Bibliotheek Hulst kreeg stormloop nieuwe leden Aanhang wagen slipt garage binnen TOPBUJARTCllIB ZONDAGSVERMAAK 15 JAAR Oostburg heft deze zomer parkeergeld VVD-Zeeland voor voortgaande industrialisatie GROTE TOENAME JEUGDIGE LEZERS VIDEO-RECORDER VOOR ZIEKENHUIS BOTSING IN AXEL Verdubbeld Jeugdleden Langer open Koewacht Zuiddorpe SPORTDAG IN BRESKENS MARIONETTE SPEELT GELIJK IN COMPETITIE TOPBILJART AANRANDING IN DE KLINGE Zaamslag Axel Koewacht Philippine Zuiddorpe St.-Jansteen .(Van een onzer verslaggevers) HULST Als de Zeeuw se PvdA-gedeputeerde mr. J. Boersma In zijn functie van voorzitter van de pro vinciale bibliotheekcentrale morgen in Den Dullaert "de nieuwe huisvesting van de Hulsterse bibliotheek komt openen ls er meer reden tot feestvreugde dan om het betrekken van de nieuwe huisvesting alleen. De bi bliotheek heeft sinds de verhuizing naar Den Dul laert namelijk een storm loop van nieuwe leden ge kregen. In nauwelijks twee maanden tijd zijn er 450 nieuwe leden bijgekomen. V5.tlWacht word' dat dit jaar In totaal een aantal van 900 nieuw ingeschreven lezers zal worden bereikt en dat daar- "1®® het totale aantal lezers op ~500 zal komen. Overigens is het begrip ingeschreven lezer beter dan het begrip lid, want als stichting kent de biblio theek eigenlijk geen leden. Wel heet het echter in de volksmond altijd zo dat men zich laat inschrijven als lid van een bibliotheek. „Het is ons nog nooit over komen dat we zoveel nieuwe aanmeldingen kregen", vertelt directrice Monica van Vooren. Toch is die stormloop voor haar niet zozeer als een grote verrassing gekomen. „Ik wist zeker dat we na de verhuizing er 350 nieuwe lezers bii zou den krijgen en dat we de 2000 zouden halen. In 1973 stonden we namelijk op een aantal le zers van 1650. Het is meer voorgekomen dat met het be trekken van een nieuw en be ter pand het aantal lezers toe neemt", zegt ze. Het lezersbestand van 1970 is inmiddels wel verdubbeld. In 1970 waren er 1040 mensen als lid van de bibliotheek in geschreven. Geleidelijk is het met de toename van het aantal nieuwe lezers steeds sneller gegaan. Vanaf 1970 is er wat meer aandacht besteed aan het aanschaffen van boeken, de aankopen werden wat meer op de smaak van het publiek af gestemd en bovendien werd meer aandacht aan het maken van goede reclame voor de bibliotheek besteed. Daardoor steeg het ledental ook al aar dig toen de bibliotheek nog in de Bontehondstraat was geves tigd. Van 1040 lezers in 1970 kwam men eind 1973 op 1650 terecht. De grote toeloop van het aantal leden gedurende de maanden januari en februari schrijft Monica van Vooren vooral toe aan de nieuwe huis vesting, het feit dat de biblio theek is ondergebracht in een miulti-functioneel gebouw waar men ook voor tal van andere zaken terecht kan en de omstandigheid dat men nu in een nieuwe wijk is komen t.e zitten, waar men nog niet zoveel lezers had. „Vele men sen uit de nieuwe wijk ken den die bibliotheek in de Bon tehondstraat niet. Ze dachten dikwijls dat het een boek- SrJ^ grocts*e deeX v"n de bemanning" van de Hulsterse bibliotheek. Van links naar rechts- en ln7vanE'uïiTV Verschuren- Bert Rljk ieen stagiaire van de bibliotheekschool in Til- Een goede presentatie van de boeken en hier en daar wat zitjes. Hierdoor ziet de bibliotheek er aantrekkelijk uit. winkel was" van Vooren. vertelt Monica Vooral het aantal jeugdleden is sterk toegenomen. De bibli otheek telt nu 670 volwassen leden en 1350 jeugdleden. Van de school Nobelhorst zijn bij na alle leerlingen nu lid. Ais het ledental stijgt, dan gaat ook het aantal uitleningen om boog. Telde men vorig jaar 73.000 uitleningen, dit jaar zal het aantal de 100.000 beslist overtreffen. „Dat is betrekke lijk veel voor zo'n kleine bi bliotheek als wij hebben", zegt Monica van Vooren. „Dat betekent ook dat Hulst wat het aantal uitleningen betreft behoorlijk boven het landelijk gemiddelde komt te liggen. Volgens het landelijk gemid delde leest 12 procent van dc bevolking boeken van de bi bliotheek. .In Hulst zal dat nu op 20-25 procent komen te lig gen. Vroeger lag het hier rond het landelijk gemiddelde". In de nieuwe bibliotheek komt het boekenbezit veel be ter tot zijn recht dan in de oude huisvestingen. Vele men sen dachten dat er veel nieu we boeken waren bijgekomen, maar deze gedachte werd vooral gewekt door het beter presentenen vain het boekenbe zit .Ma de jaarwisseling zijn er overigens wel zo'n 400 nieuwe boeken aangekocht. Wat het interieur aantrekkelijk maakt zijn ook de zitjes. Verder staat er een fotocopieerapparaat. waar nu al veel gebruik van wordt gemaakt. Vooral mid delbare scholieren willen ge gevens uit de bibliotheek)ec- tuur overnemen. Nu kost dat nog 35 cenit per copie. Moge lijk dat straks die prijs om laag kan als blijkt dart de kos ten van de machine meer dan voldoende worden gedekt In den Dullaert is de biblio theek langer open dan vroeger het geval was. Met uitzonde ring van donderdag en zondag (op beide dagen zijn de deu ren dicht) is de bibliotheek geopend van 10 tot 17.30 uur en 's maandags en vrijdagsa vonds nog van 19 tot 21 uur Over uitbreiding van het per soneelsbestand wordt nog niet gedacht Naast Monica van Vooren werken hier twee full timers en een parttimer. „Wat de mogelijke personeelsuit breiding betreft wachten we met het nemen van beslissin gen tot het volgende seizoen Dan hebben we een veel meer reële kijk op de zaak." aldus Monica van Vooren. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Op de weg tussen Zaamslag en Ter hole bij de kruising Rapen burg-Tol is gisteren een aan hangwagen van een vrachtau to, die werd bestuurd door De .uit Vogelwaarde, in de ga rage van de familie Luyckx terecht gekomen. De aanhangwagen ging op liet natte wegdek slippen toen de chauffeur rechtsaf sloeg om naar Boschkapelle te rijden. De aanhanger drukte de gara ge in elkaar. De schuifdeur van de garage werd op de weg teruggevonden. De garage moet worden afgebroken. .Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor want op het moment van de slippartij was er niemand in de garage. De heer Luyckx had die net en kele minuten tevoren verlaten. De verzekering dekt de scha de. Autorally Wie verwacht had dat de Zeeuwsch-Vlaamse automobielsportliefhebbers na een lange periode zich met volle overgave zouden storten op de eerste in dit jaar weer toegestane en door de Zeeuwsch-Vlaamse automo bielsportclub „Zevac" georga niseerde autorally kwam be drogen uit. Slechts 25 equipes gingen zaterdagavond in Koe wacht van start, waarvan 15 in de A- en tien in de B- klasse. Na afloop van de rit werden in café De Anjer te Koewacht door de voorzitter van de Zevac, de heer A. Wol- fert uit Hoek de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Uitslagen: A-klasse 1 D. Hendrikse - E. Voerman. 2 Pootar - Vam Damme 3 Her- wegh. 4 IJsebaert, 5 Hazelager - De Bruin, B-Klasse 1 Kind - Sui.i 2 Pooter - van Damme 3 Verbiest, 4 Wolfert - Meijns- berge 5 Comelis-Lootens. Schieting In café Cen traal werd een schieting ge houden met een deelname van 54 schutters. De uitslag hiervan was als volgt. Hoogvogel R David, Koewacht, eerste zijvogel P Uosting, tweede zijvogel P Vermeulen, beiden te Axel. Grootste aantal kleine vogels met 5 stuks A de Munck te Zuiddorpe. Volgende schieting zaterdag 16 maart. (Van onze correspondent). BRESKENS De commis sie voor beheer en onderhoud van de gemeentelijke sportac commodaties te Breskens zal ook dit jaar weer een sportdag houden. Op 25 mei vorig jaar is deze dag voor de eerste maal met succes gehouden. Medewerking is al toege zegd door de bij de commissie aangesloten korfbalvereniging BKC, de voetbalvereniging de gymnastiekvereniging DJO, de judosportvereniging, de bad mintonvereniging „De Sjuttel" en de zwemvereniging Schel- destroom. Ook de 3 lagere scholen doen mee. Vrijdagavond 24 mei zullen er badmintonwedstrijden wor gen zijn er onder meer korfbal wedstrijden voetbalwedstrij den voor de schooljeugd en wedstrijden op de hindernis- banen. Er zijn balspelen voor diegenen die niet deelnemen aan andere wedstrijden. Er is een zwemestafette'in het nieu we bad. 's Middags worden wandeltochten gehouden op 5. 10, 15 en 20 km. Er is dames en herenvoetbal en er worden judodemonstraties gegeven, 's Avonds is er op het sport veld een zevenkamp voor deelnemers van diverse vere nigingen en scholen boven de 16 jaar. (Van een onzer verslaggevers) HULST Woensdagmorgen krijgt het St.-Liduina-zieken- huis te Hulst van de hartstich ting een soort video-recorder aangeboden. Hierbij is dan ook het bestuur van de afde ling Hulst aanwezig. De appa ratuur kan worden gebruikt om de herstellende patiënten van een hartaanval goed voor te bereiden op hun terugkeer in de maatschappij. (Van onze correspondent) HULST Excelsior heeft Vlaamse in Het Belgische uit Sint-Niklaas de Oost-Zeeuwsch- topbiljartcompetitle een goede prestatie geleverd door in Sint-Niklaas lijstaan voerder Marionette uit Hulst een 1010 gelijkspel af te dwingen. De eerste plaats van Mario nette kwam echter niet in ge vaar, te meer daar de naaste concurrenten van Marionette, namelijk 't Anker en BC ONA in het afgelopen weekeinde niet in actie hoefden te ko men. De wedstrijden Kot - 't An ker en bc ONA - 't Gentirum werden uitgesteld. Hekkeslui- ter STC uit Sluiskil verloor opnieuw. Nu ging in Sluiskil bc 't Raedhuys met de eer en de twee winstpunten strijken. De eindstand hier was 8—12. Tovak uit Koewacht was vpij. De persoonlijke uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: Excelsior - Marionette: T. Roe is - G. van Damme 11; J. de Cock - J. van Delft 02; R. Vaal - A. Seghers 02; Thienpont - W. van Swaal 2 0; O. Pannier - Th. de Cock 0- 2; A. Vertenten - Th. de Witte 20; E. van Dorsselaer - R, Bogaerd 11; A. de Theye - P. de Smet 11; L. Zaman - J. van Vlierberghe 20; G Smet - E. Bogaerd 11. STC - BC 't Raedhuys: H. Dalliinga - E. v.d. Abeele 02, L. Dallinga-R. Pollet 20; L. de Schepper - R. v. Acker 11 M. Dallinga - M. Valenit 20; R. Boelenis - M. Teirlinck 11 J. Klaassen-J. Martinet 02 E. Hemelsgoed - J. v. d. Goes 0- 2; G. Pladdet - M. de Smet 11; R. de Schepper - J. Eg- germont 11; A. v. d. Voorde - C. van Acker 0—2. De competitiestand werd hierdoor: 1 Marionette Hulst 12—18; 2 't Anker Hulst 10— 15; 3 bc. ONA, Hulst 11—15 Excelsior Sint Niklaas 1012; 5 KOT Hulst 11—12; 6 Tovak Koewacht 10—8; 7 't Centrum, Hulst 118; 8 be. 't Raedhuys, Westdorpe 11—8; 9 STC, Sluiskil 122. CVan een onzer verslaggevers) DE KLINGE Bij de Bel gische grenspost van Kemze- ke-paal in België is zaterdaga vond mej. R. D. S. uit De Klinige (B) aangerand. Het meisje reed op haar bromfiets toen zij door een man werd aangehouden en na een wor stelpartij door hem werd ver kracht. Ze werd daarbij zoda nig gewond dat ze door een dokter moest worden behan deld. .De dader wiens iden titeit door de rijkswacht niet werd vrijgegeven werd en kele uren later aangehouden. KAARTEN In café Het wapen van Zeeland speelden de Leden van de aldaar geves tigde kaartvereniging DW (Door Vriendschap Verkre gen) een kaariwedstrijd tegen de kaartclub van café De Vriendschap uit Terneuzen. Na het overhandigen van een vaantje door de voorzitter van de thuisspelende vereni ging, de heer A. C. de Zeeuw aan zijn Terneuzense collega, werd door 36 deelnemers be gonnen met de wedstrijd over vijf ronden. Na een spannende strijd eindigde de match met een verschil van zes punten in het voordeel van DVV.(44-38). De return van deze tweekamp wordt in oktober in Terneuzen gespeeld. De individuele uitslag was; 1 Jac van Doorn, 2 H. van de Voorde, 3 M Allaart, allen van DW- 4 J van de Velde, De Vriendschap. 5 Jac de Koeijer, DVV. 6 J Hamelink, 7 P van ck, 8 A Eeckman, allen De Vriendschap. 9 D. de Putter, 10 A C de Zeeuw, beiden van DVV. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens een VVD-vergadering, die gistera vond in hotel Internationaal in Hulst werd gehouden heeft VVD-statenlid L- Elenbaas uit Scherpenisse gezegd dat snel met de aanleg van de vaste oeververbinding moet worden begonnen. Die verbinding moet volgens hem dan tussen Kruiningen en Perkpolder ko men te liggen en niet op een andere plaats omdat dan door het verrichten van onderzoek teveel tijd verloren gaat. En als die vaste oeverver binding er komt dan zullen de tarieven volgens de heer Elen baas aanvaardbaar moeten zijn. De aanleg van de vaste ■De Hoepel Het cabaretge zeischap De Hoepel uit Ter neuzen zal donderdagavond 14 maart in het Trefpunt een op treden verzorgen voor de Axelse bejaarden. Ook de In validen worden voor deze ont spanningsavond, die om half acht begint, uitgenodigd. Voor de mensen, die slecht ter been zijn, kan het vervoer van en naar huis worden geregeld. Men moet dan wel contact op nemen met het bejaarden- dienstencentrum Trefpunt, tel. 01155-1378. Zangkoor Aan een excur sie naar het verpleegtehuis Ter Schorre in Terneuzen heb ben zestig bejaarden van het bejaardencentrum Trefpunt uit Axel deelgenomen. Tijd werd tijdens deze excursie ook uit getrokken voor samenzang en daarbij bracht het bejaarden koor van het Trefpunt enkele liederen ten gehore. Na een koffiepauze hield de heer Lei broek een inleiding over het verpleegtehuis Ter Schorre. Hierna volgde een rondleiding waarbij vooraj de moderne in richting de belangstelling trok. Namens de bejaarden van Axel dankte mevrouw Ver steeg het personeel van Ter Schorre voor het bezoek. KVP Op de vergadering van de KVP, afdeling 's-Hee- renhoek die mede voor alle sympathisanten gehouden werd werden o.m. de kandidaten voor de komende verkiezingen van de gemeenteraad bekend gemaakt. De heren C. Ver donk, J. Martens en W. Ver- mue werden gekozen als kan didaat voor de gemeenteraad. De heren C. Kroon, R. Moison en P. Martens werden gekozen als kandidaat voor de kies raad. Overleden Oud-Koewach ter C.L. Rijnakker is in Ben- nekom op 53-jarige leeftijd overleden. Hij vertrok aa-n het begin van de tweede wereld oorlog vanuit Koewacht naar Engeland, waar hij in militaire dienst trad. Hij bleef militair en bij zijn overlijden had hij de rang van luitenanit-kolo- nel.. SchietingDe schuttersver eniging De Herleving hield in café Marinet ee» schieting op de liggende wip Er namen 37 schutters aan deel. Uitslag: Hoogvogel J Hemelsoet, Sluis kil, eerste zijvogel E Mattheu- sen, tweede zijvogel P. Oosting, belden te Ajcel. De meeste kleine vogels (3 stuks) wer den afgeschoten door de Jarige Cam Obrie uit de Zand straat. Nieuwe uniformen De oudste leden van de drumband Ons Genoegen in Zuiddorpe zijn uit hun uniform gegroeid Het bestuur van de drumband besloot daarom voor hen nieu we uniformen te kopen. De inwoners van Zuiddorpe zul len daarom weldra hun drum band in het nieuw zien ver schijnen. oeververbinding vond de heer Elenbaas bijzonder belangrijk voor de werkgelegenheid van de bevolking van Zeeuwsch- Vlaanderen, temeer omdat vol gens de mening van de staten fractie van de WD in Zeeuwsch-Vlaanderen zelf verder de mogelijkheid ont breekt voor het vestigen van basisindustrie. Bij het Baal- hoekkanaal staat de rijksrege ring dat niet toe, bij Ossenisse acht de WD het ongewenst Volgens de WD-visie zal de Zeeuwsch-Vlaming straks voor meer werkgelegenheid naar de „overkant" moeten en een vaste oververbinding is dan onontbeerlijk. Dat de WD een voortgaan de industrialisatie van Zeeland wenst bleek gisteravond dui delijk uit het betoog van de toekomstige voorzitter van de WD-statenfractie, de heer J. Hoekstra uit Oostburg. „Onze stelling dat de provincie Zee land leefbaar moet blijven houdt in dat we graag ook een stukje vooruitgang zien. Stil stand is achteruitgang. We zullen moeten zorgen voor een redelijk vestigingsklimaat voor de industrie wil er ver betering in de werkgelegen heid komen", aldus de heer Hoekstra, die met name wat meer algemene principiële WD-standpunten belichtte en hierbij af en toe wat kantte keningen plaatste bij de weg, die de vroeger confessionele bondgenoten zijn opgegaan. De heer Elenbaas behandel de de planologische aspecten van de toekomst van oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hierbij merkte hij al meteen op dat het Baalhoekkanaal wat hem betreft niet hoeft te worden aangelegd omdat er alleen maar Belgische belangen mee worden gediend en zich daar bij meteen verontschuldigde voor het feit dat de Staten van Zeeland hieraan niets kunnen doen. En nu het Baalhoekkanaal er toch moet komen, had de heer Elenbaas het liever bui tendijks gezien omdat naar zijn mening de belangen van de mensen, die nu moeten verdwijnen zwaarder moeten wegen dan het opofferen van een stukje natuurgebied. (Van onze correspondent) AXEL Op het kruispunt Joost de Moorstraat - Crtjn- senstraat in Axel kwamen gis termorgen twee personenauto's in botsing. Beide auto's liepen aanzien lijke materiële schade op. De heer G. F. V. uit Axel, reed met zijn auto in de Crijnsen- straat en naderde de Joost de Moorstraat, waaruit op dat moment mevrouw W. v. B. uit Zuiddorpe met haar auto kwam aanrijden. Mevrouw V. B. verleende geen voorrang. Topbiljart In café Sport speelde de topbiljartclub Zon- dagsvermaak een wedstrijd te gen de topbiljartvereniging de Ruige Toepers uit Heikant. De leden van Zondagsvermaak wonnen met 155. De uitsla gen waren als volgt: H. van Looij - G. Bleijenbergh 11, E. Versehueren - J. Boeekling 20, A. Vink - F. de Smit 2— 0, L. van Campenhout - Th. de Block 20, G. van Dorsselaer - A. Vlassenrood 11, J. Rot- tier - J. de Betue 11, H. Gijssels - P. Valent 0—2, F. de Nijs - B. de Jongh 20, J. de Vlaeminck - P. de Beule 20, A. Sturm - M. de Block 2—0. Supportersclub Voor de laatste maal in dit voetbalsei zoen zal de supportersclub van de v.v. Steen zondag het eer ste elftal van Steen per auto bussen) vergezellen naar Bergen op Zoom, waar tegen Dosko 1 zal worden gespeeld. In de overige uitwedstrijden tegen Axel en HW '24 te Hulst zal leder op eigen gele genheid gaan- De autobus ver trekt zondag om kwart over een aan de kerk te Heikant. Schieting Aan de eerste schieting, die in dit seizoen op twee staande wippen bij café Sport in Sint-Jansteen werd gehouden, namen 71 schutters deel- Op de eerste wip had het Steense echtpaar Savooij veel succes. Mevrouw Savooij schoot de hoofdvogel en haar man de eerste zijvogel. De verdere uitslag op wip 1: tweede hoofdvogel W. Boussen uit Kapellebrug, eerste zijvo gel A. van Goethem uit Zwijndrecht (B), tweede zij vogel M. Maas uit Zwijndrecht (B), vierde zijvogel J. Ver- helst uit Kallo (B), eerste kal J. Leeraert uit Hulst, tweede kal J. Baart uit Terneuzen, derde kal J. de Bakker uit Kemseke Paal (B), vierde kal, J. Blommaert uit Sint-Jan steen Uitslagen op wip 2: eerste hoofdvogel F. Rottier uit Kallo (B), tweede hoofdvogel P. Stevens uit Sint-Jansteen, eer ste zijvogel J. de Beule uit Sint-Jansteen, tweede zijvogel J. Leeraert uit Hulst, derde zijvogel C- Boënne uit Graauw, vierde zijvogel J. Merckx uit Sint-Jansteen, eer ste kal B. Rottier uit Kallo (B), tweede kal F. Herrewegh uit Hulst, derde kal J. Dix- hoorn uit Zelzate, vierde kal niet afgeschoten. In kort UIT protest tegen de hoogte van de lonen waarover het autoconcern Fiat en de vak bonden het eens zijn gewor den, heeft de directeur gen- raai van de onderneming en broer van het hoofd van het concern, Umberto Agnelli, met aftreden gedreigd. WESTDUITSE vissers die sinds 6 maart niet uitvaren uit protest tegen de sterke stij ging van de brandstofprijzen hebben de Nederlandse log ger, „Willem van der Zwan" verhinderd de haven van Cux- haven binnen te lopen om daar zijn visvangst te los sen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De topbiljartclub Zondagsvermaak in Sint-Jansteen bestaat dit jaar vijftien jaar. In het kader van de viering van het derde lustrum wordt zaterdag 30 maart een feestavond gehou den, waarvoor ook de dames van de leden worden uitgeno- digtTevens worden dan de kampioenen van het seizoen 1973 en 1974 gehuldigd, even als de leden, die vanaf de oprichting lid zijn. De tcbhiljartclub werd op 20 maart 1959 opgericht in café Zondagsvermaak doo- een tiental liefhebbers van topbil jart. De club kreeg toen de naam van liet café Hoewel de naam van het café door veran dering van exploitant werd veranderd in café Sport is de naam van de topbiljartclub toch Zondagsvermaak geble ven. Van de oorspronkelijke op richters in 1959 zijn er nu nog vier lid, namelijk A. Sturm, J. Pieters. W. Verstraeten en L. van Campenhout. Het aantal leden schommelde in deze vijftien jaar van het bestaan steeds rond de vijftien, maar er wordt wel door het huidige bestuur onder voorzitterschap van de heer F. Vink gestreefd naar een uitbreiding van het ledental. Er zijn in het vijftienjarige bestaan ruim 300 biljartwed strijden gespeeld, waarbij de vereniging vele bekers, me dailles en standaards verover de. Die staan in het clublokaal in een speciale kast tentoonge steld. Per winterseizoen worden een twintigtal wedstrijden ge speeld. Afwisselend zijn er uit- en thuiswedstrijden. In de eerste jaren van het bestaan speelde men meestal wedstrij den tegen clubs in Het Land van Hulst. Hierin is nu de laatste jaren wel wat veran derd. Men speelt nu veel wed strijden tegen Belgische clubs. In België zijn er heel veel top- bdljartverenigingen. Zo werden door de topbiljarters van Simt- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het Oostburgse college van B. en W. wil ko mend zomerseizoen parkeergelden gaan heffen op het nieuwe parkeerterrein langs de kust nabij Nieuwvliet. De inning van de parkeergelden wil men doen plaatsvinden door een munt- automaat. Kosten van de parkeerterreinen een gulden of 15 Bel gische francs per dag per auto. zieningen die de gemeente voor de recreatie treft". De heffing van de gelden vorm' niet alleen een bijdrage in de kosten van aanleg en onder houd van het parkeerterrein, doch kan ook in combinatie met passende verkeersmaatre gelen de verkeereveiligheid aan de kust in belangrijke mate bevorderen", aldus het college. De heffing van parkeergel den wil men voorlopig voor een jaar laten gelden en alleen voor het terrein nabij Nieuw vliet. Na een jaar zal bezien worden of andere terreinen voor de heffing in aanmerkinS komen. In totaal kunnen in Nieuwvliet 350 auto's een plaats vinden. De te plaatsen automaat verdient de voorkeur voor de inning van de geleden boven parkeerwachters of par- keermeters, die zeer hoge per ceptiekosten zullen geven. D<j automaat kost ongeveer 10.000 gulden. Verwacht wordt dat >n de periode 1 mei tot 1 oktober bruto 18.000 zal binnenko men. Een nieuwe verordening op de heffing van parkeergeleden zal woensdagavond worden voorgelegd aan de financiële commissie die om 19.30 uur in het gemeentehuis bijeenkomst. In de toelichting schrijft het college dat de heffing van de parkeergelden een mogelijk heid is om de dagrecreant te laten meebetalen in de voor- Jamsteem wedstrijden gespeeld in Hamme, Sint-Niklaas, Leb- beke, Baasrode en Dendermon- de. Met het oog op de viering van het vijftienjarig bestaan werd door Zondagsvermaak dit winterseizoen een neder- laagtoernood gehouden, waar aan door vele Belgische en Nederlandse clubs is deelgeno men. De prijzen van dit toer nooi zullen zaterdag 23 maart in café Sport worden uitge reikt door de heer J. Blom maert, wethouder van sportza ken in de gemeente Hulst. Op deze avond zullen de spelers van Zondagsvermaak tevens een wedstrijd spelen tegen ge selecteerde spelers uit andere clubs. De financiële commissie zsl zich woensdagavond ook bui gen over een nieuwe verorde ninig voor de precario en retri buties en over een voorstelli"? tot vaststelling van tarieven voor het nieuwe zwembad i" Breskens.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2