een bril van Bosch Optiek gaat met de mode mee <5X3 50,- 58;° 63, 27; BoschOptiek 90.000 verkopers Gemeente Terneuzen TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL GEMEENTE REIMERSWAAL Bekendmaking TE KOOP R. A. E. Coone De zenuwen! Broom Nervaciet ontspant Gesprongen-of schrale lippen Gemeente B. op Zoom C&oi Li tbcA itotfUtefaj&i! Donderdag 7 maart 1974 8 „Bianca" leuk model voor de vlotte ^hedendaagse vrouw k25 Bij Bosch optiek is een bril kiezen een plezier. De grote collectie biedt vele mogelijkheden, want Bosch kent de brillen-mode. U weet toch dat u voor een nieuwe bril rechtstreeks naar de opticien kunt gaan. Dat voorkomt wachten. Bosch optiek geeft des kundig advies en volledige service. '"^hedendaagse vrouv „Vania" damesbril in zeer moderne vorm „Madrid" breed cello modieus herenmontuur old timer in 7 verschillende kleuren kleuren korte nieuwstraat 3 hulst tel. 01140-2327 noordstraat 43 terneuzen tel. 01150-4677 DE STEM stuurt dagelijks zo'n op pad. Dat is noga! wat! En ze doen het goed en goedkoop voor o. Tenminsteals u met DE STEM in zee gaat. Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene kennis dat in verband met de uitvoering van herbestratingswerkzaam- heden respectievelijk de Meidoornstraat, Koren bloemstraat en de Zonnebloemstraat te Terneu zen met ingang van 7 maart 1974 in beide rich tingen zullen worden afgesloten voor alle ver- keor behalve voetgangers. Deze maatregel zal van kracht zijn tot en met 16 mei a.s. of zoveel korter of langer als nodig zal zijn. Terneuzen, 4 maart 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. Aschoff, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. De burgemeester der gemeente Reimerswaal maakt bekend, dat, ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het in de Nederlandse Staatscourant van 8 januari 1974, nr. 5, gepubliceerde Koninklijk Besluit van 20 december 1973, nr. 51, houdende aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemenen nutte ten behoeve van de verbetering van de aanslui ting van de Welleweg te Yerseke aan de weg Hans weert-Yerseke (tertiair wegenplan van Zeeland 1960, nr. 30) en het in verband daar mede verleggen van laatstgenoemde weg tussen km 3,374 en km 3,730, een en ander met bijko mende werken, in de gemeente Reimerswaal van 8 maart tot en met 1 april 1974 ter inzage van een ieder is neergelegd ter secretarie van de gemeente te Kruiningen. Kruiningen, 7 maart 1974. De burgemeester van Reimerswaal, mr. C. Pijl Hogeweg. 1 electrische STENCILMACHINE, merk Gestet- ner, type 360 (als nieuw) met garantie tot november 1975. 1 electrische STENCILSCHRIJVER (overname apparaat), merk Gestetner, type ES 390 (als nieuw). Een en ander met 1 jaar gratis onderhoud. 1 PIANO, merk Lipp (als nieuw) Te bevragen: Boswegel 2, Zuiddorpe, telef. 01156-363 b.g.g. 351 Er zijn wel 'ns van die pro blemen die echt aan }e vreten. Je voelt ie gespannen, opge draaid. Je maakt 'n wande lingetje, probeert vroeg naar bed te gaan, maar niets helpt. Last van zenuwen zeggen ze dan. Iedereen kent't eigenlijk wel. Maar niet iedereen kent Broom Nervaciet. T erwijl Broom Nervaciet juist 't middel is dat in zulke ge vallen kan helpen. 't Zijn kleine pilletjes in 'n handige doordrukstrip. Mak kelijk om bij je te hebben èn... om in te nemen. Broom Ner vaciet ontspant de zenuwen, maakt u weer rustig. bi] apotheker en drogist. Pijnlijk en ergerlijk: je voelt ze de hele dag. Gelukkig helpt Blistex - de nieuwe amerikaan- se lippencrème-direkt. Blistex maakt je lippen zó weer gaaf en zacht: je kunt weer gewoon lachen. De burgemeester van de gemeente Bergen op Zoom maakt bekend, dat me in gang van vrijdag 8 maart 1974 gedurende de termijn van een maand voor een ieder ter gemeente-secre tarie, afdeling ruimtelijke ordening, ter inzage ligt het bij raadsbesluit van 22 februari 1974, nr. RO/32 gewijzigd vastgestelde be stemmingsplan „Balse- baan" met de daarbij be horende voorschriften en toelichting. Gedurende bovengenoem de termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend en zij, die be zwaren hebben tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van voormeld plan in het ontwerp zijn aangebracht, bij gedepu teerde staten van Noord- Brabant tegen genoemd bestemmingsplan bezwa ren indienen. D HUIS 7 tl HYPOTHEEK?? tl TAXATIE tl VERZEKERING? T» Berg Co. (Anno 1 896) Nw. Ginnekenstraat 43 Tel. 01 600-24421'- Breda Dit is een pubiikatie van Consumentenbond, Polyether matrassen De prijzen van polyether matrassen zijn de laatste maanden nogal gestegen. Oorzaak: duurdere grond stoffen. Het polyether werd 17% duurder, damast onge veer 10%. Een verdere stijging van de prijzen is geens zins uitgesloten. Bovendien stegen de prijzen van de plastic hoezen, waarin de matrassen doorgaans zijn verpakt. We hebben deze prijsverhogingen aan de Eco nomische Controle Dienst gemeld. Ze bleken binnen de "spelregels" te zijn. Hieronder geven we een overzicht van de oude en nieu we prijzen van een aantal matrassen, waarvan mag wor den aangenomen dat de kwaliteit zeker redelijk is. Leeuwendaallaan 10, Rijswijk(Z.H.). Merken type Oude prijs in guldens Nieuwe prijs in guldens Olga Excelsior 117,50 127,- Vredestein 656 152.- 164,- Union Hermocel de Luxe 160,- 173,— Olga Foam de Luxe 160.- 173,- Auping Duet 166,- 174,- Rawi Scala de Luxe 160,— 175,- Zevenslaper Amazone 159,— 175,- Hazet Perfecta de Luxe 167,- 177,50 UbicaSuperfoam de Luxe 162,50 179,- Norma Foam Elite 166,- 184,— Draka Flamenco 170,- 187,50 IkitrasdeLuxe 178,50 211,- Huisbrandolie verwarming voor centrale De prijs van huisbrandolie I is met ingang van 1 maart opnieuw verhoogd. In vergelijking met vorig jaar maart is deze brandstof nu meer dan twee keer zo duur. Omdat voor op olie gestookte blokverwarmingen de huurders of huurdersverenigingen nogal eens van me ning verschillen met de huiseigenaar over de juiste prijs van de in rekening gebrachte stookkosten geven we de prijzen van huisbrandolie I vanat eind 1971. Het zijn prijzen in guldens per 100 liter, exclusief 4% btw, bij aflevering van 1000 liter of meer in een keer. De prijzen gelden voor West-Nederland. In verband met de ver voerskosten is de prijs in de rest van het land 50 cent per 100 liter hoger. Bedacht moet worden dat sinds oktober 1973 alle - soms aanzienlijke - kwantumkortin gen zijn vervallen en dat sinds 1 januari 1974 ook parti- kulieren aksijns moeten betalen op huisbrandolie. 11 dec. 1971 14 juni 1972 30 sept. 1972 1 januari 1973 27 januari 1973 12 mei 1973 f 11,60 f 10,80 f 11,70 f 13,70 f 14,40 f 14,— 12 mei 1973 1 juni 1973 26 sept. 1973 10 nov. 1973 1 januari 1974 1 maart 1974 f 14,75 f 17,25 f 19,25 .f 23,50 .f 26,50 f 31,20 De prijzen van huisbrandolie II hebben dezelfde ontwik keling gevolgd. Zij zijn per 100 liter 30 cent lager. Ziektekosten-verzekeringen Over de hoogte van de premies van ziektekosten-verze keringen is de laatste drie maanden veel verwarring ge weest. Velen menen dat de verhoging die zij moeten betalen te groot is, met als gevolg een stroom van klachten bij de konsumenten-organisaties en de Econo mische Controle Dienst. Wij kunnen nu in elk geval meedelen dat degenen die teveel betalen dit jaar het teveel betaalde terug zullen krijgen. Zij moeten daar zelf op letten, maar de Econo mische Controle Dienst zal er ook kontrole op uitoefe nen. Wie twijfelt of hij op dit moment wel de juiste premie betaalt kan dat op een betrekkelijk eenvoudige wijze narekenen. Nagegaan moet worden welke premie er in februari of maart 1972 werd betaald. De premie die nu wordt gevraagd mag beslist niet meer dan 39,6% hoger zijn dan de premie in dezelfde maand van 1972. Wie hoger zit moet dat aan de Economische Controle Dienst melden. Twee verzekeringsmaatschappijen mogen hoger gaan met hun premie. Dat zijn V.G.C.N. te Utrecht en Nezifo in Den Haag. In een aantal gevallen proberen de verzekeringsmaat schappijen door onbelangrijke uitbreidingen van het verzekerde pakket de indruk te wekken alsof de verze kering belangrijk is uitgebreid. De premie zou daardoor hoger mogen zijn. De premie mag echter alleen extra worden verhoogd indien het pakket werkelijk belangrij ke uitbreidingen heeft ondergaan. Degenen die over 1973 teveel premie hebben betaald kunnen ook rekenen op terugbetaling. Hiervoor moeten nog afzonderlijke maatregelen worden getroffen zodat de terugbetaling nog wel even op zich kan later) wach ten. Vuilniszakken De konsumenten-organisaties en de Economische Controle Dienst hebben veel klachten gekregen over prijsverhogingen van vuilniszakken. Daarom is nage gaan welke prijs er voor gevraagd mag worden. Rede lijkerwijs zullen de prijzen van vuilniszakken moeten lig gen tussen f 3,25 en f 4,- per twintig stuks. Wie vuilnis zakken tegen een hogere prijs krijgt aangeboden doet er goed aan dit te melden aan de Economische Contro le Dienst en kan zelf eens in een andere winkel kijken of ze daar goedkoper te krijgen zijn. In verband met de prijsstijgingen heeft de Economische Controle Dienst enkele tientallen processen-verbaal op gemaakt tegen prijsovertreders. Zo werd in één geval gekonstateerd dat een leverancier f 2,75 per twintig stuks vroeg terwijl hij toen maar f 2,25 mocht rekenen. Een ander ging de zakken voor een kwartje per stuk verkopen terwijl de prijs - op dat moment - maar twaalf cent mocht.zijn. De mogelijkheid bestaat dat zakken toch boven f 4,- per twintig worden aangeboden zonder dat daarbij de prijs- voorschriften overtreden worden. Toen er een groot tekort was zijn her en der in Europa vuilniszakken inge kocht en daarbij zijn soms hoge prijzen betaald. Er wer den verder veel prijsverhogingen - en soms zeer grote - gemeld door konsumenten die in een andere plaats dan hun eigen woonplaats' nog wat vuilniszakken hadden kunnen kopen. Dat grote prijsverschil werd doorgaans veroorzaakt doordat in een aantal gemeenten de plaat selijke reinigingsrechten op de prijs van de vuilniszak ken worden gelegd. In feite betaalden deze kopers dus ongewild mee aan de reinigingsrechten van een ge meente waar zij niet woonden. Daar komen die onbekende merken vandaan Artikelen van onbekende naam en produkten waarop de (grote) winkeliers hun eigen, ekskiusieve stempeltje hebben gedrukt, behoeven niet van mindere kwaliteit te zijn dan hun gelijksoortige broertjes en zusjes: de merk artikelen. Integendeel - de meeste van de "onbekende merken" (zogenaamde B-merken en private labels) zijn gemaakt door zeer gerenommeerde ondernemingen. In ieder geval door fabrikanten die het publiek er konstant van proberen te overtuigen zulke kwalitatief hoogwaar dige produkten aan de man te brengen. Menigeen denkt bij B-merken nog altijd te maken te hebben met minder goede of zelfs inferieure produkten. Vaak ten onrechte. In een voorgaande Prijswijzer heb ben we met wat voorbeelden al een tipje van de sluier, die deze merkenpolitiek verhult, opgelicht. Vandaag opnieuw wat feiten, die de konsument mogelijk een lichtje kunnen doen opgaan. Ter onderstreping van het gegeven dat de meeste onbekende (en voordeliger) merken uit dezelfde koker komen als de overbekende (en vaak prijziger) merkartikelen. Albert Heijns "eigen" frisdranken komen bijvoorbeeld van Raak. Beschuit heb je in vele verpakkingen, maar Haust, Hille en Hooimeijer zijn toch één. Zoals ook De Beukelaer en Parein (van de biscuitjes als petit beurre) in één adem kunnen worden genoemd. Niet alleen AJP's bakmeel komt van Honig - hetzelfde geldt voor de macaroni, spaghetti en vermicelli. En de boterhamkor rels die onder de naam Choca worden aangeboden, komen van de Ruijter. Niet alleen op voedingsgebied vallen dergelijke paralel len te trekken. Wasmiddelen van de Hema bijvoorbeeld zijn gemaakt bij De Klok. En die van Albert Heijn (Albi- matic) bij Kortman en Schulte (van Dobbelman) in Dordrecht. Verf pnder de merknamen Flexa, Valspar en Cetalac komt van Sikkens. En Sigma Coatings levert verf onder de namen Histor, Vervetal en Vendex. Tenslotte wat duurzame gebruiksgoederen. Philips, Erres en Arist.ona zijn drie handen op één buik wat di verse elektrische apparaten betreft, maar dat was reeds een publiek geheim. De Vendomatic-gasfornuizen (van V D) zijn gemaakt in de Etna-fabrieken. De diepvries- kisten van Bosch en Siemens komen uit dezelfde fa briek. Zoals ook de diepvriezers van Philips, Erres, Ignis en V D van dezelfde, Italiaanse (Ignis), komaf zijn. Wezenlijke verschillen zal men bij de nauw aan elkaar verwante apparaten niet kunnen bespeuren. Het merk bare onderscheid komt vaak pas voor de dag als het op betalen aankomt. Alleen op het prijzenvlak lijken veel van die apparaten ineens niet zo erg meer op elkaar. Een liter volle melk kan je kopen voor 86 cent; maar ook voor 69 cent. Voor halfvolle melk wordt bij de één 82 cent gevraagd, terwijl een andere" leverancier met 60 cent genoegen neemt. En de verkoopprijzen van magere melk kunnen variëren van 49 tot 75 cent per liter. De nuchtere cijfertjes spreken eigenlijk voor zichzelf: ook bij melk bestaan behoorlijke prijsverschillen. Voor halfvolle en magere melk zijn die verschillen wat groter dan voor de volle melk. Maar dat komt omdat de prijzen van halfvolle en magere melk niet van bovenaf worden geregeld, en van volle melk wel. Het Produktschap voor Zuivel heeft de bevoegheid vast te stellen dat volle melk niet onder een bepaalde prijs verkocht mag worden. Dat was dan tot 1 maart 71 cent. Een nieuwe minimum prijs is nog niet vastgesteld. Daarover wordt onderhan deld. Sommige leveranciers bieden daarom nu ook melk aan beneden 71 cent. Lang zal dat wel niet duren. En de nieuwe minimumprijs zal minstens op 71 cent komen. Maar zelfs dan zal men voor een eenvoudig literpak volle melk nog op grote prijsverschillen kunnen stuiten. Volle melk Simon, Miro, Konmar, Findings69 cent Albert Heijn, Albrecht, Dirkv.d. Broek, Edah-Noord, deGruyter, Nettorama, Profimarkt, Radar, Nettomarkt, Vivo.V&D 71 cent Co-op, Édah-Ziezomarkt71-74 cent* Centra71-84 cent* Kleine plaatselijke winkeliers 74 - 86 cent* Ifa75-82 cent* Halfvolle melk Profimarkt, Findings60 cent Konmar62 cent Kleine plaatselijke winkeliers62-82 cent* Albrecht 64 cent Centra64-68 cent* deGruyter, Miro, Nettorama, Simon, Nettomarkt65 cent Albert Heijn, V D66 cent Dirkv.d. Broek69 cent Ifa69-74 cent* Edah-Noord70 cent Vivo 71 cent Magere melk Dirkv.d. Broek49 cent Ifa49-65 cent* Albrecht 50 cent Kleine plaatselijke winkeliers52-75 cent* Nettorama56 cent Albert Heijn, Miro, Simon, V&D ......61 cent Centra61-66 cent* Co-op62-69 cent* Edah-Noord 64 cent Radar, Vivo 65 cent In deze winkels kan de prijs per vestiging variëren. De bedragen die voor de kleine, plaatselijke midden stand zijn genoteerd, zijn gebaseerd op een landelijke steekproef.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 8