>pt ;ka ifia ONVERWACHTE REDDING VAN VICTORIA Bedenkelijk vioolconcert van Stradiverius Paradijsvoge DE POPPENKAST VAN PRIKKEBEEN oren michel jobert: de glimlachende zwijger op buitenlandse zaken in parijs Hitier nu „opera-ster" in beide D tuislanden lyern ract met honc wordt verlengd laan van Kreeke rde o nfyj.ono.o ocn oon n kleine SAMENKOMST GIL Q JAAP WiL NIET ETEN ZES APEN ION RUCH ERKOCHI Zwijgzaam Rekenkamer Minister Uitzicht 12 16 Woensdag 6 maart 1974 13 19 PHEN Bayern tn heeft gisteravond in In de eerste wedstrijd kwartfinales van het Itoernooi om de Europe er voor lamdskamploe- gen CSKA Sofia met ewonnen. Bij de rust de W'eslduitsers met scorevertoop was: 8. Isson 10, 23. Marasji- ll. 33. Beckerobauer 2 Muller 3—1, 88. Tor- 41. Aantal toe- Iers: 70.000. onze sportredactie) I HAAG Het sectiebe- Vtaald voetbal heeft eind Iweek tijdens een beslo- f-gadering min of meer genomen van dr. nc. De bondscoach was awezig. Mgar het selec- Jmr besloot zijn contract, Ijuli a.s. afloopt, niet te |en. Cor van der Hart een jaar bij de KNVB I blijven, als hfj .tenmin- |t voordien te kennen Jn club te willen trainen. de benoeming van een Ir van Fadrhonc is nog leslissing gevallen. De Ian Ajax-trainer George 1 is genoemd, maar Kno- |at nog een seizoen bij nder contract en indien Iraagd wordt is de hou- pn het Ajax-bestuur in nzeker. Inmiddels is er |mmissie benoemd, be- uit de heren Hogewo- fon, Timman en Brox, voordracht zal doen de opvolging van nc. HAAG De Zeeuwse -I's Arjaan van de en Gerard Verhulst in het afgelopen week- De Uithof in Den Haag omen aan het open- tmpioenschap van olland. Van de Kreeke achter Jan Bazen, Jos in en André Kraaye- Is vierde en Verhuist htste. verd gereden op de ts 500 (2x) en 1000 Van de Kreeke noteer- ijn eerste rit op de 500 43.3 en in de tweede 3 rond. Verhulst had lalen 45.2 nodig. Op de ieter waren de tijden Zeeuwen 1.31.00 voor Kreeke en 1.35.7 voor „Als er niet zo'n woning- boomnood was, zou ik op staande poot verhuizen"! riep Hopshops de Eekhoorn met overslaande stem tegen zijn beste vriend Dubbel de Eland, „want ik krijg nog eens wat van m'n buurman, die Stradiverius Paradijsvo gel!» Zenuwaetig liep het dier tje over h pad langs de bosvjjver h n en weer. „Hij maakt me ïpleet gek met die rotviool an hem! Mijn vrouw Pent. Pee is op van de zenuwen, edere dag om 10 uur preci s barst de el lende wees los en je kunt net zo diep o der de blade ren kruipen als je wilt, maar het helpt geen zier!" „Probeer heit eens met watjes in je oren opperde Dub bel, die op een afgezaagde boomstam was gaan zitten om de woordenstroom beter te kunnen verwerken. „Niets kan dat afschuwelij ke gejammer tegenhouden!" gilde het boze eekhoorntje, „sinds vorige week dinsdag, toen Stradiverius die viool meebracht van een rommel markt in het Grote Bomenbos, heb ik geen dag meer rust gehad!" Nou, dat was ook te zien, want het arme dier liep krom van vermoeidheid. Het was geen wonder, dat Hopshops zo boos was; de mu ziek van Stradiverius' viool was inderdaad niet om aan te horen. Het hartverscheurende gejammer had de vrouw van Hopshops in de wandeling Pentie genoemd zelfs een zenuwinzinking bezorgd, die ze nog steeds niet te boven was. Ze lag reeds drie dagen, met een koortsthermometer in haar bek, op bed en slikte voortdurend pilletjes voor haar broodnodige rust. Hopshops had dus alle reden om ziedend te zijn! „Maar ik heb er genoeg van!" begon hij opnieuw tegen Dubbel „ik heb er meer dan genoeg van en ik zal niet de enige zijn! Ik ga een paar sterke lotgenoten verzamelen en samen zullen we de woon- boom van die Stradiverius Pa radijsvogel wel eens ontworte len en omver duwen, zodat hij, met z'n hele hebben en houen, voorover in de bosvij- ver plonst!!" Daarna verdween het diertje met driftige pasjes in het bos om zijn woorden kracht bij te zetten. Dubbel bleef met een ver twijfelde blik in zijn lodderige ogen achter en mompelde: „Daar komt narigheid van Ik voel het aan m'n mieren Daar komt veel narigheid van drie ontzettend sterk! Suida Everzwijn kwam het eerst opdagen en omdat haar ogen niet meer zo best waren, zou ze regelrecht de bosvijver in gesjokt zijn, als Dubbel, die natuurlijk ook van de partij was, haar niet had tegenge houden en naar de boom van Hoshops had geleid. Caballero de Pony verscheen helemaal niet. Hij was kenne lijk vergeten waar Hopshops nu ook al weer woonde en liep nu, naar de eekhoorn ver onderstelde, waarschijnlijk er gens door het bos te dwalen. Maar dat was niet zo erg, wamt Sjanie de Geit arriveer de iets later dan Suida en samen met Dubbel zouden de geit en het everzwijn het wel klaarspelen. Omcat het al te laat op de avond was om het plan dezelf de dag nog uit te voeren, spra ken de dieren af, dat zij de volgende morgen om tien uur met vereende krachten de boom zouden ontwortelen. Het zou echter allemaal' héél an ders lopen, dan Hopshops ver moedde. Om acht uur 's avonds zou den de dieren, die Hopshops bijeengeroepen had vooir de volvoering van zijn plan, sa menkomen onder de woon- boom van de eekhoorn zelf. Drie bewoners van het bos hadden hun medewerking toe gezegd: Suida Everzwijn, Ca ballero de Pony en Sjanie de Geit. Het waren dieren van verschillende afkomst en stand, maar zij hadden één ding gemeen: ze waren alle Het gehele bos was nog in diepe rust, toen de volgende morgen plotseling een vrese lijk gegil alle dieren uit hun slaap deed wakker schrikken en hun bloed deed stollen in de aderen! Iedereen vloog, letterlijk of figuurlijk, uit zijn woning en snelde naar de plaats des on- heils, 'terwijl het gekrijs nog steeds voortduurde. Wat was er gebeurd? De gevreesde misdadiger Ploert Pestvogel had weer eens toegeslagen!! Het andier Jol Christiaan Claessen, Etten-Leur, 11 jaar. <res.'tn was reeds jarenlang berucht, zelfs tot in de verste uithoe ken van het dierenbos Toen hij nog maar een Ploertje van twee maanden was, stal hij al etenswaar uit de bomen van ae eekhoorns en de vogels en het was van kwaad tot erger gekomen. Maar hoe graag de dieren hem ook gevangen wil den nemen en straffen: ze kon den hem niet te pakken krij gen, want voor ze het wisten was de vogel gevlogen! En nu had Ploert van de onvoorzichtigheid van de fa milie Pauw misbruik weten te maken door hun dochter Vic toria te schaken! Het hev'ge gegil, waardoor de dieren waren wakker ge schrokken, was dan ook af komstig van de ontvoerde jon gedame. Zodra de snelste dieren, diie het eerst ter plaatse waren, zagen wat er gebeurd was, zetten zij de achtervolging in. Ploert Pestvogel kon nu ge lukkig niet wegvliegen, omdat hij Victoria mee moest nemen en het rennen werd hem bo vendien zeer bemoeilijkt door de wanhopig tegsnspartelende pauw. Daarom begreep de pstvagel dat hij iets anders moest verzinnen Plotse ling rende hij een leegstaande, onbewoonbaar verklaarde woonboom binnen en sloot zich met zijn gijzelaar op'!! „Haha!" kraste hij vanuit de boom, „nu kunnen jullie niet meer bij me! En pas als jullie een los prijs van 20.000 beukenoten hebben betaald, krijgen jullie Victoria Pauw terug en geen moment eerder!" Twintigduizend beukeno ten! Moedeloos en uitgeput van het harde rennen, gingen de dieren voor de boom zitten en hun aantal werd weldra aan gevuld door de anderen, diie niet zo snel ter poot waren. Ook Hopshops was op de plaats des onhedls aangekomen en hij voelde het als zijn plicht om in deze noodsituatie als leider op te treden. Daar om klom hij op een hoge boomstam en nadat Dubbel met een paar flinke stampen op de grond om stilte had gevraagd, sprak de eekhoorn de menigte toe: „Zoals we al lemaal hebben gezien heeft Ploert Pestvogel weer op mis dadige wijze toegeslagen! Hij heeft de brutaliteit gehad om Victoria, de dochter van de, door ons allien ongetwijfeld zeer geliefde, familie Pauw te schaken! En nu eist die Ploert een losprijs van 20.000 beuke- nootjes in ruil voor het leven van die arme Victoria! We weten, dat we dat nooit kun nen betalen en laten we dus allemaal ingespannen gaan na denken hoe we haar kunnen redden". Diep onder de indruk van Hopshops' treffende toespraak zetten alle dieren hun brein aan het werk. Maar hoe ze ook dachten, peinsden en piekerden, nie mand kwam met een goed idee naar voren, en de tijd schreed voort Het was al bijna halftien geworden en toen Ploert had aangekondigd, dat hij niet langer dan tot tien uur zou wachten, kwam plotseling Ho ratio Hermelijn naar voren en fluisterde Hopshops iets in zijn oortje. Het snuitje van de eekhoorn klaarde helemaal op bij het vernemen van zo'n ge weldig idee! Hij rende naar Stradiverius Paradijsvogel toe, die natuur lijk ook tussen de menigte zat na te denken en zei met een suikerzoet stemmetje: „Goede morgen, Stradiverius". „Goedemorgen", antwoordde Stradiverius een beetje ver baasd, want zoveel vriende lijkheid was hij van zijn buurman niet gewend. „Je gaat straks zeker weer eh oefenen op je viool? Hmm?" vroeg de eek hoorn zo langs z'n snuit weg, terwijl hii quasi onschuldig naar de wolken keek. „Ja, natuurlijk. Hoezo?", vroeg de ander. „Dan heb ik een prachtig idee. Zie je al die dieren? Zou die hele menigte geen gewel dig publiek zijn om naar één van je schitterendste vioolcon certen te luisteren?" Meer hoefde Hopshops niet te zeggen. Langs Stradiverius' moddervette snavel gleed langzaam een blik van stille verrukking en het volgende moment was hij al weg om zijn viool te halen. Precies om tien uur zat hij op de onderste tak van de boom, waarin Ploer. Pestvogel Victoria Pauw vasthield en daar vertolkte hii met gesloten ogen één van de beroemdste vioolconcerten van Mendels sohn. Het volgende mo ment vloogt het deurtje van de boom met een zwaai open! Met openstaande veren, geel groen gelaat en een radeloze blik in zijn ogen snelde Ploert Pestvogel naar buiten en gaf zich over! Zo kwam alles, dankzij het huichelachtige plan netje van Horatio Hermelijn toen nog op zijn pootjes te recht en kon Victoria Pauw weer veilig naar haar familie worden teruggebracht. Ploert Pestvogel werd, als straf voor al zijn misdaden, uit het bos verbannen. En Stradiverius? Die was door dit voorval toen wel enigszins aan zijn muzikale aanleg gaan twijfe len en had zijn viool aan de wilgen gehangen. Onze para dijsvogel had een nieuwe hob by gekozen. Van toen af aan was hij een verwoed verzame laar van sigarenbandjes AD DE REGT 9 Monique Daalman, Nisse, 5 jaar. \f De poppenkast van Prikkebeen, Alle kinderen gaan daar heen. Kle.n of groot, Dik of dood, Dun of smal, Die Prikkebeen doet zo mal. Priklcebeen vangt een vlinder, Een veldwachter loopt daar ginder. Toos van Ginneken, Bavel. Ad de Regt heeft voor de Kleine Stem weer een erg fijn verhaal ge schreven. Hoewel het nogal lang is hebben we besloten het toch hele maal te plaatsen. We hebben nog enkele ver haaltjes en gedichten liggen, die we nog in de Kleine Stem zullen zet ten. Veel jongens en meisjes, die een teke ning hebben gestuurd moeten we teleurstellen omdat we er veel meer binnen krijgen dan we er kunnen piiaataen. eindredactie rieja van aart O, o, zuchtte Jaap Mulders vader Onze Jaap wil nooit eten En als hij het doet Lijkt het 'vel vreten. Maar Jaap zegt: Ik wil wel, maar moeder geeft me dan een lel Op een dag kreeg hij zo'n harde lel Dat hij zei: Ik lust het wel En daarom komt het dat hij nu wel veel eet En ze noemen hem nu Jaap Vreet. MIEKE GLADDINES, Steenbergen. Zes apen zaten vrolijk en blij Netjes op een rij Eentje ging uit het verblijf Toen waren er nog maar vijf De tweede aap werd een grote klier Toen waren er nog maar vier Nummer drie Verongelukte aan zijn knie Aapje twee Zakte door de wc En tenslotte aapje één Werd oud en grijs en woonde verder alleen. MARIUS SONNEN, Breda 9 jaar. AnneKes de Laat, Dreef 20 in Made zou graag correspon deren met een meisje van 9 of 10 jaar. Zelf wordt ze op 8 april 10 jaar Annel.es houdt van '.ezen en postzegels verza melen. Joke Herreygers belooft ie dereen, die haar schrijft een brief terug te sturen. De meis jes en jongens waarmee ze wil corresponderen zouden 12, 13 of 14 jaar moe'én zijn. Joke houdt van lezen, plaatjes draaien, verhaaltjes schrijven eh postzegels verzamelen. Haar adres is Joke Herrey- gers, Nicolaas Pickstraat 10 Steenbergen. I an onze speciale verslaggever) 1WICE Ruch Chor- t in zijn voorbereiding wedstrijd tegen Fey- niets aan het toeval iten. winterstop in Polen te ngen volgende week Poolse competitie weer ploeg van de 49-jarige che trainer Michal Vi- e keer in een trainings- i.ieen geweest en werd rntal oefenwedstrijden sland gespeeld. Enkele oor de wedstrijd heeft horzov, dat met drie voorsprong op Sta Mie- erste plaats in de Poolse :ie bezet, zich terugge in het plaatsje Kamien. ilen vertrekken een uur wedstrijd, die vandaag uur begint, vanuit een skamp naar het stadion ich in Katowice, dat eschouwers kan bevat- tot de laatste plaats li zijn. Vo' "ens trainer eeft die grote belang- te maken met het feit h nog de enige Poolse in het Europese beker en de plaatsing van se elftal voor de eind- ,n het wereldkampioen- De vorige week haalde de Franse minister van buiten landse zaken, Michel Jobert, weer eens de wereldpers. Le den van de commissie voor buitenlandse zaken van het Franse pseudo-parlement ver telden dat de minister had ge zegd, dat hij zijn Engelse en buitse collega's de volgende keer zou begroeten met „Dag verraders". De Quai d'Orsay ontkende prompt dat de heer Jobert iets dergelijks zou heb ben gezegd, maar kon dat niet staande houden. Waarop men liet weten dat de minister er bij had gezegd: „Lachend na tuurlijk". Dat zijn de nuances van de Franse diplomatie. ETBAL Het Neder- lateurelftal heeft giste- in Huizen een vriend- ijke voetbalwedstrijd n Noors elftal bestaan- pelers tot 23 jaar.ge- seld 0—0. Zoals de meeste leden van de uit conservatieve techno craten bestaande Franse rege ring is Michel Jobert (52) lang op de achtergrond geble ven. In Marokko geboren, waar zijn vader een beschei den bedrijf had. Zijn tempera- Went is niet erg zuidelijk: in het milieu waar hij uit stamt toont men zich liever terug houdend en zwijgzaam. Op de kostschool waar hij opgroeit, ontwikkelt hij zich tot een wat bedachtzame ongelovige. Zonder zich in te spannen werd hij vaak de eerste van de klas. In 1939 gaat hij naar het moederland om er politie ke wetenschappen te bestude ren, maar een jaar later ziet hij Frankrijk pas goed, op de 'iets, tijdens de grote vlucht voor de Duitsers. Hij slu t zich aan bij De Gaulle's Vrije Fransen, maar een vertrouwde van de lange generaal zal hij niet worden. Via de Italiaanse veldtocht, r? .bevrijding van Zuid- en Oost-Frankrijk en de verove- rmg van Zuid-Duitsland be landt hij in het Franse bezet tingsapparaat van Oostenrijk. De demobilisatie brengt hem van de ene administratie in de andere. Twee jaar Rekenka mer gaat aan zijn lange carriè re in ministeries vooraf. De talrijke ministerswisselingen maken hem niet milder voor de parlementaire democratie. Pierre Mendès-France, die hem tijdens zijn regeringsperi ode als adviseur heeft leren waarderen, zei vorig jaar nog van Jobert: „Een werkezel, ie mand die heel scherpzinnig, heel ijverig, heel degelijk, een dossier wist te ontleden". Met Mendès schuift ook Jobert naar de achtergrond. Na zich beziggehouden te hebben met Arbeidszaken, met Financiën, met Defensie, met Volkshuisvesting, met Sociale Zaken en met West-Afrika keert hij terug naar de Reken kamer. Niet voor lang. Er vol gen weer een paar van die ongrijpbare ministeriële advi seurschappen, zoals Ontwikke lingssamenwerking, Sahara en Overzeese departementen en dan komt zijn benoeming tot directeur van de SOFIRAD. de maatschappij door middel waarvan de Franse regering commerciële radiozenders als Europa F. t0 Mon'--Carlo en Radio Andorre beheert en conUoleen. Dat wordt echter nog steeds niet het behagelij- ke einde van een mooie loop baan, zoals verwacht kon wor den. In 1962 vraagt Georges Pompidou, toen nog eerste mi nister, als adjunct-directeur van zijn persoonlijk kabinet. „Jobert, die heeft ruggegraat", zal de tweede president van de Vijfde Franse republiek eens verklaren. Als Pompidou na de Mei-revolutie van 1968 bij Charles de Gaulle in onge nade valt, blijft Jobert tot zijn kring behoren. In 1969 wordt die trouw beloond: Michel Jo bert wordt secretaris-generaal van de nieuwe president. In die functie bereidt hij niet al leen de toetreding van Groot- Brittannië in de Europese ge meenschap, handelsovereen komsten met Libyne en de ont moeting van Pompidou met Nixon voor, maar ook de ge sprekken van Kissinger met Le Due Tho. Dan wordt een jaar geleden, de hoge ambtenaar die meer dan twintig jaar bewindslie den als adviseur heeft ge diend, eindelijk zelf minister. Zijn ruime departementale er varing maakt het niet nodig veel op de Quay d'Orsay te veranderen, al beklagen zijn secretaressen zich soms over zijn hekel aan hoge tempera turen, waardoor zij zitten te rillen van de kou. En zijn JOBERT. referendarissen en ambassa deurs moeten wennen aan zijn wat raadselachtige aantekenin gen op hun rapporten en noti ties. Meestal geen „Akkoord" of „Niet mee eens", maar een „gezien" dat de opstellers met hun eigen verantwoordelijk heid alleen laat. In de internationale politiek volgt Jobert een stevige, strakke lijn. Olivier Todd, die in een artikel in „Le nouvel Observateur" veel uitspraken en details verwerkte, weet te melden dat Henry Kissinger eens van Jobert heeft getuigd: „Jobert is degene die me het knapst krenkt" en de West- duitse diplomaat Egon Bahr zei dat Jobert de belangwek kendste Franse staatsman was; die hij sinds lang had gezien. Sommigen noemen hem een cynicus en men moet erken nen dat hij niet het toonbeeld van een internationaal den kende, idealistische politicus is. Hij gaat ervan uit dat Frankrijk een middelgrote macht is, die zich niet moet laten lijden door de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Daarbij wil hij vrijheid van handelen hebbe- of, zoa's hij wel eens ronduit heeft gezegd: „We hebben maling aan ieder een". Op zijn manier wil hij best Europeaan zijn, maar wanneer hij in de oliecrisis van oktober Nederland rustig laat stikken, doet hij dat om dat Frankrijk zich dan machti ger voelt, zegt Todd. Zeker is ook dat Jobert onder de druk leett van de negentig divisies, de twintigduizend tanks en de 4500 vliegtuigen van het oos telijk blok. Dat maakt dat hij, anders dan Pompidou, toch be ter met de Amerikanen com municeert dan met de Russen. Maar deze kleine gestalte met z'n scherpgelijnde kop spreekt dan ook Engels. Jobert. die vroeger aan de leiband van de president liep, is zich van lieverlee zelfstan diger gaan gedragen. Een van zijn weinige tekorten: hij is een slecht spreker. Zijn hoge intelligentie stempelt hem echter tot een geduchte rivaal in de pompidoliaanse menage rie. Nu de gezondheid van de president weinig stabiel lijkt, zouden zich voor hem wel eens nog weidser uitzichten kunnen openen. JOOP BARTMAN (Van onze correspondent) BONN Op het stuk van Adolf Hitler blijft ons niets meer bespaard. Vcorflat ie mand ook maar tot de demi- finale de vloedgolf van lite ratuur en films doorzwom men kan hebben, wordt het doorweekte publiek in Duits land uitgenodigd naar d? opera te komen. Men zou het niet voor mogelijk g.'hc len hebben, maar in Gelsenkir- chen (West) en in Berlijn (Oost) beleeft de dictator als ingend mons'rnm een reïn carnatie; respectievelijk op de nodia van het „Stadttea- ter" en van de „Deutsche Staatsoper" De kunstenaars van ce DDR kan men ten goede houiden, dat het hen niet om Hitler begonnen is. De „Führer" verschijnt allt-en maar als randfiguur ten to nele; als de noodzakelijke antipode van de hoofdper soon o-m wie het hier gaat: Albert Einstein. Desondanks hoe kan het anders heeft deze opera een veel sterkere po'itieke invloed als heit Gelsenkirchense drama: „A.H. - beelden uit het leven van een leider". Terwijl ,A.H." een mislukte poging is om het kwaad van de dictator artistiek zicht baar te maken, stelt de Oost- ber'ijnse opera Einstein voor als een burgerman, die poli tiek gefaald heeft. Nadat hij voor Hitier naar Amerika uitge reken was, l=gde hij hier de grondslag voor de aitoomibom, diie later Hirosji- ma en Nagasaki zou vernieti gen. Hoewel deze schuld vraag op zich al een behoed zamere behandeling vergt dan de Oostduitse librettist Kan Mickei bereic was te geven, ergert vooral de we tenschap, dat deze opera noo-iit geschreven was, wan neer Einstem zijn neil ::i de Sovjet-Unie gezocht en daar zijn bom geknutseld zou hebben. Desondanks komt Einstein er m Oost-Bsrlijn ndet al te zwart van af, hetgeen helaas ook geldt voor de hoofdper soon van de Gelsenkirchense opera. Weliswaar schijnt dit met de bedoeling geweest te zijn van librettist Michel Leinert, maar zijn in Hanno ver als professor musceren- de vader, Friedrich, miste het talent om de fataliteit van een Hitier muzikaal het vereiste karakter te geven. Ook „De beelden uit het le ven van een leider" zijn zo onschuldig, dat argo.oze toe schouwers eerder de i ndruk kunnen krugen. dat het alle maal zo erg niet geweest kan zi; De drang van theaters in de provincies, koste wat het kost een primeur te verwer ven. achl'nt in O •Is'-r1:'!'iUPn de doorslag gegeven te heb ben. Zo oo deelt ook het pu bliek, want het blijft in gro ten getale weg; daarmee be wijzend, dat de nostalgische stroom niet al te hoge golven slaat. In West Duitsland is overi gens wel een fel conflict ont staan over het gebruik van vaantjes met een hakenkruis om een historisch werk in afleveringen over liet tijd perk van Hitter aan de man te brengen. Het gaat om het werk „Het Derde Rijk", met de or.aer.iiel „De gebeurtenis- gen in twee ar tijd wil woord, beeld en geluid", dat de Hamburgse uitgeverij ,John Jahr" in 52 afleverin gen in twe e jaar tijd wil laten vers'hijnen. De inteke naars ontvangen behalve de ESl 'O.' csimi -■ ven van nationaal-socialistische "t: r ks m- mofoonplaten met originele opnamen uit die tijd. De eer ste oplaag zal een hall mil joen exemp'aren bed agen. Voor de publiciteitscam pagne die binnenkort van sla gcat, bteft de uitgever ruim 1.8 miljoen gulden uit getrokken. De hoogte van dit bedrag hangt samen opt het feit dat het de eerste maal is aat in de dsi"" bliek een werk in afleveringen ver schijnt. ..J 'hn Jahr" wil ki oskhouders voorzien van vlaggetjes met een haken kruis, met het opschrift „Wat is>er in werkelijkheid in die periode gebeurd?" Het rumoer over dit soort reclame is begonnen door de -ring van vet* "''dgae radio- en televisiestations om advertentiebooHsrhtippen van deze strekking uit te zenden. Hun argument is dat het zou gaan om een „verheerlij king" van het nazi-b-wind

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13