lü N HUISHOUDSCHOOL IJZENDIJKE BESTAAT 25 JAAR WILLEM MUSTERS BOORT NAAR OLIE Tussen wal en schip KVP vond houding P. van Reijen te negatief Mogelijk verdwijnt Inas- opleiding uit IJzendijke visiie euw bestuur ind van Waas ik -9-8" jks gram KRUGBAAR stad streék Breskens Hoofdplaat Aardenburg Orwiciha" ■f - door NETTY VAN ZALINGE Stil Werken ^nia UV ieuw spel van Amerikaanse n een onzer verslaggevers) [■-NIKLAAS De polder het land van Waas" heeft weekend een nieuw be- gekregen. Het nieuwe uur dat bestaat uit vijftien morenen en een dijkgraaf niet bij de pakken neer- in. Men wil onder meer het isme in de streek sterk uleren. Meerdorik zullen dit jaar oorbeeld weer de traditio- palingfeesten gehouden Jen. Deze festiviteiten vin plaats in dp week van 18 26 mei. Verder zijn er tf 13 juli elke zondag mu- aetiviteiten in Meerdonk. gaat het nieuwe polderbe- het wandelen door de schone polders bij Doel irderen. De nieuwe polder land van Waas is met een rvlakte van dertiendui- hectare de grootste van 16. V1WU Dtotl IJXVO 11-BDT 1179 298 198 inale op de kleppen werd innen door H. v. Stee van a uit Yerseke. En de .tand van de vogels was C. Westdijk van Vios uit erenhoek. Uitslag van de de wip: 1ste hoofdvoge! rand van Vooruitgang uit dendamme, 2e hoofdvogel orstanje van Spes-Nostra Dvezande. Beide hoofdvo- werden bij loting toegc- 1ste zijvogel F. Koens Spes-Nostra uit Ovezandc. ij vogel K. v. Steenbergen Willem-Teil uit Ovezande, zij vogel H. Koens van -Nostra uit Ovezande. bi.t g, 4e zijvogel W de Jonge ADLM uit Kwadendam- bij loting, 1ste kal B van Victoria uit Kwa- ajnme, 2 e kal Jeroen, van Concordia uit 's- enhoek, 3e kal Alb. Hoon- van Spes-Nostra uit Ove- bij loting, 4e kal H. A. van Jacoba van Beieren ïoes, bij loting. De vlie- e vogelprijzen waren voor Koens en B Schrieks n van Spes-Nostra uit 'ode. Woensdag 13 maart 1974 7 1BHBBHBHBBHBB 0Directrice huishoudschool IJzendijke. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE „Vorige week vrijdag heb ik verbaasd moeten kijken. De voorzitter van de KVP-werkgroep (die de kandida tenlijst voor de Oostburgse gemeenteraadsverkiezingen moest voorbereiden, red.) de heer A. van de Hemel en de voorzitter van de Statenkring Sluis de heer P. E. Inwachter kwamen mij ver- lellen dat ik op de laatste plaats van de lijst stond. Ik was kenne lijk niet goed genoeg. Mijn consequenties heb ik hier natuurlijk uit getrokken en ik ben dan ook geen kandidaat meer". Dit zei gisteren een teleur gestelde heer, P. van Reijen, die tlianis voor de KVP zitting heeft in de Oostburgse raad.. Aan zijn politieke carrière - 12 jaar wethouder van IJzendijke en 4 jaar raadslid van de leuwe gemeente Oostburg - is een abrupt en voor hem on verwacht einde gekomen. „Ui teraard heb ik gevraagd wat de reden was dat men mij niet wilde hebben Als antwoord kreeg ik dat ik te „negatief' was, wat dat ook zijn mag. Ik heb me suf gepeinsd wat ik verkeerd gedaan kan hebben, te meer daar ik de afgelopen vier jaar nooit enige kritiek op mijn optreden in de raad heb gehad, 't Is afgelopen voor mij de politiek", aldus de heer Van Reijen die zei wel lid te blijven van de KVP. aDe kans is levensgroot dat IJzendijke, met zijn 2600 in woners geen vertegenwoordi ger in de raad zal krijgen.. Dokter Lievens heeft zich te ruggetrokken van de VVD- üjst en ook op de andere lijs ten staan IJzendijkenaars niet hoog genoteerd. Een theoreti sche kans is er misschien voor de heer C. .Versprille die acht ste staat op de lijst van de progressieve drie, maar of die inderdaad 8 zetels gaan krij gen is voor mij nog de vraag", aldus de heer Van Reijen. „De raad van Oostburg is een leu ke raad, ik zal de vergaderin gen zeker missen", zo besloot hij. Een lid van de werkgroep, overigens niet in Oostburg woonachtig, zei desgevraagd dat de werkgroep vond dat de heer Van Rijen altijd een be paalde negatieve houding ten aanzien van het beleid van het college Van B. en W. had. „Terwijl een partijgenoot lid van dit college is en de fractie gepaald goed werd geïnfor meerd". .Men vond voorts dat de heer van Reijen een „te behoudende positie" in de h'actie innam en wel eens dwarslag. „Aan het feit dat men raadslid is moet men niet hot recht verbinden zonder moer terug te kunnen komen. Na vier jaar wordt het gevoer de beleid gewogen en getoetst. Bovendien wilde de werk groep de fractie ook verjon gen aldus de woordvoerder van de werkgroep. 0 P. van Reijen De uiteindelijke beslissing over de samenstelling van de lijst is genomen door het KVP-bestuur, dat het advies van de werkgroep heeft over genomen. 't Zou vreemd zjjn af te wijken van' zo'n advies want dat betekent dat de werk groep voor niets gewerkt zou hebben an het bestuur alsnog met alternatieven zou moeten komen", aldus voorzitter R. "Ion uit Hoofdplaat.. Kooravond De kring van Christelijke Muziek- en Zang verenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft in de Neder lands hervormde kerk te Breskens een drukbezochte kooravond gehouden. Aan de avond werd meegewerkt door het symfonieorkest van de muziekschool uit Terneuzen onder leiding van Jan Wisse, het kerkkoor van Cadzand en Oostburg. „De Heer is onze Herder uit Cadzand. de vere niging Zanglust en de muziek vereniging Excelsior uit Cad zand, Looft den Heer uit Nieuwvliet, 5 Soli Deo Gloria uit Oostburg 6 Het r-k. da meskoor uit Breskens en 7 God is mijn Lied uit Bres kens. Door de heer J. Bau- wens uit Breskens, leerling van de muziekschool werd op klarinet het adagio van W. Mozart gespeeld. Het symfo nieorkest vertolkte de symfo nie in D. gr. terts' van F. Gortzak, in drie delen. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE De r.-k. school voor huishoud- en nijverheids onderwijs Maria Acilla viert op 1 april zijn 25-jarig bestaan. Dit gebeurt ondermeer door een eucharistieviering, waarbij de leer lingen zelf zullen zingen op teksten, die door hen zijn gemaakt. Voorts vinden op die dag een feestvergadering, een musical door de leerlingen op te voeren, een receptie en een filmvoorstelling in het Uzendijkse jengdgebouw plaats. De huishoudschool, met zijn ruim 130 leerlingen, is uit IJ zendijke niet weg te denken. „Het is ook belangrijk voor de plaats zelf', aldus directrice mejuffrouw Van Morrelgem. „Het brengt wat leven in de brouwerij". De directrice, thans 21 jaar aan de school verbonden, heeft de specifieke huishoudschool, (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Zal met tertijd de sinds 1957 aan de huishoudschool Maria Ancil- la in IJzendijke verbonden Inas-opleiding moeten ver dwijnen? Deze vraag kan gesteld worden nu een struc tuurcommissie voor het Mid delbaar Huishoud- en Nij verheidsonderwijs - Middel baar Sociaal Pedagogisch Onderwijs bezig is met een studie over een nieuwe vorm van voortgezet onderwijs waarin beide onderwijstak ken gecoördineerd worden. „In Nederland zijn 115 plaatsen aangeduid waar een eventuele concentratie zal plaatsvinden en voor wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft zijn Terneuzen en Hulst de aangewezen plaatsen, hoewel dit voor zover ik weet nog niet definitief is", aldus mejuf frouw Van Morrelgem, direc trice van de huishoudschool in IJzendijke. Tot op heden is het middelbaar huishoudon- derwijs in Zeeuwsch-Vlaande ren gespreid. Zo kan in Hulst de opleiding voor kinder- en jeugdverzorging worden ge volgd, in IJzendijke de Inas- opleiding, in Sas van Gent de oriëntatie verzorgende beroe pen. „Het voordeel is dat de leer ling op iedere school voor la ger huishoud- en nijverheids onderwijs al kennis maakt met een voortgezette opleiding en zodoende tot verdere studie wordt gestimuleerd", aldus de directrice, die over de eventu ele' verdwijning van de Inas- opleiding al contact heeft op genomen met de drie colleges v. B. en W. in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Aan één soort voortgezet on derwijs aan een bepaalde school is echter ook een na deel verbonden, zegt juffrouw V. Morrelgem. De leerlinge is snel geneigd de opleiding aan haar eigen school voort te zet ten omdat zij zich daar thuis- voelt, de afstand geen pro bleem is (want daar is men aan gewend) en onbewust de school min of meer propagan da maakt. Door de middelbare opleiding aan de huishoud scholen te blijven geven wordt het psychologisch voor mavo- leerlingen wat moeilijk deze opleiding te volgen. Een soort drempelvrees die overwonnen kan worden als het middel baar onderwijs in een aparte school wordt ondergebracht. „De vraag is wat voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen de con sequenties kunnen zijn als de Inas-opleiding uit de streek verdwijnt. Ik heb daarom con tact met de colleges opgeno men om hen van een en ander op de hoogte te stellen en beloofd is dat men de zaak zal onderzoeken", aldus mejuf frouw Van Morrelgem. Thans volgen (2 meisjes die Inas-op leiding in IJzendijke. Viswedstrijd Aan de vis wedstrijd zondag door De Schelde gehouden in Hoofd plaat, namen 28 hengelaars deel. Het totale gewicht aan gevangen vis bedroeg 17,34 kg. De wedstrijd telde niet mee voor de competitie. De uitslag was 1 F. de Jonghe 9 vissen 2 A. de Vilder 9 vissen, 3 E de Waele 6 vissen, 4 C- Hame link 5 J. Pilaet. De volgende wedstrijd die meetelt voor de competitie is op zondag 24 maart. zoals die was opgezet door de N.C.B. om de boerendochters de huishoudpraktijken bij te brengen, in de loop der jaren zien evolueren tot de instel ling van thans, waarbij een belangrijk deel van de dag taak wordt besteed aan de al gemene vorming. „Ia de beginjaren werden de meisjes klaargestoomd voor het huishouden. 10 uren kook les, 10 uren naailes en de no dige uren wasles, poetsen en boenen stonden wekelijks op het lesrooster, met daarnaast enkele uren rekenen en taal. Thans worden de praktijkvak ken meer veralgemeniseerd en Wordt het accent meer en meer gelegd op de algemene vorming", zo zegt zij. Aan de school in IJzendijke is ook als enige in Zeeuwsch Vlaanderen een INAS-oplei- dinig verbonden. Met het di ploma van inr.ichtingsassisten- te op zak gaan veel meisjes verder studeren en komen veelal in de verzorgende be roepen terecht, hoewel de op leiding daar niet specifiek op is gericht. De Inas-opleiding is sedert 1957 aan de school verbonden en veel meisjes uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen hebben deze opleiding ge volgd. Voor de feestdag zijn onder meer alle oud-docenten uit de beginjaren uitgenodigd, even als de oud-leerlingen tot 1964. De lichtingen van de 10 laat ste jaren worden verwacht tij dens het gezel-lig samenzijn dat volgt na de receptie, die in de school om 17.00 uur begint. Dartmoorkeuring Tijdens de Dartmoorkeuringen te Ga meren, kwam de Engelse im- porthengst Vian Sweet Willi am van Jentyl van burgemees ter drs. W. Loekefeer uit Aar denburg bij de driejarige hengsten op de tweede plants. Bij de zes- en zevenjarige hengsten klasseerde zijn hengst Dear van Merm tot Re- sen van Alexander zich als vijfde. Bolling „De Grensbol- lers" hielden te Eede bij mevr. E. de Geeter- de Vriend een prijsbolling met 75 boi lers. De uitslag: 1. L. Rogge - J. Laureijns - N. \%n Land schoot, 2. J. Longueville - N. de Meijer - J. Goethals, 3. R. Schoonacker - P. Goedgebuur - A. de Deijne, 4. W. Beute - R. Rammant - E. Accoe, 5, J. Cauwels - B. Witthoeck - G. Steijaert, 6. G. Dhoore - J. Kerkhove - C. de Croock, 7. E. Standaert - U. Heulen - Van Deinse. De 6e clubbolling met 45 deelnemers gaf het volgen de resultaat: 1. J. de Meij - O. Rodt - J. Goethals, 2. C. van Rie - E. de Vreeze - R. Schoonacker, 3. H. Marclé - R. de Vriend - Th. Voet, 4. A. Marclé - K. Goethals - P. Goedgebuur. Prijsschieting Uitslag prijsschieting met 19 schut ters: Hoogvogel: J. Cattoor, zijvogels: J. Heijboer en H. van Iwaarden; kallen: Fr. Wijffels en tweede niet af. Meeste kleine vogels: R. de Clerck. Prijs Oscar van Spey- broek Knokke: D. van Her- mon. Prijs café du Marcheé: Jan van Iwaarden en H. Lip pens. Prijs P. v.d. Walle, Bres kens: Fr. Verbeke en J. Cat toor. Prijs W. Dhondt: Jan van Iwaarden. Prijzen St. Sebasti- aan: 1. J. Cattoor, 2. P. v.d. Walle, 3. J. Heijboer, 4. H. van Iwaarden, 5. R. de Wispelaere, 6. Jan van Iwaarden, 7. W. Dhondt, 8. D. van Hermon, 9. Fr. Verbeke. Vriendschappelijke wed strijd Er is een vriend schappelijk ontmoeting tussen luchtbuksvereniging „De Mis sers" en de handboogschutters „Sint Sebastiaan" gehouden, beiden uit Aardenburg. De mannen van de handboog be proefden hun geluk met de buks en moesten, zoals ver wacht, de duimen leggen voor de meer geroutineerde buks schieters. De Missers kwamen met 12 en „St. Sebastiaan" met 11 schutters uit. Uitsla gen: „De Missers": 1. L. van Kruijssen 170 punten, 2. Th. Kockuyt 168, 3. C. van Her mon 167, 4. K. de Koeijer 164, 5. mevr. Klooté 161 punten. Totaal 830 punten met 40 ro zen. „St. Sebastiaan": 1. W. Dhondt 164punten, 2. H. van Iwaarden sr. 151, 3. J. van Iwaarden 145, 4. H. van Iwaarden jr. 142, 5. J. Jansen 141 punten. Totaal 743 punten met 16 rozen. De nummers 1 van elke vereniging ontvinge een hreinneringsmedaille Door indeling in groepen van 4 (2 van elke' club) werd daarna nog een klassement op gemaakt, waarbij iedere deel nemer een prijs ontving. Geslaagd Voor het volle dig diploma tweede stuurman Grote Handelsvaart slaagde te Delft de heer B. Haaksman de Koster uit Aardenburg. „Het is een hard vak ja, dat wel .Je moet in staat zjjn voor je zelf te zorgen, want een ander doet het niet voor je. Een keer in de vier weken hebben we 24 uur achter elkaar vrjj. Wat ik dan doe? Wat dacht je, slapen na tuurlijk" Toch ziet hij er helemaal zo ijzersterk niet uit deze Willem Musters uit Vlissingen, de man die dit zegt. Hij is 37 jaar oud en werkt op een booreiland in de Perzische Golf. Hij werkt steeds acht weken achter elkaar door. „Daarna gaan we voor vier weken naar huis". Dat booreiland, waar Wil lem het over heelt, ligt 2500 kilometer verwijders van Te heran in de Perzische Golf. Het is een tot booreiland om gebouwd schip, een oude Li beriaan. Willem is in dienst bij de Amerikaanse maat schappij Wedeco, uit Califor- ni. Meestal vliegt de Neder landse lichting vrijdags af, vanuit hun respektievelijke verlofplaatsen. Zaterdags wordt de club dan per yet met een binnenlandse vlucht naar het dichtsbijzijnde ei land gevlogen. Daar is n.l. de zetel van de firma gevestigd en vandaaruit wordt ook de bevoorrading geregeld. Per helikopter arriveren ze dan aan boord zaterdagsa vonds om tien uur. Dan gaat hel ook meteen met volle kracht. Er wordt niet getreu zeld. Je hebt maar aan dek te verschijnen want de ande ren wachten op je komst. „Gevaarlijk wil het ook wel eens zijn", vertelt Willem, „en heet vooral". De temperatuur kan in de Perzische Golf leuk oplopen.. Dar gaat soms van 25 tot 60 graden Celcius. De hele ploeg van 36 Hollanders werkt op dek. Als er iets four gaat met het boren naar olie, er wordt b.v. gas gesig naleerd, dan wil het wel eens even spannend worden. Je krijgt dan een zogenaam de „Blow Out". De sirenes gaan loeien en het booreiland moet zo vlug mogelijk weg getrokken worden van de ge vaarlijke plaats. Er liggen ook altijd een paar sleepbo ten klaar om in te grijpen voor het geval er iets mis mocht gaan. Als de zaak in brand vliegt, dan wordt het natuurlijk een kollosale ramp. „Dat heb ik nog niet mee gemaakt", vertelt Willem koeltjes „en ik ben niet van plan om me daar van te vo ren al druk over te gaan maken ook. Wat me bezield heeft om aan te monsteren bij een zo keiharde maat schappij? Nou dat is niet zo moeilijk. Een belangrijke factor is natuurlijk het geld.. Ik had altijd gevaren. .Eerst bif de marine en daarna op de Rijnvaart en weer later bij de sleepvaart. Wij heb ber, ook nog een friteszaak gehad, maar dat liep niet zo best. En aangezien je met kinderen niet zonder een be paalde financiële zekerheid kunt, de w.w. trok me hele maal niet aan, heb ik voor dit vak gekozen". „O, nee het zal heus niet eeuwig duren, het liefst zou ik weer voor me zelf iets beginnen. Daar komt nog bij dat dit werk eigenlijk bloedtgevaarlijk is. .Je bent zo een been of een arm kwijt.. Het is ontzettend vermoeiend werk, als je even niet oplet, dan word je door de bewe gende delen gegrepen. En wat dacht je van die ontzet tende hitte. .Je staat bijna de hele dag in de gloeiende zon.. Rechten heb je helemaal niet als Hollander bij zo'n Ameri kaanse maatschappij. Voor de Amerikanen zijn wij een stuk vuil. Als je niet doet, wat je wordt opgedragen, aan kun je oprotten. Je hoeft ie ook bij niemand over iets te beklagen. .Laatst kreeg de ploeg die gestaakt had „en bloc" ontslag. Ze moesten zelfs hun eigen vliegtugtic- kets betalen. booreiland een vakantieoord is. Als ze dan na een paar dagen werken ontdekken, dat het eerdei- de hel dan het vagevuur is, dan druipen ze af naar huis. „Als er zo'n nieuwe lichting komt, dan pikken wij de blijvers er meteen uit. De sfeer aan boord is redelijk te noemen.. Het eten is er goed en je deelt een hut met zes man, waarvan er altijd drie aan het werk zijn. We hebben t.v. .en films aan boord, maar meestal ben je zo moe, dat je niet aan kijken toekomt". Terwijl Willem zijn slanke handen rusteloos heen en weer beweegt, het is overi gens het enige teken waaruit biijkt, dat hij zich helemaal niet zo op zijn gemak voelt, tijdens het over zichzelf ver tellen, bijt echtgenote Paula zenuwachtig op haar lippen. Thuis vertelt hij met graag over zijn vak, merk ik wel en Paula hoort tegelijk met mij veel nieuws. Willem hoort bij het dek personeel. „Dan verdien je wel 100 dollar minder in de maand, dan het vloerperso- neel maar je kans op overle ven is wel effe groter, land veel jongens, studenten land veel jongens, studenen b.v., die denken dat zo'n Tijdens die acht weken dat hij van huis is, sta ik eigenlijk een beetje stil", vertelt ze.. Vooral als ie met hei vliegtuig vertrekt, dan zie ik kapers bij de vleet. „Ben je gek meid", voegt hij haar toe, „daar moet je niet aan denken". Paula weet meestal al eerder ran d'r man zelf, dat hij goed is aangekomen. Ze belt recht streeks naar de maatschap pij, als ze denkt, dat hii nu zc ongeveer gearriveerd moet zijn. .In de zomer runt zij het familie ijsbedrijf. De beide zonen van de familie, een van 14 en een van 12 hebben tot nu toe nog niet. veel belangstelling getoond voor deze zomerse hobby van hun moeder. .Zelf heeft Wil lem niet zo veeil kansen ge had om te leren. „Maar mijn jongens mogen, als ze willen naar school gaan zo lang ze willen", zegt hij vastbera den. De jongste trekt net als zijn vader naar zee. .„Ik zal hem niet tegenhouden", zegt zijn vader. „Als ik dan zo naar me zelf kijk en je ziet dar. hoe hard je aan moet bunkeren, dan vraag ik me wel eens af, waar moet dat met onze kinderen naar toe. Vroeger ging je werken en dan gaf je je centen thuis af., tegenwoordig is het zo, Als je een dag gewerkt hebt dan moet er al een brommer voor de deur staan. Ik zeg niet dat alles vroeger zoveel be ter was, maar het was toch wel gezelliger dacht ik zo". Willem is een enthousiast bridger. .Als hij thuis is dan houdt bij zijn vaste bridgea vond altijd aan. -Zijn vrouw vindt het best. Als het zo merseizoen weer aanbreekt, <dan worden het voor de fa milie weer drukke tijden- Willem heeft er ook weer zin in. .Als hij de komende we ken met zijn boorinstallaties aan het werk is in de hitte, zal hij denken: „Fijn over een paar maanden, draaien wp weer ijsjes van ons zelf, dan blijf ik een „turn" over". Want uiteindelijk blijkt dat boren naar olie toch maar een noodzakelijk kwaad, omwille van den bró de- eindredactie rein v. d. helm De 23-jarige spastische jongeman John Cijvat uit Vlissingen verbaast iedere keer weer de mensen met zijn fluitspel. Hij bespeelt de att- en sopraanblokfluit won derlijk mooi en de bekende muziekleraar Philip Fey zegt van hem dat hij buitenge woon muzikaal is. „Hij zou veel meer kunnen als hij apart muziekles zou krijgen", zo werd opgemerkt. Maar daar zit 'm nu juist de kneep. John, moet, om in aanmerking te komen voor een uitkering, werken op de sociale werkplaats. Dat kost hem zoveel van zijn energie dat hij niet veel tijd voor zichzelf overhoudt. Hij heeft geen voldoende schoolopleiding gehad omdat hij tot zijn 19e jaar in de Johannastichting in Arnhem een revalidatie heeft onder gaan. Conservatorium zat er dus voor hem niet in. Noten lezen kan John dan ook niet. Alle moeilijke concertpartij en speelt hij na van de grammofoonplaat op een bandopname. Alle mogelijke melodieën speelt hij uit zijn hoofd en bij jeugdkoren en op ontspanningsavonden is hij een welkom muzikant. Velen zijn ervan overtuigd dat het eigenlijk doodzonde is dat John zich bezig moet houden met werk dat hem niet bevalt. Misschien zou hijzelf ook beter tot ontplooi ing kunnen komen als hij zich meer met muziek zou kunnen bezighouden, want lat is zijn grote passie. John's moeder, die hem de liefde voor het fluitspel heeft aan geleerd, vindt de huidige ontwikkeling dan ook zeer onbevredigend. „Als mijn man nog geleefd zou hebben dan was alles heel anders verlopen", zegt zij. John zelf is overigens zeer actief. Hij neemt deel aan vormingsweekeinden, doet aan tafeltennis en zwemmen en trekt overal in zijn eentje naar toe. Hij is ook geen kniesoor want op alle moge lijke manieren tracht hij er kenning te krijgen voor zijn muzikaliteit. Ais hij, zoals de afgelopen week, door ziekte moet thuisblijven zit hij zo gauw hij zich beter voelt in zijn studio op zijn blokfluit te spelen tot diep in de nacht. Als hij voldoende di ploma's had bezeten had hij misschien het conservatorium kunnen volgen en -wie weet een gevierd musicus geweest. Nu is hij, vind ik, een beetje tussen wal en schip gevallen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7