Vorig jaar bisam- ratten gevangen Oud-acteur Hans Duinker dartelt door Oostburg Uitslagen zaalvoetbal sf3d streék 1m miii hi ui I Middenstand bespreekt evenementen Aardenburg Verkiezings bijeenkomst in Hoofdplaat Breskens Oostburg 's-Heererihoek FILMS IN ZEELAND Veearts Toneelschool Plantage Komedianten Kamp Vrijdag 15 maart 1974 2162 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vorig jaar heeft rjjksnmskusrattenvan- ger Hildebrand uit Hoek in West-Zeeuwsch-VIaanderen in totaal 2.162 muskusratten gevangen. „Dat is beduidend meer dan in voorgaande jaren en een gevolg van de uit breiding van deze diersoort in België, die nu na verloop van een aantal jaren ook de provincie West-VIaanderen beeft bereikt", aldus de heer Doude van Troostwijk, secre taris van de commissie voor de muskusrattenbestrijding in Arnhem. „De besmetting in België is toegenomen, het heeft zich vanuit een centraal punt uit gebreid als een olievlek, waar van de uitstralingen nu ook in West-Zeeuwsch-VIaanderen (Van een onzer verslaggevers) j OOSTBURG De vaste commissie voor advies en bij stand aan het Oostburgse col lege voor het midden- en kleinbedrijf zal tijdens een openbare vergadering, die vol gende week maandag in het gemeentehuis wordt gehouden onder meer de planning van de evenementen deze zomer in de gemeente bespreken. Bij de stukken is een voor lopige lijst gevoegd van ver schillende activiteiten, waaruit blijkt dat de folkloristische dag in IJzendijke is gehand haafd en dit jaar wordt gehou den op 20 juli. Voorts zullen op 28 april jeugdwielerwedstrijden plaats vinden op het Tragelparkoers en worden de Zeeuwse wieler kampioenschappen dit jaar op 12 mei gehouden in Water landkerkje. Een ander hoogte punt wordt waarschijnlijk 18 september, als veetentoonstel ling, feestmarkt, lunapark en standwerkersconcours zullen plaatsvinden. De commissie zal zich volgende week maan dag. de vergadering begint om 16.00 uur, ook buigen over de datums van de kermissen in de diverse kernen, waaruit Oostburg bestaat. Boiling Uitslag derde clubbolling van de Aarden- burgse Boilers Club met 43 deelnemers, gespeeld op de banen van „Centraal": 1. C. Bauwens - W. Veldkamp - R. Martens, 2. E. Rijckaert - C. Dhondt - G. de Geeter, 3. R. de Geeter - E. van Rie - P. de Geeter, 4. J. Focke - J. de Meij. v Biljarten In de Roode Leeuw speelde biljartclub „de Kwakers" tegen St- Kruis. Het werd een ruime overwinning voor „de Kwakers". De uitslag was als volgt: J. de Rijcke - F. Riteco 2-0, G. de Rijck - G. Paridaen 2-0, E. Martelaere - PC. Dhont 2-0, G. Paridaen - A. Buijssen 0-2, A. de Vos- J. Deuninck 2-0, G de Baer- demaeker - K. de Jonge 2-0, M. Nobus - Th- Buijsen 2-0, C. Covers - R. de Jonge 0-2, A, Baecke - W, Paridaen 0-2, A. Buijsse - M. Maenhout 2-0. zijn te merken zo zegt hij. Met name in de omgeving Ee- de-Aardeiibuig woraen er veel gevangen. Geiuknig oujkt men iii staat de invasie goeddeels tegen te gaan. „wij zijn vooral zeer actief in ae grensstrook waar we de grensoverschrijdende watergangen zeer goed in de gaten houden en regelmatig bevangen", zo werd meege deeld. UoiK in België worden soms grote aantallen van deze voor dijken zo gevaarlijke gravers gevangen. Een dezer dagen werden op een dag nabij het kanaal Brugge-Sluis 70 stuks van deze welig voortplantende diersoort veirscihaikt. Erop gewezen werd gisteren dat voor burgers een melding plicht geldt als zij muskus ratten ontdekken. Er is boven dien nog wat aan te verdienen lok, want iedere gedode mus kusrat brengt 5,- op. Bij het Waterschap Het Vrije van Sluis had men overigens wei nig klachten over de muskus ratten. „Dat komt omdat ze voornamelijk aan de grens al gevangen worden en er komen vanuit West-Zeeuwscn-Vlaan- deren erg weinig klachten over schadegevallenaldus de rijksdienst in Arnhem. Over aantallen dit jaar ge vangen guskusrattan was nog niets te zeggen, omdat de ge gevens daarover niet beschik baar zijn. Het zullen er echter ook weer niet te weinig zijn en rijksmuskusrattenvanger Hillebrand is daarom ook wei nig thuis. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT De Poli tieke Partij Radikalen organi seert op vrijdag 22 maart een verkiezingsavond in café West- nde .Dorpsstraat 17-19 te Hoofdplaat. De bijeenkomst begint om 8 uur. Als onder werp en uitgangspunt van de discussie voor deze avond is gekozen: „Waarom met de P.P.R. in de provinciale staten van Zeeland"? Inzet voor de statenverkie zing van 27 maart a.s. is het beleid dat in de afgelopen pe riode is gevoerd door het col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Een beleid dat door de meerderheid van Pro vinciale Staten werd gesteund- Op 27 maart zullen de Zeeuw se kiezers met hun stem dit beleid goedkeuren of afwijzen. Korte inleidingen hierover zullen gehouden worden door Constant van Waterschoot, lijsttrekker voor de P.P.R. in de Statenverkiezing en Frans Baarends, PPR-gemeente- raadslid in Oostburg. Rattenvanger Hillebrand. met dode bisamrat (Archieffoto) OOSTBURG Het zou wel eens zo kunnen zijn dat de beide koplopers in de eerste klasse van het zaalvoetbal met een gelijk aantal wedstrijd punten deze competitie zouden afsluiten. In dat geval zal dan het doelgemiddelde beslissen welk team zich kampioen mag noemen. Vandaar dan wellicht ook dat beide teams deze week duidelijk op jacht waren om zoveel mogelijk doelpun ten te scoren. M C Fiehuiqua greep deze kans door tegen het laagge plaatste Leraren dat doelge middelde danig op te vijzelen en won met 19-3. Velocitas had het tegen Administratief Personeel wel wat moeilijker maar verliet de sporthalvloer toch nog met een ruime 8-8- zege. Oktopus (Groede) had er na een maand van rust kennelijk zin in en klopte hekkesluiter Amro Bank met 14-0. In de tweede klasse werd slechts één wedstrijd gesPeeld Lijstaanvoerder WTK (Sluis) maakte tegen OBV geen fout en won met 8-2. Stand eerste klasse; Veloci tas 12-20. M C Fiehuiqua 11- 18. Verduijn 10-14. Oktopus 11-13. Jans'n Sport 11-11. Ad ministratief Personeel 13-10. Leraren 11-8. Van Hal en Ka reis 11-4. Amro Bank 12-4. Programma voor 18 maart; RiemensBlijf Fit. WIK Hof Ter Mude. OBV - Ver duijn 2. Administratief Perso neelVerdujn I. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 9673 kg export garnalen 4,05 4,72. 322 kg pe'lerij 401—4.70, 7035 kg bot. 040—046, 1544 kg •ïcnar 0"21.70. 4910 kg sen 0571.45 3786 kg tong 500 - 9.07, 293 kg tarbot 500—10 54 46b kg griet 2.50—4,99, 9637 kg kv eljauw 0,88—2.63 6o93 kg wijting 0,48—1,02, 17 kg rog 2.352 68, 6 kg poon 1.39, 1 kg haai 1.40, 53 kg tongschar 4 28- 4 95, 5 kg koolvis 1,95 311 kg steenbolk 0,40—0,61, 1 kg zalm 10,91 Autorally De West- Zeeuwsch-Vlaamse Auto Club (WZA) houdt o-p zondag 31 maart een oriëntatie-puzzelrit De start van deze 'Windma- kersrit 1974', die overigens niet meetelt voor het club- kampiqenschap van de WZA, is om 3 uur op de Brink te Schoondijke. De finish is ge legen nabij Oostburg, waar na afloop in café De vier emmers aan de Markt de uirijzen aan de winnende equipes zullen worden uitgereikt. Voorin schrijving voor deelname aan deze rit, waaraan ook niet- leden van de WZA kunnen deelnemen, is mogelijk tot 29 maart onder telefoonnummer 01173-297. Daarna alleen nog aan de wedstrijdtafel in zaal Wijffels te Schoondijke. OOSTBURG In de sport hal De Veerhoek wordt zater dag de basketbalcompetitie af gesloten met enkele interes sante wedstrijden, zowel bij de dames als bij de heren. In poule 1 bij de dames gaan KWL 1 en St. Eloy 1 uitmaken wie de eerste plaats gaat behalen, terwijl het he renteam van KWL 1 voor de zelfde opgave staat in een rechtstreks duel met Lera ren, dat eveneens in de ge speelde poulewedstrijden on geslagen bleef. De overige te spelen wedstrijden zijn: Da- nes: Operatie—Soos. Christe- 'ük» M-ivoSt Eloy 2. Heren: LTSGlobe Trotters. Soos Christelijke Mavo. Kaartwedstrijd De kaart- vereniging uit 's-Heerenhoek speelde een kaartwedstrijd „Boompje bieden" in de Jeugdihoeve tegen n aantal kaartspeljDemedmiibnr Jeugdhoeve tegen een aantal kaartspelende leden van de personeelsvereniging der ge meente Borsele. Van de be- r'tiikbaar gestelde prijzen gin gen het overgrote deel met de lersoneelsleden mee naar huis. Ie prijs: J. Schog en W. E Vogelaar, 2e prijs: G. Al- mekinders'e n J. de Kooning Cs-Heerenhoek). 3e prijs' mevr. Witte en J. van der Does. HULST DE KONING VAN ENGE LAND. Zaterdag om 19.00 en 21.00 uur, zondag om 17.00, 19.00 en 21.00 uur en maan dag om 20.00 uur, voor de tiende week Vrolijke ontucht j« Tirol. Toegang 18 jaar. zondagmiddag om drie uur, Trog het beestmens. terneuzen LUXORTHEATER. Vanaf zaterdag tot en met dinsdag telkens om 20.00 uur en zon dagmiddag ook om half vijf, Angela. Een van de mooiste Nederlaqdse films der laatste jarpn-,- 'zoals hij in de pers Wordt beschreven Een fraaie verfilming van een liefdes- paar en hun vrije opvattin gen over liefde in het mooie Friese land van de twintiger jaren. Toegang 18 jaar. Zon dagmiddag om twee uur De verknipte melkboer. Een dol le technicolor, waarin Nor man Wisdom de hoofdro speelt. Toegang alle leeftij den. OOSTBURG LEDELTHEATER. Zater dag om 20.00 uur en zondag om 14.00 en 20.00 uur, Kel ly's heroes (Goud voor de dapperen) met Clint East wood, Donald Sutherland en Telly Sava'es. Humirvol'c avonturen kort na de invasjp in Normandië, waar soldaat Kelly het plan opvat (en uit voert) om de Duitsers een goudschat van 16 miljoen dollar afhandig te maken. Een bitter-seherpe film waarom gegild kan wor den. GOES GRAND THEATER. Vanal donderdag tot en met dins dag om 20.00 uur en vrijdag om 19.30 uur. Once upon a time in the West met Clau dia Cardinal? Henry Fonda en Charles Bronson in een grandiose western van de Italiaan Cecil Leone Toe- gang 14 jaar 7, zd1 er woe""la° om ha1* c Vin- actml en bet gou panatchi. Toegang alle leef tijden. Vrijdag om 23.00 uur: Sfrawdogs met Dusty Hof man. Toegang 18 jaar. MIDDELBURG CITYTHEATER. Van don derdag tot en met zaterdag telkens om 20.00 uur Deli verance met Jon Voigt, Burt Remolds en Ronny Cox. Toe gang 18 jaar. Zondag tot en met» dinsdag telkens om 20.00 uur Let the good times roll met a lie grote sterrqn uit vijftiger jaren o.a. Fats Do mino, Bill Halev and his Co mets, Chuck Berry Chubby Checker, Little Richard en vele anderen. Toegang alle Wie door de straten van Oostburg loopt en zijn ogen de kost geeft kan daar me nigmaal een heer op jaren ontdekken die zich met ge zwinde pas voortbeweegt, de grijze slappe hoed met een in deze streken ongebruike lijke zwier op het witomvlok- te hoofd. Achter zijn in goud montuur gevatte brilleglazen twinkelen een paar nu eens scherp waarnemende, dan weer schalks-ironische ogen en onder de vertikale vlezen balk van de neus voltooit een grijs streng gestyleerd tan- denborstelsnorretje op de bo venlip het beeld van wat men een markant gezicht noemt, niet zonder mannelijke ko ketterie. Bij dit alles hoort qua kledij natuurlijk een mouche, een zelfgestrikt vlin- en een sportief Engels tweed- derdasje op de adamsappel colbert. Die dan ook princi pieel gedragen worden. De tengere schouders niet in het minst gebogen door de last van de tweeentachtig ja ren die er op wegen ziet men deze kleine heer kwiek op weg naar het postkantoor, naar een brievenbus, of in de Burchtstraat doelbewust toe- streven naar de apotheek -de enige in Oostburg- waar hij lichte administratieve werk zaamheden verricht. Altijd verzorgd, keurig, kwiek en in contact met mensen tot een kwinkslag bereid. In de ogen van sommigen verandert dat beeld eehter soms plotseling. In de ogen van mense® b.v. die hem 's avonds laat afscheid zien ne men van een bevriende fami lie waar hij op bezoek is geweest. Die willen dan wel eens hun gordijn even terzij de schuiven omdat ze een klagelijke dunne stem horen waarin al het leed van de wereld mee hijgt en ze ne men dan waar hoe die cor recte kwieke oude heer die ze van gezicht allemaal ken nen op de stoep van het buurhuis staat: door jicht ge bogen, wat sidderend op kromme spichtige beentjes en met een hand die beeft. De gesoigneerde viefe oude heer is op slag veranderd in een soort Keesje het diaken huismannetje, die je een cent zou willen geven. Een ander maal staat hij er zwaar be schonken bij, pogend zijn evenwicht te bewaren, zijn woorden worden door hikjes onderbroken. Dat is dan het type van de oude bon-vivant, de hoed op het ene oor, dat de kleine grijze heer ook wel eens weggeeft. Deze laatste mededelingen over het vermogen van de oude heer zich plotseling te veranderen in een ander en die uit te beelden zouden de lezers wel eens op het spoor kunnen brengen van het be roep dat hij ooit heeft uitge oefend. En juist, zij hebben het ook zonder de kop boven dit verhaal al geraden: hij was toneelspeler. Inderdaad. En zijn naam luidt: Johannes of kortweg Hans Duinker. Een naam die in de loop van een behoorlijk aantal jaren op vele Nederlandse theater affiches geprijkt heeft. Hoe het allemaal gelopen is in zijn leven wil Hans Duinker wel kwijt als wij op een avond in de kamer in het bejaardenhuis De Burcht die hij na de dood van zijn vrouw betrok, zitten te pra ten. -In Den Helder, waar ik in 1892 werd geboren heb ik de lagere school en de HBS doorlopen. Omdat ik veel van dieren hield ging ik naar de veeartsenijschool in Utrecht met de bedoeling dierenarts te worden. Achter af bezien of dat nou wel mijn bedoeling was.... Want er zat ook op de HBS al een drang tot kome die-spelen in me en in de groentijd in Utrecht ont waakte die eerst recht. Ik weet nog dat ik met de an dere kaalkoppen voor de ta fel van de ouderejaars kwam. Wat kun jij, wat wil jij? vroegen ze me. Ik was gelukkig niet bang en zei: Waar willen de heren het over hebben, over literatuur, godsdienst? Nee. zeiden ze dat is niks. Kun jij zingen? - Ja, zei ik, ik dacht van wel. En even later stond ik op een tafeltje en zong een lied je van Pisuisse, de grote ihansonnier en liedjescompo nist van die tijd. Aautour du chat i oir, was het.... Dat sloeg in. Ook bij het groenentoneel sloeg ik een goed figuur. Nou moet ik zeggen dat dat komediespelen een beetje in de familie zat. Mijn acht jaar oudere zuster was Mien Ver- meulen-Duinker en die had een naam als actrice. Ik had in die tijd veel contact met haar toen ze na een tournee in Indië in Nederland terug was, daarna ging ze naar Pa rijs om zich verder te be kwamen bij Otto Knaap, een groot toneelinstructeur in. Pa rijs. Goed, ik ging dus veeart senij studeren. Ik weet nog op een avond toen ik weer eens een weekend thuis doorbracht, dat mijn moeder belangstellend vroeg hoe het met de studie ging. Ze was daar bijzonder in geïnteres seerd. Zij was ook degene die altijd gezegd had: laten we maar zwijgen over to neel! Nou en toen moest het hoge woord eruit, ik zei: Niet zo best. Ik wil komedie gaan spelen. Dus toch! was toen haar reactie. Kort daar op liep ik eens met mijn vader door Amsterdam en we kwamen langs de Hogere Handelsschool. Doe me nou een genoegen zei mijn vader, wijzend op het gebouw en ga daarheen. Maar niks hoor, Hansje Duinker deed het niet, hij ging naar de Toneel school, dat was in 1914, We reldoorlog nummer één was juist uitgebroken. -Wie waren daar je leer meester? -Nou, Jan C. de Vos Sr. in de eerste plaats, en Betty Holtrop van Gelder voor toneellessen, tekenles hadden we van Gerrit Knap, de vader van de auteur Hen ri Knap en schminkles gaf Jan Musch. -Herinner je je nog namen van medeleerlin gen? -Oh ja, laat ik eens denken: Willy Corsari die een heel goeie cabaretière en ook schrijfster werd, Johan Kaart, Jan Mulder, Ad. Hooykaas de man van het latere studententoneel, Char lotte Kohier.,..die noemden we altijd Malle Lot omdat het zo'n mal hysterisch geval was, Marcel van Gestel Op de Toneelschool be haalde je natuurlijk aanzien lijk betere resultaten dan in de veeartsenij? In zekere zin, ja. Natuur lijk. Maar moeilijkheden heb ik er ook gehad. Samen met een vriend -Jan Mulder- werd ik namelijk op zeker ogenblik geschorst. Niet op grond van wangedrag of zo, maar omdat we eenvoudig niet kwamen. En ons niet - komen was een zuivere pro test- houding. Aan de To neelschool waren de leraren n.l. veel te veel met hun eigen zaken bezig, daardoor verwaarloosden ze de lessen. Ze kwamen eenvoudig uren lang niet. Wij wilden juist leren en wat opsteken. Wel nu, zo redeneerden wij, als de leraren schitteren door af wezigheid volgen wij hun voorbeeld. Wat doen we op een school waar maar de helft van de lessen gegeven wordt? Goed, dus we werden eraf getrapt. Maar zo onnozel waren wij ook niet of wij gmgen naar de in die dagen machtige en gevreesde to neelrecensent van De Tele graaf Schroder, met zijn bij naam Barbarossa, omdat hij een geweldige rode baard droeg en wij zetten hem het waarom van ons geval uit een. Met gevolg dat hij het stuk dat wij geschreven had den en waarin wij de leraren van de Toneelschool wegens plichtverzuim aan de kaak stelden onmiddellijk publi ceerde. Dat gaf natuurlijk een hele deining Heeft je dat in je carrière niet geschaad? Nee, eigenlijk niet, want op zichzelf, menselijk, had ik geen slechte verhouding met de leraren. Zo kwam het dan ook dat ik -in 1915 was dat geloof ik- door bemiddeling van Jan C. de Vos aan de Amsterdamse Stadsschouw burg geëngageerd werd. Dat was dunkt me wel een hele eer! Natuurlijk, wat dacht je! Stel je voor als jong broekie en beginneling te mogen werken met mensen als Louis Bouwmeester, me vrouw Mann-Bouwmeester Albert van Dalsum, Ko van Dijk Sc.. Jan Musch, Rika Hopper, Constant van Kerck- hoven...! Ik wist eerst niet wat me gebeurde....Maar het was heerlijk! Hoe lang werkte je aan de Amsterdamse Schouwburg? Nou...eigenlijk maar één so°elsertoen. Want, daarna ge- HANS DUINKER beurde er iets onverwachts. Ik keerde van vakantie terug en toen zei mijn hospita: „Er is een theaterdirecteur voor u geweest". Welnu dat bleek tenslotte meneer Poons ge weest te zijn, de vader van Sylvaiin Poons en directeur van de Plantage-Schouw burg. En inderdaad, die legde me een aantrekkelijk contract voor en daar ben ik enige ja ren gebleven. Met wie speelde je daar samen en wat? Met wie?.. Eens kijken- ....Met Enny Mols de Leeuw o.a. met Jan Lemaire En wat? Ja dat waren gekke stukken, draken eigenlij k- ...De Twee Wezen, een heel bekend Frans stuk, De Man met de wassen Beelden, Ma-' rie Antoinettemaar we speelden ook „De Slet" van Jean Richepin. Je trok waarschijnlijk ook wel met een troep de provin cie in Natuurlijk, maar dat was later. Toen hebben we Juult- je van Volendam, een stuk van Jan Lemaire, gebracht, samen met Ko van Sprink- huysen en Aaf Bouber. Ik heb ook nog in een ander groot tourneegezelschap op getrokken met Adolf Bouw meester, Caroline van Dom melen, Heiman Croiset, de va der van Gerard Croiset. Daarna brachten we van Heyermans De Generale Re petitie van een kostbaar le ven. Uit die groep ontstond toen weer het Casino-Ensem ble waar ik in het Casino in Rotterdam bij optrad. Tropen- adel speelden we daar o.a. met Esther de Boer-van Rijk, ik was de jonge Indo. Was het leuk werken ln de provincie? Ja, ik denk er met plezier aan terug. Dat was een echt komediantenleven. We heb ben nog in een tent gespeeld, die we eerst zelf moesten opbouwen net als circusar tiesten. Ik weet nog wel dat tijdens die werkzaamheden Ko van Sprinkhuysen altijd zei: „Je kunt toch wel mer ken dat we echte sjouwspe- lers zijn". Wat hebben we soms gelachen als we onder elkaar als spelers rotgeintjes uithaalden, stukjes dialoog inlasten die nergens op sloe gen zonder dat het publiek er iets van merkte. Prachtige stukken hebben we daar ge bracht zoals Jocelyn de Kunstwachter of Admiraal en Matroos, de twee Straat jongens en ga zo maar door....! Uit de optiek van de ge subsidieerde toneelspeler van nu bekeken was het natuur lijk een keihard bestaan? En of! Het was puur armoe lijden. En als de opkomst in de zaal of de tent tegenviel, kon het je ook nog gebeuren dat de directeur zei: en par- tage, dat betekende dat je nog maar je halve gage kreeg ook! Heb je mede daarom op een gegeven ogenblik de planken vaarwel gezegd? Ten dele ja. Maardat zat eigenlijk zo: Begin 1925 gin gen we met zijn drieën: Ge rard Vrolijk, die jaren bij Royaards gespeeld had, Ada van Duyl en ik voor een tournee naar lndië. In Indië waren dan een paar spelers die zich bij ons zouden aan sluiten. In Deli speelden we De Duivel in de Vrouw, een stuk voor drie personen, daarna zouden we naar Java gaan, het plan was een jaar uit en thuis. In Indië ben ik gescheiden van mijn eerste vrouw. Ik moest in mijn on derhoud voorzien en nam een baan aan als administrateur bij de Sumatra Post. Een daar ben ik blijven hangen, toen heb ik mijn tweede vrouw leren kennen en we trouwden. Ik ben toen ge woon in die baan gebleven en het beviel me uitstekend. Wel ben ik vaak nog inge vallen als er een Hollandse troep in Indië was voor een zieke of verhinderde toneel speler. Voor Cor Ruys.... maar verder niet meer...Nou, en toen kwam Wereldoorlog II en voor ons het Jappenkamp. En daarna de terugkeer naar Nederland hier naar Oostburg. In de beginne heb ik hier nog wel wat regie gedaan bij amateurgezel- sohappen in Groede, Bres kens en Oostburg. Üit die activiteiten is ook het To neelconcours hier geboren. Wat vind jij als oud-vak- man van het toneel nu? Nou, er worden erg goeie dingen gedaan. Maar mis schien geeft men èn in de schouwburg èn op de t.v. wel wat te veel stukken, die het grote publiek niet begrijpen kan, dat vind ik wel een bezwaar, dat het toneel zelf fnuikt. Anderzijds: de stuk ken zijn beter geworden, ge weldig veel beter zelfs, de manier van spelen is ook be ter. Daar staat weer tegen over dat 't vele bloot op het toneel van mij niet hoeft. Ik begrijp wel dat zijn lokker tjes voor het publiek, maar laat wie daar behoefte aan heeft dan naar een massage instituut gaan. daar hoeft het toneel niet voor misbruikt te worden. Experimenteel to neel vind ik ook juist en goed. als het maar niet zo is dat het publiek de schouw burg uitloopt. Zie je nu nog wel eens een stuk terug in de schouwburg of op het beeldscherm waar in je zelf gespeeld hebt? Niet zo vaak, maar laatst zag ik op de t.v. toch het blijspel De Spaanse Vlieg te rug. Dat heb ik veel samen gespeeld met Louis de Vries. Beschik jij nog over inte ressante documenten, foto's affiches uit een stuk Neder landse theatergeschiedenis waarin je zelf een rol hebt gespeeld? 1 lk heb niets meer, letter lijk niets.„alles verloren ge gaan in Indië onder de Jap pen....Dat is natuurlijk heel rot zegt hij somber maar dan opeens kijkt hij- schalks, tikt met zijn wijsvinger tegen zijn schedel en met gechar meerde Intonatie zegt hijMaar ik heb het natuurlijk nog wel allemaal in het kop- pie1 Dat tie 82-jarige vita le Hans Duinker zich met die mededeling niet aan ac teurslatijn bezondigt, bewijst dunkt mij. de weergave van ons gesprek wel! WILLEM ENZINCK.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9