Deskundigheids bevordering in discussie Stenen brug onder slopershamer Middelburgs oudste1 V.H.B.O.-opleidin; in Goes erkend UITSLAGEN SOLISTENCONCOURS IN KAPELLE Sterk» VOORTBE Dienst over geloof in Goes Karnemelkslioeve wordt geopend Amster stad streek Goes Krin gbij eenkomst van Rode Kruis Suggesties Nieuw Hansweert L'ESPERANCE IN VLISSINGEN 's-Gravenpo!der Kwadendamme Vlissingen Lewedorp TEBEL MEES Dinsdag 12 maart 1974 ■MM Dinsdag 12 maart 1974 markten MIDDELBURG vrijdag 8 maart 1974. Aardap pelen, Bintje bonken 2830 grote 616 drielingen 8. Koor mans blauwe 3237. Gele Ei genheimer 1314. Goudrenet ten 85 52—54, 75-85 51—57. 65-75 4649. IID 25—28. Illgr. 37—50. III F. 24. Golden Deli cious, 75-80 30—45. 70-80 36— 44. 70-75 28—45. 65-70 25—32. Ill gr. 19. St Remy, 65-75 137. Sla C 13—15. Sla 23-25 32. Sla 22-24 38—40. Sla 21-23 38—39. Sla 18-20 30—35. Sla 15-17 21—30. Sla 13-15 18 27. Kasandijvie 155167. Kas- spinazie 100160. Kasveldsla 183—322. Kasradijs 55—74. Witlof A 119—159. Witlof B 104148. Witlof afw. 73108. Witlof stek 5—90. Waspeen 6087. Breekpeen 1034. Kroten 2030. Prei A 105 138. Prei B 76—125. Uien 28— 47. Rode Kool A 3243. Rode kool B 28—36. Savooye kool 7794. Boerenkool 2245. Kogelboontjes 249. Uien ge schoond 44. Rabarber 149 167. Stoofsla 49. Spruiten on- geschoond, A 133165. B 93 123. C 28—78. D 121—167. AD 155172. Spruiten geschoond, C 56. Komkommers, 51-61 66. 41-51 54—62. 36-41 42-47. 31- 36 31—46. 26-31 26—35. Krom per kg. 67. Stek per kg. 66. Snijselderij per bos 3945. Snijselderij per kg. 124363. Peterselie kistje 261-287. GOES, 11 MAART Groenten: per stuk: kropsla I 26—28, II 7—12, knolselderij met groen 24; per kg.: aardap pelen bonken 25, grote 1214, witlof AI 125134, All 53 119, Bil 47—92, prei AI 76— 86, All 75—77, Bil 44—53, spruiten AI 174, groene sav. kool I 70, II 44, rode kool II 43, uien ongesorteerd 41, sja lotten 31. Burgerlijke stand Geboren: Cornells zv A. van Oosten en P. Nieuwenhuyzen, Jacoba dv W. Bom en G. Ou- weneel, Gerardus zv J.C. Koks en A.M. Schipper, Jan Willem zv R. Gabeler en P.M. Go, Adriana dv A.J. van Liere en J.J. Duijnhouwer, Roos dv R. Straling en J. Scheffer. Overleden: Cornelia Vermue (56), Jannetje Harinck (83), Marinus Verstelle (77), Wille- mina Boei (74), Maria Boutens (62), Sara Burgel (78), Dinge- nis Schipper (71), Krijn Goudzwaard (73), Simon van Essen (73), Willem Beghtel (66). Gehuwd: Lein Dorleijn en Jacoba Ruissen, Marinus Ber- revoets en Jeannette Pik, Pie- ter Jan Bosma en Johanna van den Ende. Ondertrouwd: Carolus van Vredegem en Stella Eester mans, Bartholomeus Ooster kamp en Magdalena Wattel, David van Maaren en Levina de Leeuw, Pieter Kievit en Maria le Conté, Jan Voois en Aaltje Schrijver. Diefstal In het bouwplan Goese Polder 2 is in het afge lopen weekend uit een schuurtje 55 kg. roodkoperen buis plus gereedschap gesto len. Ta.mse B.V. uit 's-Heer Arendskerke, die er bezig is met sanitair werkzaamheden heeft van het verlies aangifte gedaan bij de politie. Toneel Op zaterdag zes tien maart vindt in de Prins van Oranje te Goes de opvoe ring plaats van het toneelstuk „Graniet". De toneelavond die om acht uur begint wordt ge organiseerd door de toneelver eniging De Kunstvrienden" uit Goes. Het toneelstuk „Gra niet" is geschreven door Cle- mence Dane. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis houdt op woens dag 27 maart in de Prins van Oranje te Goes een kringbij eenkomst voor welfare-vrij willigsters uit de kring Zee land. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Tijdens aeze bijeenkomst wordt een inleiding gegeven over het on derwerp „de zorg rond de ou der wordende mens" door mej. dra. N.H Schokking, directrice van het Sophiekehuis te Was senaar. Verder wordt er een diaserie vertoond door mej. A.C. Ruygrok, districtscursus leidster voor Zeeland en West- Brabant over het „uitgaan met patiënten door vrijwilligers (sters)". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De realisering van een „centrum voor des kundigheidsbevordering", dat is een van de belangrijkste punten van bespreking op de openbare vergadering van de Zeeuwse Raad voor Maatschappelijke Dienstverlening, die woensdag 13 maart om 19 uur in het kantoor van de Stichting Zeeland te Mid delburg begint. De bespreking geschiedt aan de hand wan een discussienota, van de Federatie van Samen werkingsorganen. Met de rea lisering van een centrum voor deskundigheidsbevordering is tegelijk een stukje reorganisa tie op het vlak vam de maait- Zeeland tien regionale instel- schappelijke dienstverlening aan de orde. In het kort zit de voorge schiedenis als volgt in elkaar. Door schaalvergroting zijn in Zeeland tien regionale instel lingen ontstaan voor maat schappelijk werk en gezins verzorging. Op provinciaal ni veau bestaan er vier levensbe schouwelijke samenwerkings organen, die hun serviceverle ning aan deze regionale instel lingen hebben gebundeld in de „Federatie van Samenwer kingsorganen". Deze federatie was echter bedoeld als een tussenvorm, in afwachting van een nieuwe organisatie. De nieuwe vorm van serviceverle ning en gezinszorg moet nu het centrum voor deskundig heidsbevordering worden Volgens de discussienota is gebleken dat coördinatie van de regionale instellingen een deskundige en evenwichtige ontwikkeling van de maat schappelijke dienstverlening bevordert. Onderzoek en be sprekingen hebben een aantal suggesties voor een reorgani satie opgeleverd. Aangesloten wordt bij het feit dat vanaf januari dit jaar het stagecen trum van de Zeeuwse Raad voor Maatschappelijke Dienst verlening is omgezet in een centrum voor deskundigheids bevordering. In beginsel is be sloten de servicetafcen van de federatie van samenwerkings organen bij dit nieuwe cen trum ondier te brengen. Dat zal aanpassing van de perso neelsbezetting van dit nieuwe centrum tot gevolg hebben. Ook de vier provinciale sa menwerkingsorganen willen de serviceverlening aan het nieuwe centrum overdragen en zelf werkzaam blijven op het terrein van de samenlevings opbouw. Bij deze laatste over dracht zaïl de federatie van samenwerkingsorganen als provinciaal serviceorgaan voor de maatschappelijke dienst verlening in Zeeland worden opgeheven. Het nieuwe cen trum yoor deskundigheidsbe vordering zal komen te ressor teren onder de Zeeuwse Raad voor Maatschappelijke Dienst verlening. Het centrum zou echter een aparte beheerscom missie dienen te krijgen met een afgeleide verantwoorde- (Van een onzer verslaggevers) GOES Voor zondagmid dag 17 maart heeft de „jonge gemeente van Goes-Zuid" weer een speciale kerkdienst geor ganiseerd. Deze kerkdienst heeft als thema „Wat is ge loof"? Vlucht of werkelijk heid". De dienst wordt gehouden in De Hoogte te Goes-Zuid en begint om 17.00 u. Voorganger is de hervormde dominee L. E. Emmen, die als thema koos voor zijn preek: „Geloof - wat doe je ermee, wat heb je er aan"? Verder werken aan deze speciale kerkdienst mee het koor en het combo van „Vox Maris" uit Yerseke onder lei ding van de heer Koeman. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op vrijdag 29 maart wordt „De Karnemclks- hoeve" in Goes-Zuid officieel geopend. De Karnemelkshoeve is een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten, dat ressorteert onder de stich ting De Bevelanden voor Phi ladelphia. De officiële opening zal worden verricht door de heer mr. K. Langemeyer, consulent sociale revalidatie bij het mi nisterie van C.R.M. De plech tigheid begint om 14.30 u. in het wijkcentrum „De Hoogte' aan de Populierenslraat in Goes-Zuid. lijkheid voor de opzet en uit voering van de werkzaamhe den. Als uitgangspunt voor de werkzaamheden van het nieu we centrum dient te gelden, dat diensten worden verleend aan de onafhankelijke instel lingen op het gebied van maatschappelijk werk en ge zinsverzorging in Zeeland, waaraan deze instelMiingen be hoefte hebben. Genoemd wordt onder meer individuele en groeps-supervisie, werko verleg voor staffunctionarissen en introdutie van nieuwe werkmethoden. De nu voorge stelde reorganisatie betekent dus dat twee provinciale ser viceorganen, namelijk het sta- gecen-trum en de federatie van samenwerkingsorganen, ver vangen worden door een nieuw service-instituut, het centrum voor deskundigheids bevordering. Na twee jaar dra-aien zal het ministerie van CRM die aard en omvang van dit werk evalueren. De bezet ting met personeel zal bij de start bestaan uit een coördina tor-adviseur en een functiona ris VO-oascwork. Uitbreiding van personeel acht het minis terie vain CRM in principe mo gelijk. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren sloeg het laatste uur van de stenen brug over de haven in de Goese binnenstad. Zoals bekend moet de brug het veld ruimen voor de nieuwe aanleghaven voor jachten en pleziervaartuigen, die tot in de Goese bin nenstad komt te liggen. Nadat in de voorafgaande weken en kele belangrijke leidingen wa ren verwijderd en het skelet van de brug was blootgelegd, begon gisteren de slopersma chine aan zijn destructieve werk. Zoals bekend moet de Goese aanleghaven voor ge bruik klaar zijn met ingang van het nieuwe zomersei zoen. De oudste inwoonster van Middelburg, mevr. A. van Kleve-Brasser, is deze week 102 jaar geworden. Mevrouw Van Kleve woont momenteel in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg. Wethouder H. Gi- lissen (foto) ging gisteren de oudste inwoonster van de Zeeuwse hoofdstad gelukwen sen namens het gemeentebe stuur met het bereiken van deze respectabele leeftijd. NKV Vrijdag 15 maart houdt het NKV afdeling Hams, weert in de zaal Zeelamdda een feestavond voor de leden met echtgenoten en verloofden. De ze avond zal gevuld worden net dansmuziek en scotches. EHBO In de roomskatho- lieke basisschool heeft de EH BO diploma-uitreiking plaats gevonden. Namens het Rode Kruisbesituur afdeling Rei- merswaal waren hierbij verte genwoordigd dokter Constanse en de heren Van Strien en De Jong. De heer Van Strien die de cursus heeft verzorgd reik te de diploma's uit aan de volgende personen: zr. Wilhel- ma, mevr. Bogers, Rijsdijk, v. d. Borgt Le Clerque Polder man, Theenaert, Harting, Westelijk, en de heren Keijzer, Koole, Van de W-alle, Polder man. Dokter Constanse felicteerde allen met het feit dat zij hum diploma hadden behaald. Te vens werd de heer Van Strien bediainkt voor de wijze waarop hij de cursus heeft gehou den. Na het gebruik van koffie met koek vertoonde de heer Van Strien nog dia's over het gebruik van verband bij open wonden en over de adem haling. De heer Van de Walle werd bereid gevonden als con tactpersoon te Hansweert te a an fungeren. Kerkkoor Zaterdagavond heeft het Rgoms Katholieke kerkkoor een eucharistievie ring te Wagenberg met haar zang opgeluisterd. Gezongen werd de meerstemmige latinse mis van componist Peet. Bij aankomst in Wagenberg wer den de Hansweertse bezoekers op de pastorie ontvangen door pastoor P. Schelekens. Na de kerkdienst waren zij de gast van het kerkbestuur en kre gen ze koffie en broodjes aan geboden. (Vau een onzer verslaggevers) GOES Voor de scholenge meenschap De Vakschool te Goes is de pijn van het kwijt raken van de leraressenoplei- d-ing iets verzacht, nu minister Van Kemenade van Onderwijs vorige week het experiment met de vooropleiding hoger beroepsonderwijs (VHBO) po sitief heeft beoordeeld en offi cieel erkend. De Goese vak school Is de enige in Zeeland, die een VHBO-opleiding kent. Tot voor kont was het zo in Nederland, dat voor leerlin gen. afkomstig uit het huis houd- en nijverheidsonderwijs de pas totaal was afgesneden naar het hoger beroepsonder wijs. In die situatie is met de erkenning van de vooroplei ding hoger beroepsonderwijs fundamenteel verandering ge komen. Leerlingen met het diploma VHBO kunnen voortaan toege laten worden op onder meer sociale academies, pedagogi sche academies, alle studie richtingen van de experimen tele nieuwe lerarenopleidingen (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Van 20 tot 24 maart brengt het Franse marineopnemingr,rhip „l'Es- perance" een routinebezoek aan de Marinehaven van Vlis- singen. Gedurende dit onder zoek bestaat er voor belang stellenden de mogelijkheid op zaterdag 23 maart van 14.00- 16.00 u. het Franse marine schip te bezoeken. De „l'Espera/nce" is eein omgebouwde vissersboot (trawler) en verricht hy drografische opnamen. Het schip telt 41 bemanningsleden Het Franse marineschip zal af meren in de buitenhaven van de marine te Vlissingen. tweede en derde graad, de op leiding kimderveirzargster en opvoeding, schalen voar kunst onderwijs op gebied van beel dende vorming opleiding hogere sociale arbeid, de op leiding voor kleuterleidster en de hogere beroepsopleiding voor verpleegkundigen. Het VHBO-experiment startte in 1971. Oorspronkelijk bedoeld als vooropleiding voor een lerairessenopleiding begon men in 1971 met het niveau van het VHBO op te voeren. Doel was om een onderwijs vorm te bereiken, welke gelijk waardig was aiain het HAVO- onderwijs. Die opzet is ge slaagd blijkens de erkenning door de regering. De VHBO-opleiding duurt drie jaair. Toegelaten kunnen worden leerlingen van de T- stroom van het LHNO en d« ris alsmede leerlingen met mavo 3. Leerlingen met mavo worden meteen toegelaten tot de tweede klas van ue VHBO Afscheid predikant Ds. L. Vogelaar, predikant van de gereformeerde gemeente te 's- Gravenpolder, heeft een be roep aangenomen naar Elspeet. In verband daarmee zal hij op 24 maart in een kerkdienst, die om 18.00 uur begint, af scheid nemen. Hij doet op 3 april om 19.00 uur ln Elspeet zijn intrede. Gewond Vrijdagmorgen is op het Lange Weegje te Kwadendamme mevrouw R. R. aangereden. Mevrouw R. had net haar zoontje naar de bus gebracht. Zij passeerde de bus aan de voorzijde en sloeg daarbij geen acht op een vrachtwagen die de bus pas seerde. Met een hersenschud ding en hoofdletsel werd ze per ambulance overgebracht naar het St.-Joannaziekenhuis te Goes. Gevonden In het politie bureau te Vlissingen werden de volgende gevonden voor werpen gedeponeerd zwarte kinderwant met namaakbont, gouden armbandje met naam plaatje, dameshorloge met me talen bandje, bankbiljet, da meshorloge met leren bandje, 1 paar dameshandschoenen, dameshorloge met gekleurde wijzerplaat, diverse sleutels, zwarte portemonnee met in houd, pukkel met regenspul en gymschoenen, rechter brui ne handschoen met gebreid tussen de vingers, vrij nieuwe suède want, schapen vachtj as. doublé polshorloge met dito v band, grijze damesbontmuts, zwarte herenportemonnee met inhoud, zwarte kunstlederen handschoen met gebreid tus sen de vingers, groene porte feuille met inhoud, 1 paar donkergrijze herenhandschoe nen. In het politiebureau te Son- burg werd afgegeven: gouden ring met steentje, huissleutel en blauw-beige kinderschoen tje. 60 jaar gehuwd Op woensdag 27 maart herdenken de heer J. But en mevr. But- Rietbergen uit de Nieuwstraat te Vlissingen het feit, dat zij 60 jaar geleden in het huwe lijk zijn getreden. Ter gele genheid van dit jubileum is er op 27 maart een receptie in 't Anker aam de Bonedijkestraat. Om 17.00 uur zal burgemees ter drs. Th. Westerhout en zijn echtgenote het diamanten echtpaar zijn gelukwensen aanbieden. KVP-vergadering Op de matig bezochte vergadering van de KVP, afdeling Lewe dorp werden de heren P. Raas en J. Verdonk gekozen als kandidaat voor de aanstaande verkiezing voor de gemeente raad, terwijl de heren J. Raas, M. Ars, L. de Kok en C. de Krom gekozen werden als kandidaten voor de kiesraad. Wethouder C. Verdonk merkte op, dat bij de vorige verkiezing de KVP in de ge meente Borsele 2500 stemmen kreeg. Ook dit keer hoopte de heer Verdonk weer op eeB groot aantal stemmen. (Van onze correspondent) KAPELLE In de „Vroone" te Kapelle vond het solis- tenconcours 1974 plaats, dat onder auspiciën van de Zeeuwse bond van Koninklij ke Nederlandse Federatie van Fanfare- en Harmonie Gezel schappen gehouden werd. Aan dit concours namen 100 solis ten deel, die door Bram van Wallenburg werden gejureerd en door Jaap Boon op de pia no werden begeleid. Uitslag dierde afdeling solis ten: eerste prijswinnaars wa ren; Govert-Jan Leendertse bugel uit Souburg met 49 pun ten, C. Vader trombone uit Vlissingen 49 punten, Fenna Verschuur bugel uit Baarland 49 punten, Jac. Versluis kleine trom uit Wissenkerke 48,5 pnt., Astrid Rijk trompet uit HeLnkenszand 48,5 Astrid Rijk trompet uit Heinkenszand 48,5 pnt, Maaike Goosen bugel uit Wilhelminadorp met 48, pnt. Jac Waittel op alti uit Hoede- kenskerke met 48, Hams Nieu- wenhuijse al to uit 's-Heer Arendskerke 48, Leo Poortvliet bugel 's-Heerenhoek 48, Lian Simonse bugel Heinfcemszarid 48, Caithairing de Visser op cor net uit Nieuw en St.-Joosland met 48, Mariain Filius cornet uit Rithem met 48, B. de Meulder trompet Vlissingen met 48. W. Capello alt-sax Vlissingen met 48, Diny Jero- nimus trompet Wissenkerke met 48, Annemarie Millenaar trompet Souburg met 48. De tweede prijswinnaars zijn: Jos Alewijnse bariton Souburg met 46, Lia Bosselaar Rithem met 46, Coby Kaaisteker naam instrument onbekena met 47, M. Wiekardt bariton Hoede- kenskerke met 46, Corrie Nijsse bugel Wilhelminadorp met 45,5, Jacco van der Velde althoorn Wilhelminadorp 45,5, Lenie Dalebout cornet met 45,5, Marja Nijsse tenorsax met 44. P. de Punder op tuba uit Kwadendamme met 42,5, Linda Steenbakker op alto uil Hoedekenskerke met 43,5, Riet Vermeulen op bugel uit 's Heerenhoek met 45,5, Nico Vermeulen op bugel uit 's- Heerenhoek met 45,5, Rien Kopmels op bugel uit Kortge- ne met 44, Arie Lenselink kleine trom uit Serooskerke met 45, Chris de Dreu op bu gel uit Nieuw en St.-Joosland met 45, Marian Dellebeke op bugel met 44, Jan Filius op cornet uit Rithem met 45,5, P. Lanijn op klarinet uit Vlissin gen met 43,5 Jac. Adriaanse cornet uit Westkapelle met 43,5, Jac. Tange bugel uit Wis- seenkerke met 44, Ronnie vain Belzen op bugel uit Arnemui- den met 44,5, Henk Balk op trombone uit Arnemuiden met 42,5, M. van Dijke op trompet uit Arnemuiden met 42,5, Lau ra van Keulen op alto uit Wis- sekerke met 44, Ronnie van der Weele op cornet uit Co- lijnsplaat met 38,5 won de derde prijs. Hier volgt de uit slag derde afdeling duetten: Annemarie en Ans Miilenaai op twee trompetten uit Sou burg met 48, de eerste prijs. Hier volgt de uitslag tweede afdeling Solisten: eerste prijs winnaars hiervan zijn: Ellen Dingemanse op bugel uit Kortgene met 49,5, Jaap de Nooijer Bb-bas uit Arnemui den met 49,5, Taco Boot op cornet uit Kortgene met 49, Ad Wel'leman Oip cornet uit Kortgene met 49, Leo Geel hoed op cornet uit Kortgene 49, L. Alewijnse op cornet uit Souburg met 49, Alex de Bock op bugel uit Souburg met 49, mevrouw Lenselink op trom pet uit Serooskerke met 48, W. Vader tuba uit Vlissingen met 48, W. Barendsen op cor net uit Rithem 48., A. Tange Bb-bas uit Rithem 48,5, J. Vis ser op trombone uit Tholen met 48, Goby Meerman op bu gel Nieuw- en St.-Joosland met 48, Piet Maljaars op cornet uit Nieuw en St.-Joos- land met 48, M. van Rooijen op alto uit Westkapelle met 18, Anneke Flipse op alto uit Westkapelle 48, Kees Kramer op bariton uit Souburg met 48, Wim van Sluys op piston uit Koudekerke met 48. Onder staand volgen de winnaars van de tweede prijs:. Ans le Grand alto uit Hoedekensker ke 47, Cor Verburg op cornet uit Kortgene met 46, Krijn Leendertse op bugel uit Hoe dekenskerke, Lea Alewijnse kleine trom, Westkapelle 45, Jolie van Dijk op bugel uit Serooskerke 45,5, Jos Vlieger bugel uit Serooskerke 46, J. Machielsen Bb-bas Rithem 46, J. Geuze op piston uit Tholen 46, P. Steijns op klarinet Tho len 46, B. Nelisse piston Tho len 46, Harrie de Visser bugel Souburg 46, Leen Wiskerke op bariton 's Heerenhoek 44, Jan Lenselink kleine trom uit Se rooskerke 44, Simon de Later op bugel Serooskerke met 44, W.L. Bijl piston Tholen 44, M. Steketee tenor-sax Tholen 44,5. Tweede prijswinnaars: Paula van Alphen op alto uit Westkapelle 45,5, Jan Pais cornet Souburg 44,5, Marja Lenselink diep-trom uit Se rooskerke 42, Helene de Boo s-bugel Kwadendamme 42, Uitslag tweede afdeling duet ten: N. van Dijk, trombone en S. Schortinghuis op tuba uit Serooskerke met 42,5. Uitslag tweede afdeling tri o's: F. van Oeveren op tam boerijn, N. Sandee kleine trom, F. Kosters kleine trom, allen uit Yerseke met 44 pnt., tweede prijs. Uitslag eerste af deling solisten: Jaap Toore- naar op bariton, Kapelle met 49 pnt., Eerste prijswinnaars: Rob van Boven op cornet uit Kloetinige 49. P. le Grand op bugel uit Hoedekenskerke 49, J. Hollemans op kleine trom uit Yerseke 48, F. van Oeve ren op kleine trom Yerseke 48, J. van de Werf trombone uit Colijnsplaat 48, Chris Job- se op trompet Koudekerke met 48, Anita Snoep trombone uit Kapelle 48, Jan Uitterhoe- ve cornet Hoedekenskerke met 48,5, R. Wirtz, cornet, Hoede kenskerke met 48,5 pnt. Onder staand volgen de 2de prijswin.: J. Hoek klarinet Vlis. met 46,5, klarinet Vlissingen met 46.5, Koen van den Dries op trom bone Vlissingen 46, S. Dekker op kleine trom uit Yerseke 45,5, J. Kosters kleine trom Yerseke 45, Uitslag eerste af deling duetten: Chris Jobse op trompet Marjan Steutel op bu gel beiden uit Koudekerke met 45 pnt een tweede prijs. Uitslag eerste afdeling trio's: F. van Oeveren kleine trom, J. Hollemans kleine trom en J. Kosters op paukentrom, allen uit Yerseke een tweede prij» met 44 pn,t. (Van onze corresp BREDA De sterkJ die zich in de afgelopei hij de NMB manife werd in 1973 voortgezi balanstotaal vertoond^ stijging van 28% en ku I 12 miljard (ultimo 19^ miljard). Deze groei is melijk te danken aan h| „inlandse bedrijf. Het van het Eurovalutabe het balanstotaal bedroel (ultimo 1972 17%). De nam toe van f 34,0 mli 40,7 min. (pl. 20%). interestwinst als pfl ALFA-LAVAL N.V. deel van de Zwee Lavai groep) ondeH met Tebel machinefa| B.V. te Leeuwarden aandelenkapitaal over! men. Indien de bespri succes hebben, zal Te een zelfstandige o ming in het Alfa-Lav cern opereren. Han| en zo mogelijk uitt van de werkgelegen| een van de uitgang van de besprekingd deelt Tebel mee. Tel chinefabrieken heeft I gingen in Leeuwarden doorn en Heerenveen. tale personeelsbezett 336 man. De grootste] teiten van Tebel ligge zuivelindustrie. BANK Mees en Hop zal binnenkort overg de uitgifte van f 40 pet. 15-jarige kapitaal ties 1974 per 1980-llj koers van uitgifte za lijk op 15 maart vool worden bekendgemaa heeft de hoofddirectie I deeld. De inschrijving ROTTERDAM (ANP)| gemeente Rotterdam v- niet veel voor om nog op te treden als goedkope gcldschietd mensen, die zich een aut automaat, kleurente toestel of 'n ander „we( artikelen" willen aans Deze overweging ze voortbestaan van de telijke Kredietbank op losse schroeven. Dil bedrijf, dat werd opger| te voorzien in de le kolom slotkoer Actieve aandelen Handel en industry AKZO I 30 53,60 ABN 10O 244,00 Amro 20 65,00 Am- Rubber 760 221,00 Deli-MÜ J 75 106,00 Dordtache P. 20 118,30 Dordtsche P. Pref 118,00 Helneken H. 25 166,00 Hein eken f 25 179.00 H.AJL. 200 145,60 Hoogov. s 20 65,50 HVA H\'A Cert. 77,00 KLM 100 73,00 Kon. Olie J 20 94.50 KNSM J 100 Nat. Ned. 10 63,50 Ommeren Cert 336,50 Philips S 10 32,50 Philips div. 1974 31.60 Robeco S 50 204.00 ilollnco 50 137,00 Scbeepv ün J 50 107,00 Unilever 20 109,00 Actieve obligatie staatsleningen 8.00 Ned.69 91,40 8.00 ld 70-95 91,20 8.00 ld 71-96 90,80 8.00 ld 701 96,00 8.00 ld 7011 92,50 8.00 ld 70111 92,40 8.00 id 69-76 98,00 8.00 id 70-77 98,00 7.75 ld 71-96 88,50 7.75 id 73-98 87,80 7.75 id 70-78 96,30 7.50 id 69-94 87,60 7.50 id 71-96 86,70 7.50 Id 72-97 86,10 7.50 Id 71-81 93,00 7.20 Id 72-97 84,10 7.00 ld 661-91 86,20 6.50 id 68111 86,00 7.00 id 69-94 84,20 6.50 id 681-93 81,70 6.50 id 6811 81,50 6.50 id 6in 81,00 6.50 ld 681V 80,90 6.25 id 66-91 84,00 6.25 id 67-92 80,10 6.00 Id 67-92 79.10 5.15 id 651-90 82,10 5.75 id 6511 81,50 5.25 id 641-89 80,50 5.25 Id 6411 80,00 5.00 id 64-94 76,40 4.50 id 58-83 83,90 4.50 id 59-89 77,50 4.50 id 601-85 82,30 4.50 id 6011 76,10 4.50 id 63-93 73,50 4.50 id 64-74 99,30 4.25 id 59-84 83,20 4.25 Id 60-90 74,00 4.25 id 61-91 73,50 4.2. Id 631 71,70 4.25 ld 6311 72,70 4.00 Id 61-86 79,30 4.00 Id 62-92 71,40 3.7F Id 53-93 3.50 Id st.47 66,50 3.50 Id 51-76 3.50 id 53-83 83,30 3.50 Id 56-86 78,90 3.25 iu 48-98 63,20 3.25 Id 50-90 68,40 3.25 id 54-94 68.50

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 6