Propaganda-badmintontoernooi Terneuzen BELGEN OPPER MACHTIG Eerste team Sint-Aloy wint ruim Bakker en Dieleman aan de leiding Willaert: 't Is 'ne kwaaie ZEGE VOOR RENNEN JOHAN SCHEELE: NEGENDE Punt voor Watnev's- dames 99 99 sport Dinsdag 19 maart 1974 (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het jaarlijkse propaganda-badminton toernooi georganiseerd door de badmintonclub Terneuzen is in alle opzichten een groot succes geworden. Zowel za terdag als zondag toen de finalepartijen werden ge speeld was er een grote publieke belangstelling. En de toeschouwers hebben van goed badminton kunnen genie ten. Waren de eerste plaatsen in het lieren-dubbel en het heren-enkel voor competitiespelers voor Belgische spelers, bjj de jeugid waren het vooral spelers en speelsters van de organiserende vereniging die de eerste plaatsen voor zich opeisten. In de halve en kwartfinale werden alle Zeeuwen voor de komende titelstrijd reeds uit geschakeld. De Belg Panhok- djie die later ook de eerste plaats voor rich zou opeisen, versloeg in de kwartfinale J. Fraanje, om uiteindelijk iu de halve finale ook J.W. Visser achter zich te laten. Op zijn beurt zorgde Fraanje voor een verrassing door in de voorron den T. Lammens uit te scha kelen. P. Bonneur - de andere finalist - gaf D. Mol in de kwartfinale geen kans, terwijl hij in de halve finale M. Poul- lion versloeg. M. Poullion be reikte die halve finale door A. Proos een nederlaag te bezor gen. De grote finale werd zo een volledige Belgische aange legenheid, waarin Panhokdjie met zijn landgenoot Bonneur in twee games korte metten maakte. Hij won de eerste met 156, en in de tweede (15-3) kwam Bonneur er helemaal niet meer aan te pas. In het herenduibbel kwamen J. Visser en R. Titiheru (BC Terneuzen) wel in de finale, maar een eerste plaats zat er ook nu voor de Zeeuwsch-Vla- mingen niet in. Het Belgische duo Panhokdjie-Poullion was duidelijk beter, en de eerste gam eindigde in een 158 overwinning. In de tweede ga me kwamen de Zeeuwen te rug, maar het Belgische kop pel liep langzaam maar zeker uit. Na een goede partij werd bet uiteindelijk een 157 zege voor het Belgische tweetal. Bij het damesdubbel hield men de eerste plaats in de eigen om geving. Het waren de dames N. Ririhena-M. Elliot, die met 1813 en 151 het duo J. Keyzer-B. van de Waeter naar de tweede plaats verwezen. Bij het gemengd dubbel moes ten er drie games aan te pas komen. De eerste game werd een nederlaag voor mej. A. Veerman-D. Mol met 1315, maar in de game waren de rollen omgekeerd. Toen waren het mej. A. Petrien-T. Lam- mers die een krappe 1714 nederlaag kregen te incasse ren. Een derde en beslissende game moest de beslissing brengen en toen waren het weer Veerman en Mol die met 1512 aan het langste eind trokken. Bij het damesenkel werd de eerste plaats een vol ledige verrassing. Hier was het mevrouw Elliot die eerste werd, al had ze er drie games voor nodig. Ze begon niet zo hoopvol, want de eerste game eindigde in een 611 neder laag. Maar in de partij herstel de zij zich voortreffelijk en schreef deze met 11—5 op haar naam. N. Ririhena had nog alle kans, maar ook in de derde game moest ze in me vrouw Elliot met 116 haar meerdere erkennen. In de B-groep voor competi tiespelers in het herenenkel ging de eerste plaats naar A. Bakx. Hij versloeg in twee games H. ten Haaf met 154 en 155. In het damesenkel had winnares T. Smolders heel wat meer moeite. Ze won de eerste game met 117, maar verloor de tweede van M. Cru- son met dezelfde cijfers. Ook hier moest een derde game een beslissing brengen. Het was Smolders, die deze met 1210 op naar naam schreef. Bij het herendubbel in de C- groep werd het een zege voor Tlggelman-Hofman, die met 15—13 en 1612 in een felle strijd Jurry-Nijsten geen kans gaven. In het geimenddubbel ging de eerste plaats naar M. v. Rooyen-Gernler die me vrouw Vergouiwen-Koster naar de tweede plaats verwezen. In de eerste game gaven zij nog redelijk tegenstand (1813), maar in de tweede game ging het vlotter: 156. Verdere uitslagen van fina- lepaitijen: C-groep damesdub bel IJsebaert-Liddell-De Waal- Van Goethem 154, 1015 en 15—4. Dames enkel mevrouw Hanze - J. Sala II3 en 11 2, herenenkel B. Fukking - J. Jurry 158, 4—15 en 156. D-groep gemengd dubbel J. Keyzer-R. Denlhaaf - E. Ver- meulen-H. Smolders 1512 en 1511, Herendubbel: R. ten Haaf - R. Hoving 153 en 15 mans-J. Gemier 162 en 15 4. Damesdubbel: P. Fraanje-B. v.d. Water - Talahatu-Koole 158 156 Herenkel: R. ten Haaf - R. Hvong 153 en 15 5. Damesenkel: E. Vermeulen - I. Keyzer 118, 511 en 121. È-groep herenenkel: J. BAxk - R. Deykers 159 en 1512, herendubbel R. Dey- kers-B. Hoving - E. Abbink-P. Broekhuis 157 en 15—9, damesdubbel E. Venmeulen- Boyer - J. Christiaanse-K. de Hollander 152 en 15—4. Da mesenkel: S. Vermeulen - A. Ekkebus 2—0, F-groep jon gens: 1 F. Versprille Breskens, 2 G. Tiggelman BC Terneuzen, dames 1 M. v.d. Vijver BC Terneuzen, 2 J. Vermeulen BC Terneuzen, 0 De dames Ririhena en Elliot op weg naar de overwinning in het dames-dubbel. (Van onze tafeltennis- medewerker) GRAAUW In de lande lijke hoofdklas tafeltennis is de spanning voor de eerste plaats volledig terug. Het zo goed gestarte Eindhovense PSV 1 werd, evenals vorige week opnieuw geklopt, dit maal met 64 door het Leidse Scylla 2, dat door de ze zege nu de leiding heeft overgenomen. Irene 1 won ook met 6—4 van Delta Lloyd 2 waardoor de Tilbur- gers tot op een punt van de leiders zjjn gekomen, terwijl het Graauwse St.-Aloysius 1 thuis geen moeite had met hekkesluiter Tempo Team 3 en met 9—1 de wedstrijd ze gevierend afsloot. De Zeeuwsch-Vlamingen staan nu slechts twee punten ach ter op Scylla en ztf hebben weer ruim afstand genomen van de degradatieplaatsen. j (Van onze sportmedewerker) HULST De Watney's da mes met twee jeugdige inval sters uit het derde team heb ben tegen de nummer twee van de ranglijst NDI Valuas 2 een uitstekende wedstrijd ge speeld, waardoor ze onver wacht een punt mee naar huis konden nemen. In de eerste set liep Watney's duidelijk naar zijn vorm te zoeken te gen een vel en hardslaaude tegenstandster. Het blok was veel te traag en zodoende kwam en zelf niet aan aanval len toe. Het werd dan ook een kansloze 154 nederlaag. In de tweede set veranderde het spelbeeld toen hoofdaan valster Tiny Everaert spelver- deelster ging spelen, waardoor het blok aanmerkelijk verbe terde. Na een 72 achterstand kon Gaby Aarts met slimme taktische ballen de ploegen bijna op gelijke voet brengen, maar met 16—14 ging ook de tweede set naar NDI-Valuas. In de derde set leek de wedstrijd voor Watney's afgelopen bij een 1310 achterstand, maar door uitstekend blokkeren van Marianne Perdaen en goede reddingen in het achterveld van Odette Aarts werd de eer ste setzege met 1416 door de Hulsterse meisjes binnenge haald. De vierde set liet een uitste kend spelend Watney's team zien. Er werd fel geblokt, de veldvèrdediging sloot goed en de harde smashes van Hanne- ke van Bavel e de taktis-he ballen van Gaby Aarts waren ongrijpbaar voor de Valuas- verdediging waardoor de twe- de setzege met 1115 werd behaald. In de vijfde set liep Wat ney's met een sneltreinvaart uit tot 61 maar toen begon NDI Valuas terug te vecrren. De Venlomeisjes kregen greep op het Watney's spel en werd gedraaid met een 87 voor Valuas. Toen werd de Wat ney's aanval volledig aan ban den gelegd en werd deze vijf de set een 157 overwinning voor de thuisploeg. Eindstand 32 in het foordeel van NDI- Valuas 2. 0 Frits Bakker aan stoot. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN In de strijd om het kampioenschap hoofd klasse bandstoten van het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen, dat gespeeld wordt in café In dustrie in Terneuzen, is nog geen aftekening gekomen. De strijd om de titel is nog hele maal open. Frits Bakker uit Terneuzen staat momenteel op de eerste plaats. Hij heeft vier partijen gespeeld en had daar uit zes matchpunten. Op de tweede plaats staat Rein Die leman uit Axel. Hij heeft eveneens zes punten uit vier partijen. Voor donderdag staan er en kele leuke partijen op het pro gramma: Dieleman - Bakker en Dieleman - Freyzer. Mis schien kan er dan van een lichte afscheiding sprake zijn. Het afgelopen weekend be stond er voor deze titelstrijd een goede publieke belang stelling, maar vooral voor zaterdag wanneer de finalepar- tijen gespeeld worden ver wacht men veel biljartliefheb, bers. De wedstrijden voor donderdag beginnen om 19.00 uur. De voorlopige stand ziet er als volgt uit: 1 F. Bakker 4 3 0 16 pnt. (algemeen gemid delde 3.55), 2 R. Dieleman 4 3 0 1 6 pnt. 3.45, 3 E. Nachte gaal 5 3 0 2 6 pnt. 3.30, 4 F van Eenenaam 5 3 0 2 6 pnt. 3.25, 5 L. Dallinga 5 3 0 2 pnt. 4.01, 6 M. Verlinden 5 2 0 3 4 pnt. 2.90, 7 R. Claeyssens 5 1 0 4 2 pnt. 3,01, 8 F. Freyzer 5 1 0 4 2 pnt 3.29. (Van onze sportmedewerker) CLINGE ,,'t Is 'ne kwaaie", zegt men in Clinge wan neer men vraagt naar de capaciteiten van de Zeeuwse top-duivenmelker Jozef Willaert. Willaert, „Jos" voor zijn vrienden heeft zich in het Zeeuwse duivensportwe reldje een fikse reputatie veroverd. Zaterdag werd Wil laert 65 jaar en dan is hij precies 54 jaar actief in de duivensport. Een respectabel aantal jaren. Willaert: „Er is heel wat veranderd in die vijftig jaar. En toch, on danks het feit dat ik nu met pensioen ben, eens heerlijk van Drees trekken, hoop ik nog een fiks aantal jaren actief te kunnen zijn". Willaert, die steeds als eindcontroleur bij de Clingse textielfabrieken Clitex BV heeft gewerkt krijgt nu een zee van tijd om zich met zijn duiven bezig te houden. Wil laert: „Het moet nu in feite allemaal een beetje te ge haast gebeuren. Maar nu ik met pensioen ben, heb ik de mogelijkheid om alles lekker op m'n gemak te doen. En dat is nodig ook, want ais je tot goede prestaties wil ko men, moet je de nodige zorg aan de duiven kunnen en willen besteden. Het gaat niet alleen om eten en drin ken: om je duiven in goede conditie te krijgen, daar is meer voor nodig". Drogeren is voor Willaert een hoofdstuk apart. On danks dat het drogeren bij duiven iets is van de laatste jaren, is Willaert hiermee goed op de hoogte. Willaert: Het flesje noemen we dat. Ja, dat is momenteel onder werp van gesprek. Volgens mij is het allemaal niets ge daan. Ten eerste is het alleen maar toe te passen op kleine vluchten. De zogenaamde vluchten van een nacht, over een afstand van om en nabij de 1000 kilometer. Dan kan men het drogeren wel toe passen. Dan heb je de zaak ook onder controle. Dat moet, anders komt er helemaal niets van terecht. Drogeren wordt dikwijls toegepast, vooral in België. Ik heb hier al met ver schillende Belgen over ge sproken, maar voor mij hoeft het beslist niet. Nu moeten door slechte weersomstandig heden die duiven toevallig maar eens niet gelost wor den, dan heeft die drogering totaal geen uitwerking meer. Weet je wat je dan thuis krijgt, als die duif tenminste ooit Inog thuiskomt? Een wrak en meer niet. En vlieg je toch enkele prijzen bij elkaar, dan moet je er wel rekening mee hou den dat die duif na drie jaar totaal versleten is. Of de dui ven gaan er aan kapot. Al zwijgen de meeste duiven melkers daar natuurlijk lie ver over. De enkele duif die blijft leven is waardeloos ge worden voor de vluchten. Nee, ik laat ze rustig hun gang gaan, de mijne. Ik zweer bij de oude metho des. Met dat drogeren maak je uiteindelijk je hele kot kapot. Dat is dan het resul taat van vele jaren duiven sport. De onschuldige duiven dwingen tot steeds betere prestaties. De vluchten wor den steeds groter, de melker wil meer centen zien. Dat moet dan gaan ten koste van de duiven, die er voor moe ten zorgen dat de zakken van de „melkers" worden gesPekt". Vol trots praat Jos Willaert over zijn Pipo, de geschelpte dat is dan een broer van de Pipo zijn Bobby, de rooi en, de zwarten en al die duiven meer. Willaert' „Ik heb dit afgelopen seizoen bij onze vereniging, die zo'n ne gentig leden telt, zowat alles gewonnen wat er maar te winnen viel. Ik werd kampi oen bij de oude duiven op de Franse vluchten, bij de jaar lingen en tevens koning van de vereniging. Voorts had ik de eerste asduif. Het was mijn Pipo, die me het kam- Jos Willaert: „Ik ga mijn eigen gang". pioenschap en de eerste as- duif bezorgde". Deze duif bezorgde hem ook de eerste prijs in de pro vinciale vlucht op Orleans van de in totaal 3560 inge zette duiven. Dat was nog niet alles. Pipo was eveneens de snelste in de vluchten op Compiegne, Dourdan en Ni-' jon. Willaert boekte op de vlucht op Dourdan eveneens een vierde, zesde en tiende plaats. Willaert: „Pipo is een klepper, die in 1972 in een kringvlucht op Dourdan eens meer dan vijftien minuten vooruit zat". Hij toont met gepaste trots de lijsten waarop hij al zijn resultaten van de afgelopen jaren heeft genoteerd. Res pectabele lijsten. Willaert: „Voor dit jaar heb ik acht tien weduwnaars, waarmee ik opnieuw mijn mannetje hoop te staan. Zo rond 20 februari ben ik met kweken begonnen. Niet vroeger, daar zie ik het nut niet van in. Ze brengen dan één of twee jongens groot, en wanneer ze dan opnieuw een dag of tien broeden gaan de eieren weg en gaan de duivinnen op we duwschap. Dat duurt van on geveer 25 april tot augustus. Dat is de periode waarin de duiven van Willaert voor re sultaten moeten zorgen. Mooiste herinneringen van Jos Willaert: algemeen kam pioenschap in 1969 van het Centrum Hulst met zijn jon ge en oude duiven op de fond en een algemeen fond kampioenschap afdeling Zee land van de ZVB. Een top jaar, dat mogelijk kan wor den geëvenaard het komende seizoen. Een goed resultaat zaterdag b(j PSV zal St.-Aloysius in een kansrijke positie houden voor de eerste plaats. In de overgangsklas E waar in St.-AIoyshis 2 zelf niet speelde behaalde concurrent TOV een goed resultaat door Bruynzeel Kitchen Eagles-3 met 37 te verslaan. In de strijd, om de eerste plaats liep leider Steeds Hoger 1 twee punten verder uit door voor naamste rivaal Phoenix 3 met 19 te venslaan. De kansen op behoud voor St.-Aloysius 2 in deze klas blijven nu erg klein. Na dte nederlaag tegen DESO van vorige week lijkt de veer kracht van Wilno-l wat gebro ken, getuige het gelijke spel, waarmee de Vlissingers genoe gen moesten nemen bij de San lamanders-2. Deso zelf wist duidelijk afstand te nemen van Shot-65 (100). Vrien- denschaar-3 verrastte Steeds Hoger 3 met 82. Opnieuw wist Middelburg Zuid-1 in de strijd om de nationale juniorentdtel te zege vieren tegen Wibats. In Den Haag wisten Kersten c.s. het pleit met 37 te winnen, waardoor de Middelburgers nu een riante voorsprong van drie punten hebben. Van de overi ge concurrenten werd Oldra weer een punt afhandig ge maakt door NMB-VDO, terwijl Jasiki zelfs met 46 van Scyl la verloor. De MZ-meisjes hadden in bun kampioens- groep weinig moeite met hek kesluiter Buna en zij keerden met een 28 zege uit Arnhem terug. Tanaka vergrootte de voorsprong door zelf met 91 Megacles te kloppen, terwijl Shot opnieuw verloor, ditmaal met 46 van het bezoekende Scylla. (Van onze sportmedewerker) OVEZANDE Kees Ren nen heeft in Ovezande beslag gelegd op de gewestelijke bil- jarttitel Brabant-Zeeland eer ste klas libre. De Rijsberge- naar klopte in zijn beslissende partij Verhagen uit St.-Oeden- rode en onderstreepte daarmee zijn opgaande lijn wat presta ties betreft. Bart van de Boo gaard uit Sas van Gent, die de beide eerste dagen uitstekend speelde, heeft lange tijd tot de favorieten behoord voor het kampioenschap. In zijn laatste partij tegen Korsten uit Lies hout raakte de Zeeuwsch-Vla- ming echter na langdurige strijd de cadans kwijt. In 28 beurten maakte Korsten met 200140 de Partij uit. Rennen en Verhagen bleven toen als enige kanshebbers over. Eerstgenoemde had 31 beurten nodig om de zege met 200172 veilig te stellen. Kees Huissoon uit Souburg, de tweede Zeeuwse deelnemer aan dit kampioenschap, miste te veel routine om zich goed te kunnen weren. Hij toonde zich steeds nerveus. Hij bleef de derde dag onbeheerst spe len. Niettemin slaagde Huis soon er in om samen met vijf anderen de hoofdklas te'berei ken. De eindstand werd: I Kees Rennen, Rijsbergen 10 1233 172 7,17 38 2 J. de Lange, Overloon: 8 1199 151 7,94 69; 3 M. Verhagen, St.-Oedenrode: 8 1249 158 7,91 58; 4 Van de Boogaard 8 1283 176, 7,29 72: 5 A. Korsten, Lieshout: 8 1095 170 6.44 41: G. Leyten. Klundert 5 1094 135, 8,10 66; 7 Huissoon, Souburg: 5 1213 154 7,88 57; 8 Wim van de Leur. Cromvoirt: 4 1102 200 5,51 43. (Van onze sport medewerker) ZEVENEKEN-AXEL De motorduivels van de mo torcrossclub de MC Axel hebben het afgelopen week end tijdens de internationale motorcross in het Belgische Zeveneken geen ere-plaat- sen kunnen bemachtigen. Bij de internationalen 500 cc werd het voor Johan Schee- Ie uit Zaamslag een negende plaats, en bij de junioren werd Walhout jun. met zijn zesde plaats de beste Axe laar. Scheelde vertrok In de eei- ste manche bij de internatio nals op een achtste plaats, maar kon die op het zware parkoers niet tot op de finish vasthouden. Reeds na enkele ronden moest hij een plaats prijsgeven en er zouden er nog meer volgen. Hij zou uit eindelijk ais twaalfde eindigen, gen. In de tweede manche vlotte het beter, nadat hij op een zesde plaats was vertrokken. Maar ook in deze manche zou hij twee plaatsen moeten prijsgeven. In de derde en laatste manche had hij een snelle start en vertrok als der de. Maar reeds na twee ron den kwam hij vast te zitten, om uiteindelijk weer als laat ste te vertrekken. Hij opende een félle jacht en die zag hij na afloop beloond. H:j zou uit eindelijk toch nog als twaalf de over de aankomstlijn gaan. Bij de junioren had Wim van Bruggen toen hij na een goede start - een negende plaats - ten val kwam en zijn kniebanden verrekte. Hij zou uiteindelijk als tweeëntwintig ste geklasseerd worden. Die val was voldoende om in de twee de manche niet meer van start te gaan. G. Walhout jun. ver trok als tiende bij de start en hij wist vier plaatsen winst te boeken. C. Hamelinck kende ook de nodige tegenslag, nadat hij als vijftiende was vertrok ken. In de vijfde ronde kreeg hij een defecte rem, maar wist zich nog als vijfentwintigste te plaatsen. J. Goossens vertrok als tweeëntwintigste, en ging als veertiende door de finish. In de tweede manche boekte Walhout jun. hetzelfde resul taat. Hij ging als tiende van start en zou als zesde eindi gen. C. Hamelinck werd een entwintigste, nadat hij als zestiende van start was ge gaan. J. Goosssens deed het beter. Hij ging zes concurren ten voorbij om uiteindelijk als twaalfde door de finish te gaan. Bij de nieuwelingen waren er zoveel deelnemers dat de or ganisators besloten om twee schiftingsreeksen te laten ver rijden. In de eerste reeks ver trok Walhout sen. als zevende en ging als negende over de aankomstlijn. De nieuweling en ging ais negende over de aankomstlijn. De nieuweling Everaerts startte op de twee ëntwintigste plaats, en eindig de hier ook. Een finaleplaats zat er toen voor hem me meer in, want alleen de eerste twaalf gingen naar de finale over. In de tweede schiftmgs- reeks ging Rottier van start. Hij werd na twee concurren ten te hebben gepasseerd ne gende. In die finale ontstond er een misverstand bij de start. Walhout senior dacht dat een van de offciëlen een teken deed dat hij niet van start zou mogen gaan. C. Wal hout liet iedereen van start gaan, om zich dan naar de bepaalde persoon te begeven. Uiteindelijk bleek dat op een misverstand te berusten, maar Walhout had toen geen inte resse meer. De andere deelne mers waren al te ver weg. Uitslagen: internationalen 500 cc 1 W. de Witte B., 2 L de Smet B., 3 G. Verburgh B„ 9 J. Scheele. Junioren: 250 cc: 1 J. van Achteren B., 6 C. Wal hout jun, 12 J. Goossens, 20 G. Hamelinck, 22 W. van Bruggen. Nieuwelingen 250 cc: 20 J. Rottier t

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 10