Veel moties in Staten Wiegel op Oosterschelde Aansluiting van ziekenhuis voorzieningen op gebied Kandidaten stellen zich voor FABRIEK DREIGT UIT TE WIJKEN NAAR FRANKRIJK GEMEENTELIJK INFORMATIE CENTRUM IN TERNEUZEN CONFESSIONELEN GINGEN STELLINGNAME OVER WELZIJN UIT DE WEG BON VOOR DON GEDEPUTEERDE „D01FIR0DAM" HOUDT OPEN DOLFIJNENHULS Vragen over Middelburcht Filius bedankt voor functies stad streek Raffinaderij Initiatief Brug Slaakdam maandag weer in gebruik bus! NU OOK COLA EN UR EEN HEERLIJKE CITRUSDRANK Zaterdag 16 maart 1974 V -». ISARTSEN en Oostburg Rijk, Oude Kerk- ,e Aardenburg, tel. 6. Dokter Kok, tel. 5. lootdplaat en IJzen- Dokter A- Lievens, at 6 te IJzendijke, p-1266. n Nieuwdorp De van dokter Kiviet waargenomen door Sterrenburg te rp, tel. 01196- ;n Groede Dokter erg te Groede, tel. 3. Retranchement, Sluis zande Dokter De te Sluis, tel 01178- oewacht en St.-Jan- Dokter H. Brabers, 0-2361. i, Hoedekenskerke, ■nhoek en Ovezande >raktijk van de huis- J. Kole, S. nn en H. Zwartelé tot maandagochtend r waargenomen door J. Geldof, Korteweg Iriewegen, tel. 01195 Dokter Keijzer, Fr. ollanderlaan 29, tel. iiilippine en Sluiskil ter H. Hofstee, Julia- t 10 te Hoek, tel. 345- Dokter W. Glelen, 9. -zande Dokter R. la, Kloosterstraat 72 osterzande, tel. 01148- Tot maandagmorgen r. irg Dokter J Do- s. Dam 55, tel. 2830, 5555 (zaterdag) en H. Delfos. Rouaanse- 7, tel. 2637 (zondag), aanvragen vóór 10.00 ipreekuur voor drin- gevallen van 12.30- en van 17.30-18.00 waal Dokter J. de to Hansweert, tel. 1344 voor de dorpen reert en Yerseke. Dok- Donker te Krabben- tel. 01134-1544 voor iorpen Krabbendijke. ingen en Rilland Gent e.o. Dokter E. ly. Stationsstraat 26 te m Gent, tel. 1777. :en Dokter P. Nijs- Inna Bijnsstraat 25, tel- ■2324. en Dokter G. de tel. 2121 (tot za- g 24.00 uur) en dokter n Dijk, tel. 3459 (van lag 24.00 uur tot zon- •4.00 uur)- Visites aan- n vóór 10.00 uur. ■kuur voor dringende len van 12.30-13.00 uur n 17.30-18.00 uur. artsdijk, 's-Heer dskerke en Heinkens- Dokter A. Vos te haartsdijk, tel. 01198- ag Dokter C. Ver- Axelsestraat 2, tel- TANDARTSEN 'laanderen Tandarts in der Burgh. Praktijk: idalaan 1 te Sas van en privé: Westkade te Sas van Gent. Tel. 1-1889 (spreekuren za ag van 10.00-10.30 uur ran 18.00-18.30 uur, zon- van 12.00-12-30 uur). Vlaanderen Tandarts Janssen te Aardenburg, 01177-1380 spreekuur ■dag en zondag van 12.30 uur), eren Tandarts J bouts, Langeviele 47 te delburg, tel. 01180-2882 eekuren zaterdag van 10.00 uur, zondag van •12.00 uur). N.-Beveland Tand- E. Klinkert, Turfkade te Goes, tel. 01100-6504. eekuren zaterdag en dag van 9.00-10.00 DIERENARTSEN en Zaamslag Dokter e Haas te Zaamslag, tel. J3-1366. n Z-Beveland Dr. M. else te Heinkenszand. 01106-1290. ipren en deel N.-Beve- - Dokter R Barkema Middelburg, tel. 01180- Consult alleen na tele- isrhe afspraak. -Vlaanderen Dokter v. d- Vijver te IJzendij- tel. 01176-1388. APOTHEKEN Goese apotheek tel. 4. elburg apotheek A igeling, Lange Delft 1' 2538. euzen Apotheek Klaas* i, tel. 2090. ingen Apotheek D v' Kleine Mulder, Singel 0. 2730. WIJKVERPLEGING enhurg, Cadzand, rg en Sluis Zr. nge te Cadzand, tel- L79-367. vliet, Breskens, Groede. lofdplaat, schoondijke e" zendijke Zr. Snel srvliet. tel. 01152-216. voutsdijk e.o. Zr- lier, Ellenbaasstraat 2 Heer Arendskerke. 'e 106-1303. Zr. C. V. d. Kooy, 33 ►t Axel en Znamslag Y- Mollet, BoekwelP (Van onze correspondent) BURGHSLUIS De frac t levoorzitter in de Tweede Kamer van de VVD, de heer H Widgel, heeft gisteren met zijn vrouw een werkbezoek gebracht aan de Oosterschel- dewerken. Bij dit bezoek wa ren ook de kamerleden Ko- ning en Tuijnman van de VVD. De heer Wiegel kreeg een uiteenzetting over de werkzaamheden van ir. F. Spaargaren, hoofd afsluitin, Oosterschelde. Daarna maakte liet gezelschap een vaartocht, u irbij de werkeilanden wer den bezocht. Het bezoek was georganiseerd door de VVD- kamercentrale van Middel burg. 's Avonds hield VVD- fractievoorzitter Wiegel een spreekbeurt in hotel Mondra- gon in Zierikzee. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18 00 uur: vrij zacht met vooral la ter weer regen. Weersvooruit zichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 6. Min. temp.: om streeks 7 graden. Max. temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 5 Min. temp.: om streeks 7 graden. Max. temp.: omstreeks 11 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 orocent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. DEN HAAG De water hoogten van vrijdagmorgen, meegedeeld door Rijkswater staat: Konstanz 282 (plus 2), Rheinfelden 205 (pl.8), Straatsburg 175 (pL15), Plit- tersdorf 345 (pl. 13), Maxau 101 (pJ.ll), Plochingen 180 (Pl 10). Mannheim 218 (pl.12), Steinbach 144 (pl.4), Mainz 242 fpl.6), Bingen 121 (pl.5), Kaub 157 (pl.2), Trier 355 (pl. 51). Koblenz 194 (pl.18), Keu len 148 (pl.15), Ruhrort 286 'p!3), Lobith 923 (onv), Pan- nerdense kop 893 (pl.l). Nij megen 721 (-2). IJsselkop 851 lpl-2), Eefdc IJssel 374 (-2), Deventer 259 (onv), Monsin 54S0 (pl.6). Borgharen 3969 (pl -19), Belfeld 1138 (-14) Grave ben de sluis 500 16). Morgen, zondag 17 maart. B op Zoom 10.18 en 22.50 Hansweert 9.44 en '22.21 Terneuzen 9.13 en 21.50 Vhssingen 8.47 en 21.26 Wemeldinge 10.08 en 22.49. Maandag 18 maart. Bergen op Zoom 11.42 Hansweert 11.61 en 23.38 Terneuzen 10.30 en 23.06 vhssingen 10.30 en 23.06 Vhssingen 10 03 er 22.41 Wemeldinge 11.32 Wiegel en zijn vrouw (archieffoto). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ziekenhuisvoorzieningen moeten aanslui ten op de geografische gesteldheid van een gebied. Daarbij moet men ook de wegenstructuur en de kwaliteit van het openbaar vervoer in ogenschouw nemen. Dit zei gisteren gedeputeerde J. van den Bos (Volksge zondheid) toen Provinciale Staten aan de hand van de soliaal-culturele ontwikke lingsschets kwamen spreken over het concept-proefplan ziekenhuisvoorzieningen Zee land. De heer Van den Bos vertelde de Staten, van wie vooral de heer Hoekstra (VVD) een warm pleidooi had gehouden voor het behoud van het ziekenhuis in Oostburg, dat de Zeeuwsch-Vlaamse zie kenhuisbesturen voor 1 juni a.s. een opzet voor een z.g. gesloten circuit van medische voorzieningen in Zeeuwsch- Vlaanderen moeten indie nen. In dat „plan van de regio", zoals de heer Van den Bos het noemde zal ook de samenwer king met ziekenhuizen in Bel gië aan de orde worden ge steld. „Ik wil een dringend beroep op de ziekenhuisbestu ren doen'aldus de heer Van den Bos. „om hun plan tijdig voor te leggen.' G S. zijn graag bere d om te bemiddelen!" De heer Lockefeer (KVP) kreeg de toezegging, dat het concertproefplan ziekenhuis voorzieningen, dat momenteel door de provinciale raad voor volksgezondheid wordt afge rond, aan de Staten zal wor den overgelegd, eer G.S. er hun standpunt over bepalen. Tot de heer Everaert (KVP- zei gedeputeerde Van den Bos. dat reeds maandag a.s. een gesprek zal worden aange vraagd met het nieuwe pro vinciaal bestuur van Oost- Vlaanderen over de plannen van vestiging van een olie raffinaderij bij Zelzate. Sprekend over het tweede grote milieu-probleem, waar mee Zeeland tobt de smeerpijp bij Waarde zei de nper Van den Bos, dat het Waterschap West-Brabant heeft ingestemd met vestiging van een zuiverings-installatie in het betrokken waterschaps gebied. In Den Bosch, waar de eerst verantwoordelijke instanties zitten is de besluitvorming over de bouw van een zuive ringsinstallatie in een stroom versnelling terecht gekomen Rijkswaterstaat in Brabant en de Brabantse PPD hebben op dracht gekregen met spoed een advies over de vestiging van een installatie uit te bren gen. Gedeputeerde Van Gees bergen ging tijdens het slot- cebat over de sociaal-culturele ontwikkelingsschets wat nader in op de taak van het provin ciaal bestuur aangaande het behoud of de verwerving van natuurterreinen. „Elke subsi die, die hiervoor door het Zeeuwse Landschap aan ons is gevraagd, is tot dusverre toe gekend", zei hij o.a. Gedeputeerde Boersma be klemtoonde de noodzaak om in Zeeland een onderwijs-socio- loog aan te stellen een functionaris die b.v. de heer Eversdijk (CHU) nog niet zo scherp zag zitten. Mi-, Boers ma, „Zeeland vertoont een aantal problemen die maat schappelijk van aard zijn en minder van pedagogisch ka rakter Zo is daar het pro bleem van de kleine woonker nen en dat van de aansluiting van kleuteronderwijs op basis onderwijs". Gedeputeerde Stenvert ver telde de Staten, dat de Stich ting Zeeland begonnen is om de plaatselijke initiatief-groe- pen, die zich met het werk ten behoeve van de gastarbeiders bezighouden, rond de tafel te krijgen, samen met de ge meentebesturen en het provin ciaal bestuur. De hele discussie over de Zeeuwse welzijnsnota speelde zich af binnen een raamwerk, dat snel door de heer Kaland in elkaai was getimmerd en dat aldus kan worden om schreven: „Wij moeten zorg vuldig doorgaan met de ont wikkeling van Zeeland. Niet de fabriek, doch de burger staat in het overheidsbeleid centraal. De fabriek is echter een middel tot het doel (werkgelegenheid, grotere welvaart en meer welzijns voorzieningen). De gedepueerde zei: „Ka- land is noch een boosdoener, noch een weldoener. Hij is evenmin een voorstander van ongenuanceerde economische groei. Maar als de Zeeuwse be volking via de Staten wel zijnsvoorzieningen vraagt (en dat doet zij) dan moet zij de consequenties van economische groei accepteren!" (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De rechtse fracties in Provinciale Sta ten van Zeeland zijn gisteren een principiële stellingname ten opzichte van welvaart-welzijn uit de weg gegaan. In een soort kreeftenpas verlieten zij resoluut de weg waarop zij aanvankelijk wel wilden marcheren een weg die ge baand was door een motie van de heer Van Overbeke (PvdA). Op het eerste gezicht zei de motie nauwelijks iets bijzon ders, namelijk; „Bij de ont wikkeling van Zeeland moet het welzijn van de bevolking centraal staan. Dit welzijn mag niet in de eerste plaats afhankelijk gesteld worden van de economische groei". De motie, die ondersteund was door de PPR en D'66, begon echter han-den en voeten te krijgen toen de heren Van Waterschoot (PPR) en Roo- denburg (D'66) begonnen aan te geven, dat het de progessie- ve drie er om begonnen was, een echte welzij n-svisie te in troduceren in plaats van een beleid dat zich alleen met welzijnsvoorzieningen (sport hallen, zwembaden, consulen ten en dergelijke) bezighoudt. Zij maakten ook duidelijk, daarmee tredend in het voet spoor van de Zeeuwse vakbe weging en het gros van de Zeeuwse opbouwwerkers, dat het dogma „geen welzijn zon der economische groei" nodig opnieuw getoetst moet wor den. Zodra deze welzij nsvisie zich aftekende beseften de rechtse fracties dat de pro gressieven de vaandels van het provinciaal bestuur niet lan-ger volgden. De voornaam ste woordvoerder van rechts, de heer H. Eversdijk, toverde dan ook prompt een andere motie te voorschijn, waarin wordt, gesteld dat „welzijns voorzieningen mede afhanke lijk zijn van het welvaartsni veau van onze samenleving" een waarheid als een koe, zoals bleek bij de stemmingen. Er waren linkse broeders die zowel de motie-Van Overbeke als de molie-Eversdijk steun den. Met hun eigen motie stonden de progressieven ech ter alleen, ondanks herhaalde stemverklaringen, een schor sing en allerlei toelichting. De twee PvdA-leden in G.S. stemden met hun fractie mee, maar hadden uiteraard ook geen bezwaar tegen de motie- Eversdijk, waarvan de heer Huybregt (PvdA) opmerkte; aan die motie kun je je onmo gelijk een bult vallen! Het re gende gisteren trouwens mo ties in de staten van Zeeland. In de ochtenduren werd er een per tien minuten ingele verd. Behalve de twee moties over wat men zou kunnen noemen: de beleidsvisie, wa ren er documenten over on derdelen van het beleid. 1. Verworpen werd een mo tie Van Overbeke, waarin G.S. werd gevraagd om de tot standkoming van regionale in stituten voor samenlevingsop- (Van een onzer verslag gevers MIDDELBURG De fractievoorzitter van de PvdA in de Zeeuwse Staten, de heer W. Don, is van plan om voor de kantonrechter een pro test aan te heffen tegen de auto-elitaire gang van zaken op het Middel burgse Abdijplein. Gisteren heeft de heer Don namelijk, terwijl hij in de Provinciale Staten zijn partij in het wel zij nsdebat meeblies, een bon wegens fout parke ren onder de ruitenwis ser van zijn auto gevon den. Zijn auto stond op het Abdij plein, waar sinds geruime tijd alleen geparkeerd mag worden door leden van G.S. en door hoofden van de ambtelijke hofhouding die aan het plein geves tigd is. De heer Don zei, nadat hij de bon onder zijn ruitenwisser had bekeken: „Ik tref in geen geval een schik king! Ik wil voor de rechter komen om in het openbaar mijn afkeer uit te spreken over het feit dat het Abdij plein alleen bestemd wordt voor de auto's van de gekroonde hoofden dezer Zeeuwse samenleving en niet voor de gekozer volks vertegenwoordiging. Maar mijn mening moet het Abdij plein ofwel au tovrij worden gemaakt (maar dan ook hele maal) ofwel: men moet er ook auto's van anderen dan de gekroonde hoof den op duiden!" bouw te bespoedigen. De mo tie ging verder dan G.S. wen sten te gaan. Het college wil eerst een studie laten uitvoe ren. 2. Met algemene stemmen aanvaardde men een motie van de neer Everaert (KVP) waarin het college wordt op gedragen om „voortdurend in contact te blijven met de ver antwoordelijke instanties, ten einde de bouw van een zui venngsinstallatie aan het ein de van de smeerpijp bij Waar de te bespoedigen." 3. Met de stemmen van de SGP tegen werd een motie- Balkenende (AR) aanvaard, waarin wordt gepleit voor taakverruiming van de bege leidingsorganen van het jeugd- en jongerenwerk in de provin cie. 4. Een tweede motie-Evers- dijk, met algemene stemmen aanvaard, spreekt uit dat het onderwijsbeleid van de rijkso verheid meer gedecentrali seerd moet worden en beter dan nu afgestemd op de regio nale behoeften. Zogenaamde „nationale normen" mogen daarbij niet alleen bepalend zijn. Met de twee algemene moties daarbij waren dat zes documenten die door de parle mentaire molen gingen. Om half vier waren ze er door heen. Op dat moment, zo kan men zeggen, was de sociaal- culturele ontwikkelingsschets voor Zeeland, waarover hon derden, zo niet duizenden uren is gepraat, aanvaard. (Van een onzer verslaggevers) SCHARENDIJKE Het mobiele dolfijnenpark „Dolfi- rodam" te Scharendijke houdt op 30 maart een open dag om in hoofdzaak de plaatselijke bevolking van Scharendijke en het bedrijfsleven in Zeeland. Op deze open dag wordt een zestal voorstellingen gege ven. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Komende maandag kan het verkeer weer volledig gebruik maken van de brug bij Slaakdam, over de Rijn-Schelde-verbin- ding. Deze brug ligt in de weg Steenbergen - Schouwen-Dui veland. Aan de hangers van deze (nieuwe) brug werden verle den jaar defecten ontdekt, evenals in de hangers van de bruggen bij Nieuw-Vossemeer en Bath. Na een periode van onderzoek en studie heeft rijkswaterstaat twintig nieu we, zwaardere hangers laten maken Januari dit jaar werd begonnen met de montage er van. De brug bij Slaakdam ls ce eerste die na de reparatie wordt vrijgegeven voor het verkeer. Naar verwachting zal een soortgelijke reparatie van de brug bij Nieuw-Vossemeei nog voor de paasdagen klaar zijn. Als laatste wordt de brug bij Bath, die nog geen functie in het wegverkeer heelt, gere pareerd. Eén en ander is door het ministerie van verkeer en waterstaat meegedeeld. P. DE JONG '74 Naam: Petrus de Jong. Leeftijd: 34 jaar. Adres: Koudepol-der D 27 Hoek. Eventuele gezinssamenstelling: Ongehuwd. Opleiding, Landbouwonder wijs. Huidige functie: Zelfstandig landbouwer, bloembollente ler. Commissariaten: Geen. Partij: Bóeren-Partij. Waarom vindt u, dat de kie zers het beste op uw partij kunnen stemmen?. Men bemerkt bij een groot deel van het Nederland-se volk duidelijke onlustgevoelens op maatschappelijk, economisch en politiek gebied. De BP wil hierin verandering brengen door te streven naar een ge zond bedrijfsleven. Een juist welzijnsbeleid is dan gewaar borgd. De persoonlijke vrij heid en de individuele verant woordelijkheid dienen hierbij centraal te staan. Wat heeft uw partij concreet gedaan aan de verbetering van het woon-, werk- en leefkli maat in Z-Vlaanderen? Mijn partij heeft herhaaldelijk gewaarschuwd tegen het hui dige beleid van Rijk, Provin cie en Gemeenten dat geen enkel gunstig resultaat heeft opgeleverd voor het bedoelde woon- werk- en leefklimaat. Er is gepleit tegen verregaan de concentratie van de aanwe zige ziekenhuizen. Hoeveel zetels verwacht u voor uw partij in Zeeland? Twee zetels: bij grote kiezers opkomst drie. Wie zijn de kandidaten van uw partij voor het college van Gedeputeerde Staten?. Gezien het beperkte aantal vertegenwoordigers van de BP in de Staten is het niet oppor tuun hiervoor kandidaten te noemen. Wat vindt u van het kabinet Den Uyl? De bestuursdaden tonen aan dat het Kabinet Den Uyl niet voor zijn taak berekend is. Dit kabinet dient dus te verdwij nen. Wilt u met één zin reageren op: Inkomensnivellering: Inkomensnivellering leidt on herroepelijk tot verlaging van de arbeidsprestatie en moet dus afgewezen worden. Openbaar vervoer: Hoewel het openbaar vervoer in de prov. Zeeland een moei lijke en kostbare zaak is dient deze, d-a-ar waar mogelijk, ge stimuleerd te worden, terwijl bijzondere aand-acht besteed moet worden aan de coördina tie van de verschillende tak ken van vervoeir (bus-boot trein). Actiegroepen: Zolang actiegroepen zich niet gedragen als pressiegroepen, vervullen zij een nuttige func tie. Nationaal atoompark in Bosse- le: Rationeel gezien lijkt concen tratie van kernenergiecentra les altijd nog beter dan een verspreide ligging door het hele land. al kan men betreu ren dat deze concentratie nu juist in Borssele moet plaats vinden. Vervuiling kanaal Gent-Ter- neuzen: Deze vervuiling heeft een on aanvaardbaar niveau bereikt, waaraan door intensief overleg en een gezamenlijke aanpak met België verbetering dient te worden gebracht. De werkgelegenheid in Zeeuwsch-Vlaanderen: De zorg voor de bestaande be drijven dient optimaal te zijn en vestiging van nieuwe, pas sende bedrijven dient te wor den bevorderd. De kleine woonkernen: Deze dienen in stand gehou den te worden door bijvoor beeld nieuwbouw van huizen toe te laten, zodat ook de mid denstand zij het op beperkte schaal, kan blijven funktion- neren. Smeerpijp Waarde: Elk afvalwater dat vervuilend werkt dient, voordat het ge spuid wordt te worden gerei nigd en deze zuivering geldt in nogV mate ook voor de smeerpijp Waarde. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Nederlands aardgas is in de Franse stad Lille gemakkelijker te krijgen dan in het plaatsje Lewedorp in Zeeland. Bovendien is het Nederlandse aardgas in Lille meer dan de helft goedkoper dan op ons eigen grondgebied het geval is. baar kan worden gesteld dan in Nederland noemt de heer Kaland zonder nieer „ab surd". Dit feit kan een dochteron derneming van Mc. Cain Foods Limited (Canada) nopen om een nieuwe bedrijfsuitbrei- ding, die op den duur 800 arbeidsplaatsen oplevert, niet in Lewedorp, doch in Lille te realiseren. In Lewedorp het McCain Europe B.V. reeds een dochtermaatschappij de Huzo B.V., die gespecialiseerd is in de verwerking van aardappe len tot diepgevroren patates- frites, aardappelmeelvlokken en andere produkten. Voor de uitbreiding van de ze onderneming had McCain bij de Nederlandse Gasunie leverantie van aardgas ge vraagd. De Gasunie heeft echter laten weten dat er geen aardgas ter beschikking zal worden gesteld. Een investe ring van in totaal 28 miljoen gulden dreigt dan ook, wat McCain betreft, onverantwoord (ADVERTENTIE) B.V. HOTEI. DE KROON BREDA Ruime zalenaccommodatie; onbeperkte parkeerruimte Gelegen in centrum Breda Boschstraat 28 Tel. 01600-32687 TERNEUZEN Op donder dag 4 april om 16.30 uur ver richt burgemeester J.C Aschoff van Terneuzen de of ficiële opening van het ge meentelijke informatiecen trum, dat in het stadhuis is ondergebra ht. Hierbij zullen o.m. de raadsleden en een aan tal genodigden bij tegenwoor dig zijn. Het informatiecentrum, waarvan Terneuzen voor de provincie Zeeland de primeur heeft, wil een soepel recht streeks contact tussen bevol king en overheid bevorderen. Vragen, klachten, ideeën enz. kan men in het informatiecen trum kwijt Voorlopig is vanaf de openingsdatum het centrum toegankelijk op woensdagmid dag van twee tot vier uur en op vrijdagavond van half ze ven tot half negen. Ook groe pen kunnen een bezoek aan net informatiecentrum bren- ge, maar dan dient er van ten voren een afspraak te worden gemaakt met de gemeentelijke voorlichtingsambtenaar, de heer J. Robesin, te worden, aangezien bij de verwerking van aardappelen tot andere produkten nu een maal veel aardgas moet wor den gebruikt. In een poging om de uitbrei ding van McCain in Lewedorp toch nog mogelijk te maken heeft de heer A. J. Kaland, lid van G.S. van Zeeland en voor zitter van het regionaal coör dinatiecollege voor openbare werken in Zeeland, een drin gend beroep gedaan op de re gering om de vestiging van McCain alsnog mogelijk te maken door aardgas toe te wijzen. De heer Kaland heeft zijn bemiddelingspoging gericht tot de ministers van Sociale Za ken, Economische Zaken en Landbouw en Visserij. De be- drijfsuitbreiding, aldus rede neert men in Zeeland is niet alleen van belang wegens de directe werkgelegenheid die deze biedt, maar ook voor de afzet van landbouwprodukten De situatie dat Nederlands aardgas in Frankrijk goedko per en gemakkelijker beschik (ADVERTENTIE) SPECIAAL (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zes leden van de PvdA-fractie in de Zeeuwse Staten hebben giste ren het college van G.S. vra gen gesteld over de plannen tot exploitatie en later aan koop van de luxe serviceflat De Middelburcht door de stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland. De zes statenleden willen weten of G.S. door hun gede legeerde in het bestuur van de stichting Verpleeg- en Rust huizen, dan wel door dit be tuur als zodanig, op de hoogte van de plannen zijn gebracht. De betrokken gedelegeerde is de heer A. J Kaland. De zes statenleden infome ren: „Kan de provincie, van wege het feit dat zij reeds voor meer dan 40 miljoen gul den aan garanties aan deze stichting heeft verstrekt, aan gesproken worden voor even tuele financiële tekorten wel ke direct of indirect voort vloeien uit exploitatie of aan koop van deze flat. waarvan de huur per appartement on geveer 1400,- per maand be draagt?" Met de aankoop van het be wuste flatgebouw, dat door een Bredase projectontwikke lingsmaatschappij is neergezet, ls een bedrag van 6,7 miljoen gulden gemoeid. De project ontwikkelaar is er tot. dusver niet in geslaagd de apparte menten in voldoende mate te verhuren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer I. Filius uit Vlissingen, wet houder voor de ARP in het college van B. en W. van Vlis singen, en verder lid van Pro vinciale Staten van Zeeland, heeft gisteren voor zijn open bare functies bedankt. De heer Filius zal in dienst treden van het concern Veenman- Bührmann-Tetterode N.V. waar hem een interessante werkkring op directieniveau is aangeboden. De heer Filius gaat in zijn nieuwe functie vooral de financiële, economi sche en sociale aangelegenhe den van een bepaald onder deel van het concern beharti gen. Na 31 augustus, zo heeft hij laten weten, is de heer Filius niet meer beschikbaar voor het raads- en statenwerk, daar hü de provincie dan zal hebben verlaten.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3