Twijfels over bro odprijs bij ZLM VRACHTWAGEN BESCHADIGT TUIN VAN BURGEMEESTER SCHUTTERSHOFG EBIED HEEFT SLEUTELPOSITIE Pessimisme over afzetmogelijkheden van appels op ZLM- vergadering WACHTEN OP STUDIES OVER OOSTERSCHELDERAPPORT TELEURSTELLING OVER ONZEKERHEID OEVER VERRINDINC Provincie kamp loen Oriëntatierït van De Vossenrijders stad streek Activiteiten in Open Hof Bedrijf svolleybal in Middelburg Yerseke Lewedorp BorsseSe Woüphaartsdijk 's-Heerershosk Kwadendamme St. Jansteen Drs. Wolters in ziekenhuis Sf. Jansteen Koewacht Donderdag 7 maart 1974 (Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM Het hoofdbestuur van de Zeeuw se Landbouwmaatschappij (Z.LM.) wil eerst de resulta ten van de nadere studies de komende drie maanden af wachten alvorens een definitief standpunt in te nemen ten aanzien van het rapport van de commissie Klaasesz over de afsluiting van de Oosterschelde. Deze studies moeten de technische mogelijkheden van een blokkendam, gevolgd door de bouw van een stormvloedkering, nader onderzoe ken. Op de laatstgehouden verga dering stond het ZLM-hooi'd- bestuur uitvoerig stil bij het rapport van de commissie Klaasesz. Het hoofdbestuur beoordeelde het rapport duide lijk gunstig waar de commis sie tot de slotsom komt dat de veiligheid op de eerste plaats komt en dat deze niet bereikt kan worden door verhoging van de dijken. In principe achtte het ZLM- hoofdbestiuur de voorgestelde handhaving aanvaardbaar van een niveauverschil tussen eb en vloed via aanleg van een blokkendam. Maar voorwaarde voor de ZLM hierbij is, dat de nadere stuidies aantonen, dat in 1978 de veiligheid optimaal is. Het hoofdbestuur was ver der de mening toegedaan dat de meerdere kosten van de oplossing van de commissie Klaasesz gedragen dienden te worden door de gehele Neder landse gemeenschap. Teleurgesteld was het ZLM- hoofdbestuur over het uitstel van de beslissing over een vaste oeververbinding over de Westersehelde. Een snelle be slissing achtte het bestuur ge wenst mede gezien de moeilij ke situatie bij de veerdienst Vlissingen-Breskens door de slijtage van de oudere veerbo ten. Eenzelfde besluiteloosheid constateerde het hoofdbestuur overigens ook ten aanzien van de aanleg van het Mark-Vliet- kanaal.- De vergadering van het ZLM-hoofdbestuur zette een aantal vraagtekens bij de re cente verhoging van de brood prijs. Goedkeuring voor deze prijsstijging is gegeven op grond van de gestegen import- prilzen van tarwe welke van buiten de EEG komt. „Blijk- baar laat men dus de goedko pe Nederlandse en Franse tar we liggen omdat men de bijna twee keer zo dure Amerikaan se tarwe toch in de prils mag doorberekenen", stelde de ver gadering vast. Erkend werd wel, dat de Amerikaanse tarwe een wat betere bakkwaliteit had. Maar GOES - KRABBEND1JKE ,7 maart 1974 - Winston KI. I 80-85 92-96, 75—80 94-100 70—75 90-91, 65—70 77-78, 00—65 58-61, 55-60 30-32. KL.II 70—75X 25, 65-70X 39- 56, 60-65 X 21. Cox's Orange Pippin KL.II 80-85 94, 75-80 103, 70-75, 103, 65-70 84-85 60-65 61, 55-60 30. Golden De licious KL. I 80-85 40, 75-80 38-40, 70-75 38-42, 65-70 38, 60-65 26. KL.II 70-75 25, 60-65 22 70-80 X 25. Conference KL.I 65-70 117, 60-65 115-118, 55-60 107-109. KL.II 65-70 113, 60-65 113, 55-60 106, 50-55 73-82, 60- 70X 91-98, 50-60 X 73, 45-50X 64, kroet 6-17. Totale aanvoer hard fruit 3100 kisten. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het ont moetingscentrum „Open Hof" te Vlissingen heeft voor de maand maart weer enkele bij zondere punten op het pro gramma staan. Onder het motto „Frankrijk uw vakantieland" wordt er van daag (8 maart) een informa tieavond gegeven over Frank rijk, Hierbij zal de nadruk vallen op de mogelijkheden voor kamperen met het gezin. Enkele wijkbewoners zullen vertellen over hun vakantie ervaringen in Frankrijk. Ver der worden er films vertoond, onder meer over de landstre ken Auvergne, Dordogne en Eojre. De avond begint om -0.00 uur en de toegangsprijs is f 1,- per persoon. Op woensdag 13 maart is er in Open Hof te Vlissingen een kindermodeshow, welke wordt georganiseerd door de kinder boetiek „Tup en Joep" Deze ,'™ermodeshow begint om H.00 uur en de toegang is gratis. Voor de kinderen zijn er leuke attracties. Op vrijdag 15 maart treedt net trio Louis van Dijk op tesamen met -de Vlaamse trou badour Miel Cools. Kaartver koop voor dit optreden start OP 11 maart bij het V.V r" Kantoor en bij Open Hof. toegangsprijs is f 6.- en voor „uders van een cultureel jon gerenpaspoort f 3,7a. zijn toen vroeg ue VuSduu,a0 zich ar, or ecji oogwit; urouuprljs inn gemuiigenjK voorkomen nad kunnen women ciour wal meer binnenlandse tarwe in het brood te verwensen. Dat zou dan zowel de consument ten goede zijn gekomen ais de landbouwer, die dan wat meer afzetmogelijkheden en een be tere prijsvorming voor tarwe had kunnen krijgen -,1?® vergadering van het ZLM-hoofdbestuur vond overi gens het beleid, dat gevoerd wordt ten aanzien van de tar we in het algemeen, onaan vaardbaar. Het bemoeilijken van de exportmogelijkheden en de afschaffing van de de- naturatiepremie hebben ervoor gezorgd dat de tarwe weer wordt gedrukt in de richting van het interventieprijsniveau' En dit niveau ligt dit jaar lager dan vorig jaar als gevolg van de revaluatie van de gul den. In zijn openingswoord be steedde voorzitter J.B. Becu aandacht aan de prijsvoorstel len voor de landbouw in de EEG. Volgens de heer Been ziet het er Inmiddels naar uit, dat commissaris Lardinois zijn oorspronkelijke voorstellen niet za! weten te handhaven. Dat achtte de heer Becu maar goed ook, want die zouden voor de Nederiandse landbouw grote brokken kunnen opleve ren. Voor ons land is het nu afwachten welke prijzen er uit de bus komen voor met name tarwe, suiker en melk. Voor zitter Becu zegde de vergade ring toe alle mogelijke relaties te zullen blijven inschakelen m druk te blijven uitoefenen zolbel in Den Haag als in Brussel. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het team van Provincie is in de Middel burgse sporthal aan de Nas- saulaan kampioen geworden in klas 1 van het Middelburgse bedrijfsvollebal, doordat net op overtuigende wijze met 03 won van Dynamo '70. Alleen in de eerste set kon Dynamo '70 nog enigszins te genstand bieden, want die set werd met 14—16 verloren. In de tweede en derde set vormde Dynamo '70 voor Pro vincie geen bedreiging meer. Setstanden 715 en 915. Het team van de De Ruyter- school won reglementair met 30 van Torna, dat niet kwam opdagen. In klas 2 behaalde Hoechst het kampioenschap, doordat het met 3—1 won van Middelburg zuid. Setstanden: 15—5, 6—15, 15—6 en 15—8. ZOF zorgde voor de verras sing van de avond, doordat dit team met 21, won van num mer twee van de ranglijst PZC. De eerste twee sets wer den met 15J1 en nogmaals 1511 gewonnen door ZOF. Alleen in de laatste set slaag de PZC er in om die met a 15 te winnen. Provincie 3 won in klas 3 met 30 van LVV, terwijl Idefix, met dezelfde cijfers verloor van MPSO. Hekkesluiter Hermid 2 slaagde er in klas 4 m om tegen Dynamo '7U 2 een ge lijkspel te behalen. Het werd: 22. Ditzelfde resultaat kon WBV Middelburg niet be werkstelligen, want het ver loor kansloos met 20 van MTI. De wedstrijd m klas 5 tussen de teams van Rodelaja en Pedac 2 werd met 30 gewonnen door eerstgenoemd team. Hetzelfde resultaat be reikte Pechiney 2 in de wed strijd tegen VTT. Het team van 't Zand won in klas 6 reglementair met 30 van Amro 2, doordat dit team zich uit de competitie heeft terug getrokken. Het wedstrijdprogramma voor dinsdagavond 12 maarl ziet er als volgt uit: 20 00 uur: RSWR - Blauw Wit, VPS - Hermid 1, CMW - Middelburg zuid 2 en Ge meente Middelburg 1 - Amro 2. 21.00 uur: RWS - Gem. Mid delburg 1, Mammcieters - Kon. March. Provincie 2 - Amor 3 en Pedac 1 - Amro 1. 22.00 uur: Pechiney 1- Orma Swift. - Hoechst' 2. sv Rabo- Grass. Boys pn Pegevli Amor 1. Mozart In zaal Nolet te Yerseke gaf de muziekvereni ging „Mozart" onlangs haar jaarlijkse avond voor dona teurs. De zaal was geheel be- zé::,,locn de diiutjb'/nd onder leiding van die' heer J. Faase biniièn marcheerde en met én kele marsen het programma opende. In zijn welkomst woord memoreerde voorzitter Korstan.je van Mozart enkele gebeurtenissen uit het afgelo pen jaar, zowel van de fanfare als van de drumband. Verder sprak hij over de samenwerking met de majo rettes uit 's-Heerenhoek. Aa'n de heer J. Verlaire werd de verenigingsmedaille uitgereikt wegens zijn 25-jarig lidmaat schap van de vereniging. Aan de heer H. de Wee werd de draagmedaille en oorkonde uitgereikt van de koninklijke Nederlandse federatie vanwe ge zijn 50-jarig lidmaatschap van Mozart te Yerseke. Op deze avond voor donateurs overhandigde voorzitter Kor- stanje de twee eerste exem plaren v„n „85 jaar Mozart in vogelvlucht" aan de samen steller de heer J. S. Duinkerke en aan de burgemeester van Reimerswaal, mr. C. Pijl-Hoge- weg. Onder leiding van diri gent R. J. van Soest werd vervolgens het uitgebreide muziekprogramma afgewerkt Ter afwisseling was er enkele keren een optreden van de drumband en een optreden vah een kwartet drummers Tot slot van de avond bracht, de cabaretgroep „Theeuwis en Meeuwis" uiit Colijnsplaat een uurtje gezelligheid met het programma „teveel t.v.". Een gezellig samenzijn mét mede werking van de Martinellis besloot deze avond voor dona teurs van „Mozart te Yerse ke". i-uiiwEDORP Vrijdag (8 maart) om 19,30 uur houdt de KVP, afdeling Lewedorp in het Verenigingsgebouw in ver band met de komende ver kiezingen een algemene leden vergadering. Verkiezingen Voor de ge meenteraadsverkiezing in Bor- sele hebben de volgende poli tieke groeperingen zich laten inschrijven: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, Staatk. Geref. Partij, Kath. Volks Partij, Christ. Hist. Unie, Ant. Revol. Partij, Prog. Partij Radicalen, Boeren Par tij, Partij van de Arbeid, en Combinatie Partij v. d Ar- beid-Progressieve Partij Radi calen. De afdelingen Wolphaarts- dijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en van dc Landbouwvereniging „Land bouwbelang" hielden een ge slaagde gezamenlijke familie avond in de goed bezette zaal van het Dorpshuis. Nadat de presidente van de Plattelands vrouwen de avond had geo pend, werd door een aantal leden het blijspel ..De Kerke- straat is een keurige straat", van J. Hemmink-Kamp, onder regie van Henk Everwijn op gevoerd. De avond werd geslo ten door de voorzitter van Landbouwbelang de heer J. M. Mol. Hengelen De hengelsport vereniging De Leeglopers uit 's-Heerenhcek houdt zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur de derde clubwedsitrijd vah het seizoen aan de zeedijk, vak 2, te Borssele. Na het einde van de wedstrijd vindt de prijsuit reiking in hotel De Koren beurs te 's-Heerenhoek plaats. Schieting Onder leiding van de oefenmeester van de jeugd de heer F. Koens kwa men de j eugdschuttertj es bijeen in het lokaal van de heer P. Doene. Na een enerverende strijd werd met 30 punten het viertal van Soranus uit Hein- kenszand kampioen, tweede werd het viertal van ADLM uit Kwadendamme met 28 punten. Persoonlijk kampioen werd William Voet van Sora nus met 12 punten. De uitslag 1ste zijvogel P. Repkens van Victoria uit Kwadendamme, 2e zijvogel William Voet -an Soranus uit Heinkenszand, 1ste kal W. v. Hese van Victoria uit Kwa dendamme, 2e kgl werd bij loting toegewezen, 1ste klep William Voet van Soranus uit Heinkenszand, 2de klep P. de Visser van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk, 3de klep Wim de Jonge van ADLM uit Kwaden damme, meeste kleine vogels H. Huige van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 6 vogels. De vliegende vogeiprijzen waren voor Sj. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme en Sj. Beulens van Victoria uit Kwadendamme. De volgende jeugdsehieting is op 17 maart in Ovezande. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRA VENPOLDER Als gevolg van de mist kreeg bur gemeester G. van Waes van de gemeente Borsele gistermor gen een ongenode gast in de voortuin bij zijn woning te 's- Gravenpolder. Omstreeks halfnegen gister morgen kwam een vrachtauto, bestuurd door de heer De K. uit Bergen op Zoom, vanuit Goes 's-Gravenpolder binnen rijden. Misleid door de mist sloeg de chauffeur op het kruispunt niet af, maar reed rechtdoor de tuin in van bur gemeester Van Waes. Een uur later ging de Volks wagen, bestuurd door de heer V. dè B. uit Amsterdam, de zelfde weg. Hij botste achter op de vrachtauto. Voordien echter schepte deze Volkswa gen een politieagent, die bezig was het ongeluk van de vracht auto op te meten. De agent kwam echter met de schrik vrij. Verdere persoonlijke on gelukken hebben zich niet voorgedaan. Er was materiële schade aan de voertuigen en een pilaar van de toegang spoort tot het huis van burge meester Van Waes lag tegen de vlakte. Topbiljart In café Kroon wonnen de Steense Toepers een topbiljartwedstrijd tegen de Bosse Toepers met 95. De uitslagen waren als volgt: A. de Guchteneire - T. van Sehaik 11, A. van Damme - A. Dobbelaer 20, R. van Gae- ver - T. Stevendaal 20, K. de Schrijver - M. van Sehaik 20, T. Saman - A. Nicolaes 0—2, W. v. d. Velde - M Hermans 11, B. Seghers - B. Strobbe 11. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Er zou wei eens een totale appel oorlog voor de deur kunnen staan. Dat verklaarde de heer M. J. Goud, voorzitter van de ZLM-tuinbouwcommissie, tij dens zijn overzicht van de stand van zaken in de fruit sector op de hoofdbestuursver gadering van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij in Bergen op Zoom. Volgens de heer Goud duren de afzetmoeilijkheden in de appelsector tot op heden on verminderd voort. Die afzet moeilijkheden treffen vooral het ras Golden Delicious. De voorraden zijn nog groot, zo dat de markt in West-Europa constant onder druk staat. Maar verder kan binnen enke le weken de eerste aanvoer van appels verwacht worden van overzee. Met name in lan den als Argentinië, Nieuw- Zeeland, Australië en ook in Afrika schijnt sprake te zijn van een grote appeloogst. Om het overschot op de EEG- markt kwijt te raken worden exportgarantieprijzen gegeven door regeringen alsook ver- voersfaciliteiten. Gezien de ernstige situatie is eer een gesprek geweest met de minister van Landbouw. Aan dit gesprek namen deel een delegatie van het Land bouwschap en van de Neder landse Fruittelersorganisatie en het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen. Tijdens dit gesprek kwam onder meer aan de orde de mogelijkheid van exportrestitutie voor ap pels naar de DDR, het op nieuw invoeren van een rooi- premie binnen de EEG en ver betering van de regeling voor bedrijfsbeëindiging. In zjn veehouderij-overzicht constateerde de voorzitter van de ZLM veehouderij commis sie, de heer J. M. van Heijst, dat de prijzen van het ge- bruiksvee slecht zijn. Het aan bod is groot maar de vraag zeer beperkt. Hetzelfde geldt voor de sector van de nuchtere kalveren. De prijzen van het slachtvee zijn nog verder ge daald. De stalmesterij kent veel lagere prijzen dan vorig jaar. Hét rendement is dan ook slecht te noemen. Volgens een berekening van het LEI. ligt het inkomen van de veehouder dit jaar onge veer 4000 gulden lager dan vorig jaar. Om de vleesprijzen weer wat te doen stijgen, zal ofwel de maatregel van inter ventie moeten worden geno men ofwel een lnvoerstop moeten komen. Volgens het ZLM-hoofdbestuur dienen Ne derland en de andere EEG- landen mee te gaan doen aan een permanente interventie voor rundvlees. Naar de heer Van Heijst verder meedeelde staan ook de varkensprijzen onder druk. De oorzaak hiervan is het gro te aanbod en de valutakwestie in Frankrijk en Italië. De big- genpnjzen, die nog goed zijn, zullen ook gaan dalen. De melkaanvoer neemt daarentegen toe en de vraag naar mdustriemelk is goed te noemen. De afzet van boter is ook goed. Maar in het begin van 1974 is wel 1500 ton boter minder geproduceerd dan in dezelfde periode van 1973. Daar komt bij, dat de concur rentie welke de boter onder vindt van de margarine, steeds kleiner wordt door de geste gen prijzen van de margarine- grondstoffen. De prijs van de melk stelt echter teleur. Deze melkprijs ligt onder de prijs van vorig jaar in dezelfde pe riode. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zondag houdt de Hulsterse rallyclub De Vossen rijders oriëntatieritten in de a - en de b-klasse. In de a-klasse doen ervaren rijders mee. In de b-klasse doen minder erva ren deelnemers mee. De rit voor de b-klassers ls ongeveer veertig kilometer lang en het is de bedoeling dat met een gemiddelde snel heid van dertig kilometer per uur wordt gereden. Tussen 14.00 en 15.00 uur wordt ge start aan de Willem de Zwij gerlaan. Vanaf 13.00 uur kan men voor inschrijving terecht bij café De Ster en aan de start. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG Drs. P. A. Wolters, burgemeester van Middelburg, is gisteren voor behandeling van een defect aan het netvlies van een van zijn ogen opgenomen in het ooglijdersziekenliuis in Rotter dam. Naar moet worden verwacht zal met de genezing van het oog geruime tijd gemoeid zijn. De heer Wolters heeft in ver band met de ziekenhuisopna me al zijn afspraken moeten afzeggen. De heer W. Baars loco-bur gemeester, zal de taken uit de portefeuille van de heer Wol ters overnemen. Tijdens -ie af wezigheid van de heer Wolters zal wethouder Gillissen de portefeuille van sportzakm behartigen. Topbiljart De topbiljart- club Zondaigsvermaak speelde een wedstrijd tegen de Lusti ge Toepers uit Hulst. Zondags- vermaak won met 137. De uitslagen: J. van Dorsselaer - G. van Looij 02. P. Blom- maert - H. Gijzel 11, H. Piessens - E. Verschueren 0 2, A. de Bilde - A. Vink 0—2, C. Herkelman - W. v. d Velde 11, R. Geernaert - L. van Campenhout 2—0, A. Reijns - J. Vlaeminck 02, W. Dobbe laar - J. Rottier 2—0, J. Wil- lems - G. van Dorsselaer 11, laar - J. Rottier 20, J. Wil- lems - G. van Dorsselaer 11, A. Leijbaert - J. Pieters 0 2. Handenarbeid Zaterdag 16 maart krijgen de leden van de gehandicapten organisatie Nederland, afdeling Zeeland, een les in handenarbeid in het Wit-Gele Kruisgebouw te Sint-Jansteen. De les, die door mevrouw Hemelsoet uit West- dorpe wordt gegeven, begint om 14.00 uur. Alle leden uit Zeeuwseh-Vlaanderen zijn hier welkom. Schietingesi Aan de be- jaardenschieting, die in café J. de Guchteneire te Koewacht (B.) werd gehouden deden 51 schutters mee. De uitslagen: hoogvogel Ch. de Vink uit Nieuw-Namen, beide zijvogels J. Ferket uit Nieuwdorp (B.), meeste vogels (4) P. van Gas sen uit Groenendijk. De vol gende bejaardenschieting wordt dinsdag 19 maart bij J. de Guchteneire gehouden. Aanvang 13.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Of het inspraakex- perinlent var het Go-se ge meentebestuur inzake de toe komstige structuur van de Goese binnenstad geslaagd ge noemd mag worden, is moei lijk te beoordelen. Het ligt er maar net aan, welke normen men hiervoor stelt. Maar zeker is intussen wel dat er vanuit diverse hoeken van de Goese samenieving verschillende re acties zijn lót-gekomen op de „intentieschets Goese binnen st'!". Reacties, waaruit duide lijk te proeven valt dat men zich diep over de problemen hei' gebogen en waaruit ge- engagcrdhe'ed bliikt. Op dit moment wordt bin nen de muren van het Goese stadskantoor hard gewerkt aan de uitgave van een bundel, waarin alle reeacties en sugges ties met betrekk ng tot de toekomstige gewenste ontwik keling van de Goese oinnen- stad verzameld zijn Schrifte; lijk hebben hun mening te kennen gegeven de werkgroep wooncultuur en eutt.uiircnnser- vering van de Goese culturele raad, de actiegroep betere bin nenstad, het comité tot behoud van het voormalige pand van ae keuringsdienst van waren en de Goese Middenstandscen trale. Verder zijn er gesprek ken geweest met de vrouwen adviescommissie voor de wo ningbouw in Goes, met de provinciale planologische dienst terwijl ook de winke liersvereniging Centrum Noord en de commissie voor het mid den- en kleinbedrijf hun me ning kenbaar hebben fgemaakt. Op 13 maart komt de stuur groep rond de intentieschets bij elkaar om al deze reacties te bekijken. Mede aan de hand daarvan zal de stuur groep een advies gaan uitbren gen aan het college van burge meester en wethouders. Het 'igt in de bedoeling dat het proces van besluitvorming rond de toekomst van de Goe se binnenstad wordt voltooid tijdens de openbare vergade ring van de gemeenteraad in de maand mei. Uit de diverse meningen vanuit de bevolking valt een zaak sterk op: het Schutters- hofgebied neemt in de gehele problematiek een sleutelpositie in. Over de functie die dit gebied moet krijgen, lopen de meningen duidelijk uiteen. De vraag die daarbij beantwoord moet worden, is: moet het Schuttershofgebied nu be stemd worden tot het vervul len van een sociaal-culturele functie "of een winkelfunctie? De Goese middenstandscen trale kiest duidelijk voor een grootwinkelbedrijfwarenhuis in het Schuttrshofggbied. Hun uitgangspunt daarbij is, dat de positie van het huidige centrum moet worden gehand haafd zo al niet versterkt. De Goese middenstanders vinden hierbij deee werkgroep woon cultuur en cultuurconservering van de culturele raad in eik- geval aan hun zijde. Ook vol gens deze werkgroep dienen grootschalige winkelfuncties in het Schuttershofgebied te wor den gerealiseerd. De actiegroep „Betere Bin nenstad Goes" vindt daarente gen onomwonden dat het Schuttershofgebied de enige plaats is waar een sociaal-cul tureel centrum in Goes tot zijn recht kan komen. Want de groep stelt drie eisen voor een dergelijk centrum: goede bereikbaarheid voor fiets, auto en openbaar vervoer, een re delijke ruimte voor zo'n cen trum en het moet kunnen in spelen op reeds bestaande so ciaal-culturele activiteiten. Het standpunt van de Goese vrouwenadviescommissie voor de woningbouw loopt toch enigszins parallel met dat van de actiegroep betere binnen stad. De vrouwenadviescom missie heeft namelijk de nood zaak benadrukt van een dien stencentrum in de binnenstad en daarbij als plaats he! Schuttershofgebied genoemd Deze commissie toonde ziel verder sterk voorstander var een concentratie van de soci aal-culturele voorzieningen. Daarbij twijfelt deze vrou wencommissie aan de haal baarheid van een evenemen tenhal. Een duidelijke tussenpositie neemt het actiecomité tot be houd van het voormalige pand van de keuringsdienst van wa ren in ten aanzien van het Schuttershofgebied. Volgens dit comité zijn zo wel de Vlasmarkt als het Schuttershof geschikt voor winkelfuncties als kle.nschali- ge cultuurfuncties. Een groot schalige winkelfunctie op het Schuttershof heeft echter het gevaar, stelt het comité, dat het evenwicht in de binnen stad wordt verstoord. Daarom geeft het comité er de voor keur aan, dat de grootschalige winkelfunctie meer noordelijk in de binnenstad komt Op het Schuttershofgebied zou van iet comité een combinatie tot stand gebracht moeten worden /an kleinschalige cultuurfunc- ies met klineschalige winkel functies. Concreet: het manhuis-wees- ïuiscomplex en het vroegere gebouw van de keuringsdienst van waren, eventueel aange vuld met wat nieuwbouw voor sociaal-culturele doeleinden. De rest van het gebied zou dan bestemd moeten worden voor kleinere winkels. Inzake het Vlasmarktgebied staan tegenover elkaar de Goese Middenstandscentrale en de werkgroep wooncultuur en cultuurconservering. Eerstgenoemde wil op de Vlasmarkt winkelbedrijven maar de ander wil er klein schalige culturele voorzienin gen. De actiegroep betere bin nenstad geeft meer een alge mene visie op de functies wel ke markten dienen te vervul len: hoogtepunt zijn van alle openluchtactiviteiten van de Goese bevolking. Wat betreft de Vlasmarkt denkt deze ac tiegroep toch ook aan winkel voorzieningen, zij het een wa renhuis. Waar de actiegroep .Betere Binnenstad" en de werkgroep wooncultuur en cultuurconservering het wel weer eens met met elkaar, is dat de woonfunctie in de bin nenstad moet worden gestimu leerd. De uiteindelijke beslissingen liggen bij de Goese gemeente raad. De raad zal er nog een hele kluit aan hebben. Vast staat nu echter reeds dat do toekomstige Goese binnenstad het resultaat zal zijn van com promissen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7