Weinig kans op avond-havo amroirierson fund amro-pierson fHRd SAS-PROMOTION WIL SAS VAN GENT MEER IN DE BELANGSTELLING BRENGEN Hoek heeft nog lange verlanglijst 0e Stem 0e £@euw WERKGROEP WIL STICHTING WORDEN WETHOUDER R. BARBÉ: Confessionelen vergaderden in Sas van Gent Terneuzen Kieüdrecht Zuiddorpe HULST HET ADRES Dow Chemical naar Bordeaux MEAO BASIS GELD Nieuw Namen Baarland Hoek Westdorpe Woensdag 6 maart 1974 3 stre< 8 ik (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Met het oog op de aanstaande ver kiezingen voor de gemeente raad hield de confessionele groepering een bijeenkomst voor de kern Sas van Gent in het cultureel centrum De Speije De heer J. Siteur, die de vergadering voorzat, gaf een toelichting op de doelstel-' lingen en het programma van de confessionele groepering. Het is de bedoeling dat iedere woonkern van de gemeente Sas van Gent eigen kandida ten aanwijst voor de fractie van de confessionele groepe ring in de Sasse gemeente raad. Men wil ook komen tot de oprichting van een advies raad, die nauwe contacten on derhoudt met geestverwanten in de gemeente. De heer W. Cotsen, wethouder van de ge meente, zal de verkiezingslijst van de confessionele groepe ring aanvoeren. Een van de vrouwelijke aanwezigen sprak de wens uit dat de plaatselijke vrouwenor ganisaties meer inspraak zul len 'hebben in het gemeente lijk beleid. Wethouder Colsen zei veel waarde te hechten aan deze informatieve contac ten tussen raadsleden en vrou wenverenigingen. Wethouder de Beleir meende dat het initiatief voor deze bijeenkomsten beter kan uitgaan van de betreffende vrouwenverenigingen dan van de fractie zelf. De volgende bijeenkomsten van de confes sionele groepering zullen ge houden worden op 14 maart in Philippine en op 15 maart in Westdorpe. Radioprogramma Evenals veertien dagen geleden wordt in het NCRV-radioprogramma „Een uur natuur'.', dat donder dagmiddag van vier uur tot vijf uur wordt uitgezonden, opnieuw aandacht besteed aan het werk van de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse vogelwacht de Steltkluut. Dit keer zal er aandacht worden besteed aan de zwarte hoek, nabij West dorpe, de putting, te Hengst dijk en Saeftinghe. Medewer kers aan deze uitzending zijn de heren G. Sponselee en G. Ottens, respectievelijk voorzit ter en secretaris van de Stelt kluut Uitslag optocht De uitslag van de carnavalsoptocht in Kieldrecht luidt als volgt: Wa gens: 1 Den Uil zit in den olie, Clinge, 128 pnt.; 2 Het ijzeren paard, St.-Jansteen, 125 pnt.; 3 Circus Zandberg, Graauw, 120 pnt.; 4 Het haremLied van va der Abraham, 118 pnt., 5 De Annewuiters, Kapellebrug, 118 pnt.; 6 Watergate affaire, Nieuw-Namen, 105 pnt.; 7 De zestig voet, Clinge, 101 pnt.; 8 Tappende brouwers, St.-Jan- steen, 100 pnt9 Blik in de toekomst, Nieuw-Namen, 99 pnt.; 10 Boortoren, Kieldrecht, 94 pnt. Groepen: 1 De oliecri sis, Kieldrecht, 139 pnt.; 2 Atheletie-k, Hulst, 137 pnt.; 3 Drie Arabieren met wagentje, Kieldrecht, 136 pn.t.; 4 Benzine op laat je rijden, Clinge 134 pnt.; 5 Groeratekar, Kieldrecht, 122 pnt.; 6 De Nas Boys, Kiel- dreoüt, 117 pnt. Slecht waterDe raad van beheer van het natuurgebied „de Grote Geule" bij Kiel drecht maakt zich zorgen over de slechte kwaliteit van het water in het gebied, In een onlangs verschenen rapport over de „Wase waterlopen" worden stoffen genoemd die het water van de beek veront reinigen. In vergelijking met de dode rivieren van het Waasland: de Durme en de Schelde, bevat het water van de Saeftingebeek nog 0,9 pro cent zuurstof. Het percentage zuurstof in de Durme en de Schelde is nul. Er zijn voor het water van „de Grote Geu le'' nog mogelijkheden om ge zuiverd te worden. Het ligt namelijk in de bedoeling van het Belgische ministerie van volksgezondheid om een regio nale zuiveringsstation te bou wen. Hiervoor zullen ook de gemeentelijke rioleringen van Kieldrecht en Meerdonk aan gepast moeten worden. Schieting In cate Cen traal werd een schieting ge' houden met een deelname van 43 schutters. De uitslag was: hoogvogel E. Fermont, Sluis kil, eerste zijvogel I. de Waele uit Koewacht, tweede zijvogel A. Puylaert uit Zuiddorpe, tweede hoogvoegel J. Osting uit Axel, meeste kleine vogels C. Coone en A. Mey uit Zuid dorpe elk met 4 stuks. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van een onzer verslaggevers) Dow Chemical is van plan om in de omgeving van Bordeaux in Frankrijk een groot fabrieks complex te vectigen, waar, evenals in Stade en Terneuzen chemische fcasisprodukten zul len worden gemaakt. Van de vijfhonderd miljoen dollar die Dow m 1974 gaat investeren, is overigens nog geen bedrag van betekenis ge reserveerd voor de eventuele vestiging in Frankrijk, omdat men allereerst zekerheid wil omtrent de medewerking van de Franse autoriteiten. In Ter neuzen, waar de waarde van de produktie in 1973 driehon derd miljoen dollar bedroeg, wordt dit jaar een bepaald be drag geïnvesteerd in de ver werking van ruwe olie tot grondstoffen voor de plaatse lijke chemische produktie. Naast de aandacht die Dow besteedt aan de energievoor ziening wil men ook energie besparen. Men verwacht dit jaar voor het hele concern een hoeveelheid energie te kunnen besparen tot hoogstens een kwart miljoen dollar. Zo werd In Terneuzen met de verbran ding van 7000 ton afval een grote hoeveelheid energie ge produceerd, waardoor een be sparing ootrad in bet aanvan kelijk energieverbruik. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De mogelijkheid dat Terneuzen na de opheffing van de handelsavondschool, ondergebracht in de rijksscholengemeenschap Petrus Hondius, een avond-havo krijgt is twijfelachtig. Op grond van de normen van het rijk gaat het tussen Vlissingen en Terneuzen, die beide in Den Haag een aanvraag voor een avond-havo hebben lopen. Gelet op het bevolkingsaan tal lijkt Vlissingen de beste papieren te hebben. Alleen als het ministerie het argpmpnt van de beperkte verbindingen over de Westerschelde zwaar genoeg laat wegen, is de kans dat Terneuzen over een avond-hav0 zal beschikken niet bij voorbaat uitgesloten. „Als gemeentebestuur heb ben we de aanvraag van het Petrus Hondiuslyceumi om een avondhavo van harte onder steund. Ook het provinciaal bestuur staat in deze achter Terneuzen", zegt drs. R, C. E. Barbé, de Terneuzense wet- houder van onderwijs. „Wij achten de stichting #van een avond'.iavo in Terneuzen daar om zo urgent omdat we straks in deze gemeente zonder han- delsavondonderwijs komen te zitten". Iets optimistischer ls drs. Barbé gestemd over de stich ting van een school voor mid delbaar economisch en admini- tratief onderwijs (meao) in Terneuzen. Ook hier gaat het om een ministeriële keuze tus sen Midden-Zeeland en Zeeuwsch Vlaanderen. Wet houder Barbé: „Toch heb ik goede verwachtingen dat als er aan de overkant een meao- school komt, wij die ook in Terneuzen zullen krijgen gelet op de streekfunctie die wij in Zeeuwsch-Vlaanderen vervul len In de afgelopen vier jaar is ln Terneuzen op onderwijsge bied veel van de grond geko men en nieuwe bouwplannen staan op het punt uitgevoerd te worden. In het plan Hof Zeldenrust is de openbare ba sisschool De Meerpaal in aan bouw, binnenkort zal een be gin woxuen gemaaKi lo.v kleuterscholen onder een dak, oesiemd voor openbaar, katno- liek en protestants-christelijk onderwijs, in de Katspolder, De kleuterschool aan de Prof. Zeemanstraat in de Ser- lippenspolder zal nog dit jaar worden uitgebreid. Er komt een lokaal bij voor de „open bare" kleuters waarna de be staande klaslokalen ter be schikking komen van het ka tholiek kleuteronderwijs. Verder zal net gemeentebe stuur binnen afzienbare tijd een verzoek m behandeling nemen tot medewerking aan de stichting van een protes tants-christelijke basisschool in Hof Zeldenrust, welke aan vraag naar alle waarschijnlijk heid spoedig gevolgd zal wor den door een verzoek tot stichting van een r.-k. school. je bij het onderwijs met nieuwbouw bezig. Wat dat be treft komt Terneuzen wel aan zijn trekken, al blijft er na tuurlijk nog wel het een en ander te wensen over". Tot die wensen rekent hij de stichting van een tweeklassige school op gereformeerde grondslag, een betere huisves ting voor de l.o.m.-school aan de Leeuwenlaan en meer ruimte voor de Jacob Cats school voor b.l.o.. Wat de l.o.m.-school betreft, meent wethouder Barbé dat, wanneei de financieringsmiddelen aan wezig zijn nog dit jaar begon nen kan worden aan de ver bouwing van de Zuidland- school ten behoeve van de l.o.m.-school. Andere te ver wachten voorzieningen zijn een speelwerklokaal voor de kleuterschool De Springplank bij de Zonneschool aan de Van Steenbergenlaan en een lokaal voor motorische therapie ten behoeve van de Jacob Cats- school, 11 |,l,fnl:'!|Bl| 5iW1 i J 1 iÊÈÊmim,JLek^liuli JLJ Wethouder Barbé. Over de financiering dooi net rijk van de gemeentelijke onderwijsuitgaven zegt drs. Barbé het niet eens te zijn met het stelsel dat de gemeen ten een belangrijk deel van hun algemene rijksuitkering moeten gebruiken om hun on derwijskosten te dekken. „Het zou heel wat billijke, zijn indien het rijk haar eigen onderwijskosten dekkend zou maken in plaats de gemeente daarvoor een groot deel te be lasten". Samenvattend ls wetnouaei Barbé van oordeel dat Terneu zen als centrumgemeente op het gebied van onderwijsvoor zieningen de vergelijking met gemeenten en Middelburg en Goes behoorlijk kan dooi- staan. „Ons onderwijspakket is weliswaar nog niet helemaal compleet, maar we trekken ei hard aan om het zo ver te krijgen". Schieting ;Aan de schie ting in Nieuw Namen deden 39 schutters mee. De uitdagen op wip 1: eerste hoge vogel A. van de Vijver -uit Meiseie. tweede hoge vogel Th. Ver- meire uit Kieldrecht, eerste zijvogel J. Leeraert uit Hulst, tweede zijvogel J Leeraert uit Hulst, derde zijvogel S. Praet uit Nieuw- Namen, vierde zij vogel R. Thilleman uit Nieuw-Namen, eerste kal W. Boussen uit Sint Jansteen, tweede kal Th. Praet uit Nieuw-Namen. dei de kal J Leeraert uit Hulst vier de kal J. Apers uit Nieuw- Namen. S. Praet uit Nieuw Namen schoot het gtootst aan tal vogels. Uitslagen wip 2: eerste hoge vogel P. de Baar uit Graauw. tweede hoge vogel J. de Bakker uit Graauw, eer ste zijvogel L. Vermeulen uit Kieldrecht, tweede zijvogel B Plasschaert uit Graauw, derde zijvo-gel G Mattheysen uit Nieuw Namen, vierde zijvogel L Vermeulen uit Kieldrecht eerste kal S. Praet uit Nieuw- Namen, tweede kal Th. Praet uit Nieuw-Namen, derde en vierde kal J. Wilder uit Clinge. ge. (ADVERTENTIE) Bazar De supportersclub van wielrenner Tonnie Huij zen houdt vrijdag en zaterdag in het verenigingsgebouw in Baarland een bazar. Er is on der andere het bekende rad van avontuur en een schiet tent. Er wordt ook een grote verloting gehouden met als hoofdprijs een Zaanse klok. Tennisvereniging: Op de algemene ledenvergadering van de tennisvereniging ,Hoek", die wordt gehouden op vrijdag 15 maart om 20.00 uur in restaurant „de Molen hoek" zal men zich ernstig dienen te beraden over een rigoureuze contribut'everho- ging. „De vereniging moet voor het seizoen 1974 f 3600 opbrengen, hetgeen kan ver wezenlijkt worden door de contributie drastisch te verho- yen en ln de ochtenduren de banen niet te gebruiken, waar nee duizend gulden kan wor den bespaard", zo deelt het bestuur mee. Voorts moet er, een gevolge van de verhuizing van de huidige secretaris, de heer W. de Vries, een opvol ger worden gekozen. 9 Radbout van Tol: Sas van worden." Gent kan veel beter verkocht Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „In Zeeuwsch-Vlaandren neemt Sas van Geint een aparte plaats in. We hebben hier voorzieningen, die je nergens anders aantreft. We hebben iet enige bowlingcentrum in Zeeland. Het prachtige natuur gebied Canisvliet, een winkel centrum, dat ook 's zondags jpen is en tal van uitstekende restaurants. Mogelijkheden dus genoeg om Sas van Gent goed te verkopen. In de ko mende vier maanden gaan wc dat dan ook terdege doen. We vormen uu nog een werk groep maar het is de bedoe- dng. dat Sas-promotion een stichting wordt". Dat vertelt de heer R. van i'ol (32), lid van de werk- u'oep Sas-promotion, een soort jarticuiiere VVV. Sas-promo- 'ion is een uitvloeisel van het actiecomité, dat tijdens de au- ïloze zondagen bussen char terde om Belgen uit het grens gebied naar Sas van Gent te halen. „Die actie ls zo'n groot suc ces gebleken, dat we tot de oprichting van een werkgroep Sas-promotion hebben beslo ten", zegt de heer Van Tol. Aanvankeli k dacht men aan een plaatselijke afdeling van -Ie VVV. „Maar", zegt de heer Van Tol, „het bleek dat er van mze kant zoveel verplichtin gen aan vastzaten, dat dat voor ons geen haalbare kaart vas. We hebben toen gesprek ken gevoerd met verenigingen in Sluis, Oostburg en Hulst, plaatsen die het eveneens voornamelijk van het Belgisch kooptoerisme moeten hebben. \Ve zijn nu druk bezig allerlei gegevens, ook uit Westdorpe en Philippine te verzamelen. Over een maand of vier hopen we Sas-Promotion helemaal rond te hebben". sas-promotion gaat o.m. ook •:en eigen handelsmerk voeren. Als symbool is gekozen het beeld van de schepentrekker van de Sasse schilder en Deeldhouwer H. J. de Bliek. De heer Van Tol: „Hoofd doel van Sas-promotion is op een zo breed mogelijke schaal informatie te verschaffen over AXEL Jeugdhaven 14.00 uur: Film „Kuifje". BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur: The Ge taway 18 j. Hal Stadhuis Kunstwerk van de maand van de Bergen jp Zoomse kunstenaar Lmouis Weijts. (t.m. 31 maart). Ma. t.m. vrij. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand 14.30 uiur: Dik Trom en zijn dorpsgenoten. Museum voor N. en Z. Be veland, Singelstraat 11, expo sitie schilderijen en tekenin genvan Marinus Schipper (t.m. 31 maart). Open van 9.30-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur. HULST Boekhandel Van Geyt, Steer.straat 20, expositie Hans van Efferen etsen, litho's en tekeningen (t.m. 9 maart). Werkd. van 9.00-12.00 uur en van.13.00-18.00 uur. MIDDELBURG City Geen filmvoorstel ling. Schouwburg 20 uur: „De Hollandse ronselaar",een co- medie van George Farquhar -net o.a. Petra Laseur, Cor van Ri n, en Sigrid Koetse. Rijksarchief St, Pieterstraat, expositie „Schipper mag ik overvaren" (t.m. 9 maart). Ma t.m. vrijd. van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zat, van 9.30-12.30 uur. ROTTERDAM De Doelen (hal) wat de gemeente Sas van Gent te bieden heeft. Onze gedachten gaan uit naai een bureau of winkel, waar men allerlei inlichtingen kan krij gen. Het gemeentebestuur en met name burgemeester Du- sarduijn heeft bijzonder posi tief gereageerd op onze plan nen". De werkgroep Sas-promotl- )n bestaat uit J. de Maat. voorzitter, mevrouw J. de Ko ning-Berkhout, secretaresse. Th. Mattheeuws, R. Engels, P. Maas en R. an Tol. 12.45 uur: Koffieconcert met Jaap ter Linden (gamba en cello). Schouwburg 20.15 uur: „Wilden" van Christopher Hampton door het Zuidelijk To neel Globe. Hofplein Theater 20.15 uur: Fons Jansen met „Kwar tetten". Luxor Theater 20.00 uur: Seth Gaaikema met zijn pro gramma „Elf verdwazingen". TERNEUZEN Stadhuis, Sier in serie, ex positie van sieraden (t.m, 17 maart). Open op werkd. van 8.15-17.15 uur, zat. van 14.30- 16.30 uur. ANTWERPEN Zaal Kon. Elisabeth 20.30 uui. „War Requem" van Benj. Britten door het orkest van Luik en de Kon. Zangvereni ging „Arti Vocali". Prov. Centr. Arendberg 20.00 uur: One Man Show van Toon Hermans. Volkenkundemuseum, Gilde- kamerstraat, expositie Volks republiek China. (t.m. 17 maart). Alle dagen behalve 's maandags van 10.00-17.00 BRUGGE Korrekelder Kraamplaats 20.30 uur: „Het effect van Gamma-stralen op maanbloe- rnen" van Paul Zindel. GENT Kon. Opera 20.00 uur: Exploration du monde: Kala hari, Afrique sauvage. (Van onze correspondent) HOEK Tijdens de verga dering van maandagavond van het contactorgaan Hoek, onder voorzitterschap van de heer F. K. Haak, met een vrij groot aantal belangstellenden, is ge bleken dat de kern Hoek nog een lange verlanglijst heeft. De heer Haak memoreerde een aantal punten, die reeds met het gemeentebestuur van Terneuzen werden besproken. Over het saneringsplan Oud- Vlissingen zei de heer Haak dat, hoewel daar vele wonin gen in zeer slechte staat ver keren en er van een rigoureus plan kan worden gesproken, er nog geen definitieve beslis singen genomen zijn. Een heet hangijzer bleek de aanwijzing door het gemeente bestuur van een ruimte nabij ■ie Molendijk als parkeerplaats voor vrachtwagens. Erg geluk kig is men er niet mee op Hoek. maar er kon geen (be ter) alternatieve plaats wor den aangewezen. Langdurig werd er van gedachten gewis seld over hqt beplantingsplan langs de kreek. De conclusie was, laat de begroeiing rond d» kreek zoveel mogeliik in zijn oorspronkelijke staat. Laat de natuur er haar gang gaan. Wel moet er van gemeentewe ge van tijd tot tijd gemaaid worden. Onderwerp van bespreking was ook de aansluiting op het aardgasnet van de wiiken De- Knol, Wulpenbek en BoeregaL die volgens het contactorgaan nog niet aan aansluiting toe zijn, omdat men niet aan het benodigde aantal woningen komt, die de exploitatie enigs zins rendabel maakt. Uit dc vergadering werd vernomen dat de PZEM juist heefl laten weten dat de plannen er voor klaar zouden liggen. De heer Haak dacht dat de aangevraagde subsidie voor het open bejaardenwerk wel een goede kans van slagen heeft. Men was verheugd te horen van een aanwezig raads lid dat de bibliotheek te Hoek wellicht zal worden gereali seerd, voor de uitbreiding van de Terneuzense bibliotheek. Wanneer dit echter zal plaats nebben, kon nog niet worden gezegd. Tenslotte werd even eens langdurig gepraat over de parkeerproblemen in de Bloe- menbuurt (Tulp-, Crocus- en Narcisstraat) waarbij werd meegedeeld dat de verkeers- commissie van de Terneuzense raad hiervoor een plan heeft ontworpen. Oud Raedhuys In het lo kaal bij J. van der Goes werd een ledenvergadering gehou den van de plaatselijke topbil- ja-rtvereniging Oud Raedhuys Penningmeester R. van Daele gaf een kasoverzicht, waaruit bleek dat de financiële positie van de vereniging niet ongun stig is. Een minder prettige mededeling deed de heer Van Daele met de kennisgeving van het aftreden van voorzit ter M. van Lent. Met algeme ne stemmen werd J. van der Goes in het bestuur gekozen. De heer M. Teirlijnck werd tot voorzitter gekozen. Ook de heren C. Vonk. F. van den Abeele en O. d'Hert werden aan het bestuur toegevoegd. Met enige klem werd er bij de ledei op aangedrongen dat de onder'mge competitie een ineller verloop moet krijgen, leder lid was het daar wel mee eens. Na de vergadering werden nog enkele vriend schappelijke wedstrijden ge speeld. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland; RAYONKANTOREN: TERNEUZEN riieuwstraat 9 tel 01150 7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14 tel 0)1 (0-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN. Meandag tm vrijdag 8 15-12 30 en 13 30-17.00 uur. BITTEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda- maandag tm vrijdag 19 00-21 00 uur. tel 01600-22341; zaterdag 0 00-12.00 uui. tel. 01600-49900; zondag 20 00-22.00 uur, tel 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HU IS AANSLUITINGEN: REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C Auguriijn Kantoor Nieuwstraat 9, remeuzpn tei 01150 7920 privé tel 01150-5745 algemeen redac teur Zpeland A t Koopman kantoor Kromme Weele 4. Mid- ielburg tel 01180-7764 privé tel 01180 7438 redacteur Midden- '.eeland drs J Bouwnians tel 01100-3405 Kant Klokstraat 1, loes tel 01100-8030 privé Coliinshof 35 Goes redacteur te ernpu7en en Kanaalzone G van Berkel kan'oor N:euw3traat 9, Terneuzen tel 01150-7920. privé tel 01150 4868; -edarteur W Z - Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40 Onstburg tel 01170-3370; sportredactie Zeeiand' X Konmen 'el 01155-2594. FUTO.MIURNALIST ZEELAND: C J de Boer Truman laan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland P Konlngs. tel 01150-6297. ADVERTENTIE EXPLOIT A TIE: Inspecteur Zeeland: C Menu, tel. 01100-4316

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5