ige ïr der icht Borsele maakt bezwaar tegen PZEM-oliestook En de poelmen ploegt er voort PPR GESCHOKT DOOR MENTALITEIT PZEM BRIEF AAN MINISTER Kaland: laatste vier jaar door besluiteloosheid gekenmerkt acht jaar >r moord souteneur [itelstrijd >re in Ivezande ELECTRO S stad Zes weken strafkamp voor antiekroof Management praat over kantoorkosten MILIEU GAS Puzzel rit op Zuid-Bevel and Dit jaar nog geen recreatieschap Grevelingenmeer Commissie Axel praat over muzieksubsidies Goes Zaamslagse Duitser wegens oplichting gearresteerd Frans schip gestrand op Westerscbelde Hontenisse Stoppeldijk Terneuzen toernec in 's-Heerenhoek Goes maakt rooster voor hoorzittingen H. Worst directeur Am ro-Midde] burg JlSTERDAM De procu- |generaal bij het gerechts- Amsterdam, mr. D. La- aard, heeft donderdag te lle 35-jarige schilder Jaap uit Zandvoort wegens klag acht jaar gevangenis. |met aftrek geëist. schilder, die op 21 april op het strand van Zand de 42-jarige Henk Maer- in een strandstoel, met pistoolschoten om het Ie- had gebracht was door de Ibank in Haarlem na een van twaalf jaar veroor- tot tien jaar gevangenis lap had aanvankelijk sa- met Henk Maertens za- gedaan. Maar toen de lituée Nel, die per dag acht „moppen" maakte" volgens het jargon bete- dat zij dan f 800 verdien. Jaap de bons gaf om sa- met Henk verder door lieven te gaan, kwam de px en schoot hij de mede- haar Henk dood. han onze biljartmedewer- ÏEDA Biljartvereniging i, gevestigd in café De dracht te Ovezande, houdt daag. zaterdag en zondag gewestelijk kamnioen- (p eerste klasse Iibre Aan titelstrijd van Noord Bra- en Zeeland nemen acht (•u tskampioenen deel. deelnemers zijn A. van ïoogaard (Sas van Gent) /erhsgen (St. Oedenrode) tan de Heuvel (Lieshout), JRenntn (Rijsbergen). O. keu (Klundert), J. de Lnn- l(Overloon), K.J. Huiszoon 1st Souburg) en W. van de Ir (Oomvoirt). De part 'rn li over 200 caramboles. In leert te ronde worden van Jleui el-de Lange, Rennen- |ten, Verhagen-Huiszoon en de Leur-van de boogaard beeld. Deoverige patijen (en via het avé-systeem I de c rde. Vrijdag 15 maart 1974 verkoop van gloei- oor de navolgende ïontage en onder in kan rekenen op el in de winst. Ier „A" genoemde erdergaand te ont- functie na een in- in binnen- en bui- nze exportactivitei- aar met een admi- taal. ijkheid van de ge- iar oud met MAVO lieten de voorkeur, matische factureer- werkzaamheden. hankelijk van leef- mankten XARFLLE, 14 maart Kroetappelen wit 18.10, rood 13, Golden Delicious I 30 40— 48 I 73-80 37—47, I 65 37—40, I 60 32—33, II 80 35—38, 11 ■70-80 34—40, II 65 29—36, l'I 00 2430 Winston I 75 110 116, 1 70 106—114, I 65 86—99 1 60 68—77. I 55 41, II 75 101 II 70 88—103. II 65 79—86 II 60 61 -69, II 55 31—40. grof 3156. Goudreinette I 35 56, I 75 63 I 65 4249, II 75 53 II 65 38—42, IID 19—27, grof 24—29, Jonathan I 70 45, JI 60 30, Zoete Ermgaard II 60 102, II 55 70—79, Rode Goudreinet te II 85 67, II 75 75, II 70 45, II 65 35 grof 32, Conference aanvoer II 65 115, II 60 104 112, II 55 101—104, II 50 7„, II 45 46, grot 86—88, fijn 48, kro»t 6 aardappelen grote 12. Gr. enten: radijs 52, prei 45— 99, rodekool 3846. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De poli tierechter i-> Middelburg heeft de 19-jarige A. G. uit Middel burg veroordeeld tot zes we ken onvoorwaardelijke gevan genisstraf. Daar werd bij ge zegd dat die zes weken door gebracht moeten worden in een penitentiair trainings kamp. G. had in januari vorig jaar samen met twee vrienden ingebroken bij een antiquair in Middelburg. Omdat ze niet goed raad wisten met de buit, begroeven zij alles op de Rui- terplaat in het Veerse Meer. Alles was keurig in plastic verpakt, zodat het antiek de tand des tijds makkelijk nog meer jaren had kunnen door staan. en het een leuke antie ke spaarpot had kunnen vor men. Het heeft niet zo mogen zijn. G. kreeg gewetenswroe ging en verklapte de politie na zijn aanhouding de bewaar plaats. De twee medeplichti gen zijn al eerder veroordeeld. Samen met vriend G. N. de V., eveneens uit Middelburg, moest G. nog terecht staan voor het stelen van een kano op 19 juli vorig jaar. De jon gens waren midden in de nacht met de kano gaan varen. Naderhand hadden zij besloten de kano toch maar mee naar huis te nemen. De V. kreeg voor dit feit zes weken gevan genisstraf voorwaardelijk, een proeftijd van twee jaar en f 300 boete. De officier van jus titie eiste aanvankelijk f 600. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De afde ling Zeeland van de Neder landse Vereniging voor Mana gement gaat zich in zijn eerst volgende bijeenkomst, die op dinsdag 2 april wordt gehou den, tot de ondernemers rich ten met de vraag: „Weet u wel wat uw kantoor kost?" Het gaat hierbij, aldus het bestuur, om een bijzonder pro- iect. Onderzoekingen hebben namelijk aangetoond dat een vrij hoog percentage van alle kantoorwerkzaamheden over bodig is. Bekend is ook het verschijnsel, dat de admini stratieve arbeid in omvang sterk groeit, met als gevolg: een verandering in de verhou ding van de administratieve medewerkers tot de overige personeelsleden in de bodrij ven. Ongeveer een derde deel van de Nererlandse beroeps bevolking is min of meer met administratieve arbeid belast, waaruit blijkt dat het hier niet om een minderheids vraagstuk gaat. He bijeenkomst van 2 april wordt ingeleid door de heer A. van 't Hof, directeur van een adviesbureau voor manage ment en kantoororganisatie De bijeenkomst wordt gehnu den in de kantine van de Vi- tntefabriek te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Het gemeentebestuur van Borsele heeft een brief geschreven naar de minister van Economische Zaken over de voorgenomen uitbreiding van de conventionele elektrici teitscentrale nabij de kern Borssele door de n.v. PZEM. Het zit het Borselse gemeentebestuur namelijk helemaal niet lekker, dat de uitgebreide centrale op de allereerste plaats olie als brandstof gaat gebruiken. De bezwaren van het ge meentebestuur gaan om drie factoren: het milieu wordt door oliegebruik zwaarder be last door de uitstoot van SO-2, beschermende maatregelen maken de elektriciteitsprijs duurder en met uitgevoerd Nederlands aardgas wordt ook nog oneerlijke concurrentie gepleegd. Naar het oordeel van het gemeentebestuur van Borsele dient de minister te bevorde ren, dat voor Nederlandse doel einden zoals bijvoorbeeld brandstof voor de PZEM-cen trale, voldoende aardgas tegen aanvaardbare prijs ter be schikking wordt gesteld. Uit de aanvrage om vergun ning op grond van de wet luchtverontreiniging door de PZEM is het Borselse gemeen tebestuur duidelijk geworden dat de uit te breiden centrale bij Borssele niet wordt uitge rust met een uitsluitend gas gestookte produktieeenheid, maar met een olie-gasgestook te 190 mw-produktieenheid. De branders, zo blijkt dan uit de toelichting, zijn op de eer ste plaats bestemd voor het verstoken van stookolie. Wil dePZEM zwavelarme olie blijven gebruiken, dan is dit bedrijf aangewezen op en kele leveranciers van deze olie. Zwavelarme olie wordt slechts in enkele landen ge wonnen. Daardoor is de con currentie bijzonder klein en ligt de prijs van zwavelarme 0lie aanzienlijk hoger dan voor olie van andere kwaliteit. Om die reden wil de PZEM gewone stookolie gaan gebrui ken. Omdat er stookolie wordt gebruikt als brandstof en om dat mogelijk nog ruimere voorwaarden zullen worden gesteld voor de bestaande con ventionele centrale, is het ge meentebestuur van Borsele van oordeel, dat er extra voor zieningen moeten worden ge troffen met het oog op de luchtverontreniging. Het mi lieu in Borsele dient zo min mogelijk met SO-2 te worden belast. „Wij hebben er steeds op gestaan en zullen dit blij ven doen, dat de milieuveront reiniging zoveel mogelijk wordt tegengegaan", aldus bet Borselse gemeentebestuur aan de minister. Burgemeester en wethouders vermelden daarbij dat de nodige speciale maatre gelen geld kosten. En daardoor zal het tarief van de af te leveren elektriciteit ongetwij feld onder opwaartse druk ko men te staan. Maar het college van Borse le zegt de minister nog temeer verbaasd te zijn dat de uit te breiden centrale van de PZEM niet toegerust wordt voor uit sluitend gebruik van aardgas, nu haar gebleken is dat met uit ons land afkomstig gas in het buitenland ook nog oneer lijke concurrentie wordt ge pleegd. Nog onlangs heeft het gemeentebestuur uit gesprek ken vernomen, dat het Neder landse aardgas in Frankrijk tegen aanmerkelijk lagere Drijs wordt aangeboden aan bedrijven die zich daar willen vestigen. Het gaat hier dan evenzeer om bedrijven, welke zich willen vestigen in de om geving van Borsele en welke zn aantrekkelijk zijn met het oog op de werkgelegenheid en de variatie daarvan. Deze be drijven moeten echter hier voor hetzelfde aardgas een ho gere prijs betalen. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE De „Motor en automobielelub de Bevelan- den' 'MAC de Rpvolapden} houdt dit jaar weer een puz- relrit op Zuid-Beveland. Dit gebeurt op 11 mei. De kosten voor deelname aan deze rit zijn f 3.50 per deelnemende auto. ongeacht het aantal inzit tenden De puzzelrit is onge veer 40 km. lang en kan gere den worden met een gemid delde snelheid van 30 km. oer uur. Verder is er na de rit een dansavond waaronder de prij zen worden uitgereikt. Belang stellenden voor de rit kunnen zich voor 1 april in verbinding stellen met de secrp*aris van MAC de Se heer G. Hngf'ooer Tulianastraat 14 t» Kloetinae. Burgemeester en wethou ders van Borsele vatten hun ongenoegen als volgt samen: „Wij vinden het een ongezon de situatie, dat een elektrici teitsbedrijf in óns land wordt genoodzaakt milieuvervuilende brandstof te gebruiken, waar tegen terwille van het milieu weer lasten verzwarende maatregelen moeten worden genomen. En dit, terwijl het uit eigen bodem voortkomende aardgas in het buitenland te gen een goedkopere prijs wordt aangeboden terwille van een in wezen valse concurren tie bij het aantrekken van uit een oogpunt van werkgele genheid interessante bedrij ven". (Van een onzer verslaggevers) BRUINISSE Volgens de Zeeuwse gedeputeerde Van Geesbergen (GVP) komt er dit jaar niet een recreatie schap Grevelingenmeer, zoals staatssecretaris Meijer' van CRM vorig jaar september in Bruinisse had beloofd. De heer Van Geesbergen, die lid is van een stuurgroep, die het schap voorbereidt, zei dit in Bruinis se op een vergadering van middenstanders en VW in dit Zeeuwse plaatsje. De KVP-gedeputeerde toon de zich teleurgesteld- „Dat dit jaar nog geen gezamenlijk bdstuursapparaat wordt ge vormd, heeft tot gevolg, dat het sociaal element in het toe risme in de verdrukking zal komen", zei hij. Wel heeft men, volgens de heer Van Geesbergen een ver deelsleutel klaar voor de kos ten van het project, naar schatting f 3 miljoen. Het rijk zou 60 procent voor haar reke ning nemen. Zuid-Holland 25 procent. Zeeland 10 procent en de gemeenten rond het Greve lingenmeer samen 5 procent. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De commissie voor gemeentefinanciën van Axel komt maandag in een openba re vergadering bijeen om te spreken over de toewijzing van een eenmalige extra-sub sidie aan een tweetal muziek korpsen in de gemeente. Het betreft hier de muziek gezelschappen van Koewacht en Overslag, „EMM" en „Con cordia". Verder staat op de agenda van de commissie de bespreking van aankoop van de resterende grond die nodig is voor de bouw van het nieu we openlucht zwembad. Ook de sport- en reoreatie- commissie van de gemeente Axel vergadert maandag 18 maart over de bouw en' aanleg van het nieuwe zwem bad. De vergadering van de financiële commissie begint om 19.00 uur en die van de sportcommissie om 19.30, bei de in het gemeentehuis te Axel. Gevonden voorwerpen In de maand februari zijn aan het politiebureu te Goes en de postbureaus te Goes-Zuid, Heer Arendskerke en Wol- phaartsdijk de volgende voor werpen afgegeven. Goes - Diverse portemen nees, diverse sleutels, diverse handschoenen, kettinkje met plaatje, pop, fietstassen, twee poedels, regenbroek, windjack, dameshorloge, bril in etui, bankbiljet, wollen sjaal, schooltas, kindermuts, kinder- bril, herenhorloge, parelcollier, damesfiets, jongensfietsje, Duitse herder, zijden sjaal, zil veren armbandje, regenbroek en zak met schoenen en hand schoenen. Post Goes-zuid - Blauwe kinderwant, blauwe jongens fiets, zwarte jongensfiets, blauw-rood-witte sjaal, zwarte knijpportemonnec. Post 's Heer Arendskerke Timmermansduimstok, speel goedbezem, zilveren boeren- broche, wit-zwarte damesblou se. Post Wolphaartsdijk - Bood schappennetje, paar hand schoenen, moersleutel. Show Het automobielbe drijf Van Fraassen n.v. te Goes organiseert in Goes een aantal voorjaarsexposities, waarin een overzicht wordt gegeven vam het Citroën-pro- graimma voor 1974. Het Goese bedrijf zal op haar exposities ook een Nederlandse primeur brengen: voor het eerst wordt in Goes de Citroen GS-Special geïntrocudeerd. De tentoon stellingen worden gehouden in het eigen bedrijf. Voorstad 79b te Goes. De eerste exposi tie start op zaterdajg 16 maart. De expositie is geopend van 10.00-18.00 uur. Na de zestien de maart is er elke zaterdag een expositie tot en met zater dag 13 april. Aan deze voor jaarsexpositie in Goes zal worden deelgenomen door alle Citroen-agenten in Neder land. Filmavond De werkgroep Zuidelijk Afrika houdt op vrijdag 15 maart een filma vond in het ontmoetingscen trum De Veste aan de Kei- zersdijk te Goes. De aanvang van deze filmavond is 19.30 uur en de toegangsprijs is f 2. Vertoond zal worden de twee uur durende speelfilm „Sambi- zanga". De film laat de gang zien van de vrouw van een lid van de bevrijdingsbeweging MPLA, die door de Portuge zen is opgepakt. De film tilt een slipje op van de sluier van de Angolese situatie van de arbeiders, van het Portuge se kolonialisme en van de illi- galiteit vain het ongewapende verzet. De film zal worden ingeleid door de heer Cees Hoogesteger, lid van het me disch comité Angola. Wandelsport De wandel sportvereniging „De Zeeuw sen" uit Goes zal zaterdag deelnemen aan de wandeltocht te Grijpskerke. Voor de Goese wandelsportvereniging wordt deze tocht de opening van het nieuwe seizoen. De wandel tocht in Grijpskerke wordt ge houden ter gelegenheid van het feit, dat daar een nieuwe wandelclub is opgericht. Plantkunde De koninklij ke Nederlandse maatschappij voor tuin- en plantkunde afde ling Goes houdt op 19 maart een bijeenkomst in Slot Osten- de te Goes. De aanvang van deze bijeenkomst is 19.45 uur. Het onderwerp van deze avond is „ervaringen met plantengemeenschappen in Zeeland". Dit onderwerp wordt behandeld door dr. ir. W. G. Beeftink. die ook dia's zal vertonen. Op 23 april orga niseert de Goese afdeling een avond in Slot Ostende om 19.30 uur. Dan zal het onder werp zijn de wilde flora van Zeeland, waarvoor ir. H. W. Naezer is uitgenodigd. Ontvangst Het gemeente bestuur van Goes zal een offi ciële ontvangst aanbieden aan de organisators, officials en ploegleiders van de ronde van Midden-Zeeland. Zoals bekend wordt deze wielerronde ge houden op 6 april met vertrek en aankomst in Goes. De offi ciële ontvangst vindt plaats in hotel De Korenbeurs op zater dag 6 april van 10.00-11.00 uur. 0 De ruilverkavelingswerkzaamheden in het Zuid-Bevelandse natuurgebied „De Poel" gaan gestaag verder. Bovenstaande foto, die gisteren werd gemaakt in de buurt van 's-Heer Abtskerke, geeft daarvan een impressie. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De ge meentepolitie te Terneuzen heeft donderdagavond de 34- jarige sedert enkele maanden te Zaanislag woonachtige Duit ser J. C. G. aangehouden. Hij wordt ervan verdacht op 2 maart te Rotterdam een twee dehands auto voor een bedrag van f 2.000,te hebben ge kocht en hiervoor een banko- verschrijving zonder tegoed te hebben afgegeven. Inmiddels is komen vast te staan, dat van de Duitser nog voor een bedrag van f 4.000, aan ongedekte bankoverschrij- vingen aanwezig zijn. De Ter- neuzense gemeentepolitie ver moedt dat hij rond de organi satie van tentoonstellingen (o.m. de voorjaarstentoonstel ling in de Vlaanderenhal te Sas van Gent) op financieel gebied onoirbare praktijken neeft toegepast. Benadeelden kunnen zich met de afdeling recherche van de Terncuzen-e gemeentepolitie (tel. 01150- 4151) in verbinding stellen. De directeur van de Vlaan- (Van onze correspondent) HANSWEERT Op de Westerschelde ter hoogte van boei 83 is donderdag te 08.00 uur het 700 ton metende Fran se m.s. Vilon onderweg naar Antwerpen, geladen met 400 ton ijzer, omhoog gevaren. Te 18.30 uur wisten de sleepboten Holland en Nieuwland van W. Mullers Sleepdienst N.V. uit Terneuzen het gestrande Fran se motorvaartuig vlot te trek ken. Diplomazwemmen In het Ganzebad te Goes werd on langs diplomagezwommen. Van de 94 kandidaten voor het a-diploma' van de KNZB slaagden er 93. Het b-diplcma werd behaald door alle 44 kandidaten. derenhal te Sas van Gent, de heer L. C. Hamelink, zei des gevraagd nog geen commen taar te kunnen geven, daar hij van de arrestatie van de Duit ser nog niet op de hoogte was. Verkeerscxamen Leerlin gen van de hoogste klassen van de basisscholen hebben weer het theoretische verkeers- examen gemaakt, de zoge naamde „jeugdverkeersproef". In Hontenisse hebben 202 leerlingen aan dit examen meegedaan. Dit aantal is onge veer 40 meer dan vorig jaar. Jaarvergadering Op woensdag 20 maart houdt de bejaardenafdelinig Stoppeldijk een jaarvergadering. De bij eenkomst begint om halftwee. Op de agenda staan de volgen de punten, jaarverslag '73, contributieverhoging, wijzigin g bijdrage in de reiskosten en een bestuursverkiezing. Na af loop van het huishoudelijke gedeelte zal door de kinderen van de lagere school de Schel de een musical worden opge voerd. Deze staat onder iei- ding van de heer G. Verhagen. Tevens zal er in de loop van de vergadering een film wor den vertoond met beelden van Stoppeldijk en omgeving. Imageclub In de Ima geclub (Nieuwediepstraat, Terneuzen) treedt zaterdaga vond om acht uur de Engelse groep Sp'rogyra op. De mu ziek die deze groep maakt is moeilijk in een categorie on der te brengen rustiger «n meer subtiel dan rock-muziek. Mar tin Cookeri-nm schrijft mu ziek en richtte in 1969 de band op. Bovendien zingt hij en bespeelt de gitaar. Barbara Gaskin, die de elektrische pia no bespeelt, zingt eveneens. John Gifford bespeelt de saxo foon, klarinet en fluit en Rick Biddulph speelt, de elektrische gitaar cn bas. De groep maak te sedert haar oprichting drie lp's. (Van een onzer verslaggevers) KRABBENDIJKE De laatste vier jaar zijn toch een beetje gekenmerkt geweest door een zekere besluiteloos heid. Er zijn veel studies en nota's verschenen. Maar in het effectieve beleid is toch niet zoveel gebeurd. Die me ning uitte gedeputeerde A. J. Kaland gisteravond tijdens de jaarvergadering van de CHU-statenkring Goes in ge bouw De Rancke in Krabbendijke. De heer Kaland blikte terug over de afgelopen vier jaar. Gedeputeerde Kaland con stateerde, dat niet alleen in Zeeland sprake is geweest van besluiteloosheid in het be stuur. „Kennelijk is men hier en daar beducht om tot besluitvorming te komen.', De gedeputeerde zei van mening te zijn, dat vandaag de dag teveel accent wordt ge legd op studies en nota's, die dan ter discussie worden ge steld. Maar voordat deze za ken dan terecht komen bij het ooilege dat de besluiten moet nemen, zijn de studies en no ta's al verouderd. De lieer Ka land pleitte voor 'n krachtig be stuur in Zeeland. „Er dienen besluiten genomen te worden. Men moest niet alleen reke ning houden met consequen ties vain beslissingen over 25 jaar, maar ook met de belan gen van de mensen hier en nu". Ook toonde hij zich duide lijk tegenstander van gewest vorming of de vorming van een zg. Delta-provincie. Hij lanceerde de gedachte, dat alle nieuw-gekozen fracties na de verkiezingen voor de Provinci ale Staten eens om de tafel gingen zitten om samen te for muleren welke intentie men heeft voor de komende vier jaar met Zeeland en welke (Van een onzer verslaggevers! HEINKENSZAND Het PPR-aktiecentrum Borsele is ten zeerste geschokt door liet negatieve milieubesef van de n.v. PZEM. Het aktiecentrum schrijft dit in een brief aan gedeputeerde staten van Zee land naar aanleiding van de officiële publikatie van het verzoek om vergunning op grond van de wet luchtveront reiniging voor uitbreiding van de conventionele elektriciteits centrale nabij de kern Borsse le. Het PPR-aktieeentrum Bor sele maakt geen bezwaar te gen het verlenen van een ver gunning tot het uitbreiden van de elektrische centrale met een nieuwe 190 MW.-produk- tie-eenheid. Tenminste indien in de voorwaarden van de vergunning wordt bepaald ,dat de maximaal toelaatbare uit worp van zwaveldioxyde (so- 2) kleiner moet zijn dan 1000 kilogram per uur. Het aktie centrum maakt daarentegen ernstige bezwaren tegen inwil liging van het PZEM-verzoek, de uitworp van so-2 voor de productie-eenheden 10 en 11 tesamen te mogen verhogen tot maximaal 4200 kilogram per uur. Het aktiecentrum acht het principieel onjuist, dat de leefbaarheid en het welzijn van de omliggende kernen zou worden opgeofferd door deze so-2 uitworp toe te staan ten gunste van een lage re energieprijs voor gebrui kers elders. Het Aktiecentrum Borsele merkt op dat in de officiële publicatie van vier maart niets wordt gezegd over het feit, dat de n.v. PZE M ook ver zocht heeft, de voorwaarden van een te verlenen vergun ning te wijzigen. Indertijd bij de eerste centrale verzocht de PZEM om een maximale toe laatbare so-2 uitstoot van 2400 kilogram per uur. Dat is toen in de hinderwetvergunning te ruggebracht tot 1000 kg. In dien echter aan het huidige verzoek van de PZEM zou worden voldaan, betekent dit volgens het PPR-aktiecentrum, dat de wet voorziet in het aanbrengen Van wijzigingen uitsluitend wanneer door die wijzigingen de luchtverontrei niging wordt voorkomen of beperkt. Het aktiecentrum gaat ook diep in op de argumenten, die de PZEM heeft gegeven voor haar verzoek tot verhoogde so- 2 uitstoot. Wat aangevoerd wordt vanuit de resultaten van het TNO-meetnet rond Vlis- singen, gaa volgens het Ak tiecentrum niet op omdat de luchtverontreinigingsbijdra- ge van de Total 111.000 ton so-2 per jaar) in die meetre sultaten van TNO nog niet zijn verwerkt. Het kwalijke in de mentaliteit van de PZEM acht het aktiecentrum, dat het Zeeuwse energiebedrijf de TNO-norm niet hanteert als een maximum waar men zover mogelijk vanaf dient te blij ven. Bovendien heeft het col lege van gedeputeerde staten van Zeeland zelf verklaard bij de vergunning-verlening aan de Total, dat het niet ondenk baar is dat door de Total on der bepaalde omstandigheden smog-vorming kan optreden. Ook dienen de elektriciteits centrales de beschikking te krijgen over aardgas, dat nu goedkoop naar het buitenland gaat en zou de Zeeuwse klein verbruiker slechts eentiende deel behoren te dragen van de hogere kosten wegers gebruik door de PZEM van (dure) zwavelarme olie. Want de Zeeuwse bevolking gebruikt slechts 10 procent van de tota le energie welke de PZEM produceert. (Van een onzer verslaggevers) 's HEERENHOEK Vana vond komt het „politiek jonge- rentoernee" in de ieugdhoeve te 's Heerenhoek. De manifes tatie begint om 19.30 uur. Tijdens deze avond zullen vertegenwoordigers van negen politieke partijen aanwezig zijn. Met het oog op de komen de verkiezingen voor de Pro- vinicale Staten zullen zij de standpunten uiteenzetten van hun partij over onder meer de jeugdlonen en de militaire dienstplicht. In de pauze zul len twee aankomende artiesten de aanwezige jongeren ont spannen met zang en gitaar spel Het politiek jomgerentoernee is bedoeld voor jongeren tus sen 15 en 25 jaar. Het idee achter deze toernee is de jon geren ervan te overtuigen, dat ook hun memng belangrijk is en van beslissende invloed kan zijn. richtlijnen men gezamenlijk kan accepteren om veirder te gaan. Een gedetailleerd pro gramma achtte hij niet werk baar. Maar in de intentie-ver klaring, die de heer Kaland voor zich zag, diende wel uit gesproken te worden wat men wilde met Zeeland. Met name over het volgende: al dan niet verder ontwikkelen van deze provincie. De gedeputeerde koos duidelijk voor verdere ontwikkeling. Stilstand deed hem denken aan stilstaand water: „Dat stinkt". Maar de heer Kaland sprak ook uit drukkelijk over een zorgvuldi ge ontwikkeling. Hij onder streepte in dit verband een noodkreet van de voorzitter van het CNV over de grote werkloosheid in de bouw, De heer Kaland voorzag diit ook met name in Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gemeentebe stuur van Goes heeft een roos ter gemaakt van de hoorzittin gen welke dit jaar belegd zul len worden in de diverse ker nen van de gemeente. In de maanden juni, juli, augustus en december worden er geen hoorzittingen gehouden. De eerstvolgend hoorzitting wordt gehouden op dinsdag 2 april in het heer Arendhuis in 's-Heer Arendskerke om 20.00 uur. Voor deze hoorzitting is geen bepaald schema vastge legd. Het verdere schema luidt als volgt: dinsdag 7 mei om 20.00 uur in ons dorpshuis te Wol phaartsdijk en Oud-Sabbinge op dinsdag 1 oktober om 20.00 uur in het Wilhelminahuis te Wilhelminadorp en op dinsdag 5 november om 20 00 uur in het verenigingsgebouw in 's- Ueer Hendrikskinderen. Kat tend ijk e komt in september aan de beurt, maar hiervoor moet de exacte datum nog worden vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - OOSTER HOUT Tot directeur van het kantoor te Middelburg van de Amsterdam - Rotterdam- Bank is benoemd de heer H. Worst De heer Worst is thans onderdirecteur van de AMRO- bank te Oosterhout.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7