Worstelaar Geesink: 55 Neeskens moet punt prijsgeven DAMEN ZWEMT NED. RECORD RITZEGE VOOR THEVENET Arbiter Beek geeft fout toe SPONSORS GAAN SAMEN WERKEN Kreise beschikbaar voor weer het Oostduitse elftal I/NIM74 Merckx behoudt leiding in Parijs-Nice Vitesse in de zorgen sport 10 Dinsdag 12 maart 1974 DOR: GREET BUCHNER JE MOET JE NIET LATEN torlAFLEIDEN ndien ik een poedelprijs toe te kennen had aan de voor- chting die, naar mijn persoon- jke mening, kant noch wal lakt, dan ging die poedelprijs agetwijfeld naar de heer Henk landers die me elke zondag- thtend weer verrast met zijn erregaande kortzichtigheid. De inhoud van zijn praatjes de rubriek „Voor stad en •■nd,, is bovendien vaak in dev iate felle tegenspraak met het larop volgende programma Weer of geen weer" waarin lensen die wel verder kijken an hun neus lang is aan het oord komen, dat je je in alle •nst afvraagt hoe het mogelijk dat één en dezelfde omroep trant staat voor beide uitzen- ingen. Maar terug naar onze rrtzichtige poedelprijswin- lar, aan wie alle nieuwe in- chten over milieubederf, ter zorg voor de leefbaarheid in onze wereld, óók voor toe- omende generaties, kennelijk rheel voorbij gaat. Dit soort ieuwtjes komt niet in zijn mpele kraam te pas en ordt dus gemeden of met m snier afgedaan. De natuur voor deze agrarische voor- :hter niet meer of minder in een soort fabriekje waarin mens naar willekeur aan ag kliederen, mits de op- tengst maar redelijk is. Dat wij inmiddels met veer- en en een half miljoen met it kleine stukje grond dat ederland heeft moeten doen, van geen belang. Voor Henk Manders is Ne erland goeddeels eigendom in boeren en tuinders die aar raak mogen doen. Ruil- •.rkaveling met daaraan ge- lard gaande opoffering van tde houtwallen, verstilde .ekjes en mooie hoekjes, est, heel best. Als de boer aar oogsten kan. Kunstmestgebruik in lieder- ke hoeveelheden in een land aarin de meeste gronden al n te hoog zoutgehalte heb- m en het oppervlaktewater '.rpest is door teveel kunst- est, best, heel best. Als de 'er maar oogsten kan. Spui- n met gifstoffen die onze ■le dierenwereld en zo lang- merhand ook de mens be- eigen gewoon doorgaan, ooral niet letten op het ge ur van wijsneuzen die me- 'n dat er nog iets meer is .n land- en tuinbouw, of op ommerikken die het over al- rnatieve landbouw hebben, aar nog erger dan dit hame- n op het „houden bij het ideal blijkt dat „oude" in- iddels levensgevaarlijk te 'm voor ons allenis het feit t de heer Manders zo vrolij- cijfertjes uit zijn mouw iet te schudden, zonder deze gen een juiste achtergrond kunnen of te willen plaat- Neem het verhaal van het ireldtekort aan granen, ge- taf d met keiharde cijfers er waarde ik zeker niet in ij fel trek. Was het in dit kader niet rdig geweest om er óók bij vertellen dat onze bioindus- e het dan toch maar klaar eelt om ten koste van on- emelijk veel dierenleed en i koste van een enorme mi- uverontreiniging, tien kilo intaardige eiwitten (afkom- g o.a. van granen en sojabo- n) om weet te zetten in één iriel kilootje dierlijk eiwit ch iets om over te den- In was het in het kader van verhaal over een dreigend reldtekort aan suiker niet 'd geweest om de brave steraartjes er op te wijzen we in Nederland meer sui- consumeren dan goed voor is, te weten 45 kilo per r per man, wat precies 45 o per jaar per man teveel omdat we suiker kunnen ssen als de kiespijn die er- V veroorzaakt wordt. 'en voorlichter op lang zicht er dan zeker ook op wij dat het verstandiger is om suikerconsumptie aan te sen aan de produktie dan gekeerd. Zeker als we be ken dat we op den duur istens 35% van Nederland, st 50% onbebouwd zullen eten laten, willen we de uur nog enige kans geven, Is prof. Jan Tinbergen, eco- m diezelfde zondag een irtier na de uitzending van dc Manders zei. Daarom maals: indien ik een poe- irijs had voor kortzichtig- Z, dan zou ik hem zeker meneer Manders aanbie- (Van een onzer verslaggevers) UTRECH T Men zou het, als je hem bezig ziet in de ring, sterk, groot en ongenaakbaar, niet zéggen, maar toch: Anton Geesink is een vriendelijk, hartelijk en niet uit zijn evenwicht te brengen man. Hij is recht door zee, eerlijk in zijn opvattingen, een goed causeur, en een sportman die zijn sport met hoofdletters schrijft. Waaraan hij be gint, wat hij aanpakt, wil hij zo goed mogelijk doen. Zijn leerschool is het leven, dat hem veel roem, erkenning (en geld) heeft gebracht. Hij had miljonair kunnen zijn, maar zijn levenstaak is niet het vergaren van geld. Hij heeft zijn best gedaan zijn grote liefde de budosport uit te dragen tot op de lagere scholen toe. De budobond echter heeft de stem van Geesink laten klinken als een roepende in de woestijn. Dat maakte hem in de loop der jaren opstandig. Het gedonder met de budo- bond meer dan dat was voor Geesink de drijfveer om voor onbepaalde tijd beroepswor stelaar te worden. Toch heb ben de keiharde gevechten tussen hem en de bond zijn populariteit in Nederland geenszins aangetast. Dat heeft verrast, maar ook gelukkig ge stemd. „Na die worstelwedstrijden op de televisie heb ik gemerkt dat, ondanks alles, geen mens het vertrouwen in mij had verloren. Het is natuurlijk krankzinnig dat een vent die al bijna zeven jaar uit de rou latie is, mat zoveel égards wordt ontvangen. De wijze waarop ik ben ontvangen, dat is zonder meer fantastisch. Onvoorstelbaar, echt. Het is een waardering die ik van een heleboel andere mensen nooit heb ontvangen, van mensen waarvoor ik me toch altijd druk heb gemaakt", zegt An ton Geesink thuis, aan de vooravond va,n een toernee die hem via Parijs naar Japan voert en in april zijn sluitstuk in Nederland zal krijgen. Al is het leven van Anton Geesink nog betrekkelijk jong, hij is 39 jaar nu, het was tot nu toe zo boordevol avontuur en succes, dat het lijkt alsof het twee levens omvat in de tijd die andere mensen nodig hebben om zich ervan bewust te worden dat het leven best waard is geleefd te worden. Is het dan verwonderlijk als hij zegt: „Ik ben een verschrikke lijk gelukkig mens, ik ben he lemaal geen vent die proble men heeft, als ik me met me zelf beziig houd". Toch heeft Anton Geesink de laatste jaren veel gebakkeleid niet de budiobond over het nut de budosport te propageren op scholen. Vandaar dat hij nu met enige weemoed bekent: „Ik vind het jammer dat ik een beetje de strijd heb opge geven om budo op de scholen le krijgen. Budo vind ik nog altijd de fijnste sport. Aange zien ik er weinig voor voel me aan het kruis te laten nagelen, is me wat dat betreft de lust ontnomen. Ik voel er althans weinig voor om te bakkelei en". Anton Geesink vindt het fijn de dingen te doen die hij nu doet. Iedere dag hard trainen (3 uur per dag) en les te geven op de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Amsterdam (18 lesuren per week). Hij staat 's morgens om half zes, zes uur op, gaat sport In 't kort VOETBAL Nottingham forest heeft naar aanleiding van de ongeregeldheden (sup porters belegerden de scheids- i'echter) die zdch tijdens de kwartfinale om de Engelse be ker tegen Newcastle United voordeden een protest inge diend bij de Engelse bond. Op het moment dat Nottingham .1 maakte (Newcastle won uiteindelijk met 4—3) be stormden vele supporters het void. Er werden 111 mensen gearresteerd. Nottingham hieent dat de wedstrijd vanaf uat moment gestaakt had moe- worden. VOETBAL Liverpool, fa voriet voor de Engelse beker heeft voor de halve finales geloot tegen Leicester City. De wedstrijd zal op 30 maart ge speeld worden op Old Traf- ford, het veld van Manchester United. In de andere halve fi nale zullen Burnley en New castle United (als die Engelse hond het protest van Notting ham afwijst) elkaar ontmoeten °P Hillsborough, het terrein .he tweedie divisieclub Sheffield Wednesday. DAMMEN De prijzen hij het zesde internationale siukerdamtoernooi, dat eind december wordt gehouden, worden verhoogd voor de toeestergroep en de dames, die om de wereldtitel strijden. Dp Winnaar van de meestergreep *rii'0t een prijs van 600 gul den. het bos in om te trainen, om dat hij nog niet tevreden is over aijn conditie. Toch raakte hij sinds september van het vorig jaar ruim 25 kilo van zijn gewicht kwijt (Anton weegt nu zo'n 125 kilo en wil op 120 kilo komen). Hij eet zeer regelmatig, het laatst om vijf uur 's avonds en list om negen uur al op bed. Bier is taboe, al kost het hem ARNHEM (ANP) De ge meente Arnhem zal zijn subsi die moeten verhogen om het voortbestaan van voetbalvere niging Vitesse te verzekeren. Eind april krijgt de gemeente raad een voorstel te behande len de eerste divisieclub met grote bedragen te steunen. Burgemeester en wethouders zijn nog met een onderzoek bezig, heeft het gemeentebe stuur bekendgemaakt. Uit de onlangs gepubliceer de sportnota van de gemeente blijkt dat ook voetballiefheb bers van buiten Arnhem de verrichtingen van Vitesse ge regeld gadeslaan. Daarom wordt gesuggereerd de omlig gende gemeenten te laten bij dragen in de explbitatie van de club. De financiële huis houding vertoont door teruglo pende bezoekersaantallen gro te tekorten, die niet meer door de gemeentelijke subsidies kunnen worden gedekt. wel eens moeite het pilsje te laten staan. Anton: „Hoe beter je conditie, hoe meer je kunt verzetten in een korte periode. Worstelwedstrijden zijn veel zwaarder dan budo wedstrij den. Bij het worstelen heb je te maken met het publiek. Het is in bepaalde fases ingedeeld. Beide atleten krijgen eerst de gelegenheid een minuut of vijftien te demonstreren hoe goed ze zijn. Dan pas ga je de echte wedstrijd maken. Dan ben je toch gemiddeld zo'n 25 miniuten aan het bakkeleien. Dat kost enorm veel energie. Maar ik vind het gewoon prachtig. Weet je, het pro bleem bij mij was dat ik een jaar of vijf, zes dingen heb gedaan die niet zo best waren voor mijn conditie. Nu moet ik weer leren eten, ik moet weer leren mijn ontbijt te ne men, miijn lunch te nemen, mijn diner te nemen. Alles op gezette tijden. Daartussen in niets". „En goed eten. Mijn vrouw is er erg goed in die dingen voor te zetten, die weinig calorieën inhouden. Ik heb ook moeten Ieren siapen, moeten leren rusten en dat was niet moei lijk, het is ruog steeds moei lijk". Toch weet Anton Geesink het karakter op te brengen zich iedere keer zo goed mogelijk voor te bereiden. Hij vindt dat het publiek rechit heeft op een goede show, een onvergetelij ke wedstrijd. Hij houdt ervan de dingen g:oed te doen. „Ik ben", zegt bij, „in dat opzicht een solitair iemand. Ik ben een vent die alleen kan zijn. Die zich bezig houdt met dat halfuur worstelen. Ik hou me Vorig jaar november tekende Anton Geesink zijn contract. niet bezig met de dingen die daaromheen gebeuren. Je moet je nergens door laten aflei den". „Als ik op een stoel zit, kan ik gaan zitten zweten, ook al zou het koud zijn. Dan zit je geconcentreerd te denken aan wat je gaat doen. Dan wil ik de mensen laten zien dat ik met mijn grote lijf (1.95 meter - red.) lekker kan bewegen, laten zien dat ik snel ben, dat ik een goede conditie heb. dat ik technisch ben" „Aan die dingen zit ik vlak voor een wedstrijd te denken. Al die dingen moet ik demon streren, daarvoor is het pu bliek toch gekomen. Als ik dat heb laten zien en ook de te genstander van mij laat zien dat hij technisch en sterk is, gaat de laatste vijf minuten de beuk erin, het is in ieder ge val zo dat ik al het menselijk mogelijke eraan doe om in april in Nederland zo fijn mo gelijke partijen te maken. Anton Geesink worstelde de afgelopen maanden tegen tal van reuzen. Maar hij won tot nu toe alles, op een uitzonde ring na. Hij werd namelijk in Japan eenmaal gediskwalifi ceerd, omdat hij op een gege ven moment buiten de ring aan het knokken was. „Het was op een gegeven moment zo", herinnert hij zich. „dat de tegenstander me een trap in de maag had gegeven. Die trap kwam zo verschrikkelijk hard aan, dat i'k me kwaad maakte. Ik heb die vent toen buiten de ring gegooid. Ik was toen nog niet tevreden en ben achter hem aan gegaan. Toen waren we niet binnen de tien seconden terug en toen was het afgelopen". Hoewel Anton Geesink zich consentieus voorbereidt op ie dere wedstrijd, weet hij vrij wel nooit wie ziijn tegenstan der is. De naam kent hij, maar daarmee houdt de kennis over zijn tegenstander meestal op. Anton is niet geïnteresseerd in de kwaliteiten van zijn oppo nent. Het enige dat bij wil weten is, of de man klein of groot is. „Dat is het enige waarin ik geïnteresseerd ben. Als je een grote tegenstander tegenover je hebt, kun je technieken ma ken waarmee je van onderaf aanvalt, bij kleine moet ik hen van bovenaf aanvallen. Het is wel niet gebruikelijk dat bij dit worstelen judotechnieken worden gebruikt. Maar ik heb zelf vroeger heel wat jaartjes geworsteld, dus ik gebruik zo veel mogelijk worstelteohnie ken. Ik maak zo tussendoor wel eens een slippertje in de vorm van een been- of heup worp. En daar komt bij diat ik ook nog het voordeel heb dat ik ook nog het voordeel heb dat ik kracht heb". Anton Geesink, een „Mount Everest" van vlees en bloed, bij wijze van spreken dan, weet nog niet of hij een car rière van beroepsworstelaar zal opbouwen. Hij zegt: „Ik zou in dit werk ook wel eens een keer wereldkampioen wil len worden. Maar dat is erg moeilijk. Ik hink namelijk op twee gedachten nu. Ik zit met mijn leeraarschap op de Aca demie, iets wat ik graag doe, en dan het worstelen dus. Ik zou best een goed worstelaar kunnen worden, maar dan moet ik het werk op de Aca demie laten". (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Jan Jong bloed, doelman van de FC Am sterdam heeft zijn vier punten voorsprong op clubgenoot Jan Fransz behouden. Johan Nees kens heeft een punt moeten prijsgeven op Jongbloed. De Ajacicd, die zondag de winnen de treffer voor zijn ploeg scoor de in de wedstrijd tegen Haar lem, staat nu zes punten ach ter op Jongbloed. De stand in het klassement, georganiseerd door de redactie van Studio Sport, is als volgt: 1. Jongbloed (FC Amsterdam). 193 punten; TURIJN (ANP) Op de tweede dag van de zweminter- land tussen de jeugdploegen van Italië en Nederland heeft Jose Damen een nieuw Neder lands record gezwommen (25 meterbanen) op de 200 meter wisselslag. Het Bossche meisje legde de afstand af in 2.26.4, hetgeen een verbetering van 0,4 seconde betekende van het oude record dat op naam stond van de Naardenzwem- ster Hansje Bunschoten. Nederland won de wedstrijd met 143 tegen 109 punten. Op de tweede dag won Nederland van de 12 nummers, achtmaal, bij de jongens Ronald Woute- fing (200 meter wisselslag, 400 m vrije slag, en 200 meter vlinderslag), Wim ten Wolde (100 meter schoolslag) en bij de meisjes Jose Damen (200 meter wisselslag en 800 meter vrije Slag), Vera Pol (100 me ter schoolslag) en de 4 x 100 meter wisselslagestafetteploeg, bestaande uit Paula va-n Eijk, Vera Pol, Jose Damen en Lin da Faber. CHATEAU-CHINON (AFP) De Fransman Bernard The venet heeft maandag de twee de etappe van de wegwed strijd Parijs-Nice gewonnen. Hij won de eindsprint van een grote groep renners, die in ge sloten formatie na de 202 kilo meter lange rit van Sully sur Loire in Chateau-Chinon arri veerde. Eddy Merckx die in het peloton binnenkwam, be houdt de leiding in het alge mene klassement. Hij heeft een voorsprong van vijf seconden op zijn landgenoot Bruyère. Ook maandag was Gerben Karstens de bestgeplaatste Nederlander. Hij eindigde in de sprint als vijfde. Joop Zoetemelk, die als beste Nederlander zevende staat in het algemene klasse ment, beëindigde de rit van maandag als vijftiende. De uitslag van de tweede etap pe is: 1 Theuvenet Fr. 5.23.25 met bonificatie 5.23.20, 2 Pin- tens Belg z.t. met bonificatie 5.23.22 3 Guimard Fr. 5.23.26 met bonificatie 5.23.25, 4 Van Linden Belg. 5.23.26, 5 Karstens Ned. z.t., 6 Leman Belg z.t., 7 Rouxel Fr. z.t., 8 Esclassan Fr. z.t., 9 Merckx Belg z.t:, 10 Szurkowski Pol z.t., 11 Van Roosbroeek Belg z.t., 12 Van Springel Belg z.t. 13 De Cauwer Belg z.t., 14 De Geest Belg. z.t., 15 Zoetemelk Ned. z.t., 34 Kuiper Ned. z.t. Na de tweede etappe ziet het algemene klassement er als volgt uit: 1 Merckx Belg 10.42.35, 2 Bruyère Bel 10.42.40. 3 Van Linden Belg 10.42.44, 4 Swerts Belg 10.42.46 5 A. Santy Fr. 10.42.48, 6 Poulidnr Fr. 10.42.49, 7 Zoetemelk Ned. z.t., 8 Gimondi It. 10.42.51, 9 Mortens Denm. 10.42.51, 9 Mortensen Den. 10.42.54, 10 Van Rooosbroeck Belg 10.4.56, 11 Van Springel Belg z.t., 12 Guimard Fr. 10.42.57, 13 Thevenet Fr. 10.42.58, 14 Delisle Fr. z.t., 15 Dierickx Belg 10.42.59, 17 Kuiper Nod. 10.43.01, 25 Kar stens Ned. 10.43.12, 53 Bal Ned. 10.48.40, 92 Van Katwijk Ned. 10.51.13. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De Amster damse scheidsrechter Jan Beek, die zondag in het Utrechtse sta dion Galgenwaard nogal van mening verschilde met zijn grensrechter Van Bezooyen, lieeft met verbazing naar de televisiebeelden gekeken van de wedstrijd FC UtrechtPSV. Scheidsrechter Jan Beek keur de namelijk in Utrecht het derde doelpunt van FC Utrecht goed, ondanks het feit dat zijn grensrechter Van Be zooyen op het standpunt bleef staan dat Karei Bonsink deze treffer vanuit buitens-pel positie had gescoord. Jan Beek zegt nu: „Na het ziep van de televisiebeelden in Studio Sport moet ik mijn grensrechter gelijk geven. Die FC Utrecht-speler die de bal in het doel tikte, stond inder daad buitenspel. Vooral de derde herhaling, die ook nog in slow motion werd gegeven, maakte mij maar al te duide lijk dat ik fout ben geweest. Ik had dit doelpunt nooit mo gen goedkeuren". Zowel tijdens de wedstrijd als na afloop was zondagmiddag grensrechter Van Bezooyen blijven verklaren dat het FC Utrecht doelpunt afgekeurd had moeten worden. „Maar ik", aldus scheidsrechter Jan Beek, „was stellig de meninig toegedaan dat ik het goed ge zien had. En niet mijn grens rechter". Jammer voor PSV, maar zij moesten het nu een maal met de mening van Jan Beek doen, want die was uit eindelijk scheidsrechter. En zo'n man beslist nu eenmaal. 2. Fransz (FC Amsterdam)'. 189 pnt.; 3. Neeskens (Ajax), 187 pnt.; 4-5. V. Ierssel en Pahlplatx (beiden FC Twente), 186 pnt.; 6-7. Krol (Ajax) fn Thie (FC Den Haag), beiden 185 pnt.; 8. Notten (FC Twente). 184 pnt.; 9 tm. 12. Vosmaer (Haarlem), Vd. Kuylen (PSV), Doesburg (Sparta) en Thijssen (FC Twente), allen met 181 pnt.; 13. De Jong (NAC), 179 pnt.; 14 tm. 16. Blankenburg (A- jax), V-d. Merkt (FC Amster dam), Kristensen (Feye- noord), allen met 178 pnt.; 17 tm. 19. Suurbier (Ajax), Treytel (Feyenoord) en V.d. Ley (Go Ahead Eagles). 177 pnt.; 20 t.m. 24. Van Hanegem (Feyenoord), Overweg (Go Ahead Eagles), Lubse en Wil ly v.d. Kerkhof (PSV) en V.d. Vall (FC Twente) allen met 176 pnt.; 25. Wildbret (AZ'67), 175 pnt- AMSTERDAM (ANP) Vier prominente Nederlandse sportsponsors, vrijwel uitslui tend „werkend" in de zaal sporten en zonder uitzondering betrokken bij het basketbal, hebben maandag hun plannen voor de vereniging Sportspon soring Nederland openbaar ge maakt Het viertal, Delta Lloyd, Raak, Nationale Nederlanden en Levi's wil de verhoudingen binnen alle groepen, die be trokken zijn bij de financiële steun aan de Nederlandse sport, verbeteren. Het initiatief leidde tot de oprichting van hun vereniging op 22 januari, een rondschrij ven aan 81 bedrijven en in; stellingen m Nederland die sponsoren en een vergadering te Amsterdam met vertegen woordigers van ongeveer vijf tig van de aangeschrevenen. In de persconferentie na die bijeenkomst vertelde de heer H. Kortekaas van Raak dat de reacties over het algemeen zeer positief waren. Tijdens de persconferentie bleek tevens dat de Neder landse Sport Federatie bereid is tot samenwerking of over leg met de nieuwe vereniging. De directeur van de NSF, Dr. W. van Zij 11, stelde dat binnen zijn organisatie een commissie sponsoring en reclame al onge veer twee jaar bezig is met het zoeken naar oplossingen voor de problemen van de sportsponsoring. „De NSF", voegde de heer van Zijll er aan toe, „is blij een gespreks partner te hebben gevonden. Het is mij gebleken dat onze angst voor een club, die ons voor het blok zou zetten en ons de wet zou willen gaan voorschrijven, ongegrond is gebleken". 0 Winnaar Thevenet. (Van onze speciale verslag gever) FRANKFURT Hans Jürgen Kreise, de gevaarlijke aanvalsspits van Dynamo Dresden en topscorei in het Oostduitse voetbal, is weer Beschikbaar voor de nationa le Oostduitse ploeg. Kreise, die langdurig geblesseerd i« geweest, speelde vorige week mee in een oefenwed strijd van het Oostduits elf tal. Chef-trainer Georg Buschner was opgetogen over de pres taties van Kreise in de wed strijd tegen het op de zeven de plaats in de Tsjechische competitie staande Bohemi ans Praag. De Oostduitsers konden het wel niet tot een overwinning brengen (2-2). „maar dat eindresultaat is van minder belang. Deze wedstrijd was uitsluitend be doeld", aldus Buschner, „om Kreise weer eens de gele genheid te geven een volle dige wedstrijd in de nationa le ploeg te spelen. En Kreise heeft het voortreffelijk ge daan. Hij heeft 90 minuten lang zich volledig kunnen geven en na afloop van de strijd bleek dat hij nog vol- oende reserve had. Ik heb daarom goede hoop dat Krei se op tijd in vorm zal zijn voor de strijd om de wereld titel". Zaïre, deelnemer aan het eindtoernooi van het wereld kampioenschap, en Zambia hebben het afgelopen week einde de finale bereikt van het toernooi om het Afri kaans voetbalkampioenschap. Zaïre versloeg in de halve eindstrijd Egypte en Zambia won van Congo. De Schotse voetbalcoach Wil lie Osmond is de afgelopen dagen in Alexandirië al aan wezig geweest toen Zaïre in actie kwam tijdens het Afri kaans kampioenschap. Os mond over de kwaliteiten van de spelers uit Zaïre: „Het zijn net luipaarden, maar dan zonder tanden, ze lopen alleen maar hard. Als wij op vrijdag 14 juni van Zaïre verliezen, dan stuur ik onmiddelijk alle spelers per eerstvertrekkend vliegtuig naar huis En als we slechts rret 2 doelpunten verschil winnen, dan is dat voor het Schotse voetbal een geweldi ge blamage". De spelers van Zaïre hebben overigens tijdens hun ver blijf in Alexandrië voor de niodige sensatie gezorgd. De ploeg logeerde namelijk in een hotel, waar juist het keukenpersoneel aan een sta- HU king was begonnen. Deson danks eiste de ploegleiding dat alle spelers van Zaïre te eten kregen wat zij .wensten. En op een dag hadden zc ineens allemaal trek in een was in dit geval niet duur. want de spiers gingen zelf naar de keuken, en hebben toen hun eigen vleesge recht klaargemaakt. De spe lers mochten het apenvlees (specialiteit in Zaïre) echter niet in het restaurant nutti gen. Zij moesten hun maal tijd op de kamer gebruiken, want toen in de keuken alles klaar was gemaakt, gingen namelijk ook ineens alle per soneelsleden in het restau rant staken. De Poolse voetbalster Wlodi- mier Lubanski is eind vorige week door zijn artsen geheel fit verklaard Lubanski raak te in juni 1973 tijdens de wedstrijd Polen-Engeland, in de voorronde van het we reldkampioenschap, ernstig aan de knie geblesseerd. Het heeft er lang naar uitgezien aat de topschutter van Gor- rnk Zabrze zijn voetballoop baan vroegtijdig moest be sluiten. Op woensdag 27 maart zal Lubanski echter tijdens de oefenwedstrijd Pnlen-Fortuna Düsseldorf in Warschau toch zijn rentrée in de nationale ploeg kunnen maken. Sandro Mazzola, nog altijd een van de pijlers waarop het Italiaanse elftal rust, maakt momenteel moeilijke tijden door. .Bij Internaziona- b' Milan staat Mazzola al enige weken niet meer in hei eerste elftal, Mazzola, die er.kele weken geleden nog mei Italië tegen West-Duits- land speelde, zegt dat men hi, Inter geen vertrouwen meer in zijn spel heeft. Daarom wil hij zo snel mo gelijk naar een andere club vertrekken. „Ik voel er niets voor om als wisselspeler bij Inter mijn loopbaan te be sluiten", aldus Mazzola. Enkele voorspellingen van Westduitse voetbalprominen ten over de resultaten tijdens het wereldkampioenschap.. De eens zo vermaarde natio nale voetbaltrainer Sepp Herberge: „Wereldkampioen wordt West-Duitsland. Twee Italië: drie Schotland: vier Nederland. Helmut Haller, eens voetbalprof in Italië, voorspelt: een West-Duits- vier Argentinië. Karl Heinz Schnellinger (nog altijd in dienst bij AC Milan): een West-Duitsland, twee Italië, drie Nederland, vier Argenti nië. De befaamde trainer Max Merkel: een Nederland, twee Italië, drie Brazilië, 4 West- Duitsland. Udo Lattek, trai ner van Bayern München: een West-Duitsland, twee Nederland, drie Italië, vier Brazilië. Gunther Netzer, de nog altijd niet in vorm zijn- d( speler bij Real Madrid: een Italië, twee West-Duits land, drie Nederland en vier Brazilië Horst Blankenburg (de vrije verdediger van Ajax) een Italië, twee Brazi lië, drie West-Duitsland ein 4 Nederland. Uwe Seeler een der topscores in het Westduitse voetbal): eer West-Duitsland, twee Italië drie Nederlaind vier Brazilië. En tenslotte Hennes Weisweiler (trainer van Bo- russia (Monchengladbach): een West-Duitsland, twee Italië, drie Nederland en vier een van de Zuidamerikaanee ploegen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11