Feyenoords invaller inset van mini-oorlog Wiin van Feyenoord Hanegem dubbel gelijkspel Speler van Glentoran overleden ATLETICO MADRID SURP RISE Jonge Prof ronde Nederland in de maak 2.1Ö DitisNeerlamiis zachtste borrel Benefiet levert Swart bijna drie ton op er meter!! er meter er meter!! er meter!! er meter!! er meter!! as sparant >ad flacon 1 liter sport 5? „Argenta" Super Lux: de lamp met 30% 0 meer licht op tafel PHILIPS EL EUROPA if 10,00 stoffen. Donderdag 7 maart 1974 17 71 lid it. gebak en 740307 i zaterdag 9 maart, m woensdag 13 maart. Joop van Daeie in duei met Ruch's aanvaller Marks. WEER TREFFER SCHOENMAKER (Van onze speciale verslaggever) CHORZOW „Ik vind dat ik in dubbel opzicht een gelijk spel heb geboekt". Wim van Hanegem, door zijn vroegtijdig vertrek alweer keurig in trainingspak lang uit liggend op de spelers- bank, wilde best een verkla ring geven voor deze enigs zins raadselachtige uit spraak. „Dat ene gelijke spel geldt natuurlijk voor de hele ploeg, maar dat andere tus sen Coerver en mij. Ik vind dat het gesprek dat wij heb ben gevoerd behoorlijk ver helderend heeft gewerkt. De spelers waren nu meer ge motiveerd. Er was geen on nodige onrust. Ik heb ge zegd: wees nou niet bang om de bal te spelen. Dan tikken we die Polen gemakkelijk uit. Als er na die rotpresta- tie tegen MVV niet flink was gesproken, was het niet zo gelopen". En al zou Coerver het niet toe willen geven, in feite heeft hij mij voor een deel gelijk moeten geven. Er werd de laatste tijd bij ons teveel gewisseld en hij nam soms voorbarige beslis singen. Je moet niet tegen een speler zeggen over twee weken speel je weer. Wanneer dat bekend raakt, is er voor die andere speler de lol af. Dat is met Wery en Schneider gebeurd. Ik vond dat rot voor jongens als Schoenmaker en Rijsber- gen. Wimpie heeft vandaag toch geweldig gespeeld. Dan kun je zo'n jongen beter van tevoren laten doorschemeren dat hij zijn plaats gaat verlie zen. Dat heb ik gistermiddag naar voren gebracht. Coerver was natuurlijk teleurgesteld door mijn kritische opstelling, maar ik vind dat het wel de moeite waard is geweest om het te doen". Lijnrecht tegenover de mening van Van Hanegem stond uiter aard die van Coerver: „Er is niets veranderd bij Feyenoord. Ieder weekend moeten er drie spelers op de bank en ik be paal wie dat zullen worden. Als er voorbarige uitspraken tegenover spelers zijn gedaan, moet Van Hanegem bij Brox zijn, niet bij mij. Het is toch normaal dat spelers als Wery en Schneider weer hun plaats krijgen. Vooral als die spelers zelf verklaren dat ze weer 100 procent fit zijn, durf ik dat risico gerust aan. Maar als Willem het met mijn beslissing niet eens is, gaat hij daar de hele week over kan keren. Het begon al na de wedstrijd tegen FC Amster dam toen hij aanmerkingen had op de taktiek. Als Willem zegt, Jantje mag niet in de spits, dan komt Jantje juist wel in de spits. De kritiek van Van Hanegen overschaduwde in de Feyen- oord-kleedkamers engiszins de vreugde over dit toch alles zins goede resultaat. Wery, met Schoenmaker het middel punt van het conflict, gaf toe te hebben gezegd dat hij zich voor 100 procent fit voelde, terwijl hij daarna weer ver klaarde dat hij liever niet wilde ïïïelen. Wery: „Zo precies heb ik het niet gesteld. Ik heb er hij gezegd dat men nog geen wonderen van mij mag ver wachten. Maar dat is toch niet zo vreemd voor iemand die 15 wedstrijden niet heeft ge speeld". Wim Jansen: „Ik weet niets over deze kwestie, ik ben er hij de bespreking niet bij ge weest", vertelde vooral in het laatste kwartier veel last van zijn blessure te hebben gehad. Jansen die ondanks de voort durende pijn toch nog de no dige kilometers afliep: „Ik kon bijna niet meer op mijn benen staan. Ik heb wel volgehou den, maar je moet niet vragen hoe. Een verneugde Eddy Treytel was van mening dat nu de bondscoaches niet meer om zijn selectie als derde keeper voor München heen kunnen. Treytel: „Ik kan ze natuurlijk niet dwingen, maar als ik al die weken zoals nu ga spelen zal het er toch van moeten komen, dan zullen ze me wel m de selectie moeten nemen". door HARRY VERMEULEN CHORZOW - Lex Schoenmaker de verguisde. Al bijna drie seizoenen vecht de Hagenaar wanhopig voor een vaste plaats in de hoofdmacht van Feyenoord. De ene week oogst hfj eer als de maker van doorgaans belangrijke doelpunten en de andere week wordt hjj van het veld gehaald. De wis selvallige prestaties van Schoenmaker hebben dikwijls fel le discussies over de al dan niet aanwezige voetbaltalenten van de lange ex-ADO-spcler tot gevolg. Gisteren nog was hij de inzet van een mini-oorlog in de Feyenoordgelederen. Wim van Hanegem was het niet eens met de voorkeur die Wiel Coerver voor Henk Wery had uitgesproken en passant verweet „de kromme", die van zijn hart geen moordkuil pleegt te maken, zijn trainer dat er te veel wisselspelers gebruikt werden, waardoor de rust in de ploeg zou zijn weggevallen. En enkele uren na een hiervoor speciaal belegde bespreking maakt diezelfde Schoenmaker het enige doel punt voor Feyenoord, waar door de Rotterdammers een 1- 1 gelijkspel uit het vuur sle pen. Schoenmaker: „Als ik an ders moet spelen ben ik dood zenuwachtig. Maar na dat ge sprek was ik zo rustig als iets. I'.c kwam ontspannen het veld op en ik vond het maar een helemaal eenvoudige zaak dat ik dat doelpunt scoorde". Zo simpel als de dolverheuigde Schoenmaker zijn belangrijke treffer scoorde, zo gemakke lijk heeft Feyenoord in feite Ruch Chorzow bedwongen. De door Wiel Coerver als een ui terst gevaarlijk gekwalificeer de tegenstander bleek na ont leding een ploeg te zijn met een weliswaar levensgevaar lijk, maar erg eenzijdig spel- patroon. De Polen, stuk voor stuk konditioneel sterk en bij- BELFAST (SID-REUTER) Roy Stewart, speler van Glentoran Belfast, Is in de nacht van dinsdag op woens dag, na de Europacupwedstrijd tegen Borussia Mönchenglad- bach, aan de gevolgen van een hartaanval overleden. Enkele uren na de wedstrijd tegen de Westduitsers (Glentoran ver loor met 02) voelde de 27- jarige middenvelder zich on wel en bezweek korte tijd la ter. Horst Koppel, tijdens de wedstrijd in het toernooi om Ie Europacup voor bekerwin naars (kwartfinales) Stewarts directe tegenstander, toonde zich uitermate geschokt door het overlijden van de Noord ier. Koppel: „Het was een aar dige jongen, kreeg ik de in druk. Tijdens de wedstrijd heeft hij heel wat afgelopen. Het is ontzettend". Stewart, die een half jaar geleden trouwde, speelde al zeven jaar voor Glentoran, het vorig seizoen was hij voor zijn club „speler van het jaar". Ge orge Eastham, manager van Glentoran, was diep onder de indruk van het verlies: „We verliezen in Roy niet alleen een voetballer, maar ook een fijn mens". Billy Walker, verdediger van Glentoran, die tijdens de wedstrijd tegen Borussia een been brak, zal vermoedelijk eind deze week het ziekenhuis kunnen verlaten. zonder atletisch, speelden alle ballen in de diepte, waar een drietal spelers a la Peter Res- sel de zaken maar moesten opknappen. En dat lukte dit maal tegen de uitstekende Feyenoord-verdediging van geen kanten. Treytel speelde een uitstekende wedstrijd en ook de achterste vier, Rarnl- jak, Van Daele, Vos en Rijs- bergen (ze pasten een conse quente mandekking toe) raak ten niet van tegenstanders Marx, Bula en Kopicera onder de indruk. Feyenoord heeft slechts een paar gevaarlijke momenten gekend. Buiten het in de bles suretijd gescoorde doelpunt, vielen deze kansen voor de Polen alle in de eerste helft. Toen nog geloofden de Polen in een pressietaktiek. Ruch- trainer Michael Vican had wel een passende verklaring voor het enigszins teleurstellende spel van zijp pupillen: „Het feit dat wij nog niet voor de kompetitie hebben gespeeld heeft ons de nek gebroken. Wij speelden niet zo snel als anders en mijn spelers waren ook veel te nerveus. Het be slissende moment viel voor mij in de tiende minuut van de eerste helft. Toen die doel man Treytel die boogbal van Hericz zo schitterend uit zijn doel hield. Als die had gezeten hadden wij Feyenoord min stens met drie treffers ver schil verslagen". Dat Ruch nog twee wedstrij- speelt voor het in Rotterdam den in de Poolse kompetitie komt voor de uitwedstrijd, 0 Feyenoords invaller Lex Schoenmaker middenviert feest. Hij heeft zojuist Ruch's doelman Czaja (rechts) verslagen en zijn ploeg de leiding gegeven. ziet de trainer als een voor deel voor zijn dan beter inge draaide ploeg. „Feyenoord heeft professioneel en gerouti neerd gespeeld, maar over veertien dagen zullen ze een ander Ruch aan het werk zien". De mening van Vican wordt enigszins gedeeld door Van Hanegem. De kromme, die alvorens 20 minuten voor tijd met een blessure het veld te verlaten, uitermate sterk ge speeld had: „We moeten be ducht zijn voor de counters voör dezelfde stroomkosten van Ruch. Ook in Rotterdam mogen we niet te aanvallend spelen". En Wiel Coerver: „In Rotterdam spelen we hetzelfde spelletje als hier. Zelf het tempo bepalen en dan via snelle uitvallen trachten een doelpunt te maken. Door deze taktiek frequent in Chorzow toe te passen is Fey enoord wel minder in de aan val geweest, maar het heeft meer gevaarlijke kansen ge had dan Ruch Chorzow. De enorme Poolse dadendrang le verde slechts een handvol re delijke kansen op, terwijl Pe ter Ressel voor Feyenoord zonder moeite nog twee maal had kunnen scoren als hij zijn hoofd had gebruikt, toen hij na twee gave passes van de waanzinnig hard werkende Kristensen evenzovele malen alleen voor doelman Czaja kwam. Door deze missers van Ressel (ook Wery schoot een keer uit ongelofelijk fraaie po sitie hoog over), moest Feye noord tot 20 minuten voor tijd wachten voor Schoenmaker de bal uit een pass van Kristen sen langs Czaja schoot. Feyenoord leek een gewonnen wedstrijd te spelen. Rustig uitverdedigend werden de spaarzame Poolse aanvallen onderbroken. De twee minuten blessuretijd die de stipt lei dende Kenneth Burns bijtelde werden de Rotterdammers echter fataal. Uit een vrije trap wist Masczyk de bal nog net voorbij Treytel te tikken. Desastreus hoeft het doelpunt echter niet te worden. Want als Feyenoord de nu aanwezi ge verdeeldheid binnen de ge lederen weet te beperken, zal het zich zeker voor de volgen de ronde van de UEFA-cup plaatsen. (Van onze sportredactie) BREDA Zeer waar schijnlijk zullen de halve fi nalisten van het toernooi om de Europacup voor lands kampioenen de volgende na men hebben: Atletico Ma drid, Celtic, Ujpest Dozsa en Bayern München. Celtic verloor een week geleden met 23 van FC Basel en heeft volgende week aan een overwinning van 10 op eigen veld voldoende om de laatste vier te bereiken. Bayern München kan na de 41-overwinning van dins dag niet veel meer gebeu ren. Atletico Madrid en Ujpest Dozsa verwierven zich gister middag riante uitzichten op de halve finales. De Spanjaarden behaalden in Belgrado voor| 50.000 toeschouwers een ver rassende zege van 20 op Ro de Ster en namen daarmee revanche voor de uitschake ling van Spanje door Joegosla vië voor het toernooi om het wereldkampioenschap. U jpest Dozsa slaagde er in op hel veld van Spartak Trnava de score in evenwicht te houden: 1—1. FC Magdeburg heeft giste ren in de eerste wedstrijd van de kwartfinales van het toer nooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars thuis het Bul gaarse Beroe Stara Zagora verslagen met 20. De doel punten van de Oostduitsers, die in de eerste ronde NAC uitschakelden, werden ge maakt door Hermann (70) en Mewes (74) AMSTERDAM (ANP) De benefiet-wedstrijd Ajax - Tot tenham Hotspur van 8 augus tus van het vorig jaar heeft Sjaak Swart na aftrek van de vermakelijkheidsbelasting en de btw een bedrag van 280.000,- opgeleverd. Uit dat bedrag heeft Swart de investeringen betaald, die hij als restauranthouder op de Jaap Edenbaan heeft gedaan. De totale opbrengst van de uitverkochte wedstrijd in het Olympische stadion was na af trek van de vermakelijkheids belasting f 470.000. Daarvan zijn afgegaan f 65.000 btw, f 31.000 aan onkosten en onder meer f 25.00(1 voor Tottenham Hotspur. Het eindbedrag is iets kleiner geworden dan het comité ere-wedstrijd aanvan kelijk had gedacht. Tegenover de f 40.000 aan uitgaven voor de „Swart-nacht" in het Hil- tonhotel blijken geen inkom sten uit sponsorbijdragen te staan. (Van onze speciale verslaggever) DOMMELEN Er wordt op het ogenblik hard gewerkt aan een eventuele ronde van Ne derland voor professionals. Dat bleek gisteren tijdens een persbijeenkomst in de Stella Artois Brouwerij in het Mid denbrabantse Dommelen. Een ontmoeting, die in feite was belegd om de drie profklassie- kers plus het criterium in het Galderse Aerdt, die Frisol de ze zomer organiseert in sa menwerking met verschillende comité's onder de aandacht van de wieierpers te brengen, maar waar ai siiel bleek, dat juist die drie klassiekers ge zien moeten worden als een eerste aanzet voor de profron de van Nederland. De secretaris van de Stich ting Organisatie Sportevene menten (SOS) Kouwenhoven stelde het aldus: „We zitten nog steeds met de moeilijk heid, dat er tien jaar geleden met de officiële instanties een afspraak is gemaakt, dat er in Nederland per seizoen slechts een vergunning voor een etap pekoers wordt verstrekt. En die heeft Olympia's ronde nu eenmaal. Maar wij zijn gaan zoeken naar alternatieven. En de kans is groot, dat er nu in 1975 een ronde komt, die steeds één etappe in één pro vincie heeft. Het is ons name lijk gebleken, dat er op pro vinciaal niveau niet al te vee! moeilijkheden ontstaan. En daarnaast hebben wij de ze kerheid, dat er al heel wat sponsors, die goed zijn voor grote bedragen, achter zo'n ronde van Nederland staan". Een laatste opmerking, die ploegleider Piet Liebregts van de Dordtse benzinemaatschap pij de toezegging ontlokte, dat zijn firma garant zou staan voor de financiële tekorten van een eventuele ronde van Nederland voor profs. Waarop Kouwenhoven weer meedeel de. dat men met deze toezeg ging een flinke stap in de goede richting ging en dat er nu zeker ook op ministerieel niveau getracht zal worden alsnog een tweede vergunning voor een etappekoers in 1975 los te peuteren. Inmiddels zijn de drie klas siekers Zuid Holland, Mid den-Zeeland en Gelderland die deze zomer als voorproefje voor een ronde van Nederland worden verreden al geheel rond. Frisol, dat zich garant stelde voor de zestigduizend gulden, die de drie koersen kosten, heeft het via manager Jan Janssen wat deze klassie kers betreft niet gezocht in de grote namen uit het Europese wielerpeloton. Speciaal niet, omdat deze koersen bestemd waren om vooral de Neder landse beroepswielrenners meer werkgelegenheid te ge ven. En een centje te verdie nen. Wat de ronde van Zuid-Hol land betreft had Jan Janssen het deelnemersveld gisteren rond. De koers, die op 16 maart wordt verreden de Omloop van Midden Zeeland op 6 april en de ronde van Gelderland op 27 april, ter wijl het criterium in Aerdt op 5 mei is gepland heeft 71 deelnemers, waaronder twee ploegen van Raleigh, drie Fri- sol-formaties. Robot-Gazelle, een BIC-equipe en twee gele genheidsteams van Kroon en Motobecane. Onder de deelne mers bevinden zich: René Pij nen, Wim de Waal. Jos van Beers, Tino Tabak. Leo Duyn- dam, Fedor den Hertog, Cees Priem. Henk Poppe. Piet van Katwijk, Harm Ottenbros, Wim Keileners. Ger Harings, Mathieu Pustjens, Jan Kre kels. Jan Sernenti, Labourdet- te. Sleck, Piet Dubbelman, Jan Brinkman. Wim Prinsen, Klaas Balk, Ben Koken, Ge rard Vianen en Gerrie Knete- man. Het criterium in Aerdt geldt als de finale van een klassement, dat over de drie klassiekers wordt opge maakt. RGB VAN DEURSEN

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17