1 Raad Hulst wil openbare aanbesteding fase twee Moerschans Boeren moeten geen actie groep worden Woningbouwvereniging trots op nieuw gebouw PvdA in Sas van Gent bezorgd over milieuvervuiling BURGEMEESTER SAS KRIJGT PLUIM VAN CONFESSIONELEN Gemeentebelangen wil vertegenwoordiger in Streekplan-commissie „LANDBOUW MOET FRONT VORMEN" Weekmarkt Sas op proef naar Keizer Karelplein Ooi De Schel mag dichter b munitie depot bouwen AAN OI Zacht J. A. Maris nieuwe VVD-voorzitter in Terneuzen/Axel Ir. O. Luteyn tijdens ZLM-vergadering in Oostburg stad streek OPEN DAG SCOUTING OOSTBURG St. Jansteen MR. DE JONGE: C. Almekinders „Vrijwillige ruilver kaveling is volledig mislukt" Graauw Aardenburg Hulst St.-Albert Begroting Vrfjptag 1 maart W?4 - (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst heeft gisteravond gekozen voor het openbaar aanbesteden van de tweede fase van het plan Moerschans. Het voorstel van B. en W. om het werk onderhands te gunnen aan de gebroeders Van de Hemel, het aannemersbedrijf, dat ook de eerste fase heeft uitgevoerd, werd door de raad met veertien te gen drie stemmen verworpen. Alleen de drie wethouders waren voorstander van onderhandse aanbestedingen, alle raadsleden waren voor een openbare. De raadsleden toonden wei nig begrip voor het door B. en W. aangevoerde argument dat de aannemers Van de Hemel verantwoordelijk zouden blij ven voor het onderhoud van de wegen, die in de eerste fase zijn aangelegd, als bij de uitvoering van de tweede fase moeilijkheden aan die wegen ontstaan. B. en W. meenden dat het in dit verband veel gemakkelijker was als de aan nemer van de eerste fase ook de tweede fase zou uitvoe ren. Raadslid G. van de Voorde begon het argument van het college te ontzenuwen door er op te wijzen dat bij aanbeste ding van de tweede fase ge- makke lijik de clausule zou bunnen worden opgenomen dat degene, die de tweede fase uitvoert, alle schade hersteld, die eventueel aan de wegen uit die eerste fase ontstaat. Verder voerde hij aan dat de huidige werkgelegenheidssitu atie in de aannemerswereld hfj een openbare aanbesteding de gemeente weieens voordeli ger zou uitkomen dan een on derhandse. Andere raadsleden voerden nog aan dat bij een onder handse aanbesteding aanne mers uit de plaats of streek geen kans zouden krijgen het werk uit te voeren. De heer R. Stevens stelde zelfs dat hij in beroep zou gaan als de raad het voorstel van B. en W. om onderbands aan te besteden, zou accepteren De heer E. de Rechter legde overigens nog de vraag op tafel of de tweede fase van plan Moerschans wel moet doorgaan. Hij had daar »elf nog geen uitgesproken mening over. Burgemeester P. Molthoff had die wel. „In andere plan nen beschikken we niet over veel bouwrijpe grond meer. We moeten nu doorgaan met Moerschans. Het is een keihar de noodzaak." Hij merkte ook op dat het uitvoeren van der gelijke plannen veel tijd vergt en dat de continuïteit van het werk voor kleine aannemers gevaar loopt als straks geen bouwgrond meer voorradig blijikt te zijn. De raadsvoorzitter voerde aan dat de gemeente normaal veel voelt voor openbare aan bestedingen. Het financiële belang van de gemeente voor ogen hadlden echter B. en W. ditmaal gemeend de voorkeur aan onderhandse aanbesteding te moeten geven. Raadsvoor zitter Molthoff voegde eraan toe dat moeilijk is uit te ma ken of uiteindelijk B. en W. of de raad gelijk zullen krijgen. Je kunt namelijk niet zowel een openbare als een onder handse aanbesteding tegelijk houden. Net voordat de raad aan de stemming over deze zaak begon merkte wethouder J. Blommaert nog op dat bij de uitvoering van plan Moer schans veel mensen uit de streek voor aannemersbedrijf Van de Hemel werken. Voor de raad woog ook dit argu ment onvoldoende zwaar om onderhands te gaan aanbeste den. (Van een onzer verst aggeversT OOSTBURG De welpen van de Sint-Eloygroep en de kabouters van de Cathalina- groep -beiden onderdelen van de Scouting Oostburg- houden morgenmiddag (zaterdag) een open dag. In een huis-aan-huis verspreide oproep kunnen vriendjes en vriendinnetjes van de aan beide groepen ver bonden kinderen eens kennis nemen van het werk van Scouting. De welpen komen saimen op het plein van de St. Bavo- school waar zij (met andere jongens van 7 en 8 jaar) het 9pel van de „Verstrooide Pro fessor" spelen. Hierna volgt een traktatie. De kabouters verwachten de belangstellen den op het Scoutseentrum aan de Baljuw Veltersweg. Zij spelen het spet Catweazle, dat evenals de Verstrooide Profes sor mididagvul'lend is. Beide evenementen beginnen om 14.00 uur. Excursie vogelwacht De vogelwacht de Steltkluut uit Oost-Zeeuwseh-Vlanderen houdt zaterdag 2 maart een excursie naar het wild- en vo- gelrijke groot eiland. De leden van de vogelwacht komen te voren om 9.30 uur te Lunters- hoek bij elkaar. ,(Van een ouster verslaggevers) AXEL Tijdens de la De Halle te Axel gehouden verga dering van de CBTB Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft CBTB-secretaris voor West- Nederland, mr. I. de Jong de leden voorgehouden dat de boeren niet te veel de neiging moeten gaan krijgen om als actiegroep te gaan optreden. Mr. De Jong vond dat niet te veel naair een conflict moet worden toegewerkt. Hij was van mening dat met redelijk overleg voor de boeren veel meer te bereiken valt. Ook merkte hij op dat het land schap niet alleen meer een zaak is van de boeren. „Dé hele bevolking maakt nu aan spraak op het landschap en daar zullen de boeren reke ning mee moeten houden", was de mening van de CBTB- secretaris, die overigens deze functie pas enkele maanden vervult. Mr. De Jong schonk in zijn inleiding veel aandacht aan de samenwerking en de schaal vergroting in de landbouw. Wat met name de schaalver groting betreft en de daaruit voortspruitende gevolgen voor de werk- en leefomstandighe den van de betrokken land bouwers vond mr. De Jong dat niet alleen de boer, maar ze ker ook de boerin moet mee praten over hetgeen dient te gebeuren. In dit verband wees mr. De Jong op een in Oost- Nederland gehouden enquête onder boerinnen, waaruit bleek dat de dames over het algemeen niet zo gelukkig wa ren als door schaalvergroting van de agrarische bedrijven bun man nog minder thuis zou zijn en nog dieper gebukt zou gaan onder de problemen. Mr. De Jong wees verder op de sterk gestegen kosten in de landbouw en het feit dat de prijsvoorstellen van de Euro pese commissie hiermee geen rekening houden. „Mijn ver wachtingen over de prijzen slag zijn niet te hoog gespan nen. Wel is er de zekerheid dat we meer zullen krijgen dan wat in die prijsvoorstellen wordt genoemd", aldus mr. De Jong, die eraan toevoegde dat het toekomstbeeld voor de boer op dit moment veel onze kerheden bevat. 0 Een kijkje in de nieuwe behuizing. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een poging om in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren tot een vrijwillige ruil verkaveling te komen, is vol ledig mislukt. Dit moest gister middag dc heer C. Almekin ders, voorzitter van de kripg West-Zeeuwsch-Vlaandercn van de Zeeuwse Landbouw- maatschappij, tijdens een alge mene ledenvergadering in ho tel Du Commerce tot zijn spijt bekennen. „Niettemin is men over ruil verkaveling nog kritisch gaan denken, en blijkens informa ties uit de afdelingen reageert men thans voor 50 procent po sitief op een eventuele ruil verkaveling. Wij zullen probe ren over dit onderwerp nog wat betere informatie te krij gen", zo zei hij. In zijn openingswoord stipte de heer Almekinders ook de waterzuivering met zijn sa menhangende problemen aan. Hij wees op de voorlichtings middag die de gezamenlijke standsorganisaties in Oostburg hadden gehouden. Hij memo reerde de hoge kosten van het ongezuiverd lozen van gier op het oppervlaktewater, begroot op ongeveer f 105 per koe per jaar, wat gezien de resultaten in de mesterijen bijna niet op te brengen is. „Bovendien is gier te kostbaar om weg te gooien. Het is een waardevolle meststof, die boven de kosten van het kunstmestgebruik kan drukken", zo betoogde hij. De opkomst voor de verga dering gistermiddag was ove rigens gering. „Het weer is te mooi", aldus de voorzitter, die er op wees dat er veel leden van het weer profiteerden en op het land werkzaam waren. De vergadering stelde de re kening 1973 vast en ging ak koord met de begroting voor 1974, zoals de penningmeester die voorlegde. Na de pauze werd door de heer A. v.d. Vet uit Renesse nog een inleiding gehouden over „Het leven in een Chine se landbouweommune", waarna de aanwezigen met de inleider van gedachten konden wisse len. EHBO De afdeling Graauw van de EHBO start op woensdag 6 maart om acht uur in het gemeenschapshuis een serie van zes EHBO-lessen voor dames. De lessen worden gegeven door de heer J. Valckx uit Hulst en hebben betrekking op de eerste hulp verlening bij ongelukken in en om het huisgezin. Desgewenst worden ook lessen op afspraak gegeven. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „De stoelen moe ten nog een beetje ingezeten worden", zei de heer Th. F. van Rooij, directeur van de regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging gister middag toen hij niet zonder trots het nieuwe onderkomen van de vereniging aan de Zui- velstraat 3 (bij het J.F. Ken nedy plein) in Axel liet zien. Het rook er allemaal nog erg nieuw, overal lagen de duidelijke sporen van de ver huizing, werklieden liepen af en aan en legden de laatste hand aan de afwerking, men liep er nog een beetje onwen nig rond, maar iedereen leek erg ingenomen met dit nieu we ruime pand. Dinsdag was men al begon nen met de verhuizing. De zware stukken werden door deskundige verhuizers overge bracht, maar heel veel kon door het personeel zelf worden gedaan, omdat het oude nood gebouw aan de Willem de Zwijgerlaan maar op een paar passen afstand van het nieuwe gebouw ligt. „We zijn in zeven jaar nu viermaal verhuisd", verzuchtte directeur Van Rooij, „maar we hopen wel, dat dit de laatste keer is. We zijn bijzonder ge lukkig met deze behuizing. (Van onze correspondent! TERNEUZEN Tijdens een besloten vergadering van d© afdeling Terneuzen-Axel van de VVD is in plaats van de heer H. de Jonge, uit Ter- neuzen, de heer J. A. Maris te i Zaamslag als nieuwe voorzit ter gekozen. Niet alleen is het hier erg licht en zonnig door de grote ramen, maar we hebben ook voor allerlei soorten situaties oplossingen kunnen vinden. We hebben nu voldoende grote en kleine spreekkamers en zitjes, zodat het eventuele wachten voor het publiek zo plezierig mogelijk wordt ge maakt en men ook in een privésfeer zijn problemen kan bespreken". Vandaag worden bestuur en personeel met echtgenoten in staat gesteld het gebouw en liet interieur te bewonderen. Architect Ch. Schoonis uit Sas van Gent is de architect van het gebouw, terwijl de heer J. Bleijenbergb uit St.-Jansteen verantwoordelijk is voor het fraaie, goedingedeelde inte rieur. Collecte. De iin Aarden burg gehouden collecte ten' behoeve van het Leger des Heils heeft in totaal 455,05 opgebracht. Topbiljart De Oost Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie wordt de belangrij ke wedstrijd tussen de beide Hulster leiders Marionette en BC Ona zaterdagavond in café Van Swaal gespeeld. Tovak uit Koewacht ontvangt thuis het Belgische Excelsior uit St.-Niklaas. Nummer drie van de ranglijst 't Anker uit Hulst speelt in het café van Eddy Wauters te Hulst tegen hek- kesluiter STC. Topbiljartteam 't Centrum speelt in het café van Cor Nagtzaam te Hulst tegen het eveneens uit Hulst afkomstige Kot. Het West- dorpse BC 't Raedhuys is za terdag vrij. de heer H. Beyer uit trad a-ls bestuurslid Ook Hoek, af. Nieuwe bestuursleden zijn mevrouw E. ter Stege-De Haas en de heer F. van Rossum. beiden te Terneuzen. Er werd tevens een groslijst voor de gemeenteraadsverkie zingen saimengesrteld. Hierop komen twintig kandidaten voor. Als de voornaamste zijn ver meld, de heren H. de Jonge, W. de Zeeuw, mevrouw M. M. Coster-De Krijger, H. Wijnja en A. Krijgsman. UIT welingelichte bron in de Franse hoofdstad verluidt, dat president Pompicou waar schijnlijk op 11 en 12 maart te Pitsoenda in de Kaukasus een bijeenkomst zal hebben met de Sovjet-partijleider Brezn- jev. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT —„Ons leefmilieu is reeds ernstig aangetast en wordt in nog ern stiger mate bedreigd. Wij zien de toekomst op dit punt som ber in". Dit zei gisteren de heer W. Garskamp (PvdA) in zijn algemene beschouwingen tijdens de begrotingsvergade ring in Sas van Gent. Hij wees erop, dat er bij onze zuiderburen op dit ge bied weinig gebeurt en dat de grensoverschrijdende milieu vervuiling steeds toeneemt. Hij sprak zijn bezorgdheid uit over diverse bestaande Belgi sche plannen, waaronder een nieuwe olieraffinaderij bij Zelzate, de vergroting van de Sidmar-staalfabriek en de uit breiding van de Texaco-raffi- naderij bij Gent. „Voor de Belgische werkgelegenheid is dit veelbelovend, voor ons leef milieu echter geen prettig vooruitzicht", aldus de PvdA- woordvoerder. Hij wees erop, dat in Neder land het welzijn een zwaarder accent krijgt, zodat welvaart belemmerd wordt met dien ver stande, dat produkties duur der gemaakt kunnen worden, „in België gaat men onbelem merd zijn bang de welvaart uit te breiden zonder met het welzijn van de Nederlandse buren rekening te houden". In zijn algemene beschou wingen werd het zuiver lokale aspect van het komende be grotingsjaar overigens niet vergeten. De heer Garskamp pleitte o.m. voor de stichting van een openbare kleuter- en Dasisschool zowel in Philippi ne als in Westdorpe. Mochten er dienaangaande geen raads voorstellen komen, dan kan het gemeentebestuur erop re kenen verzoeken van ouders hiertoe te ontvangen, gedekt met voldoende handtekenin gen. „Onze fractie zal hieraan alle medewerking verlenen. Wij zijn voor vrijheid van on derwijs, dus ook vrijheid van keus. Die bestaat echter in Westdorpe en Philippine niet", aldus de heer Garskamp. De PvdA-fractie was het on eens met de aangekondigde verhoging van het erfpacht- recht, „U treft daar genade loos de kleine huiseigenaar mee en treft een asociale maatregel", zo hield de heer Garskamp het college voor. „Die erfpacht is altijd op fi nancieel aanvaardbare hoogte gehandhaafd om de gewone man in de gelegenheid te stel len een woning te realiseren". Overigens geloofde hij niet dat de gemeente tekort komt op de erfpachten, zeker niet nu ze om de vijf jaar herzien kunnen worden. „De gemeente heeft geld verloren met de uit verkoop van erfpachten vijf |aar geleden, dat heeft miljoe nen gekost", aldus de PvdA- fractie. Ook wer din deze algemene beschouwing gewezen op de hoge kosten van de dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht. „De dienst dient vereen voudigd te worden", aldus de PvdA, „en dient zich te beper ken tot de taken, die in de naam staan aangegeven". Voorts werd de hoop uitge sproken, dat bij de volgende begrotingsbehandeling gelijk tijdig de belastingmaatregelen besproken zouden worden, omdat volgens de Sasse PvdA beide grootheden onlosmake lijk met elkaar zijn verbon den. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Tijdens zijn algemene beschouwing van de gemeentebegroting heeft de heer Bockstael, frac tievoorzitter van de confessio nele groepering, zijn waarde ring uitgesproken voor de wij ze waarop burgemeester drs. W. Dusarlijn in het afgelo pen jaar leiding heeft gegeven aan de gemeente. Vooral de manier waarop de heer Dusar- duijn naar aanleiding van de plannen voor de vestiging van een raffinaderij bij Zelzate op de ketting is gesprongen had Indruk gemaakt. De heer Bockstael signaleer de een koerswijziging van Ge meentebelangen-Groot Sas ten opzichte van de bouw van een nieuw gemeentehuis. Eerder had deze fractie zich immers unaniem uitgesproken voor een krediet ter voorbereiding van dit project. De heer Boek- stael drong aan op een goede doorlichting van het perso neelsbeleid door specialisten alvorens wordt overgegaan tot uitbreiding van personeel. Met klem verzet de confes sionele groepering zich tegen 't bouwrijpmaken van het twee de gedeelte van het plan jfc Albert. Het bestaande pij,,' moet zodanig gewijzigd wor. den dat de Uyuw van particu. liere wondingen doorgang kan- blijven vinden. Met be- trekking tot het milieubeheer zag de heer Bockstael gc.e„ directe taak voor de gemeent» gelet op het internationale ka- rakter van het probleem. M0. gielijk kan de raad door mid- del van persoonlijke contacten meer begrip kweken voor de moeilijke situatie. Verder acht de heer Bockstael spoed ge wenst met de realisering van de centrale antenne-inrichting, De financiële consequenties van de bouw van een sporthal dienen zo spoedig mogelijk uan de raad te woren voorge legd. Ook de heer Bockstael zette kritische kanttekeningen bij de gemeentebegroting '74. Hij noemde het een ondoorzichtige begroting en was het zonder meer niet mee eens dat het begrotingstekort gedekt zal moeten worden door belasting verhoging alleen. Volgens de heer Bockstael zijn er meer alternatieve mogelijkheden, zoals bijvoorbeeld het niet ef fectueren van de post uitbrei ding personeel van 40.000,—, (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „Er zal evenwicht moeten bestaan tus sen het streekplan en onze ei gen bestemmingsplannen. In de streekplan-commissie zou den ook vertegenwoordigers van landbouw en industrie zit ting moeten nemen, nu bestaat die commissie louter uit amb tenaren". Aldus de heer Rijn- ders, fractievoorzitter van Ge meentebelangen-Groot Sas, in zijn algemene beschouwing over de gemeentebegroting '74 van Sas van Gent. De heer Rijnders acht het gewenst dat er meer woningen komen in het uitbreidingsplan Canisvliet, waar de laatste drie jaar niet meer is ge bouwd. Een van de redenen is de dure grond. Daarin kan volgens Gemeentebelangen- Groot Sas verandering komen door de grond van de staat aan te kopen en de grondprijs aan te passen aan die van andere uitbreidingsplannen, De heer Rijnders herhaalde het standpunt van zijn fractie dat het oude klooster bestemd zal moeten worden als repre sentatieve ruimte voor de ge meente met een raadzaal, trouwzaal en burgemeesterska mer. De heer Rijnders informeer de verder of het waar is dat er een nieuw woonwagencen truin is gepland op de plaats van boerderij Van Oudenaard bij het kleinindustrieterrein. Hij vroeg zich af of dit niet meteen op het sportvelden complex kan. Gemeentebelan gen Groot Sas is voorstander van uitbreiding van het be staande woonwagencentrum. De heer Rijnders betreurde het dat de beginnende samen werking tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en Belgische zie kenhuizen in de kiem is ge smoord. Als andere wensen van zijn fractie bracht de heer Rijnders naar voren de bouw van meer premiewoningen in de vrije sector, een verdere mechanisatie van de admini stratie van openbare werken en liefst de stichting van een eigen dienst openbare werken en een sportzaal die ook voor andere doeleinden geschikt is. De heer Rijnders sprak er zijn bevreemding over uit dat, na herziening van de gemeente begroting, een belastln.gverho (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „De georga niseerde landbouw zal naar nieuwe middelen en wegen moeten zoeken om meer daad werkelijke invloed op regering en parlement te kunnen uitoe fetien. Daarvoor zal allereerst een grotere eenheid binnen de georganiseerde landbouw zelf nodig zijn, want te veel wordt de overheid nu in staat gesteld het „verdeel en heers"-princi pe toe te passen". Dit zei gistermiddag ir. D. uUteyn, secretaris van de Zeeuwse Landbouwmaatschap- pij (ZDM) tijdens een kring vergadering in Oostbung. Een van die nieuiwe wegen zou een betere public relation moeten zijn, aldus de inleider, die stelde dat de publieke opi nie een machtig wapen is, waarvan de landbouw nau welijks gebruik maakt. Hij wees er op dat het zogenaam de groene front dat vroeger door alle partijen heen liep, verdwenen was, en dat het de niet landbouwende bevolking is die een doorslaggevende stem heeft in beslissingen die de landbouw aangaan. „Zolang de gemeenschap niet bereid blijkt te zijn de boer een redelijke inkomens ontwikkeling via de prijzen te garanderen, zal de land- Douw zich voorts met hand en tand dienen te verzetten tegen al die maatregelen die uit maatschappelijk, recreatief of andere overwegingen een be perking van zijn mogelijkhe den tot een efficiënte produk- tie te komen kunnen inhou- dan", aldus de heer Luteyn. Hij wees op de slechte gang van zaken rond de prijsont wikkeling. „Wij staan voor een sterke kostenstijging, die voor een bedrijf in het zuid westen van Nederland met ■■en normaal bouwplan, uit komt op ongeveer f 300 per hectare. Zoals de voorstellen thans luiden staat daar een prijsverhoging van f 25 per hectare tegenover". Ook de prijsvoorstellen voor de melk veehouderij stellen volgens de heer Luteyn niet veel voor. „Wij vragen ons dan ook m gemoede af wiens belangen Lardinois in Brussel eigenlijk verdedigt. In ieder geval niet die van de boeren. Het fabel tje dat de Nederlandse boer via het huidige commissievoorstel een prijsverhoging van zeven procent gaat krijgen, moet uit de wereld worden geholpen. De werkelijke uitkomst ligt dichter bij nul dan bij zeven oroeent", aldus de heer Lu teyn. Hij toonde geen hooggespan nen verwachtingen van de ontwikkeling der prijzen van de vrije produkten. De onze kerheid omtrent de garantie prijzen zou volgens hem de uitzaai van een groter areaal vrije produkten tot gevolg kunnen hebben. Hij noemde in dit verband erwten, bonen en vlas. Hij pleitte voor een gro- '.ere stabiliteit van de prijzen der vrije produkten, en vol gens hem mocht de georgani seerde landbouw zich niet lan ger afzijdig houden. Zij zou zich actief met afzet en ont wikkeling van de vrije pro dukten moeten bezighouden. Oe uitgangssituatie in de meeste landbouwbedrijven noemde hij alles behalve roos kleurig. „Dat was het ook vo rig jaar niet, maar toen legden de hoge prijzen voor de vrije orodukten een rookgordijn waar slechts weinigen door- neen hebben willen of kunnen zien". ging van ƒ129.000 nodig is. Hij noemde dit een bedenkelijk gegoochel met cijfers. Tenslot te bepleitte hij een verbete ring van de rechtsbescherming van burgers door een duidelij ker motivering van beslissin gen genomen door het ge meentebestuur. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De weekmarkt in Sas van Gent zal, als G.S. van Zeeland het gisteravond genomen raadsbe sluit goedkeuren, voor zes maanden op proef gehouden worden op het Keizer Karel plein. Met dit besluit is een voorlopig einde gekomen aan de langdurige discussie over de verplaatsing van deze weekmarkt. Met name de heer Bockstael hamerde op de verkeersonvei ligheid bij de verplaatsing van de markt, hij was dan ook tegen het voorstel. Vanuit de raad werd burgemeester dis W, Dusarduijn gevraagd oi die verplaatsing inhield dat het Keizer Karelplein niet in aan merking komt als vestigings plaats voo rhet nieuwe stad huis. De burgervader betoogde, dat beide grootheden op het plein terecht konden. Eventu eel kon in uitzonderlijjke om standigheden uitgeweken wor den naar nabijgelegen straten. In zijn antwoord op de gestel de vragen wees de heer Du sarduijn op het standpunt van de Vereniging voor Ambulante Handel, groot, voorstander van de verplaatsing. „Men ver wacht een aanzuigende wer king door die verplaatsing en er was erop gewezen, dat de markt nu een kwijnend be staan leidt". De mogelijkheid bestond zelfs, dat kooplieden zich van de markt in Sas van Gent zouden onthouden. „En behoud van de weekmarkt is in het belang van geheel de gemeente", aldus de heer Du sarduijn. Van de zijde van de politie was voorts toegezegd, dat zij de gang van zaken rond de markt, wat betreft de ver keersveiligheid zou begelei den. Dit ontlokte de heer Bockstael de schampere op- merking, dat dit begeleiden zich z.i. zou beperken tot het begeleiden van te hulp gesnel de ambulances. Een opmerkin» die de heer Dusarduijn overi gens zwaar overtrokken vond. De raad voteerde gistera vond ook een krediet van 10.000 voor de voorbereiding'* kosten bij de realisering vat de nieuwe sporthal in de gf meente. Vrijdeg 1 maar (Van een onzer verslag, VLISSINGEN He terie van Defensie wil te termijn beginnen bouw van een aantal munitiebunkers op het genie in gebruik zijnde nabij Fort Rammekens. De bouwwerken, die uitgevoerd in het kac de aanvullende werk| beid, maken het moge de op het terrein aa munitie in kleinere h heden te gelijk over e ter aantal opslagplaats deeld, kan worden b Als gevolg van deze legging" kan de ve veiligheidszone rondoi munitiedepot, die mo: 1200 meter bedraagt, pi worden gehalveerd. Op deze wijze word hebben B. en W. van gen gisteren aan de ra. gedeeld, ruimte gei voor uitbreiding van d ratiewerf de NV Koni| Maatschappij De Schel ze maatschappij had rei stuk grond voor uitbrel eigendom, maar door di ge veiligheidseisen v ministerie van Defens| het bedrijf met de ver grond, die binnen de hoidszone rond het mui pot valt, niets aanvangi Havenschap Vlissingen bedongen dat ook binn* nieuwe veiligheidszone, zoals gezegd 600 breed zal worden, op b den voet transport en d> ke kan plaatsvinden hoeve van de activiteiti het havenschap. Zo eist het havensch er in het veiligheidsgeb toevoerweg wordt aan die op de Sloeweg a.' Daarmee is defensie n aarzelen akkoord gega; weg zal slechts in b< mate mogen wordei bruikt. Er ls lang touw get over het veiligheids rondom het muniti waarbij van de kant t burgerlijke overheid w is bepleit de hele opsla maar naar elders te latd huizen. B. en W. van N| gen, die door middel v: bestemmingsplannenpolï tot op zekere hoogte d in huis zijn, vinden ee plaatsing van de mun slagplaats echter niet lijk. Immers, zo zegge „Vlissingen wil graag n haven blijven, en het k die reden de munitiei plaatsen niet missen. Bovendien heeft D' laten weten dat verpl van de munitiebunkers elders te kostbaar zou i strategisch ongewenst is wel mogelijk het b park te hergroeperen, d dat geval zouden er m opslagplaatsen in aangri natuurgebied gaan vei Dit zou volgens B. en m Vlissingen onaanvaa zijn. Voor het bewuste geb: nu door de Vlissingse ra zogenaamd voorbereidi sluit worden genomen, mee wettelijk wordt dat het bestemmin waarin Fort Rammeker| wordt gewijzigd. Vooruitzichten voor za en zondag, opgesteld do KNMI op donderdag oir uur: een zachter weertyl eerst nog plaatselijk rege Weersvooruitzichten i Iers gemiddeld over land. Voor zaterdag: aanta zon: 0 tot 5; min. temp streeks 3 graden; max. omstreeks 7 graden; k een droge periode van stens 12 uur: 80 procen ep een geheel droog e 50 procent. Voor zondag: aantal zpn: o tot 6 min. temp s'reeks 3 graden: max. omstreeks 8 graden; k •en droge periode var stens 12 uur: 90 proc-ml op een geheel droog t '0 Procent.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2