W BOOM FIS. Arbiter Geurens over agressie spelers: „MISSCHIEN HEEFT HET MET HET WEER TE MAKEN" MILJANIC „Routine moet de doorslag geven" Twee nieuwe titelhouders bij kunstrijden «r w Europa- cupgeweid barst weer in alle hevigheid los AUSTRALIË PAKT ZAKEN ZEER ENERGIEK AAN. Wery in de spits -JANSEN SPEELT WAARSCHIJNLIJK een miljoen gulden aan prijzen IAIM74 sport 10 11 FlIIMI jREET BUCHNER fel gebruiken we in fetaud 140 kilo papier tper jaar en dat komt peer overeen met twee bomen. I oor heel Nederland 1 bijna 14 miljoen in- vordt dat dan een bos niljoen bomen dat elk lieuu; weer voor de i om in onze papierbe- voorzien. Voorwaar finigheid in een we- I steeds duidelijker te- In milieuverval begint ltn. lig kunnen we een deze bomen sparen ucling oftewel herver- ftian oud papier. Daar inmiddels al aardig |jaar kwam bijna 45% oude papier via een Iceerde goeddeels door hers bemande ophaal teer terug bij een aan- lerfabrjkanten die van §e papier dan weer apier weten te ma- Yekend in bomen heb- vorig jaar op deze alleen al het leven ge- 12,5 miljoen volwas- \rstofbrengers en vuti ers. kets om over te denken 1 vooral in de zin van: fnnen we het leven van bomen dan nu be- Intwoord op deze vraag Trst simpel: door nog [ld papier dan tot dan fbewaren en te bunde- at de ijverige ophalers, deze manier hun ge- fiapskassen of de kas of ander goed doel te spekken, nog meer tijgen. lillen echt wel op gere- tijden op uw stoep oant de prijs van oud iliegt omhoog, ns deskundigen kun- in Nederland met een Igoede toil en toat meer |eid zeker 60% van alle apier weer opnieuw in- ten behoeve van re degenen die menen dat fel 100% kan worden is ellicht aardig te weten jzelfde deskundigen toe- minstens 20% van alle in het riool verdwijnt I norm van al dan niet p-d toiletpapier en zeker en 20% van alle oude I te net en te vies is om recycling in aanmerking en! met die 60% zouden hoi in de buurt van het Ire maximum zitten en Iven van nog eens een |miljoen bomen kunnen houdt het verhaal e niet op. Er zit name- g meer vast aan het ing-verhaal van oud pa- dat houdt dan uerband et eindprodukt: dat is bruik van verwerkt oud altijd iet of wat grau- n „nieuw" papier, reclametermen: papier een deel oud papier |rkt is, heeft last van sluier. Maar die grauw- is voor ons dan ook me en houvast, daar kunnen wust naar vragen. Ster- oe kunnen voortaan het dan witte papier, of dat toiletpapier, keukenrol, apier of schrijfmachine- is. laten voor tvat het is Itijd en overal vragen papier met de milieube- grauwsluier. In de e gevallen is dit papier og goedkoper, zodat het meteen aan twee kanten r mooter zou het zijn, als overheid het voorbeeld 'e overheid in een toene- aantal staten in de USA olgen en zelf alleen nog met grauwsluier zou iken. Maar dat zal wel even duren, omdat amb- e molens nu eenmaal aam plegen te draaien, ils het om de verwerking apier gaat. ir het zover is kunnen yurgers, het goede voor geven door niet alleen oude papier te bewaren, ook uitsluitend niet-hel- oit-papier te kopen. Het dbomen bestand is deze moeite méér dan i. lieuwe ambassadeur van in Nederland, Eduardo z Zavala, is maandagoch- op Schiphol aangekomen, volgt Guillermo Lagos ona op. Lagos Carmona in een persverklaring, hij enkele weken na de sgreep in Santiago door raai Pinochet publiceerde, pi ijk positie gekozen voor ilitaire junta. Dinsdag 5 maart 1974 11 13 (Van onze sportredactie) DEN HAAG ,.Het is maar beter dat we in een lila of roze kostuum gaan scheidsrech teren, want zwart schijnt het toch niet te doen". Zo reageert de Haagse arbiter Henk Geurens 24 uur na de tumultueuze gebeurienissen tijdens Ajax—AZ. De scheidsrechter werd gisteren in vrijwel alle dagbladen afgeschilderd als de grote boosdoener en de aanstichter van alle kwaad. Geurens Is gistermorgen vroeg naar een kiosk gestapt om kranten te kopen en hij heeft ze allemaal gelezen. „Ja", zegt hij, „het gaat ten slotte om je eigen ik. Je kunt de kiran'ten wel dichthouden, maar dam krijg je het be nauwd van nieuwsgierigheid. Ik heb in verschillende kran ten gelezen diat ik schuldig (Van onze sportredactie!. ROTTERDAM Wiel Coer- ver moet voor de bezetting van de derde beschikbare plaats in de voorhoede (Kris- tensen en Ressel spelen in le der geval) een keus maken tussen Henk Wery en Lex Schoenmaker. De voorkeur van Coerver gaat duidelijk uit naar Wery, vooral omdat Schoenmaker de laatste weken niet best draalt. De vraag is eöhter of Wery, die tegen MVV na vijftien wedstrijden uit het, eerste elf tal door een gescheurde Hes- spier te zijn weg geweest een halve wedstrijd mocht mee doen, ad voldoende gereed is om een zware Europacupwed' strijd aan te kunnen. Wery zelf is er van overtuigd dat hij best een hela wedstrijd kan spelen. „Ik voel me weer pri ma Jn vorm. De blessure is volkomen genezen en ik heb hard getraind om mi]n condi tie op peil te brengen". Ver wacht kan dan ook worden dait Wery, die in de UEFA- cupwedstipijd tegen Gwaitlia zijn blessure opliep, tegen de nieuwe Poolse tegenstander Ruch Chorzow zijn rentree zal maken. BELGRADO (RTR) Mil- jan Miljanic is zaterdag door de Zuidslavische voetbalbond benoemd als coach van het Zuidslavische voetbalelftal. Miljanic, momenteel trainer van Rode Ster, zal in zijn werkzaamheden, die vooral gericht zijn op het komende toernooi om het wereldkampi oenschap, bijgestaan worden door een team van experts. De Zuidslavische voetbal bond besloot eveneens om het eompetltieprogramma sneller te laten verlopen. Er zal, naast de zondag, ook op woensdag worden gespeeld. Dit betekent, dat Miljanic reeds vanaf 8 mei de beschikking kan hebben over zijn geslecteerde spe lers. Zuid-Slavië opent het toer nooi om de wereldtitel tegen bekerhouder Brazilië. ben aan het feut dat Jan Mul der geslagen heeft. Is dat soms een nieuwe ziekte?". Het is eigenlijk voor de eerste maal dat Geurens tijdens zijn vierjarige loopbaan als eredi visie-arbiter zo negatief in het nieuws komt. Toit nu toe heeft hij bijna nooit moeilijkheden gehad „Ik heb die vier jaar geruisloos gefloten", zegt hij, „kennissen vroegen mij wel eens of ik heus eredivisie flooit, want ze lazen bijna nooit iets over m>j. Nu zullen ze het wel weten, denk ik. Toch ben ik er niet happy mee. Niemand wil tenslotte graag gekraakt worden. En het is ook eigenlijk daarom dat Geurens zich afvraagt wat er aan de hand is meit de Nederlandse voetballer. Hij zoekt naar oorzaken voor de driftbuien en toenemende agressie van de laatste weken. „Misschien heeft het iets met het weer te maken. Zo gauw als het voorjaar wordt en de vogels met strootjes beginnen te slepen worden de spelers onrustig. Misschien ook vindt de hele ontwikkeling in de maatschappij zijn terugslag in de sport. Is die ontwikkeling soms te snel gegaan of zou Nederland disciplinair zoveel achterlopen? Ik weet het niet. Maar iedereen heeft gistera vond op de t elevisiie kunnen zien hoe moeilijk het is om 18 of 19 driftkoppen in de hand te houden. We hebben vaak moeite genoeg met één man. Je moet wel een supermens zijn om ze in toom te houden". „Ik werd vanmorgen nog op gebeld door iemand die naar studio Sport had gekeken. De man zei: u bent de eerste niet die dat is overkomen, maar ik vind het wel schandalig dat u tijdens het tumult dirie of vier fotografen over het veld liet draven. Ik heb toen geant woord: Wie ben ik Ik bad de handen vol aan die kluwen van spelers. Dan heb ik geen tijd om ook nog op die foto grafen te letten, die doen im mers toch geen mens kwaad". De gebeurtenissen van afgelo pen zondag staon Geurens nog helder voor de geest. Het is alsof hij, de gehele wedstrijd als een film in zijn geheugen afdraait. Dat hij zo'n grote problemen zou krijgen had hij helemaal niet verwacht Geu rens: „Het ging er in het begin een beetje rars aan toe, maar ik liep lekker te fluiten. Geen vuiltje aan de lucht. Tot....het moment dat Piet Keizer die vrije schop moest nemen. Piet je kent de aard van het beest je wel, loopt steeds te kanke ren en te provoceren. Toen ik de AZ-muur dan ook op de gewenste afstand had gezet, weigerde Keizer die vrije trap te nemen. Ik zei tegen hem: luister, ik ben niet de witte reus die grote stappen kan maken, maar de muur staat goed. Maar intussen hadden de Aikmaarders een beetje „ge smokkeld" en ik moest op nieuw afpassen. Tot grote hi lariteit van het stadion uiter aard. Toen Keizer echter voor de derde maal weigerde greep rk naar het enige machtsmid del van dat moment: de gele kaart. Ja, o;p dat moment ben je natuurlijk meteen het uit hangbord van Amsterdam. Als je dan nog een paar be slissingen neemt die lm de ogen van het publiek niet door de beugel kunnen, kun je de koning zelf zijn, maar dan kom je niet meer aan de beurt". Na het „Keizer-incident" bleef het onrustig in het veld. En kele zware overtredingen en nog twee gele kaarten voor Van Dord en Meijer, maar geen vechtpartijen. Die begon pas bij de tweede strafschop die Geurens toekende aan Ajax. Hij werd onmiddellijk belaagd door AZ-spelers, en ook de Ajacieden kwamen toegelopen. Vertelt Geurens verder: „En toen plotseling moest Jan Mulder uit het veld. De grensrechter was zo in de ban van de gebeurtenissen dat hij midden op het veld de vlag omhoog stok Maar ik had hem wel zien slaan. Ik stond er boven op. Ik vroeg alleen aan Van Dijk: was die raak? Want dat was het enige pro bleem. Is het niet raak krijg Je vijf gulden, is hij wel raak worden het er 25, begrijp je. Het was raak en dus ....eruit". Hoofdschuddend voegt Geu rens eraan toe: „Daar kan ik nou niet bij. Hoe kan zo'n arsenaal aan slimmigheden zoiets doen?". 0 Henk Geurens: „Ze moeten ons maar een lila kostuum geven. Zwart lijkt het slecht te doen." (Van onze sportredactie). ROTTERDAM Feyenoortl mokt nog na. De klap van het gelijke spel tegen MVV en de daardoor nog kleiner gewor den Rotterdamse kans op het kampioenschap zijn hard aan gekomen, Vooral trainer Wil Coerver is met zijn gedachten nog meer bij de beruchte kop bal van Ressel dan bij de UEFA-cup tegenstander van woensdag, het Poolse Ruch Chorzow. Niet dat Coerver verwacht een makkie aan de Poolse ploeg te zullen hebben en on bezorgd naar de wedstrijd toe leeft. Daarvoor is zijn respect voor Ruch Chorzow te groot. De Polen hebben tijdens hun oefenwedstrijden tegen Fortu- na Düsseldorf en Kickers Of fenbach veel indruk op Coer ver gemaakt. De Rotterdamse trainer heeft zijn tegenstander in beide oefenwedstrijden sa men met Ramljac, bespio neerd. Stelt Coerver: „De Po len hebben een enorm sterke ploeg. Ze zijn zich nou niet volledig van hun capaciteiten bewust, maar binnen niet al te lange tijd zie ik Ruch Chor zow bij de Europese top ko men. Het is een jonge ploeg die uiterst modern voetbal speelt. Er zitten zes kandidaat internationals bij. Deze spelers hebben zien niet bij de nationale selectie hoeven te voegen, die reeds regelmatig met elkaar traint. Ze zijn gewoon met Ruch in een trainingskamp gegaan. Die Polen hebben het overigens verstandig gespeeld. Al in het begin van hun winterstop zijn ze in een trainingskamp ge gaan. Daarna hebben ze die wedstrijden in Duitsland ge speeld en zijn ze weer bij elkaar gekomen. Het zal ze beslist niet aan conditie ont breken". Maar toch ziet Coervei winstkansen voor Feyenoord, ook al draait zijn ploeg mo menteel niet zo geweldig. Coerver: „Feyenoord draait misschien niet denderend, maar het heeft nog geen en kele wedstrijd onverdiend ge wonnen. We hebben wel on verdiend punten verspeeld door arbitrale vergissingen. Daarom heb ik nog voldoende vertrouwen in mijn elftal. Bo vendien beseffen de spelers dat veel van deze wedstrijd afhangt. Ik wil niet zeggen dat we kansloos voor het kampi oenschap zijn, maar het wordt nu wel een moeilijke zaak. We moeten nu proberen internati onaal nog mee te tellen". Coerver baseert de overle vingskansen van Feyenoord vooral op de grotere routine van de Rotterdammers. Hij is van mening dat juist die routi ne tegen de jeugdige onerva ren ploeg van Ruch van door slaggevende betekenis zal zijn. Coerver: „Ik ben er van overtuigd dat Ruch tomeloos zal aanvallen. Er zitten een paar knapen bij met voldoen de lucht om drie wedstrijden te spelen. Onze verdediging, die momenteel goed draait, moet dit geweld op kunnen vangen. Ik zal geen extra de fensieve tactiek voeren. Ik ben van plan om met drie spitsen te spelen. Naar mijn idee kunnen we Ruch hiermee verrassen". HARRY VERMEULEN. MüNCHEN (ANP) De we reldkampioenschappen kunst- rijden beginnen vandaag in München met de verplichte fi guren. Er zullen in ieder geval twee nieuwe wereldkampioe- n ente huldigen zijn, beiden in de individuele nummers. Het terugtreden van de Tsjech On- drej Nepala, die vorig jaar de wereldtitel voor de derde maal in successie opeiste en van de Canadese Karen Magnusscn. impliceert dat er twee nieuwe wereldkampioenen zullen ko men. Drieëntwintig landen met in totaal 130 deelnemers zullen aan de start van dit 65ste toernooi verschijnen. De eerste miaal dat er om de wereldtitels kunstzijden werd gereden was in 1896 in het Russische St.- Petersburg, het huidige Lenin grad. Het waren uitsluitend de heren die toen op het ijs ver schenen in het individuele nummer. De 130 deelnemers zijn on derverdeeld in 8 dames, 28 heren, 18 paren en 19 koppels voor het ijsdansen. De Sowjet Unie heeft het grootste contin gent afgevaardigd met 15 schaatsers, terwijl de Verenig de Staten, Groot-Brittannië en Canada de tweede plaats delen met ieder 12 schaatsers. Twee nieuwe titelhouders dus op de indivituele nurn mers, maar op de andere num mers zullen weinig schokken de dingen te verwachten zijn, Irina Riodnova. ditmaal schaat send met Aleksander Zaïtsev, zal haar zesde en Zaitsev s tweede wereldtitel voor de Sowjet Unie gaan winnen. De Russin, die viermaal zegevier de met Alexej Oelanov en nu rijdt met Zaïi-tsev zal haar zes de wereldtitel in successie vrij gemakkelijk prolongeren. Bij het ijsdansen gaat het kampi- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Vandaag wordt bekeken of Wim Jansen tegen Ruch Chorzow van de partij zal zijn. De kleine Rotterdamse half- speler, die tegen MVV door een liesblessure langs de kant bleef, is gisteren voorzichtig met de training begonnen. Zelf verwacht Jansen van de partij te zijn, terwijl ook Coerver er vanuit gaat dat hij tegen Ruch over zijn kleine nuttige middenveldterrier kan beschikken. oenschap ongetwijfeld ook naar de Sowjet Unie, wamt concurrentie voor het brillante duo Loedimiila Pakhomova en Alexander Gorrtsjkov, die reeds vier maal op rij zege vierden, is nog niet in zicht. Zes man maken aanspraak om de (nog) regerende Nepa la op te volgen. Dat is in de eerste plaats Europese kampi oen van Zagreb, Jan Hoffman uit Oost-Duitsland, de Rus Ser gei Volkov, die in Bagreb zil ver greep en de Brit John Lur ry, 3e in Zagreb en vorig jaar bij de wereldkampioenschap pen vierde. Maar ook de Ame rikaan Gordon McKellen en de Canadezen Toller Cranston en Ron Shaver rijden een uit stekende schaats met grote kansen op het allerhoogste. Bij de dames lijken de za ken iets eenvoudiger te liggen De grote favoriete om op de troon van Karen Magaussen plaats te nemen is de char mante Oostduitse Christine Er- rath, maar zij heeft in de Amerikaanse Dorothy Hamill en onze landgenote Dianne de Leeuw grote concurrenten. Het toernooi wordt afgewerkt in de Olympische ijshal, die plaats biedt aan ruim 9000 be zoekers. H^. programma be gint met de verplichte figuren voor heren. DEN HAAG (ANP-SID) Nadat FC Basel en Celtic vori ge week woensdag al voor een voorzichtige ouverture hebben gezorgd, kan morgen, na een winterslaap van bijna vier maanden, het Europese beker voetbal weer in volle hevig heid ontbranden. Aangezien Ajax en NAC al in een vroeg stadium werden gewipt en FC Twente enige weken daarna niet langs het Engelse Ipswich Town kon komen, bleef voor Nederland slechts Feyenoord over. In de kwartfinale van het UEFA-cup toernooi wacht ie Rotterdammers nu het Poolse Ruch Chorzow. Niet di rect de moeilijkste tegenstan der bekerhouder Tottenham Hotspur bijvoorbeeld is op ei gen veld al sinds 30 cupwed strijden ongeslagen maar de moeilijkheid is dat de nummer drie in de nationale competitie nog altijd strijdt op drie fron ten (landskampioenschap - be ker - UEFA-cup). West-Duitsland is het enige Deze PEUGEOT 104 waarde 8.595 met zuinige, krachtige 50 pk motor, 135 km/u; voorwielaandrij- V|ng; versnellingspookje; draaistraal slechts 492 cm; schijfremmen voor, trommeiremmen achter; vier portieren; rondom veiligheidssloten; automatische remkrachtverdeler en rembijsteiling is iedere week één van de weekhoofdprijzen, die u kunt winnen wanneer u voor 1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie (t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie) in deze krant. land dat nog ploegen in alle drie de toernooien heeft. In Europa Cup 1 zal Bayern München dat vorig jaar nog royaal door Ajax werd gewipt, het moeten opnemen tegen CSKA Sofia, de ploeg die de bekerhouder dit seizoen in de tweede ronde wipte. Beide oioegen ontmoeten elkaar van avond in het Olympisch Stadi on van München. Hoewel alle drie de toer nooien al tot de kwartfinale zijn gevorderd, zitten er geen echte topontmoetingen bij. Meest interessant lijkt de wedstrijd voor de UEFA-cup- tussen FC Köln en Tottenham Hotspur omdat de confrontatie West-Duitsland - Engeland nog altijd een bepaalde char me bezit. Het programma voor de kwartfinales ziet er al volgt uit: Europa Cup 1 (landskampi oenen! FC Basel Zwit. - Celtic Glasgow Schot. 32 (gespeeld op 27 februari, Rode Ster Zsl. - Atletico Madrid Spa., Sparta Trnava Stj. - Ujpest Dosza Hon, Bayern München W-Dl. - CSKA Sofia Bul. 5 maart. Europa Cup 2 (bekerwin naars): AC Milan Ita. - Paok Saloniki Griek, op 13 maart, FC Magdenburg Odl - Beroe Stara Zagora Bul., Spor ting Lissabon Port. - FC Zurich Zwi., Glentoran Belfast N.-Ier. - Borrussia Mönchen- gladbach W.-DI. 5 maart, UEFA-cup: VFB Stuttgart W.-DI. - Vito- ria Setubal Port., Ipswich Town Eng. - Lokomotiv - Kosiee Pol., FC Köln W.-DI. - Tottenham Hotspur Eng., Ruch Chorzow Pol. - Feyenoord Ned. De returns zijn op 20 maart. De loting voor de halve finales is op 22 maart in Zürich. Deze wedstrijden zijn gepland op 10 en 24 april. FRANKFURT De „boy cot" van de Australische voetballers heeft succes ge had. Na de twee vriend schappelijke wedstrijden te gen het Hongaarse Fereneva- ros kregen de Australische internationals een totaalpre mie van 250,- in handen gestopt. „En voor zo'n aal moes speelt de nationale ploeg nooit meer", moest bondstrainer Rasic namens zijn spelers de Voetbalbond melden. De Australische voetbal bond is direct hard aan het werk geslagen om een aantal sponsors te vinden. En niet zonder succes. Op dit mo ment heeft men al tien fir ma's gevonden die geld be schikbaar stellen voor de wedstrijden van de „Aus sies" in West-Duitsland. Voor iedere overwinning in het toernooi wordt per man nu ruim 5.000,- beschikbaar gesteld een gelijkspel levert per man nog altijd zo'n 2.500,- op. V Australië pakt de zaken rond het wereldkampioenschap toch energiek aan. Ondanks het feit dat men al van tevo ren weet dat men in de groep met West-Duitsland, Oost-Duitsland en Chili wei nig kansen heeft, trekken af gevaardigden van de Austra lische voetbalbond thans rond de wereld om zich overal op de hoogte te stel len van de laatste ontwikke lingen. Zo was Eric Wor- thington, een van de stafle den van de bond, kort gele den enkele weken in Chili om zich daar te informeren over het Chileense voetbal. Eric Worthington is met een onthutsend rapport in Syd ney teruggekeerd. De Au stralische afgevaardigde heeft namelijk zwart op wit gezet dat de „Aussies" tegen Chili erg hard moeten gaan spelen. „Dan zijn er kansen voor ons", schrijft Worthing ton. „Technisch is Chili veel te sterk voor ons, maar als we de spelers fel op de huid zitten, dan komen er moge lijkheden. De Chilenen zijn namelijk nogal snel op hun teentjes getrapt en na een felle charge van een tegen stander zoekt men onmiddel lijk naar een revanche. Als men de Chilenen hard aan pakt, dan verwacht ik zelfs dat de ploeg de wedstrijd nooit met 11 man uitspeelt. Hun revanche-acties zijn na melijk erg grof en zullen in West-Duitsland zeker tot uit het veld zenden leiden", al dus Eric Worthington. De Chileense bondscoach Alamos krijgt met ingang van 1 april de beschikking over een aantal van zijn ge selecteerde spelers. Tot dat moment kunnen de Chileense internationals, zoals Wor thington tijdens zijn tocht door Chili heeft geconsta teerd, „hun levenspatroon van "Wein, Weib und Ge- sang" nog voortzetten". Het ziet er overigens naar uit dat de Chileense bonds coach Alamos tijdens 't toer nooi in West-Duitsland over alle in het buitenland spelen de Chilenen kan beschikken. Tijdens de eerste kwalifica tiewedstrljd tegen Peru, speelde slechts één „buiten lander" mee. Het was Alber to Quintano van Cruz uit Mexico. In de daarna volgen de beslissingswedstrijd in Montevideo waren reeds drie „vreemdelingen" in de ploeg te vinden en tijdens de eer ste wedstrijd tegen Rusland was het totaal al tot vier opgelopen. In West-Duitsland hoopt Alamos de tien Chi leense topspelers die in Bra- TIM zilié, Mexico, Spanje en Grie kenland spelen, in zijn selec- tiegroep te hebben. Belangrijke troef in de Chi leense ploeg is doelpunten maker Carlos Humberto Cas- zely. Hij komt uit voor het in de tweede divisie van de Spaanse compteitie spelende Levante (Valencia). Caszely heeft op dit moment 14 in terlands voor Chili achter de rug en in deze wedstrijden scoorde hij 12 van de in totaal 18 geproduceerde tref fers. Bondscoach Alamos: „Maar Caszely zal pas laat bij onze selectieploeg komen. De Spaanse competitie loopt dit seizoen laat af en tot het laatste moment moet Caszely bij Levante blijven. Het is zelfs mogelijk dat hij voor de ODeningswedstrijd tegen West-Duitsland (op 14 juni in West-Berlijn) niet be schikbaar is". De Argentijn Yazalde, de opeens weer in glanzende vorm stekende spitsspeler mn Sporting Lissabon, ver keert ineens in een moeilijk parket. Het bestuur van Sporting Lissabon wil name lijk dat Yazalde zo snel mo gelijk de Portugese nationa liteit gaat aannemen, waar door Sporting een nieuwe buitenlandse kracht kan aan trekken. Yazalde heeft ech ter al kenbaar gemaakt dat hij pas de Portugese nat'ona- listeit wil b"Z't'en na het in wereldkampioenschap West-Duitsland. Het bestuur van Sporting neeft nu gedreigd dat men de clausule in het contract van de 25-voudige Argentijn se international, waarin zwart op wit staat dat Yazal de altijd voor het Argentijn se elftal beschikbaar zal zijn, gaat schrappen. Het Spor- ting-bestuur zegt dat Yazalde zich op dit moment schuldig maakt aan wangedrag. In de laatste competitiewedstrijd van Sporting scoorde Yazalde vijf van de in totaal acht doelpunten. Op verzoek van een groot aantal lezers plaatsen wij nogmaals de data van de wedstrijden in het WK-toer- nooi: ontmoetingen in de eer ste finaleronde op 13 juni, 14 juni 15 juni, 18 juni, 19 juni, 22 juni en 23 juni. Daarna op de volgende data wedstrijden in de tweede finaleronde: 26 juni. 30 juni en 3 juli strijd om de derde en vierde plaats op 6 juli; finale op 7 juli. De Poolse Kazimier Gorski is van de schrik bekomen die zich plotseling van hem meester maakte na afloop van het teleurstellende oe fenduel in West-Duitsland, Schalke '04 - Polen. In Gel- senkirchen zegevierde Polen na een heel matige wedstrijd met 2-1. Tijdens de daarna volgende duels tegen AC Florence (0-1), het militair elftal van Algerije (0-3) en de Joegoslavische olympische ploeg (0-5) zijn de prestaties belangrijk beter geworden. Gorski: „Mede omdat ik tij dens deze oefenduels niet kon beschikken over de spe lers van Ruch Chorzow, heb k een aantal nieuwe knapen kunnen testen. En ze hebben het goed gedaan. Mijn selec- tiegroep heeft ineens een be- 'angrijke uitbreiding onder gaan".

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11