Revanche voor Eindhovense ploeg PSV VERRAST FEYENOORD Muider velt AZ in verlenging SPRINTZEGE VOOR TEMAN Zilioli Twente boos op PSV FC Utrecht na rust sterker tyJBKÊ eerste Sporttoto Peter Osgood naar Southampton DitisNeerlands /achtste borrel NEDERLAAG BELGIË {M/iett*- sport Donderdag 14 maart 1974 17 21 0 PSV-verdediger Nordquist schermt zijn doel af voor Feyenoorder Van Hanegem. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Feyenoord zal wat het internationale voetbal betreft zo goed als zeker het volgend seizoen op nieuw genoegen moeten nemen met het UEFA-cuptoer- nooi. De Rotterdammers, die in Maastricht na het gelijke spel tegen MVV het landskampioenschap in feite al af kon den schrijven, werden gisteren namelijk verrassend voor de beker uitgeschakeld door PSV, dat de laatste weken volkomen van slag af was. De Eindhovenaren wonnen met 20 en namen daarmee revanche voor de eerste thuis nederlaag (ook 20) van dit seizoen, waar Fyenoord ver antwoordelijk voor was. De zege van de Eindhovenaren was zeker verdiend. Was Feyenoord voor rust iets beter, na de hervatting werden de Rotterdammers constant voor grote problemen gesteld door de snelle aanvalsstoten van PSV. PSV kwam vol wraakgevoe lens in verband met de in eigen huis geleden 02 neder laag tegen de Rotterdammers voor de competitie furieus uit de startblokken. Dat leverde echter niet meer op dan een tweetal hoekschoppen, gefor ceerd door hazewind René van de Kerkhof. Feyenoord had met het on stuimige aanvallen van PSV, dat overigens slechts een vijf tal minuten duurde, weinig sport In 't kort SCHAATSEN West- Duitsiand krijgt na Inzeil een tweede 400 meter kunstijs baan. De baan komt in het Olympische ruiterstadion van München-Riem. Al tijdens de spelen bleek dat de organisa tors veel te grote investerin gen hadden gedaan om de ac commodatie als ruiterstadion enigszins rendabel te maken. Nu Is het besluit gevallen ei sen speedway en 400 meter kunstijsbaan in aan te leggen. De kosten van de ijsbaan be dragen ongeveer twee miljoen mark, VOETBAL De Hongaarse voetballer Florian Albert peelt zondag in het Nepstadi- on van Boedapest met zijn lub Ferencvaros zijn laatste, competitiewedstrijd. De 33-ja- rige Albert, die 74 keer uit kwam voor het Hongaarse elf tal, heeft verklaard manager te willen worden. 0 Raymond Ceulemans. BILJARTEN Twaalf spelers zullen van 2 tot en met 7 april in Antwerpen deelnemen aan het biljarttoer- nooi om het wereldkampioen schap driebanden. Het zijn: Ceulemans België, Yoshihara Japan, Dielis - België, Kobay- ashi - Japan, Lopez - Argent., Gonzales - Col., Bitalis Fr., D°ggen - Ned., Rico - Sp., Thögersen - Den., Chart - Egypte en Torre - VS. SCHAATSEN Zaterdag zullen op de Jaap Edenbaan in Amsterdam de laatste schaats wedstrijden van het seizoen worden gehouden. In de och tenduren is er een koppelwed strijd voor heren. In het voorprogramma van de avond "°udt men een gemengde kop- pelkoers, sprintwedstrijden °vcr twee ronden geheel in wielerstijl en een wedstrijd over een uur. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax heeft gisteravond dank zij een doelpunt van Jan Mul der in de verlenging van de wedstrijd tegen AZ'67 de halve finale gehaald van het Nederlands toernooi om de KNVB-beker, waarin de Amsterdamse ploeg tegen PSV zal moeten aantreden. In een wedstrijd, die herin nerde aam Ajax - Liverpool van enkele jaren geleden (ook nu was het erg mistig in Am sterdam) keek Ajax al na 39 minuten tegen een achter stand aan toen Kist Ajax-doel- man Stuy klopte. Twee minu ten later kwamen de Amster dammers echter weer langszij via een treffer van de van zijn blessure herstelde Gerrie Mühren. Daarna kon de houder van de Europacup geen vuist meer maken en moest het moedig strijdende AZ geïnspireerd door de wantoestanden die in de competitiewedstrijd voor zich voor déden een verlen ging toestaan. En na 103 minu ten voetbal was het dan Jan Mulder, die tegen AZ voor de competitie wegens het slaan van een tegenstander uit het veld werd gestuurd, die zijn persoonlijke revanche kreeg door AZ met een ferm schot uit de bekerstrijd te gooien. AJAX: Stuy, Blankenburg, Van Dord, Krol, Haan, Nees- kens (A. Mühren), G. Mühren, Rep, Mulder, Keizer (Steffen- hagen). AZ '67: Vooys, De Vries, Suuremdonk, Meyer, Vonk, Kist, Wildbret, Nijgaard, Schaafstra, Vredenburg (Frank), Hoogesteger. s I AZ-doelman Gerrit Vooys zag gisteren in Amsterdam bitter weinig. De mist hinderde hem sterk ORANGE (AFP) Een festival voor de sprinters. Zo eindigde de vierde etap pe van de wegwedstrijd Pa rijsNice. Winnaar werd de Belg Eric Leman. De enige, die er iets mee op schoot was zijn landgenoot Rik van Linden, die als tweede eindigde en dank zij de daaraan verbonden drie seconden bonificatie de ach terstand op Eddy Merckx in de algemene rangschikking tot vijf seconden verklein de. De overwinning van Leman kwam min of meer als een verrassing, omdat de eertijds zo rappe Belg na zijn derde suc ces in de ronde van Vlaande ren in april van het vorig jaar, nog slechts één ritzege had be haald: in de kermiskoers van Gistel. Leman trok op twee ki lometer van de vlak verlopen etappe de sprint aan en zege vierde onbedreigd. Het hele veld van 135 km zou in gesloten formatie over de meet gaan als niet een valpartij na 195 km voor wat achterblijvers had ge zorgd. De uitslag van de vierde etappe: 1 Eric Leman (Belg) 5.33.09 (met bon. 5.33.04), 2 R, k van Linden (Belg) z.t. (met bon. 5.33.06), 3 Ryszard Szurkowski (Polen) z.t. (5.33.08), 4 Gerben Karstens (Ned) 5.33.09, 5 Raphael Hooyberghs (Belg) z.t., Cy- rile Guimard (Fr) z.t., 7 Es- classan (Fr) z.t., 8 Geneste (Fr) z.t., 9 De Geest (Belg), .10 Van Roosbroeck (Belg), 11 Van Springel (Belg) 15 Kuiper (Ned),. De eerste 102 renners werden allen genoteerd in de zelfde tijd 5.33.09. Onder hen bevonden zich alle Nederland se deelnemers. Het algemeen klassement na de vierde etappe: 1 Eddy Merckx (Belg) 20.47.31, 2 Van Linden (Belg) 20.47.36, 3 Bruyere (Belg) z.t., 4 Swerts (Belg) 20.48.42, 5 Alain San- ty (Fr) 20.47.44, 6 Poulidor (Fr) 20.47.45, 7 Zoetemelk (Ned) 20.47.45, 8 Gimondi (It) 20.47.47, 9 Guimard (Fr) 20.47.48, 10 Mortensen (Den) 20.47.50. PESCASSEROI (RTR) De Italiaanse wielrenner Italo Zi lioli heeft de tweede etappe van de wegwedstrijd „Dwars door Italië" gewonnen. Hij legde de 151 kilometer van Fiuggi naar Pescasseroli, af in 4 uur, 8 minuten en 25 secon den. Tweede werd de Belg Walter Planckaert, die de eer ste etappe op zijn naam had gebracht. In het algemeen klassement heeft Zilioli 15 se conden voorsprong op de Belg. De uitslag van de tweede etappe is: 1 Zilioli It. 151 kilo meter in 4.08.25, 2 Planckaert Belg 4.08.40, 3 Verbeeck Belg 4.08.4a, 4 Roger de Vlaeminck Belg 4.08.45, 5 Perurena Spa. 4.08.45. De stand in het alge meen klassement is: 1 Zilioli 8 uur, 55 minuten en 4» secon den, 2 Planckaert 8.15.55, 3 Bitossi It. 8.56.07, 4 Peterson Zwe. 8.56.10, 5 De Vlaeminck 8.56.12. moeite, doordat het vaak ge paard ging met slecht plaatsen en gespeend was van intelli gentie Feyenoord combineerde een stuk beter dan PSV. Van Ha negem. De Jong, Ressel, Wery en Kristensen vonden elkaar met de ogen dicht. Enkele mo len kwamen de Rotterdam mers Dijna met wondermooie acties door de Eindhovense defensie. Maar op het laatste moment kwam er nog steeds een Deen tussen. Alleen Peter Ressel kreeg een goede schiet kans, maar zijn kogel werd een prooi van Van Gerwen. Feyenoord moest bij zijn of fensieve daden echter steeds attent blijven. Want juist bij net counteren was PSV het gevaarlijkst. Voornamelijjk via Lu'bse en René van de Kerknof. Edström kwam m net stuk nagenoeg niet voor. Die werd zo goed als uitge- scnakeld door de formidabel spetende Ramljak. Hoewel Feyenoord goed draaide, haalde trainer Wiel Coerver Wim van Hanegem en Wim Jansen uit het elftal. Dit tweetal moest plaatsmaken voor Dick Schneider en Jan Boskamp. Die nutteloos lijken de vervanging was een riskan te zaak, omdat Feyenoord geen invallers meer mocht ge bruiken en blessures nu een maal niet uitgesloten waren in de forse, maar meestal wel sportieve duels. De verande ringen in het elftal - voorstop per Rijsbergen verhuisde naar het middenveld, Ramijak nam zijn plaats in en Dick Schnei der werd vleugelverdediger kwamen Feyenoord in verde digend opzicht in ieder geval niet ten goede. Het klopte achter lang zo goed niet meer bij Feyenoord als in de eerste helft. Daarvan maakte vooral Ralph Edström goed gebruik. De Zweed, die zich voor rust alleen een enkele maal had laten zien met een rush, ont worstelde zich in het centrum van de aanval aan de over heersing van Ramljak. Met het beter in zijn doen komen van Edström groeide ook de over tuiging, in de offensieve acties van PSV. Nadat Feyenoord in de 53ste minuut dicht bij de openingsgoal was geweest toen De Jong van de rand van het strafschopgebied rakelings naast knalde, nam PSV zeven minuten later de leiding. Edström liet, fel op de huid gezeten door Ramljak, een verre pass van Nordqvist han dig lopen. Daardoor kwam Lubse geheel vrij voor Trey- tel. In die situatie maakte de voortreffelijke spelende mid denvelder geen fout (10). Na die treffer, die PSV een enorm zelfvertrouwen gaf, ontwikkelde zich een strijd vol sensationele momenten. Het offensief van Feyenoord resulteerde o.m. in twee ge weldige spetters, waarvan een van Theo de Jong, die juist over de lat scheerde en een knal van Ressel, die op mira culeuze wijze door Van Ger- ven uit de kruising werd ge haald. PSV was echter het gevaar lijkste met zijn razendsnelle uitvallen. Uit een daarvan maakte de opgekomen verde diger Wim van den Dungen aan alle illusies van Feye noord om verder te komen ln het bekertoernooi, een eind. Vier minuten voor tijd ver lengde hij een zet van Lubse, waarmee hij Treytel kanslocs maakte <20). Bijna was het échec nog groter voor Feye noord geworden. PSV mocht nl. kort voor tijd nog een strafschop - «omen, omdat Treytel René van de Kerkhof had gevloerd. Willy van der Kuylen's schot werd evenwel overgeschoten. HEIN GROOTHUIS ENSCHEDE (ANP) Het bestuur van FC Twente heeft de KNVB telefonisch medege deeld zeer verbolgen te zijn over het feit, dat PSV ver voor de officiële transferperio de ingeluid is bezig is en kele spelers van de Enschede- se eredivisieclub te benaderen. Enige weken geleden al zocht Willy van de Kerkhof, die met broer René dit seizoen over ging van FC Twente naar PSV, uit naam van Kees Rij vers telefonisch contact met René Notten. De Enschedese middenvelder deed echter de zaak af met de mededeling dat hij nog tot eind volgend sei zoen onder contract staat bij FC Twente en dat hij niet voornemens is deze verbinte nis voortijdig te beëindigen. Kees van Ierssel werd even eens gevraagd of hij geen zin had naar Eindhoven te komen. De vleugelverdediger van FC Twente stelde zijn trainer Spitz Kohn van dit gesprek op de hoogte. Desondanks heeft Van Ierssel vorige week een gesprek gehad met Kees Rij vers, maar tot definitieve af spraken is het nog niet geko men. Bij FC Twente is nu zeer veel ongenoegen ontstaan over deze handelwijze van PSV. Over het benaderen van spe lers voor dat het seizoen be ëindigd is zei Jan Huybregts, de secretaris van de sectie be taald voetbal van de KNVB, het volgende: „Zolang de com petitie nog draait mag een club geen speler benaderen, en zekér niet zonder diens werk gever daarvan te verwittigen Spelers, wier verbintenissen aflopen, mogen officieel pas in de daarvoor door de bond aan gewezen periodes worden aan getrokken. De KNVB bezit dan ook de mogelijkheid om transfers, die onreglementair tot stand zijn gekomen, ongel dig te verklaren". FC Twente's voorzitter mr. Marsman, die zeer verbolgen was over de door PSV gevolg de procedure, stelde: „Dat er nu, juist in de beslissende fase van de competitie, aan onze spelers getrokken wordt, vin den wij hoogst onsportief. Ik hoop echter alle spelers te kunnen houden, we willen na melijk niemand graag laten gaan. We zijn momenteel in onderhandeling met Van Iers sel over een driejarig en met Piet Schrijvers, die naar men zegt op het verlanglijstje van Ajax staat, over een vijfjarig contract". De Twente praeses deelde verder nog mede dat zijn club, indien dit nodig mocht blijken, een schriftelij ke klacht tegen PSV zal indie nen bij de KNVB. DEN HAAG (ANP) De uitslag van toto no. 35 is: deelnemers: 434.854. Bruto in leg: f 1.001.380. Prijzenbedrag: f 423.583,74. Ie, 2e 3e, prijs en premie elk f 105.985,94. Ie prijs: 7 winnaars, die elk bruto f 15.127,90 ontvangen. 2e prijs: 115 winnaars, die elk per ko lom f 920,80 ontvangen. 3e prijs: 1.510 winnaars, die elk per kolom f 70,10 ontvangen. De premie wordt na het ver strijken van de reclameter mijn woensdag 3 april a.s. bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. De premie van toto 31 ten bedrage van bruto f 112.459,09 is gevallen op formuliernum mer B. 3509638. De houder ontvangt nu aan prijs en pre mie totaal bruto f 117.900,59. OOST-BERLIJN (SID) Het Oostduitse voetbalelftal heeft gisteravond in het Jahn- stadion van Oost-Berlijn een zege van 10 behaald op België. Het doelpunt kwam op naam van Streich. Oost-Duitsland, deelnemer aan het eindtoernooi om het wereldkampioenschap, bleef tegen de Belgen voor de tien de achtereenvolgende keer on geslagen. In een hoog tempo werd de verdediging van Bel gië onder druk gezet, maar pas in de 80e minuut leverde dat een treffer op. Uit een voorzet van Vogel kopte Streich onhoudbaar voor Piot in. De Oostduitsers namen met deze overwinning wraak voor de nederlaag van 03, die zij vorig jaar in Antwerpen moes ten incasseren. Het duel in Oost-Berlijn werd bijgewoond door 30.000 toeschouwers. 0 Harry Vos (links) in actie tegen PSV. (Van onze sportredactie) UTRECHT FC Den Bosch heeft het in de kwartfinales van de KNVB- heker FC Utrecht in stadion Galgenwaard een helft echt lastig kunnen maken. De Utrechtse aanhang gis teren tienduizend man sterk moest dan ook tot de veertigste minuut van de eerste speelperiode wachten tot dat Cabo de ploeg van trainer Jacobs aan een voor sprong hielp. FC Den Bosch zakte daarna een stuk terug, al moest FC Utrecht tot de zestiende mi nuut van de tweede helft wachten voordat „goaltjesdief" Joop vain Maurik voor 20 zorgde. Even kwam de goede inzet bij de Bossche ploeg weer terug en dat betekende dat Donkers de achterstand kon verkleinen tot 21. Maar acht minuten later liet Van Veen, Utrechts topscorer er geen twijfel over bestaan wie de beste ploeg was. Hij klopte FC Den Bosch-doelman Vain der Pluym uiterst beheerst en stelde de plaats in de halve finales voor zijn ploeg vei lig. FC Utrecht: Henriksen, Van Oudenallen, Adriaanse, Cabo en Van Huissteden, Hilde- brand, Van Veen en Olsen, Hulshorst, Van Maurik en Bonsink. FC Den Bosch: Van der Pluym, Van der Ley, Donkers, Salfischberger en Brands, Ou wen®, Vreeburg en Graau- mans, Peltzer, Beek en Vis- LONDEN (Reuter) Pe ter Osgood, de aanvaller, die twee maanden geleden door Chelsea op de transfer- lijst werd gezet, heeft een nieuwe werkgever. Hij te kende gisteren voor South ampton, dat daarvoor een bedrag van 1.650.000, moest betalen. Osgood, die 143 doelpunten scoorde in de 369 wedstrijden, die hij voor Chelsea speelde, verklaarde verleden week dat hij liever zou stoppen met voetballen dan nog een wed strijd voor Chelsea te spelen. Door de transfer is Osgood de op een na duurste Britse spe ler geworden. Hij passeert hiermee zijn mede-rebel in de Chelsea-gelederen Alan Hud son, die voor f 1.440.000,- eei- der dit jaar naar Stoke City overging. De duurste speler van Groot - Brittanië i s nog steeds Bob Latchford, die voor f 2.100.000,- van Birmingham naar Everton ging. Dit bedrag werd echter nooit in zijn ge heel uitbetaald, omdat het deel uitmaakte van een spelers- ruu. Hudson en Osgood werden Delden door Chelsea op de transferlijst gezet, toen zij na een ruzie met manager Dave Sexton weigerden met de overige spelers van het eerste elftal te trainen. (ADVERTENTIE) tér

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17