O. V osveld verwacht veel van expositie UITSLAGEN JAARMARKT IN SINT JANSTEEN Missie- expo in Hulst Citybeleid Vlissingen aan inspraak onderworpen Open dag op bouwplaats „EIGEN KUNST 1974" Iiischrijvingen Handels register Zandput wordt beschermd gebied MUZIEK IN DORPS CENTRUM Vergadering Steltkluut NKV huldigt jubilarissen stad streék Terhole Zuiddorpe Goes Hulst Hulst Zaterdag 9 maart 1974 2 (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE —„Eigen kunst 1974" zo heet de tentoon stelling die de zaterdag voor pasen in het dorpscentrum In Vogelwaarde van start gaat. De tentoonstelling wordt, zoals uit de naam ai blijkt, samen gesteld uit eigen werkstukken van de inwoners van alle ker nen van de gemeente Honte- nisse. Het doel van deze expositie is het geven van de gelegen heid aan de inwoners van de dorpen van Honenisse, om hun hobby-produkten vervaardigd in stille avonduurtjes, te tonen aan het grote publiek „eigen kunst 1974" wordt georgani seerd door de stichting „ge- meenschapswerk Vogelwaar de". Voorzitter van deze stich ting is de heer O.W.A. Vos veld. Hij legt uit hoe men tot de opzet van de tentoonstel ling is gekomen. De heer Vos veld: „Het is eigenlijk een traditie. Vroeger hadden we de „kunstmaand" Vogelwaarde. Dat hebben we Vier keer ge daan, maar dat was allen voor de mensen van Vogelwaarde. Zoals we het nu doen kunnen alle inwoners van de kernen van de gemeente Hontenisse hun bijdrage leveren". Toen de tentoonstelling onder de naam kunstmaand Vogelwaar de", allen nog maar voor Vo gelwaarde georganiseerd werd was er volgens de heer Vos- véld altijd al een enthousias te medewerking. En ook nu weer stelt de heer Vosveld er zioh erg veel van voor: „De honderdnegentig kinderen van de lagere school de Schakel in Vogelwaarde zijn al hard aan het werk. Elk kind maakt zelfs verscheidene werkstuk ken die geëxposeerd zullen worden. Ze zijn op die school al erg enthousiast". Kinderen van de Schakel vervaardigen in hun handenar- beidsuurtjes allerlei produk- ten: schilderijen, tekeningen, mozaiekwerkjes en becdjes en potjes van gebakken klei. Bee- halve deze medewerking hoopt die heer Vosveld ook op een grote inbreng van de oudere ingezetenen van Hontenisse. Hij heeft al een aantal toezeg gingen gekregen van amateur- fotografen, modelbouwers en amateurkunstschilders. Een van de amateurkunstschilders, die zijn werk op „eigen kunst 1974" zal exposeren is Co de Jonge uit Vogelwaarde. Zijn stillevens en landschappen hebben vaak betrekking op het leven en wonen in de dorpen van OostZeeuwsch- Vlaanderen. Op de tentoonstel- (Van onize correspondent)' TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel en Pa- brieken voor Zeeuwsch-Vlaan deren zijn de volgende onder nemingen ingeschreven: R.F.M.T. van Hauten, De But- straat 3 te Hulst. Groothandel in schoonmaakartikelen; Inter national Piping B.V.. Van Steembengenl'aan 22 te Terneur zen, het uitvoeren van las-, pijp- en constructiewerken, di recteur M. de Feyter: Schoe- ncnhal Holland B.V., Steense- dijk 10, Hulst: N. van Leeu wen, le Verbindingsstraat 19, Terneuzen, ambulante handel in bloemen on planten; Cam ping „Adornis", Adormiisdi.ik 2, Nieuwvliet (gemeente Oost- bung); Verhuurkantoo De Lij- ser B.V., Boulevard de Wielin gen 55 te Cadzand; Pumatex International B.V. Verlengde Van Steenbergenllaan 27 te Terneuzen, het vervaardigen van en de groothandel in re clame-artikelen; groothandel in- en im- en export van ma chines ert onderdelen daarvan; Decoratie-Service, Axelse- straat 217, Temeuzen: Electron Breda B.V., Groenendijk 7, Hontenisse: Gebr. Van Fraasen en Zonen B.V., Westkolkstraat 36, Temeuzen; Reisbureau E.J. van Leemput, Kloosterlaan 9 te Sas van Gent; Schippersbe drijf met mt. De Schelde; Drankenexpresse P. Vermeer sen. Absdaalseweg 49 te Hulst; bar „White Night", Korte Kerkstraat 17, Terneu zen; De Kiwd, Vlasstraat 20, St.-Jansteen, groothandel in schoonmaakprodiuken: voe geTsbedrijf Van Vooren; Grote Boomdijk, St.-Kruis (Aarden- bung); Schnenonmntrum, Kerkhoflaan 13, Sas van Gent. ling zullen de inwoners van Hontenisse hun eigen dorpen ook vanuit de lucht kunnen bekijken. Dat kan door middel van een serie kleurendia's, die gemaakt is door een bureau voor luchtfotografie. „Stich tingsvoorzitter Vosveld wil verder nog onderzoeken of er mogelijkheden zijn om de be zoekers van de tentoonstelling ook zelf kreatief bezig te laten zijn. Er kan bijvoorbeeld de gelegenheid worden gegeven om iedereen te laten schilde ren of te laten tekenen. De tentoonstelling als geheel ver keert echter nog in een voorbe reidend stadium. „Eigen kunst 1974" is een van de vele aktiviteiten die de stichting „gemeenschapswerk Vogelwaarde" organiseert. Naast tentoonstellingen wor- sinds twee jaar ondermeer ook de zomeraktiviteiten van het recreatieoord „de Vogel" door de stichting verzorgd. Boven dien worden er in de vakan ties droppings, fiets- en bus tochten voor kinderen en voor ouderen op touw gezet. De stichting is in 1963 opgericht op aandrang van het toenmali ge gemeentebestuur van Vo gelwaarde met als doel het opgang brengen van het kin dervakantiewerk. Later kwam daar het organiseren tentoonstellingen bij en ging men zich bezig houden met het oprichten en begeleiden van verenigingen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Antieke graf- beeldjes uit Haiti, ivoren oli fantstanden uit China, en uit hout gesneden Philipijnse kop pensnellers, dat zijn zo einkele voorwerpen die te zien en te koop zijn op de missietentoon stelling in het tehuis van de zusters Karmelitessen in Hulst. De opbrengst van de ten toonstelling 'die gistermiddag om vier uur geopend werd, is bestemd voor liet missiewerk in Noord-Brazilië. Op tentoon stelling zijn allerlei exotische artikelen verkrijgbaar die in de loop der jaren door terug kerende paters uit ontwikke lingslanden zijn meegebracht. De prijzen lopen uiteen van een guiden voor een met Chi nese motieven beschilderd on derzetje, tot een schaal van aan elkaar gesoldeerde antieke Braziliaanse munten, waarde vijftienhonderd guldem De missieprocurator van de Karmelieten, pater Augusti- nus, had hat gisteren al aardig druk met het verwerken van de kijklustigen. Ook de eerste kopers hadden zich al aange diend. Nog enkele voorbeelden van de tentoongestelde kunst werkjes: houten wandbeelden uit Tanzania, symbolische hou ten voorstellingen van goden afkomstig uit Indonesieëë, een in bonte kleuren beschilderd drakenflguur verbonden met het Hindoeisme, ivoren en zeepstenen beelden, tatntams, speren en allerhande geweven tapijtjes. De tentoonstelling is vandaag zaterdag en zondag geopend van 10.00-12.00 en van 14.00-20.00 uur. Inbraak In de nacht van donderdag op vrijdag is inge broken in de basisschool te Terhole. De inbrekers ver schaften zich toegang tot het gebouw door het forceren van de voordeur. Er werden o.a een naaimachine, een eiectri- sehe messeslijper, een dozijn theelepeltjes en dertig gulden meegenomen. De Politie heeft de zaak in onderzoek. Bejaardcneoncert De stadsbeiardier van Axel en Hulst, mevrouw Marie-Jeanne Moerdijk-Vanderswalm uit Zuiddorpe, heeft van het ge meente bestuur van de Belgi sche badplaats Koksijde een uitnodiging ontvangen ter ge- legonhcid van de door de plaat- lijike VVV opgezette ..veer tiendaagse" van 16 tot 30 juli de reizende beiaard te bespe len, die bij de Belgian Bell's te Wijgmaal wordt gehuurd. O. Vosveld. SINT-JANSTEEN Op de gehouden jaarmarkt te Sint- Jansteen werden de prijzen als volgt bepaald: Warmbloedpaarden ouder dan 3 jaar kleine maat: 1 G. Cocqheijt te Kapellebrug, 2 W. de Buck te Absdale. 3 idem. Warmbloedpaarden ouder dan 3 jaar grote maat: 1 A. Dour- ieijn te Temeuzen, 2 W. de Buck te Absdale. Warmbloed paarden jonjPr dan 3 jaar: 1 J. de Booy te Hulst, 2 W. de Buck te Absdale. Welshpo- ny's gróte fnaat: 1 C. v. Kuym- beek te Kapellebrug, 2 M. Braspenninck te Kapellebrug, 3 E. Weemaes te St.-Jansteen. Welshpony's kleine maat: 1 C. v. Ruymbeek te Kapelle brug, 2 A. Ongenae te Kapel lebrug, 3 B. Vergauwen te Ka pellebrug. Darmoond pony's grote maat: 1 W. ,de Buck te Absdale. 2 A. v. Dorsselaer te Kapellebrug. Darmoond po ny's kleine maat: 1 B. Vergau wen te Kapellebrug. Haflin- gerpaarden: 1 C. de Vlieger te Absdale. Shetlandse pony's grote maat: 1 T. Schuerman te Kapellebrug, 2 J. de Kok te Terneuzen. Shetlandse pony's kleine maat: 1 Br. Vergauwen te Kapellebrug. Haflinger- Arabier kleine maat: A. v. Hurck te Westdorpe, 2 T. Schuerman te Kapellebrug. Haflinger-Arabier grote maat: 1 F. Braspenninck te Kapelle brug, 2 T. Schuerman te Ka pellebrug, 3 E. Weemaes te St.-Jansteen. Forest pony's kleine maat: 1 A. de Kind'te St.-Jansteen, 2 A. de Kind te St.-Jansteen, 3 Slagerij v. Es- broeck te Sluiskil. Forest po ny's grote maat: 1 W. de Buck te Absdale, 2 J. de Kok te Terneuzen, 3 J. Douleijn te Terneuzen. Vette varkens: 1 B. Vergauwen te Kapellebrug, 2 H. Vergauwen te St.-Jan steen, 3 idem. Vleesvarkens: 1 B. Vergauwen te Kapellebrug, 2 en 3 H. Vergauwen. Vette zeugen: 1 B. Vergauwen te Kapfellebrug. Fokzeugen: 1 B. Vergauwen te Kapellebrug. 2 idem, 3 H. Vergauwen te St.- Jansteen. Biggen: 1 en 2 L. Vergauwen te St.-Jansteen, 3 H. Vergauwen te St.-Jansteen, Petrain varkens: 1 H. Vergau wen te St.-Jansteen, 2 B. Ver gauwen te Kapellebrug. Drachtige zeugen: 1 L. Ver gauwen te St.-Jansteen. Big gen (Petrain): 1 H. Vergau wen te St.-Jansteen. Spring- stieren: 1 Joh. Pieters te St.- Jansteen. In de categorieën vleeskoei en met 6 en meer tanden, vleesrundvee met 4 t.m. 6 tan- GMVO De Goese mid denstands vrouwenorganisatie hield onlangs voor de leden een bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes. De heer Heersema van Organon Inter nationaal b.v. te Oss hield daar bij een lezing over het onder werp een bedrijf in dienst van de gezondheid. Hij verteld d de gezondheid. Hij vertelde de dames een en ander over de produktie van bepaalde medi cijnen, onder meer insuline. Na de pauze werden dia's ver toond van de laboratoria en fabrieken van Organon en konden vragen worden ge steld. Tevens werd aandacht geschonken aan de actie „Moe ders voor Moeders". den, kruislingen. vlecsrundvee met 2 tanden, Dikbillen, vlees- graskalveren, vleesstieren met landen en vleesstieren zonder tanden behaalde-A. van Wijck te Hoek de eerste prijs. In de categorie vleesrundvee zonder tanden en dikbillen zonder tanden behaalde slage rij v.Esbroeck uit Sluiskil de eerste prijs. Om de categorieën koeien met 4 tanden, drachtige vaar zen met 4 en meer tanden, vaarzen met 2 tanden, graskal veren, vaarskalveren en jonge stieren behaalde W. Ruym beek te Kapellebrug de eerste prijs. Circus Ook het Jeugdcir- eus „Reinandi" uit Hulst geeft gedurende de introductie-perio de in het nieuwe culturele centrum „Den Dullaert" te Hulst een uitvoering en wel vandaag (zaterdag) om half drie. De jeugdige artiesten zullen daar optreden in een echte piste en hun reeds overbeken de programma brengen van acrobatiek, fietsen op een wiel, koorddansen, clowns enz. He1 bestuur van „Reinardi" vindt de acommocatie in de grote zaal van „Den Dullaert" bij uitstek geschikt voor een jeugdcircus-uitvoering. Vooral het amphitheater-bouw doet ,alles veel op een echte circus piste lijken. (Van een onzer verslaggevers) - HULST De stichting „de Zandput" te Huist gaat liet viswater „de Zandput" en liet omliggende tërrein, even be noorden Hulst beheren als na tuurgebied. Het gebied zal op korte termijn omheind worden en er zal een hoofdingang ko men, zodat het toezicht verge makkelijkt wordt. „De Zandput" die bij de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse hen gelaars bekend -staat als een goed viswater, zal in de toe komst ook voorzien worden van een aantal nieuwe groen- aanplantingen. Verder wil de onlangs opgerichte stichting het gebied op langere termijn gaan bestemmen als vogelre servaat. De Zandput blijft wel voor iedereen toegankelijk. Men wil alleen voorkomen dat er op het terrein vernielingen worden aangericht. De stich ting „de Zandput" staat onder voorzitterschap van de heer J. Dalmijn, biologieleraar te Hulst. Het bestuur van de stichting telt zeven leden, waarvan er vijf sportvisser zijn. Per jaar zal de stichting voor het viswater dat onder haar beheer staat zeventig vis vergunningen uitreiken. De onderverdeling van deze vis- akten is als volgt: vijftig vis- akten voor hengelaars met twee stokken en twintig ver gunningen voor vissers met een stok, zoals bijvoorbeeld bejaarden en invaliden. Voor de visgrage jeugd, die de rust op de stekjes langs de Zand put nogal eens pleegt te ver storen reikt de stichting ver gunningen uit voor de visvij ver Moerschans. (Van een onzer verslaggevers). LAMSW AARDE Zaterdag 16 maart wordt in het dorps centrum te Lamswaarde een muziekuitvoering gegeven waaraan meewerken de mu ziekgezelschappen „Weldo'en door Vermaak" uit Clinge, „Heikant" uit Heikant (beide onder leiding van dirigent G. Pilaet uit Clinge) en de orga niserende vereniging Vrijheid- Eendracht uit Lamswaarde on der leiding van dirigent H. van Waterschoot uit Lams waarde. Deze muziekavond begint om 20 uur, de toegang is gratis. Op het programma staan tal van klassieke num mers, concoursnummers en marsen, terwijl een duo van trompet en piston door diri gent Van Waterschoot begeleid op de vleugel het concert zal openen. Dit wordt dan gevolgd door het optreden van een kwartet, gevormd door musici /net bugels. Het zal de laatste keer zijn dat Vrijheid-Een dracht met deze bezetting een concert zal geven. Vanwege de animo van jonge muzikanten en de deskundige leiding van muziekleraar G. Pilaet die ook aan de Zeeuwse Muziekschool is verbonden, is het ledental verdubbeld. Binnenkort ont staat bij deze fanfare ook een kleine drumband, zodat hierna een aanzienlijk groter korps van Vrijheid-Eendracht op de festivals te zien zal zijn. Inspraak Een groot aantal personeelsleden van het be jaardenhuis „De Blaauwe Hoe ve" in Hulst was aanwezig op een bijeenkomst van de Kabo, afdeling Hulst, belegd in de aula van het bejaardenhuis. Hoofdbestuurder Frank van Hest sprak over de aan het eind van het jaar van kracht wordende CAO en over de werking van een onderne mingsraad. Uitvoerig werd door de aanwezigen van ge dachten gewisseld over de gang van zaken rond beide onderwerpen. Uit de vragen bleek, dat men tot nu toe nog maa weinig geïnformeerd was -over de aard van beide punten en de gevolgen daar van voor het personeel. Bij de voorbespreking van de spoedig in te voeren ondernemingsraad op De Blaauwe Hoeve, alsook bij de Invoering zelf, zullen de personeelsleden in-spraak heb ben. Het bestuur van de Kabo, afdeling Hulst, besloot, gelet op de inbreng in de vergade ring en de zeer goede op komst, indien gevraagd, derge lijke bijeenkomsten meer te houden Botsing Op het kruispunt Absdaalseweg-Rijksweg 61) na bij Hulst vond een aanrijding plaats tussen een Nederlandse en een Belgische personenau to. Het ongeluk gebeurde doordat P. C. uit Hulst, ko mende van de richting Absda le, op het kruispunt geen voorrang verleende aan M. V. uit St.-Pauwels. De auto van V. liep aan de linkerzijde schade op, terwijl de wagen van C. aan de voorzijde zwaar werd beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op donder dag 28 maart wordt in hotel „Britannia" te Vlissingen een informatieavond gehouden, die gewijd aan de twee belang rijke nota's waarop het ge meentebcstuur van Vlissingen het beleid ;-n aanzien van de binnenstad wil funderen. tl De nota's heten „Vlissingen Binnenstad" en „Beschermd Stadsgezicht". In de laatste nota staat het behoud en her stel van het zuidelijk binnen stadsgedeelte in het middel punt van de aandacht. De nota's zullen op 2 mei in een speciale vergadering van de gemeenteraad worden be handeld. Aan die vergadering willen B. en W. v-a-n Vlissin gen een inspraakprocedure vooraf laten gaan, waarbij de bevolking haar zegje over de twee nota's kan zeggen. Vanaf 11 maart liggen de beide omvangrijke stukken ter inzage Op het stadhuis en m de zgn. „informal ichoeken" In de openbare bibliotheek te Vlissingen en in het wijkcen trum „Middenhof" te Oost- Souburg. Nadat het publiek zich een oordeel heeft kunnen vormen, waarbij onder meer plattegronden en gevelwandte- keraingen een waardevol visu eel hulpmiddel zijn, komt de informatieavond op 28 maart aan de orde. Door middel van formulieren kunnen de be langstellenden hun mening over de beide nota's ten beste geven. Aan het Orion te Oostburg is een open dag gehouden op de leerlingenbouwplaats alwaar 12 bejaardenwoningen zijn ge bouwd. Op deze bouwplaats hebben elf leerlingen met hun leermeesters praktijk-ervaring opgedaan en hun kennis aan leerstof kunnen toetsen. Van de gelegenheid om het werk van deze leerlingen te bezich tigen werd dan ook door velen, gebruik gemaakt, van zowel gemeentelijke zijde, de aanne- mersweseld als particulieren. De afwerking en indeling van de woningen kon ieders be wondering wegdragen. De wo ningen zijn eigendom van de Algemene Woningbouwvereni ging West Zeeuwsch-Vlaande- ren. Bridge in Hulst VIERTALLEN VAN START (Van een onzer verslaggevers) HULST Op de laatst ge houden clubavond van bridge club Hulst werd een aanvang genomen met dc selectiewed strijden viertallen hoofdklasse Nederlandse Bridgebond. In dit kader .spelen drie Zeeuwse verenigingen viertallen t.w. Oostburg, Terneuzen (Luctor) en Hulst. Voor Oostburg komen uit: Mevr. Rosseel - de heer Van Veen en H.H. Arkenbout - Risseeiuw. Voor Terneuzen (Luctor): Mevr. Maat - de neer Vergouwen en H.H. Meeuwsen - Ysebaert. Voor Hulst: Mevr. Biesbroeck - de heer Blomrnaert en mevr. v.d. Dries - de heer Biesbroeck. In Hulst werd gespeeld de eerste wedstrijid tussen het viertal van Oostburg en Hulst. De wedstrijd gespeeld over 2 maal 16 spellen eindigde in een kleine overwinning voor de gasten uit Oostburg n.l. 11- 9 Iedere ploeg zal tweemaal tegen elkaar uitkomen, tenein de de afvaardiging te bepalen voor de vervolgwedrtrijden. (Van oaize correspondent) HULST De vogelwacht „de Steltkluut" in Oost Zeeuwsch-Vlaandcren kent momenteel een grote bloei, zo als bleek uit het jaarverslag tijdens de algemene jaarverga dering in de aula van de lage re technische school te Hulst. Het ledenbestand is het af gelopen jaar gestegen van 239 tot 288. In 1973 werden in totaal 25 excursies gehouden. De meeste belangstelling ging uit naar het Land van Saef- thinge dat door 9000 mensen werd bezocht. Deze excursies naar het Land van Saefthinge staan onder leiding van de he ien Van de Zande en Van de Branden uit Clinge. Tot uit Frankrijk kwamen er groepen om aan een excursie mee te doen. Men is ook met de bouw begonnen van de tweede ob servatiehut aan de punt van het recreatiegebied „de Braak man". Het publiek kan daar onder deskundige leiding een kijkje gaan nemen. Het boek „de avifauna van oost Zeeuwsch-Vlaanderen" is ter perse en zal dus spoedig ver- scinjnen. Bovendien is men weer be gonnen met het aanbrengen van broedigelegenheden voor de vogels. In oost-Zeeuwsch- Vlaanderen werd al 40 toren- valkkasten gehangen en wer den al 100 kasten verkocht voor mezen en andere holen cn half-holen broeders. „De Steltkluut" heeft ook mede werking verleend aan. het At las-project (Europese vogelin ventarisatie). Op deze vergadering werden door de ongeveer veertig aan wezige leden de nieuw opge stelde statuten en het huishou delijk regelement behandeld en goedgekeurd. Bij de be stuursverkiezing werd het be stuur uitgebreid met een ver tegenwoordiger van de jeugd groep van „de Steltkluut" on der de 18 jaar. Gekozen werd Peter Maas uit Terneuzen. Na afloop van het officiële ge deelte werd een film vertoond over de uitstervende wolf ln Canada. (Van een onzer verslaggevers). SAS VAN GENT Tijdens een feestelijke jaarvergadering in zaal Planetarium in Sas van Gent heeft de industriebond NKV 12 jubilarissen gehul digd. Distriotsbestuurder Th. Ac kermans overhandigde de gou den bondsspeld met robijn voor 50 jaar lidmaatschap aan C. Beaurain en J. F. de Potter. De gouden speld voor 40 jaar lidmaatschap ontvingen C. A. de Pauw on G. de Vlieger. Zeven jubilarissen die 25 jaar lid van de NKV zijn ontvin gen het zilveren bondsinsig- ne, het waren R. C. de Roo, J. Pluijm, P. van Dale, A. T. Outers, A. Dhont, A. J. Boon en A. C. de Pauw. Voorzitter R. van Dinteren werd in de bloe metjes gezet Vanwege zijn 25- jarig lidmaatschap van het af delingsbestuur. Tot nieuwe be stuursleden werden gekozen Th. Keyser, H. Sij nesaal en J. Genetello. Schrijver, tel. 01142-313. Sas van Gent Zr. J. van Dorsselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen Zr. M. Vermey- len, Langs de Kreek 13 A, tel. 3829. W. Z. Vlaanderen Zr. Schil ders, Orchideestraat 3 te Breskens, tel. 01172-1350. Wolphaartsdijk, Wissenkerke, Kortgenc en Colijnsplaat Zr. van Gorp te Wissenker ke, tel. 01107-372 HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuw- straat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Sehiltman, tel 1777 b.g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter Chr. Kalk man, Burg. Maarleveldstraat 5 te Biervliet, tel. 01152- 345. Borssele en Nieuwdorp Dc praktijk van dokter Sterren burg wordt waargenomen door dokter Kiviet te Bors- sele, tel. 01105-1203. Breskens en Grocde Dokter v.d. Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Ovczande Dokter Bom te Cadzand, tel. 01179- 1366. Clir.ge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter Adriaan- sens, tel. 01140-2928. Driewegen, Hoedekenskerkc, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8.00 u, waargenomen door dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43 te 's-Heerenhoek, tel. 01105- 1280. Goes Dokter J. van der Feen, Oostsingel 118, tel 5003. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter M. Jongsma, Juli- anastraat 2, te Hoek, tel. 01154-1356 b.g.g. 1345. Hulst Dokter J. Niesten, tel. 3373. Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, Groenendijk 52 te Hontenisse, tel. 01148-1377. Tot maandagmorgen 8.00 u. Middelburg Dokter A, Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460 (zaterdag) en dok ter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305 (zondag). Visi tes aanvragen voor 10.00 u.: Spreekuren voor dringende gevallen van 12.30-13.00 u. en van 17.30-18.00 u. Reimerswaal Dokter A. de Wijs te Yerseke, tel. 01131- 1444 voor de dorpen Hans- weert en Yerseke. Dokter A. Constandse te Krabben- dijke, tel. 01134-1444 voor de dorpen Krabbendijke, Kruiningen en Riliand- Bath. Sas van Gent e.o. Dokter F. Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter H. van Herk, Mich, de Ruytersingel I, tel. 01150-4000. Vlissingen Dokter D. Bom, tel. 2233 (tot zaterdag 24.00 u.) en dokter J. Cramer, tel. 3619 (van zaterdag 24.00 u. tot' zdhdag 24.00 u.). Visites aanvragen vóór 10.00 u. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 u. en van 17.30-18.00 u. Wolphaartsdijk, 's-H. Arends- kerke en Heinkenszand Dokter H. van Maancn te Heinkenszand, tel. 01106- 1234. Zaamslag Dokter W. Fraan- je, Plein 42, tel. 1244, TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Tandarts F. Hamann, Leeuwenlaan 58 te Terneuzen, tel. 01150- 2320 (spreekuren zaterdag van 10.00-10.30 u. en van 18.00-18.30 u„ zondag van 12.00-12.30 u.). W.Z. Vlaanderen Tandarts A. van Goor te Oostburg, tel. 01170-2077. (spreekuur zaterdag en zondag van 12.00-12.30 u.). Walcheren Tandarts H. Reddingius, Badhuisstraat 11 te Vlissingen, tel. 01184- 2481 (spreekuren zaterdag van 9.00-10.00 u., zondag van 11.00-12.00 u.). Z. en N. Beveland Tandarts A. van Laer, Markt 11 te Kruiningen, teL 01130-1443. (spreekuren zaterdag en zondag van 9.00-10.00 u.). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel, tel 01155-1488. N. en Z. Beveland Dokter G. Boneschanscher te Krui ningen, tel. 01130-1233. Walcheren en deel N. Beve land Dokter L. Jobse te Grijpskerke, tel. 01189-1389. Consult alleen na telefoni sche afspraak. W. Z. Vlaanderen Dokter H. v. d. Vijver te IJzendij- ke, tel. 01176-1388. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek, tel. 5255 Middelburg Apotheek L. v. d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Ha mann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek J. v. d. Sande, Badhuisstraat 30- 32, tel. 2066. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Ancilla te Aardenburg, teL 01177- 1746. Biervliet, Breskens, Groede. Hoofdplaat, Schoondijkc en IJzcndijke Zr. Schilders te Breskens, tel. 01172- 1350. Ellewoutsdijk e.o. Zr. M- Hogenboom, wijkgebouw Groene Kruis te Ellewouts dijk, tel. 01104-259. Goes Zr. T. Coomans, tel. 7970. Groot Axel en Zaamslag - Zr. M. Geensen-Delnad, Van Middelhovenstraat 53 te Axel, tel. 01155-2145. Hoek, Philippine cn Sluiskil Zr. Bouwens te Hoek, tel- 01154-1274. - Hulst en Hontenisse Zr. de

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2