ROTTERDAMSE OP KRUISTOCHT VOOR WOUNDED KNEE Christelijke Volkspartij wil de vertrouwde rust lieven 1 W' Van Agt betreurt tv-gesprek Van S. Werkgevers in vervoer oneens met rijtijdenbesluit unieke kampeershow in de zuidhal Postkantoor Riel overvallen; buit twee mille Brandstichting in Parijs: Zes mensen omgekomen Ruimere amnestie in Turkije Meisje in Groningen aangerand binnenland buitenland Maria van Kints-Kooke zet zich in voor Indianen Attributen Aandacht Verjaagd Lezingen 1 - 10 MAART Amsterdam^ Wfm Boerderij verbrand Ouderwetse hor doet het nog best VLAAMS VROUWEN 1 i i 1 -10 MAART Vrouw werd protestant: Huwelijk ongeldig Olie gevonden bij Griekenland Industriebond NVV over Sclielde-conflict VOOR ONS HAD ZEGE CNV NIET GEHOEVEN In 1973 minder verpleegdagen in ziekenhuizen Donderdag 7 maart 1974 15 0 Maria van Kints-Kooke in haar rijkelijk met Indianen-trofeeënaangeklede woning. (Van onze correspondent) ROTTERDAM -* „Als je in de VS bij de Indianen komt, moet je niet onmid dellijk beginnen met vra gen te stellen. Zo'n con tact moet groeien". ,.Wat ik al die keren dat ik er ben geweest heb gedaan, is het volgende. Ik begon met te zeggen: hier ben ik en ik ben géén toerist. Ik blijf hier een aantal dagen kamperen. I)an moet je zorgen dat je ze op een of andere manier kunt bena deren. Strijk de kinderen over hun hoofd, doe een spelletje met ze en de ouders komen vanzelf. Ik vertel dan over Nederland en tenslotte blijkt dat ik „toevallig" nog een paar herinneringen aan het vaderland bij me heb. Ik geef die geschenkjes. Het is een langej langzame weg om met ze in Contactfë kohieu"; Het verbaast Maria van Kints-Kooke geenszins. „Het zou belachelijk zijn om met een vragen te stellen aan een Indiaan. Je komt daar als blanke, als vreemde. Al eeuwenlang worden ze door de blanken belazerd en voor de gek gehouden. En dan zouden ze zomaar vertellen wat ze op hart hadden Kom nou". Maria van Kints-Kooke is 60 ja-ar. Ze staat al ettelijke ja ren op de bres voor de Noord-Amerikaanse Indianen over wie, dank zij geromanti seerde verhalen en films, de vreemdste ideeën bestaan. Haar nieuwste actie: zorg dat we landelijk de bezetters van het gehucht Wounded Knee, die binnenkort voor de rechter moeten verschijnen, steiunen in hun strijd tegen de onderdrukking, een hand tekeningenactie waar ze een dagtaak aan heeft. Er wordt uit het hele land om lijsten gevraagd. De telefoon aan het Kaïmgras 23 in Rotter dam staat „roodgloeiend". Een eengezinswondnkje. Wie binnentreedt weet dat hij goed is. Stickers met erop: eerlijke behandeling voor de Indianen. Een Nederlandse vrouw op moccasins van In diaanse makeMjk en een schelpen/kralenketting om de hals. Het Hollandse huisje puilt uit van platen, teksten en attributen van Indiaanse oorsprong: de vredespijp, de veren hoofdtooi, de kettin gen, de moccasins, de kleren, alles wat Karl May ons bij bracht. De kast vol boeken over de Indianen, hun ge- "sMïfcdiëbïs; ""hjpm onderlinge twisten, de''rtiaiÉÉnMïra-' 'na de komst van de Spanjaar den. Je kunt Maria van Kints niet verwijten dat ze geen diepgaande belangstel ling heeft voor haar onder werp. „Vorig jaar waren ze tot het uiterste gebracht door de rechteloosheid, de armoe, de slechte behuizing. Er was een groep die zag dat de negers wel aandacht kregen omdat ze een leider hadden, een Martin Luther King bij voorbeeld. Maar ze zeiden: wij willen ook aandacht. Ze bezetten het dorpje Wounded Knee, waar in 1890 een groep opgejaagde en half verhongerde Indianen, me rendeelsvrouwen en kinderen lafhartig werden vermoord door een Amerikaanse leger afdeling. Ze hielden die be zetting 71 dagen vol, kregen bejoften bij het opheffen, maar worden nu vervolgd alsof zij misdadigers zijn", zegt mevrouw Van Kints- Kooke. „Toen het allemaal gebeurde, was iedereen één en al aandacht. Nu schijnen de mensen weer vergeten te zijn de bijna 1 miljoen Indi aanse mensen in VS in mens onwaardige omstandigheden leven en dat hun leiders be straft zullen worden omdat ze er op vreedzame wijze op attendeerden. Daarom voer ik die actie". Eerste reacties: een aantal individuelen betuigden hun sympathie, een school in Arnhem-Malburgen stuurde meteen 240 handtekeningen andere scholen tn Nederland volgden dit voorbeeld. Bin nen een paar weken lagen er eën paar duizend handteke ningen aan het Kamgras. Niet alleen in Nederland zijn dit soort acties, ook in Belgié en Duitsland. Binnenkort komt Finland daarbij". Over de hele wereld zitten mensen die de Indianen steu nen, diie zich als het ware schuldig voelen aan wat onze gezamenlijke voorvaderen hen hebben aangedaan. Ook in de VS waar de 181 aange klaagden de steun van 10 blanke advocaten hebben. Er wordt gratis voor hen ge werkt. Een „blank kerk genootschap" heeft de borg. sommen betaald om de 181 op vrije voeten te krijgen", zegt mevrouw Van Kints. „Was het vorig jaar bij de bezet ting nog te veel sentiment, nu moet het eerlijke morele steun voor hun streven naar gelijke rechten worden". de Indianen wordt gesproken en gedacht als vijftig jaar ge leden. Opmerkingen als: Tjee, ze hebben daar elek_ trisch lichtVragen als: Lo pen ze dan niet meer in die renhuiden Dan moet je gaan vertellen dat het men sen van vlees en bloed zijn net als u en ik en dat hun kinderen er precies zo bij zouden moeten lopen als Ne derlandse kinderen, maar dat de gezinnen daar te arm voor zijr, dat de werkloosheid on der Indianen gemiddeld het veelvoudige is van die onder blanken in de VS. Nog steeds denken ze dat India nen agressief, bloeddorstig, oorlogszuchtig, noem maar op, zijn. En wanneer ik dan uit een historisch boek citeer dat de Hollandse gouverneur Kief uit Nieuw Amsterdam een van de eerste blanken was die een premie op het hoofd van een Indiaan (man, vrouw of kind, dat gaf niet) zette en dat die handelwijze de Indianen op het idee van scalperen bracht, dian gelo ven ze me niet. Dan zeggen ze: Dat'kan toch niét waar zijn Ze wil blijven strijden voor de Indianen, Ze voent al maandenlang een bescheiden kruistocht. „Ik geef regelma tig lezingen en vertoon dan dia's en films dale ik daar heb mogen opnemen. Het geeft een beeld van de wan toestanden. Met het geld dat ik daarvoor krijg kan ik zio'n beetje de reiskosten en deze actie dekken. Soms stuurt ie mand nog wel eens geld, maar ik wil daar niet op aandringen. Elke actie kost tegenwoordig al geld". „Tijdens die lezingen hoor je dan dat er nog net zo over De derde keer d'at ze in de VS was, miaaikte ze mee hoe de Muckle Shoot Indianen door de politie van een meer werden gejaagd. Ze hadden er zalm gevist. Eeuwenlang had deze stam er al op zalm gevist en die geruild of ver kocht, maar onder druk van de sportvissers had de staat Washington de Indianen een ander gebied aangewezen. Sportvissers betalen nou een maal visrechten. Dat de broodwinning van de India nen op het spel stond, scheen ondergeschikt. Het aangewe zen gebied was kleiner, ar mer aan viis en er lag een da min het water die een na delige invloed had op de vis stand. „Ze grepen naar het enige machtsmiddel dat ze hadden: ontduiking van de wet. De politie nam hun boot, vistuig en vangst in beslag. De Indi anen waren stropers, wetso vertreders, dieven. Je voelde wat zij voelden. Dat ze voor de zoveelste keer bedrogen waren- door de blanken. Op zulke ogenblikken ben je één van hen. Dan onderga je de strijd, ken je het onrecht en ben je weerloos. Je staat aan de .verkeerde ziide" van het recht. Als je je dan nog niet met hen verbonden voelt, zul je het nooit zijn zegt Maria van Kints-Kooke. HERMAN MOSCOVITER. CVan een onzer verslaggevers) RIEL Twee mannen, met zakdoeken voor neus en mond, Lebben gistermorgen het post kantoor van Riel (N.-B.) be roofd van f 2.315. De twee bedreigden de kantoorhouder met vuurwapens. De kantoorhouder moe9t het Seld in een plastic zak doen. Op het moment dat de man nen het kantoortje verlieten, sloeg hij alarm. De politie be schikt over een vrij goed sig nalement van de twee ver dachten, te meer daar omwo nenden hebben verklaard dat beide mannen woensdag ge ruime tijd voor het postkan toor en voor de vestiging van de Rabo-bank in Riel hebben gepost. De twee overvallers ver dwenen in een witte Ford Taunus. Deze (gestolen) wa gen werd later op een zand weg onder Goirle teruggevon den. Van de daders ontbreekt nog ieder spooi (ADVERTENTIE) Internationale watersporttentoonstell i ng Dagelijks 10-T7 en 19-22 uur Zaterdags en zondags 10-17 uur Toegang f 5,- Kjnderen tot-14 jaar f 2- Trein Toegang-biljetten a bij NS-stations WBj/uA OP de Romeinse luchthaven zijn negen leden van het grondpersoneel aangehouden, die uit de bagage van reizigers waardevolle voorwerpen voor een totaal bedrag van ver scheidene miljoenen guldens zouden hebben gestolen. (Van een onzer verslaggevers) PARIJS In het fcentrum van Parijs zijn donderdag vier branden gesticht. Bij een daarvan zijn zes mensen om gekomen, aldus de brandweer. De politie is in drie gevallen, met inbegrip van dat met de slachtoffers, overtuigd van op zet. In een gebouw op de Boule vard Montmartre bleek de iso latie te zijn verwijderd van elektriciteitsdraden en waren gasbuizen lek gestoten. Zes mensen stikten in de rook toen zij met een lift wilden vluchten. De brand was daar gesticht in oude kranten in prullebakken en verspreidde zich snel door het in brand vliegen van het ontsnappende gas. Het duurde twee uren voordat 150 brandweerlieden het vuur in bedwang hadden. Via de ladders werden enkele mensen van het dak en voor de ramen gered. Een brandje vlakbij werd snel geblust. Ook daar waren de gasbuizen vernield en was geknoeid met elektriciteitsdra den. WESTERBORK (ANP) In het Drentse Nieuw-Balinge (gem. Westerbork) heeft in de nacht van donderdag een felle brand om halfeen een boerde rij van de landbouwer H. Eef- ting in de as gelegd. Van de inboedel kon niets worden ge red. De schade bedraagt ruim anderhalve ton. De oorzaak van de brand is onbekend. (Van een onzer redacteuren) BRUSSEL Als de eBlgi- sche Socialistische Partij zich opstelt als de „underdog" (zie het vorige artikel) in de krant van 5 maart, dan presenteert de CVP (Christelijke Volks partij) zich als liet vertrouw de, rustgevende element in de woelige Belgische politieke wereld. De CVP doet dat heel slim: weliswaar is men de verkiezingsstrijd ingegaan on der de slogan „Met deze man wordt het anders" (en met „deze man" wordt dan Leo Tindemans bedoeld), maar met „anders" wordt nu niet bepaald bedoeld, dat de CVP de Belgische samenleving wil omvergooien. De CVP nog steeds Belgiës grootste partij, al is het op het nippertje heeft een paar goede troeven in handen om de neergaande lijn van de afgelopen jaren in gun stige zin om te buigen. Dat is op de eerste plaats de lijsttrekker Leo Tindemans- Hij is het prototype van de „sterke man" zonder distato- riaal imago, een man, waarop de natie kan bouwen en als het moet ook gebouwd kan worden. Zijn toespraken ken merken zich door een krachti ge toon, waarmee van het Bel gische volk dingen worden ge vraagd, die vele doorsnee Bel gen (en doorsnee Nederlan ders en doorsnee wat dan ook) eigenlijk zelf ook al hadden bedacht en op hun verlanglijst hebben staan. Een intelligent en sterk politicus, die de Bel gen aan het hart sluit. De populariteit, die hij zich daarmee heeft verworven, komt tot uiting in de „pols", waaruit hij als de meest favo riete eerste minister tevoor schijn is gekomen. Als het om personen gaat en in welke verkiezing wordt het oordeel daardoor niet in belangrijke mate bepaald? zit de CVP dus goed. Maar er is meer. Voor het eerst heeft nl. de CVP zich nogal nadrukkelijk gedistan tieerd van de Waalse partijge noten (verenigd in de PSC) en kan zich daardoor veel di recter richten op het Vlaamse volksdeel. En dat gebeurt dan ook nadrukkelijk. De CVP heeft zich geheel en al tot het federalisme bekeerd, tot een min of meer autonome Vlaam se gemeenschap dus. En ter adstructie voert de CVP dan een drietal kernpun ten in zijn verkiezingspro gramma aan, waarvan mag worden aangenomen, dat deze bij de Vlamingen zullen aan spreken: de economie in dienst van de mens en niet omgeweerd. De dyamiel van het privé-initiatief mag niet worden ingeperkt. Daarnaast is de CVP niet gekant tegen overheidsbemoeienis in zijn industriële sector, maar dan moet het wel verantwoord zijn. Tweede aansprekende ver- kiezingspunt is de al zovele ,i aren aanslepende schooltwist. De CVP wil geen nieuwe schoolstrijd, maar wil wel voor alle ouders een volkomen vrijheid van schoolkeuze. En tenslotte stelt de CVP zich op tegen legalisering van de ab ortus en daarmee is ze de enige partij, die dat doet. Bij elkaar een verkiezings programma, dat zich duidelijk richt op „de zwijgende meer derheid", al bedoelt de CVP daarmee volgens haar verkie zingsfolders vooral de vrou wen mee.... In de wedren om de gunst van de kiezers spelen behalve BSP en CVP ook de liberalen (PVV) en de taaipartijen een niet onbelangrijke rol. De li beralen hebben het niet zo moeilijk: van oudsher op de bres staand voor persoonlijke vrijheid en initiatief heeft de partij na de weinig gelukkige socialistische operaties een prachtig handvat om de poli tieke tegenstander (BSP) aan te vallen. Van de taaipartijen zijn de Volksunie en het Ras- semblement Wallon de belang rijkste. De Volksunie gaat deze verkiezingen vol zelfver trouwen tegemoet. Maar of dat zelfvertrouwen ook zo ge rechtvaardigd is, is toch een beetje de vraag. Want het al jarenlang sterk ste wapen van de Volksunie: de opdeling van België in Vlaanderen, Wallonië en Brus sel verbonden in een federatie is haar enigszins uit handen gelopen. Immers alle andere partijen hebben het federalis me ook in hun vaan geschre ven. En daarmee blijft voor de Volksunie weinig meer over dan oproepen tot een gelijke verdeling van lusten en lasten, een krachtig milieubescher mend beleid en een staatsbe stel, waarin de kans op schan dalen zo gering mogelijk is. (ADVERTENTIE) Internationale watersporttentoonstel line k l i, 4 Amsterdam ANKARA (UPI) De al gemene amnestie in Turkije wordt uitgebreid tot de drug misdrijven, zo wordt van rege. rirxgszijde in Ankara meege deeld. Verwacht wordt dat de amnestie alle misdrijven zal omvatten, behalve terreurda den en misdrijven tegen de staat. MADRID (ANP) De re cente nietigverklaring door de r.-k. rechtbank van Iluelva, Andalusië, van het huwelijk van een r.-k. echtpaar, omdat de vrouw overging tot een wettelijk erkende protestantse kerk, is een „zware slag voor de zaak van de oecumene". Aldus verklaarde ds. José Cardona. secretaris van de ge zamenlijke dienst voor juridi sche bijstand van de protes tantse kerken in Spanje. Een extra reden voor de rechtbank van het Zuidspaan- se bisdom om over te gaan tot nietigverklaring van dit huwe lijk was het feit dat de vrouw aandrang had uitgeoefend op haar dochter van 16 "jaar haar in haar geloofsbeslissing te volgen. DEN HAAG (ANP). Minister Van Agt van Justitie heeft geen bewondering voor de uitzending van VARA's TV-rubriek „Achter het nieuws" van enkele weken geleden, waarin een in terview voorkwam met de voortvluchtige verdachte L. van S. die onlangs in Hilversum een echtpaar gijzelde. „De feiten waar van Van S. verdacht wordt, zijn te ernstig om daarmee journalis tiek stuntwerk te bedrijven," aldus de bewindsman tijdens het wekelijks vragenuurtje in de Tweede Kamer naar aanleiding van vragen van het Kamerlid K. A. Keunhig (DS'70). De VARA heeft geweigerd aan hoofdofficier van justitie Hartsuiker te Amsterdam de verblijfplaats van Van S. bekend te maken. Beloofd was voor het interview, niets daarover te zeggen. De omroepvereniging en haar personeelsleden hebben zich volgens minister Van Agt niet schuldig gemaakt aan het bepaal de in het wetboek van strafrecht, dat geen actieve hulp verleend mag worden aan iemand, die door politie of justitie gezocht wordt. Er heeft namelijk geen actieve hulpverlening plaats gevonden. DEN HAAG (ANP) De werkgeversorganisaties in het beroepsgoederenvervoer en het personenvervoer op de weg zijn bijzonder ongerust over de ontwikkelingen, die zich voordoen rond de wijziging van het rijtijdenbesluit. Niet alleen zijn zij niet te spreken over de wijze, waarop recente lijk het overleg met de over heid werd afgesloten, maar ook over de manier, waarop de regering de rij- en rusttij den wil regelen, omdat de door de regering voorgestane herziening de problematiek in de bedrijfstak volgens hen niet oplost. Zij vrezen, dat de bestaande moeilijkheden al leen maar groter zullen wor den en een wezenlijke aanpak van de poblemen alleen maar zal belemmeren. Dit is de mening van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging van Transportonderne mingen, de NOB-Wegtrans- port, de Katholieke en Pro testants-Christelijke Wegver voerders en EVO, de eigen verladers en vervoerders. De werkgevers zijn met de over heid en de werknemers rond de tafel gaan zitten, omdat de vorige staatssecretaris wilde komen tot een eenvoudiger, beter leesbaar rijtijdenbesluit, waarmee niet alleen iedere werkgever, maar ook werkne mer en controleur uit de voe ten zou kunnen. Vooral over de laatst ge voerde bespreking zijn de werkgeversorganisaties onte vreden en om het feit, dat de regering haar voorstellen, die volgens de organisaties van werkgevers nog verder gaan dan de EEG-normen, zonder nader overleg naar de SER wil zenden om advies. Het feit, dat er op het punt van rust- en werktijden ont- ATHENE (AP) Dc Ame rikaanse Ocean Exploration Company heeft in de buurt van Griekenland olievoorraden vastgesteld die groot genoeg zijn voor de Griekse behoefte, maar de regering te Athene had verboden dat hier iets over werd bekendgemaakt, aldus is gisteren in kranten kringen vernomen. De directeur van de te Den ver in de staat Colorado geves tigde maatschappij. John Brant ley, had woensdag te Athene gezegd dat de voorraden die men deze week had vastge steld voor de kusten van het Noordaegeïsche eiland Thas- sos. goed waren voor een pro- duktie van 175.000 a 180.000 vaten per dag. heffingen kunnen worden aan gevraagd. heeft "OT ongerust heid bij de werkgeversniet weggenomen, omdat de werk nemersbonden hebben gezegd de huidige normen onaan vaardbaar te vinden. De werkgeversorganisaties vinden, dat zowel in het per sonen- als in het goederenvër- voer de nu ter tafel liggende regeringsvoorstellen volledig afwijken van de grondbeginse ten van het huidige rijtijden besluit. Zij hebben eT uiter aard geen bezwaren tegen, dat de chauffeurs beschermd wor den tegen overmatige arbeid, maar het gaat volgens hen niet om chauffeursarbeid te verge lijken met b.v. het werk in een fabriek. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Industrie bond NVV beschouwt de uit spraak van de kantonrechter tc Middelburg in het kort geding dat dc Industriebond CNV te gen scheepswerf De Schelde in Vlissingen heeft aangespannen, als een schijnoverwinning. Zoals bericht bepaalde de kantonrechter dat De Schelde de mensen, die tijdens de sta king bij dit bedrijf op 17 en 18 februari 1972 Wel wilden maai niet konden werken omdat de toegangspoort gesloten wa toch moet uitbetalen. De Industriebond NVV is blijkens een commentaar in het weekblad van de bond. bang dat de werkgevers door deze uitspraak bij toekomstige con flicten alles in het werk zullen stellen om werkwilligen inder daad aan het werk te krijgen. „Dat betekent bewaking van de poort door de politie", aldus de Industriebond NVV. De bond vreest dat er met politie aan de poort ernstige conflicten kun nen o» tstaan. De Industriebond NVV acht het daarnaast moge lijk dat de werkgevers bij ac ties van werknemers tot alge hele sluiting van bedrijven zul len overgaan. „En zijn we dan uit de brand?", zo vraagt de Industrie bond NW zich af. De bond concludeert: Voor ons had de Pyrrhus-overwinning niet ge hoeven. Wanneer het waar is dat na een zachte winter een insek- tenrijke zomer te verwachten valt, dan zullen we in de ko mende maanden weer heel wat spuitbusjes met vliegen- en muggenvergif moeten ko pen. Zonder nu weer de mode- kreet „milieubeveiliging" erbij te halen, willen we toch zeg gen dat al die chemische gif ten die het ongedierte moeten doden, ook voor ons zelf niet zo best zijn. Een betere methode is om al die vliegende insekten zo veel mogelijk buitenshuis te hou den. Het ouderwetse hor is daartoe een goed middel. Wanneer bij goed weer, vooral tegen de avond, de ramen open staan, kan zo'n gaaswerk het huis voor een groot deel vrij houden van vliegen, mug gen en wat er verder aan las tig ongedierte rondvliegt. Zo'n hor is best zelf te ma ken en het kan vele seizoenen lang mee als het maar stevig genoeg in elkaar gezet wordt. Neem er latten van minimaal 5 cm breedte voor en maak daarvan een rechthoekig raamwerk dat precies in het kozijn past. Handige timme- raars zien wel kans de hoek verbinding volgens een der vele regelen van de kunst te fabriceren, maar wie niet zo vlot met zaag en heitel en verstekbak is, kan de vier houten latten zonder bezwaar recht toe recht aan tegen el kaar lijmen, met tweekompo- nentenlijm. Als de dhz-winkel in de buurt het heeft, neem dan Cetabever Constructie- lijm. Leg het vers gelijmde raam werk keurig haaks gesteld op een oude krant te drogen, zo, dat het niet verschuiven kan, en de volgende dag zit de zaak muurvast, zelfs zonder spijkers of schroeven. Schaaf le overtollige harde lijm (die -bekoorlijk- dik.- moet ziju aan gebracht) weg en verf hef raamwerk dan voordat het gaas erop gaat. Een houtcon serveringsmiddel is nog beter en dat werkt sneller. Het gaas (fijne maas) van kunststof, wordt op maat ge knipt, zodanig dat het rondom ongeveer 1 cm omgevouwen kan worden en dan even bin nen de buitenste rand van het raamwerk kan worden gespij kerd. Neem er kleine kopspij- kertjes voor. Nog mooier wordt het, als rond het gaas nog een heel dun latje wordt gespijkerd, waar de rand net onder valt. Om het hor precies te laten passen, is vooraf wat secuur meetwerk nodig. Als het hor klaar is, kan het altijd nog wat worden bijgeschaafd, om zuivere passing in het kozijn te krijgen. Denk om raam- nitzetijzers. Daar kan alleen een hor worden geplaatst, als er een ruimte wordt uitgesto ken waar die uitzetter door heen kan. Maar niet te groot, want insekten zijn erg handig in het vinden van piepkleine gaatjes om binnen te drin gen. Wie het gemakkelijker wil doen, kan in warensuizen en dhz-zaken eens kijken naar de handige rolhorren, die men zelf op de juiste maat kan maken. GRONINGEN (ANP) Naar eerst nu door de politie te Groningen bekend is ge maakt, is zaterdagavond rond acht uur in Groningen een 17- jarige studente uit diie stad aangerand. Zij liep door de Wassenberghstraat naar huis en werd aangesproken door eén opgewonden man die vroeg of zij wel wilde assiste ren. Er zou een man van de trap zijn gevallen. Het meisje voldeed aan dit verzoek, de man kwam daarop direct de woning weer binnen en bond haar de armen op de rug. UTRECHT (ANP) Het totaal aantal verpleegdagen in de algemene ziekenhuizen dat tot en met 1972 elk jaar is gestegen, vertoonde in 1973 voor het eerst een daling en wel met ruim 1 proeent. Dit is becijferd door de sectie econo mie van het nationaal zieken huisinstituut op grond van gegevens van 113 algemene ziekenhuizen. In 1973 was gemiddeld 88,1 procent van de ziekenhuisbed den bezet (1972: 89,8 pet.), de gemiddelde verpleegduur daalde met 3,6 procent van 16,6 tot 16 dagen. Het aantal opnamen per beschikbaar bed is gestegen van 19,9 tot 20,1.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15