Nieuwe opzet bij strandbewaking Interkerkelijk reereatiewerk tekent nog voor een jaartje bij Commissie Ruimtelijke Ordening weer in raad zeeuws Globe komt met „Wilden" Oostburg zit te springen om hogedrukspuit THEATER VOOR DE SCHOOLJEUGD Van dag tot dag LIMBURGS SYMPHONIE ORKEST IN OOSTBURG stad streék Westdorpe BRANDWEERCOMMANDANT IN JAARRAPPORT Veel werk Terneuzen VISMIJN PARKEREN Jean Franssen speelt Chopin Robbe-Grillet uit Rotterdam van festival rechtstreeks naar Zeeland Baal speelt Brecht Film en filmhuis Zaterdag 16 maart 1974 9 Weekenddienst Wie in het weekend nieuws te mélden heeft, diefstallen, in braken, onverwachte volksfeesten of een man die een hond bijt-,- kan in Z.-Vl. terecht bij Bas Au gustijn, die naast zijn toestel 01150-5745 al. le gekke voorvallen optekent, en in M.- Zeeland bij Jan Bouwmans, die het zelfde doet op de toe stellen 01100-3405 en 8138. S.K.W. Door de plaatse lijke afdeling van Sociaal Kul- tufeel Werk wordt zondag 17 maart een jeugdmiddag geor ganiseerd _in het verenigings gebouw "Concordia". Uitge vierd. .w.QVdt ...The Get Ready Show", door leerlingen van de lagere school te Philippine- Tijdens de pauze wordt een film vertoond. De aanvang van de show is halfd-rie. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De interkerkelijke recreatiecommissie voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen zal nog een jaar zijn werkzaamheden voortzetten. Dit werd duidelijk na een vergadering die in Oost burg werd gehouden, waarbij de deelnemende kerken op twee na hun medewerking toezegden. Tijdens een gesprek dat na de vergadering heeft plaatsge vonden met WV's en cam pinghouders, is een werkgroep (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Afgelopen jaar is weer duidelijk gebleken hoe groot het gemis is van een hogedruktankautospuit. Wij mogen van geluk spreken dat er in enkele gevallen geen men senlevens bij betrokken zijn geweest. Dit schrijft brandweercommandant H. J. Bronnenberg in zijn rapport over 1973 aan het Oostburgse college van B. en W. Uit recente gegevens is duidelijk gebleken dat wanneer wij die beschikking hadden over een hogedrukspuit de branden veel sneller te bestrijden waren geweest en was de reorgani satie van de brandweer voor de buitenwereld onzes inziens beter overgekomen", aldus de heer Bronnenberg. De brandweercommandant heeft overigens nog wel enkele wensen zoals meer eenheid in de korpsen wat kledij betreft, nadere samenwerking met de postcommandant en een nog betere begeleiding van de bevolking voor wat die alarme ring betreft. Er is het afgelopen jaar veel werk door de brandweer verricht. Er is in totaal 49 keer uitgerukt en de geschatte schade van de branden binnen de gemeente wordt geschat op meer dian een half miljoen. De brandweer had begin 1973 in totaal 86 manschappen, waarvan er vijf wegens te geringe belangstelling ontslag hebben gekregen. De alarmering in IJzendijke en Breskens heeft een verbe tering ondergaan, waardoor een snellere uitruktijd verkre gen kon woren. De heer Bronnenberg, centraal commandant van de Oostburgse brandweer, prijst in zijn verslag de goede samenwerking tussen gemeentehuis en brandweer en die tus sen de conmmandanten onderling. „De korpsen hebben elk aar goed opgevangen, er is zeer goed werk verricht in een goede samenwerking", zo staat te lezen. voor de recreatie ingesteld miet een tweedelige taak: het begeleiden van de commissie, en het coördineren zodat daar van de verschillende activitei ten elkaar niet overlappen, met daarnaast een doorlichten van de begroting. Anderzijds zal de werkgroep een studie moeten verrichten over de nieuwe structuur waarin het werk van de xecre- atiecommissie gegoten moet worden. Die nieuwe structuur zal zo snel mogelijk gestalte moeten krijgen. Van de deelnemende kerken hebben de Nad. herv. gemeen ten van Cadzand en Retran- chsment zich teruggetrokken. Wel willen zij verantwoorde lijk blijven voor de financiële tekorten van 1973. De verte genwoordigers van beide ge meenten willen echter, gezien de mogelijk nieuwe opzet van het reereatiewerk, de deelna me in hun kerkeraden op nieuw aan de orde stellen. Nog niet bekend is of de commissie de beschikking krijgt over de twee streek jeugdwerkleiders die vorige j-aren het werk leidden. Hiero ver zal nog contact met de SJC worden opgenomen. Het is overigens niet de be doeling reereatiewerk te plan nen en daarbij de benodigde financiën te zoeken. Men wil daarentegen, uitgaande van de thans beschikbare gelden, een werkplan opstellen. De ge vormde werkgroep bestaat uit de heren F. Dees (camping houder), J. v.d. Bliek em J. van Bellegem (interkerkelijke recreatieoommissie), J. Schip pers (streek-WV), en me vrouw A. Mollet-V. d. Bossche (namens de plaatselijke WV's). Graag zag men de groep nog aangevuld met een vertegenwoordiger van de ge meente Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De strand bewaking aan de West- Zeeuwsch-Vlaamse kust tijdens het vakantieseizoen krijgt een andere opzet. In het verleden zijn zoals bekend wat moeilijkhe den opgetreden die het Oostburgse gemeentebe stuur thans wil ondervan gen. De moeilijkheden die zich hebben voorgedaan zijn moge lijk voortgevloeid uit het feit dat de strandbewaking van het inzetten van een tijdelijke va kantiehulp is geëvolueerd tot een enigszins professionele aan pak van de strandbewaking. Hiermede heeft de selectie en begeleiding van het personeel geen gelijke tred gehouden aldus het Oostburgse college. Volgens de vroede vaderen kan de gewaking verbeterd worden door op elke post een wat oudere kracht in te zetten. „Deze doet dan geen dienst op het strand of in de boot, doch heeft de leiding en de verant woordelijkheid van en op de post", aldus schrijven B. en W. aan de raad. Deze nieuwe opzet met op elke post een verantwoordelijk beheerder heeft als bijkomend voordeel, dat minder een be roep moet gedaan worden op ons personeel voor controle, hetgeen vooral van belang is tijdens de weekeinden, aldus het college. Het Oostburgse college vraagt de raad om een krediet voor de aanschaf van een (derde) snelvaren-de redding boot. De drie boten zouden gestationeerd dienen te wor den in Cadzand-Bad. Nieuw- vliet-Bad en Breskens-Zee- bad. In totaal zal strandbewaking worden uitgeoefend op zes posten langs de Oostburgse kust. Drie posten krijgen een bemanning van 1 beheerder met 2 assistenten, te weten Dagjeseentrum Cadzand, Eldo rado Nieuwvliet en Zeebad Breskens. Een bemanning van 1 beheerder' met 1 assistent zal komen op de posten in Hoogduin Cadzand, Groede-Bad en Promenade Breskens. De Oostburgse raad zal in zijn eerstvolgende vergade ring, volgende week donder dagavond, 't voorstel tot het verlenen van krediet voor de derde boot op de agenda aan treffen. Badminton De Badmin tonclub Terneuzen houdt van daaig en morgen in de sporthal 't Zwaantje een Internationaal badmointontoernooi. Aan dit groots opgezet toernooi wordt door ruim 150 spelers en speelsters deelgenomen uit Zeeland en Begië. Overigens zijn het niet alleen de compe- tiespelers want ook de recrea tiespelers komen aan bod. Eén van de voorbeelden waar uit blijkt, hoe hard een hogeirukspuit nodig is. Deze foto is van 26 april 1973 te IJzendijke. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De raad van Oostburg gaat zich vol gende week donderdag avond weer buigen over de samenstelling van een com- niissie voor de ruimtelijke ordening. Het punt is in de vorige raadsvergadering ook aan de orde geweest, waar de stemmen staakten toen (zeven tegen zeven) over een wijzigingsvoorstel dat was ingediend door de heer E. Dekker (CH-AR). hl dit wijzigingsvoorstel •tond dat de commissie bestaat Ult een aantal leden, door de gemeenteraad uit zijn midden aan te wijzen, gelijk aan het aantal fracties dat de gemeen teraad telt. Met name bij de progressieve drie bestonden hiertegen bezwaren omdat zij na de volgende gemeente raadsverkiezingen als één fractie zullen terugkeren. De raad krijgt ln zijn 30 agendapunten tellende verga dering ook het voorstel te be handelen een krediet van 934.000 beschikbaar te stellen voor uitbreiding van de ge meentelijke vismijn. Zoals be kend zal de centrale overheid hiervoor een bedrag van 4 ton beschikbaar stellen in het ka der van de werkloosheidsbe strijding. De bedoeling is een uitbreiding aan de vismijn in noordoostelijke richting te ple gen met een lengte van ruim 51 meter. Het nieuwbouwge- deelte zal uit twee verdiepin gen bestaan en een nieuwe ruimte van totaal 7000 kubieke meter creëren. - De wand- en gevelplaten zullen in sierbeton worden uitgevoerd. De finan ciële commissie, die zich afge lopen woensdag over dit voor stel boog, kon zich ermee ver enigen. Voorts wordt de raad een krediet gevraagd van 10.000 gulden voor aanschaf van een parkeerautomaat, die geplaatst zal worden op het parkeerter rein in Nieuwvliet-Bad- Op deze wijze hoopt het college de dagrecreanten enigszins te laten meebetalen in de kosten die ten behoeve van de recre atie worden getroffen. Het be treft in feite een proef Aan de hand van de uitkomst na het komende zomerseizoen zal be zien worden of meerdere par keerterreinen hiervoor in aan merking kunnen komen. In een samenwerking van diverse gemeenten, de Zeeuwse Volksuniversiteit en UIT in Zeeuwsch- Vlaanderen, komen voor alle of zo goed als alle la- gere-schoolleerlingcn in de gemeente Hulst, Sas van Gent, Axel en Ter neuzen de jaarlijkse thea- terevenementjes weer op gang. De bedoeling is om zo direct mogelijk de jeugd van 6 tot 12 jaar in con tact te brengen met thea terkunst. Vroeger gebeurde dat uit fluitend door met zijn allen (bussen vol) naar een to neelstuk te gaan kijken in De Halle of het Zuidlandthe- ater. De laatste paar jaar is het goed gebruik geworden zoveel mogelijk de acteurs actrices naar de scholen te laten komen. Zij doen daar voor en met tamelijk kleine groepen variërend van 50 tot maximaal 120 kinderen, een uurtje iets wat met toneel, dans, muziek heel veel te maken heeft. De organisators geloven (terecht) dat deze manier van confrontatie met theater en theatermensen veelmeer betekenis heeft dan het met zijn allen de schouwburg be zoeken. Afgelopen week werkte ze het theatergroepje Genesiut voor meer dan 1000 leerlin gen van de klassen 2 en 3 van de Terneuzense scholen; eind van de maand komt dit project in Sas van Gent. Verder komt theatergroep Wim Zomer voor de Axelse en Terneuzense oudste leer lingen met speellessen en een toneelvoorstelling begin mei. De groep Wisselspel (slagwerk, saksofoon, zang en dans) komt direct na Pa sen voor de 4e en 5e klassers van Terneuzen. Theatergroep Wederzijds brengt in april- mei kleine voorstellingen ■neespeelprogramma's in Sas van Gent en Hulst. Het Am- steltoneel brengt het Mannet je van Stavoren voor de bo venbouw van de Huls.er la gere scholen en mimetheater Carnussel brengt eind maart de Fantastische Meneer Vos ln Axel. 0 liet zuidelijk toneel Globe speelt vanavond „Wilden" in de schouwburg in Middelburg. Christopher Hampton heeft een heel bijzonder stuk geschreven over de uitroeiing van hele India nenstammen in Brazilië door Amerikaanse bom men en vergif. Wie zijn nou eigenlijk die ..Wil den"? de Indianen, die hun beschaving vernietigd zien of de beschaafde Wester ling, die overal zijn vinger in de pap wil hebben. Zui delijk toneel Globe van avond in de Middelburgse schouwburg. In de hoofd rollen Eric Schneider en Siem Vroom. Een aantal jaren is het een goede gewoonte ge weest van het Limburgs Symphonic Orkest onder leiding van André Rieu te concerteren in het Oost- burgs Ledeltheater. De laatste jaren is aan die ge woonte wel een beetje ge sleuteld door UIT in Zeeuwsch-Vlaanderen, die de programmeringen van theaterevenementen in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen overnam van de Zeeuwse Volksuniversiteit. Kwalitatief is het Lim burgs Symphonie Orkest echter minstens net zo goed als het Brabants, het Gelders of het Fries Orkest, dus waarom zouden ze er niet mee dooi-gaan. Er zijn echter wat bedenkingen, terwijl het Amsterdams Philharmonisch in Terneuzen altijd een enorm groot publiek op de been weet te brengen, lopen maar weinig mensen hard als het Limburgs Orkest speelt in Oostburg! En voor een orkest is het helemaal niet leuk om voor een slecht be zette zaal te spelen en daar voor van Maastricht naar Oostburg te reizen. Namens de organisators willen we dan ook uitroepen: „Kom luisteren op dinsdag, 19 maart als u vindt dat een jaarlijks groot concert in W est-Zeeuwsch-Vlaande ren, zonder meer erbij hoort". Dinsdag speelt het Lim burgs Symphonie Orkest naast Eine Kleine Nachtmu- sik van Mozart en Shehera- zade van Rimsky-ICorsakoff, het romantische eerste Pia noconcert van Frederic Cho pin. De Limburgse pianist Jean Franssen is de solist in dit briljante pianoconcert, waarbij inderdaad de piano partijen een zeer sterk over wicht hebben op de orkest partijen. Direct van het Rotterdam se Filmfestival van Film In ternational, draait het Film huis van „Jeugd en Muziek Zeeland donderdag in Goes en vrijdag in Middelburg de film „l'Eden et Après" van Robbe-Grillet. Deze Arthouse filmerij is eigenlijk niets voor de gewo ne bioscoopbezoeker, die af wachtend in zijn bioscoop fauteuil zit, getraind in het psychologisch verklaren van handelingen en symbolen. De regisseur Robbe-Grillet eist actieve .medewerking van de toeschouwer. Hij is een revolutionair die, zegt hij, de kapitalistisch-burgerlijke maatschappij verwerpt, met al haar waarden en kriteria. De Robbe-Grillet-films heb ben een thriller-achtig uit gangspunt, waar de beelden weer naar terugkeren na een lange onbehaaglijke dwaal tocht door visuele momenten. In l'Eden et Après" (café Eden en daarna) stapelt hij de werkelijkheid en de (po litiek actieve dromerijen) van de Parijse studenten, die elkaar dagelijks treffen bij hun cola en cocaine in café Eden, opeen. Volgende zondag ('s mid dags) speelt de Amsterdamse toneelgroep BAAL het ge lijknamige stuk BAAL van Bertold Brecht in Den Dul- laert, Hulst. Dit fijne nieuwe theater is het enige in de gehele provincie Zeeland waar dergelijke stukken als dit Baal zonder beperkingen kan staan. Dus twee (of meer) redenen te over om deze voorstelling van Jeugd en Muziek alvast te noteren!. Donderdag in de Veste Goes en vrijdag in het Kui- perspoorttheater Middelburg draait J en M Filmhuis: l'Eden v Après var Robbe-Grillet. Zondag a.s. draait het Filmhuis in het Kuipers- ooorttheater een extra ver toning van Themroc (afgelo pen week onder grote be langstelling reeds gedraaid door het Filmhuis). Donderdag draait Filmliga Terneuzen in het Luxorthea- ter Adalen 31 van Bo Widèr- berg. Vrijdagavond draait Filmkring Vlissingen in het Vestzaktejater Family Life van Kenneth Loach. Zaterdagavond in Middelburg Onder regie van Gerard Baijens „Bemoeial" in het Kuiperspoortthea ter- Zaterdag in Middelburg Zuidelijk Toneel Globe speelt „Wilden" in de schouwburg. Zaterdagavond in Hulst Mary Dresselhuys in „Slippers" in den Dullaert Dinsdagavond in Oostburg Het Limburgs Symphonie Orkest in het Ledeltheater. Donderdagavond in Middelburg Mary Dresselhuys in „Slippers" in de schouwburg. Donderdagavond in Vlissingen Het Zeeuws Orkest met een voorjaarsconcert in de Open hof en de popgroep Ekseption in de Doopsgezinde Kerk. Vrijdagavond in Goes Het Zeeuws Orkest met een voorjaarsconcert in „Op de Hoogte".

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9