FROLIC 99 Onbarmhartige zelf kritiek artsen nodig HEIN WAS WEER EVEN HEINTJE Corcloba leeg en gevaar week: 1UÜRBC00I pak 500 gram BELEGEN KAAS 97Q SNIJBONEN 11Q GREEIVf Regering moet vooral snel beslissen over lot kapers IMATEN ETCHUP GSTOEL m Nederland telt nu 13V2 müjoen inwoners Oudste landplanfen in Rusland ontdekt binnenland buitenland 1- PAAEZT r es340gram DELMONTE 1UDIGE r ECHTS vleeslever brokjes PROF. DR. C. VAN NIEUWENHUIZEN: „Hoog verraad" Geen zin Planning PROF. MR. W. H. A. JONKERS: Gratie Korte termijn Voor het eerst Veiligheid Plankenkoorts speelde zanger parten Record-oplage Liedboek CPN wil verbod Mein Kampt Waarom waren Gruyters en Van Dam in Engeland „Politiek en vakbondswerk Verzet tegen uitwijzing dominee groeit op Antillen Bij een Gelderse rookworst van 145 150 gram extra belegen 500 gram M Hollandse (diepvries) 300gram43ü"B IN ol meeste zaken verkrijgbaar papier iw pen Bijstandswet Geen inspiratie Roofmoord Supporfers huwelijken Woensdag 6 maart 1974 KENNISMAKING GEZOCHT maar dan wel op een 'vöjii. en serieuze manier. Dat via CENTRUM EUROPA Nederland'* grootste bur0 persoonlijke bemiddeling ,P kend dooi Raad van zicht). BON VOOR GRATIS BOEKJE Zend mij vrijblijvend de r,.„ we brochure ln een neutraS envelop, zonder afzender 10U procent discretie. w NAAM ADRES PT..A AT^ CENTRUM EUROPA Vlnkenbos 3, Ulvenhout o.j Breda) Hoofdkantoor pos. 1073, Beverwijk. Telef nZRic.es79n '*1' M Een nieuw pluspunt In uw „"I clame: KLEINTJE Het plaatsen van een KLBm. TJE vormt een wezenlijke hi! drage tot het realiseren v! uw doel. TIENDUIZENDEN i? ren uw boodschap TIENDm ZENDEN die niet ver vi,,! vandaan wonen. u it is Prijs-slag r.origjnele VOO/? I OBHOhjp! I GROOT BLIK UTRECHT (ANP) De geneeskunde zal nooit kun nen meehelpen aan een be zuiniging van de kosten als de geneeskundigen niet be reid zijn om hun hele arse naal van opname-indicaties en onderzoek- en behande lingsmethoden te onderwer pen aan een onbarmhartige kritiek. Dit is de mening van de cardioloog dr. C. L. C. van Nieuwenhuizen, die gisteren aan de rijksuniversiteit in Utrecht het ambt aanvaard de van bijzonder hoogleraar in de internationale aspec ten van de beoefening der geneeskunde. Hij gaf zelfs al het voor beeld door in zijn „De arts: onttroning of abdicatie" geti telde oratie een groot aantal kritische opmerkingen te plaatsen. Zo meent hij, dat bij een „werkelijk rationeel" toe dienen van geneesmiddelen „onvoorstelbare" hoeveelheden geld kunnen worden bespaard Volgens prof. Van Nieuwen huizen wordt het nut van een medicament of van een be paalde diagnostische methode veel te gemakkelijk aanvaard en worden onvoldoende verge lijkende onderzoeken verricht met z.g. placebo's (niet werk zame op echte geneesmiddelen lijkende pillen. tabletten e.d.). Het zou wel eens kunnen zijn dat algemeen aanvaarde en gebruikte therapieën van weinig of generlei betekenis zijn. Het niet werkzame ver vangingsmiddel heeft vaak een beter effect dan het hoog ontwikkelde medicament. „Het vervaardigen van fraai ge kleurde placebo's zou velen geruststellen en maar weini gen ontmoedigen", aldus prof. Van Nieuwenhuizen. Hij zette ook vraagtekens hij andere algemeen aanvaar de behandelingswijzen, „Mis schien pleeg ik hoogverraad door te zeggen dat het voor mij een open vraag is of de 0 Nut van geneesmiddelen wordt veel te gemakkelijk aan vaard chirurgische behandeling van longkanker, althans voor een groot aantal verschijningsvor men, enige zin heeft". Dezelf de twijfel heeft hij over het voordeel van een operatie bij borstkanker boven andere be handelingsmethoden en over het operatief verwijderen in- plaats van inspuiten van spat- taderen. Prof. Van Nieuwenhuizen besteedde in zijn rede ook aandacht aan het nut van be volkingsonderzoek naar het voorkomen van bepaalde ziek ten. Hij zei (lit het een grote vraag is, of men bij het ont dekken van een bepaalde ziekte ook in staat is deze te behandelen. Bij „screening" op hart- en vaatziekten kan men nog maar 60 a 70 procent van de mensen die aan een afwij king van de kransslagaderen lijden, opsporen. Maar dan is het nog de vraag of het ziekteproces kan worden gestopt of vertraagd. Daarover bestaat volgens prof. Van Nieuwenhuizen geen en kele zekerheid: „De bestrij ding van de hoge bloeddruk heeft geen Invloed op het aan tal hartinfarcten". Hij acht het niet uitgesloten dat erfelijke factoren van veel meer in vloed zijn. Als blijkt, diat medische in grepen eigenlijk geen invloed kunnen hebben op het cogrdi- nair lijden (hart- en vaatziek ten), heeft het geen zin een aantal mensen met extra zor gen te belasten door bevol kingsonderzoeken e.d. Prof. Van Nieuwenhuizen waar schuwde tegen het klakkeloos aanvaarden van de gedachte dat het vroeg opsporen van een ziekte via behandeling tot een langer leven leidt dan voordien uit de statistiek be kend was. „Wanneer men een patiënt eerder ontdekt is de ziekteperiode langer en lijkt daarmee de levensduur ver lengd". Als men allerlei ingre pen kritisch beziet, moet het volgens prof. Van Nieuwen huizen mogelijk zijn, het aan tal en de duur van ziekenhuis opnamen drastisch te druk ken. Prof Van Nieuwenhuizen betwijfelt, of een „terugdrin gen" van de patiënt uit het ziekenhuis werkelijk kosten besparend werkt. „Komen de kosten niet terug bij een ver lengde ziekengelduitkering, bij aanvullende uitkeringen uit andere socéule verzekerin gen"?, vroeg hij zich af. De arts is volgens prof. Van Nieuwenhuizen verplicht, gro tere belangstelling te geven aan de maatschappelijke factO' ren die bijdragen tot het zich gezond of ziek voelen. Hij ziet niet zoveel in het inschakelen van maatschappelijk werkers, psychologen en sociologen in de gezondheidscentra. Hij zei, dat tot nu toe nog nooit is bewezen dat dit leidt tot een verbetering van de gezond heidstoestand of tot een ver mindering van de psychosoma tische ziekten. Planning, aldus prof. Van Nieuwenhuizen, zal moeten gebeuren in een doorzichtige structuur van de sociale wet gevingen in het algemeen en van de gezondheidszorg in het bijzonder. Er zullen duidelijke centrale richtlijnen moeten worden gegeven, die van tijd tot tijd worden bijgesteld en die in de eerste plaats moeten zijn gebasseerd op de behoef- tefaetor. Op het terrein van de „grote" ziekten betekent dat een nationale planning voor het bestrijden van hart- en vaatziekten, kanker en de ge volgen van verkeersongeval len. De heer Van Nieuwenhuizen (65) is zijn artsenloopbaan be gonnen als internist. In 1948 richtte hij samen met dr. M. C. A. Klinkenbergh en dr. A. G. Brom het hartteam Van het Antoniiusziokenhuis in Utreeht op. Dr. van Nieuwenhuizen was onder meer mede-oprich ter van het permanente comité van artsen in Europa en van de Europese specialistenorga nisatie. Hij heeft een belang rijk aandeel gehad in het op stellen van richtlijnen voor de vrije vestiging van artsen in de EEG. Ook in de Wereld Gezondheidsorganisatie be kleedt hij enkele functies. (Van een onzer verslaggevers) OOY „Mijn grondidee zou zijn: hoe komen we zo snel mogelijk van deze men sen af zonder ons gezicht te verliezen en in goed diploma tiek overleg". Dat zeg prof. mr. W.H.A. Jonkers, hoogle raar penitentiair recht aan de Nijmeegse universiteit. Hij voegt er onmiddellijk aan toe op het ogenblik niet graag in de schoenen te staan van de Nederlandse regering. Er liggen drie (wettelijke) mogelijkheden wat te doen met de twee kapers die zon dag op Schiphol werden gear resteerd. Dat zijn: -Berechting met een maxi mumstraf van 15 jaar; -De mogelijkheid dat een an der land (dat bij de internati onale bedragen betrokken is, in dit geval b.v. Engeland) om uitlevering vraagt. -Uitwijzing. Een vierde theoretische moge lijkheid zou zijn dat ze ln Nederland berecht zouden worden en dat de straf in een ander land ten uitvoer zou worden gelegd. Maar het is volgens prof. Jonkers prak tisch (nog) niet mogelijk dat oen straf die in het ene land is opgelegd eventueel in een ander land ten uitvoer gelegd wordt. Op een voorzichtige vijfde mogelijkheid gaat hij wait ver der in. Dat zou dan zijn dat Nederland de twee kapers zou berechten, maar de straf niet ten uitvoer leggen. Dat zou dus neerkomen op straf opleg gen en daarop onmiddellijk gratie verlenen. Prof Jonkers: „Zeg nu niet dat M V00r Sratie verlening ben. 'k zou me kunnen in- c enk en Aet in dit geval naar een oplossing gezocht wordt, waarbij we met zo weinig mo gelijk schade en zonder inter nationaal ons gezicht te verlie zen naar een bijzondere oplos sing zoeken. Voor miij (en voor iedereen neem ik aan) is duidelijk dat we zo snel mo gelijk deze mensen buiten on ze grens moeten hebben. Een dan zeg ik: uitwijzing is op korte termijn de beste oplos sing. De vraag is of dat op langere termijn gezien te ver antwoorden is. Je schept er een precedent mee en het zou dan best eens kunnen dat toe komstige kapers zeggen: laten we maar naar Nederland gaan, daar wordt je toch niet be recht. Van de andere kant breng je het land ook in 'n voortdurend gevaar als je deze mensen hier hun straf zou la ten uitzitten. Dat kan betekenen dat meerdere kapingen volgen om deze mensen vrij te krij gen. Je riskeert er ontzettend veel mee. Punt is dan ook dat er snel gehandeld wordt. Het is zaak om, als je nu eenmaal van hen af wilt, te zeggen: liever binnen een week dan binnen een maand". Nederland is nu voor het eerst geconfronteerd met de eventu ele berechting van vliegtuig- kapers. Een bijzonder moeilij ke en hachelijk» zaak. Jon kers: „Men zou in dit geval aan de doodstraf kunnen denken, maar daar pleiten twee dingen tegen. Ten eerste hef je de berechting zelf en de daarmee samenhangende risico's niet op en ten tweede druist de dood straf in tegen ons strafrechte lijk stelsel". Voorwaarde op het ogenblik is in ieder geval wel dat de beveiligingsmaatre gelen op Schiphol nog meer verscherpt worden. Voorwaar de is ook dat er een snelle beleidsbeslissing valt en dat het anitrwoord op de vraag: hoe komen we hieruit, niet lang op zich moet laten wachten". Jonkers: „Het is duidelijk dat op het ogenblik geweldige ac tiviteiten worden ontplooid op binnen- en buitenlands poli tiek niveau. Nederland kan vanzelfsprekend niet in ge sprek treden met een Pales tijnse bevrijdingsorganisatie. Ik stel me voor dat op het ogenblik zwaar overleg plaats vindt tussen de ministeries van justitie en buitenlandse zaken. Eli voorai waar het buitenlandse zaken betreft zal het niet zo eenvoudig zijn om de door de Kamer ongetwij feld gevraagde volledige open heid van zaken te geven. Toch lijkt het me in dit geval ver standig om de Kamer in het te voeren beleid te betrekken Maar de uiteindelijke verant woordelijkheid voor de be leidsbeslissing ligt natuurlijk bij de regering". „De berechting van kapers ligt door de nieuwe internationale verdragen niet zo moeilijk. De grote moeilijkheid ligt in de riskante complicaties buiten heit juridische vlak". Eigenlijk zouden kapingen niet mogelijk moeten zijn. De maatschappijen zouden dusda nige beveiligingsmaatregelen moeten hebben dat het voor honderd procent zeker zou zijn dat zich geen kaper aan boord van een vliegtuig be vindt. Er zouden gewoon eisen voor optimale veiligheid van luchthavens gesteld moeten worden. En als men niet aan die eisen zou kunnen voldoen, zouden deze luchthavens uit gesloten dienen te worden Maar voor de luchtvaartmaat schappijen is dat economisch niet haalbaar". Een als laatste opmerking: „De oplossing zou voor ons gemak kelijker zijn als Engeland om uitlevering vraagt. Maar dat zal Engeland wel niet doen. Er is geen land dat graag met dit soort kapers zit opgescheept". (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Nederland telt nu 13,5 miljoen inwoners Het aantal is in 1973 met ca. 10.000 per maand gegroeid tot 13.490.000 per eind Van dat jaar. Dit blijkt uit een over zicht van het Centraal Bureau voor de Statistiek De daling van het aantal ge boorten is de enige factor 'van betekenis geweest voor het verder teruglopen van de groei van de bevolking, in 1973 zijn 195.000 kinderen in ons land geboren, 14,5 per 1.000 van de bevolking. In 1972 waren het er nog 19.000 meer, nl. 214.000 ofwel 16,1 per 1.000. De lijn van vooraf gaande jaren is daarmee voortgezet. Het CBS stelde vast dat de gezinnen kleiner worden (minder derde en volgende kinderen). Ook speelde een rol een geringer aantal eerste en tweede kinderen. De daling van de geboorten van eerste kinderen in de laatste jaren is mede te verklaren uit het af nemen van z.g. gedwongen huwelijken. Het tempo van de bevol kingsaanwas in ons land loopt de laatst jaren snel terug. In 1970 bedroeg de totale bevol kingsgroei 162.000 of 1,2 pro eent. In 1971 150.000 of 1,1 procent en in 1972 groeide de Nederlandse bevolking met 118.000. De trendmatige ont wikkeling was voor het eerst beneden de 1 procent gekomen (0,9 procent). De bevolking groeide in het afgelopen jaar met 102.000 ofwel met 0,8 pro cent rTv&'vV, (Van onze correspondent) BONN Een vertwijfelde Heintje heeft het afgelopen weekeinde het grootste fias- uii /.i,,. zanger-Aia ..eie nieten beleven. In Dort- -...iiu, waar hij '.oor l.'.OOO mensen zou zingen, werd hij plotseling door een heftige plankenkoorts bevangen, zo dat hij geen toon kon uit brengen. Het talrijke publiek zag geschokt hoe Heintje he vig begon te bibberen toen hij nauwelijks op het podium verschenen was. Kennelijk was het de aanblik van de grote massa die hem de plankenkoorts bezorgde. Voor Heintje was het name lijk het eerste optreden voor het publiek als volwassen zanger. Kort geleden ver scheen hij wel voor de tele visie en maakte hij enkele moioen 'ten Hierbij eti bij andere gelegenheden wekte hij een zelfbewuste indruk. Toen Heintje zijn „black out" kreeg, stormde de di- ui' van Radio Luxem burg, die het concert gear rangeerd had, de planken op 2n voor de ogen van de dui zenden stortte de zanger zich ir. zijn armen. Hierbij stroomden hem de tranen over het gezicht, zodat er voer de directeur niets an ders op zat dan hem van het podium af te brengen. Hein tjes kommentaar achteraf: ,.Ik heb er geen idee van wat er met me aan de hand is". CORDOBA (Argentinië) (ANP) Cordoba, de op een na grootste stad van Argentinië (met 900.000 inwoners) wordt al zes dagen geterroriseerd door opstandige politie, gewapende bur gers en extremistische sluipschutters, en is een „lege stad" ge worden. Auto's rijden er haast niet meer rond, er is geen benzine meer. De provinciale politic, die jongstleden woensdagavond de gouverneur arresteerde, heeft de stad in haar macht. Elke avond als het donker wordt gaat de politie 'samen met gewapende rechtse vak bondsmannen en -jongens die gele armbanden dragen posi ties innemen achter barricades en kleine gebouwen. De burgers blijven dan thuis en luisteren naar de schoten die worden gewisseld tussen de politie en haar aanhang, en de linkse volgelingen van de afgezette gouveneur, die vaak op de daken posities hebben ingenomen. Er komt in de stad een te kort aan voedsel en melk. De mensen kopen wat zij te pak ken kunnen krijgen maar veel winkeliers doen hun zaken al niet meer open uit angst dat zij op slag zullen moeten gaan uitverkopen. De banken, han delszaken cn openbare gebou wen zijn dicht, ten dele door de algemene staking en ook omdat veel mensen niet meel' durven te gaan werken. Op het grote station van de busdienst hangen al dagen lang een 6.000 mensen rond, plus bagage en wat mondvoor raad, die wachten om te kun nen vertrekken. Het luchtver keer is nog gehandhaafd maar het gaat er zeer warrelig bij toe. De meeste vlieguigen die men ziet zijn luchttaxi's, waarin het reizen zeer duur is. Op straat rijden nog wel enkele taxi's, die vooral het verkeer onderhouden tussen de binnenstad en het Vlieg veld. Nu en dan worden zij aangehouden en onderzocht door met machinegeweren be wapende lieden. Hoe lang 't zal duren tot de toestand weer DEN HAAG (ANP). Het „Liedboek voor de kerken" heeft in negen maanden een op lage van 1 miljoen gehaald. Op 20 mei van het vorig jaar werd het liedboek in Middelburg" ge presenteerd. De interkerkelijke stichting voor het kerklied zal op 13 maart een openbare ver gadering houden, om 15.30 uur in het Jaarbeurscongrescen- tirum in Utrecht ter gelegen heid van het miljoenste exem plaar. Nog nooit heeft een lied boek in korte tijd zo'n hoge op lage gehaald. normaal is kan geen mens zeggen. Hoeveel doden of gewonden al gevallen zijn in de afgelo pen zes dagen is niet bekend, maar dat er veel gewonden zijn is zeker. Maandag was er in de stad een bijeenkomst van rechtse vakbondsleiders over problemen de voedseltoe- voer en andere belangrijke za ken. Ineens ontstond er buiten een hevig vuurgevecht en de vergadering moest plat op hun buik gaan liggen om de dans te ontspringen. Toen het ge vaar geweken was was de vergaderlust ook weg, en ging men maar naar huis toe. DEN HAAG (ANP) Het CPN-kamerlid Wolff meent dat het openbaar ministerie exemplaren van een herdruk van „Mein Kampf" aan de handel moet onttrekken. In mondeling te stellen vragen wijst hij er op, dat deze her druk grote onrust teweeg zal brengen en vele honderddui zenden landgenoten in hun ge voelens zal kwetsen, aangezien het boek voor een groep men sen wegens hun ras, gods dienst of levensovertuiging be ledigend is of aanzet tot haat. KIEW (TASS) Paleobo- tanici in de Oekraïne hebben fossiele plantjes ontdekt die meer dan 400 miljoen jaar oud moeten zijn. Afdrukken en sporen ervan zijn gevonden aan de oevers van de Dnjester en de Zbroetsj, in afzettingen uit het siluur, door onderzoe kers van het instituut voor geologische wetenschappen. Het zijn plantjes met een primitieve bouw van nog geen 3 cm hoog. Er is nog geen verdeling in te vinden in wor tel, stengel en bladeren. Men meent dat de voorlopers van de eerste planten op aarde al gen waren die zich geleidelijk aanpasten aan het leven op het land. DEN HAAG (ANP). De KVP-Kamerleden Van der Sanden en Notenboom hebben minister-president Den Uyl en minister Van der Stoel (Bui tenlandse Zaken) gevraagd of er enig verband bestaat tussen de verkiezingen in Engeland en de Nederlandse vraagstukken rond Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Aanlei ding tot deze vraag is het bij wonen van minister Gruyters en staatssecretaris Van Dam (beiden Volkshuisvesting) van de Engelse verkiezingen. PHIUPSBURG (St.-MA AR TEN) (ANP) Zowel op St. Maarten als op de andere ei landen van de Nederlandse Antillen blijft men ongerust over de dreigende uitwijzing van de methodistische domi nee John Gumbs. Statenlid en ex-minister Leo Chance heeft met anderen de voorgenomen uitwijzing als een politieke ac tie veroordeeld. Vorige week werd op het bovenwindse eiland St.-Maar- ten (ruim zesduizend inwoners op het Nederlandse deel en overwegend protestant) be kend dat de eilandelijke over heid er bij de leiding van de methodistenkerk had aange drongen de populaire dominee over te plaatsen „in verband met de politieke en vakbonds activiteiten van de geestelij ke". Hierop ontstond op het ei land een grote consternatie, werd een sociale actiegroep opgericht om zich tegen de uitzetting te verzetten en riep de katholieke pastoor op het eiland de hulp in van de bis schop van de Nederlandse An tillen (mgr. W. Ellis. De scherpste reacties kwa men van Aruba (waar ds. Gumbs enige jaren gewerkt heeft) en waar de vakbond stelde: „Als men over uitzet ten denkt, dan moet men in de eerste plaats beginnen met het uitzetten van maffia-figuren op de Antillen". (ADVERTENTIE) 29 Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze verm'eld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. In „De Stem" van 1 februari komt een artikel voor over: „geen auto rijden van de bij stand. Goes krijgt in hoger beroep gelijk". U had er beter boven kunnen plaatsen: Goes door Ged. Staten de hand bo ven het hoofd gehouden. In uw stuk staat vermeld, dat zekere Q. zonder enig overleg en zonder noodzaak zijn kamer in het pensionte huis te Veere had betrokken, hoewel de pensionprijs zijn fi nanciële draagkracht te boven ging- Over deze financiële draag kracht wil ik het nu niet heb ben, want welke gepensioneer de vanaf 1-961 kan dit zelf betalen (prijzen van f 1000 - f 1400 zijn normaal). Wel over dit zonder enig overleg. Genoemde Q heeft per 1 juli 1971 zijn kamer betrokken en is in het bezit van een aanvraag om bijstand d.d. 4 juni '71. De afwijzing van deze aanvraag is op 2 juli 1971 verzonden. Dit is dus een zeer vreemde zaax en dus een pertinente onwaarheid. Wat verder be treft zijn gezondheidstoestand: hij is in 1961 voor 100% inva lide verklaard en heeft op aanraden van zijn arts een au to aangeschaft, terwijl er op verzoek van B. en W. te Goes reeds in 1971 toen hij reeds in het pensiontehuis was, genees kundige verklaringen over hem zijn verstrekt in zijn na deel door twee doktoren te Goes; zonder door één van de ze doktoren te zijn onder zocht. De O. te Middelburg tnaam en adres bij redactie bekend) De teleurstelling van me vrouw Pais uit Hooge Zwalu- we over de carnavalsoptocht in de stad Breda is voor mij volkomen begrijpelijk en niet onverklaarbaar. Immers een carnavalsoptocht is een weer spiegeling van de fantasie van de bevolking van de stad Bre da en als zodanig stelt dat haar teleur. Het is mij niet bekend, hoe deze dame uit Hooge Zwaluwe de stad is binnengekomen, maar het maakt geen enkel verschil uit welke richting dit gebeurt, want altijd passeert men, het zij een autosloperij, hetzij een opslagplaats voor oude meta len, hetzij gesloopte of dicht gemetselde panden. Waar men ook loopt in Breda, men ziet het verval steeds om zich heen. Kan een bevolking in een stad als Breda geïnspi reerd worden tot een manifes tatie van niveau als zij moet leven in een boven omschre ven omgeving? Is het dan te verwonderen, dat ieder jaar in de optocht een wagen mee rijdt, die op deze wantoestan den de aandacht vestigt en indirect op de onmacht van het gemeentebestuur hieraan een einde te maken? De stad Breda wacht op een wonder ETTEN-LEUR. J. PIETERSE. Met alle aaindacht heb ik het verslag gelezen over de roof moord te Sint-Jansteen maar een opmerking gaat bij mij toch wel wat te ver namelijk over het feit dat beide ver dachten leerlingen van een b.l.o.-school zijn. Waarom wordt hier de b.l.o.-school zo met naam genoemd? Is uw verslaggever hier niet een beetje ver gegaan? Deze kin deren van de b.l.o.-school zijn allemaal geen moordenaars, maar kinderen met leer-moei- lijkheden. AXEL A. STURTEWAGEN. Bij bedoeld verslag is, juist omdat de verdachten kinderen zijn de grootst mogelijke te rughoudendheid betracht. Om die soberheid, die kennelijk niet iedereen meteen heeft be grepen, te verklaren, is ver meld dat het hier bovendien kinderen betrof die een be paald soort onderwijs volgden (redactie). Dat is nu al de derde keer, dat door grove fouten van scheidsrechters en grensrech ters werkelijke doelpunten worden afgekeurd. De scheids rechters zijn zeker bang van de spelers en het bestuur van knokploeg Ajax (graag met Praag). Kost wat het kost wordt (met poen kampioen) Feyenoord vermoord. ETTEN-LEUR. CHR. VAN BRUNSCHOT

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11