Zeeuw sch-Vlaanderen blijft in trek bij Belgen Nog voor geen hok vleesafval in Aardenburg Subsidie voor weg Groede- Oostburg mogelijk Psychiatrisch onderzoek verdachten duhbele moord mm Uitbreiding Polderuus in zicht Greg orius- medailles voor leden St.-Cecilia stad streek GEBIED VOOR EEN DAGJE UIT Bil j artwedstrij d in Nieuw-Namen Hulst Axel Aandacht voor derde wereld in Den Dullaert Clinge Sluiskil Aanwezigen forum avond in Hulst: MEVROUW DE MELKER: Sas van Gent Tafeltennis- wedstrijden van politie St. Jansteen Welvaart tast welzijn teveel aan' BOL SPORT VERSLOEG CLITEX SPORT Woensdag 6 maart 1974 2 (Van onze correspondente) NIEUW NAMEN De le den van de biljartclub OBK uit Nieuw Namen hebben in Sint Niklaas beslag weten te leggen op een wisselbekei door daar van de Belgische biljarters te winnen. Het wsa een returnwedstrijd, waarin de leden van OBK moesten trachten de reeds behaalde winstpunten uit de vorige wedstrijd te verdedigen. In een spannende strijd won OBK op het nippertje met 258 tegen 254 punten. (Van een onzer verslaggevers) HULST-SLUIS. Op het verschijnsel dat men in de zuide lijke grensgebieden steeds minder Belgische kopers ziet verschij nen omdat de laatste tijd de Nederlandse prijzen fors zijn opge trokken maakt Zeeuwsch-Vlaanderen een voor de middenstand in dit gebied gelukkige uitzondering. Van een vermindering van de Belgische klandizie is praktisch niets te merken. Zeker niet tijdens de weekends want dan staan zowel in Hulst als in Sluis aile parkeerterreinen vol met voornamelijk Belgische auto's. (Van onze correspondent) PHILIPPINE Ter gele genheid van hun 25-jarig lid maatschap van het kerkzang koor „Sint Cecilia" ontvingen vier leden in hotel „De Zwaan" te Philippine de Gre- goriusmedaille met bijbehorend pauselijk lint uit handen van pastoor Buysse. De gehuldigde leden zijn mevr. Nora Cornelisse-Van Hecke, de heer Leon Haers, de heer broer de Graeve en de heer Paul Cornells. Een extra feestelijk tintje kreeg deze huldiging op de zogenaamde teerdag van St.-Cecilia door een diner in hotel ..De Zwaan" waaraan alle leden van het zangkoor deelnamen. Zowel in Hulst als Sluis wijzen de middenstanders er op dat het in 1973 wat het Belgische bezoek betreft nog drukker is geweest dan het jaar daarvoor. Overigens is het niet zo vreemd dat Zeeuwsch- Vlaanderen toch veel Belgen blijft trekken. Niet alleen zit de „loop" erin, maar boven dien is het een gebied dat zich bijzonder leent voor een dagje uit, een gebied oo-k waar de middenstand steeds de aan trekkingskracht voor de Bel gen heeft weten te vergro ten. „Het bezoek vaini Belgen aan Hulst loopt perse niet terug", zegt de Hulster middenstands voorzitter W. Kayser. „Er ko men er zelfs nog meer. Het Belgenbezoek is wat gesprei- der geworden. Vroeger kwa men ze vooral in het weekein de, maar nu zie je door de week de markt van Hulst ook al vol staan met Belgische au to's". De heer Kayser ver wacht dat er in de toekomst nog meer Belgen in Zeeuwsch-Vlaanderen inko pen zullen komen doen. „Wat de margarine betreft hangt de Belgen bijvoorbeeld een prijs verhoging van twintig francs per kilo boven het hoofd. En ook andere prijzen zullen daar omhoog gaan. Als dat allemaal gebeurt, dan kunnen we hier een stormloop verwachten". Ietsje stiller is het welis waar momenteel in de horeca- sector geworden wat de klandi zie van de Belgen betreft. Toch heeft de horeca volgens de heer Versprille voorzitter van horeea-afdelin-g groot Hulst niet te klagen omdat nog steeds heel wat Belgen van hun boodsehappentocht naar Nederlan-d een dagje uit (Van een onzer verslaggevers) AAKDENBURG. De eerstkomende maand zal de gemeente Aardenburg nog niet over een dcstructiehok voor opslag van slagerijafval kunnen beschikken. Gisteravond werd door het college besloten het voorstel een dergelijk hokje te plaatsen op het terrein van de voormalige vuilnisbelt, terug te nemen. Dit in het licht van informatie, die werd verstrekt door het raadslid Standaert. Die wees erop dat een nieu we wet in de maak is die volgend jaar van kracht wordt, waardoor erkende sla gerijen zullen moeten beschik ken over een dergelijke voor ziening, omdat het thuisslach- ten anders zal worden verbo den. Volgens hem is een be drijf in Aardenburg inderdaad van plan op deze wijze te gaan werken en hij vroeg zich af of niet voor niets nu 2400 gulden beschikbaar gesteld zal worden. Er kwamen overigens nog meer bezwaren tegen de voor genomen plaats waar het hok je zou moeten komen. Er blijkt door het vorige college reeds mondeling optie op het terrein te zijn gegeven aan een inwoner, een optie die in 1971 schriftelijk werd be vestigd. Oo-k vond men dat in de nabijheid van de plaats te veel bebouwing was en zag men het hok liever ergens an ders. Een ideale plaats zou langs de Ede weg zijn gelegen waar de betrokken grondeige naar vroeg een exhorbitante meterprijs waardoor van even tuele koop werd afgezien. Zo als wethouder G. Bonte mee deelde. Overigens waren de raadsle den het er mee eens dat Aar denburg een dergelijk destruc- tiehok moest hebben uit het oogpunt van de volksgezond heid. „Wij zijn de enige Zeeuwsch-Vlaamse gemeente zonder een dergelijke voorzie ning, aldus burgemeester drs. V. Lockefeer. Het voorstel komt nu in de volgende verga dering opnieuw aan de orde. Over kleine bedragen wordt lang gepraat, dit axioma voor raadsvergadering gold gister avond ook voor Aardenburg. Uitvoerig stond de raad stil bij voorstellen tot verhoging van de eigen presentiegelden en de rijwiel- en kledinigtoela- ge voor het personeel van ge meentewerken. Het debat over de presentiegelden werd een complete belasting technische aangelegenheid nadat de heer Clerck had gevraagd of het mogelijk was de presentiegel den te splitsen in vergoedin gen en presentiegelden. „Ik voel er weinig voor de verhoging naar de belastingen te brengen, terwijl het de ge meente meer geld kost", aldus de heer De Clerck die zei anders zijn vergoeding te wei geren. Andere raadsleden, waaronder de heren Ferket en Standaert wezen erop dat te genover de inkomsten uit pre sentiegelden ook onkosten voor het raadslidmaatschap staan, waardoor het bedrag aan inkomsten, „afgeboekt" kon worden. Uiteindelijk kon men zich met de desbetreffen de voorstellen verenigen. De verhoging van de wet- houderswedden waartegen overigens geen bezwaar be stond, ontlokte de heer Pari- daen de opmerking dat te lage vergoedingen de animo voor dit ambt zouden drukken, maar een fikse verhoging het aantal kandidaten voor het wethouderschap zou verhogen. „Misschien zitten we bij de komende raadsverkiezingen met vele personen en vele lijsten, zei hij. „Er kunnen er slechts twee wethouder worden", merkte burgemeester Lockefeer nuch ter op die erop wees dat ieder raadslid het wethoudiersschap op zak had, theoretisch. Aan het begin van de verga dering deelde de heer Locke feer mee dat een urgentiever klaring voor een tweede kleu terschool in Aardenburg is af gekomen. „Wij zijn hier zeer blij mee en we zullen geen dag verloren laten gaan bij de realisering van deze school", zo zei hij. Tot groot plezier van de heer De Clerck kon de heer Lockefeer voorts meede len dat de abri voor de bushal ten op de Kaai was gearri veerd. Binnen de kortste ke ren zal hij worden geplaatst, zo werd beloofd. De raadsver gadering werd bijgewoond door een aantal zesdeklasser- tjes van de r.-k. lagere school in Ede, een belangstelling die de burgemeester zeer op prijs stelde. maken en dan natuurlijk ook dorst en honger krijgen. „Wij gaan volgens mij weer een druk seizoen tegemoet. Er is langs de Belgisch-Neder landse kust al weer volop ver huurd en dat betekent dat wij van de zomer weer een hoop toeristen mogen verwach ten". Dit zei de heer W. Mesuere, voorzitter van de winkeliers vereniging Sluis. „Het is thans wat minder druk in Sluis, maar dat is elk jaar in janua- ri-februari zo. Een verschijn sel dat zich overigens in de gehele handel manifesteert. Wel komen hier onze vaste klanten, want die hebben we er veel in België. De toestand hier is dus normaal, met ik zou zeggen: stikqoede week- einds. Dan krijgen we veel bezoek". De Sluise winkeliers hebben kennelijk vertrouwen in de toekomst. Er is afelopen win ter weer flink gebroken en verbouwd. „Men ziet het nog steeds zitten en durft te inves teren, wat toch erop duidt dat men iets ziet in de toekomst. In het algemeen ls het bezoek momenteel zeker niet terugge- lop»*i. Vooral na de autoloze zondagen hebben wij tijdens de weekeinds meer bezoek ge had dan normaal en er zijn goede zaken gedaan", aldus de heer Mesuere. De leden van het Katholiek Vrouwengilde uit Hulst zijn voor vandaag uitge nodigd voor een introductie avond in het cultureel centrum „Den Dullaert" te Hulst. Deze bijeenkomst wordt belegd door liet voorlichtingsbureau voor de voeding te Den Haag. De avond begint om 20 uur. Kaarten De kaartclub St.- Caecilia uit Hulst hield een competitiekaarting in clublo kaal café Ron de Vilder, waar aan 26 kaarters deelnamen. De uitslag luidde als volgt: 1 L. Lebbinck 8-27, 2 R. Leeraert 8-26, 3 K. Kaijser -8-19, 4 J. Pleunis 8-19, 5 Th. de Rijk 6- 23, 6 G. de Wit 6-19, 7 L. de Wilde 6-18, 8 P. Collet 6-17, 9 A. Mariman 6-3, 10 G. Kaijser 4-3. Sjoelen De sjoelclub Wij blijven actief, hield een sjoel wedstrijd in café Ron de Vil der te Hulst. De uitslag is als volgt: 1 mevrouw C. Schau- waert-Segers 226, 2 mevr. M. Schauwaert-van de Kelen 211, 3 mevrouw T. Kaijser-Polfliet 211, 4 mevrouw R. van de Velde 208, 5 mevrouw de Vil der-van Kerkhoven 202, 6 me vrouw M. Kaijser-Piembroek 197, 7 mevrouw Kaijser-Over- mere 174. (Van een onzer verslaggevers) HULST In Den Dullaert houdt zaterdag 9 maart de werkgroep voor jongerenlitur gie een Open Huis, waarbij dan met name aandacht zal worden besteed aan de proble men van de derde wereld. Be gonnen wordt om 19.00 uur met een eucharistieviering, waarin via expressie in klank en beweging, gesprekken, spel en zang wordt getracht om dieper op het thema in te gaan en alle aanwezigen erbij te betrekken. Celebrant is kape laan Jo van der Heijden. Na de eucharistieviering bestaat er gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen. Om halfnegen begint het jongerenkoor Hulst aan een concert. Men wil er een onge dwongen, gezellig en infor meel optreden van maken. Ten gehore worden gebracht volks liederen, evergreens, tophits en enkele eigen compositis. Sinds het jongerenkoor eind 1970 werd opgericht is de po pulariteit ervan steeds geste gen. Onder leiding van dirigent Anton de Kort verzorgt het koor samen met het eigen combo gemiddeld vijftien diensten per seizoen. Het hoogtepunt vormde een twee tal radiouitzendingen in 1973 toen de KRO een jongeren- dienst vanuit Hulst verzorgde. Op 9 maart wil het koor zich ook eens op een andere manier presenteren. Voor de begelei ding zorgt ook ditmaal het el- gen comDo. Dia-avond Een aantal gewekt aan een klankbeeld over de Kruisweg, die pastoor Omer Geiillejt uit B-reskens zelf uit houit heeft vervaar digd. De jonge Belgische foto graaf Vereecken maakte de dia's, anderen zorgden voor tekst en muziek. Het klank beeld wordt donderdagavond 7 maart om halfachl in de r.-k. kerk te Axel gepresenteerd. Het geheel duurt 65 minu ten. Drumband Het gaat goed met de drumband Axel. Na de inzinking van het vorige jaar, toen het er even naar uitzag, dat de drumband opgeheven zou worden, ziet de muzikale lucht er weer wat helderder uit. Tijdens de vergadering deel de secretaris F. Wieland mee, dat er talrijke aanbiedingen komen om op te treden en feestelijkheden op te luisteren. Op het ogenblik bestaat de groep uit 36 mensen plus 15 leerlingen, die nog niet mee mogen lopen. De agenda voor de drum band Axel ziet er als volgt uit: op 23 en 24 maart gaat de reis naar Frayes in Frankrijk; 15 april wordt het weer Frankrijk, maar nu gaat men naar Cassal; 28 april worden de jaarbeurs-festiviteiten in Zelzate (B) bezocht; 23 mei neemt men deel aan het natio naai mars- en tamboerconcours in Zoetermeer; 8 en 9 juni doet men mee aan een con cours in Lomme (Frankrijk) 7 juli gaat de reis naar Bas- togne (Fr.) Eind augustus, be gin september gaat de drum band de jutterij-feesten ir Den Helder muzikaal opluiste ren. Er staan nog verschillen de concoursen op het program ma, maar de besprekingen hierover zijn nog niet hele maal afgerond. Biljartclub Morgen zal de biljartclub de Troubadour een bijeenkomst houden bij A. Ras. Nu er weer enkele leden bijgekomen zijn heeft het be stuur besloten om nogmaals een handicap competitie te or ganiseren. De vergadering be gint om half acht. Jubilarissen De feesta vond van de NKV-vakcentra le, de bond voor bouw en hout en de industriebond NKV te Sluiskil stond in het teken van de huldiging van tien jubilaris sen die 25 jaar lid van de vak organisatie waren. Het waren J. van Aerdie, B. van Hecke, R. van Hijfte, T. v. Graefschepe, R. Ivens, R. A. Bracke, G. Coone, H. Ploegaert, F. de Brauwer en F. Dieleman. Drie zilveren jubilarissen waren door ziekte verhinderd. Dis trictsbestuurder Th. Acker- mans sprak de jubilarissen toe. Hij zed dat de vakbewe ging tot taak heeft niet alleen het materiële welzijn, maar ook het geestelijk welzijn te bevorderen. „Een op de vier werkende mannen en 1 op de vijf werkende vrouwen leven in onvrede met hun werksitu atie. Zeventig procent van alle ziekten komt voort uit sociale problemen", Biljarten De Sluiskllse biljartclub Atlanta heeft de Terhole Toepers met 119 verslagen. De individuele uit slagen waren: H. Bos - G. van Ertvelde 11, W. Dubbeldam - W. Sohoonenberg 11, P. Willems - P. Frijser 02, N. Serfats - A. Frijser 20, P. de Caluwe - J. Damkaart 11, R. de Visser - C. van Delft 2—0, J. van Tatenhove - A. Heme- laar 11, E. van Hijfte - J. van Weesepoel 11, J. van de Vreede - B. Frijser 11, T. Valkx - W. Sohoonenberg 11. Kaartwedstrijd De uitslag van de in café Atlanta gehou den kaartwedstrijd was: 1. T. de Koeyer, Sluiskil. 2. R. de Kort, Terneuzen, 3. C. van de Muren, Sluiskil, 4. G. van As- sel, Wachtebeke, 5. mevr. Van de Muren, Sluiskil. fófPHB®. ïlJiifciii'i'jisii 0 Er werd zeer fanatiek gestreden om de tafeltennistitel. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE. De weg OostburgGroede kan als quartaire weg ook in aanmerking komen voor een subsidie in DACW verband. Het is niet per se nodig dat hiervan een tertiaire weg wordt ge maakt om subsidiabel te zijn. Dit zegt mevrouw De Melker uit Groede die na de begrotingsvergadering van 30 november in Oostburg op eigen houtje wat naspeuringen heeft verricht. Tijdens deze vergadering zei wethouder J. Barendregt in antwoord op een desbetreffen de vraag van raadslid F. Baar- enids, dat de weg Oost-burg Groede, die in zeer slechte staat verkeert, een tertiaire weg moest worden wilde men in Oostburg voor subsidie in aanmerking komen. Tegen de ze wegverbetering zijn bezwa ren gerezen omdat daardoor de huidige landelijk gelegen kronkelweg zou moeten wor den verlaten. Volgens de bere keningen van de heer Baren dregt bleef bij een tertiaire weg 600.000 gulden voor reke ning van de gemeente. Herstel als quartaire weg zou ongesub sidieerd zijn en de gemeente 1,2 miljoen gulden kosten. „Dat is niet w-aar", aldus mevrouw De Melker. Informa tie bij de DACW in 's-Herto- genbosch leerde haar dat een quartaire weg zelfs voor vijf tig procent door deze dienst gesubsidieerd kan worden, een tertiaire weg maar voor 25 pro cent. „Die vijftig procent sub sidie betekent dat afgezien van eventuele provinciale sub sidie of een uitkering uit het quartaire wegenfonds als res tant voor de gemeente maxi maal zes ton over blijft, even als bij een tertiaire weg en dan blijft deze landschappelijk mooie weg voor de streek be houden'', zo zei zij. Een ambtenaar van provin ciale waterstaat, de heer Rie- mens zei mevrouw De Melker dat het plan tot wegverbete ring al tien jaar oud was. „Maar hij vond het plan v-an The Arno's Dat het drum- en majorettëkorps „The Arno's" te Sas van Gent al enige vermaardheid begint te krijgen in het buitenland, blijkt wel uit een vijftal uitno digingen die zij oh-tvangen hebben. Afgelopen zoridag trad het korps op in Moerbeke. Vervolgens zullen The Arno's aantreden op 17 maart in Tor hout (B), op 24 maart in Has selt (B), op tweede paasdag in Merville (Frankrijk) en op 21 april in Zelzate (B). de gemeente Oostburg wel overtrokken. Groede heeft al twee -goede ontsluitingen", aldus mevrouw De Melker. Zij vindt dat de wethouder tijdens'de begrotingsvergade ring op zijn minst onvoldoen de was geïnformeerd. „Maar als ik als particulier deze informatie kan krijgen, moet hij als wethouder dat zeker kunnen", zo stelt zij. De weg verkeert thans in een deplorabele toestand en een opknapbeurt is hard no dig. „Groede onderhield de weg goed, maar sinds de her indeling heeft de nieuwe ge meente Oostburg er nooit iets aan gedaan. Het lijkt wel of het opzettelijk is gebeurd met de gedachte: laten we het eerst verwaarlozen, dan knap pen we het in een keer op door er een tertiaire weg van te maken", al-dus mevrouw De Melker. Het argument dat de huidige weg zo gevaarlijk is, snijdt volgens haar geen hout. „Wij wonen hier nu al zeventien jaar en er is nog nooit een ongeluk gebeurt. Als deze weg een goede quartaire weg wordt, is hij mijns inziens vei lig genoeg. Een rechte brede baan tussen Oostburg en Groe de, zoals de gemeente thans voorstaat, lijkt mij gevaarlij ker". Wethouder Barendregt zei des-gevraagd niet een twee drie te kunnen reageren op het door mevrouw De Melker te berde gebrachte. Wegens een boordevolle agenda en het niet bij de hand hebben van de desbetreffende stukken. „Ik kom hier graag morgen op terug", zo beloofde hij. Volgende week dinsdag avond zullen een aantal inwo ners van Groede, die zich in spannen voor het behoud van de huidige binnenweg een bij eenkomst beleggen in zaal Boerdam. Verschillende sprekers, waaronder vertegenwoordigers van de gemeente en standsor ganisaties zijn hiervoor uitge nodigd, evenals het Oostburgse college en fractievoorzitters uit de raad. Ook de bevolking oan Groede is welkom. De bij eenkomst begint om 20.01) uur. (Van onze correspondent) BREDA In zaal „De Klei berg" werden de Zuidneder landse politie tafeltenniskam- pioenswedstrijden gespeeld. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door teams van de gemeentelijke politiekorp sen uit Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland, teams van de rijkspolitie en de koninklijke marechaussee. De organisatie was ditmaal in handen van de Bredase po litie sport- en ontspannings vereniging die dit evenement voor de eerste maal organi seerde in Breda na in de voor afgaande jaren op andere plaatsen als gast hieraan te hebben deelgenomen. Aan de wedstrijden, die onder leiding van de heren Wakkere en Meij- ers werden gespeeld, werd door 70 politiemannen deelge nomen. De voorzitter van de Bredase vereniging, de heer W. J. van Bruggen sprak zijn voldoening uit over de grote deelname en zei verheugd te zijn dat nu Breda als gastheer mocht optreden Nia een spannende strijd kwamen de vol-gende winnaars uit de bus: eerste plaats A- enkelspel: Suisken Eindhoven, Wakkee Breda en Schiepers Hoensbro-ek, allen gemeente politie. B-enkelspel: Heuschen rijkspolitie Zuid, V. d. Weiden gemeentepolitie Oss en Van Summeren kon. marechaussee Brabant. Bij het dubbelspel wonnen: Suisken en V. d. Brand Eindhoven, Wakkee en Verweij Breda en Sohiepers en Vlot H-oensbroek, allen ge meentepolitie. Waarnemend commissaris Verhagen reikte na afloop de prijzen bestaande uit bekers en plaquettes uit en dankte de heren Meijers en Wakkee voor het organisatorische werk. De door commissaris Van Goe- them beschikbaar gestelde wisseltrofee werd gewonnen door de kon. marechaussee Brabant. Jaarmarkt Door het jaar marktcomité wordt elk jaar bij het houden van de jaar markt in Sint-Jansteen via luidsprekers muziek op straat ten gehore gebracht. In verband met het smartelijk overlijden van het landbou wersechtpaar De Cock-Steij- aert, waarvan de begrafenis donderdag 7 maart plaatsvindt, heeft het jaarmarktoomité be sloten geen muziek te maken. Tevens heeft dit comité beslo ten om de keuring van het vee, varkens en paarden niet om 11.00 uur te laten begin nen, maar pas na de eucharis tieviering, die om 11.00 uur aanvangt. Het vee, dat op het Kerkplein in voorgaande jaren werd gekeurd, zal nu naar een andere plaats worden ge bracht. Aan- en afvoer van vee zal op gewone wijze kun nen geschieden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een spoedige uit breiding van de tijdelijke wijkvoorziening ,,'t Polderuus" in de Goese polder is nu toch in zicht. Dat deelde wethouder J. Roose de aanwezigen gister avond mee op de hoorzitting welke het Goese gemeentebe stuur in het Polderuus in Goes-Noord had belegd. Wethouder Roose liet de be woners verder weten dat de definitieve wijkvoorziening gerealiseerd zal moeten wor den in het middengebied van de Goese polder. De vertra ging in de woningbouw ver traagde echter ook de realisa tie van een definitieve wijk voorziening, maar het gemeen tebestuur zal niettemin trach ten een oplossing hiervoor te vinden. Men wil de definitieve wijkvoorziening in Goes- Noord koppelen aan de scho lenbouw hoewel dit weer an dere problemen zal geven. Wethouder J. Dijkgraaf sloot hierbij aan door te zeggen, dat de rijksoverheid momenteel zeer aarzelend staat tegenover investeringen in wijkcentra in de kleinere steden. Wat be treft de realisering van een dienstencentrum in Goes on derzoekt de Stichting Zeeland momenteel of zo'n centrum in Goes moet komen en waar dan wel. Maar wat betreft het ge combineerd wijk- en diensten centrum waren de vooruitzich ten volgens de heer Dijkstra momenteel niet gunstig. Op de hoorzitting brachten de bewoners van de Goese polders verder nog een bod „huis-tuin- en keukenoroble- men". Zaken als wateroverlast in de wijk, breedte van trot toirs en wat dies meer zij. Van de kant van de bejaarden werd verder gesteld dat velen van hen niet in staat waren zelf een lapje grond bij de woning te verzorgen. Van de zijde van de stichting Samen werking Goes werd daarop ge antwoord dat het de bedoeling is dat men elkaar daarbij helpt. Want er waren bejaar den die wel graag zelf wat wilden tuinieren. Als alles over moest gaan In centraal beheer kon dat ook niet meer. De bejaarden brachten ook nog de wens van een alarme ringssysteem naar voren maar de stichting Samenwerking Goes zei, dat ze niet meer kon doen dan reeds was gebeurd een verklikkerslampje aan de buitenkant van de woning. De stankoverlast van de grasdrogerij van de firma Timmerman kwam tenminste ook nog aan de orde. Wethou der L. H. de Leeuw zei daaro ver dat de gemeente momen teel niet kon ingrijpen. Men zoekt nu naar een basis waar op verplaatsing van dit bedrijf mogelijk wordt, maar dat zal zware financiële consequenties met zich meebrengen waar door de Goese gemeenschap andere zaken opzij zal moeten zetten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Is verdere indus- trialisatie in het algemeen en in het gebied van Zeeuwsch- Vlaanderen in het bijzonder in de toekomst wel of niet gf. wenst. Over dit thema sprak men in Den Dullaert tijdens de forumavond, die door het Interkerkelijk Deltaberaad «p touw was gezet. Inleiders ds. H. Strating be- toogde dat de toekomst van de delta wel degelijk een zaak is, die het Interkerkelijk DeltaDp- raad aangaat omdat je eis mens nu eenmaal ook verant woordelijkheid draagt voor het lot van je medemens. Ds. Strating meende dat Jt je als christen moet verzetten als er ongewenste situaties dreigen te ontstaan. Men was ervan overtuigd dat er een ongewenste situatie zou gaan ontstaan als er in Zeeuwsch- Vlaanderen nog meer basisin dustrie gaat bijkomen. Alle aanwezigen waren het met de forumleden eigenlijk wel eens dat door de welvaart het wel zijn teveel wordt aangetast. Voorstanders van verdere in dustrialisatie waren niet on deze bijeenkomst aanwezig, zodat de discussie hierover een wat eenzijdig karakter kreeg. In verband met de induslrl- alisatie kwam ook de reclame aan de orde als middel om de consumptie en daardoor cian weer de produktie op te voeren. Ds. Strating merkte op dat in verband met die recla me de mens teveel als object wordt beschouwd en te weinig als medemens. Unaniem was men van mening dat de maat schappij een wat andere koers moet gaan varen. „Dat kan niet van vandaag op morgen gebeuren, dat moet geleidelijk gaan", aldus de Zeeuwse PPR- Statenfractievoorzitter C. van Waterschoot. Tijdens deze bij eenkomst werd het klankbeeld „Kleur bekennen in de delta" vertoond. Na de discussie gaf de cabaret-groep Kleur Beken nen een voorstelling. (Va-n een onzer verslaggevers) Wegens de carnavalsdagen was er de afgelopen week in het bedrijfsvolleybal te Hulst, slechts één speelavond. Op de ze avond werden uitsluitend bekerwedstrijden gespeeld, voor die begeerde Bevob0 be ker. Opnieuiw werd een gewaand beker-kandidaat uitgeschakeld, want Clitex Sport 1 verloor van Bol Sport. De uitslagen: voor de beker bij de dames: Watneys 1 - KPJ 1 21, SC Morres - Cli tex Sport 40, Hako Daf - Voorwaarts 2 3—1. GVC - Ma vo 2 30. Voor de beker bij de heren: Watneys - CVC 1 3—1, Clitex Sport 1- Bol Sport 0—4. SC Morres - KPJ 1 03, Hako Daf - Luctor Banden 2 21. Voor de competitie werd ge speeld een wedstrijd in de lie ren tweede klasse tussen Lv- beert Verstraeten 2 en GVC. Het team uit Kapellebrug won met 30. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Oe twee jongens, die zaterdaga vond bij een roofoverval het echtpaar De Cock-Steijaert in Absdale hebben gedood, zullen vandaag bij de officier van justitie in Middelburg en bij de kinderrechter worden voor geleid. Het staat vast dat het twee tal dan naar een inrichting zal worden gestuurd voor obser vatie van hun geestelijke toe stand. Dit deelde gisteren de officier van justitie mr. W. Kolkert in Middelburg mee. Bit systeem wordt volgens hem altijd toegepast als het gaat om de berechting van minderjarigen. Dan moet er altijd eerst een psychiatrisch rapport komen. „Er is een diepgaand onderzoek nodig om te weten te komen wat er precies met deze jongens aa" de hand is", aldus mr. Kol kert. In verband met dit on derzoek zal volgens hem de berechting van de knapen niet voor de zomermaanden kun nen geschieden.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2