voor het zeggen heeft, maar voor de beleidszaken rust de uiteinde lijke verantwoording bij het Feyenoord-bestuur. Het is goed dat daar duidelijkheid in komt". Coerver („Ik wist vijf mi nuten voor deze bijeenkomst pas wat de bedoeling was, ik dacht dat het alleen maar over de wedstrijd tegen Ruch Chro- zow ging"), reageerde op de Daar is nooit iets van geko men- Ik sta meestal tota-al al leen. Waarop Kerkum reageer de met: „Met praten krijg je geen punten. De prestaties moeten op het groene veld worden geleverd en daarvoor Is de trainer verantwoordelijk. Donderdag zal echter alles worden besproken. Wanneer dan zou blijken dat de bege leidingscommissie fouten heeft gemaakt, zullen wij de eerste zijn om dat toe te geven". Hij werd hierin echter te gengesproken door Guus Brox welke stelde geen woord terug te zullen nemen van wat hij over Coerver had verteld. „Daar sta ik voor honderd procent achter. Ik meen wat ik heb gezegd"- Deze reactie en die van Coerver: „Voor mijn idee is er nog niets veranderd", bewijst dat het donderdag een pittige bijeenkomst zal worden waar de levensgrote problemen van Feyenoord niet een twee drie zullen worden opgelost. HARRY VERMEULEN. LANDOVER (UPI) [Tom Okker heeft zondag in e finale van het 50.000 dol lar WCT-toernooi van Lando- cer met 36, 36 zijn meer dere moeten erkennen in de als eerste geplaatste Roe meen Ilie Nastase. Het duel tussen de twee sterkste spe lers uit de „rode" groep duurde slechts 57 minuten. Okker had moeite met zijn eerste service en maakte belangrijke zevende game, waardoor hij zijn opslag uit handen moest geven. Ook in de tweede set tobde de Ne derlander met zijn eerste slag. Bij de stand 43 in het voordeel van Nastase, sloeg hii ""1 dubbel? fout waar na de Roemeen de drie vol gende tweede opslagen on houdbaar terugsloeg en de „break" op love forceerde. „Hij was vandaag te sterk voor mij", gaf Okker toe. „Ik begon redelijk goed in de eerste vijf games. Toen sloeg ik drie dubbele fouten en daarmee was het uit". De Roemeen Nastase, die eerdei in de week een bal bijna tegen het dak van het nieu we hoofdstedelijke sportcen- rum had geslagen in een po ging een hem onwelgezinde toeschouwer te raken, ver diende met de overwinning 0.000 dollar. Okker kreeg 5.000 dollar. Dit brengt de totaalverdiensten van de Roemeen voor dit jaar op 43.000 dollar en die van de Nederlander op 26.000 dol lar. Ondanks de nederlaag is Okker een van de weinige reizende tennisprofs, die een positieve score tegenover Nastase heeft. Hij won negen van de veertien partijen, die zij tegen elkaar speelden. Om de finale te bereiken zegevierde Okker in een moeizame driesetter over Tom Gorman, terwijl Nastase gemakkelijk van Cliff Drys- dale had gewonnen. Okkers' nederlaag in de fi nale was uitsluitend te dan ken aan het niet goed functi oneren van zijn eerste servi ce. Hij sloeg slechts 42 pro- oent ineens in tegenover de Roemeen 57 procent. De wedstrijd werd bijgewoond door 5736 toeschouwers, on der wie de Roemeense am bassadeur in de Verenigde Staten. Na de finale van het en kelspel moest Okker ook een nederlaag incasseren :-n de eindstrijd van het dubbel. De Zuidafrikaanse combinatie Bob Hewitt en Frew McMil lan versloegen Okker en Marty Riessen met 76, 6 3. (ADVERTENTIE) Deze PEUGEOT 104 waarde 8.595 met zuinige, krachtige 50 pk motor, 135 km/u; voorwielaandrij' ving; versnellingspookje; draaistraal slechts 492 cm; schijfremmen voor, trommelremmen achter; vier portieren; rondom veiligheidssloten; automatische remkrachtverdeler en rembijstelling is iedere week één van de weekhoofdprijzen, die u kunt winnen wanneer u voor 1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie (t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie) in deze krant. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feyen- oord-trainer Wiel Coerver wil de gisteren tijdens de perscon ferentie, die in De Kuip werd gehouden de opstelling van zijn formatie, die morgen aan treedt tegen het Poolse Ruch Chorzow in de strijd om de UEFA-beker niet prijsgeven. Coerver: „Vroeger deed ik dat wel. Maar nu is gebleken dat door die vroegtijdige publika- ties de onrust in de selectie- groep toenam. En dat wil ik voorkomen"- Dat Feyenoord aan deze Poolse tegenstander de eer ste wedstrijd eindigde in een 11 gelijkspel, een riant uit gangspunt voor de Rotterdam mers een makkie zal heb ben gelooft Coerver zeer zeker niet. Coerver: „Ruch Chorzow was in de eerste wedstrijd niet zo geweldig. Maar ik blijf erbij dat het een erg goede ploeg is. Ik heb ze twee keer in Duitsland zien spelen. Hun spel was fantastisch. De Poolse bondscoach heeft on langs nog verklaard, dat hij in Polen nog nooit een ploeg ge zien heeft, die zo modern voetbal speelt. We zullen mor gen dan ook beslist moeten uitkijken. Dat is trouwens wel in Polen bewezen- Een mo ment van onachtzaamheid bij ons in de laatste seconden werd direct afgestraft. Dat zegt wel genoeg". Over het meespelen var» Wim Jansen, bestaat nog onze kerheid. Gisteren trainde de kleine Feyenoorder weer licht. Janssen: „Vandaajg neem ik weer deel aan de normale training. Als dat goed gaat, zal ik er morgen wel bij zijn"- Wim Rijsbergem, die afgelopen zondag in 't duel Sparta-Feyen- oord liehtgeblesseerd, vroeg tijdig naar de kleedkamers ging, is door Feyenoord arts Abarbanel weer geheel fit verklaard. Wim van Hanegem, in het duel met stadsgenoot Sparta de grote uitblinker, is gister middag met clubarts Abarba nel naar een specialist in het Klara-ziekenhuis in Rotterdam geweest, voor een onderzoek van zijn geblesseerde enkel. Feyenoord-arts Abarbanel over de blessure van Van Ha negem: „Hij heeft een verkal king in de enkel. Dat is bij topsporters een normale zaak. Van Hanegem draait nu ®1 dertien jaar in het topvoetbal mee. De trappen die hij dn al die jaren tegen zijn enkel heeft gehad, zijn gewoon niet te tellen. Die verkalking komt bij veel topsporters voor. Het is geen ernsige zaak maar de enkel dient wel voortdurend behandelt te worden"- On danks de blessure zal „De Kromme" morgen hoogstwaar schijnlijk toch binnen de lij nen verschijnen. ROMAIN VAN DAMME MANDELIEU (ANP) Een krappe overwinning van 10 op de Belgische dames jelpunt in de twintigste mi nuut van Marja Hagemans heeft het Nederlands dames elftal dicht bij de begeerde eerste plaats in haar groep ge bracht. Niemand immers ver wacht dat Mexico of India in de komende wedstrijden van het toernooi te Mandelieu om de wereldbeker het Neder lands elftal in moeilijkheden zal kunnen brengen. Die eerste plaats ls daarom zo belangrijk omdat voor de groepswinnaars de weg naar de eindstrijd het gemakke lijkst is. In de halve finales namelijk spelen de nummers een uit beide groepen tegen de nummers twee uit de andere poules- Na twee wedstrijdda gen zijn de volgende halve finales voorspelbaar Neder land - Argentinië en West- AMSTERDAM (ANP) De voorzitter van Ajax, de heer Jaap van Praag heeft maandag naar aanleiding van recente persberichten het volgende communiqué verstrekt: „Be stuur, trainer en sspelers in ver- adering en besproken heb bende de recente persberich ten met betrekking tot de trai ning en technische begelei ding, zijn tot de conclusie ge komen, dat de publicaties daaromtrent geheel ongegrond zijn". In een landelijk dagblad was vermeld dat de selectie- groep van Ajax ontevreden was over de tralningswijze van Knobel. Duitsland - België. De Nederlandse dames heb ben maandag niet het niveau bereikt dat passend is voor het sterkste dameselftal van de wereld- De strijd droeg van Nederlandse zijde het beeld van de onzekerheid, een ge volg van te grote spanning. België namelijk, is door haar manier van spelen, altijd een gevaarlijk tegenstandster voor Nederland geweest, ook al lag het kwalitatieve niveau van de Belgische speelsters een klasse lager dan dat van Ne derland. Die angst bleek maandag in Zuid-Frankrijk niet geheel zonder reden. Het werd snel duidelijk dat de Belgisch coach Van Eeckhout het speltype van de Nederlandse dames nauwkeurig had geanalyseerd. Zijn ploeg speelde bijzonder fel op de bal en schuwde het lichamelijke contact niet. Ne derland kwam daardoor niet in haar spelritme. Daarbij werd de normale spelontplooi- ing geremd door de overmatig fluitende arbiters. Het resul taat van een en ander was een zeer matige wedstrijd met een niet meer te tellen aantal vrije slagen over en weer. Die sla gen bleken ook geen voldoen de basis voor spelopbouw, want met opvallende regel maat kwam de bal bij een tegenstandster terecht. HONKBAL. Raak Nicols heeft in de eer ste ronde van het toernooi om de Europa cup honkbal geloot tegen PUC Paris. Raak Nicols vertegenwoordigt Nederland in dit toernooi in plaats van landskampioen Sparta dat door de Ceba is geschorst. Raak Nicols speelt in Parijs. Indien de Haarlemmers deze wed strijd winnen ontmoeten zij in de tweede ronde de winnaar van Fortitudo Amaro Monte negro (de bekerhouders) te gen Spartan (België). Deze wedstrijd zal dan in Haarlem worden gespeeld.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11