OSCAR oorstel commissie van goecle diensten Starlift verlost van geschilpunten Goed sparen is: hoge rente en betere voorwaarden. Rente 5%%tot 9'A% toe. Meer geld voor Oranje-spelers JAGO een aktuele kollektie Oefenprogramma van Nederland i Mm Mulder een wedstrijd desehorst I" GROENKRAAG VOEDERBIET ïtX-T-Zl Sporttoto Poule-indeling EI. hockey heren Duys voorzitter Stichting Oranje Paspoort NIEUWE .•SPQNSORSi Maertens wint met voorsprong Dianne de Leeuw blijft vierde sport J met een technische oplel- |S-, WTB of Scheepswerk- Argentijnse selectie uitgebreid Evan Lanschot MEDISCH TEAM een miljoen gulden aan prijzen VOORJAARSBEURS- GEBRUIKSGOEDEREN Zaterdag 9 maart 1974 25 24 3rgeri op Zoom i bv) vaardige grondstoffen voor plakken (bijv. de ïjster konstruktleharsen. zowel binnen Europa als lak-, drukinkt- en dus trie. elijk voot de inkoop van ondstoffeninkoop en ver gheld. brvaring in de technische foltooide NEVIE-opleiding. i richten aan: iiek Synthese bv llszaken Dm 69 60, toestel 140 Op 6 maart 1974 ia doorl ondergetekende uitge-1 bracht een exploit ten ver-1 zoek van de Raad voor de Kinderbescherming te Breda, waarbij aan Antoi. netta Adriana Cornelia I Cloots, geboren te Huij- bergen, 13 december 1950, zonder bekende woon- en verblijfplaats in- of buiten I het Koninkrijk, is bete- kend een vonnis van de Arrondissementsrechtbank te Breda d.d. 14 februari 1974, waarbij is uitgespro ken de adoptie van Cecilia Maria Cloots, geb. te Goir- le. 26 juli 1967, door het echtpaar Constant Marinus Cornelia Dirven en Helena j Goverdina Maria van den Maagdenberg, beiden wo nende te Breda. M. H. Pieters, Gerechtsdeurwaarder. Bij exploit van ondergete kende d.d. 6 maart 1974 is ten verzoeke van de be sloten vennootschap Van Beek's Internationale Transportonderneming BV (Bito B.V.), gevestigd en kantoorhoudende te Drim- melen, gemeente Made en Drimmelen (procureur mr. W. H. L. Jurgens, Catha- rinastraat 17bis. Breda) aan Harm VVeij, zonder bekende woon- of verblijf, plaats zo binnen als buiten het Koninkrijk, betekend een verzoekschrift met be schikking, alsmede een proces-verbaal houdende conservatoir derdenbesla» en bij welk exploit ge noemde Harm Weij voorts is gedagvaard om op dins dag 28 mei 1974, des voor- middags te tien uur, ver tegenwoordigd door een procureur, te verschijnen ter openbare civiele te rechtzitting van de Arron dissementsrechtbank te Breda, alsdan en aldaar gehouden wordende in het Paleis van Justite aan de Kloosterlaan 46. W. C. J. Rosmalen, Gerechtsdeurwaarder, Cavaleriestraat 25, Breda. Hoge drogestof- opbrengst Fors loof Gemakkelijk rooibaar Zeer goed be- waarbaar Prijs per kilo 1-10 kg f 10.25 10 kg en meer f 9.75 Precisiezaad f 39." inclusief BTW LEMMENS TERUG IN HET BESTUUR .VAN NAC (ADVERTENTIE) r (Van onze sportredactie) BREDA Als de commissie van goede diensten zijn zin krijgt dan wordt F. Nienhuis uit Teteringen op 21 maart door de buitengewone algemene ledenvergadering van het Bredase NAC verkozen tot voorzitter van het hoofdbestuur nieuwe stijl van de eredivisie vereniging. Gisteren maakte dr. W. A. J. M. Harkx de namen bekend, die de commissie van goede diensten graag zou willen invullen voor het nieuwe hoofdbestuur. Naast de heer Nienhuis zal nogmaals als de algemene vergadering daarmee akkoord gaat de heer Harkx zelf de functie van vice-voorzitter bekleden. Secretaris wordt dan Eugene Lemmens, penningmeester F. Römkens en algemeen bestuurslid Toon van der Meer. De voorgestelde voorzitter Nienhuis is op het ogenbliK nog voorzitter van de Leidsc amateur eerste klasser UVS. De heer Nienhuis. die sinds oktober in Teteringen woont, is directeur van de wegendivisie van de Nederlandse Basalt Maatschappij. Tot september van dit jaar zal hij nog preases blijven van de Leidse amateurclub. Dit omdat zijn vereniging het zestigjarig bestaan viert en hem door zijn bestuursleden werd gevraagd aan te blijven totdat alle feestelijke activiteiten waren afgewerkt. De heer Nienhuis verzocht overigens de heer Harkx om de post van vice- voorzitter bij NAC voor zijn rekening te nemen. Harkx. „Ik heb er lang over nagedacht en tenslotte ja gezegd, omdat de heer Nienhuis niet zo bekend is m West-Brabant. Ik wil hem Wel helpen, zodat hij zich goed in de situatie van NAC kan uiwerken" Eugene Lemmens, ae nieuwe secretaris stapte zoals bekend enkele maanden geleden uit het oude bestuur van NAC, omdat hij het met een- was met de gang van zaken. Nu komt hij, als de ledenvergadering akkoord gaat terug als secretaris. De voorgedragen nieuwe penningmeester Römkens is directeur van de Stichting Bejaardenwerk m Breda, Daarnaast bekleedt hij een bestuursfunctie bij de St.-Jo- seph Woningbouwvereniging. T. van de Meer, de voorzitter van de amateur- en jeugdafdeling van NAC zou een bestuursfunctie krijgen, omdat in het organisatieschema van de structuurcommissie w.is opgenomen, dat de man die zo'n belangrijke functie binnen een vereniging heeft, vrijwel automatisch in het hoofdbestuur moet zitten. Naast het voorstel van het nieuwe bestuur komt er op 21 maart ook een voorstel tot wijziging van de statuten aan de orde. Hadkx: „De huidige statuten zijn in de ogen van de commissie van goede diensten te beknopt. Er wordt onvoldoende duidelijk aangegeven wat de bevoegdheden en de verantwoordelijkheden van de algemene vergadering en van het bestuur zijn. Via wijzigingen willen wij daar klaarheid in brengen". De wijzigingen wan de statuten moeten volgens de heer Harkx een aanloop vormen voor een eventuele ontwikkeling naar een raad van afgevaardigden. Die zou dan de algemene ledenvergadering moeten gaan vervangen qua bevoegdheden mochten er in de toekomst vele Westbrabanders zijn die zich als lid van NAC willen laten inschrijven. DEN HAAG (ANP) De zetten en van iedereen is het lucht bij de Rijswijkse volley- ja-woord gekomen. We zijn in balclub Starlift-Blokkeer ls elk geval weer een paar erva- weer gezuiverd. Tijdens een met alle betrok kenen gehouden gesprek zijn de geschilpunten binnen de ploeg, die zich tijdens de Eu ropacupfinale openbaarden, uit de weg geruimd. In Parijs (waar Starlift als vierde ein digde) werd vorige week dui delijk dat binnen de spelers groep aanzienlijke verschillen in opvatting bestonden ten aanzien van de op dit niveau te spelen rol. Zo constateerde Johan van der Haar na afloop dat er een gebrek aan discipli ne was geweest en dat, daar uit voortvloeiend, de inzet van sommige spelers te wensen had overgelaten. De openharti ge coach nam zelf gedeeltelijk de schuld op zich en sprak de wens uit te komen tot een gesprek, waarbij de bestaande problemen zouden kunnen worden behandeld. Deze bijeenkomst nu, van spelers, trainer en manager, heeft aan de verwachtingen beantwoord. Johan van der Haar: „We hebben alles op tafel gegooid en dat heeft ze ker zijn nut gehad. Bijna op het rijtje af is de spelers ge vraagd of zij bereid zijn zich voor het topvolleybal in te ringen rijker". DEN HAAG (ANP) Nie mand van de deelnemers aan sporttoto nummer 34 (2 en 7 maart), waarop eerste divisie wedstrijden en Europese be kerwedstrijden voorkwamen, blijkt alle uitslagen juist te hebben voorspeld. Daardoor mogen de tien winnaars van de tweede prijs rekenen op ruim zevenduizend gulden bruto. De cijfers van deze toto zijn: aantal deelnemers. 242.786; inleg: f 456.944. prij- zenbedrag: f 193.282. Eerste prijs: geen winnaars, het be drag van de eerste prijs wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede en derde prijs. Tweede prijs: 10 winnaars, die elk bruto f 7.248.10 ontvangen. Derde prijs: 203 winnaars, die elk f 357,- ontvangen. De pre mie ten bedrage van f 48.320.- wordt na het verstrijken van de reclametermijn op woens dag 3 april a.s. bij loting toe gewezen aan een der tweede prijswinnaars. BUENOS AIRES (RTR) De Argentijnse oondscoach Vladislao Cap heeft acht spe lers toegevoegd aan zijn groep van veertien in zijn voorlopige selectie voor de eindronde van het toernooi om het wereld kampioenschap. Cap maakte bekend dat hij binnenkort nog achttien spe lers zou aanwijzen voor zijn voorlopige groep van veertig, maar dat zijn keuze van het eerste moment zeker is van de -eis naar Duitsland, waar Ar gentinië het moet opnemen te- Ren Italië, Polen en Haiti. De aclit spelers, die hij donderdag aan zijn selectiegroep toevoeg de, zullen met de achttien spe lers, die er later nog zullen bijkomen „strijden" om de acnt vacante plaatsen. Bij de nieuwe lichting van acht, gemiddelde leeftijd 24 jaar, is slechts en speler met internationale ervaring, name lijk Victoria Cocco. De acht spelers zijn: verdediging: Ru ben Glaria (leeftijd 25 en club San Lorenzo), Ruben Pagnani- ni (23 - Estudiantes) en Jorge Peolino (24 - Racing). Middenvelders: Vlctprlo Cocco (27 - San Lorenzo) en Carlos Squeo (25 - Racing). Aanvallers: Santiago Santa maria (23 - Newell's Old Boys), Osvaldo Potente (22 - Boca Juniors) en Ruben Can (23 - Atlanta). BRUSSEL (REUTER) De internationale hockeyiederatie (FIH) heeft gisteren in Brus sel de pouleindeling bekend gemaakt voor het Europees kampioenschap landenploegen heren, dat van 2 tot 12 mei in Madrid wordt gehouden. De indeling is als volgt: Poule A: Tsjeehoslowakije Denemarken, Westduitsland (titelhouder), Schotland en Zwitserland. Poule B: Ierland, Nederland, Polen en Portugal. Poule C: Oostenrijk, Enge land, Finland, Frankrijk en Italië. Poule D: België, Spanje. Wales en Zuidslavië. De winnaars van elke poule plaatsen zich voor de halve fi nales. De halve finalisten kwalificeren zich automatisch voor het toernooi van 1975. VOETBAL: De loting voor de halve finales van de strijd om de KNVB-beker wordt woensdagavond in Utrecht ge houden Dit zal gebeuren na afloop van de kwartfinale tus sen FC Utrecht en FC Den Bosch (ADVERTENTIES) ZWAAN VOORBURG Vraag onze brochure over alle spaarvormen. bankiers 's-Hertogenbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag, Eindhoven, Nijmegen, Roosendaal, Tilburg, Vught Spaaragentschappen over heel Nederland. Toon van der Meer (Van onze sportredactie) ZEIST De spelers van het Nederlands elftal, en in het bijzonder de Ajacieden, heb ben winst gehaald. Dat mag gezegd worden naar hetgeen de „minister van Financiën" in het bestuur wereldkampioen schap voetbal, Ton Zwikstra gisteren in Zeist heeft bekend gemaakt. De Nederlands elftal-spelers krijgen namelijk een grotere premie als in eerste instantie was voozien. Werd enkele we ken geleden gesteld dat de spelers 40% van de inkomsten tijdens het wereldkampioen schap zouden ontvangen en dat 40% naar de clubs gingen die Oranje-spelers afleverden en de overige 20% naar de KNVB zouden gaan, de afgelo pen weken hebben besprekin gen geleerd dat deze verdeel sleutel duidelijk moest worden herzien. Van onze sportredactie) ZEIST Willem Duys is voorzitter ge worden van de Stichting Oranje Paspoort, die zich ten doel stelt gel den te verzamelen voor de spelers van het Ne derlands elftal dat zal deelnemen aan het toer nooi om het wereldkam pioenschap. De stichting start van daag met haar acties. Het bestuur van de stichting telt verder nog de heren Maarten van Wamelen (secretaris), W.A.G.M. Meuleman en T.H. Zwikstra. Een an der werd medegedeeld tijdens d e persconferen tie, die vrijdag plaats vond in het sportcen trum van de KNVB in Zeist. Duys, die zei zeer verrast te zijn geweest door het verzoek om voorzitter van de stich ting te worden, hield een enthousiaste toe spraak, waarin hij zijn bereidheid zich volko men te geven toonde Willem Duys is aange zocht volgens Maarten van Wamelen, omdat hij „een typische vertegen woordiger is van het Nederlandse volk". Thans is besloten - gn alle spelers gaan daar akkoord mee - dat de jongens in het veld 49% van de WK-inkom- sten mogen incasseren; 49% gaat naar de clubs die spelers leveren en voor de KNVB blijft nog slechts 2% over. Van de 49% die de spelers toegewezen krijgen, gaat evenwel vier procent af. Ton Zwikstra: „Die aftrek van vier procent is op verzoek van de spelers zelf. De spelers willen namelijk in overleg met de vereniging van Contractspelers (VVCS) een aantal spelers die op het laatste moment niet bij de selectie voor het wereld kampioenschap blijken te zijn alsnog enige inkomsten uit het wereldtoernooi krijgen. Daar voor is die vier procent be schikbaar". Ook de 49% die voor de clubs gereserveerd zijn gaat niet uitsluitend naar de verenigin gen die spelers leveren. Ton Zwikstra weer: „Ook hier gaat vier procent af. Deze vier pro cent kunnen naar alle vereni gingen in het betaalde voetbal gaan. De FBO gaat hier uit eindelijk - enige tijd na het wereldkampioenschap - een uitspraak over doen". De ver deelsleutel van 49-49-2 is overigens alleen maar van kracht voor de eerste drie wedstrijden in de eerste fina leronde. Ton Zwikstra: „Dan gaan de spelers en de clubs die de spelers aan het Neder lands elftal hebben geleverd opnieuw rond de tafel zitten. Het zou immers mogelijk kun nen zijn dat de clubs vinden dat zij met de 45% die zij reeds ontvangen hebben al ge noeg derving hebben genoten Hun spelers zijn namelijk in dienst van de KNVB en wer ken dan in West-Duitsland Maar de sociale lasten en alle andere voorz eningen blijven ook in die periode voor de clubs van kracht. Daarom is in eerste instantie een hoog be drag van 49 cq 45% gereser veerd Maar als Nederland de tweede finaleronde bereikt en mogelijk nog verder komt, dan zou het best mogelijk zijn dat de verenigingen een lager per centage nodig hebben, waar door het bedrag van de spelers weer kan worden opge schroefd. Een financieel pla fond voor de Nederlands elf tal-spelers is er op dit moment met" Ton Zwikstra gelooft echter niet dat de Nederlands elftal spelers met enorme bedragen uit West-Duitsland zullen te rugkeren. Hij: „Men moet er namelijk rekening mee houden dat het percentage dat de spe lers uiteindelijk zullen ontvan gen pas berekend gaat worden var het netto-bedrag. Dat be tekent dus, dat eerst alle kos ten, zoals hotels, de kosten van het medisoh team en an dere voorzieningen eerst van de netto-inkomsten uit West- Duitsland worden afgetrokken. Daarnaast moet er in Neder land ook nog een fors bedrag -aan belasting betaald wurdatx Möö moet dik rjiet Mertkéfr SSt ovër enkele fnienden, ook als Nederland eens'lver in het we reldtoernooi komt, een aantal voetbalmiljonairs uit West- Duitsland zullen terugkeren. Het premie-bedrag zal binnen de normale grenzen blijven. Daar ben ik zeker van". (Van onze sportredactie) ZEIST Het medisch team, dat het Nederlands elftal naar West-Duitsland zal begeleiden, bestaat uit vier ma*: dokter Kessel, dokter Hamelijnck, fy siotherapeut Wolff en de ver zorger Van de Akker. Dit team staat onder leiding van bondsarts Kessel. Deze deelde nog mee, dat voor het geval zich ernstige blessures voor doen, een specialist za) worden aangetrokken in overleg met de elubarts van de betreffende spelers. In West-Duitsland slaan in ziekenhuizen ploegen ter beschikking voor de ver schillende formaties. In de on middellijke omgeving van het hotel, waarin de Nederlandse spelers worden ondergebracht, bevindt zich een ultramodern ziekenhuis, aldus dokter Kes sel. - -- Elke v/eek een JAGO-shawl t.w.v. 25 voor vier winnaars in de Puzzelaktie Natuur. Aangeboden door Jan van Gooi, Amsterdam. (Van onze.sportredactie) ZEIST Het oefenprogram ma van het Nederlands elftal begint enige gestalte te krijgen. Gistermiddag maakte in het sportcentrum van de KNVB te Zeist de secretaris-penning- meester van de KNVB Burgwal de volgende speeldata bekend: 27 maart in Rotterdam Neder land - Oostenrijk; zaterdag 25 mei: een thuiswedstrijd van Ne derland tegen een nog nader te contracteren buitenlandse club; zaterdag 1 juni: een thuiswed strijd tegen Argentinië: op 5 juia eveneens een thuiswed strijd tegen Roemenië. Het Nederlands elftal dat UTRECHT (ANP) De tuchtcomniissie van het betaal de voetbal heeft Jan Mulder voor een wedstrijd ge schorst. Mulder kreeg bovendien een voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd en een boete van 200 gulden. Jan Mulder was afgelopen zondag door scheidsrechter Geurens uit het veld gestuurd in de wedstrijd Ajax - AZ'67. Piet Keizer, die in hetzelfde duel een officiële waarschu wing had gekregen? werd vrij gesproken door de tuchtcom- missie. J mtJ ZEIST (ANP) Een drie tal nieuwe sponsors is aange trokken voor het Nederlands elftal: naast de SRV, die nor maal aan zijn reeds eerder aangegane verplichtingen zal voldoen, zoals Maarten van Wamelen, de secretaris van het Oranje Paspoort mededeel de, hebben nu ook de 'Amro- bank, het weekblad Panorama en nog een niet genoemd Am sterdams transportbedrijf hun bereidheid verklaard Oranje te steunen. De Amro-bank stelt voor ie der doelpunt, dat door het Ne derlands elftal in Duitsland wordt gemaakt f 5000,- ter beschikking met de garantie van zes treffers (f 30.000,-). Het weekblad Panorama over weegt verschillende acties en het transportbedrijf gaat even eens verschillende acties on dernemen, die f 2QO.OOO zullen moeten opbrengen. Achtdui zend chauffeurs van deze on derneming krijgen het Oranje Paspoort (kosten vijf gulden), wat dus reeds f 40.000 zal opleveren. zioh op dinsdag 21 mei komt melden in het sportcentrum te Zeist zal in de periode vooraf gaande aan het wereldkampi oenschap tevens nog een aan tal wedstrijden spelen tegen Nederlandse tegenstanders. De stadions, met uitzondering van de wedstrijd op 27 maart tegen Oostenrijk (deze wed strijd wordt bij Feyenoord ge speeld), zullen nog nader wor den aangewezen. „We zijn op het ogenblik nogal in tijdnood gekomen. We moeten er reke ning mee houden dat het com- petitieverloop gaaf blijft en ook dat de strijd om de KNVB-beker een normaal ver loop zal hebben", aldus Burg wal. „Daarom hebben we ook besloten dat de reeds vastge stelde wedstrijd op 30 april van het Nederlands elftal te gen Schalke '04 niet door zal gaan. Op 1 mei moet namelijk de strijd om de KNVB-beker wojrden afgewerkt. We hebben 1 nog wel overwogen om.dit.du- celfnaar een latere datum te verschuiven, maar daardoor zou mogelijk een sportief ver loop onmogelijk worden ge maakt". De mogelijkheid bestaat dat voor de wedstrijden op 25 mei en 1 juni mogelijk de Feye- hoord-spelers niet beschikbaar zijn. De KNVB heeft er name- i lijk al rekening mee gehouden dat de Rotterdammers moge- TORHOUT (BELGA) Freddy Maertens, absoluut heerser in de Ronde van An- dalusië, heeft gisteren in Tor hout (België) een wedstrijd voor beroepsreeners met voor sprong gewonnen. Na de strijd over 150 kilo meter, door Maertens afgelegd in 3 uur en 35 minuten, had hij een voorsprong van bijna een halve minuut op zijn naaste belagers. De sprint van het eerste groepje werd ge wonnen door Omer Meeus. Jos van Beers eindigde als der de. De uitslag is: 1 Maertens, 150 kilometer in 3 uur en 35 minuten, op 25 seconden: 2 Meeus, 3 Van Beers (Ned.), 4 Van Ackere, 5 Pollentier, 6 De Vlam (Ned.), 7 Verschaeve, op 40 seconden: 8 Tabak (Ned.), 9 De Witte, 10 Bilsland (G- Br.), op 1.35: 14 Priem (Ned.), op 1.45: 21 Jan van Katwijk, 22 Duyndam, 23 Van Leeuwen (allen Nederland). lijk kunnen doordringen tot de UEF A-cupfinale. En deze eindstrijd zal .over twee wed strijden gaan: 22 en 29 mei. Secretaris-penningmeester Burgwal: „Met supervisor Ri- nus Michels hebben we daar al overleg over gepleegd. Ri- nus Michels. heeft toegezegd dat hij in eerste instantie de spelers ih dienst laat van de clubs. Daarom zullen de Feye- noorders, mochten zij tot de UEFA'-cupfinale doordringen, in ieder geval vrijgesteld wor den voor het spelen van de wedstrijden op 25 en mogelijk ook op 1 juni van het Neder lands elftal". MüNCHEN (SID) De Ne derlandse kunstrijdster Dianne de Leeuw heeft tijdens het toernooi om het wereldkampi oenschap kunstrijden op de schaats, dat plaats vindt in Miinchen, na de verplichte fi guren en het verplichte ge deelte van het vrije rijden haar vierde plaats behouden. De Zwitserse Karin Iten ver speelde reeds na het eerste onderdeel van het vrije rijden haar bij de verplichte figuren veroverde eerste positie. Deze is nu in handen van de Oost- duitse Christine Errath. De stand na net verplichte gedeelte van het vrije rijden is: 1 Christine Errath (O-Dld) plaatscijfer 12, punten 125,75, 2 Karin Iten (Zwi) 20.5 122 77, 3 Dorothy Hamill (VS) 23.5 - 122.51, 4 Dianne de Leeuw (Ned) 34.5 - 119.76, 5 Kathy Malmberg (VS) 58 0 - 116.89, 6 Maria McLean (Eng.) 60.0 - 116.67, 7 Julie McKin- stry (VS) 62.5 - 116.64, 8 Ma rion Weber (O-Dld) 75.0 - 115.20. (ADVERTENTIES) KON. NED. JAARBEURS UTRECHT '.-ff rj:- ''Jiï' zondag 10 maart 10-18 uur overige dagen 9-18 uur

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 25