oorstanders van Ooster schelde gematigd enthousiast open Oosterschelderapport in pocketvorm Kandidaten stellen zieh voor 74 Goedkeuring voor bouwobjecten (vijf miljoen) in Zeeland egenstanders blijven nog wat op de vlakte Burgemeester zei geen nee tegen paasei Rapport op eerste gezicht verheugend Derlien lammetjes moederloos stad streek 1MMi 1 uctor et emergo Droog Waarschu wingsborden langs de kust Commissaris Waterstaat Dijkgraaf Zevibel Studiegroep Statenleden W .-Brabant ZLM Dr. Kranenburg (Visserij schap): Zierikzee vlagt Voor rechter na dodelijk ongeluk Bestrijding werkloosheid V oor waar delijke straf geëist voor brandstichting AANBESTEDING NIEUWE WEG 2 HUISARTSEN arder.burg en Oostburg ter G. de Bruijcke- Brouwerijstraat 8 te tburg, tel. 01170-2323. 1 Dokter Boor, tel. lsfin 01157-1451. vliet, Hoofdplaat en IJzen. e Dokter H. van der Hoogstraat 1 te IJzendii tel. 01176-1366. J" ssele en Nieuwdorp j)e ™ktijk van dokter Kiviet dt waargenomen door dok- Sterrenburg te Nieuwdorn 01196-12327. p' skens en Groede Doktei der Maas te Breskens, tel 12-1466. Izand, Retranehement, Sluis Zuidzande Dokter Beek Zuidzande, tel. 01170- ige, Koewacht en St.-Jan. ■n Dokter Melchers, tel 46-327. ewegen, Hoedekenskerke leerenhoek en Ovezande _1 praktijk van de huisartsen Geldof, S. Wösrtmjann en h artelé wordt tot maandag- terad 8.00 uur waargeno- dioor dokter J. Kole •kstraat 38 te Hoedekens- ke, tel. 01193-2(12. o Dokter J. Deen, Vak- totlaan 30, tel. 43?3. ek, Philippine en Sluiskil Dokter H. HofsibeS Juliana- i>at 10 te Hoek, tel. 01154- 1st Dokter W. Eysink 2060, wjs'erzande Dokter R walda, Cloosterstraat 72 te josterzande, tel. 01148-1377. maandagmorgen 8.00 Idelburg Dokter p. .rarn, de Krammer 14, tel! 4 (zaterdag) en dofeter M verse, Seisweg 29, tel. 3456 ndag). Visites aanvragen V 10.00 uur. Spreekuur dringende gevallen van 30-13.00 uur en van 17.30- 10 uur. imerswaal Dokter P. Pol man te Yerseke, tel. 01131- 0 voor de dorpen Hans- ert en Yeo-seke. Dokter P. ewijn te Kruiningen, tel. 30-1566 voor de dorpen abbendijke, Kruiningen en land-Bath. wan Gent e.o. Dokter Dierick, Graaf Jansdijk 85 te Westdorpe, tel. i5. rneuzen Dokter R. Bau- ns, Jiac. van Lennepstnaat tel. 01150-3768. issingen Dokter A. Mijn- ff, tel. 2525 (tot zaterdag 00 uur) en dokter S. Warte- tel. 3933 (van zaterdag 00 uur tot zondag 24.00 r). Visites aan wagen vóór 00 uur. Spreekuren voor ngende "gevallen van 12.30- 00 uiur en van 17.30-18.00 >lphaartsdijk, 's-H. endskerke en Hein- nszand Dokter A. Vos te ilphaartsdijk, tel. 01198- amslag Dokter C. Ver- om, Axelsestraat 2, tel. 17. ND ARTSEN -Z.-Vlaanderen Tandarts Neve, Hemelstraat 12 te St.- nsteen, tel. 01140-2084 treekuren zaterdag van 00-10.30 en van 18.00-18.30 r, zondag van 12.00-12.30 r). -Z.-Vlaanderen Tandarts van Herk te Oostburg, tel. 170-2493 (spreekuur zater- en zondag van 12.00-12.30 r). alcheren Tandarts G. Mil- n, Eemstraat 5 te O.-Sou- ~g, tel. 01183-1530 (spreeku- zaterdag van 9.00 - 10.00 zondag van 11.00-12.00 r). en N.-Beveland Tand- A. Laumen, Clara's Pad te Heinkenszand, tel. 01106- 8 (spreekuur zaterdag en dag van 9.00-10.00 uur). ERENARTSEN ïl en Zaamslag Dokter de Haas te Zaamslag, tel. 53-1368. - en Z.-Beveland Doktei Gaakeer te Ovezande, tel. 195-283. alcheren en deel N.-Beve- ïd Dokter I. Klok te stkapelle, tel. 01188-1443. nsult alleen na telefonische praak. -Z.-Vlaanderen Dokter J- n de Vijver te Oostburg, tel. 170-2103. JK VERPLEGING rdenburg, Cadzand, Oost- rg en Sluis Zr. Lensen te rdenburg, tel. 01177-1367. ïrvliet, Breskens, Groede, ofdplaat, Schoondijke en IJ' idijke Zr. Dominica te endijke, tel. 01176-1341. lewoutsdijk e.o. Zr. C. rstanje, "Warande 8 te Heln- iszand, tel. 01106-1615. ies Zr. T. Melis, tel. !8. oot Axel en Zaamslag J. van Exel, Polderstraat te Zaamslag, tel. 01153- 13. ek, Philippine en Sluiskil Zr. Villerius, Rozenlaan 5 Hoek, tel. 01159-1495. list en Hontenisse Zr. rreeeken, tel. 01142-344. s van Gent Zr. Van les, Schulpenpad 43, teL 58-1548, b.g.g. 01158- Zaterdag 2 maart 1974 Luctor et Emergoillustratie uit de gedichtenbundel. Vooruitzichten voor zondag eu maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: op de meeste plaatsen droog met opklaringen. In het algemeen iets hogere tempera turen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 6. Min. temp.: om streeks 2 graden, max. temp.: omstreeks 6 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 1 tot 7, min. temp.: om streeks 1 graad, max. temp.: omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal' 80 procent. waterstanden De waterhoogten van vrij dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 289 min 1, Rheinfelden 211 onv. Straatsburg 185 min 5, Plit- tersdorf 355 min 7, Maxau 412 min 6, Plochingen 163 min 2, Mannheim 247 min 2, Stein- bach 153 min 22, Mainz 273 min 8, Bingen 156 min 11- Kaub 194 min 16, Trier 309 Plus 7, Koblenz 209 min 23, Keulen 197 min 10, Ruhrort 359 min 11, Lobith 998 min 11 Pannerdense Kop 962 min 9, Nijmegen 794 min 8, IJsselkop 363 min 7, Eefde IJssel 398 onv.. Deventer 277 plus 2, Monsin 5464 plus 4, Borgharen 3945 plus 2, Belfeld 1135 onv., Grave beneden de sluis 510 plus 1. hoogwa» Morgen, zondag 3 maart Borgen op Zoom 10.05 en 22.58 Hansweert 9.33 en 22.16 Torneuzen 9.00 en 21 44 v'issingen 8.32 en 21 20 wemeldinge 9.55 en 22.46 Maandag 4 maan Bergen op Zoom 11.45 Hansweert 11.08 en 23.46 Teyieuzen 10.35 en 23.12 Vnssingen 10.06 n 22 48 Wemeldinge 11.35 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het rap port van de Oosterscheldecom- missie zal over 14 dagen in de vorm van een pocketboek in de handel worden gebracht. Gisteren verscheen, zoals al gemeld, tegelijk met het rap- port-Klaasesz een bundel ge dichten van Hans Bouma, on der de titel „Zecbeulen, land dieven". De bundel bevat een reeks protestversen tegen de afsluiting van de Oosterschel- de... Wouter van Dieren, een bekend auteur op milieuge bied, schreef er het niet mis •c verstane voorwoord bij. Het boekje wordt het best getypeerd door het volgende gedicht: In Zeeland wordt iets groots verricht. Heel het volk vergaapt zien aan bevrijdende daden der I technocraten. In blind vertrouwen gaat mer. door de knieën voor de al machtige goden van techniek en wetenschap. Uit het rapport - KIaasesz kan blijken, dat het blinde vertrouwen toch wat anders moet worden gewaardeerd dan Hans Bouma, niet van het rap port-K laasesz wetende, heeft gedaan. (Van een onzer verslaggevers) VLISSTNGEN Om te voor komen dat zeewatersporters en sportvissers door onerva renheid op zee in moeilijkhe den komen, heeft de Zuid- llollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelin gen (K.ZHMRS) een aantal voorstellen gedaan. Langs de belangrijke toe voerwegen naar de kustgebie den wil men op geruime af stand van de kust waarschu wingsborden plaatsen, die aan geven of er sprake is van mist, storm of andere gevaar lijke weersomstandigheden. Tot nu toe is gebleken dat veel watersportliefhebbers en sportvissers in hun enthousias me onverantwoordelijke risi co's lopen, met name door het gebruik van ondeugdelijk ma teriaal De KZHMRS meent dat vooral de waaghalzen onder de sportmensen bij het zien vam water niet meer te houden zijn Vandaar dat men de waarschuwingsborden ver lan dinwaarts wil plaatsen. (Van onze verslaggevers) MIDDELBURG Een gematigd enthousiasme bij de voorstanders van een Open Oosterschelde en nog geen uit gesproken oordeel van de kant van de voorstanders van afsluiting, die nu stellen dat het alternatief van de com missie Klaasesz een minstens even goede veiligheid voor de bevolking rond de Oosterschelde moet waarborgen als met het oorspronkelijke afsluitingsplan kan worden be reikt. Dit was de tendens van de reacties in Zeeland na het bekend worden van de inhoud van het rapport van de commissie Klaasesz over het wel of niet afsluiten van de Oosterschelde. De reacties, die we kregen waren over het algemeen zeer voorzichtig. Men moest zich gisteren in Zeeland nog base ren op radio-berichten of op telefonische mededelingen vanuit Den Haag. want het rapport zelf had men nog niet in handen Onder het voorbehoud daJt hij alleen maar telefonisch op de hoogte was gesteld van de belangrijkste passages uit bet commissierapport deelde mr. J. van Aartsen, de commissa ris van de koningin in Zee land, gisteren mee het een verheugende zaak te vinden dat de commissie Klaasesz in feite toch voor afsluiting van de Oosterschelde heeft geko zen. Want uiteindelijk komt die Oosterscheldedam er toch. zij het dat in de tweede fase de commissie denkt aan een stormvloedkering in het mid den van de poreuze dam. Over de eerste fase. het aanleggen van een blokken dam, zodat de getijbeweging kan doorgaan, zei mr. Van Aartsen, zelf voorstander van afsluiting: „Voor mij is het da vraag of daarmee dan de vei ligheid van het gebied vol doende is gewaarborgd. Ik kan dat nu niet beoordelen. Als de veiligheid niet voldoende is gewaarborgd en ik vrees riaar wel wat voor dan vind ik het plan toch wel bezwaar lijk. Het feit dat met de twee de fase een periode van vijf tien jaar is gemoeid vind ik wel erg lang' en ook zit ik nu wat aan te kijken tegen de extra kosten van 1 tot 1.6 miljard Bulden" Ir. .T. Zuurdeeg, hoofdinge nieur-direkteur van Rijkswa terstaat in Zeeland zei giste ren nog heel moeilijk te kun nen zeggen wat aan het door de commissie Klaasesz voorge stelde alternatief vast zit. „Ik ken de merites van het plan rog niet", stelde de heer Zuurdeeg. Hij zei aan te ne- nen dat het plan behoorlijk bestudeerd gaat worden en dat .ie minister nu allerlei instan ties om advies gaat vragen. Ook dacht hij dat het alterna tief van de commissie de aan nemers wel prettig in de oren zou klinken omdat bij uitvoe ring bet hele Oosterschelde- project veel meer geld gaat kosten. „Net als bij het oorspronke lijke plan moet ook bij dit plan de veiligheid voorop staan. We zullen eerst kijken of met de blokkendam de op timale veiligheid wel wordt gegarandeerd", was gisteren het commentaar van dijkgraaf A. M. Geluk van het water schap Schouwen-Duiveland. Hij zei in ieder geval blij t.e zijn dat niet door de commis sie Klaasesz is voorgesteld om 245 kilometer dijk langs de "Josterschelde op Delta-hoogte te brengen. De heer Geluk zei te verwachten dat ook de wa terschappen commentaar op het rapport van de commissie Klaasesz mogen leveren. „De grote dam door de Oos terschelde gaat in ieder geval niet door en dat is al een groot winstpunt", zei gisteren Zevibel en S.O.S.-voorzitter A- Lockefeer, die zonder het rap port te hebben kunnen bestu deren de gedachten van de commissie Klaasesz niet onbe vredigend vond „De reacties uit de visserijwereld houden n dat men het wel een goede oplossing vindt. Het is in ieder geval leuk om te horen dat milieu en visserij behouden bunnen blijven en ik hoop dat dit zal betekenen dat ook in de toekomst milieu en visserij geen schade ondervinden. Als daar nog bii komt dat de vei ligheid voldoende gewaar borgd is, dan vind ik het een goed voorstel van de commis sie Klaasesz". aldus de heer Lockefeer „De commissie Klaasesz heeft zich goed van zijn taak gekweten. Men is er wonder wel in geslaagd een oplossing te vinden, waarbij alle groepe ringen aan hun trekken ko men. Er komen nieuwe kweek-perspectieven voor de schelpdierencultures. Kortom: we zijn gematigd optimistisch. Liever deze oplossing dan een half-zoet Zeeuws meer gevuld met Rijnwater". Dit was het commentaar van de heer P Verwijs uit Yerseke, lid van de studiegroep Oosterschelde, op het aaneedoden rapport Klaasesz „Hier hebben wij altijd om gevraagd. Ik heb de indruk dat bij dit plan de veiligheid is gewaarborgd en het ecolo gisch systeem gehandhaafd kan blijven. De 1,80 meter ge- tij-verschil bij Yerseke zal het ecologisch systeem ten goede komen", aldus PPR-fractie- terschoot. voorzitter Constant van Wa- „Veel commentaar kan ik er nog niet op geven, wamt het stuk heb ik nog niet gezien. De optimale veiligheid dient echter ook bij deze oplossing van de commissie voorop te staan", aldus de heer W. Don, fractievoorzitter van de PvdA in de Provinciale Staten. De heren P. Everaert KVP en P. van de Bosse (CHU) zei den zich met deze oplossing te kunnen verenigen als de veilig heid echter optimaal gewaar borgd is. „Als daarbij het eco logisch systeem gehandhaafd kan blijven, dan mag het van mij gerust meer kosten", aldus de heer Everaert. „Ik moet het rapport natuurlijk nog bestude ren, maar op het eerste gezicht zou ik zeggen: wie kan tegen deze oplossing bezwaar heb ben", zo formuleerde de heer Vain de Bosse zijn mening. „Indien de „eerste keuze' van de commissie Klaasesz 'eidt tot een blijvende garan tie voor het behoud van het milieu, dan is D'66 bereid zich oositief tegenover die eerste keuze op te stellen. De opstel ling kan echter pas worden bepaald na aandachtige bestu dering van het rapport Klaas esz, aldus zei ons gisteravond de fractie-voorzitter van D'66 in de Zeeuwse staten, de heer •f. RoodenburS. Ir. G. Swier, watergraaf van het waterschap West-Brabant, zei er bang voor te zijn dat het „ei van Klaasesz" een stinkei zal blijken te zijn. De commissie-Klaasesz is volgens ir. Swier „de mist ingegaan door gebrek aan deskundig heid op hydrologisch gebied". Hij hoopte dat de regering het advies van de commissie- Klaasesz door hydrologen grondig zou laten onderzoe ken. De voorzitter van de ZLM, de Zeeuwse Landbouw Maat schappij, de heer J. Becu, zegt: „Ik moet eerst nog zien dat die blokkendam op de lan ge ternvjn het tijdverschil kan garanderen, daarnaast vraagt de heer Becu zich af het wa terpeil ook al zal het volgens het rapport 70 cm zakken, bij -eeksen superstormen zoals de 'natste tijd zijn voorgekomen niet gevaarlijk opgestuwd zal worden door de blokkendam. Zal het water dan nog wel op tijd terug kunnen vloeien naar de zee vraagt hij zich ongerust af. Maar mocht de oplossing Klaasesz optimale veiligheid garanderen dan zijn we er niet tegen zegt hij. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De burgemeester van Vlis- singen drs. Th. Wester hout heeft gisterenmid dag op het punt gestaan nee te zeggen tegen oe aanbieder van het eerste paasei. Hij had het gelukkig verkeerd verstaan, het bleek niet het eerste kievitsei te zijn want daar ligt nu eenmaal de smet op vooral na do brief die hij en met hem alle burgemeesters van Zeeland deze week van het Zeeuws coördinatie- orgaan van natuiur- en landschapsbesohermers had ontvangen. Daarin werd hem geadviseerd geen eerste kievitseieren meer in ontvangst te ne men. Het ei dat de burge meester nu aannam kwam van bakker Van der Linden uit Vlissin- gen, die vrijdagmorgen aan de leg van zijn paaseieren begon. De eerste was voor burge meester Westerhout, die het met een brede laoh in ontvangst nam. DEN HAAG (ANP) Met haar voorstellen voor de Oos terschelde gaat de commissie- Klaasesz, naar het op het eer ste gezicht lijkt, een hele stap verder in een voor de visserij gunstige richting dan met i'el' afsluiting zonder meer, en dat is een verheugend teken. Aldus de eerste reactie van dr. H. Boelmans Kranenburg, secretaris van het Visserij- sehap, van de stichting van de Nederlandse visserij en van de redersvereniging van de Ne derlandse zeevisserij. Dr. Kranenburg hoopt dat met wat de commissie voor stelt de waterkwaliteit en de mossel- en oestercultures in de Oosterschelde gered zullen zijn, maar kan over de techni sche details van de voorstellen nog niet oordelen. Hij blijft nog wel met een aantal vragen zitten: welke uitwerking zal de door de commissie voorgestelde aan pak op het milieu hebben, hoe zal het gaan met de garnalen- stand, hoe met de functie van de Oosterschelde als „kinder kamer" voor zeevis. Zullen de buizen in de blokkendam zo groot zijn dat alle jonge vis naar buiten kan? ZIERIKZEE Met vlaggen in top en sirene- geloei hebben de mossel vissers van Zierikzee gisteren hun vreugjde geuit over het advies van de commissie-Klaa sesz. De vissers kwamen met vrouwen en kinde ren bijeen om de span ning van de laatste da gen weg te werken. „We gaan er een borrel op drinken, maar wachten nog even met de cham pagne. We moeten nog even afwachten wat de politici met het advies gaan doen", zo verklaar de de voorzitter van „Helpt Elkander", de visserijvereniging in Zierikzee. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Twee we ken gevangenisstraf voorwaar delijk, duizend gulden boete en een jaar ontzeging uit de rijbevoegdheid hoorde de 23- jarige A. E. S. uit Rotterdam vrijdagmorgen tegen zich ei sen, op de rechtbank in Mid delburg. Op 23 september vorig jaar zou S. in Renesse zodanig wild gereden hebben met de sport auto van zijn vriend, dat hij aan het slingeren raakte en frontaal op een stilstaande po litiebus botste. Zijn vriend kwam bij dit ongeluk om het leven. Ondanks het feit dat zowel de dpkter als de wachtmeester van de rijkspolitie constateer den dat S. achter het stuur beklemd zat, hield deze vol niet achter het stuur te heb ben gezeten. De rechtbank doet op 13 maart uitspraak. C. van Waterschoot. Naam: Constant van Water schoot. Leeftijd: 33 jaar. Adres: De Blikken 4, Oost burg. Eventuele gezinssamenstelling: Constant en Marijke van Waterschoot, Paul (7 jaar), Nathalie (4 j.). Opleiding: Frans MO-B. Huidige functie: Leraar Frans Rijksscholengemeenschap Koningin WiVhelmina Oost burg. Commissariaten: Geen. Partij: Politieke Partij Radi- kalen (PPR). Waarom vindt u, dat de kie zers het beste op uw partij kunnen stemmen? Omdat in de PPR-visie de mens en het welzijn centraal staat. Omdat wij de leefbaarheid van Zeeland en dus het wel zijn van de mens in Zeeland als uitgangspunt nemen en niet zoals de meerderheid alles afhankelijk stellen van de economische groei. Omdat wij een open en eer lijke politiek willen voeren en de burger op ieder mo ment inspraak willen geven op het te voeren beleid. Wat heeft uw partij concreet gedaan aan de verbetering van het woon-, werk- en leefklimaat in Zeeuwsch- Vlaanderen? 1000 ha. nieuw basisindustrieterrein afge wezen. Telkens weer ge vraagd om selectieve inves teringspremies voor kleinere bedrijven. Concentratie vis serij in Breskens. Aange drongen op hardere stelling- name t.a.v. lucht- en water verontreiniging vanuit Bel gië. Gepleit voor veel ooste lijker tracé Baalhoekkanaal (op Belg.-Ned. grens). Handhaving van ziekenhui zen in Hulst en Oostburg verdedigd, evenals samen werking met Belgische A-. ziekenhuizen. Hoeveel zetels verwacht a voor uw partij in Zeeland? 4 of 5 zetels. Wie zijn de kandidaten van uw partij voor het college van Gedeputeerde Staten? Jan van de Voorde. De PPR-fractie gaat het primair om de uitvoering van het aan de kiezer voorgelegde verkiezingsprogramma "74- '78. In een college dat aan de essentie daarvan afbreuk doet, kunnen wij geen zit ting nemen. Wat vindt u van het kabinet- Den Uyl? Gelukkig dat we in deze moeilijke tijd, dit kabinet hebben, ook al blij ven veel zaken liggen. Ge lukkig vooral voor de laagstbetaalden voor wie dit kabinet het opneemt. Wilt u met één zin reageren op: Inkomensnivellering: Nood zaak voor wie wil komen tot een eerlijker samenle ving, waarin samen leven, samen delen is. Openbaar vervoer: Moet gesti muleerd worden, vooral ln de steden, maar ook op het platteland kan autogebruik terugdringen en zo vooral mensenlevens (maar ook energie) sparen. Actiegroepen: Onmisbaar ln een samenleving waarin de bevolking nog steeds te wei nig invloed heeft op de be leidsbeslissingen. Nationaal atoompark in Bors- sele: Onaanvaardbaar risico voor de volksgezondheid en typisch voorbeeld van be stuurders die kost wat kost de economische groeigedach- te najagen. Vervuiling kanaal Gent-Ter- neuzen: Is gevaarlijk vooi de volksgezondheid en moet nu eindelijk eens duidelijk worden aangepakt d.w.z. geen schoon kanaal Gent- Terneuzen, dan géén Baal hoekkanaal. De werkgelegenheid in Zeeuwsch-Vlaanderen: Moet worden geschapen op de schaal die bij het gebied past d.w.z. met selectieve investeringspremies voor kleinere bedrijven. De kleine woonkernen: Moe ten leefbaar gehouden wor den, omdat hun leefbaarheid van wezenlijk belang is voor de leefbaarheid van het gebied. Smeerpijp Waarde: Ambtelij ke en bestuurlijke misser omvat men bij de bronnen moet reinigen, mag in ieder geval niet ongezuiverd blij ven lozen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In het kader van het extra werkgelegenheids- program 1973 heeft minister Boersma (Sociale Zaken) goedkeu ring gegeven aan het in uitvoering nemen van een aantal bouw objecten in Zeeland (totale kosten 5 miljoen). De objecten van provincie en gemeenten zijn: Mariekerke: verbouw vereni gingsgebouw en gymnastieklo kaal Amicitia te Aagtekerke; Westerschouwen: aanpassing emplacement terrein R. T. M. te Bubgh, herbestrating (Van onze correspondente) MIDDELBURG De officie, van justitie van de rechtbank in Middelburg eiste vrijdag morgen tegen dc 40-jarige J. S. uit Middelburg vier weken gevangenisstraf voorwaarde lijk, twee jaar proeftijd en toezicht. De man wordt er van De- schuldigd op 31 augustus en 1 september vorig jaar brand te hebben gesticht in de berging van een flatgebouw. De ver dachte zelf, zegt, dat hij het niet heeft gedaan. Na het ge beurde is S. in een psychia trische inrichting onderge^ bracht. Het psychiatrisch rap port meldt dat S. in zeer ge ringe mate toerekeningsvat baar is, en dat een onvoor waardelijke gevangenisstraf niet aan te bevelen zou zijn. De raaadsvrouwe was het daarmee eens. S. is een tra gische figuur zei hij, die bege leiding en verpleging nodig heeft. De uitspraak is op 13 maart a.s. emplacement te Haamte- de. Middenschouwen: verbete ren Heuvel weg en Weel weg, Terneuzen: Verplaatsing bus halte nabij rotonde Driewegen, Tholen: Aanleg fietspad langs weg Üud-Vossemeer-St. Anna- dal, Reimerswaal: verbeteren riolering kom Yerseke tweede deel, Hulst: stichten dienstge- bouwtje annex wachtgelegen- heid. Oostburg: aanleg par keerterrein dagjescentrum Cadzand-bad, Axel: aanleg fietspad langs de weg Drie- schouwen-Rij ksweg. De restauratie van de toren van de Ned. Hervormde kerk te Poortvliet zal als rijksobject worden uitgevoerd. Examens In het St.-Ll- duinaziekenhuis te Hulst slaagden voor het diploma zie kenverpleging a de dames R. Bruggeman, M. Janssens, M. Koopmans en de heer T. Los- sie. Voor het EHBO-diploma slaagden de dames M. Hermus, J. Koster, M. Verschueren, L. van der Veeken en de heren O. van Gijsel, J. Smet en P. Saman. TERNEUZEN In het ge bouw van openbare werken in Terneuzen is de aanleg van de weg tussen het Julianazieken- hi'is en het postkantoor aanbe steed. De nieuwe verbinding is de nog ontbrekende schakel in de cityringweg en sluit de Churchilllaan via de oesterput ten en de scheldedijk aan op Scheldekade. Er waren 12 in schrijvingen binnengekomen. De laagste was van het aanne mersbedrijf Duynhouwer n.V. uit Goes met f 756.800 zonder risico van stijgende lonen en prijzen en f 776.800 met inbe grip van dit risico. De hoogste inschrijver was het aanne mingsbedrijf Leenhouts B.V. uit Sluis met f 805.000 resp. f 830.000 De gunning is aange houden. (ADVERTENTIE) ZIERIKZEE (ANP) Der tien lammetjes van twee we ken oud zijn gisteren moeder loos geworden, doordat twee honden hun (acht) moeders dood hebben gebeten. De eige naren in Kerkwerve op Schouwen staan nu voor het probleem dat zij ieder van de 13 lammetjes per dag vijf flessen melk moeten voeren. De slachting onder de scha pen vond plaats in een „in- aag" tussen de zomer- en winterdijk bij het plaatsje Moriaanshoofd. Een voorbijgan ger achtervolgde de honden, die naar hun bazen in Kerk werve teruggingen. Zij zijn aansprakelijk voor de scha-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3