D OPEN BRIEF OVER ..OPEN HUIS Heemkundige Kring op bres voor oude binnenstad Sas van Gent Weinig animo voor wijziging weekmarkt LEERLINGENBOUWPLAATS OOSTBURG Spannend slot basketbal in Oostburg Koploper zaalvoetbal leed nederlaag De Stem De Vriïe FIETSPAD LANGS WEG ZüIDZANDE CADZAND Zuiddorpe Eerste verlies voor veteranen Kleuterschool verhuisde TARIEVEN SASSE ZWEMBAD MOETEN OMHOOG Eerste bistro geopend in Terneuzen Westdorpe Badminton in sporthal De Veerhoek AUTO IN SLOOT geldleningen Donderdag 28 februari 1974 stad |J iek 5 mm GELD 1 rijgt niemand uw naam lden van f 140,- m le 3SBEMIDDELING >0-246346, tel. 030-440107. BAAR - NEN 50 000,- ln 24 icreet Geen helding bij Informatie 60 maanden. OE" itterdam 010- >-«21747 ekends ulO- 194074 en 020- ehoeft geen ijksbureau NION en met zo- het Intussen reputatie Erkend door OEZICHT ostbus 122, >2, Afd Bre tel. 01600- huwelijken nk aan uw bromfiets VERZEKERING M. Dooms. Schumannstr 2R rneuzen, 01150-3598. Allé •zekeringen, hypotheken fi. icierir-gen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Tien leerlin gen van de stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf hebben de volgende open brief opgesteld „aar aanleiding van het ge reedkomen van de leerling- bouwplaats, omvattend 12 be- jaardenwoningen in Oost burg! Aan allen die belang in ons stellen. In augustus van het vorig jaar zijn we met z'n tienen begonnen met het bouwen van de twaalf bejaardenwoningen, die door Aannemersbedrijf Gebrs. Van der Poel B.V. als leerlingbouwplaats waren aan genomen. Ruim een halfjaar hebben we aan den lijve on dervonden hoe fijn het is om samen - allen moesten nog bij het begin beginnen - stap voor stap de praktijk van het bou wen te leren en dan tegelijk iets te maken, dat niet onder hoeft te doen voor het werk van onze oudere collega's. Nu zijn we klaar, en zouden we u ons werk graag eens laten zien. Daarom houden we op vrijdag, 8 maart van 15.00 tot 17.00 en van 19.30 tot 21.00 uur in één van de vier blok ken van drie „open huis". U kunt terecht voor een kop koffie en een lekker hapje, maar dat is niet het belang rijkste. Wij willen nog liever, dat u uw koffie koud laat worden omdat u het te druk heeft met het bekijken van deze huizen of met het luiste ren naar ons, als wij u over ons werk en over onze vakop leiding vertellen. Wie u ook bent, vader of moeder van één van ons, werknemer, burgemeester, wet houder, aannemer, leraar, in woner van Oostburg of zomaar belangstellende, bij ons bent u welkom. Niet alleen omdat we trots zijn op wat we met z'n allen (en met de leermeester) hebben klaar gespeeld, maar jok omdat we de „leerling bouwplaats" een onmisbaar onderdeel vinden van onze op leiding. Tot ziens! De brief was ondertekend door Paul Eijsackers, Herman Warrens, R. Scherbeijn, B. Riemens, George de Booy, Jo van Bellen, André van Leu ven. Huub Wink, André Vinke en Willy Elegeert. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op de begroting van de provinciale wegendienst is een bedrag van ruim f 193.000,- opgenomen voor de aanleg van een nieuw fietspad langs de weg Zuid- zande-Cadzand. Het nieuwe fietspad komt op ruime af stand van de hoofdrijbaan te liggen. Het oude fietspad, dat vlak langs de rijbaan ligt, zal worden opgeruimd. Het werk is opgenomen in het werkgele genheidsprogramma, dat dient ter bestrijding van de exces sieve werkloosheid. Dit bete kent dat het werk met spoed kan worden uitgevoerd en bo vendien dat 60 procent van de netto kosten van aanleg door het rijk zullen worden be taald. rs. (Van onze correspondent) OOSTBURG Zowel het da mes- als herenteam van KWL hebben in hun poule van het basketbal nu er twee wedstrij den zijn gespeeld de leiding. Beiden krijgen echter in hun laatste en beslissende wed strijd op 16 maart in de sport hal. De Veerhoek een concur rent tegenvoer zich, die even eens tot nu toe in de poule- wedstrijden ongeslagen is ge bleven. Dat is dan bij de da mes St. Eioy 1, terwijl de heren van KWL nog moeten aantreden tegen Leraren. Overigens won Leraren de iongste wedstrijd tegen LTS slechts op het nippertje met 34-33, een uitslag waarmee bo vendien LTS het maar moei lijk eens kon zijn daar er volgens hun mening niet goed was geteld. In het laatste ge deelte van deze wedstrijd speelde Leraren maar met vier spelers omdat een geblesseer de speler, verzwikte enkel, niet vervangen kon worden. In de b-poules is nog van alles mogelijk en kunnen in beide poules in feite nog drie teams met vier wedstrijdpunten ein digen, zodat de laatste wed strijddag nog een zeer span nend verloop kan krijgen. Uitslagen: Dames Poule 1: St. Eloy 1 - St. Eloy 2 62-7, KWL 1- Christelijke Mavo 56- 15. Poule 2: KWL 2 - HSY 16- 6- Heren; Poule 1: Leraren - LTS 34-33. KWL 1 - Globe Trotters 41-23, Poule 2: KWL 2 - St. Eloy 35-27. Standen Dames: Poule 1: KWL 1; 2 2 0 4 114-25. St. Eloy 1: 2 2 0 4 1 00-24 Christelijke Mavo 2 0 2 0. «-94 St. Eloy 2: 2 0 2 0 17- 120. Poule 2: Operatie 2 2 0 4. 53-29 KWL 2: 3 2 1 4. 56-43. Soos 2 1 1 2. 30-36. HSY 303 0 31-62. Heren Poule 1: KWL1: 2 2 0 4. 90-38. Leraren - 2 0 4. 73-56. Globe Trotters 2 0 2 0. 46-80. LTS 2 0 2 0. 48-83 Poule 2: St. Eloy 3 2 1 76-67. KWL 2: 3 2 1 4 87- Christelijke Mavo 2 112. 50-43, Soos 2 0 2 0 45-58. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Heemkundige Kring Sas van Gent heeft het gemeentebe stuur dertien punten van be lang voorgelegd, die volgens de Heemkundige Kring in aanmerking moeten worden genomen bij een eventuele re constructie van de Sasse bin nenstad. Deze punten betreffen de Molenberg, de vroegere water korenmolen, net oude klooster aam de Westkade, het hek van de Nederlands Hervormde kerk, de markt en de oude kern, het Commmandants huis aan de Oostkade, de sanering van de Grootmajoorstraat, Brandspuitstraat en kleine markt, het geheel van Oostka de, Westkade en kanaal, een monument vam de Schepen- trekker, een stenen uitbeel ding va-n de vesting van Sas van Gent en het Keizer Karei- plein. Volgens de Heemkundige Kring dient in de eerste plaats de Molenberg -het enige nog jestaande basion Generaliteit- gerestaureerd te worden. De ommuring moet worden afge maakt en de zes bestaande onderaardse gangen, die leiden naar een onderaardse munitie- kamer, blootgelegd. De aanleg van een wandelpad onderlangs het zuidelijke bastionpunt is mogelijk tot achter de brand weerkazerne. Verder dient de molen de enige in Zeeland overgebleven achtkantige ste nen moden aangekocht te worden, gerestaureerd en toe gankelijk worden gemaakt. De Heemkundige Kring vindt dat de uit 1696 daterende water- korenmoten nog goed te her stellen is met Betrekkelijk weinig kosten. Een voorlopig reconstructieplan berust al bij de gemeente. Het oude Kloos ter aan de Westkade zou als industriemuseum ingericht kunnen worden. Hij bijna drie eeuwen oude gebouw in uniek voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De plannen van de gemeen te om de markt en de oude binnenstad te renoveren hab- ben de volle sympathie van de Heemkundige Kring. De sanering van de Grootma joorstraat, B ran dspu it straat- en kleine markt moet vol gens de Heemkundige Kring zo spoedig mogelijk gebeuren. Daarmee komt ruimte vrij voor de markt en parkeren. Ook kan dan veel bouwval worden opgeruimd. Verder doet de Heemkundi ge Kring het gemeentebstuur de suggestie aan de hand om aan het water in Sas een le vensgroot ontwerp van de heer Biek 0 Het klooster aan de Westkade. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tegen het idee van het Terneuzense ge meentebestuur de woensdag- markt in het centrum te ver plaatsen naar vrijdag, mei daaraan gekoppeld een avond- markt tot negen uur (in ver band met de koopavond) en de vrijdagmarkt in het win kelcentrum Zuid op woensdag te doen plaatsvinden, stuit ip heel wat bezwaren van be langhebbenden. Negen instanties kregen dit voorstel toegezonden. De voor zitter van het Handelscentrum Terneuzen, de heer Den Toon der wenste geen commentaar te geven, daar hij de desbe treffende brief van hel ge meentebestuur, d.d. 20 februa ri, nog niet had ontvangen. „Ik heb het bericht wel in de Stem-Vrije Zeeuw gelezen (zie karnt van woesndag), en dat zal wel juist zijn, maar ik geef alleen maar mijn com mentaar op een officiële brief", aldus de heer Den Toonder. „Oude bomen die verplant worden gaan dood", zo zei de heer I. van Urk, voorzitter van de wijkraad binnenstad. Hij zei ervanovertuigd te zijn dat er „iets" aan de markt, in samenwerking met de winke liers uit de omgeving, moet gedaan worden. Maar hij vond lat er teveel marktkooplieden, afkomstig van plaatsen buiten Zeeuwsch-Vlaanderen, niet na-ar een Terneuzense vrijdag markt zullen komen. Zo onge veer luidde ook het commen taar van de heer L. van Helle- mont (en diverse marktkoop lieden), die betoogden dat een dergelijke verandering totaal geen zin heeft. En groot aan tal van hen staan op vrijdag op de markt in Breda, Schie dam, Vlissin-gen en Den Haag en ik kan mij n-iet voorstellen, dat deze mensen die markten zullen later schieten om naar Terneuzen te komen en dan bovendien nog moeten blijven staan tot 's avonds negen uur, terwijl zij de volgende dag (zaterdag) ergens anders moe ten zijn. Ook de heer T. van Battum, secretaris van de werkgroep Promenade Noordstraat, die zei zijn privé-mening te geven (gisteravond zou er over ver gaderd worden) er geen enkel nut in te zien. Hij zei zich niet te kunnen voorstellen dat de velen uit de omtrek (Hoek, .-Sluiskil, Zaatnslag, Biervliet enz.) nu plotseling in plaats van op woensdag op vrijdag naar de markt zullen komen. Hij zei wel, maar dat heeft met deze kwestie niets te ma- Ren, dat de Noord-straat-pro- menade plannen maakt om het kopen in die sector voor het publiek aantrekkelijker te ma- Atil Schreting De schutters vereniging Willem Teil hield in café Centraal een schietmg waaraan door 54 schutters werd deelgenomen. Uitslag: hoogvogel H. Jessoires uit Koewacht, eerste zijvogel J. Pieters uit Kloosterzande, tweede zijvoigel J. Oosting uit Axel. Meeste kleine vogels met ieder vier stuks, mevrouw Verhoeven uit Kloosterzande en Ëm. Kronenburg uit Zuid dorpe. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Leek het er een paar weken geleden nog op dat de Terneuzen vete ranen, die in de eerste helft van de zaalvoetbalconipetitie meestal op gemakkelijke wijze hun tegenstanders naar een nederlaag speelden, regelrecht op het kampioenschap afste venden en met ruime voor sprong, ongeslagen de ranglijst aanvoerden, in de tweede competi'fiehelft schijnt dit niet zo gemakkelijk te gaan. Het team heeft blijkbaar aan kracht ingeboet en nadat vorige week een krappe 7-6 overwinning op Philips werd behaald werd het deze week in de sporthal 't Zwaantje door HKC naar een 6-5 nederlaag gespeeld. Ook Van der Poel profiteer de van deze misstap van de koplopers en verkleinde zijn achterstand tot drie punten, al kwamen de bouwvakkers te gen Mistrappers maar net met de hakken over de sloot (2-1). Door deze beide uitslagen is de wedstrijd Terneuzen vele- ranen-Van der Poel, die aan staande maandag wordt ge speeld van grote betekenis ge worden voor het verdere ver loop om het kampioenschap. Dow, dat met 3-2 van NSM won en Philips dat weinig moeite had met CHD (7-2) stegen een plaats op de rang lijst ten koste van Mistrap pers, dat na een goede start nu toch wel duidelijk aan het afzakken is. Stand: Terneuzen veteranen 9 8 0 1 16. 65-24. Van der Poel 9 6 1 2 13 51-21. HKC 9 6 12 13. 37-39. Dow 9 3 3 3 9. 23- 19. Philips 9 4 1 4 9. 27-33. Mistrappers 9 3 2 4 8. 21-21. CHD 9 1 1 7 3. 17-47. NSM 9 1 8 1. 19-55. Programma voor 4 maart: Philips-NSM. CHD-Mistrap- pors. HKC-Dow. Terneuzen veteranen-Van der Poel. (Van onze correspondent) OUSTBURG Door de 5-4 nederlaag die koploper M C Fiehuiqua in de eerste klasse van het Oostburgse zaalvoet bal leed tegen Verduijn (Bres- kens) is de spanning aan de top van de ranglijst sterk toe genomen. Met slechts twee verliesnunten meer dan de beide lijstaanvoerders M C Fiehuiqua en Velocitas zijn de Bressiaanders nog volop in de lift. M C Fiehuiqua had in de wedstrijd tegen Verduijn zo wat alles tegen. De anders zo betrouwbare doelman Van de Bekke had op deze carnavals avond beslist zijn dag niet en was direct of indirect schuldig aan vrijwel alle doelpunten die Verduijn wist te scoren, hetgeen hijzelf ruiterlijk er kende. Verder beschikte het team over geen enkele wissel speler en tenslotte koos het talrijke publiek duidelijk par tij voor Verduijn. In de eerste helft ontwik kelde zich een aantrekkelijk partijtje zaalvoetbal met doel- rijpe kansen aan beide zijden maar die alleen door Verduijn werden benut en daardoor nog voor de rust een 0-3 voor sprong opbouwde. Na de rust leek het er in de beginfase op dat de kampioenen hun zelf vertrouwen techniek en routi ne hadden herwonnen en bin nen tien minuten was de stand gelijk (3-3). Verbluft door dit Fiehuiqua-succes zocht Ver duijn naar andere minder fraaie middelen die het verde re verloop van de wedstrijd zeker rtiet ten goede kwamen. Met een 5-4 score kwam het einde en daarmee de eerste nederlaag van M C Fiehuiqua in deze competitie. Het team van Jansen sport, waarvoor eigenlijk op deze carnavalsavond geen wedstrijd was gepland, maar omdat Le raren niet kon spelen toch op de sporthalvloer verscheen te gen Administratief Personeel, nam de zaken heel wat luchti ger op en trad m carnavalste nue zijn tegenstander tege moet en won met 62. Het team had nog een verr„ smg 'r petto op deze carnavalsa vond, in de vorm van een tweetal onderscheidingen die werden uitgereikt aan de he ten Pompert (sportambtenaar) en Van de Bekke (sporthalbe heerder) Beide heren werden onderscheiden met de orde van net versleten fietsband- Jt- In de tweede klasse leed Blijf Fit zijn tiende nederlaag in successie tegen Verduijn 2 (0- 9) en behaalde OBV een be nauwde 1-0 overwinning op Riemens. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De mobiele openbare kleuterschool, die tot vorige week donderdag in ge bruik was bij de Schelde- school (L.O.M.-school) aan de Leeuwenlaan te Terneuzen is! verhuisd naar het terrein op de hoek Van Kinsbergenlaan- Aart van Nesstraat. Vanaf dinsdag 12 maart, als water, licht, riolering enz. zullen zijn aangesloten, zal de school die nen als tijdelijke opvangkleu- terschool met een neutraal ka rakter Er is plaats voor 36 kleuters en in de twee klaslokalen kunnen 18 kleuters voor open baar en 18 voor katholiek on derwijs worden ondergebracht. Inmiddels is de klas voor het openbaar onderwijs reeds vol geboekt, voor het rooms-ka- tholiek onderwijs zijn nog en kele plaatsen beschikbaar, waarvoor men zich kan opge ven bij de hoofdleidster, me vrouw J.L. Hermans-Poppe, Dorus Rijkersstraat 4 (tel. 01150-4509). (Van onze corresponlent) De commissie belast met het nazien der rekeningen en be grotingen van de gemeente Sas van Gent heeft aan het eollege van B en W laten we ten de voorgestelde verhogin gen van de badgelden voor het Sasse zwembad wel drastisch te vinden, „Zeker als in aan merking genomen wordt dat het zwembad tussen de mid dag gesloten is". Dit deelt het college mee aan de raadsleden door middel van een brief van 21 februari. „Dezelfde opmerking is ook door de commissie van bij stand voor de gemeente finan ciën gemaakt", aldus het schrijven van B en W. Over deze tarieven wordt meege deeld dat zij worden opgetrok ken tot het gemiddelde van de tarieven van de overige, ver gelijkbare (verwarmde) ba den in Zeeuwsch-Vlaandei-en. Een dagkaart voor volwasse nen, die tot nu toe een gulden kostte, zou in het vervolg een gulden vijftig moeten kosten. Voor kinderen zou de huidige prijs van zestig cent moeten worden opgetrokken tot één gulden. Een seizoenabonne ment zou voor volwassenen dertig gulden moeten kosten, terwijl dit tot nu toe achttien gulden was. Voor kinderen wordt de prijs opgetrokken van negen gulden naar twintig gulden, als het voorstel wordt aangenomen. Gezinsabonne menten zouden met dertig gul den moeten worden verhoogd, n.l. van vijfenveertig gulden na ar vijfenzeventig gulden. Sas van Gent meent dat daarmee geen extravagante ta rieven worden berekend. Men stelt dat Hontenisse het gezins abonnement verhoogt van ne gentig tot honderd gulden, IJ- zendijke verhoogde van vijftig naar vijfenvijftig gulden en het nieuwe tarief voor een ge zinsabonnement te Hulst be draagt thans tachtig gulden. AXEL De Halle 20.00 u.: „Vo gels van de Zaanstreek", le zing door Jo van Dijk. BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 u.: The Geta way 18 j. Tweede hal stadhuis, kunst werk van de maand van de heer L. Matthijs, Woensdrecht (t.m. 28 febr.). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 u en van 13.30- 17.30 uur. CLINGEGRENS R. de Moor 15.00 u.. schieting. GOES Grand 20.00 u.: The big boss Prins van Oranje 20.00 u.: „De grote versierder" met o.a. Joop Doderer en John Lanting. Museum voor N.- en Z.-Be- veland, Singelstraat 11, expo sitie schilderijen en tekenin gen van Marinus Schipper (t.m. 31 maart). Open van 9.30-12.00 u. en van 13.30-18.00 HULST Boekhandel vaa Geyt, Steenstraot 20 Expositie Standen: Eerste kalsse: M c Fiehuiqua 10 7 2 1 16. 62-23 Velocitas 10 7 2 1 16. 57-23. Verdunn 1: 10 7 0 3 14. 44-36 Oktopus 10 4 33 11 31-25 Jansen sport 11 5 1 5 11 42-44, Administratief Personeel 11 2 5 4 9. 27-30 Leraren 9 3 15 7 20-40. Van Hal en Kareis 10 2 0 8 4. 17-38. Amro bank 11 2 U 9 4 27-69. Tweede klasse: WIK 10 9 1 u 19 68-25. Peugeot 10 8 1 1 17 67-22. Hof ter Mude 10 7 0 3 14. 57-26. OBV 11 7 0 4 14 36-3 Winkeliers 11 4 1 6 9 48-69 Alheo 10 3 2 5 8 28-41 Verduijn 2; 10 3 0 7 6, 37-53. Riemens 10 2 1 7 5. 25-38 Blijf Fit 10 0 0 10 0.14-75 Programma voor 4 maan. Administratief Personeel - Le raren. Velocitas - Van Hal er Kareis. OBV - Peugeot. WIK - Hof Ter Mude. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heei M.A. Bergs, eigenaar van res taurant Monopole aan de Kor te Kerkstraat in Terneuzen, heeft zijn établissement omge zet in een bistro, de eerste in de Scheldestad. ln een hoekje van het restaurant worden op een groot houtskoolvuur aller lei grillades van vlees en vis bereid. „De mensen hebben nun eetgewoonten veranderd. Het behoud van de lijn speelt daarbij een belangrijke roi Velen zijn van de vette spij zen en andere dikmakende ge rechten afgestapt", zegt de heer Bergs. Hij heeft, alvorens zijn klassiek restaurant om te schakelen in een bistro, enige tijd de proef genomen met ge- gnllde vlees- en visgerechten. Dat experiment is goed beval len. Volgens de heer Bergs hoe ven grillades beslist niet riuui te zijn. Hij mikl voora1 op populaire menu's die de 10,- n>et te boven gaan. „Daar heb je echt wel iets leuks en lekkers voor", zegt Terneuzens nieuwste „bistro oatron". Zoontje Het Westdorpst •arnavalscomité met zijn hof- Kapel werd zondagmiddag nog neer vreugde ingepompt, bij iet vernemen van de geboorte fan een zoon van een der ieden. De gelukkige ouders ijn koeter ZohlancUGoethals. De f ami Lie werd gefeliciteerd door het carnavalscomité mei prins en raad van elf. Vaders ifwezigheid bij het carnavals feest was dus wel verant woord. (Van onze cirrespondent) OOSTBURG Liefhebbers van het badminton kunen van af volgende week woensdaga vond terecht in de sporthal De Veerhoek om deze sport te beoefenen. Vanaf 6 maart kan een ieder tegen betaling van twee gulden per uur gebruik maken van een van de vijf banen die de sporthal bezit, om gewoon uit pure vrijetijds besteding en ook wel om wat aan zijn (haar) conditie te doen een partijtje badminton spe len. Voorlopig alleen tussen 21 en 22 uur, maar indien de animo hiervoor groot is kan daar vanaf 20 maart een uur bijkomen, omdat de korfbal vereniging (BKC), die nu nog van 20 tot 21 uur in de sport hal traint op die datum weer het groene (buiten)veld voor de training gaat gebruiken. Wie van de toekomstige re creatieve badminton deelne mers wil zien hoe dat spel in clubverband wordt gespeeld, kan zaterdagmorgen om 10 uur, eveneens in de sporthal De Veerhoek, eens gaan kij ken naar de wedstrijden die worden gespeeld door leden van de badmintonclub „De Sjuttel" uit Breskens en gel den voor het clubkampioen schap van deze vereniging. (Van onze correspondent) WESTDORPE De be stuurder van een personenau to, B.M. uit Terneuzen be merkte dinsdagavond om on geveer kwart voor elf te laat de bocht in de Bernhardstraat te Westdorpe. Hij kwam met zijn auto in een sloot terecht, doch noch hijzelf noch de me deinzittenden werden gewond De auto liep zware schade op. Hans van Efferen, eisen litho's en tekeningen (t.m. 9 maart). Werkdagen van 9.00-12.00 U. en van 13.00-18.00 u. KLOOSTERZANDE De Groene Molen 13.30 u.: schieting voor beiaarden. MIDDELBURG City 20.00 u.: De bloed dorstige Dracula 18 J. Vleeshal stadhuis, expositie „Kunst uit Rotterdam" met werken van een dertigtal kun stenaars (t.m. 4 maart), Rijks archief, St.-Pieterstraat, ex positie „Schipper mag ik over varen" (t.m. 9 maart). Ma. tm. vrijd. van 9.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u. zat. va>n 9.30-12.30 u. OOSTBURG Ledel Theater 19.45 u.: „Eine nacht in Venedig" door de stichting Zeeuwsch Vlaam- -e Operette en Musical Ama teurs (ZOMA). ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 20.15 Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Ferdi nand Leitner. Solist Herman Krebbers (viool). De Doelen (kleine zaal) 20.15 u.: Jules Croiset met zijn Vincent-van- Gogh-programma. Schouwburg 20.15 u.: „De Hollandse ronselaar" door Publieksthea- ter. Hofplein Theater 20.15 u.: Fons Jansen met „Kwartet ten". Luxor Theatei 20.00 u.: „Wat een planeet" van An nie M.G. Schmidt. Ahoy Van 11.00-17.00 u. en van 19.00-22.30 u.: „Binnenhuis" internationale beurs voor wo ninginrichting. SAS VAN GENT „De Vlaanderen" 15.00 en 20.00 v..: schieting op de lig gende wip. TERNEUZEN Luxor Theater 20.00 u.l „Joe" film van John G. Avildsen. (alleen Filmligale den). Gem. Museum, Burg. Geill- straat, expositie van het mate riaal van het Uitleencentrum voor Beeldende Kunst in Zee land (t.m. 28 febr.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 u. VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: dr. Zjivag". ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenpark 28, overzichtsexpositie Miems van Citters (t.m. 2 maart). Di. t.m. zat van 9.00-12.00 u. en van 13.30-18.00 u. ANTWERPEN Prov Centrum Arcnberg 20.00 u.: One man show van Toon Hermans. Zaal Kou. Eli sabeth, Astridplein 20.30 u.: Philharmonieeoncert met de solisten Gurii Plesner en Lia Pottier. Volkenkundemuseum, Gilde- kamerstraat, expositie Volks republiek China (t.m. 17 maart) Alle dagen behalve 's maandags van 10.00-17.00 u. ASSLNEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, ex positie van de fotografen Jean Marie Bottequin en Heinrich Lukas Lindenmaier (t.m. 28 febr.). BRUGGE Schouwburg 20.00 u.: Ballet van Vlaanderen met Paolo Bortoluzzi. De Korrekelder, Kraanplaats 20.30 u.: „Het effect van gammastralen op maandbloe- men" van Paul Zindcl. GENT Kon Ned. Schouwburg 20.00 u.: „Driestuiversopera" van Bertolt Brecht door N.T.G. Uitgave- Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN „lieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES Klokstraat 1, tel 01)00-8030 3 lijnen). kantooruren. Maandag tm vrijdag 8 15-12 30 en 13 30-17 00 uur. BUTEN KAMOOKURKN: ADV EK I KNTII EXPLOIT ATIE: Breda maandag tm vrijdag 19 00-21 00 uur. tel 01600-22341; zaterdag 4 1)0-12 00 uur tel 01600 49900: zondag 20 00-22.00 uur, tel 01600-22341 tel 01140 3751 of 01150-6297; Midden- BEZORG KLACHT EN: Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeland 01100 4944 HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: Chet Zeeuwse redactie S C Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 7920 Drive tel 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland A 8 Kuopman kantuor Krummf Weele 4, Mid delburg tel 01180-7784 unvé tel 01180 7438 redacteur Midden- Zeeland drs J Buuwnians teL 01100-3405 kant Klokstraat 1, Joes tel 01100 8U30 orive Coliinshol 35 Goes redacteur te erneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuw3traat 9, Terneuzen rel 01150-7920 unvé tel 01150 4868; viacteur W 7. - Vlaanderen K van ter Helm Melkweg 40 Oostburg tel 01170-3370: sportredactie -tppiand 1 Koomen *-«1 01155-2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland P Konings tel 01150-8297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE- inspecteur Zeeland - C Menu tel 01100-4318

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5